BelSamyp üemengi Hork Laatste Benei BUITENLAND. worden bevracht volgens de ge wone bagage-vrachtprijzen met een minimum van f 0,20 voor elk rijwiel Tweewielers met twee zitplaatsen worden geacht een gewicht te hebben van 30 KG., voor elke zitplaats meer 10 kgr. en driewielers met één zit plaats 40 kgr. en met twee zit plaatsen 50 kgr. De maatschappijen behouden zich het recht voor, het vervoer van rij wielen in sommige op de biljetten der dienstregelingen aangegeven treinen niet te doen plaats hebben Vlissingen, 29 November. In de nog te houden openbare cur sus-vergaderingen vanwege de christ. werkiieden-vereenigingen te dezer stede, zullen als sprekers optreden resp. ds. H. C. Hogerzeil en de leden der Tweede Kamer ds. J. Ankerman en J. van der Molen. Tengevolge van een spoorwegon geluk te Breda kwam de mailtrein met zoo groote vertraging aan, dat de dagmailboot „Koningin Regentes" eerst hedenmiddag 1 uur van hier is vertrokken. Van af 8 tot en met 11 December zullen in de schouwburgzaal van den heer Buning voorstellingen worden gegeven door de Bioscoop Interna tionaal. Het programma vermeldt verschil lende pakkende nummers, waarbij zeer mooie gekleurde films. Als explicateur zal optreden de heer P. Leenhouts. Op St. Nicolaasdag wordt des middags een speciale kinder-voor- stelling gegeven, waarbij elk kind een verrassing krijgt. Wij verwijzen, op verzoek, naar achterstaande advertentie betreffende het kinderzangkoor van de christelijke zangvereeniging „Hoop op Zegen." Gisterenmorgen bleek het dat in het perceel op den Nieuwendijk waar Zaterdag een brand heeft gewoed, opnieuw brandgevaar dreigde daar kleine vlammetjes tusschen het pla fond werden opgemerkt. De politie heeft met een slang op de waterlei ding deze vlammetjes gebluscht. De stoomboot „Middelburg 1" (dienst Rotterdam—Vlissingen) welke Maan dagmorgen van Rotterdam is vertrok ken, is gistermiddag terwijl de boot lag te laden aan den provincialen stei ger te Bruinisse, aangevaren door een boeieraak. Tengevolge hiervan geraak ten de stuurstangen van de „Middel burg 1" defect en kon de reis naar hier niet worden voortgezet. De Hollandsche motorschoener „Cornelis" van IJmuiden naar Goole bestemd kwam hedenmorgen alhier op de reede met defecte machine. Uit de haven is hedenmiddag ver trokken naar de Noordzee de Bel gische aviso „Ville d' Anvers". Men schrijft ons uit Middelburg Bij de heden gehouden verkie zing van een lid van den gemeente raad in het lie district, in de vaca ture ontstaan door het vertrek van den heer mr, R. Fruin Th. Az„ wer den candidaat gesteld de heeren mr. J. H. van Bel en C. Boudewijnse, beiden vrijzinnig. De heer Van Bel kan tot de be houdende fractie, de heer Boude wijnse tot de vooruitstrevende ge rekend worden. Het burgerlijk armbestuur heeft collectief ontslag genomen. In ver band hiermede is tegen Woensdag middag een spoedeischende vergade ring van den gemeenteraad uitge schreven. KERK EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Leerdam ds. J. van Vliet te Poortvliet. Ger. Kerken. Aangenomen het be roep te Amsterdam dr. B. Wielenga te Arnhem. Doopsgez. Kerk. Bedankt voor Hallum ds. Tj. Kielstra te Oegstgeest. Aan het maandelijksch overzicht van het Kon. Ned. metereologisch instituut is het volgend overzicht over de maand October ontleend Deze maand heeft zich bovenal ge kenmerkt door den geringen neerslag die gemiddeld over het geheele land slechts een vierde deel van de nor male hoeveelheid bedroeg en vrij gelijk over de dekaden verdeeld was het aantal dagen, waarop 1 mM. of meer regen viel, was 5 tegen 12 normaal. Over het algemeen was het weer h. t. 1. onder den invloed van een gebied van hooge drukking, waarvan het centrum nogal beweeg lijk was en meermalen boven Duitsch- land werd aangetroffenin de derde dekade was het meer stationair boven Scandinavië. Slechts weinige en on diepe