Laatste Berichten. jalPoetsCrMffl lÉKi»15 Urbanus pillen BUITENLAND. to to L. J- Grootendorst, Utrecht. 3. richt komt uit dus it Alix (Alberta) aldaar een tie nauwkeurig eschrijving van rouw gedroeg oen zij hoorde n zou worden, De politie be- wlettend, en is elle Elmore is. bende van de eigt den petro- Rockefeller. dagen geleden bevolen werd [eduide plaats 100,000 dollar litie heeft reeds teerd, die van en brief wordt rortelings ver- plotseling ge- Duitsche ge- onderzoek, had food van twaalf kolonie, aan iftigde worst te tig andere Duit- stig ziek. Men esch trichinen de worstfabri- n. an prins Victor Clémentine van om politieke re- ld, en eindelijk in Italië geslo- ïu ook in Frank en te kampen, igening van den csvoltrekking op rrgerlijken stand en verhinderen, den in ook bij en niet prettige ret men geboren het echter niet, Fransche amb- rlijken stand,die rechte geboorte- Hoe hij het in >m zonder deze in den echt te niet duidelijk, op gesteld, dat ankrijk de volle verkrijgen. On- j hij Franschman omstandigheden us in het register stand van het ment ingeschre- rarvoor speciaal an de geboorte aar de geboorte- verkeert n de ewone verlegen- apoleon draagt ar het voorbeeld tad hij voor zijn gister laten aan- nakomelingen, daar ingeschre- al kostbare hoofd- milie gebleven Aisschien is het rrand. Het is den zijn geboorte als 't de mairie voor de inschrij- in haar register 5 is zij daartoe Victor het laatst arrondissement Daarbij moet de verootmoediging oen zij kort ge- ikondiging deed 3 den titel „Kei geven, dien zij J moeten copi- cieele inededee- uit Italië komt. s Loulou over- toen hij in 1876 treden zou en luwe vrijstelling nmogelijk te be- .ugénie weduwe, getrouwd was. er niet bijzonder n, om Loulou tot waren de moei- or verrezen, ech- i n Frank- zenaars vragen r af of een her- stroomingen van ar is te wachten. :n, beide oevers omd. De kleine het personenver- derhouden, heb- grootste gedeelte t, omdat zij niet gen door kunnen, aeginnen de be- 'origen keer zoo hebben geleden reeds hun woningen te ontruimen. De kelders der huizen staan daar reeds onder water. In de pers noemt men de maat regelen der overheid tot bescherming der bedreigde streken onvoldoende. De werken, welke Parijs volkomen kunnen beschermen zullen volgens berekening der commissie voor de overstroomingen, welke kortgele den is ontbonden, zeven jaren duren. Ook uit Champagne komen berich ten van hoog water. De Marne is bij Doméry slechts nog 23 c.M. ver wijderd van den stand welken zij in januari j.l. had. De Aisne is zeer ge rezen en de Aube is sedert twee dagen buiten haar oevers getreden en overstroomt de straten. De dis tricten om Reims worden opnieuw door de Marne bedreigd. De toestand van Nancy is bijzonder ernstig. De Maas heeft de lagere gedeelten der stad overstroomd. Voor 1500 perso nen heeft men onderdak moeten zoe ken. Te Auxerre heeft de Yonne haar oevers overtreden en de velden langs de oevers staan mijlenver onder wa ter. Te Sens hebben meer dan 200 families in hef hoogere gedeelte der stad toevlucht moeten zoeken. In het Loirebekken schijnt het water op het oogenblik het ergst huis te houden. Bij Saint-Branche werd een 9 M. lange brug weggesleept. Het vee moest met schepen worden gered, waarbij vele dieren verdronken. In fiet zuiden van Frankrijk bij Nimes o. a> is de Rhone aan het wassen en de weg van Roquemaure naai Monfaucon staat onder water. In. Bedminster, een