BUITEN België. In de Kal gisteren Cooremans t Kanier herkozen. Engelsche schepen en Engelsche troepen voor oorlogsdoeleinden Zijn hoedanigheid van neutrale natie zou hem veeleer noodzaken, dien doortocht van schepen en troepen te verhinderen. Overigens, wanneer in de dagen van gevaar Engeland ons wil te hulp komen, zal het andere havens vin den die voor dat doel geschikter zijn, dan die van Antwerpen en waar een ontscheping van troepen en van oorlogsmaterieel niet die moeie- lijkheden meebrengt als op de Schelde. Het is dus niet recht duidelijk, hoe Holland ons handen en voeten bindt en ons overlevert aan den een of anderen onzer machtige naburen, door het aanleggen van verdedigings werken te Vlissingen. Vaccinatie. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot nadere wijziging en aanvulling der wet van 4 Decem ber 1872, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, waarvan de strekking is vrijstelling van vac cinatie te geven, indien, blijkens een door twee geneeskundigen ondertee- kende verklaring, van de inenting bijzonder gevaar voor de gezondheid van den betrokkene is te duchten. Tarief van invoerrechten. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, heeft de heer J. C. Slote- maker, directeur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen voor Zeeland en westelijk Noord- Brabant te Breda, het beheer zijner directie tijdelijk opgedragen aan den heer P. de Haan te 3reda, omdat hij aan het ministerie van financiën te 's-Oravenhage bezig is met het cor- rigeeren der laatste drukproeven van het door hem ontworpen tarief van invoerrechten met memorie van toe lichting enz. („Tel.") Vlissingen, 16 November. Door Ged. Staten van Zeeland werd heden te Middelbutg aanbesteed het vernieuwen en onderhouden ge durende drie jaren, aanvangende 1 Januari 1911, van de drijvende aan legplaats van den Provincialen stoom- bootdienst op de Westerschelde alhier. Inschrijvers waren de heeren H.J. Roineijn, Middelburg, f950, P. Dek ker, Veere, f940; D. Bijl, Vlissingen, f 920 en H. Jansen Jzn. Middelburg, f 765 per jaar. Op Woensdag 14 December zal aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg worden aan besteed het maken van een dukdalf, ter bescherming van de noordelijke of nachtponton in de buitenhaven van het kanaal door Walcheren alhier. Voor het examen van apothekers bediende is te Breda geslaagd mej. M. Lems alhier. De etalage bij den heer N. Zandee in de Walstraat trekt thans de bij zondere aandacht. Daar wordt een aardige en pakkende reclame ge maakt voor de bekende thee- en koffiesoorten van de erven firma wed. J. van Nelle te Rotterdam. Een woestijn, waarin verschillende kameelen met hun geleiders, doet den geleiders de verzuchting slaken dat daar van Nelle's thee een ware uit komst zou zijn, iets wat bezwaarlijk ontkend kan worden. 'tls de firma Van Nelle natuurlijk alleen te doen om reclame te maken voor haar artikelen en wij geiooven dat zij daarin wel geslaagd is. De etalage heeft veel bekijks en het is bekend dat kijkers allicht koopers worden. Zondagavond verlieten twee leden der equipage van den Engelschen schoener „Sara", liggende op de reede van Ter Neuzen het schip, ten einde naar den wal te roeien. Toen zij des avonds weder terug wilden keeren werden zij door stormweer overvallen en slaagden zij er niet in bij het schip te komen, zoodat zij den geheelen nacht hulpeloos op de Schelde ronddreven. Ten slotte strand de de boot onder Borsele, waar het ranke vaartuig op de steenen werd geworpen, waardoor er twee gaten in werden geslagen. Met de boot vol water kwamen de schipbreukelingen, die een zeer ang- stigen nacht hadden medegemaakt, gisterenmorgen hier aan het hoofd aan en keerden zij van hier per prov. boot naar Ter Neuzen terug. Een