Odor Football names I addresses. Laatste Berichten. Spotprijzen. Een OCTANT Eemeub. Zil-Slaapkaisf Slasverzekering-Maatschappij Request tegen de 46 millioen gulden BOVEH Be gewone Oorlogshegrooting. BUITENLAND. Advertentiën* Voor Vijf Gulden Boekhandel GERRETSEN. Burgers Damesrijwiel, St. Nicolaas-Cadeaux. Th. KAMERMANS Jr. GEVRAAGD Gemeubileerde Kamer verzoekt indiening van Rekeningen G. I. VAR DER EI1K. zich loch even aan en herberg begeven, eg zonder de stokers oemerkten, poogden te roepen. Toen dit ïen zij te Rotterdam en wisten de „Karl te komen, zoodat zij rdinxveld aan boord eien. zegd 'nebben, dat zij wenschten op t SP mede wildtn nemen vorderen. heeft verder de ge- den. Hij deelde mede, waren de beide sto- Id, of zij stormden ler in en begonnen nist, al? razenden te ,n hem met alles wat eik kwam, machine- izers en bijl, tracht- "machine te dringen te werpen, vluchtte hierop aan hem na, zij sloegen outen banken emmers os en vast was. Ten stokers den machi- oien en hadden hem .ling gelegd, der boot kwam zoo- tusschen beide, maar igd. Intusschen slaag- er in,door dat de aan- door de hulp van ^eleid was, zien onder in te verstoppen. Hij .nders zeker vermoord lolitie te Hardinxveld ;lijk de beide stokers :h thans in verzekerde gevangenis te Dor- iachinist is vreeselijk t geneeskundig onder hij over borst, armen el gekneusd was. Er rschijnselen van her voor, zoodat vervoer geacht en men hem De stokers moeten de die bemerkte wat er lande was, ook nog In. Halfweg en Haarlem uit Haarlem, vader van door een trein uit Am- len en gedood. Vrij [jarige man in de Bar- te Haarlem te water in het gasthuis aan erleden. Een 33 is uit Boschkapelle, ;zaam bij den aanleg |rlijn, geraakte aldaar Itrein, waardoor hij aan irm en schouder zoo- ond, dat hij na eenige >e ongelukkige laat een ónderen achter. Za- voer een schip van rnde, tegen de spoor- le Hembrug op, ten- m de mast viel en den h bevindenden schip r de borst trof. De man Jaarna. Volgens de Sliedrecht een 21 jarige gevolge van abortus justitie is in het geval ien lljarige jongen te [door een tram overre- ging over beide bee :n werd in zorgwek id naar een gasthuis Te Wageningen werd een 40jarige juffrouw haar bed gevonden, as een sterke gaslucht, een gasbuis, die door >t, gesprongen was. In is geen gaslamp. Den djn twee geneesheeren :e bezig geweest. Hoe- Is het bewustzijn nog ggekeerd, meent men levensgevaar is gewe- lagmorgen is uit de loogezaend (Gr.) het van een schipper, die door de duisternis akt. Een werkman tabriek te Beek (Prin- d dcor een ineenstor' lp getroffen,zoo dat ge- ulp moest worden in- alve een hoofdwonde e dokter nog vrij ern- ge kneuzingen, zoodal ge naar het gasthuis d worden. Te Zaan- eene ernstige ongeluk i. Nu weer is Zaterdag ngehuwde timmermans- in aanbouw zijnd hu'S uit den nok van he <wam terecht met den balk der eerste balklaag daar eenigen tijd te hou- iel hij nog een viertal De ongelukkige hau ,h de te hulp geroepen st geen ernstige betee itateeren. De pijn na in hevigheid toe e» reeds Zondagmorgen bezweek hij aan de gevolgen van zijn val. Dezaak Crippen. Zaterdag werd het appel in de zaak Crippen voor het civiel gerechtshof te Londen behandeld en toegestaan, dat Crippen tegenwoordig was, ofschoon een der rechters zich hiertegen ver zette. Mr. Tobin, die Crippen weder verdedigde, voerde als eerste grond voor het appel, aan, dat éen jurylid wegens ziekte van de overige elf leden was gescheiden. Het hof be sliste dat dit zonder invloed op de rechtspraak is gebleven. Het appel van dr. Crippen werd afgewezen. Tobin constateerde, dat de eerste grond voor het appel was, dat op het laatste oogenblik de vervolging een getuige opriep, die bewees dat het stukje van de pyama, dat bij het stoffelijk overschot was gevon den, behoorde tot pyama's, door Crippen gekocht van Jones brothers. Dit plotseling bewijs was, zeide mr. Tobin, bezwarend voor beklaag de, doch men niiet de verdediging geen tijd om het te kunnen weer leggen. Een