plaats in den Noordamerikaanschen Staat New Yersey, is onlangs een man op 67- jarigen leeftijd overleden die in 31 jaar niet gesproken had en toch niet stom was. Talrijke doktoren hebben dit geval onderzocht, doch het is voor ihen een raadsel gebleven. Zijn zwijgen en zijn nietszeggend lachje verbluft alle geleerden, Hoffman, zoo heette deze zwijger, was een van de vijf zonen van een welgestelden pachter. Toen hij 30 jaar werd kocht hij een eigen huis, terwijl hij zich een span schimmels aanschafte, dat zijn grootsten trots uitmaakte. De jonge pachter hield van gezelligheid en was in den geheelen omtrek van Bedminster bemind om zijn vroolijk en open karakter. Doch het ongeluk vervolgde Hoff man. Hij verloor zijn boerderij en zag zich ten laatste ook gedwongen zijn beide lievelingspaarden te ver- koopen. Dit was de grootste slag. Ontroostbaar en plotseling geheel door het verdriet veranderd, bleef de atme pachter in bed liggen, keerde zijn gelaat naar den muur en weigerde te eten. Ook sprak hij geen woord. Van dit oogenblik dateerde zijn zwijgen. Door honger gedreven nam hij eindelijk wel weer voedsel tot zich, doch bleef in bed liggen. In al I die jaren van zijn zwijgen werd de merkwaardige zieke door een zuster I opgepast. Even voor zijn dood wilde hij een paar afscheidswoorden tot zijn trouwe helpster richten, doch hij vermocht slechts eenige onsamenhan gende geluiden uit te stooten. Het lange, vrijwillig zwijgen had hem het spreken doen verleeren. ENGELAND. Asquith is bij den I koning geweest. Men gelooft met het doel, om den monarch te vragen, gebruik te maken van zijn preroga- liei er. zooveel liberale peers te be noemen, dat er een oplossing kan I tomen van het conflict tusschen heide Huizen van het pariement. Mocht dit waar zijn. dan zou derhal- Itede eerste minister niet de nood zakelijkheid inzien van onmiddellijk i houden verkiezingen. Onbegrijpe lijk en onlogisch is dit niet. Toen Edward kwam te overlijden. Iwaren in het Lagerhuis juist met Igroote meerderheid de moties aange nomen omtrent de macht van het I Hoogerhuis. Bij die moties was wen- I schelijk verklaard lo. dat het aan I htt Huis der Lords voor de toekomst I onmogelijk gemaakt zou worden een lwgïootingswet te verwerpen. 2o. [hat wat andere wetten betreft, de |®acht der Lords dusdanig zou wor- beperkt, dat wanneer zulk een |*et in drie achtereenvolgsnde zittin- "3 door het Lagerhuis was aangeno- |®en en door de Lords verworpen, |W zou worden, zonder goedkeuring Ijta het Hoogerhuis, door konink- 1* goedkeuring alleen, 3o. dat de I«»ur van een- parlementaire periode |®u worden teruggebracht op drie Die moties waren aangenomen den ien April van dit jaar, juist enkele ten voor Koning Edward's dood. are de souverein niet overleden, l<la» zou minister Asquith ongetwijfeld zijn hulp hebben ingeroepen in den strijd tegen de Lords, b.v. met het verzoek dat hij nu volgens zeggen aan Koning George doet, om de benoeming van eenige honderden liberale peers. Evenwel door des konings dood werd dit verzoek niet gedaan, want de minister wilde niet den jongen monarch terstond voor dezelfde moelijkheid stellen waarvoor zijn vader zou hebben ge staan. Daarom riep men eerst de veto-conferentie bijeen, om te trachten de moeilijkheid alsnog te vermijden. Die conferentie is nu uiteengegaan zonder succeswat is logischer nu dan dat thans het oude programma wordt afgewerkt en een beroep op 's konings