Gemengd Nieuws. zware rol van Elisa was in goede handen, terwijl ook de andere rollen goed waren getypeerd. Het mooie werk van mevrouw Beecher Stowe, voor het tooneel be werkt en vol van aangrijpende too- neelen door de levendige schildering der toestanden,is hier goed ontvangen. Door een comité, bestaande uit de heeren H. P. den Bouwmeester, wet houder te Middelburg, H. G. Hamma- cher, lid van de Prov. Staten van Zeeland, H. L. Gerth van Wijk, leer- aar aan de Rijks Hoogere Burger school, W. Hubregtse, particulier; W. L. Ghijsen, civiei-ingenieur, R. Borggreve, leeraar aan de Rijks Hoo gere Burgerschool C. de Jongh, win kelier en J. A. Piefers, koopman, is een actie begonnen tegen het wets ontwerp inzake de kustverdediging. De comité leden, die tot verschil lende politieke partijen behooren, wonen allen te Middelburg, behalve de heer Hammacher, die notaris te Groede is. Door het comité is van al heden tot 17 November in de voornaamste plaatsen van Zeeland een adres aan de Tweede Kamer ter teekening ge legd van den volgenden inhoud „Geven met den meest verschul digden eerbied te kennen, onderge tekenden, allen Nederlanders en wo nende in de provincie Zeeland dat zij met leedwezen hebben ken nis genomen van het bij Uwe Ka- met ingediende wetsontwerp, strek kende om 46 milloen gulden be schikbaar te stellen voor fortificatiën enz. ter meerdere versterking onzer kusten dat de tegenwoordige kustverdedi ging reeds jaren bestaat en zich geen enkele reden heeft voorgedaan, om die te moeten uitbreiden, wat blijkt uit het oordeel van deskundigen, die het ontwerp van wet ontraden en zelfs middelen aanwijzen, waar door op min kostbare wijze 's lands verdediging wordt gewaarborgd dat de uitbreiding der kustverdedi ging ook meer weerbare mannen zou eischen, waardoor de uitgaven voor Oorlog en Marine jaarlijks onrust barend stijgen zouden dat de belastingen in de laatste jaren door de uitvoering van verschillende wetten zeer zijn verhoogd, zoodat eene uitgaaf, als de bovengenoemde een enormen druk op de belasting be talende burgers zou teweeg brengen hetwelk adressanten ten zeerste zou den betreuren dat zij met te meer klem dit request tot U richten, omdat uit de memorie van toelichting gebleken is, hoe zwak de minister van oorlog zijn ontwerp verdedigd heeft; redenen, waarom adressanten zich tot U wenden met het eerbiedige verzoek bedoeld ontwerp te verwer pen als zijnde niet in 's lands belang." Dit adres ligt, blijkens achterstaan de advertentie, ter teekening bij de heeren Van Petegem en Gerretsen. Hedenmorgen is op de maatschappij „de Schelde" een löjarige jongen, D. F., van de stelling van een in aanbouw zijnd schip gevallen. De jongen liep een hoofdwond op en werd op advies van den dokter per rijtuig naar zijn Souburg vervoerd. Volgens mededeeling van den in specteur van het loodswezen in het 6e district zijn de steekbakens op den Z.kant in de slikken van Rilland vervangen door kleine bakens. Van om de West komende ziet men thans achtereenvolgens het W.lijke licht baken, een klein baken met afgeknot- ten kegel, een klein baken met kruis, het O.-lijke lichtbaken, een klein baken mei ruit en het lage licht van den Reigersbergschen polder. Voetbal. Voor de eerste beker-ronde speelde gisteren te Mid delburg „Zelandia" aldaar tegen „D. O. S." uit Utrecht. Laatstgenoemde vereeniging won met 3—1. „Olympia" uit Middelburg won te Arnhem van „O. D. O." aldaar met 2-0. Gisteren werd te Middelburg eene vergadering gehouden van voorzitters en directeuren van harmonie- en fanfarengezelschappen in Zeeland. Na een inleidend woord van jhr. F. van de Poll, voorzitter van de federatie van harmonie- en fanfare gezelschappen, werd besloten tot oprichting van eene afdeeling Zeeland van die federatie. Als lid traden 20 vereenigingen toe waarvan 18 vertegenwoordigd