tweede punt was, dat, volgens de verdediging niet bewezen was, dat het stoffelijk overschot was van een vrouw, noch minder van mrs. Crippen. Het hof van appel verwierp alle gronden en verklaarde, dat een „fair trial" had plaats gehad, waarin de schuld van Crippen was bewezen. Crippen, die zijne eigen kleeren aanhad en tusschen twee wachters was gezeten, was erg zenuwachtig, knipte herhaaldelijk met zijn oogen en leunde voorover om beter te hoo- ren. Hij wordt morgen opgehangen. De gemeenten in de Rijn-Palz, die reeds veel te lijden gehad hebben door de mislukking van den wijnoogst en door den slechten oogst in het al gemeen, zijn nu door een nieuwen ramp getroffen, die dreigt te vernielen wat door het ongunstige weder nog op de velden is gespaard geworden. Deze zijn nu overweldigd door legioenen zwarte slakken, welke zooveel verwoesting aanrichten, dat het noodig is hen met zuren en ongebiuschte kalk te verdel gen. Honderden akkers zijn opnieuw bewerkt moeten worden en in menig gezin laat de ellende zich wreed ge voelen. De toestand is in zekere ge meenten zoo ernstig geworden, dat de overheid heeft besloten zich tot de re geering te wenden om onder den een of anderen vorm steun te verkrijgen. Op de reede van Calais is de onderzeeboot „Germinal" in botsing gekomen met een visschersboot. De visschersboot ging te gronde, maar de uit 14 koppen bestaande beman ning kon worden gered. De „Ger minal" schijnt weinig geleden te hebben, maar zal toch in het droog dok onderzocht worden. Vrijdag hebben over verschil lende streken van Frankrijk hevige onweders en stormen gewoed, waar door tal van ongelukken werden veroorzaakt. Op de reede van Lorient in den golf van Morehthan, in de haven van Turbole en in de nabijheid van Laseine zijn verscheidene vis- schersbooten vergaan. Zeven personen zijn om het leven gekomen. Het is onzen lezers bekend, dat de jonge Engelsche luchtschipper Willows, die enkele weken geleden een prachtigen tocht deed van Cardiff naar Londen, na de reis van de Clément-3ayard van Parijs naar En geland, direct het plan vormde om dezen tocht in omgekeerde richting te volbrengen. Dagenlang heeft Willows op gun stig weer gewacht en eindelijk scheen hem Vrijdagmiddag het goede oogen blik gekomen. Om twee uur was de luchtschipper op het terrein van Wormwood Scrubbs. Zijn luchtschip eigen vinding werd naar buiten gebracht. Het was dezelfde bestuur bare luchtballon, waarmede hij zijn tocht Cardiff-Londen deed. Het bal- con-gedeelte had slechts eenige vergrooting ondergaan en hier en daar was een onderdeel vernieuwd. Na een treffend afscheid van zijn vrouw en zijn klein dochtertje stapte Willows in de City of Cardiff en enkele oogenblikken later, om kwart over drie, schoot het schip de lucht In. Spoedig had de „City of Cardiff" een hoogte van 1000 meter bereikt en langzaam verdween zij uit het gezicht der enthousiaste toeschouwers Ten 8 uur in den avond werd Willows op het vliegterrein van Issy-les-Mouiineaux verwacht en om de landingsplaats aan te duiden, had men groote vuren aangelegd, maar »de City of Cardiff" kwam niet. Den geheelen nacht door brandden de vuren, doch van Willows was geen spoor te zien. Tot nu toe is nog niet bekend, Wat er van den luchtschipper en zijn ballon geworden is. Wellicht geldt ook hier geen tijding, goede tijding en is Willows nog op Engelschen bodem geland. Sedert vijf jaren woedt de cholera in Rusland en wel verre van af te ne men, eischt zij integendeel voortdu rend een grooter aantal slachtoffers. Volgens de officieele statistieken zijn van 18 April tot 14 Augustus 1910 niet minder dan 74,722 van de 154,445 aangetasten overleden, dus 48 procent, een hooger percentage, althans wan neer men de statistieken betrouwbaar mag achten, dan bij een der vroegere epidemieën. Zestien jaar geleden zijn de her ten en reeën uit Grunewald, ten ge tale van 418, r.aar Nieuw Oranienburg per spoor overgebracht, en gedurende al dien tijd heeft men de dieren door zorgvuldige