hulp wordt gedaan Natuurlijk kan het gerucht heel goed onjuist zijn, en Asquith alleen naar den koning gegaan zijn om den toe stand in zijn geheel met hem te be spreken, terwijl het resultaat van het gesprek een parlementsontbinding wordt. Missehien ook vraagt Asquith 's konings hulp, maar weigert de mo narch haar, omdat hij de meerderheid waarop de regeering steunt te ge mengd en niet groot genoeg acht, zoodat er nóg een beroep op het volk gedaan moet worden, aleer de koning een zoo gewjehtigen slap wil nemen als een peerg-benoemjpg op zoo ko lossale schaal zou zijn, In elk geval rekent heel Engeland op spoedig te houden algemeene ver kiezingen en de bladen achten het waarschijnlijk, dat de verschillende partijen, zonder den preciezen datum der verkiezingen af te wachten, ter stond haar veldtocht zullen beginnen. RUSLAND» Sinds de ontmoeting tusschen keizer Wilhelm en tsaar Ni- colaas is er heel wat geschreven over de resultaten van deze samenkomst. Thans is het de Peterburgsche cor respondent van de „Figaro" die met een groot artikel over de ontmoeting voor den dag komt. Hij heeft een hoogen ambtenaar van het Russisch ministerie van binnenl. zaken gespro ken en deze hgeft hem interressante dingen gezegd over de resultaten van de Postdamdagen. In de eerste plaats werd over de handelsbelangen ge sproken. „Wij, (Rusland) hebben", zoo verklaarde de zegsman van de „Figaro" klaar en duidelijk onze Per zische politiek uiteengezet en voor namelijk er op gewezen hoe onze handelsbelangen het noodig maakten garnizoenen in Perzië te leggen en te laten, zoolang in dit land een anar chiste toestand heerseht. Bovendien hebben wij op een tot ons gerichte vraag aan Duitschland de verzekering gegeven, dat wij geenszins van plan waren om Perzië voor Duitsch- Iand's handel te sluiten en het tot een uitsluitend Russische en Engei- sche markt te maken. Wij hebben daar geen recht op, want Perzië is een zelfstandige staat i Op de vraag of er ook over de Bag- dad-lijn gesproken was, verklaarde de Russische diplomaat„De Duitsche politici scheen zich voor deze kwestie zeer te interesseeren. Van onzen kant hebben wij geen enkel bezwaar tegen deze onderneming in te brengen." Over de Balkan-aangelegenheden was slechts even gesproken. Aan beide kanten werd de wensch geuit om den status quo op den Balkan te handhaven. Ook de „Echo de Paris" heeft van andere zijde haast dezelfde inlichtingen over de resul taten van de samenkomst der twee monarchen ontvangen. SPANJE. De Madrileensche cor respondent van het „Beri, Tagebl." heeft een onderhoud gehad metMel- quiades Alvarez, den leider der Spaansche republikeinen, Deze deelde hem mede, dat hij weldra een aantal propagandareizen zou ondernemen. Er waren, zei hij, in Spanje veien, die er reeds lang van overtuigd zijn, dat het vaderland onder de monarchie niet vooruit zal komen, maar toch, omdat ze het begrip „republiek" niet of niet voldoende begrijpen, vreezen, dat de republiek hun nog iets ergers zal brengen. De middenstand in de eerste plaats moet worden ingelicht dat een nauwgezette orde en een goed bestuur de eerste voorwaarden voor een levensvatbare republiek moeten zijn. Alvarez, kon zich niet begrijpen, dat de monarchistische democraten voortdurend de campagne der republikeinen afkeuren. Ze zijn ons groofen dank verschuldigd zei hij, want wie twijfelt er in Spanje op 't oogenblik nog aan, dat juist de groote vrees der