KlillS Mil? Advertentiën. )ACQ. PLOü VIER, Schoenhande! Bankwerkers- en Draaiersbaas, flinke Loopjongen Is. Ingezonden stukken. BUITENLAND. JACQ. PLOUVIER, Schoenhandel. Koninklijke Nederl. Cacaofabriek Helmond. ;enblikmaar er zeker niet wensch naar ig algemeen, hooge water- schijnlijk wel sn allengs er taande moei- verschillen teze noodige oplossing te fel meer dat in de Golf 3 opvarenden ïtrawler rap- n, van de [epasseerd te verschillende rent het ver- re, moderne waarde kan gehecht, daar n. Men weet rare slagzijde gezagvoerder 3oscia" werd aatste mede- iet schip een zicht, zonder ulp te bieden, tseling in de et te houden g eenig licht amp. ernstig vlieg- it twee slacht- wijl de inge- le soldaat bij gproeven de- let toestel van neden. Castel- Cammarote et hospitaal. Kaspische, Is bericht is, ens verloren vele millioe- Te Astrakan blkens weder aartuigen, die n vergaan. De lering uitzond >od te hulp te chter zake te- ht visschers- ling geteisterd ge tooneelen. de gezinnen Se daken hun- ar uit de verte broeders den oude golven. ■ekblad „John steeds ijverig bezig. enaamde be- eike de „Eve- geleden pu- lezers weten, ,ze bekentenis advocaat als het personeel lis uitdrukke- hn Buil" be kentenis, zoo In hoofdzaken werkelijk bekend heb- Imoorden van :ig geweest is. t „John Buil" den persoon itenis gedaan |n 't Sherlock- omtrent de Mrs. Crippen scine en Crip- |ak betrokken 't lijk van erd dan naar bij gedeelten beenderen en jand, de groo- uit het huis leelte van het ervloer begra- specteur Dew rippen's huis |terwijl hij met ssen steen in zijn de mede- .ning Times" aalt nu echter, in de keuken ooit iets bui- t, en dat Crip- Jcalm was als ons dus af- een klein en jwelijke werk in een paar Jbben een er dragen, het ideren en een rbranden, den opbreken en ïuis heerschte i niets bijzon- Het is al te n helper ge- lf zeide„In :ggen, dat an deren in moeilijkheid kan brengen." Het blad verdiept zich vervolgens in conjecturen, wie Crippen's helper kan geweest zijn. De „oude vriend" van de „Evening Times" wordt vooral op den voorgrond geschoven. Resumeerend,fzegt dan „john Buil": Crippen was medeplichtig aan den moord op zijn vrouw. Hij had echter een helper. Iemand gebruikte den naam van mrs. Crippen, om onmiddellijk na haar dood een som gelds van de bank te halen En iemand nam mee of zond weg een gedeelte van de been deren uit het huis op Hildrop Cres cent. Crippen stierf, trouw aan die iemand wie hij of zij ook moge geweest zijn. Uit de laatste berichten uit het overstroomingsgebied in Frankrijk valt op te maken, dat het water thans zijn grootste hoogte heeft bereikt. Maar daarmede is nog geen einde gekomen aan de ellende. In het Rhönegebied worden de verwoestingen steeds groo- ter, thans niet meer door den was van het water, maar door den noodiottigen invloed van den langdurigen hoogen waterstand op den bodem. Le Palud staat ten gevolge van een dijkbreuk geheel en al onder water en een aan tal huizen in het plaatsje zijn ingestort. Uit Sorgues (Vaucluse) komen soort gelijke berichten. En er is niet alleen materieele schade aangericht, er vallen ook menschenlevens te betreuren. Uit Avignon wordt bericht, dat baron Guillaume du Laurens, die met een schuitje naar een zijner pachters voer om dezen van levensmiddelen te voor zien, met zijn vaartuigje omsloeg en vercronk. De knecht, die hem had vergezeld en vergeefsche pogingen had gedaan om zijnen meester te red den, klemde zich ten slotte vast aan een boom en bleef daaraan zeven tien uur hangen. Eerst toen kwam red ding opdagen. Ook bij Cerbère heeft de overstrooming menschenlevens geëischt. Door de inwerking van het water was de spoordijk verzwakt en het gevolg was dat een trein ont spoorde. Drie personen werden ge dood