IlStJilllllP Laatste Berichten, Advertentiën. Gemeentebestuur BUITENLAND. Weiskirchner en de minister van AFWEZIG ONTVANGEN pruimedanfen, Ippiii, (slukjesensohijfjas) en PEREN. Hoest en Verkoudheid. kapitein vertikte het evenwel om te verhuizenhij zou en wou blijven waar hij was. Nu zond hij aan den gemeenteraad een request, waarin hij eischte, dat men zijn huisnummer zou veranderen. De gemeenteraad heeft aan dien eisch voldaan en sinds kort hebben nu twee huizen in de Lenox avenue het nummer 15. Volgens de officieele cijfers be draagt de bevolking der Vereeriigde Staten met inbegrip van Alaska, Ha waï en Portorico 93.402.151, dat is eene toeneming van 20.9 procent tegen het jaar 1900. De bevolking van het gebied der Vereenigde Staten op het vasteland bedraagt 91.972.266, eene toeneming sedert het jaar 1900 van 21 percent. Men verwacht dat het de New Yorksche politie nu weldrji gelukt zal zijn, het hoofd der bende van de Zwarte Hand in hechtenis te nemen. Het moet een koopman zijn, die niet te New York woont, die nooit persoonlijk deelneemt aan de aanslagen en misdrijven der bende, maar ze alleen ontwerpt en bestuurt. De politie heeft nieuwe aanwijzin gen gevonden door het ontdekken van een hol der Zwarte Bende, waar zij een achtjarigen knaap bevrijdde die door de bende was gestolen en voor wien onder de ergste bedrei gingen een losprijs van 3000 dollars werd geëischt. Daar nam zij negen leden der bende zeven mannen en twee vrouwen gevangen. Een paar rechercheurs drongen, vermomd, het verdachte huis binnen, met een neefje van den gestolen knaap. Zij hoorden in een gang op de eerste verdieping een kind schreeu- w.-n en jammeren en de kleine jongen herkende daarin terstond de slem van zijn neefje. De rechercheurs gingen op dat geschrei af en tilden hun kleinen metgezel op, om door een raampje te kijken van het hok waaruit het geschreeuw kwam. De knaap herkende zijn neefje. De stevig gegrendelde deur opengebroken en de gestolen knaap, die doodsbenauwd was en er aller treurigst uitzag, werd meegenomen. Er werd ook een ander gestolen kind, een 4jaiig meisje bevrijd. De politie heeft de gestolen kinderen nog niet aan hunne ouders terugge geven, uit vrees dat die ouders, beangst door de bedreigingen der geduchte Zwarte Bende, hen niet naar waarheid laten getuigen. Er loopen geruchten van ambtenaren der geheime politie, die in stilte mede plichtig zouden zijn aan diefstallen en dynamietaanslagen der benden. lokalen verkondigd wordt en stichtten onderling de secte der „openbare zieners". Avond aan avond, meestal tot laat in den nacht, worden ten huize van een hunner luide oefenin gen gehouden, waarbij len laatste allen in vervoering geraken. Dezer dagen werd in de buurt officieel aangekondigd, dat de 35jarige echt- genoote van zekeren L., een gezonde vrouw en moeder van zes kinderen op den Eersten Kerstdag zal sterven. Reeds een maand geleden zou de man deze tijding van Qod zelf ont vangen hebben, met last daarmee ook zijn vrouw in kennis te stellen. Thans is men druk in de weer om alles voor de begrafenis te regelenzelfs de rouwkleeren voor de kinderen worden in orde gebracht en de moeder zelf helpt hieraan mee. Hoewel deze lieden beweren en ook vast gelooven dat vrouw L. op den Eersten Kerstdag haar natuurlij ken dood zal sterven, en van geweld geen sprake is, houdt de politie toch een oogje in 't zeil, om eene moge lijke herhaling van het indertijd veel besproken Appelternsche drama bij tijds te voorkomen. De vier gevallen van (pest, die in September in Suffolk zijn voorge komen, misschien als oorzaak, maar waarschijnlijk als gevolg van de rat tenpest, die daar is aangetroffen, worden, volgens het weekblad „Mo- leschott", in the Brit. med. Journal beschreven. Achtereenvolgens zijn, telkens met vijf dagen fusschenpoos, aangetast een kind, de stiefvader, de moeder en een buurvrouw, die de moeder had opgepast. Allen zijn na weinige dagen bezweken onder ver schijnselen van asthenische longont steking met donker, bloedig sputum en op den voorgrond tredende her- sen verschijnselen. In de nabijheid der besmette plaats plegen op de ri vier de zeeschepen hun inhoud over te laden op schuiten, wat aan uit- heemsche ratten gelegenheid geeft, te gaan passagieren. Vóór vijf jaren zijn op dezelfde plaats eenige personen onder soortgelijke