kroon voor het republikeinsch-socialistisch kartel de monarchie tot dusver heeft weerhou den haar sympathie te betuigen met de clericale en ultramontaansche rechterzijde en Canalejas naar huis te zenden Toch, meende Alvarez, zou Cana lejas nog volstrekt niet in staat zijn zijn programma uit te voeren. De Ca- denarwet beschouwde Alavrez ais een meer of minder handige komedie. Canalejas had de zaak zeer eenvoudig door een decreet kunnen afdoen. Hij heeft echter de zaak op zijne wijze in scène gezet alleen omdat de hond- derdduizenden anti-clericale Span jaarden door zulke manoeuvres het gemakkelijkst tevreden gesteld kunnen worden. Men geeft hun zei Alvarez, de vermeende artsenij bij lepels, maar zal hun nooit zelf de medicijn- flesch in de hand geven. Mocht Canalejas dit ooit willen probeeren, dan zal zijn val onvermijdelijk zijn, want de oplossing van het clericale en van vele andere vraagstukken is volgens zijn meening onder de te genwoordige monarchie een ding van onmogelijkheid, PORTUGAL. Bij de overhaaste vlucht uit Portugal had koning Manuel niet veel gelegenheid om iets van zijn bezittingen mede te nemen. Thans heeft de Rortugeesphe regeering den ex koning gijn bagage nagezonden, die in Engeland is aangekomen en 58 koffers en kisten vuit. E:n vertegenwoordiger des konings was naar Lissabon gezonden, om met egn vertegenwoordiger der republikeinsphe rggeering Tiet per soonlijk eigendom van den kor.ing in te pakken. Bij zijn terugkeer ver haaltje deze vertegenwoordiger des konings aan verschillende Ërigelsche journalisten „De grootste moeilijkheid was, uit te maken, wat 's konings eigendom en wat staatseigendom was. Ik ging met zes heeren naar het paleis. De nieuwe reggering wa§ verbazend cons ciëntieus ën had verboden iets in het paleis aan te raken, Alles was nog net zoo, als togn de koning het ver liet, In de slaapkamer van den koning heerschte nog de wanorde van het vertrekop een stoel lag de degen van den koning, die hij in de haast vergeten had. Het eenige stuk van waarde in die kamer was de gouden kassette, waarin de City van Londen hem de „freedom pf the City" had verleend. Dat kistje stond op"'§ ko nings schrijftafel, met eenige zilveren portretlijstjes, waarin foto's van bloed verwanten, van koning Edward en koningin Alexandra. Het republikein- sche bewind was zoo coulant moge lijk. Als de minste twijfel bestond over het eigendomsrecht werd beslo ten de voorwerpen bij de bezittingen van den koning te voegen, „Ik was verbaasd over de beschei denheid van 's konings garderobe. Be halve de, uniformen bestond zij uit twaalf costuums, een bescheidenheid, die menigen dandy kan beschamen". VOETBAL. E. M. M—M- V. V. O. 1-4 Stand bij de rust 1—0. Gisteren heeft weer de groofe ont moeting voor het publiek plaats ge had. De twee aloude tegenstanders „M. V. V. O." en „E. M. M.", ston den weer tegenover elkaar. Ten aan- schouwe van p. m. 500 toeschouwers begon de strijd onder leiding van den scheidsrechter Drijver. Dadelijk pakten beide partijen met veel vuur aan. Gerugsteund door den wind en geholpen door het nog niet op dreef zijn der Middel- burgsche voorlinie vielen deVlissin- gers fanatiek aan. Reeds spoedig kreeg de „E. M. M."-rechtsbinnen een pracht van een kans; hij schoot echter in de veilige handen van den ,,M. V. V. O."