en een groot aantal gewond. Te Nantes ziet het er buitenge woon treurig uit. De lage wijken geraken hoe langer hoe meer onder water. Het werk in fabrieken en werkplaatsen staat stil en 7500 ar beiders zijn gedwongen tot nietsdoen. De dijk van Montjean is op twee plaatsen doorgebroken en het water heeft een uitgestrektheid van 1700 H.A. overstroomd. Ook Engeland wordt geteisterd door den hoogen stand van het water. De ingenieurs van het Theems- departement zijn voortdurend in telephonische verbinding met de sluis wachters, om door regeling van het verval van de rivier te voorkomen, dat groote stukken land onder water worden gezet. Er zijn zelfs verschil lende voetbalwedstrijden afgezegd, omdat de velden onder water stonden. In het Noorden van Londen is de Brent buiten haar oevers getreden. De nieuwe barakken te Greenford staan midden in het water. Wanneer de regen niet spoedig ophoudt, kan ook aan de Theems de toestand zeer bedenkelijk worden. De Derwent en Wye stijgen snel. In Derbyshire staan wegen en weiden overal onder water. South Darley is van North Darley afgesneden. De laagste gedeelten van de stad Leicester staan onder water, in de hoofdstad dringt het waterde huiskamers binnen. Vooral in Lei cestershire is de toestand zeer ernstig. Het geheele dal tusschen Leicester en de Trent staat onder water. Aan het museum voor natuurlijke historie te New-York is kortgeleden een hoogst eigenaardige vlinderverza meling, door een arts uit Pennsylva- nië nagelaten. Deze bestaat uit 250,000 prachtexemplaren, waarvan de waarde op 3 millioen gulden geschat wordt. Daaronder bevindt zich een exem plaar eener uiterst zeldzame, slechts met de grootste moeite te verkrijgen soort„Sierrra Leone", waarvan de vleugels afwisselend vaalrood en zwart zijn. Voor de vangst van dezen vlinder moest een geheele expeditie uitgerust worden, die de kusten van Guinea afzocht en f 25,000 kostte Een Keizerlijke daad, die waar schijnlijk wel een buitengewoon en pijnlijk opzien zal baren, is de bege nadiging van twee Bonnsche Borus- sen, die tot acht dagen gevangenis veroordeeld waren, welke straf thans door den keizer in vestingarrest werd veranderd. De twee studenten von Quistorp en von Flinkenstein hadden tijdens hun militairen dienst den onderofficier Feith in diens woning overvallen, hem met koud water be goten en zoodanig geranseld, dat hij ernstige kwetsuren opliep. De twee woestelingen werden door den krijgs raad tot de buitengewoon zachte straf (het waren Borussen) van acht da gen gevangenis veroordeeld. Reeds dit vonnis gaf aanleiding tot scherpe critiek en tot vergelijking met de on gehoord zware straffen, die voortdu rend worden uitgesproken over arme recruten, die zich aan de onbedui dendste insubordinatie schuldig ma ken. En thans heeft de Keizer nog de onbegrijpelijke tactloosheid gehad dit vonnis nog meer te verzachten. Het Berliner Tageblatt schrijft naar aanleiding van dit ergerlijk feit: „De vraag dringt zich op wat er gebeurd zou zijn als eens twee on derofficieren, genaamd von Quistorp en von Flinkenstein door een bur gerlijk onderdaan met een nachtelijk bezoek vereerd, met stokken bewerkt en zelfs verwond waren geworden. Het recht van gratie der kroon is een mooi ding, maar het komt wel wat al te in het oog vallend den zooge naamd „edelsten" ten goede voor de zoogenaamd minder edelen valt er weinig van te bespeuren. Om het ronduit te zeggen de be genadiging der twee Borussen is een misgreep zoo erg als maar mogelijk is. Zij zal niet nalaten de algemeen heerschende opvatting te bevestigen en te versterken, dat in Pruisen voor een aantal hoogadellijke families zoo ongeveer alles geoorloofd is en dat de zware straffen slechts beslaan voor het gemeene volk van