waren. Op voorstel van den voorzitter werd besloten bij volstrekte meerder heid van stemmen een provinciaal bestuur te kiezen. Uitgebracht werden 18 geldige stemmen, waarvan „Ons Genoegen" alhier gekozen werd met 12 stemmenverder werden nog gekozen „Eendracht maakt Macht" te Kruiningen met 11 en „Aarden- burgsch Fanfaren" met 10 stemmen. De overige stemmen waren verdeeld. Bij de daarop gehouden nieuwe vrije stemming werd voor de vierde plaats gekozen de fanfare „Concor dia" te Tholen. De voorzitter sloot de vergadering met een opwekkend woord en ver zocht de gekozenen alsnog een na- vergadering te willen bijwonen. In deze vergadering werd als vertegen woordiger van „Ons Genoegen", die zitting zal nemen in het bestuur, aangewezen de heer A. Bailleux, directeur van dit gezelschap. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. C. Baarense te Kruiningen. Medegedeeld werd dat Zondag a.s. te Utrecht een algemeene vergadering zal worden gehouden van alle aan gesloten vereenigingen in ons land. Alle provincies, uitgezonderd Fries land en Groningen, zijn vertegen woordigd. Het is niet gelukt in deze provincies afdeelingen te stichten. Men schrijft ons uit Middelburg De chysanthemumtentoonstelling, die georganiseerd wordt door de afdeeling Walcheren van de maat schappij van Tuinbouw, is thans vastgesteld op Woensdag 16, Don derdag 17 en Vrijdag 18 November. Woensdag is de expositie geopend van 2—5 en 7—10 en de andere dagen van 10—5 en 7— 10. De heer W. Chr. Noske is de eenige der periodiek aftredende leden der Kamer van Koophandel alhier, die zich bereid heeft verklaard opnieuw een candidatuur te aan vaarden. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor ziekenverpleegster zijn o. a. geslaagd de dames M. A. de Gelder en E. T. de Jongste, opgeleid in het gasthuis te Middelburg. In de Zaterdag te Axel gehouden vergadering van de afdeeling „Axel" der „Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij" werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen het voorstel van het bestuur om ten hoogste f 300 bij te dragen in het waarborgfonds voor de provinciale tentoonstelling in 1911 te Middelburg. Eveneens werd op voorstel van het bestuur besloten om de paarden- en vee markten in April en September voortaan te houden op Zaterdag, in plaats van op Maandag en Donderdag. Dubbele moord te Spaarndam. Gisterenochtend verspreidde zich te Haarlem het gerucht, dat te Spaarn dam een dubbele moord zou zijn ge pleegd. De correspondent van „de Courant" te Haarlem begaf zich naar Spaarndam en vond op den Kanaaldijk eengroote menigte, die door veldwachters op een eerbiedigen afstand werd gehou den. De moord, die had plaats gehad, was natuurlijk het onderwerp van het gesprek. Al spoedig bleek mij, dat de mis daad niet had plaats gehad in den afgeloopen nacht, doch in den avond van Zaterdag. In 't perceel no. 67 woonde de 67 jarige heer W. Melchior, met zijn 65 jarige zuster. Melchior was vroeger zeilmaker, had zijn koetjes op het droge, was thans nog gemeenteontvanger en ont vanger van een polder en leefde met zijn zuster rustigjes voort. Vijanden hadden die twee totaal niet, wel tal van vrienden en vooral om hun weldoen stonden zij bij de dorpelingen en in hun omgeving be kend. Zij leefden zeer eenvoudig, hun gewone huiskamer was het keukentje, dat achter de mooie kamer lag en hun gewoon vertier zochten zij meestal in een schuurtje naast het huis, waar de zuster haar huiselijke bezigheden ver richtte en voor haar kippetjes zorgde, waarvan de eieren vrijwel geheel ten goede kwamen aan de arme menschen en waar M. zelf zoo nog wat knut selde. Zaterdagavond, kwart over acht, was de postbode gekomen met de couranten en hij had toen de beide oudjes in hun keukentje aangetroffen. Gisterochtend om half acht schelde de melkboer aan het