Otibïidgei KOSMOS VERZEKERINGSKA NK MOEST en VERKOUDHEID Burgerlijke Stand. Gemeentebestuur. Advertentiën. ^Long Hersteller. ^BUITENLAND. Yraagt de Yolledige tarieven.. WERKEND Si STAAIST0EZ1CHT. W. K. HERING, Inspecteur, Middelburg. Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente, HOFLEVERANCIER. (CSlI '£k> TV - W V «uf Het meest moderne, best bekende en succesvolste geneesmiddel ter wereld tegen Onmisbaar voor Sprekers, Zanoers en alle, die aan Zwakheid der keel lijden. WAARSCHUWING: Eisch beslist „Owbrldge" en neem geen andere. Het is de beste, eoedkoopste en veiligste weg ter genezing. Vervaardigd door W. T. OWBRIDGE, Ltd., Fabrikanten, The Laboratory, HULL. Gevestigd 1874. Verkrijgbaar tegen 67>tf cents bij alle Apothekers en Drogisten of bij den Agent W.P.HUISSJAfi, Javastraat 82, Amsterdam. OWBRIDGE's LONGHERSTELLER, is o. a. verkrijgbaar te Middelburg bij SCHULTE Co., JOH. DE ROOS, te Vlissingen bij A. BENIEST, Drog. „DE RUYTER", te Goes bij QEBR. MULDER. men ze, tot ieders verbazing, in de portefeuille van den commissaris, die hem had verhoord. De dief had naar een gelegenheid gezocht om zich van de gestolen voorwerpen te ontdoen en toen geen betere plaats gevonden om ze te verbergen, dan in de porte- jeuille van den vertegenwoordiger van den heiligen Hermandad. De stad Manchester heeft on langs een tehuis geopend voor vrou wen, die geen onderkomen hebben, aldus A. H. in het „Soc. Weekblad" zoowel voor werkzoekenden, als voor haar, die, werkzaam als naaister, waschvrouw, bloemenverkoopster,ver- vaardigster van kunstbloemen enz., door haar geringe verdiensten geen ander tehuis hebben, dan de gewone slaaphuizen. Het tehuis heeft 222 ver trekken, netjes maar natuurlijk zeer eenvoudig gemeubeld. De prijs per nachtlogies verschilt naar de verdie pingen, waar de vertrekjes gelegen zijn en bedraagt 30 ets. voor de eerste, 25 ets. voor de tweede en 20 ets. voor de derde verdieping. Voorts zijn in het tehuis een eetkamer, zit kamer, keuken, bergplaats van kof fers, waschgelegenheid, 2 badkamers, bergplaats voor provisie of andere bezittingen en een vertrek waar ge- wasschen kan worden. In de zitkar mer kunnen de bezoeksters den-ge- lieelen dag doorbrengen,|zoo zij zulks wenschen. Tegen 1 stuiver per maand wor den koffers bewaard, terwijl men voor hetzelfde bedrag een loket tot het bewaren van andere zaken kan heb ben. Ee bad kost 1 stuiver, voet baden en het gebruik van het wasch- lokaal, dat geheel voorzien is van alle benoodigdheden om de verschil lende soorten van kleedingstukken te wasschen, zijn gratis. Wil men lan ger in het tehuis blijven, dan wordt de huur eenigszins lager. Een krui denierswinkel is in het gebouw, zoo dat de bewoonster daar, of, indien haar zulks aangenamer is, elders haar inkoopen kunnen doen. Zij mo gen haar maaltijd zelf in de keuken bereiden of kunnen het door het per soneel der inrichting iaten doen. De inkoopen kunnen in de kleinst mogelijke hoeveelheden geschieden. Suiker en thee zijn ai voor 21/. ets. verkrijgbaar, een halve portie soep kost een stuiver, een portie vieesch en groenten is drie a vier stuivers, terwijl ook beide apart besteld kun nen worden. Voor een ontbijt inet spek en een ei. wordt 2'/stuiver, ingeval alleen een ei gebruikt wordt, l'/j stuiver berekend. Het gebouw is electrisch verlicht. De bewoonsters zijn volkomen vrij in haar doen en laten, zij worden niet met vragen lastiggevallen- alleen moeten zij om 11 uur 's avonds in huis zijn. Reeds dadelijk hebben zich een groot aantal bezoeksters aangemeld, een duidelijk bewijs, welk een be hoefte aan een dergelijke instelling bestond ook zelfs voor vrouwen, die overdag werkzaam zijn. De oprich tingskosten bedroegen 1300het tehuis staat onder toezicht van de gezondheidscommissie en den ge meenteraad. Mrs. Jane Morris, woonachtig te Jackson in den Noord-Amerikaan- schen Staat Kentucky, kan zich be roemen op..... 518 afstammelingen, kinderen, kleinkinderen, achter-kiein- deren en