paardenhandelaar, die Maan dag op de markt te Gorinchem een aantal paarden had gekocht en ver zonden via Vliss'igeu naar Ter Neuzen, kwam hier gisterenavond bij opening van den wagen tot de minder aangename ontdekking dat een paard dood in den wagen lag. Een rijksveearts zal onderzoeken waf de doodsoorzaak is, teneinde te trachten de geleden schade vergoed te krijgen, indien daartoe termen be staan. Lijst van de aan het postkantoor te Vlissingen ter post bezorgde brie ven en briefkaarten, gedurende de le helft der maand November 1910, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt. Directeur Deli tabak Mpij., J. de Wit, mad. E. Brackx, allen te Am sterdam Mannerlins, Neuzen S. de Rooi, Oudenhoek H. v. Aartmerssen, ScheveningenM. Pastma, Amster dam W. F. Besemer, Rotterdam A. V. Zundert, R. R. Macdonald, AberdeenC. R. Wilson, Battersea K. W. Buchholz, BerlinW, Adams, Birmingham W. Mackay, Boulogne j. H. Hawe, Bournemouth A. Win chester, Herkyj. D. Ruddle, Dun stable; B. Holmberg, South Shields; P. Howden, Heaton Chapelmr. Gill, LiverpoolJ. Welbum, F. Ward, A. Artless, W. Mountjoy, allen te Lon don H. Chatman, Londen S. E. mr. .Pawles, LondonW. J. Greene, London S. E.P. Boer, Jersey City Mani Vermeesch, Ondine J. E. Lang, PortsmouthJ. Olislager, J. Cornelis, AnversH. Gering, Nürn- bergH. Fitcomb, Provincetown Fratman, Pai Pa, D. Wolf, 's Gra- venhage. Nota. Aan de afzenders wordt aan bevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen teruggege ven worden. Men schrijft ons uit Middelburg Wij zullen weldra voor de ver kiezing van een lid van den ge meenteraad staan. Burg. en Weth. hebben de verkiezing in het lie district in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van prof. mr. R. Fruin Th. Az. bepaald op Dinsdag 29 dezer. De eventueele stemming en her stemming zijn resp. bepaald op 6 en 13 December- De verkiezingen in het 11e district zijn, wat den gemeenteraad betreft, de laatste jaren meestal zonder stemming afgeloopen. Het He district toch is zoo overwegend vrijzinnig dat de verkiezing van een door deze partij gestelden candidaat zoo goed als zeker is. In een openbare vergadering der vrijzinnig-democratische kiesvereeni- ging alhier zal Donderdag 24 dezer als spreker optreden de heer mr. F. A. van Engen uit Utrecht met het onderwerpOnze regeering en het wetsontwerp inzake de kustverdedi ging- 3 De „Staatsct." no. 268 bevat de statuten van de coöperatieve volks- broodbakkerij en verbruiksvereeniging „de Broederband" te Middelburg. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiieuzen Leendert Abrahampol der, E. C. Priester, te Cats tot ge zworene van den Reigersbergschen polder, W. E. van Gorsel, te Rilland tot lid van het bestuur der water keering van het calamiteuze water schap Oud en Jong Breskens, J. van Male te Breskens. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer over hoofdstuk finan ciën der staatsbegrooting voor 1911, werd nogmaals de aandacht geves tigd op de wenschelijkheid van be- bossching en exploitatie der domein duinen in het westen van Schouwen. KERK EN SCHOOLN1EUWS. Ger. Kerken. Gisteren herdacht ds. G. H. Toebes, predikant bij de gereformeerde kerk te St. Laurens den dag, waarop hij voor 25 jaar de evangeliebediening aanvaardde te Haamstede. Daar hij de vorige week zijn 25jarige echtvereeniging vierde, was het nu eene dubbele herdenking. Van zijne gemeenteleden en ook van anderen mocht hij veel belang stelling ontvangen. Met verscheidene prachtige geschenken werden hij en zijne echtgenoote vereerd. Ds. G. H. Toebes is sedert 6 Sept. 1896 te Sint-Laurens, voor dien tijd was hij te Haamstede. Rechtzaken. Na re- en dupliek werd gisteren voor het gerccmshof te Arnhem het onderzoek in de Papendrechtsche strafzaak gesloten en de uitspraak