woonhuis. Hij kreeg geen gehoor, ging haarde deur van het schuurtje, vond dit open en keek om den hoek, of hij, zooals wel meer de gewoonte was, de melkkan niet op den mangel zag staan. Maar nauwelijks had hij een blik in de schuur geslagen, of hij deinsde van ontzetting terug. Want hij zag daar den heer M. gekleed en wel op den vloer liggen in een grooten plas bloed. De mar. vermande zich een oogenblik, trad naderbij en ontdekte toen, dat hier een misdaad had plaats gehad. Hij maakte onmiddellijk alarm, men snelde toe en zag toen, dat de heer M. daar lag met een zakdoek om den hals, de hals zelf afgesneden, het gelaat bijna aan flarden gesneden en een broodmes, het broodmes der familie, er naast. Verder onderzoekende vond men juffr. M. in het keukentje, eveneens met afgesneden hals, op den grond vlak bij haar gewone zitplaats. De politie, burgemeesters van Spaardam, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, werden gewaarschuwd, zoo ook het parket te Haarlem en het onderzoek begon en toen bleek, dat^ de heer M. was gewurgd met zijn eigen zakdoek, dat hem de wonden in het gelaat waren toegebracht met zijn eigen broodmes en dat hem daar mede ook de hals was afgesneden. Zijn zuster was blijkbaar met de handen gewurgd en deze had men toen den nek afgesneden. De moordenaar(s) want het moeten er meer dan éen zijn geweest hebben toen de zakken van hun slachtoffers doorsnuffeld, waarschijn lijk om de sleutels te vinden van de kas waarin de heer M. zijn gelden bewaarde. Naast zijn zuster lagen allerlei voorwerpen, die uit den zak waren gekomen, ook een zakdoek. De misdaad moet onder de volgende omstandigheden hebben plaats gehad. Na het vertrek der postbode schijnt de heer M. onraad te hebben gehoord in zijn schuur en alles duidt er op, dat hij zich daarheen heeft begeven uit zijn keukentje. Hij moet daar de misdadigers hebben ontmoet en zich hevig hebben verzet, voor zoover dit den ouden man mogelijk was, wat wel blijkt uit de messneden, die hem in het gelaat zijn toegebracht. De zuster schijnt door een anderen mis dadiger onmiddellijk te zijn over rompeld. Zooals ik reeds zeide, lag haar lijk vlak naast den stoel, waarop zij ge woon was te zitten. Een van de kassen, die de heer M. onder zijn berusting had, is geplunderd, en het schijnt den misdadigers alleen daarom te zijn te doen geweest, want voor zoover was na te gaan, wordt er niets anders vermist. De justitie te Haarlem liet onmiddellijk politiehon den requireeren uit Bloemendaal, Halfweg en Spaardam. Den dieren werd lucht gegeven en weldra waren ze op het pad. Alle drie begaven zich naar dezelfde woning, een groot eind verder den dijk op, hielden daar halt en wezen den bewoner, zekeren R., een betrekkelijk jeugdig persoon aan. Deze werd daarop als vermoedelijke dader gearresteerd. Een der hónden begaf zich ook naar de woning van den melkboer en sprong in diens tentwagentje, natuurlijk als gevolg daarvan, dat hij in de woning is geweest. De aangehoudene moet in Spaar dam zeer ongunstig bekend staan en meermalen te veel sterken drankge bruiken. Dan zat hij vaak op het hek van de woning van den heer Melchior die daarvan niet gediend was en dan woordenwisselingen met hem had. Geen wonder dus, dat dit buitenge wone voorval in het anders zoo rustige Spaarndam een groote sensatie veroorzaakte. Melchior lag, gekleed in een blauw boezeroen, in het schuurtje, de rech terhand onder het hoofd, het hoofd zelf naar de zijde van het IJ, waarop het schuurtje uitzicht heeft. De linker hand lag uitgestrekt op den grond. Plassen bloed er om. De zuster, wij zeiden dit reeds, lag vlak voor haar stoel bij de tafel, ook in een plas bloed. Naast haar allerlei voor werpen, die uit haar vrouwezak wa ren gehaald, een vingerhoed, een schaartje, enz. De dochter van den vermoorde, die hoofdverpleegster