verpleging en niet te jagen zich laten vermeerderen, zoodat hun aantal thans op 5000 wordt geschat. Ter eere van den Tsaar aller Russen heeft Zaterdag te Nieuw Oranienburg een groote „hofjacht" plaats. Driehon derd vijftig man van de garde-fuseliers zijn een heele week bezig geweest... om 1300 reeën en herten in een ruimte bijeen te drijven, die door 20.000 M. lappen in de Pruisische kleuren, zwart en wit, is afgesloten. Deze dertien honderd herten wor den opgejaagd door drijvers, achter beweegbare groene heggen geplaatst. Verschrikt door de gekleurde lappen, zullen zij over een open weiviakte naar de schutters vier en twintig jagers, allen vorstelijke personen loopen, die, elk van uit zijn „stand", de dierpn op hun gemak kunnen dood schieten, en zooveel exemplaren van het voortgejaagde wild moeten vellen, als zij maar kunnen. Is het niet ergerlijk, dat een groote Europeesche heerscher een anderen Europeeschen potentaat op zulk een geesteloozen dierenmoord meent te mogen onthalen De Amerikaansche milüonnair Frank Jay Gould, die in 1901 in het huwelijk trad met miss Helen M. Kel ly en later van haar gescheiden werd, is thans in alle stilte voor de tweede maal getrouwd en de jonggehuwden hebben het vermaarde Abbotsford, het buitenverblijf van Walter Scott, betrokken, dat door den heer Gould is gehuurd. De jonge vrouw staat op de regis ters aangeschreven als „Helen M. Kelly" en daaruit, alsook uit de groote geheimzinnigheid die bij het huwelijk in acht werd genomen, maakt men op, dat de millionnair hertrouwd is met zijn vroegere echtgenoot. FRANKRIJK. De Parijsche corres-, pondent van het „Berliner Tage- blatt" had een onderhoud met een gematigden afgevaardigde, die ge rekend kan worden te behooren tot Briand's persoonlijke tegenstanders, maar toch, uit beginsel, gestemd heeft voor de motie van vertrouwen in den minister-president. Deze, een politicus met oude er varing, zeideMijn herinneringen raadplegende, houden „nieuwe-op- gelapte" ministeries het nooit lang uit. Ik geloof, dat ook het tweede Kabinet-Briand geen uitzondering maken zal, ofschoon het op zichzelf een uitzondering op alle vroegere Kabinetten vormt. Geen van de aan het roer gekomen mannen heeft ooit van een ministerieele combinatie deel uitgemaakt. Alle hebben zich verplicht hun heer en meester blin delings te volgen. Alle zijn goede republikeinen, aan wier persoonlijke hoedanigheden niet getwijfeld kan worden (dubbelzinnig), met éen uitzondering in elk geval (gemeend is Laffere). Maar al deze goede republikeinen willen nu de syndicaten te lijt, die zij zelf tegen onzen raad in, jaren lang tot ont wikkeling hebben gebracht. Wanneer Briand er in slaagt, dezen door hem in het leven geroepen parlementairen homunculus kracht en gezondheid in te blazen, dan verdiept hij be wondering 1 Ik mag hem niet, en geloof ook, dat de bewering van zijn politieke begaafdheid voor het grootste deel op zijn ongewoon re denaarstalent en zijn kennis van de fouten van anderen is terug te bren gen. Eerst in de laatste zittingen leerde ik nog wat anders in hem waardeeren zijn enorme zelfbe- heersching. Daarom ben ik eerlijk genoeg, te zeggen, dat deze man misschien de heksenmeester zijn kan, die door de omstandigheden wordt verlangd. En toch, wie kan in onzen tijd nog aan hekserij gelooven, vooral in vragen van politiek? Waarom Millerand niet in het Kabinet met Briand is gebleven, heeft hij zelf aan een medewerker van den „Journal" verteld. Er was sprake aldus Millerand van het onttrekken van het stakingsrecht aan zekere categoriën van arbeiders, en ik was tegen een dergelijken maatregel, omdat ik hem voor prac- tisch ondoorvoerbaar hield en vreesde, dat hij een nuttelooze provocatie zou kunnen worden. Bij ons tweede gesprek kwam nu Briand zelf op deze vraag terug, Hij verheelde mij niet, dat hij misschien gedwongen zou kunnen zijn, tot de maatregelen te besluiten die ik voor nutteloos en gevaarlijk hield. Ik zeide hem daarop, dat ik mij in dit