bepaald op Dinsdag 29 November. Na afloop der zitting stond voor het hek een massa volk op mr. Van Hamel te wachten. Toen deze ein delijk met zijne echtgenoote verscheen, werd hem een krans aangeboden, die mr. Van Hamel lachend aanvaardde en meenam naar het hotel Pays-Bas, waar hij vertoefde. in de Korte Bogaardstraat te Haar lem, heeft gisterenmiddag een schan delijke misdaad plaats gehad. Daar woont de losse arbeider Mooy, een man van 54 jaar, die voor de derde maal is getrouwd met een 28 jarige vrouw. Uit ieder huwelijk zijn kin deren, o. w. een kindje van 4 maan den. De vrouw gaat uit werken en had haar 17 jarigen zoon uit het eerste huwelijk, Anton genaamd, een niets doener, een driftkop, volgens sommi gen een ontoerekenbare, gelast op zijn broertje te passen. Toen het kind be gon te schreeuwen heeft hij het in bed verstikt. Het lijkje van het vermoorde jongentje isnaar het gasthuis gebracht; naar den moordenaar wordt gezocht. Welk soort huishouden het is, blijkt wel het best hieruit, dat een 9 jarige jongen uit het gezin verleden week is betrapt op diefstal met braak in een perceel in het Kenaupark. De dader wilde in dienst, doch mocht niet, omdat de moeder zijn verdiensten noodig had. M. zelf verdiende wel eens f 18 per week, als grondwerker, doch volgens de buren had zijn vrouw veel meer, ja, zelfs liet zij zich nog bc- deelen door eenige instellingen. De dader, die voor niet goed snik door gaat, is nog voortvluchtig. De politie denkt, dat hij zich van kant zal maken. Gisteravond zagen twee per sonen die de Laan van Meerder- voort te 's Gravenhage passeerden dat een man van 25 a 30 jarigen leeftijd in deerniswekkenden toe stand op de tramlijn lag. Den on gelukkige waren beide beenen afge reden. Onderwijl een dokter zich met den zieltogenden man bezig hield werd de politie gewaarschuwd, die onmiddellijk met een brancard ver scheen en den zwaar verwonde naar Bronovo vervoerde waar een andere dokter tevergeefs trachtte den man in het leven te behouden; hij stierf korten tijd na aankomst in het Dia- conessenhuis. Maandagmiddag had de heer Brands, burgermeester van Rheden het ongeluk bij het pluk ken van eenige klimrozen, uit te glij den en door. het vallicht van een varanda aan'zijn woning te Veip te vallen. Ernstig gewond aan hoofd en arm werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar eenige doktoren spoe dig hulp verleenden. De toestand was in den avond redelijk. Giste re wilde een boerenvrouw op Huif- akker nabij Breda de spoorlijn over steken. De schuif was gesioten, nadat de trein gepasseerd was, kroop ze onder de schuif doar: midden op de rails staande komt een tweede trein, nu van de andere richting. Door schrik verbijsterd, blijft ze staan en wordt op hetzelfde oogenblik door den trein gegrepen en gedood. Het ongeluk is geheel aan eigen onvoor zichtigheid te wijten. Het slachtoffer was 36 jaar oud. Tijdens het lossen van steenkolen aan boord van een stoomschip liggende in de Maashaven te Rotterdam is een boot werker te water geslingerd en ver dronken. Hij had mede nog een ern stige hoofdwond bekomen. - Een 6 jarig meisje te Waalwijk kreeg in een winkel wat snoepgoed toe. Het kind at het op en werd onmiddellijk hevig ongesteld. De inmiddels ont boden geneesheer constateerde ver giftiging en gaf een tegengift in, waarop een braken volgde. Niette genstaande bleef de toestand ernstig. Gisteren is het meisje overleden. Het snoepgoed is beschimmeld ge weest en doordat het in een koperen pot bewaard werd, moet het koper groen hebben opgenomen. Nabij Soest werd door een auto naar Amersfoort een hondenkar aangereden. De berijder werd aan het hoofd gewond. Hij is naar het gasthuis te Amersfoort vervoerd. De knaap die aan de Hembrug te Zaandam door een trein werd overreden, is