Frans Timmerman. Be Hoop m MAGGis< Hoe aardig 8 s A ssuraiiliëii x 8 Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Advertentien. INBOEDEL, D. KODDE. -o F. H. Wel! er, Haargroeimiddel Dagdienstbode Manufacturen. Inliliwij laAlat 4 Spritsletfers I Bezienswaardigheden van Vlissingen. DINSDAG 20 DECEMBER 1910, Openbaar Verkoopen Een neften, goed onderhouden Wenscht U een St. Nicolaascadeau in Leder? Koop dit dan waar Ge de grootste sorteering teggen billijke prijzen vindt. Buitengewoon groot is dit jaar de collectie Dames-Wandeltaschjes, porte- monnaies, Sigarenkokers, Zak- en Actenportefeuiiles, Toilets en Reisnécessaires. V so ca St. lacohstraat 18. St. Jacobstraat 18. IQ H o WAARSCHUWING R. K. firma ALBERT HEIJN, Vlissingen. Telegram-Adres „WELLER". Telefoon Intercom!. 2348. GELDERSCHE H. LOOIS. Apotheker C G. Baert. W. G. BEKER Boter St. Nsoolaas1 Best Boter St. Mass met amandelen Groots en kleine POPPEN1 Gevuld en Boterletter GROENOUWE. Hedenavond C. J. JANSSEN. Sigaren-Magazijn Wed. S. GLAZED, Iiotii sgttfiiini IBEIIJB-EMSIH, S3 S3 S3 X 0009080530000 C-O den geest van het Drievoudig Verbond en de bijeenkomsten met de leidende staatslieden van de verbonden staten hebben de vriendschap, de sympathie en het wederzijdsch vertrouwen ver sterkt. De minister verklaarde, dat hij op de vriendschappelijke bewoordingen van den Oostenrijksch-Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken een even vriendschappelijk antwoord zou geven en hij voegde daaraan toe, dat hij aan den gezichtseinder geen en- eenigheid tusschen Italië eenerzijds en Oostenrijk-Hongarije anderzijds ziet. De beide regeeringen hebben de weinig beteekenende grensincidenten tot beiderzijdsch genoegen geschikt. Gen enkele staat mag zich mengen in de binnenlandsche aangelegenhe den van een anderen. Dat het irre- dentisme bestaat valt niet weg te cijferen, de groote meerderheid echter van het ltaliaansche volk wenscht niet alieen den vrede, maar ook, dat er vertrouwen en hartelijkheid heer- sche jegens buren en bondgenooten. De oorlogstoerustingen van Oostenrijk en Italië zijn geenszins tegen elkan der gericht. De betrekkingen met Turkije zijn van zeer vriendschappelijken aard. Turkije ontkent, dat daar te lande wantrouwen wordt gekoesterd ten opzichte van de economische bedrij vigheid van Italië in Tripolis, erkend moet echter worden dat daarvan herhaaldelijk blijkt. De minister voegde daaraan toe, dat het overbodig is te verklaren, dat Rome onaantastbaar blijft. PORTUGAL Zal de republiek, die reeds door een financieelen nood ver hinderd is het grootsche program ma, dat zij uitwerkte, ten uitvoer te brengen, op den duur haar koloniaal bezit kunnen handhaven? Deze vraag, die wij reeds meermalen bespraken in ons blad en waaraan de heer Van Deventer (in het avondblad van de „Telegraaf" van 11 Nov.) een uitvoe rig artikel wijdde, stelt izich thans wederom het „Berliner Tagebiatt". Volgens dit blad geldt het hier een brandende kwestie, die men niet mag laten rusten, ofschoon de leidende Portugeesche staatslieden nadrukke lijk! verklaard hebben, dat er geen sprake is van verkoop der koloniën. Zij zetten deze verklaring kracht bij door maatregelen, die beoogen een eind te maken aan alle tegen hun koloniaal beheer gerichte verwijten, en elke vreemde inmengings politiek, die daaruit zou kunnen voertvloeien, nu reeds door een tijdig en krachtig ingrijpen te voorkomen. De Londensche correspondent van het„Tageblatt" schrijft hieromtrentDe Portugeesche regeering heeft ver ordeningen uitgevaardigd, waardoor de bezwaren de antislavernij-vereeni- ging betreffende de wijze waarop zwarte arbeiders in Angola voor de cacao-plantages en op het eiland SSo Thomé door bemiddeling van arbeids-kantoren worden aangeworven uit den weg zullen worden geruimd. Volgens instructie uit Lissabon, heeft de gouverneur generaal, Coelho, een regeling getroffen, ten gevolge waar van de aanwerving van werklieden voortaan door regeerings-commissa- rissen en niet meer door particuliere