geval niet bij zijn meening zou kunnen aansluiten en eindigde het onderhoud met de woordenW n- neer de nieuwe regeering het voor nemen heeft een categorie van ar beiders het stakingsrecht te weigeren, dan trek ik mij terug. Ik hoop echter, dat deze mogelijkheid zich niet zal verwerkelijken. Daarop drukten wij elkaar de hand en scheidden. Het schijnt, dat de mogelijkheid nu toch werkelijkheid is geworden. ENGELAND. Wij hebben dagen in het kort het aftreden van lord Morley als minister voor Indië gemeld. Het is merkwaardig hoezeer bladen van alle richtingen hulde brengen aan de verdiensten van dezen staatsman, wiens loopbaan een blad aan jonge staatslieden aanprijst als een sprekend voorbeeld van karaktervastheid en zelfvertrouwen. De „Manchester Guardian" schrijft dat de populariteit welke hij ten slotte heeft verkregen een levendig bewijs is, dat, hóSwel in de politiek evenals overal, de uiterlijke erkenning van verdiensten niet evenradig is aan de moreele hoedanigheden toch, „the fortress of the stablished soul" ten slotte zich in eenige mate ziet erkennen door de middelmatige man en vrouw. Niet alle politiek, welke lord Morley voorstond, heeft alsnog overwonnen toch heeft Gladstones eerste officier in de twee Home Ru e campagnes beleefd, terwijl hij nog zijn ambt vervulde, dat de helft van de unionistische pers dagelijks berede neert wat de beste naam is om aan Home Rule te geven, en dat unio nistische leiders erover contereeren met liberale i. De man, die de groote redevoering hield te Manchester tegen den Boerenoorlog onder het gejouw van een gedachtenlooze menigte, heeft het beleefd, dat da politiek welke tot dien oorlog leidde, is verworpen en de wonden zijn ervan geheeld. De man, die het afkeurde in Frankrijk bloed te vergieten om Fashoda, den Yankee een les te geven, om Cleve- lands boodschap betreffende Vene zuela en Portugal op zijn plaats te zetten, heeft lang genoeg geleefd om ook in dit opzicht zijn meening ge rechtvaardigd te zien. Over de verdere veranderingen in het kabinet schrijft hetzelde blad, dat de verschillende nieuwbenoemde ministers berekend zijn voor hun taak. Het blad waardeert lord Crewe's eigenschap zich sierlijk en gemakke lijk uit te drukken en lord Beau- champ's liberale beginselen verdienen bijzonder hulde, waar hij uit een om geving komt. waar deze opvatting verre ''an gehuldigd worden. „De druk van iemands gewone omgeving is de machtigste van allen dwang en lord Crewe komt uit een klasse, waar een liberaal gewoonlijk voor alles wordt gehouden wat ligt tus schen de begrippen sukkel en verra der." BALKAN-STATEN. Het blijkt, dat de kans op een directe schikking tusschen Turkije en Griekenland inzake Kreta nog niet zeker is. De Porte is heelemaal niet van plan met Griekenland over Kreta, dat nog steeds als Turksche provincie met bizondere rechten beschouwd wordt, te onderhandelen, tenzij Grie kenland dit karakter van Kreta offi cieel on ubbelzinnig erkent, waaruit dan een toestand zou kunnen voort vloeien gelijk indertijd in Oost- Roemenië, echter met dit verschil, dat Turkije zich tegen verdere meta- morphosen van het staatsrechtelijke karakter zou verzetten. Dit alles zou voor Turkije het voordeel hebben seint men uit Constantinopel aan de „Köln. Ztg." dat de vier beschermende mo gendheden zouden worden uitgescha keld. Venizelos heeft gezegd, dat Griekenland noch Kreta eenige on derhandeling zal beginnen als er geen hoop wordt gegeven, dat het resultaat een vooruitgang in de na tuurlijke ontwikkeling van Kreta is. Daar dit met genoemde combinatie niet het geval is, is het waarschijn lijker, dat Kreta onder de bescher mende mogendheden blijft in een internationaal onzuivere positie. Per telegraaf. De kustverdedigingsplannen. BRUSSEL. De „Indep. Beige" schrijft in een artikel het volgende Wij moeten al onze aandacht wij den aan de bedoeling van Nederland om van Vlissingen een versterkte vesting te maken. Het nut van een vesting voor het verdedigen van Nederland