depressies kwamen in West- Europa voor; van de onweders h. t. 1. waren alleen die van den 2en en den 29en van eenige beteekenis. Van den 2e tot den 13e was de temperatuur gemiddeld ruim 2 gr, boven de normale,hooge temperaturen werden vooral op den 2e en den 11e bereikt; daarna waren de af wijkingen van de normale meest gering. Temperaturen beneden het vriespunt kwamen niet voor. De gemiddelde windkracht was betrek kelijk gering, vooral in de eerste de kade. Over de geheele maand geno men waren de O-lijke winden zeer. de Z.W.lijke winden weinig talrijk, vooral in de derde dekade Te Groningen heerschen kwaadaardige mazelen. In éen gezin zijn alle vier kinderen overleden. Gisteren is de Amsterdamsche brandweer gealarmeerd voor een brand in een Zweedsch stoomschip dat was aangekomen vatiTranksund Het vuur was door onbekende oor zaak ontstaan in een van de kolen bunkers. Met de drijvende stoomspuit was men den brand spoedig meester 50 jaren doodgewaand. Te Noordwijk heeft dezer dagen de heer G. v. d. B. bericht ontvangen uit Zuid-Amerika, dat een broer van hem, dien men sinds 50 jaren dood waande, nog leefde en wel als her bergier van een klein hotel waar veel matrozen komen. De dood gewaande was 50 jaar geleden als zeventienjarig jongeling uitgevaren op een zeeschip. Spoedig na zijn vertrek kreeg men van dien scheepskapitein bericht, dat deze matroos overboord geslagen en ver dronken was. Wijl de man katholiek was, werden de gebruikelijke kerke lijke plechtigheden voor zijn zielerust gehouden. Dezer dagen wilde een kleinzoon der zuster van den dood gewaanden in Zuid-Amerika met eenige matrozen (hij zelf vaart ook als matroos) een herberg binnengaan op een plaats aan de Oostkust van Zuid-Amerika Toen de waard Hollandsch hoorde praten, vertelde hij hun, dat hij af komstig was van Noordwijk en dat hij indertijd van zijn schip gedeser teerd was (vandaar, dat de kapitein niet beter wist, of de man was over boord geslagen) en na veel orn- zwervens hier was terecht gekomen. Natuurlijk was zijne verbazing groot, toen hij vernam, dat de matroos een kleinzoon was van zijn zuster en hij aldus diens oud-oom. Thans is de familie in Holland in briefwisseling met den doodgewaande. Het verhaal, al schijnt het wat ro- mantisch-toevallig, is toch werkelijk waarheid. („N. v. d. D".) Wat een beschonken heerschap al geen opschudding voor niets ver oorzaken kan 1 Zaterdagavond bevond zich onder de personen, die in de Stadhuisbar op den hoek van O. Z. Voorburgwal en Damstraat te Amsterdam aanwezig waren, iemand die kettingen aan den man trachtte te brengen. Hij geraakte met iemand anders in gesprek, waarbij de gruwelijke moord te Spaarnwoude ter sprake kwam. Het scheen dat de man er meer van wist, waarom men hem een glaasje bier liet drinken, om zijn spraakzaamheid in meerdere mate op te wekken. Dit had dit resultaat, dat de man op een gegeven oogenblik uitriep „Ja, ik wii het w 1 zeggen, ik heb dien moord te Spaarnwoude be gaan." Door den eigenaar van de Stad huisbar werd direct om politie ge telefoneerd en agenten van de Pie- tershal kwamen die den man naar dit politiebureau overbrachten. Het bleek echter, dat de man, die op het Rusland woonachtig is, maar wat had geleuterd en zijn uitlatingen als dronkemanspraat te qualificeeren wa ren. Want later kraaide hij heel anders. Hij werd drarom Zondagmiddag weer in vrijheid gesteld. Te Rotterdam is aan het station van den Electrischen Spoorweg op aanwijzing van een stationsdame een heer gearresteerd, die in gezelschap was van een jonge dame van 17 jaar, welke bleek zijn dochter te zijn Bij een brand in de Joden Hout tuinen te Amsterdam is een 65jarige blinde vrouw, die bovendien niet kon loopen, door den rook gestikt. Een andere vrouw moest door de brand weer worden weggedragen. Een 30jarige boerenknecht te Stoutenburg, heeft Vrijdag; bij het inspannen van