in het binnengasthuis te Amsterdam overleden. Maandagnamiddag is aan de vaart tusschen Berlikum en Menaldum een schippersknecht van 19 jaar die een schip trok, door een molenwiek getroffen en zielloos uit het water gehaaid. In Duitschland, dat op 1 Januari jl. 49941 automobielen telde, kwamen in één jaar tijds 6063 ongevallen voor, d. i. op 100 auto's ongeveer 12. Ge bleken is dat bij de ongevallen, waar aan de chauffeur schuld draagt, de drank al te vaak een groote rol speelt. De Volksbond, waarin wij dit bericht vermeld vinden, wijst er op, dat 't hoog tijd wordt onder de belangheb bende kringen ten deze op de gevaren van den alkohol te wijzen. Het blijft rustig in Zuid-Wales. Wel worden er nog op verschillende plaatsen betoogingen gehouden, maar tot ongeregeldheden leidden deze niet. De Coal Conciliation Board vergadert thans te Cardiff. Een deputatie uit de mijnwerkers is door deze commissie gehoord. De arbeiders eischten een loonsverhooging van 1V4 proc., in verband met de hoogere verkoopprij zen van de kolen en den gunstigen toestand van zaken. Die eisch is in gewilligd. Andere punten worden door de Board nog behandeld. Keir Hardie, die het stakingsgebied bezocht, klaagt over het ruwe optreden der politie, die zelfs moeders, die niet anders deden dan uitzien naar haar kinderen, met geweld verdreef en neersloeg. Hij zal deze zaak in het Lagerhuis ter sprake brengen. De storm, die Zaterdag en Zondag in het Kanaal heeft gewoed, heeft een buitengewoon groot aantal slacht offers geëischt. Bij verschillende schipbreuken aan de Fransche kust verdronken 37 personen, o.w. 11 kustwachters, die met hunne reddings booten omsloegen. De stoomschepen „Hungarie" en „Lady Kirk" kwamen achtereenvolgens inde 'Fith of Clyde in aanvaring met een onbekend vaartuig, dat met de geheele beman ning in de diepte zonk. In de St. Margaret's baai, dicht bij Dover, zijn eenige duizenden tonnen kalkrots in zee gestort. Deze steenmassa, die zich ongeveer 100 meter ver uit strekt en eert breedte heeft van 70 meter is een groot voordeel voor de baai, daar zij de kracht der golven breekt, zoodat deze den oever van de baai niet meer kunnen iosspoel n. Deoverstroomingenin Frankrijk. De toestand wordt kritiek. Indien de Seine nog hooger zal stijgen, dan thans het geval is, vreest men, dat door het water on berekenbare schade zal worden aan gericht. Indien het echter ophoudt met regenen en de val van het water in alle zijrivieren van de Seine aanhoudt, dan kan een ramp nog voorkomen worden. De ongerustheid is groot, te meer daar de regeering weinig voorzorgs maatregelen heeft genomen en, naar de meening van velen, haar plicht heeft verzuimd. Thans is men overal koortsachtig aan het werk, maar de vraag rijst, of het thans niet reeds re iaat is. Dit alles is natuurlijk niet ge schikt om de onrust te verminderen. Thans heerscht eene zenuwachtig heid en haast. Parijs maakt den in druk, alsof de stad zich voorbereidt op een beleg. De bewoners halen hunne meubelen uit de lager gelegen verdiepingen om hunne bezittingen „hoog en droog" te redden. Fabrieken langs de Seine tracht men door hooge wallen voor het wa ter te beschermen. Het verkeer met booten op de rivier is gestaakt. Het water staat te hoog. Bij de Austerlitz-brug en de „Quai Saint-Bernard" ligt een gehee le vloot van schuiten, bootjes en sleepbooten. Het treinverkeer is nog ongestoord. Bij de „Quai d' Orsay" is een ge deelte van den spoorweg overstroomd, maar met langzaam te rijden kunnen de treinen nog passeeren. De eilandjes in de Seine zijn geheel door het water overdekt. Lépine, de commissaris van politie te Parijs, heeft ook reeds voorzorgs maatregelen genomen. Verschillende gebouwen zijn gereedgemaakt, om vluchtelingen te herbergen en voor 1300 vluchtelingen