burgers en arbeiders" Voor den directeur van den veiligheidsdienst heeft Meynier zijn bekentenis herhaald. Ook verklaarde hij met doffe berusting, waar hij ge durende de 14 dagen gezeten had, gedurende welke men tevergeefs naar hem gezocht heeft. Overdag had hij zich in de voorsteden en omgeving van Parijs opgehouden en de nachten steeds in de goedkoopste hotels van Parijs doorgebracht, waarbij hij tel kens een andere, meestal in tegeno vergestelde richting gelegen voorstad opzocht. Ten laatste had hij zich te voet naar Nemours begeven, onder den onweerstaanbaren drang het graf van zijn verloofde op te zoeken en daar uit te weenen. Hij had de plaats ook ongehinderd bereikt en was, na zijn tranen ongehinderd den vrijen loop gelaten te hebben, even eens te voet naar Parijs teruggekeerd. Bij de doorzoeking van zijn kleede ren vond men nog slechts één sou en drie fleschjes met het opschrift Vergift. Hij gaf echter toe niet den moed te hebben bezeten zelfmoord te plegen. Men is over 't algemeen verwonderd, dat Meynier niet reeds lang ontdekt is geworden, en ver moedt, dat de politie nog altijd hoopte, dat hij door zichzelf te rechten, het leger het pijnlijk schouwspel zou besparen, hem voor de jury van Pa rijs veroordeeld te zien, na een nood zakelijke oprakeling van zijn verle den. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Vervroegde winkelsluiting. Mijnheer de Redacteur 't Blijkt dat het vraagstuk van de vervroegde winkelsluiting in onze gemeente weer op de agenda der algemeene belangstelling is geplaatst. 't ls te hopen het er niet afgaat, voordat het grondig er afioende is behandeld. Want hier is bij goeden wil en samenwerking voor de winkeliers en hun personeel een goede ver betering te verkrijgen. Vroegere gedane pogingen leden steeds fiasco. Het is de barbiers mogen gelukken de negenuurs-sluiting (op enkele avonden na) doorgevoerd te krijgen. Een actie van de slagersgezellen enkele jaren geleden voor ditzelfde doel bleef zonder resultaat. Uit een advertentie in uw blad blijkt dat enkele winkeliers het goede voorbeeld gaan gevenmaar een goed voorbeeld baat niet als 't geen navolging vindt en altijd blijven er nog onwilligen op wie ook 't goede voorbeeld zonder in vloed blijft. Om echter in 't algemeen iets te bereiken, moet samenwerking van alle belanghebbenden verkregen worden. Anders blijven de voordee lenvan vervroegde sluiting tot enkelen beperkt, en door den onwil van an deren worden óok zij wellicht weer gedwongen hnn zaken later open te houden. 't Is daarom dat de V1 i s s i n g- sche bestuurdersbondde vorige maand het besluit nam ver schillende vereenigingen te vragen of zij genegen waren mede te werken om een plaatselijke actie voor ver vroegde winkelsluiting te gaan voeren. Van enkele vereenigingen kwam een gunstig antwoord in, maar an deren laten nog op zich wachten. Dit is tot eigen nadeel van win keliers, maar bovenal van de betrok ken werklieden en bedienden zelf. Bij algemeene instemming en medewerking zou b. v. de negen uur-sluiting een voordeel voor alle betrokkenen zijn, zonder dat hiervoor geldelijke kosten werden gevraagd. Op de spoedig te houden confe rentie van medewerkende vereeni gingen zijn behalve de aangeschreven, ook andere vereenigingen, die voor dit doel willen werken, welkom. En als 't bleek, dat winkeliers, bedienden en werklieden in groote meerderheid voor dit beginsel te vinden waren en de zaak misschien op den onwil van enkelen zou af stuiten, wat zou er dan tegen zijn, om aan den gemeenteraad te vragen een gemeentel ij ke verorde ning op vervroegde winkelsluiting om de vrijheid van enkele onwil gen in 'talgemeen belang een weinig te beperken. Uw abonné, G. F. L1NDEIJER. Vlissingen, 5 Dec. ENGELAND. De groote