een paard eui hevigen slag tegen de borst gekregen. Den volgenden dag is hij aan de gevolgen overleden. Zaterdag is te Schipluiden een 54 ja rige zwerver aangehouden, die zoo dronken was, dat hij schier niet meer staan kon. Hij werd in een schuur gebracht en siierf daar in den loop van den dag. Een 25 jarige man te Ambt-Almelo is van zijn fiets ge vallen, te water geraakt en verdron ken. Toen Zaterdagavond een bouwondernemer, wonende te Am sterdam thuiskwam, zou hij, alvo rens zich ter ruste te begeven, nog iets nuttigen. Ongelukkigerwijze bleef een stukje vleesch in den slokdarm steken, zoodat hij geen adem meer kon halen en binnen enkele oogen blikken overleed. Zaterdagavond had in een ijzergieterij te Breda een ernstig ongeluk plaats. Voor het gie ten van een zwaar stuk was in den gietketel 350 K.G. gesmolten ijzer. Terwijl men per kraan dezen gevul- den ketel boven den vorm wilde bren gen sprong de bodem er uit, waar door de vloeistof over 5 werklieden stortte. Twee hunner werden hoogst ernstig gewond, de 3 anderen min der zwaar. Na voorloopig verbonden te zijn, is de een naar het gasthuis en de ander naar zijn woning ver voerd. Gisteren wilde een juffrouw te Breda een kind terugtrekken, dat gevaar liep door de stoomtram Bre da—Princenhage overreden te wor den. Zij viel daardoor in het water, waaruit zij bewusteloos werd ge haald. Haar toestand is zorgelijk. De 17jarige zoon van een landbou wer te IJzerloo, gemeente Aalten, is door een paard zoo hevig tegen het hoofd geslagen, dat de onder- en bovenkaak verbrijzeld werden. De ongelukkige jongen werd naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Voor het rijksmuseum te Amsterdam werd Zaterdagavond een bejaard man door een rijtuig overreden. In be wusteloozen toestand werd hij naar een gasthuis vervoerd. Zondag is in een sloot te Nes een 8jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. In een café aan de Pulsche laan te Charlois ontstond gisterenmiddag twist tusschen den kastelein en een dronken bootwerker J. O. genaamd, daar de Kastelein weigerde hem te tappen. O. loste daarbij een revolver schot op den kastelein. De kogel trof hem niet maar doorboorde het biljart waaraan een f 40 schade werd aan gericht. Bij de verdere worsteling loste O. nog 5 schoten, welke echter alle in den muur terecht kwamen zonder iemand te treffen. Vrijdag kreeg een landbouwer W., die voor eenigen tijd door een noodlottigen brand grootendeels zijn vee en inboedel verloor, een hevigen twist met zijn buurman op het ge hucht Leenderbrug te Valkenswaard. Deze twist ontaardde zoo hevig, dat eerstgenoemde zoodanig zijn buur man trof met een stuk hout, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer achtte zijn toestand zoo gevaarlijk dat een noodlottige afloop niet was uitgesloten. De vermoedelijke dader werd als verdacht die verwon ding te hebben toegebracht, door de maréchaussées te Heeze, in voor loopig arrest gesteld. Volgens een opgave van den Belgischen minister van binnenland- sche zaken neemt sinds 1880 het aantal ongeletterden in België steeds af. In 1880 waren er van de 6 millioen inwoners 10,500 ongeletterden, en in 1909 telde België ruim 7 millioen inwonersdaarvan waren slechts 4515 ongeletterden, vooral sinds 1900 begon het aantal ongeletterden sterk te verminderen. In 1880 waren van de 100 iote- lingen er 21.66 ongeletterd; in 1890 was dit aantal gedaald tot 15,92; in 1900 tot 12.01 en in het vorige jaar tot 7.03 per honderd. In de provincie Luxemburg vindt men onder de lote- lingen de minste die lezen noch schrijven kunnen, nl. 1.72 perc., in de provincie Henegouwen de meeste nl. 10.81. In 1880 kwamen, in Oost- Vlaanderen de meeste ongeletterden voor, namelijk 33.95 perc., thans is dit gedaald tot 10.75. De „Lioyd Weekly News" drukt een verklaring van Crippen af, ge schreven op den vooravond van zijn terechtstelling, in