is in een der ziekenhuizen te Amsterdam, had juist gisteren haar vrijen dag die ze steeds bij haar vader doorbracht. De dokter van den vermoorde ging haar tegemoet om 'haar eenigszins op de vreeselijke gebeurtenis voor te bereiden. De zoon van den vermoorde woont te Aalsmeer en kwam op het hooren der vreeselijke tijding direct per auto naar de plaats des onheils. Naar we reeds meldden, werd een vrouw te Strijp door den bliksem gedood. Nader vertelt men de vol gende bijzonderhedenOp Allerhei- ligendag 's avonds halftien woedde er een kort onweer boven Eindhoven en omgeving. De bui schijnt het zwaarst te zijn geweest boven de gemeente Strijp. Althans daar is de b'iksem geslagen in de woning van Arnoldus v. d. Mortel op Engelsber- gen. De vrouw, Adriane Van Gemert geheeten, die dien dag haar 40en geboortendag herdacht, bevond zich met 3 kinderen en een stiefkind een jongen van 17 jaar, in huis. De jongen was reeds te bed, toen hij zijn stiefmoeder een kreet hoorde geven, die hem uit het bed deed springen. Plotseling begreep hij, dat de bliksem was ingeslagen, want met geweldig geraas stortten steenen en kalk naar beneden, waarvan een gedeelte terecht kwam op den kinder wagen, waarin het éénjarig jongste kind te slapen lag. Zijn stiefmoeder zag hij in de kamer neervallen, doch .hij meende dat zij slechts bewusteloos was. Hij droeg eerst de kinderen van 5, 4 en 1 jaar naar buiten onder een afdak en wilde toen de stiefmoeder naar buiten dragen. Maar hij moest deze naar buiten slepen en zette haar onder 't afdak bij de kinderen. Ter wijl hij zijn stiefmoeder naar buiten haalde schoot plots een bliksemstraal van uit het huis naar buiten rakelings het hoofd van den jongen. Toen de jongen zijn stiefmoeder en de kinde ren daar onder het afdak had ge plaatst, ging hij de naaste buren op een afstand van 150 M. waarschuwen doch deze zagen wel terstond dat de vrouw dood was. In den stal werden twee varkens door den bliksem ge troffen, waarvan een terstond dood was en het ander van achter lam geslagen werd. De bliksem heeft verschrikkelijk te keer gegaan in het huis, waar heel veel stuk geslagen is en waarvan het dak thans schuin ligt Gisterennacht woedde een zware brand aan de Rijkswerf te Hellevoetsluis. Twee vicfualiemaga- zijnen, een reservemagazijn, de takel zolder en de artilleriewerkplaats brandden af. De materieele schade is enorm. Oorzaak onbekend. Volgens het te Trömsoe (Noor wegen) binnengekomen Noorsche stoomschip „Gisla" is de Hollandsche stoomboot „Gamma" in de Witte Zee, bij hevigen storm, met de ge- heele bemanning gezonken. Men zag het achterschip plotseling met de schroef in de hoogte, waarna het schip zonk. Bij den hevigen storm was hulp verleenen onmogelijk. Op de reede van Texel is, terwijl men bezig was eene aldaar gezonken stoomsloep van Hr. Ms. „Piet Hein" te lichten, van een der sloepen de sleeplijn in de schroef van de „Piet Hein" vastgeraakt. De sloep kantelde, en de zeven inzitten den, waaronder een officier, ge raakten te water. Aan de terstand van de „Piet Hein" afgezonden hulp en andere in de nabijheid liggende vaartuigen mocht het gelukken, na veel moeite, de geheele bemanning van de om geslagen sloep te redden. Bij brief van 12 Februari 1811 berichtte graaf de Celles aan den pre sident van het gemeentebestuur, pro visioneel waarnemende de functiën van maire in de gemeente Ankeveen (Gooiland), dat hij door Z. M. den keizer der Franschen, benoemd zijnde tot prefekt van het departement van de Zuiderzee op den 1 len dier maand, zijn post had aanvaard. Voorts waren daarin instructies gegeven in zake de te voeren correspondentie. De post bezorgde den brief echter op het rechthuis te Amstelveen, het hoofddorp der tegenwoordige ge meente Nieuwer-Amstel, alwaar men de vergissing niet schijnt bemerkt te hebben, althans het stuk