achter-achter-kleinkinderen, die nagenoeg allen in leven zijn en het grootste deel van het genoemde dorp innemen. Tante Jane, zooals zij door vrienden en kennissen genoemd wordt, is slechts eenmaal gehuwd geweest. Haar man overleed eenige jaren na de viering van de gouden bruiloft. Zij heeft 15 kinderen ter wereld gebracht, die op hun beurt '28 afstammelingen hadden, deze tellen er 326, uit welke laatsten reeds kinderen zijn gesproten. Totaal 518. De eerwaardige matrone, die den leeftijd van 86 jaar heeft be reikt, woont thans in bij een harer zoons. Haar gezondheid is uitstekend, en zij heeft slechts één wensch honderd jaar te worden en eenige kinderen om zich heen te zien van he vijfde generatie der achter-achter- achterklein kinderen BELG1E. Heden zal de Belgische Kamer weder haar zittingen beginnen. K's opening voor den verwachten sWid in het parlement kan men een S'oote progressistische betooging «schouwen, die Zondag in het centrum van het gebied der kolen- 'ndustrie te Charleroi werd gehouden "oor de vereenigde liberalen en !°ciaal-democraten ten gunste van «fplicht en de neutrale school. Uit ï"e plaatsen van het land o, a. B,l'Ssel, Luik, Antwerpen en Bergen hadden de vooruitstrevende politieke vereenigingen afgevaardigden naar Charleroi gezonden. 78 Afgevaar digden, dus bijna alle leden der linkerzijde namen deel aan de be toogingen. Zij voerden 50,000 man aan, die met vaandels door de stad trokken. De betooging wordt heden te Brussel herhaald. Da sociaal-de mocraten trekken dan van het Volks huis door de stralen der hoofdstad om op te komen voor het algemeen kiesrecht. De betooging zal plaats hebben nog voordat de Koning naar het parlement rijdt om de troonrede te houden. Eenige Belgische bladen beweren, dat men spoedig een ontbinding van het, parlement moet verwachten, daar dit de eenige weg is om uit de po litieke verwarring te geraken. DUITSCHLAND. In tegenstelling met de meeningen van andere Fran- sche bladen zegt de „Temps". dat het bezoek van den Tsaar aan kei zer Wilhelm meer beteekent, dan een gewone hoffelijkheid. De wijziging in de politieke verhoudingen o-> het Balkan-schiereiland en in de Perzi sche quaestie, hebben waarschijnlijk wel het onderwerp van politieke besprekingen uitgemaakt; de aanwe zigheid van den Russischen minister Sasonof, den Duitschen minister van buitenlandsche zaken Von Kiderlen Wachter en den Rijkskanselier te Postdam,'strekken tot bewijs daarvan. Er kan geen twijfel bestaan, of vooral de Perzische toestanden zijn daarbij behandeld. Duitschland heeft niemand in twijfel gelaten, dat het de Russisch- Engelsche overeenkomst van 1907 beschouwt als een poging, om Duitschlands invloed in Perzië te verkleinen, en de Perzische markt alleen voor de beide onderteekenaars der overeenkomst open te stellen. Bata moet tot besprekingen heoben aanleiding gegeven, over de quaes- ties der open deur. Ook het „Tagebiatt" meent, dat Sasonof en Kinderlen de Baikan- quaëstie en de Perzische toestanden hebben besproken, en zegtDe Rus sische regeering moet echter den ernst van haar tegemoetkoming door daden toonen. Voorloopig mag men van de samenkomst te Postdam niet meer verwachten dan dat Rusland, om zijn precairen toestand, wenscht met Duitschland in goede buurschap te leven. De „Rossija" heeft dezer dagen een uitspraak gedaan, die in Duit- sche vrijzinnige kringen bezorgdheid en onwil wektehet blad zeide dat vrienschappelijke betrekkingen noo- dig zijn tusschen Rusland en Duitsch land wijl deze alsdan kunnen die nen voor den Europeeschen vrede en de conservatieve wereldbeschou wing. Deze aan de „Heilige A lliantie" herinnerende uitspraak moet de mee ning vestigen, dat het behoud der conservatieve wereldbeschouwing een waarborg is voor de rust en den vrede in Europa. En in dit verband herinnert het blad hetgeen zijn Pe- tersburgsche medewerker seinde over de plannen van een „Driekeizerbond" tot steun en bevestiging van het mo narchale beginsel. Het „Tagebiatt'- zegt „Men mag wel aannemen, dat hier den Duitschen keizer een wensch wordt toegedicht, die meer van Ni- kolaas II uitgaat. Maar van wien dit denkbeeld ook afkomstig moge zijn, het Duitsche volk za! zich in zijn groote meerderheid verzetten tegen zulk een poging om het „Gottes- gnadentum" onder de zoo volkomen gewijzigde omstandigheden opnieuw te veranderen; want men moet vree zen,dat bij deze bescherming der„con- servatieve wereldbeschouwing" de belangen der volkeren zeker zullen worden ter zijde gesteld.