welke hij opnieuw zijn onschuld betuigt. De veroordeel de ontleedt daarin tot in de kleinste bijzonderheden de uitspraken der geneesheeren om zijn steliing te onder steunen,volgens welke de in den kelder van de woning van Hildrop Crescent gevonden overblijfselen niet die van iïelle Elmore zijn. Het laatste artikel van Tolstoï verschenen in de Retch en heeft tot opschriftDe doodstraf. Hij schreef dit artikel in het Optinaklooster, maar dat was voor zijn vertrek van assnaja Poljana Tolstoï spreekt er zijn verontwaar diging in uit, dat de doodstraf nog steeds wordt toegepast en zegt, dat haar verschrikkingen als preveniief middel onvoldoende zijn, het is den mensch en zijn gesternte gemakke lijker om hun de behoefte bij te bren gen hun daden te rechtvaardigen. Tolstoï zegt, dat zij, die een her vorming in deze zaak voorstaan, zeker op de dreigementen van de tegen partij zullen stooten, zelfs op vervol gingen van huurlingen der regeering. maar men moest hun weerstand blijven bieden. In een afvoerkanaal bij het station St.-Lazare te Parijs is weder een geheimzinnige doode gevonden Het was het lijk van een man, ge heel ontkleed de kleederen wer den gevonden in een ondergrondsch kanaal, dat op de plaats waar het lijk werd gevonden uitloopt. De doode, die bleek een oppassend grondwerker te zijn, Grée genaamd, lag op een net opgevouwen hemd, in 3 centimeter water. Het lichaam vertoonde geen sporen van geweld en eenig geld dat Grée bij zich had werd nog in zijn zak gevonden. Men gelooft niet, dat hier aan een misdaad gedacht moet worden aan zelfmoord evenmin. De politie doet onderzoek, maar zij twijfelt of zij licht zal kunn n brengen inde duis tere zaak. De fabriek te Newark, waar zulk een ontzettende brand plaats had, was een oud gebouw. De voorschriften omtrent de veiligheid moeten echter schandelijk verwaar loosd zijn. Zoo waren o. ain het geheele gebouw maar twee brand ladders, die spoedig waren volge propt met vluchtenden. Op die lad ders hadden vreeselijke tooneelen plaats. Men vond een zestal meisjes, die elkander omstrengend hielden en aan wier gelaatsuitdrukking dui delijk te zien was, welk een ver- schrikkelijken strijd zij hadden ge voerd. Een meisje, dat gered is, verklaarde, dat zij gezien heeft, dat vele meisjes door andere vluchten den van de trappen werden gedron gen. De autoriteiten hebben een ge streng onderzoek ingesteld. De wandelaar in Berlijn zou zoo op den eersten indruk niet zeggen, dat de Duitsche hoofdstad 42.000 honden telt, daar men er die trouwe vrienden van den mensch slechts zelden ontmoet. Dat er toch inderdaad zooveel zijn, is gebleken bij de laatste hondentelling, noodig geworden door het aanzienlijk ver- hoogen der Berlijnsche hondenbe lasting. Slechts enkele jaren geleden betaalde de Berlijner 3 mark per jaar voor zijn hond. Daarna 20 mark. En thans, niet minder dan 80, zegge tachtig mark per jaar. Vrouwe n-„w e e r p 1 i c h t". Te Stockholm is van de hand va mevrouw Sigrid Posse, geb. Leijon- hufvud, een werk over de „weerplicht" voor vrouwen verschenen, dat veel aandacht heeft getrokken. De schrijf ster ijvert krachtig voor het denkbeeld, dat de vrouwen verplicht moesten worden zich de theoretische en prac- tische kennis te verwerven, welke hen in de gelegenheid brengt haar voor naamste taak als beschermsters van den huiselijken haard beter te vervullen dan zij nu doen. De sociale misstan den zoo meent mevrouw Posse vinden hun oorzaak meestal daarin, dat de vrouwen deze meest voor de hand liggende plichten in 't algemeen noch vervullen kunnen, noch vervullen willen, een opvatting die misschien te ver gaat. De vrouwen moeten verplicht wor den hun „weerplicht" op den leeftijd tusschen 18 en 24 jaren uit te oefenen, en wel op deze wijze, dat zij gedu rende zes maanden in de hospitalen een theoretischen en practischen cur sus hebben door te