-doel man. Een oogenblik later schoof de roodwitte-rechtsbuiteri hard op het vijandelijk doel, de doelverdediger trapte over den bal heen, toch tot zijn geluk ging de balrakelings langs den doelpaal uit. In deze periode hadden de Middelburgers weinig in te brengensteeds viel de roodwitte voorhoede aan. Wat dan ook ver wacht werd, gebeurde: meteen hart schot van den linksbinnen namen de Vlissingers de leiding 1—0. Na dit doelpunt scheen het, of de Middelburgsche voorhoede meer in vorm kwam. Steeds omzwermden ze het doel der roodwitter. Door kra nig verdedigen, vooral van den doel verdediger, wisten de „E. M. M."ers echter de tegenscore blank te hou der. Stand bij de rust 1—0. Na enkele incidenten onder het publiek begon de tweede helft. Be houdens enkele uitvallen der „E. M. M." voorhoede, waren de Vlissingers veelal ingesloten. Toch duurde het nog vrij lang eer de gelijkmaker kwam. Deze ontstond door een schitterend schot van den water vluggen „M. V. V. O" middenvoor 1 1. Toen kwam er een ongelukkig kwartier voor de „E. M. M."ers. Eerst maakte de zwarte middenvoor het leidende punt 1—2. Dadelijk daarop scoorde hij nog maals, nu schoot hij den bal in het verlaten Vlissingsche doei, daar de „E. M. M." doelman onnoodig uit- geloopen was: 13. Tot) overmaat van ramp kregen de „M. V. V. O'ers" ten slotte nog een strafschop fe nemen, die door hun aanvoerder in het 4e punt werd omgezet. 1—4: Na dat dezelfde speler nog een buiten- speidoelpunt had gemaakt, brak onder een donderend gejuich van pi. m. 200 Middelburgers het einde aan. Het euthusiasme van het „Oiym- pia" publiek was enorm. Verschil lende spelers werden van het veld gedragen. En werkelijk, ze verdienden het, schoon de uitslag eenigszins geflatteerd was (3—1 had mijns in ziens beter de verhouding uitgedrukt) speelde vooral hun voorhoede schit terend de linksbuiten is een werker, die steeds en steeds maar den bal prachtig voor het doel plaatstde linksbinnen vlug en handig, doch gisteren niet op schot; de midden voor is aalglad en heeft een prachtig schotde rechtsbinnen is de be kende doorzetter en werker, terwijl de rechtsbuiten (vooral door zijn lichten bouw) de minste was van het vijftal. De achterhoede is, in vergelijking met de voorhoede, niet zoo puik alleen de linksmidden en de rech- terachterspeler waren uitstekend. De doelverdediger leek me zenuwachtig en daardoor minder zeker dan anders. De „E. M. M." ers hebben allen zoo hard mogelijk tegen de over macht gewerkt. Als uitblinkend noem ik in de allereerste plaats den nieuwen doelverdediger, die prachtig werk te zien gaf en verder den rechtsmidden en den rechtsbuiten. Ook de spil, de linkerachterspeler en de linksbinnen waren goed, ter wijl de rechterachterspeler, door on geoefendheid, niet erg trapvast bleek te zijn. jammer, dat uit deze combinatie de rechtsmidden gaat vertrekken. Deze kalme, eerlijke en puik spelende achterspeler zullen we noode missen. „M. V. V. O." II—„E. M. M." II 5—6. Stand bij de rust 2—1. Deze ontmoeting voor de Zeeuw- sche competitie had 's morgens te Middelburg ptaafs. Twee stevige elftallen stonden tegenover eikaar. Nadat de rust inging met 2-1 voor „Olympia", wisten de „E. M. M." reserve's den stand op te voeren tot 6—2. Toen kwamen de Middel bergers weer los. Ze voerden de stand op tot 6—5. Bij de roodwitten blonken de middenspelers en het middentrio der voorhoede uit. Vooral de middenvoor was uitstekend op schothij maakte 5 van de 6 doelpunten. We hopen dien speler een vol gende keer weer voor het le te zien spelen. A.