-' FRANKRIJK. De ministerieele ver klaring welke heden in deKamer zal worden afgelegd, handhaaft het programma van hervormingen op 9 juni aan de Kamer voorgelegd. De regeering blijft bij de vroeger door haar ingediende voorstellen en za! nieuwe ontwerpen in de Kamer brengen om het sociale werk der republiek vol ledig te maken. In de eerste plaats zullen wetsvoorstellen worden inge diend betreffende de civiele bevoegd heid der syndicaten, de organisatie van het werklieden-crediet, het col lectief contract enz. De meest be langrijke zinsnede uit de verklaring zal zeker wel deze zijn, waarin gesproken wordt over de jongste staking der spoorwegbeambten. Daar in heet het: De regeering zal geen enkele storing of onderbreking der openbare diensten, waarvan het re gelmatig verloop noodig is voor het leven en welzijn van den Staat, toe laten. Ten einde elke stoornis te voor komen, za de regeering verschillende maatregelen nemen, om de leemten in de tegenwoordige wetgeving aan te vullen. De grootst mogelijke ge heimhouding over den aard en de kracht dier maatregelen wordt be waard, maar volgens geruchten in de couloirs der Kamer zouden zij ten doel hebben om aan de regeering de meest uitgebreide macht, te geven- betreffende de militarisatie der spoor wegbeambten. Verder zouden strenge strafbepalingen gemaakt worden tegen degenen, die zich schuldig maakten aan daden van sabotage of deze indirect veroorzaakten, alsmede tegen insubordinatie en indiscipline. Briand zou verder nogmaals ver zekeren, dat hij enkel en alleen zou steunen op de republikeinsche partij, om de verwereldlijking der republiek te vergrooten, ja volledig te maken en zijn politiek-, economisch- en sociaal-programma te verwezenlijken. TURKIJE. De Turksche ieening, die telkens en telkens weer dreigde te mislukken, is dan eindelijk tot stand gekomen, nadat Zaterdagmiddag Dsjavid Bey en dr. Helfferich nog een langdurige conferentie hadden gehouden om de afzonderlijke para grafen van het contract nog eens degelijk te onderzoeken. Eerst tegen negen uur in den avond was een volkomen overeenstemming bereikt en daarmede de leening een feit ge worden. De tekst van het contract zal onmiddellijk en wel in de Turk sche taal worden opgesteld, zoodat de onderteekening binnenkort zal kunnen plaats hebben. Dsjavid Bey heeft de publiceering van de details der bepalingen van het contract uitdrukkelijk aan de Turksche re geering voorbehouden. Naar van Turksche zijde verluidt, zal de lee ning eerst in het volgend jaar wor den uitgegeven. Van het voorschot van 6 millioen Turksche ponden, dat de Duitsche Bankgroep tegen ö'/s percentige schatkistbiljetten ter be schikking der Porte stelt, zal de Turksche regeering waarschijnlijk maandelijks een millioen opeischen. De ministerraad heeft zijn voile goedkeuring aan alle bepalingen van het contract gehecht. VEREENIGDE STATEN. Vandaag hebben in den staat New York de gouverneur-verkiezingen plaats en nu zal het blijken, wiens stembuswerk het meeste succes heeft, ofwei dat van den candidaat der democraten, mr. John. A. Dix, of die van zijn republikeinschen tegenstander, den heer Stimson, die in de verkiezings campagne zoo'n krachtige huip heeft gevonden in den triomphafor der verkiezingen oud-president Roose velt Wij zeggen daar, friomphator der verkiezingen. Ja ware hij zelf de candidaat, dan hadTeddy misschien wel eenige kans om met een kleine minderheid te verliezen, maar thans Thans zal hij volgens het oordeel der Amerikaansche