is er ruimte. Ook het Fransche Roode Kruis is ijverig in de weer. Uit dit alles blijkt wel, hoe groot de algemeene ongerustheid en hoe critiek de toestand is. Onder den 'romp van den Amerikaanschen pantserkruiser „Mai ne", die in Februari 1898 in de ha ven van Havana sprong, is een grooie hoeveelheid geisoleerd koperdraad gevonden. Dit soort van draad dient tot geleiding van eiectrische stroo men met hooge spanning en wordt gebruikt bij het leggen van mijnen. De Amerikaansche bladen zien in deze vondsteen bevestiging der con clusies van de commissie van onder zoek, die in 1898 reeds tot het be sluit kwam, dat het vergaan der „Maine" toegeschreven moest worden aan een aanslag, van Spaansche zijde gepleegd. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Sint-Petersburg geseind, dat aldaar in een huis in de nabijheid der kazerne van het Ismailof-regiment, een gruwelijke moord is gepleegd. Zondag morgen vond men den 37jarigen ouden kleermaker, Israël Lebemstein, zijne 27jarige vrouw, Minna, en een bloed verwant van deze, een kleermaker, genaamd Seligmann en twee leer lingen, vermoord in hun bed. De moordenaar heeft met een strijkijzer of met een ander zwaar voorwerp, den slapenden den schedel verbrij zeld. Verdacht wordt een vroeger leerling van Lebenstein, die wegens oneerlijkheid was ontslagen. De moor denaar stal na het plegen der mis daad 60 roebels. Het huwelijk van Prinses Cle mentine van België met Prins Victor Bonaparte is gisteren voltrokken in het paleis te Moncalieri, waar Prinses Clotilde, de moeder van den bruide gom, woont. Het burgerlijk huwelijk werd voltrokken in een zaal van het paleis door den burgemeester van Moncalieri. Daarna volgde de kerke lijke plechtigheid in de kapel, onder leiding van den bisschop van Biella. Prinses Clementine, die in het wit gekleed was, met oranjebloesems, zag er zeer gelukkig uit. Zij reed, met hare tante, de Gravin van Vlaan deren, en Prins Philip van Coburg, naar het paleis in een automobiel, evenals de andere vorstelijke perso nen die de plechtigheid bijwoonden. Dezen warende Koningin-Moeder Margherita, Prinses Laetitia, de Hertog van Aosta, de Graaf van Turijn, de Hertog der Abruzzen, de Heitog van Genua, Graaf Salemi en de Prins de Ligne, die vertegenwoordiger was van den koning der Belgen. Na de huwelijksplechtigheid volgde een lunch, waar veertien genoodigden aanzaten. Het weder was ongunstig regen en sneeuwmaar er waren toch vele belangstellenden op de been die de vorstelijke personen en vooral de bruid hartelijk begroetten. Mevrouw Schenk, de schoone, jonge gade van den millionnair en varkensslachter john O. Schenk, te Weeling, in den Amerikaanschen staat Weetvirginia, die een paar dagen geleden onder verdenking van poging tot vergiftiging van haar man werd gearresteerd, heeft thans door haar advocaat doen protesteeren tegen „het proces, dat de pers en de openbare meening haar aandoen, nog voor de gewone rechters gesproken hebben." Mevrouw Schenk verklaart, dat zij haar onschuld zal kunnen bewijzen. Haar man en haar kinderen zijn haar alles, zoo zegt zij. Ter herinnering, datjohn O. Schenk een Duitscher van geboorte, eenigen tijd geleden plotseling zwaar ziek werd en dat de geneesheeren vergif tiging constateerden. In den aanvang scheen zijn leven ernstig gevaar te loopen, maar thans is hij reeds in zooverre hersteld, dat de rechtbank besloten heeft, met het proces tegen zijn vrouw te wachten, tot hij geheel en al genezen is. Mevrouw Schenk heeft, met toe stemming der overheid, de weelde rige meubelen van haar eigen slaap kamer in de gevangeniscel laten brengen en verkleedt zich minstens tweemaal per dag, als ware zij nog meesteres in het paleisachtige huis van haar echtgenoot. Mevrouw Schenk was vroeger dienstmeisje in