verschijnselen ge storven. Tengevolge van de voortdurende regens hebben in Zuid-Tyrol talrijke grondverschuivingen plaats gehad.Het eerste gedeelte van den Stilfserjoch- weg is bedolven onder een massa rotsblokken en boomstammen. De spoorweg van Trient naar Male is onderbroken. Bij Trient is ook een zilla zwaar beschadigd. Op verschil lende andere plaatsen moesten mili tairen te hulp komen. Ook de Pona leweg is bedolven, terwijl Arco en Riva zonder licht zitten. De overstroomingen. In geheel Italië vreest men voor overstroomingen. Zeer ongerust is men in Mantua, want de Mincio stijgt voortdurend en er is slechts weinig toe noodig om in de stad een ramp te veroorzaken. In allerijl werpt men dijken en versterkingen tegen het water op. Ook te Pavia vreest men ernstig voor een groote overstrooming, want de stad is vlak bij de samenstrooming van de Ticino en de Po gelegen en beide rivieren zijn aan het stijgen. In de districten Mortizza, Calendasso, Malcantone en Castel-Giovanni is de Po reeds buiten hare oevers getreden. Volgens de „Temps" zijn alle spoorwegver bindingen in de provincie Porto Maurizio verbroken. Te Calbanza is een trein gederailleerd. Het land om Sevilla (Spanje) is geheel overstroomd en vormt een groot meer, waarin de Guadalquivir, de Guadaira en de Tamaquilto uit monden. De storm blijft in geheel Spanje aanhouden en van vele sterf gevallen door verdrinken wordt mel ding gemaakt. Te Cervadillo werd een gezin bedolven onder de puin- hoopen van het huis dat instortte. Drie personen werded zwaar gewond en gered één werd gedood. De stad Patones is door de overstrooming van de buitenwereld afgesloten. De huizen, waarvan er verscheidene in stortten, zijn overstroomd. De spoor wegen zijn op verschillende plaatsen verwoest, vooral in de omstreken van Malaga. De stoombootdienst tusschen de Balearische eilanden en het vas teland is gestaakt. Te Vigo werden door de hooge zee vier sloepen van den Russischen kruiser Aurora weg geslagen. Het Britsche stoomschip Jonn Phender, dat de Britsche tele graafkabel herstelde wordt vermist. Het stoomschip Jovellanos liep bij Santander op de kust. De bemanning werd gered. De Amerikaansche kapitein Harvey Barnes woont in het huis no. 13 Lenco-avenue, Fair Haven, New-York. Korten tijd na elkaar stierven 5 leden van zijn familie. De kapitein schrijft dit nu toe aan het ongeluksnummer van zijn huis. De zuiverder en duidelijker leus zou nooit aan het land voorgelegd wor den. DU1TSCHLAND. In den loop der debatten kwam het gisteren in den Rijksdag tot een rumoerig incident. De sociaal democraten vielen nl. den Rijkskansier aan naar aanleiding van diens verklaring van 10 December en zeiden dat deze een ingrijpen be- teekende in een hangende rechtzaak. De Rijkskanselier antwoordde, dat onafhankelijk van de vraag of de Moabiter beschuldigden werden ver oordeeld of vrijgesproken, de mo- reele medeplichtigheid van de sociaal democraten aan de gebeurtenissen in Moabit zeker was. Hierop ontstond een tumult. De sociaal democraat Kuhnert riep „Gij hebt gelogen". De voorzitter riep Kuhnert tot de orde. Onder voortdurende interrupties van de sociaal-democraten (de soci aal democraat Zurbeil riep „onbe schaamdheid" en word door den voorzitter tot de orde geroepen) ging de rijkskanselier voort te spreken van deze medeplichtigheid der sociaal democratie, die door de openbare meening is veroordeeld. Dit oordeel staat zoo vast, dat het noch door kunstig debat, noch door de uitroepen welke gij mij zooeven naar het hoofd wierp eenigszins kan worden gewij zigd. Groot rumoer ontstond. De soci aal-democraat Ledebour riep „dit zijn beweringen zonder eenig bewijs, het is onbeschaamd. De voorzitter riep Ledebour tot de orde. De onrust duurde voort en be gon opnieuw, nadat de laatste woor den van den Rijdskanselier waren ge volgd door toejuichingen van de bur- gelijke partijen. OOSTENRiJK-HONQARlJE. Naar de correspondent van het „Berl.Ta- geblatt" te Weenen verneemt, zal het ministerie Bienerth tot Nieuwjaar de zaken gaande houden. Aan eene ont binding wordt niet gedacht, daar de delegaties in januari en Februari van het komende jaar over gewich tige vraagstukken zullen hebben te beslissen. In de komende weken zal Bienerth beginnen met de reconstructie van het kabinet. De keizer wenscht, naar de correspondent verder vernam, dat