verkiezings tijd is begonnen met de verkiezing bij enkele candidaatstelling. Vijftien kandidaten zonder tegenpartij werden onmiddellijk voor gekozen verklaard waaronder Joe Chambeilain voor zijn getrouw district West Birmingham, en Balfour voor zijn Londensch City- district. In het geheel 11 unionisten en 4 liberalen. Naar verwachting zouden er slechts 3 liberalen bij en kele candidaatstelling zijn gekozen doch in Manchester kwam de unio nistische candidaat zes minuten te laat zoodat daar de liberaal zon der stemming gekozen werd. In het district Coventry was het de socia listische candidaat, die niet op zijn lijd pastemet 't gevolg, dat de strijd daar nu alleen tusschen een liberaal en een conservatief (unionist) zal gaan. Waardoor natuurlijk de kansen van den eersten niet weinig zijn verbeterd. Zaterdag echter begon eerst de eigenlijke strijd. In 70 districten werd er gestemd, waaronder 10 Londen- sche. Van deze laatste zijn er op 't oogenblik 7 in handen der liberalen, en de unionisten zijn vol goede ver wachting, dat zij van deze 7 zetels er enkelen zullen vermeesteren, waar van zij dan weer een gunstigen in vloed op den uitslag der nog vol gende verkiezingen verwachten. Met nog grooter spanning wordt echter de uitslag der verkiezingen in Man chester en de andere districten van Lancashire, het nijverheidscentrum, tegemoet gezien. Deze geldt altijd als een vrij betrouwbare aanwijzing voor den verderen uitslag in de andere deelen van het Rijk. En in dit geval wordt er nog bijzondere waarde aan gehecht, omdat daaruit blijken zal in hoeverre Balfour's referendum- ideee inderdaad succes heeft gehad bij conservatieve vrijhandelaars. Aan een voorspelling betreffende dezen uilslag of van dien der ver kiezingen in totaal, zullen wij ons niet wagen. De zwenking der unio nisten is te onverwacht gekomen, dan dat haar uitwerking nu reeds ook slechts bij benadering vastge steld zou kunnen worden. Men kan alleen twijfel koesteren of zelfs deze frontverandering aan Balfour c.s. de vermeestering van 62 zetels verzekeren zal die noodig is om een gelijke verhouding in het Parle ment tusschen regeering en oppositie in 't leven te roepen. Wij volstaan dus met te vermelden, dat beide partijen zich even vast van de over winning overtuigd houden. De „Mor ning Post" weet haar lezers zelfs al te vertellen, dat de tariefherziening nog voor de Imperiale Conferentie, dus nog voor den zomer van het volgend jaar, een fei zal geworden zijn. Tot 12 uur Zaterdag waren geko zen 50 liberalen, 63 unionisten, 7 leden der arbeiderspartij en 5 lersche nationalisten (fractie-Redmond.) De liberalen winnen 3 zetels, de unio nisten 7.De stand der partijen is dus 62 tegen 63. De liberalen hebben de zetels te Rochester en N. W. Manchester ge wonnen. De conservatieven hebben de zeiels veroverd te Ashton-under- Lyne, te Darlingtod, te Zuid Salford te Warrington, te King's Lynn en te Wilan. De herkozen liberalen hebben met dikwijls sterk verminderde me rderheden gawonnen. De volgende ministers zijn herko zen Birrel te Noord Westham, Macnamrra te Noord Camber wel, Isaacs te Reading, laatstgenoemde met een meerderheid van slechts 99 stemmen. De Londensche zetel Peck- ham is door de liberalen gewonnen. De unionisten behaalden Zaterdag niet het succes dat men verwacht had, maar als verhouding van hun winsten bestaan, zal het gevolg daar van zijn, dat de regeering, waar schijnlijk ten gevolge van hunne be rusting, in een netelige positie zal geraken. De liberalen verheugen zich over de vermindering der unionisti sche meerderheden te Birmingham en over de standvastigheid hunner par tij te Londen en Manchester, maar wat hun vooral reden tot juichen geeft is de nederlaag van den pro tectionist Bonar