—Z. Te Middelburg werd, eveneens voor de zuidelijke tweede klasse, ge speeld tusschen „Zelandia" uit Mid delburg en Helmond. Laatstgenoemde vereeniging verloor met 14—2. De Kustverdediging. 's GRAVENHAGE. In verband met het bekende wetsontwerp is bij Kon. besluit een commissie benoemd tot bestudeering van het vraagstuk om trent zwaar geschut en de o stelling daarvan in de buitenlandsche geschui- fabrieken. De commissie aanvaardt haar werk zaamheden reeds deze maand. Papendrechtsche strafzaak. ARNHEM. Bij de heden voortge zette behandeling van deze zaak, heeft de advocaat-generaal zijn re quisitoir uitgebracht. Spreker zeide dat door het des kundig rapport aan het licht is ge komen, dat de geheele zaak op touw gezet is door een paar waanzinnige klagers. Het heeft spreker verbaasd dat de verdediger niet meegaat met het rap port, waarbij de beschuldigde Garst- hagen ontoerekenbaar wordt ver klaard dan toch zou deze vrij uit gaan, anders niet. Vervolgens eischte de advocaat- generaal tegen Garsthagen ontslag van rechtsvervolging. Hoog water» ARNHEM. Sinds Zaterdag is de Rijn nog bijna 1 Meter gestegen en de stand is thans 11.95 boven A.P., terwijl het water nog voortdurend wordt opgestuwd door den Z. W. storm. De was bedroeg in den af- geloopen nacht nog 40 c.M. Hoogwater te Vüsslngen. Nov. vm. nm. Dinsdag 15 11.42 12.02 Woensdag 16 12.08 12.28 Donderdag 17 12.51 1.1 lf Vrijdag 18 1.34 1.54 Zaterdag 19 2.17 2.37 Zondag 20 3.02 3.22 Maandag 21 3.55 4.15 f Volle Maan 's morg. 12.45. Springtij voorm. WEEKBERICHT. doorhet Kon.Ned. Meteor. Inutituu te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 14 Nov. 1910.) Hoogste barometerstand 770.2 te Horta. Laagste barometerstand 730.7 te Shields. Verwachting tot den avond van 15 Nov.Stormzchtige tot krachtige Zuid westelijke wind. Meest zwaar bewolkt. Regenbuien. Kouder. Advertentien* Zoo de Heer wil hopen Woensdag 16 November a. s. onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders IZAAK MATTHIJSSE en JOHANNA BOSTELAAR, hunne 40=jarige Echt= vereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. S. J. HOUTERMAN- Matthijsse. A. HOUTERMAN. W. SANDERSE— Matthijsse. A. SANDERSE, en Kinderen. MARs. MATTHIJSSE. JOHa. MATTHIJSSE. CORa. MATTHIJSSE. «r Vlissingen, 14 Nov. 1910. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING van de N. V. „Hotel Zee-Boulevard Vlissingen", te Vlis- singen op Woensdag 30 Novem ber 1910, des namiddags 2'/j uur in het Grand Hotel Verseput te Mid delburg, Voorstellen en punten van behan deling liggen ter inzage bij de firma HENDR1KSE Co. te Middelburg, Kassier der Vennootschap. Aandeelhouders worden speciaal attent gemaakt op de artt. 13 en 15 der statuten. De Voorzitter van Commissarissen, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 14 November 1910. e» 3 5 fe&ndPrixJ o O JZ <y to O •ÖO A» O ■<Q e O O to to n sr o 3 -Beste vloeibafC,] Eischt dit Fabrieksmerk VAN Volgens het oude en echte recept bereid. Zijn zacht laxeerend, bloed zuiverend en slijmafdrijvend, bijzonder dienstig tegen ongesteldheden der Maag, bevorderen de spijsvertering, nemen de duizeligheid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in 'net bloed. Door het vermeerderend debiet tegen den ver minderden prijs van 30 centen het verzegelde doosje net gebruiksaan wijzing. Verkrijgbaar te Vlissingetl bij A. C. BENIËST, Lepelstraat 19.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3