wordt niet aangetoond. De verwezenlijking vanhetNeder- landsch plan beteekent het afsluiten van Antwerpen en de onmogelijkheid voor Engeland om België daadwer kelijk te hulp te komen, ingeval van schending van het grondgebied. Gestrand. MARSEILLE. De Nederlandsche vrachtboot „Alkaid" van Marseille naar de Zwarte Zee is gestrand. Sleepbooten zijn ter assistentie ge zonden. Een later telegram meldt dat on danks de pogingen der sleepbooten het schip zich alsnog in denzelfden kritieken toestand bevindt. De hulp is ingeroepen van de reddingstoom boot der bergingsmaatsc.happij. De equipage blijft aan boord. WEBEBEKÏOHT. medegedeeld doorliet Kon.Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 7 Nov. 1910.) Hoogste barometerstand 763.4 te Horta. Laagste barometerstand 724.4 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 8 Nov.: Krachtige tot stormachtige iakr afnemende Zuid-Westelijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt, regenbuien. Kouder. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend I. dat eene aanvraag is ontvan gen, om de vergunning lot aanleg van een tramweg tus schen VLISSINGEN en MIDDELBURG, welke vóór de inwerking-treding van de Provinciale regeling op de tramwegen, door de toen be voegden is verleend door eene vergunning van hun College te vervangen en tevens om eene vergunning tot uitbreiding van die lijn te VLISSINGEN en te MIDDELBURG te er langen. II. dat dagelijks op de werkuren ter provinciale griffie inzage en tegen betaling der kosten afschrift of uittreksel der stukken kan worden bekomen door hen, die bij de aanvraag belang hebben III. dat binnen drie weken, te re kenen van 11 dezer, schriftelijk bezwaren bij hun College kun nen worden ingediend. Middelburg, 4 Nov. 1910. Gedeputeerde Staten voornoemd DIJCKMEESTER, Voorzitter. KRUSEMAN, Griffier. ontvangt men een jaar lang iedere week een Portefeuille, inhoudende ongeveer 14 Tijdschriften en Illu straties, met bovendien éen of twee boeken uit de bibliotheek. St. Jacobstraat. Wegens plaatsgebrek te KOOP een 1ste klas voor den halven prijs. Gekost heb bende f 115.—, nog met garantie tot Mei 1911. Brieven letter B 10, Bureau dezer Courant. Groote sorteering inKinder speelgoederen, Galanferiën, Hob- belsfoelen, Kruiwagens, Kruk- paarden, Trekwagens, Poppen, Mechaniek, Tooverlanfaarns, Stoommachines, enz. Alles zeer geschikt voor Voorts ruim voorzien in Glas, Porcelein en Aardewerk, Ge- emaiileerde Ijzerwaren, Borstel werken, enz. enz. Zie Etalage en Prijzen. Aanbevelend, St. Jacobstraat 17. Required by advertiser, original letters only. Good price paid. Communications to be addressed to JAMES SCOTT. Boekhandel GER RETSEN, Flushing, Holland. Een NET JONGMENSCH voor Kantoor» en Loopwerk. Brieven onder motto „Kantoor", Bureau van dit blad. Er kunnen twee nette kost gangers geplaatst worden. Te be vragen Bureau dezer courant. gevraagd. Brieven franco lett. C. D., Bureau van dit blad. Luitenant VAN POELVOORDE vóór 11 November a.s. te koop aangeboden. Adres Bureau dezer Couranf. gevraagd met pension. Br. lett. Q Bureau dezer Courant. „PR U D E N T I A". Hevestïza te AMSTERDAM. Opgericht en Kon. goedgekeurd in 1865. Maatschappelijk kap. f 100.000, met ruime reserve. Directeur G. T. RANDAG Jr. Verzekert Spiegelruiten, Spiegels, gewone Ruiten enz., tegen het geval van breken, ontstaan door onvoor zichtigheid, kwaadwilligheid, straat rumoer, etc., tegen lage premiën. De Hoofdagent voor Zeeland, Badhuisstraat 44. Bovengenoemd Request zal vanaf Dinsdag 8 November tof en met Donderdag 17 November voor een ieder fer feekening liggen bij H.H. Boekhandelaars VAN PETEGEM en GERRETSEN. HET COMITÉ. Middelburg. H. P. DEN BOUWMEESTER, Wethouder. Groede. H. G. HAMMACHER, Lid der Staten van Zeeland. Middelburg. H. L. GERTH VAN WIJK, Leeraar R. H. B. S. W. HUBREGTSE. W. L. GHYSEN, Werkt. Ingenieur. R. BORGGREVE, Leeraar R. H. B. S. C. DE JONGH Pz. J. A. PIETERS.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3