Law een wakker voorvechter van de tariefhervorming- beweging, die een veiligen zetel in Londen opgaf om te Manchester voor zijn zaak te strijden. Mancnadara en Masetrman beide jonge leden der regeeringspartij, behielden hunne zetels evenals Bireil en Hobliouse te Bristol. Over het algemeen valt in dezen verkiezingsstrijd een buiten gewone gelijkenis op te merkdn met de in Januari 1.1. behaalde meerder heden, ofschoon een aanzienlijke vermindering in het totaal der uft- gebrachte stemmen moet worden ge constateerd. Verscheidene kiezers verhuisden naar nieuwe districten en konden hun stem niet uitbrengen. Ook het vochtige weer en de koude beletten eene ruime opkomst der kiezers en waren mede oorzaak, dat zich op straat geen levendige tooneeltjes af speelden, zooals gewoonlijk. wifiKBEïMOH'ft medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. In&titnut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 5 Dec. 1910.) Hoogste barometerstand 770.9 te Memel. Laagste barometerstand 734.5 te Scilly. Verwachting tot den avond van 6 Dec.Meest matige tot krachtige Zuid- Oostelijke tot Oostelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. Heden ontvingen wij het treu rig bericht, dat te Shanghai op 9 November jl., na een zeer smar telijk lijden, op 65 jarigen leeftijd is overleden, onze geliefde Moe der en Behuwdmoeder ADRIANA LOUIZA FLEISCHER, Weduwe van den Heer K. F. W. Von Staedel. Vlissingen, 5 Dec. 1910. A. C. VON STAEDEL. J. VON STAEDEL- Van Boven. J?^ E. EIJKELENBOOM— Von Staedel. J. W. EIJKELENBOOM en Kinderen. CU «O S c .e «3 g K. F. W. DOMMISSE— Von Staedel. E. DOMMISSE en Kinderen. Heden overleed teArnemuiden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. D. KOUSEMAKER- Versluijs, in den ouderdom van ruim 77 jaar. J. P. KOUSEMAKER. S. M. KOUSEMAKER— Laernoes en Kinderen. Vlissingen, 5 December 1910. NIEUWENDIJK, geeft hiermede zijne geachte Cliëntèle kennis dat zijn Magazijn van af heden te 9 uur 's avonds zal gesloten zijn, behalve in de maanden April, Mei en Juni en Zaterdags van de week. NIEUWENDIJK. Ondergeteekenden geuen Hiermede hun ne geachte Cliëntèle kennis, dat hunne Winkels gedurende de maanden DECEMBER, JANUARI en FEBRUARI vanaf DINSDAG 6 dezer te 9 uur GESLOTEN zullen zijn, uitgezonderd des Zaterdags. AUG. F. ASPESLAGH, Droogdok 2. G. F. BOLLEN, Walstraat 5. A. J. GUINEE, Badhuisstraat 10. F. VAN HILST, Bellamypark. Gebrs. A. J. KLIJBERG, Walstr. 50 en Scheldestraat 12. A. ROELSE, Nieuwstraat 35. W. M. ROEST, Walstraat 96. W. SCHMELZER, Groote Markt. J. F. A. TIMMERMAN, Kerkstraat. J. W. THEUNE, Hobeinstraat 24. Kapitein B. H. SUTHER LAND, van het Engelsche Tank stoomschip „Stag", thans alhier in de Binnenhaven in lossing, ver zoekt aan zijn equipage geen crediet to verleonen, daar hij voor geen betaling instaat. Sollicitanten naar de betrekking van werkzaam onder een bedrijfschef, den leeftijd van 35 jaar niet te boven gaande, worden verzocht hunne stuk ken met uitvoerige inlichtingen in te zenden onder no. 19082 a/h Alg. Zuid- Holl. Adv. Bureau C. BROUWER, Den Haag. Terstond een gevraagd. Adres Wed. J. G. H.DOM MISSE, Bellamypark. KANAALSTRAAT 74. o— Bezorgt tegen billijke premiën Brand-, Inbraak-, Trans port-, Bedrijfs-, Glas- en Levensverzekering. Verzekert tegen Onge vallen en v»eitelijke aan sprakelijkheid- Geeft geiden op Hypo theek van eerste klasse Hypotheekbank Inlichtingen worden gaarne ver trekt. is de voo deeligste en de beste van alle bestaande soorten. Iedere knot is voorzien van bovenstaand gedepo neerd handelsmerk. Verkrijg baar bij de meeste winkeliers. in vierkante gedecoreerde bussen van 1 K.G. V» K.G. \U K.G. bio K.G. f 2- f 1.- 0.55 f 0.23

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3