maken. Gedurende ,de helft van dien tijd moeten ze in de keuken aan 't werk gezet worden en alles leeren, wat haar op gebied van koken en bakken bij te brengen is. In dienzelfden tijd dienen ze in de grondbegrippen van reinheid en orde onderwezen te worden. Gedurende de overige drie maanden is het noodig, dat ze zich bezighouden met zieken verzorging, en wel hoofdzakelijk met verzorging van kleine kinderen. Bovendien moeten ze het knippen en naaien der kleedingstukken van de mannelijke weerplichtigen leeren en zich ook met de kinderwasch vertrouwd maken. Eindelijk acht de schrijfster het noodzakelijk, dat zij door geneesheeren in de beginselen der gezondheidsleer onderricht wor den, waarbij de strijd tegen het alco holisme en tegen de tuberculose een hoofdrol moeten spelen. Het boek sluit met het uitspreken van de verwachting, dat Zweedsche mannen mogen leeren inzien, welk een winst de invoering van een vrouwen-„weerpIicht", op deze wijze ingericht, voor het vaderland zou opleveren. Een dergelijke maatregel zou niet het minst den jongen meisjes van de zoogenaamde hoogere klassen die ongelukkige wezens, die niets anders willen en niets anders geleerd hebben dan plezier te maken, ten goede komen. Deze beklagenswaar dige hysterische wezentjes met een zwak zenuwgestel zouden, wanneer zij gedwongen werden zich aan een dergelijke „weerplicht" te onderwer pen, andere en hoogere belangen krijgen, en lichamelijk en geestelijk gezond worden. Zij zouden ook lee ren wat arbeidsvreugde en arbeids- geluk is, en aan de noodzakelijke eischen voor 't huwelijk voldoen. Door de vrouwen-„weerplicht" eerst zou men kunnen verkrijgen, wat Tol stoï de „opstanding van het karak ter" noemt. Eerst na vervulling van dezen plicht zou een vrouw het aan gaan van een huwelijk toegestaan moeten worden. ENGELAND. In de rede door den Koning gisteren in het Parlement ge houden werd gezegd voor de eerste maal richt ik, in de schaduw van de groote ramp bij gelegenheid van het overlijden van mijn beminden vader over ons nedergedaald, tot u het woord. In overvloedige mate heb ik uit alle deelen van mijn rijk, blijken van deelneming ontvangen met het onherstelbaar verlies hetwelk mij en mijne familie, alsook door mijn onder danen in diepe droefheid, is geleden. Hun dee neming sterkt mij in mijn smart en ik heb mij zelf beloofd alle plichten, waartoe ik geroepen ben met een een ernstig verlangen na te komen en de voetsporen mijns vaders te drukken. De betrekkingen met de vreemde mogendheden zijn van vriendschappe- lijken aard. De Koning spreekt zijn vertrou wen uit, dat het visscherij-vraagstuk betreffende Canada, New-Foundland en de Vereenigde Staten van Noord- Amerika ten eerste zal blijken te zijn opgelost door het Haagsch Scheids gerecht, en de Koning drukt zijn bij zondere voldoening er over uit, dat de mogelijkheid bestaat om door ar bitrage zulke moeilijke vraagstukken, als het onderhavige tot een bevre digend eind te brengen, en dat tevens verwacht mag worden dat de uit spraak door beide partijen worde aanvaard in zoodanig een stemming dat deze zal bijdragen tot een ver dere goede verstandhouding. Vervolgens herinnert de Koning aan de missie van den hertog van Connaught ter gelegenheid van de opening van het eerste parlement van het Vereenigd Zuid-Afrika, en de Koning hoopt vurig, dat Zuid- Afrika moge gedijen in geluk en voorspoed. De administrntieve her vorming in Indië besprekende, dankt Z.M. het Lagerhuis voor de vrijgevige voorziening in de vereischte midde len voor het jaar, inclusief de vermeerderde sommen, benoodigd voor de vloot en de verhoogde uit gaven voor de ouderdomspensioenen. Ten slotte zegt de Koning het te be treuren, dat de conferentie, bijeenge komen voor de oplossing der moei lijkheden, gerezen tusschen de beide Huizen van het Parlement, is mislukt. Te Wextord in Ierland heeft Red mond Zondag een