werd aldaar, dezer dagen gevonden en aan den tegenwoordigen burgemeester van An keveen doorgezonden, die wel zeer verwonderd zal zijn geweest,na 99 ja ren nog orders van een Franschen pre fekt te ontvangen. Aan het station te Breda werd door een politieagent een jongmensch Opgemerkt, dat blijkbaar niet wist waarheen hij gaan moest en besluite loos heen en weer drentelde. Door den agent aangehouden trachtte hij dezen wat op de mouw te spelden. Verzocht mede te gaan naar het po litiebureau weigerde hij dit er. met ge weld moest hij daarheen worden ge bracht. In scherp verhoor genomen bekende de jongen f51 te hebben ge stolen van zijn moeder en er met dit geld vandoor te zijn gegaan. De jeug dige dief werd overgebracht naar zijn woonplaats, Moergestel en door den burgemeester dier gemeente ter be schikking zijner ouders gesteld. Donderdag is op de rivierstoom boot „Karl Schroers XVII" een afgrij selijk tooneel afgespeeld. De stoom boot zou 's morgens van Rotterdam varen. Kapitein was H. Lang, wonende te Kostheim, in Duitschland, machi nist C. Klap, 32 jaar oud, wonende te Nieuw- en Sint [oosfland. Er waren twee stokers aan boord. De machi nist had 's morgens vóór het weg varen de stokers gewaarschuwd, doch zij hadden zich toch even aan den wal naar een herberg begeven. De boot voer weg zonder de stokers die toen zij dit bemerkten, poogden de' boot terug te roepen. Toen dit niet gelukte namen zij te Rotterdam de Fop Smit" en wisten de „Karl Schroers" vóór te komen, zoodat zij zich onder Hardinxveld aan boord konden laten roeien. Zij moeten gezegd hebben, dat zij hun betrekking wenschten op t zeggen, hun goed mede wilden nemen en loon wilden vorderen. De machinist heeft verder de ge volgen ondervonden. Hij deelde mede, dat, nauwelijks waren de beide sto kers aan boord, of zij stormden de machinekamer in en begonnen hem, den machinist, al? razendente slaan. Zij sloegen hem met alles wat onder hun bereik kwam, machme- sleutels, roosterijzers en bijl, tracht ten hem in de machine te dringen en in de vuren te werpen. De machinist vluchtte hierop aan dek. De stokers hem na, zij sloegen hem daar met houten banken emmers en alles wat los en vast was. Ten slotte wilden de stokers den machi nist te water gooien en hadden hem reeds op de reeling gelegd. De kapitein der boot kwam zoo veel mogelijk tusschen beide, maar werd ook bedreigd. Intusschen slaag de de machinist er in,door dat de aan dacht van hem door de hulp van den kapitein afgeleid was, zien onder de kolenhokken te verstoppen. Hij meende dat hij anders zeker vermoord zou zijn. De politie te Hardinxveld arresteerde dadelijk de beide stokers Zij bevinden zich thans in verzekerde bewaring in de gevangenis te Dor drecht. De machinist is vreeselijk gewond. Uit het geneeskundig onder zoek bleek dat hij over borst, armen en hoofd geheel gekneusd was. Er deden zich verschijnselen van her senschudding voor, zoodat vervoer gevaarlijk werd geacht en nten hem aan boord liet. De stokers moeten de bakenmeester, die bemerkte wat er op de boot gaande was, ook nog bedreigd hebben. Tusschen Halfweg en Haarlem is een werkman uit Haarlem, vader van acht kinderen, door een trein uit Am sterdam overreden en gedood. Vrij dag is een 63 jarige man in de Bar- kenessergracht te Haarlem te water geraakt. Hij is in het gasthuis aan de gevolgen overleden. Een 33 jarige ploegbaas uit Boschkapelle, te Brussel werkzaam bij den aanleg van een spoorlijn, geraakte aldaar onder een zandtrein, waardoor hij aan beide beenen, arm en schouder zoo danig werd gewond, dat hij na eenige uren overleed. De ongelukkige laat een weduwe met 5 kinderen achter. Za terdagmorgen voer een schip van Zaandam komende, tegen de spoor wegbrug aan de Hembrug op, ten gevolge waarvan de mast viel en der, aan boord zich bevindenden schip persknecht