Bienerth zijn ambt zal blijven waar nemen en heeft er zich reeds over uitgelaten, dat waarschijnlijk Bienerth met de samenstelling van het nieu we kabinet zal worden beiast. In het nieuwe kabinet-Bienerth zouden de minister van onderwijs graat Stüghk, de minister van handel dr. oorlog v. Gdorgi hunne portefeuilles ENGELAND. Winston Churchill, behouden. Men wil blijkbaar dit de minister van binnenlandsche za- ministerie tot Nieuwjaar aan het be ken hield een verkiezingsrede te wind laten, daar de opposit e aan Parkstone (East Doiset), waarin hij een demissionair kabinet eerder de zeide, dat de uitslag der verkiezingen noodige gelden zou toestaan, niet slechts een beslissende liberale overwinning is, maar, ook, dat, dank zij de drie op eikaar volgende over winningen, Asquith een buitengewoon sterke positie had. De partijstrijd, ging hij voort, zou niet bedaren, eer het veto van de Lorde, %vas afgeschaft, maar, met het oog op de naderende kroning, zou er nu een tijd van eendracht en van goedgezindheid aanbreken, waarin alle partijen zouden deelen. Arthur Baifour, de leider der op positie in het Lagerhuis sprak te Darttord. De bedreiging oer radicalen zei hij, dat zij de Parliament-bili zullen aannemen en daarmee de quaes- tie van het éénkamer-stelsel zullen oplossen, was ijdele pocherij. Daarmee maakte men geen einde aan de zaak en de unionisten zouden zich nooit onderwerpen aan zulk een ongerijmd plan. De minister van financien sprak op zijn beurt te Newton en verklaarde daar, doelende op de poging om de menschen met de leus „Home Ruel voor letland" den schrik op het lijf te jagen dat nooit een Home Rule wetsontwerp zou worden voorgesteld, waarin aan het Iersche parlement ook maar de geringste medezeggen schap over godsdienstige aangelegen heden zou worden gegeven en dat het desbetreffende ontwerp een ar tikel zou bevatten, ter voorkoming, dat hetzij de katholieke of de pro- testantsche godsdienst zou worden verklaard. De eerste minister Asquith einde lijk zeide te Bury St. Edmunds, dat hoe ook de meerderheid in het nieuwe Lagerhuis mocht zijn samen gesteld, dit Lagerhuis niet meer de tariefhervorming zal vermogen in fe Hoogwater te Vlissingen. voeren. Dec. vm. nm. Hij beweerde dat de huidige ver- Donderdag 15 11.59 1219 kiezing met het volste recht als het Vrijdag 16 12.26 12.46f beste voorbeeld een referendum kan -f Volle Maan 's morg. 1125. worden beschouwd. Een eenvoudiger, Springtij voormiddag. r de mare- ;n vond op ij de arres- jssee lastig i, zoodat zij «est gebruik WEERBERICHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 14 Dec. 1910.) Hoogste barometerstand 767.2 te Haparanda. Laagste barometerstand 735.6 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 15 DecMeest matige Zuidwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. MIDDELBURG, tn de hedenmid dag gehouden vergadering van den gemeenteraad werd behandeld een verzoek van Ged. Staten van Zeeland om advies naar aanleiding van een aanvraag van de directie der elec- trische tram Middelburg—Vlissingen om vergunning, in het vervolg rond de Markt alhier te rijden en dus den thans aanwezigen wissel te doen vervallen. B. en W. stelden voor om te berichten, dat tegen het verleenen van deze vergunning bezwaar be staat. Alleen wanneer de directie genegen zou zijn de tram een groo- tere bocht te doen nemen, waardoor de Markt minder ontsierd zou wor den en tijdens de kermis de tenten en kramen makkelijker een plaats 'Uilen vinden, zouden B. en W. minder bezwaar tegen de verandering hebben. Door den heer Gratama werd een amendement voorgesteld om Ged. Staten te verzoeken een bepaling in de vergunning op te nemen, waarbij de Societé Anonyme verplicht wordt den ingang der Pottenmarkt te ver- breeden. Dit amendement werd verworpen met 11 tegen 2 stemmen. Hef voorstel van B. en W. werd aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Verder stond op de agenda een voorstel van B. en W. om, waar het Burgerlijk Armbestuur met ultimo November en Dloc ontslag heeft ge nomen, een verzoek van dat college om verhooging der gemeentelijke subsidie over 1910 met'f 4000 niet meer in behandeling te nemen. Een der ieden der commissie van finantiën stelde daarentegen voor in deze wel een beslissing t.e nemen, daar dan het nieuw te benoemen armbestuur weet of een verhoogd subsidie als in het verzoek bedoeld, nu en in de toekomst al of niet door den raad zal worden toegestaan. De heer van Teylingen deed zich kennen als dit lid der commissie en verdedigde zijn standpunt nader. De heer Sprenger, behoorende tot de meerderheid der commissie, meen de dat eene beslissing van den raad geen enkel praciisch gevolg kan hebben. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met algemeene stemmen, behalve die van den heer Van Teij- lingen. en midder- fbereau van is gegeven, m den Ree den spoor- vonden, die t een wond Bij een da- c bleek men en milicien Ie, in garni- ein te Dor en vergeten te stappen, ng van Go- esd, dat hij n garnizoen soldaat een- ongen, maar p het grind fcekomen en Jnmiddellijk m naar den njepark ge- stzijn kwam werd. Ver- de ponton- an waar hij 1 is gezon- Bij dezen beluigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 13 dezer ondervonden. P. L. NEIJTS. C. NEIJTS—Van Lieren. Middelburg, steren langs t, loopende het terrein ïap W. van ïkuiperij en eede Rose- n paar kin- [etjes gevon- ieponeerde. ter plaatse tn heeft nog ■werpen ge- met het :ne mee ■armbandjes aar gouden uden man- oliiers met Aanbevelend end als af- il, verleden ia Schreur- le Gedemte -klieden der oezicht van 'gedamd en iggerd in de or den dag Per telegraaf. Geen Kabinets-crisis. 's GRAVENHAGE. Naar verluidt zou de rechterzijde der Tweede Ka mer haar gedragslijn bij de Oorlogs- en Marinebegrootingen bepaald heb ben in dien zin dat het te voor schijn roepen van een ministrieele crisis (waarvan sprake was) aan die departementen buitengesloten zou zijn. Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. oud-officier :heveningen geraakt. Hij i het droge [anvankelijk yensgeesten He drenke- mis op het 's-Graven- mdagavond Ojarige juf- th voorzien :en omsiag- vergebogen ek in aan- stoof, dat aan haar lat zij wel- n tegen 10 ti, die ge il tijd naar ir kwamen, eerlijk ver- loei zitten. ,rd overge- |s, overleed ;n. Een erveld (Dr.) :t veld liep mvoorzich- n buik ge- ijn woning onds reeds rige schil- p, viel bij b Centrale a/d. IJssel -t dak, ten- tst ernstige ingen aan Hij werd Rotterdam gevolgen verschie is Biet de pont Hn. Onder rig knaapje ibijheid der :r geraakt E Is zoo zuiver als GOUD. In een put bedolven, ARNHEM. De metselaar die Maan dagmiddag te Oosterbeek door in vallenden steen in een 15 M. diepen put gestort is, is eerst hedennacht bevrijd geworden. De inan was on gedeerd en in staat naar het rijtuig te loopen dat hem naar zijn woning bracht. De man is 33 uren onder de stee- nen bedolven geweest. Gisteravond heeft men hem door een buis een flesch melk doen toekomen, terwijl hij daardoor ook lucht kon krijgen. doch weten het niet. Vele mannen en vrouwen hebben nier- en blaaskwalen, doch kennen ongelukkigerwijze hun ziekte niet onder dien naam. Zij schrijven hun zenuwhoofdpijn, verlammende pijn in den rug en de lendenen, duizelig heid, rheumatische pijnen, enz. aan andere oorzaken toe. Somtijds is dit zoo, doch verreweg in de meeste gevallen zijn het de niergiften in het bloed, die dat af gematte en rustetooze gevoel, die urine-stoornissen, waterzucht, rheu- matiek en rugpijn veroorzaken. Zij zijn het, die u prikkelbaar, zeurend over kleinigheden en spoedig ont moedigd maken. Doch verbeeldt u niet, dat gij een ongeneeslijke ziekte hebt en dat gij niet gezond kunt worden. Behandelt de oorzaak uw nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren krachtig en gezond maken en hen zoodoende in staat stellen om de onzuiverheden, die uw lijden veroorzaken, uit het lichaam af te voeren. Wacht u voor namaak. Op iedere echte doos komt ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. wettig gedeponeerd uitstekend middel tegen Verkrijgbaar en gros en detail bij de Firma C. M. DOMMISSE «S ZOON, Palingstraat, Vlis singen. GENEESKUNDIG. STAATSTOEZICHT. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belangheb benden dat blijkens bij hem ingekomen ambtsbericht de besmetverklaring aan alle Zuid-Russische havens wegens Aziatische Cholera is opgeheven. Vlissingen, 14 December 1910. De Burgemeester voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. a an z i n do aan het der drukste ogenaamde lert eenige ng. Eenige zich niet sdienstleer, kerken en

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3