rede uitgesproken, waarin hij o. a. zeide, dat de aanstaande verkiezingen vooral Iersche verkiezin gen waren en dat de ministerpresident zich had verplicht Ierland volmaakte autonomie te geven. Hij zeide verder, dat de groote meerderheid der Engel- schen niet meer tegen Home Rule was en dat Ierland reeds de autonomie zou bezitten zonder het Hoogerhuis, dat eindelijk moest verdwijnen. Het be proefde thans wel zijn vonnis te doen verzachten, maar het was te laat. Redmond wenschte een parlement gekozen door het Iersche volk en een verantwoordelijke regeering, die vol komen de leiding heeft over alle zuiver Iersche zaken. ,lk vraag u niet in eenige Engelsche partij of in eenigen Engelschen staats man vertrouwen te hebben. Ik vraag u niet Asquith te vertrouwen, maar ik zelf verzoek uw geheele vertrouwen. En mij volkomen bewust van mijn verantwoordelijkheid, verzeker ik u, dat alles, wat de quaestie van Home Rule betreft, uitstekend loopt." TURKIJE. De Jong-Turksche partij van de Kamer hield Zondag een be spreking, waarbij de leider Chalil een verklaring aflegde over de binnenland- sche en buitenlandsche politiek der regeering, welke de grootvizier in den loop der week in de Kamer zal voor lezen. Wat betreft de buitenlandsche politiek, zegt de verklaring, dat de betrekkingen tot alle mogendheden goed zijn. Met betrekking tot den Talkan worden de betrekkingen tot Ronmenië als vriendschappelijk ge- geschetst. Een militair vt Roemenië wordt ontkend grond, dat beide Staten b ben bij het behouden van quo. Binnenkort zal een 1 drag met Roemenië werde De betrekkingen met Bl goed en de leidende mam garije wenschen versterkin betrekkingen. Binnenkort z; regeling gereed zijn. De betrekkingen met C zijn niet zoo goed als te ware. Het hangt van Grie de betrekkingen een vriei lijker karakter te doen dra Kretenzische quaestie hee met Griekenland niet tem aangelegenheid is slechts voor de Porte en de bes mogendheden. MEXICO. Porfirio Diay, dent van Mexico, zond Parijs blad, dat hem om i omtrent den toestand ver: het volgende antwoord „In antwoord op uw kat kan ik u verzekeren, dat rustig is. De kleine gro onder 't voorwendsel dei hier en daar plunderen, vf de regeering niet. Enkel stokers zijn reeds in ha justitie en de weinigen, di in onze macht zijn hopen v te vangen. Wij zullen ons te meer haasten, omdat w bladen de gelegenheid we ontnemen door middel var goede zaken te maken en de beursspeculanten hun met valsche berichten niet te vergemakkelijken." Hedenmiddag ongeveer stond een begin van brand pakhuis van den timmerm in de Scherminkelstraaf. E die vermoedelijk ontsto vonken uit de smederij Schelde" werd in den aan bluscht met een slang op leiding. VerKiezing Kamer Koophandel. MIDDELBURG. De verkie zes leden van de Kamer v handel en fabrieken alhier plaats had, noodig door de aftreding van de heeren J. I H. P. den Bouwmeester, van Adrichem Boogaert, Noske, Joh. Luteijn en L. beeke, heeft ditmaal meer het aanzien van een gewi kiezingsstrijd gehad. De beide laatstgenoemd hadden beslist voor iede ming bedankt. Van de andere aftredende leen de heer Noske zich bt klaard eene candidatuur de stands-vereeniging „Hande te aanvaarden. Deze vereeniging steld naast hem candidaat de W. M. Hoegen, G. K. A. H. J. de Lange, mr. J. A. M. Boogerd. Beide laatst namen echter de candidatuui Van andere zijde waren kende aanbevelingen rond voor de candidaturen de mr. J. A. Heijse, J. P. Fokk den Bouwmeester, jhr. A. daert, jhr. H. A. van Adrict gaert en W. Chr. Noske. De uitslag van dezen sti dat herkozen werden dr Noske, den Bouwmeester, F van Adrichem Boogaert, ms tievelijk 122, 87, 84 en 81 en gekozen de heeren mr Heijse en jhr. A. E. Boddr 88 en 72 stemmen. Verder verkregen de hee gen 45, de Lange 45, Non! M. Boogerd 17 en verder e personen 5 en minder stemt

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2