het huis van den millionair. Zeebeving. Aan een correspondentiebureau wordt uit New York geschreven: De bemanning van het uit Glasgow komende stoomschip „Cadillac" kapitein T. R. Mac Kay, welke twee dagen geleden Philadel phia bereikte, heeft gerapporteerd op 20 October op de reis van Rotterdam een buitengewone gebeurtenis te hebben medegemaakt. De „Cadillac" die een olieboot van meer dan 5000 tot inhoud is, heeft nl. het gebied van onderzeesche aardbevingen ge passeerd. In verband hiermede wordt er aan herinnerd, dat onlangs der gelijke rapporten van (onderzeesche schokken werden ontvangen. Het Duitsche stoomschip „AÏbinia" bijv. van New York, bestemd voor Kingston (Jamaica) werd tengevolge van een hevigen schok op 31 Oct. op de Jamaica-kust geworpen. De „Cadillac" nu, liep 20 October met een snelheid van 12 knoopen in het uur, bij goed weer met een hevigen Z. W. wind. De breedte en lengte waarop de „Cadillac" zich toen be vond, waren resp. 46o 49' en 46o 10' d. w. z. op een hoogte niet veel ten Zuiden van het traject der Oce- aanstoomers tusschen New York en Liverpool. Tegen halfzes 's morgens, juist toen de dag aanbrak, rapporteerde de uitkijk de naderingjvan een groote vloedgolf in het Z. W. Kapitein Mac Kay werd gewekt, stond onmiddellijk op en snelde naar de brugde toren achtige golf naderde snel voor de oogen der verschrikte bemanning. De Chineesche stokers in de machine kamers hoorende wat er gaande was, verlieten de bunke en liepen naar h af te wachten. Eir op order van der schip zoo gaan li dillac" de reusac den boeg als 't v iedereen den adei gebeuren zou, wt een reusachtige sn getild. Daarna ti voorbij was, werd de diepte gesmetei als het ware wat Al wat op het sch dek was bevestigd of vernield, maar c gered, dank zij de de wacht. Een nog vree volgde de zee w sche golfbeweging, lijk te koken, terw 't water opspoot. I gerommel tengevol zeebeving kon dL gewone geraas v Het water dat uit de „Cadillac" net warm. Weinige m de wind liggen e achtige dampen d het ademen ten z moeilijkt. Ten ge' derzeesche schokk zenden doode viss pervlakte van den C ronddrijvende viss bruinvisschen en h Op het jongs M. gehouden Ziot prof. dr. Otto Warl langwekkende bijz gedeeld over den joodsche kolonisatie had verkregen. In zoo deelde hij in z „over Palestina als gebied", mede, zijn satie dorpen. In Jer 80.000 inwoners 30 berie van de 8605 in Haifa, waar vri Jood was, zijn er 't meerendeel hand\ ders en kleine ko' uitkomsten werden dat de bestaande kc gingen, met name lonisation Associatii haar taak gelegen 1 voldoend kapitaal k> die kolonisatie op te zetten, Den laatsi een krachtiger actie hadden Amerikaanse iandbouwproefstatio alle geval waren ec. ten thans gelegd, waai kan worden. Wat de staatsbi der naar Palestin Joden betrefi, bev aan, allen zich als den gaan gevoelen l derdanen moesten wl sche regeering zou lonisatie geen bedre tieke belangen meer Bovendien wist de 1 ring, dat ook Hertz een zelfstandigen had laten vallen. Wi want een Palestijnse zou zich onmogelijl haven. In elk geva ken een Joodsche i liever dan een Chris o.a. een tegenwicht v< de trabische bewe; aan de Osmanen het nemen. Aan den a voelen de Arabiere want aan de Joden die redenen niet vijf Hij constateerde i voldoening de hart roede het buitenlan. klimming van den heeft begroet en vo dat in de redevoerin "aJijs, Amsterdam, Vi Se' gewisseld, alle volken het eens w verzekeringen van syml Ue koning is een wa goede internationale 1 Be voorzitter dankl heden voor het bewij dat zij hebben gegs deelneming aan de tei herinnerde aan het ec arag der beide groote ha den brand den best hen door onmiddellijl ?n aan den opbou •helde afdeelingen. ENGELAND. In vi 'aatkundige crisis we

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2