agenten zal geschieden. De wijze, waarop dezen te werk gingen in het zoeken naar personeel voor plantages stond vrijwel gelijk met den toestand tijdens de slavernij. Intusschen en ondanks deze be richten beginnen toch geruchten de ronde te doen omtrent veranderingen in het Portugeesche koloniaal bezit. De bladen te Cuicutta bevatten voo stellen „van particuliere zijde", be treffende den aankoop der Portu geesche koloniën in Engelsch-Indië, waarin uitvoerig wordt gewezen op het belang, dat er voor Enge land iri ligt weer heer en meester op Goa te zijn. dat onder de Engel- sche heerschappij stellig meer tot bloei zou geraken. In den oogenblikkelijken politie- ken toestand en gegeven den geld nood, waarin Portugal thans verkeert, mag men het geschikte oogenblik hiervoor nu als gekomen beschou wen. De te Calcutta verschijnende organen spreken de hoop uit, dat de nieuwe onderkoning, lord Penhurst of Hardinge, die de reputatie van een ervaren diplomaat geniet, het ijzer zal smeden terwijl het heet is". De kinder- en familievoorstelling in het circus aan de Emmastraat was vrij goed bezocht. Er was blij kens de inrichting van het programma rekening gehouden met de aanwe zigheid van het kleine publiek, dat zich zeer goed heeft vermaakt, zoo wel met het miniatuur-circus als met het paardrijden. De olifant, waarop aller aandacht gespannen was, werd met gejuich begroet en verrichtte zijn toeren tot groot genoegen van de jeugd. Voor heden en morgen zijn voor stellingen aangekondigd met nieuw program. Oudheidskamer, gevangentoren. Zeeboulevard. Toegankelijk des Zondags, Maandags, Woensdags en Vrijdags nam. van 1—5 uur. Toegangsprijs fO.10 per persoon. Op andere dagen en uren op aan vraag bij den bewaarder, Bad- huisstr. 37. Toegangsprijs f0.25 per persoon. Groote of St. JacobsKerK, met onderscheidene gedenkteekenen en prachtig orgel. Aanmelding bij den koster, Branderijstraat 3. Stoomschepen der Mij, „Zee, land. Toegankelijk: de dagbooten van 9.30—10.30 v.m., de nacht booten van 2—5 u. nm. Toegangs prijs f 0,25 per persoon. Kaarten verkrijgbaar ten kantore der Maat schappij. van 29 Nov.—3 Dec. ONDERTROUWD P. Braat, jm. 18 j., en J. W. Ste- gers, jd. 19 j. j. M. Staal, jm. 27 j., en L. S. Courtmans, jd. 27 j. W. van Duijn, jm. 31 j., en J. P. Schot, jd. 23 j. GETROUWD: H. Beneker, jm. 26 j., en H. H. Visser, jd. 28 j. A. T. van der Vlies, jm. 24 j., en H. H. Groenings, jd. 18 j. BEVALLEN: G. Meulmeester, geb. Marijs, z. B. Scheijgrond, geb. Geldof, z. en d. tweel. S. M. Karelse, geb. Hal straat, z. C. M. Versluijs, geb. Robers, d. H. A. Bukkens, geb. de Reeper, d. W. Steenaard, geb. Verhage, z. A. M. van de Dood, geb. Blinahof, z. Daar wij, tof onze teleurstelling, het „Ge ïllustreerd Zondagsblad nog niet hebben ontvangen, zullen wij hef den geabonneerden daarop zoo spoedig mogelijk toezenden. DE ADMINISTRATIE. Bekendmaking, ingevolge art. 38 Wetb. v. Koophandel. Bij akte, 9 November 1910 verle den voor notaris J. C.PAAP te Vlissin gen, zijn wijzigingen gebracht in de statuten der Naamlooze Ven nootschap „Stoom-Bierbrouwerij en Mouterij „de Meiboom", gevestigd te Vlissingen. De akte in haar geheel, alsmede het besluit, houdende Koninklijke bewilliging, zijn opgenomen in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 29 November 1910, no. 279. J. C. PAAP, Notaris. De Notaris J. C. PAAP zal op voorm. 10 uur, in het „Concertge bouw" aan de Emmastraat, wegens vertrek van den Eerw. Heer H. S. MOZES, in het bestaande in een Italiaansch noten Salongar nituur, Canapé's, bekleede- en andere Stoelen, Tafels, Ledikan ten, Veeren- en Kapokbedden, Dekens, eiken- en geschilderd Buffet, groote Spiegelkast, ma- boniehouten Kroonkast, Spie gels, Kachels, Schilderijen, Kar petten, Vloerzeilen, Glas, Por- celein en Aardewerk en hetgeen meer zal worden aangeboden. Kijkdag Maandag 19 Dec., namid dags van 2—5 uur. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht, adresMakelaar S. M. POLAK. o «O o fff 'in Ea= IB «S Q cj o> o H a X GO se ■g se ca N O O O a pH Zalm, Kreeft, Sardines, Gerookte Sardines, Appétit Sild, Ansjovis, Rolmops, Paling in Gelei, Gember in potten, Jams vanaf 25 ct. p p. Aanbevelend, 3 m ui tv .(t s 3 fD 3 sa Q- CD —i ca De Sigarenaansteker „imperator" is stellig een zeer welkom geschenk voor Heeren, mits men de goede soort en geen prul koopt. Let vooral op dat de echte volmaakte Sigarenaansteker „Imperator" op den bodem met de letters R. K. is gestempeld. Koopt ge er een zonder dit meik of met andere letters gestempeld, dan zijt ge niet zeker een goede te hebben. Die volle zekerheid hebt ge bij het koopen van ons merk R. K. Wij garand, dat deze steeds prachtig werkt en nooit hapert. Verkrijgb. in bijna alle Sigarenw. Byouteriez. a f 1.50 (fijn vernikkeld.) Uitsluitend voor Engros bij de Importeurs C. DE RIJK ZOON, O. Z. Achterburgwal 68, Amsterdam. Telefoon 7450. Hoofdadres voor alle Rookersbenoodigdheden. Echt Meerschuim- en Barnsteen-, Papier- en Kurk-Sigarenpijpjes, met en zonder firmadruk. ySSfia ri i-..."v n'j- i Ook bij enkele blokjes zijn de beste, luidt het oordeel der vaklieden, a 2'/s cent verkrijgbaar bij Anthraciet kost Maaskade W.Z. 106a ROTTER DA M. Neemt proef W bezorgd f 1.70 p. mud. Groote en kleine Dikke en dunne Lange en korte Alsmede Kluiven heden ontvangen. bevordert Haargroei en verwijdert Roos. f0.35 cent per Flesch. Twee jongelui uit den bur gerstand P. G. circa 25 jaar oud, met vaste betrekking en goede vooruit zichten wenschen in kennis te komen met twee dito jonge dames, teneinde zich na wederzijdsche ken nismaking te engageeren. Alleen seri euze brieven in te zenden onder Iett. H. N. T. bureau dezer courant. Terstond een flinke gevraagd. Niet beneden de 20 jaar. AdresBureau dezer Courant. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een net JONGMENSCH in bovenge noemd vak. Vakkennis strekt tot aan beveling. Hoog salaris. Franco Brie ven letter L. S. Bureau .Vlissingsche Courant". Ondergeteekende beveelt zich aan voor het bezorgen van ASSURAN TIËN, op Beurspolis te Rotterdam, op Huizen, Inboedels, Koopmansgoe deren, Schepen, Land-, Rivier- en Zeetransporten. Coosje Buskenstraat. bekende prima kwaliteit 14 ct per ons. Goede kwaliteit 25 cent per pond. 8 en 10 cent per ons. van 25 en 40 cent het pond. 12 cent per ons. Aanbevelend, gerookte Paling, Zalm, Astrakhan Caviar, Ansjovis, Kreeft, Sardines, Rolmops, Haring (gemarioneerd), Paling in gelei, enz. enz. Verder Paté de foie gras en Purée de foie gras van J, G. HUMMEL, Strassburg. Aanbevelend, Bellamypark 44. Telefoon 143. Nieuwendijk 19. Speciale merken Kapitein 2 ct. sigaar Gloria 2% House Bouquet 3 Nero 4 Madame Recamier 5 Flor de Diaz 6 Flor de Mirano 8 Bismarck (certific.) 10 Voorts een groote collectie an dere merken, ook in hoogere prijzen, Sigaretten en Tabak. Alles in fraaie verpakking, zeer geschikt voor St. Nicolaas=Cadeaux. Gullivers reizen onder het volkje van Lilliput, met 50 platen. De zwarte Tooverpop, met 50 platen. Aliadin en de Wonderlamp, met 50 platen. De avonturen van Duimelot, met 50 platen. Piet de Kolenbrander en z'n drie wenschen, met 50 platen. De avonturen van Reinaard de Vos, met 200 platen. Met één dubbeltje de we reld rond, door Grant Allen, met pim. 70 platen. Twee boeken Zeeroover-ver- halen. Met 't oog op 't aanstaand St. Nico- laasfeest bieden wij deze 9 mooie leesboeken voor de jeugd aan te zamen voor f 1.25 franco thuis, op ontvangst van postwissel (of -zegels), waarbij vermeld „voor 9 boeken", Boekh. „EXCELSIOR", Fred. Hendrik straat 139, Amsterdam. AdresBoekdr. VAN DE VELDE. m G-9 x iïley's Sioffwësehe X X SS uit EEN stuk vervaardigd, is practisch, elegant, vair ECHT linnen niet te onderscheiden en GOEDKOOPER dan het WASCHLOON voor LINNENGOED. Verkrijgbaar te Vlissingen bij Firma F. DELVOYE, Vier- windenplein 23, J. G. LOOIS, St. Jacobstraat 67, C. BERLAGE, Walstraat, T. MANSEDAMAVE, Kleine Markt en A. VAN DE SANDE, Bellamypark 56 en Scheldestraat 22. X

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 7