pers met zijn candidaat Stimson een schandelijke nederlaag lijden. Want hoewel hij wekenlang verkiezings-speeches heeft gehouden, gisieren nog van de be kende treinredevoeringen gebruik maakte om kiezers te kweeken, en de voorzitter van zijn partij-bestuur voor mr. Stimson een meerderheid van 104.000 stemmen voorspelde, staat het vast zeggen de Amerikaan sche bladen dat zijn bescherme ling vallen zai. De voorzitter van het democratisch partijbestuur, zeide dezer dagen op een openbare vergadering, dat hun candidaat met een meerderheid van 140.000 a 160.000 stemmen zou zege vieren. Ofschoon verreweg de meeste bladen een democratische overwin ning voorspellen, meenen zij, dat deze raming toch wel wat al te hoog is. Sommige schatten de meerderheid van den heer Dix op 112,800, andere nog kleiner, zooals bijv. de „New York Herald", die voor Dix een ma joriteit van 50,150 stemmen heeft berekend, een berekening, welke, zoo zegt het blad, met alle zorg en kennis is geschied. Of de schatting juist is, zal de stembus ons leeren. van 5—8 Nov. BEVALLEN: M. Alewijnse, geb. Keukelaar, d. F. J. Leijnse, geb. Cevaal, z, J. Huizer, geb. Verhoeff, z. levenl. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 8 November 1910. Boter f 1.25 a f 1.40 per KG. Eieren fO.OO per 100 stuks. Jaarpremie voor f 1000. verzekerd kapitaal. O u De uitkeering geschiedt na 15 20 25 30 •o jaren. jaren. jaren. jaren. of dadelijk bij overlijden. 20 25 30 35 40 45 50 57.67 57.67 58.03 58.88 60.13 62.05 65.01 41.31 41.41 41.95 43.02 44.57 46.97 50.79 31.81 32.06 32.80 34.09 36.02 39.05 25.80 26.21 27.14 28.72 31.12 Agenten te Vlissingen Algemeen Assurantie-Kantoor L, A. SÏOFKOPERJ. V AN BOVEN, Carga door P. BOON en W. L. DOMMISSE Groenewoud. Te Oost- en West-Souburg S. VAN DE PUTTE. GENEESKUNDIG STAATSTOEZICHT. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belangheb benden dat blijkens bij hem ingekomen ambtsbericht Lissabon is besmet verklaard wegens pest. Vlissingen, 8 Nov. 1910. De Burgemeester voornoemd, C. A. KALBFLE1SCH, L. B. WEEKBERICHT. medegedeeld doorhet Kon.Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 8 Nov. 1910.) Hoogste barometerstand 762.3 te Perpignan. Laagste barometerstand 730.9 te Skagen. Verwachting tot den avond van 9 Nov. Afnemende tot matige Zuid- Westelijke wind. Veranderlijke bewol king. Waarschijnlijk nog regenbuien. Zachter. üoogïuafer Vllssinjen. Nov. vm. nm. Woensdag 9 5.17 5.37 Donderdag 10 6.18 6.38 Vrijdag 11 7.34 7.54 Zaterdag 12 9.— 9.20 Zondag 13 10.13 10.33 Maandag 14 11.— 11.20 Dinsdag 15 11.42 12.02 Eerste Kwartier 's morg. 5.49 De Heer en Mevrouw ALTER—Lems geven kennis van de geboorte eener Dochter. Londen, 7 November. Frankfort RJ., Heme Hill. Heden overleed tot onze droef heid in de Diaconesseninrichting te Amsterdam, in den ouderdom van 49 jaren, onze geliefde Broe der en Behuwdbioeder, de Wel edel Zeer Geleerde Heer ADRIANUS VETHACKE, Doctor in de medicijnen en arts. I. C. VETHACKE. N. VETHACKE— Hengeveld. Vlissingen, 6 Nov. 1910. Volstrekt eenige kennisgeving. Het Request tegen de 46 Millioen Gulden Bouen de gewone Oorlogsbegrooting, ligt ook ter teekening bij den boek handelaar H. WEGELING. Het Comité. I nclien gy u verzwakt gevoelt, komt dit doordat uw bloed arm is. Daok zy de Pink Pillen kan 'iet worden verrykt. iHKNjijrüNi Verz. Kapit. uit. 1909 f86.387.411.00 Verz. Rente f 1.003.518.17 Premie-reserve f27.437.411,88 Uitbetaald tot f28.808.387.71 Aanvang jpremie voor f 1000.— ver- zekerd i rap itaal. De jaarpremie ver- mindert jaarlijks met 3 van de a aanvangspremie. Ce vermindering T} U wordt volkomen gegarandeerd. CS De uitkeering geschiedt na 15 20 25 30 jaren jaren jaren jaren of dadelijk hij overlijden. 20 69.98 53.64 44.11 38.09 25 69.98 53.72 44.38 38.56 30 70.36 54.35 45.25 39.71 35 71.33 55.60 46.83 41.68 40 72.73 57.42 49.15 44.59 45 74.90 60.21 52.73 50 78.20 64.59 üpget»isht Gevestigd te Z£IST.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3