over de borst trof. De man stierf spoedig daarna. Volgens de D. Ct." is te Sliedrecht een 21jange dienstbode tengevolge van abortus gestorven. De justitie is in het geval gemengd. - Een lljarige jongen te Amsterdam is door een tram overre den. De wagen ging over beide bee nen. De jongen werd in zorgwek- kenden toestand naar een gasthuis vervoerd. Te Wageningen werd Vrijdagmorgen een 40jarige juffrouw bewusteloos in haar bed gevonden. In de kamer was een sterke gaslucnt, het bleek, dat een gasbuis, die door de kamer loopt, gesprongen was. ln de kamer zelve is geen gaslamp. Den geheelen dag zijn twee geneesheeren met de patiente bezig geweest. Hoe wel des avonds het bewustzijn nog niet was teruggekeerd, meent men toch dat het levensgevaar is gewe ken. - Zaterdagmorgen is uit d spoorkolk te Hoogezaend (Gr.) w lijk opgehaald van een schipper, die waarschijnlijk door de duistern daarin is geraakt. Een werkma aan de suiberfabnek te Beek (Pnn cenbage), werd dcor een ineenstor tende massa pulp getroffen,zoo dat ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Behalve een hoofdwonde constateerde de dokter nog vrij ern stige inwendige kneuzingen, zooda de ongelukkige naar het 8asthu' moest vervoerd worden. Te zaa dam volgt het eene ernstige ongel® op het andere. Nu weer is Zaterdag een 21jarige ongehuwde timmermans knecht in een in aanbouw zijnd gevallen van uit den nok van n gebouw. Hij kwam terecht met buik op een balk der eerste[balklaag en wist zich daar eenigen tijd te ho den. Toen viel hij nog e«n viert meters lager. De ongelukkige veel pijn, doch de te hulp geroep arts kon eerst geen ernstige bd digingen constateeren. De^pij" en echter steeds in hevigheid toe reeds Zondagmor de gevolgen van D e z a a I Zaterdag werd 1 Crippen voor het Londen behande Crippen tegenwc een der rechters zette. Mr. Tobin, verdedigde, voe voor het appel, I wegens ziekte leden was gesel sliste dat dit zr rechlspraak is ge Het appel va afgewezen. Tobin constate grond voor he het laatste ooge een getuige op het stukje van het stoffelijk ova den, behoorde Crippen gekocht Dit plotseling mr. Tobin, bezw de, doch men geen tijd om h leggen. Een lw' volgens de verde was, dat het stol van een vrouw, n Crippen. Het ho' alle gronden en „fair trial" had p de schuld van Cr Crippen, die aanhad en tusst was gezeten, w. knipte herhaaldel en leunde vooro\ ren. Hij wordt m De gemeen die reeds veel te door de mislukkii en door den slee gemeen, zijn nu d( getroffen, die dre door het ongunst velden is gespaar- nu overweldigd d slakken, welke aanrichten, dat 1 zuren en ongebk gen. Honderden bewerkt moeten gezin laat de elk voelen. De toesta meenten zoo erns overheid heeft be geering te wende; of anderen vorm Op de reed onderzeeboot „G gekomen met een visschersboot gin de uit 14 kopper ning kon worden minal" schijnt hebben, maar zal dok onderzocht v, Vrijdag heb lende streken vai onweders en stor door tal van o veroorzaakt. Op in den golf van haven van Turbo van Laseine zijn schersbooten verg. zijn om het levenH Het is onze de jonge Engel) M Willows, die enk een prachtigen to naar Londen, na Clément-3ayard vH geland, direct het dezen tocht in o te volbrengen. Dagenlang heeft stig weer gewacln hem Vrijdagmiddr blik gekomen. Or luchtschipper op Wormwood Scrub eigen vinding gebracht. Het wa1 bare luchtballon, tocht Cardiff-Lonr con-gedeelte ha< vergrooting onder was een onderdei Na een treffend vrouw en zijn kle Willows in de C enkele oogenblikk pver drie, schoot in. Spoedig had i een hoogte van 1 en langzaam verd gezicht der enthou Ten 8 uur in Willows op het Issy-les-Moulineai be landingsplaats tien groote vuret »de City of Cardi geheelen nacht d vuren, doch van sPoor te zien. Tot nu toe is ^a' er van den li ballon geworden

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2