111I1II1 SAJET buitenland; Laatste Berichten. Gevraagd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Gevaren van aambeien. WEERBERICHT. Advertentlën. „De Oude Vriendschap". De aangekondigde Voorstelling onder lei ding van NAP. DE LA MAK wordt tot naderen datum uitgesteld. Bekwaam Fsffer Groote Uitverkoop van Voordrachten, etc. Sluif uu» levensverzekering bij de ON DERLXNGE 'uïoT'g H. PI. HARENT, Kanaalstraat 52. j"iooT en al meegevoerd, modderstroomen ge- aatsen langs de golf eikl en verschrikking, esting verspreidden, terstroom heeft heel Ie cycloon vernield, n de huizen afrukte' rp en groote rots bergtoppen naar be- ;n. Zoo hebben over- der, cycloon en de pte zee, die de straat- malji op verschillen- eld heeft, samenge- |/emieling te bewerk- Ie verbindingen van of telefoon zijn ver- berichten blijkt, dat sje Cetara het zwaarst tare ligt aan den voet Vvocate en de Monte o. Tegen de Monte ongeveer 40 huizen tiepingen, die met de nta Maria della Gra- poeld. Uit de puin- eeselijk gekerm en ge- nden. Soldaten toonen d bij het reddingswerk /onderen, de bewoners bij, zo.ider een hand 'erschiliende Fransche 2, politie in het bezit in een mamfest, waarin ;rroristen aankondigen, n hebben de hoogste ir republiek wegens i de spoorwegstaking, De met de bewaking belaste commissaris uichard zoekt op het de geheime drukkerij ifest gedrukt is. Alle ijn genomen om de ionen te beschermen, iderzoek gedaan naar er talrijke dreigbrieven van politie en andere •en dagelijks ontvangen. met torpedopijlen als strument van militaire worden op den Eiffel- Is nog andere proeven vreedzamer aard!nl. an in hoeverre groote it en op daken aange- zekere hoogte leesbaar nt nl. dergelijke groote er en daar te willen m luchtschippers en doende een gemakkelij- g mogelijk te maken, bepaalde getallen voor n, vlakten enz. in een zouden worden verza- sverre moet het resul- nemingen van den Eif- unstig zijn geweest en ue Nationale in samen- het Departement van traject Parijs—Chalons Ite van 6 a 10 K.M. bij ef eens „benummeren. ■t-au-Prince wordt ge- aïtische kanonneerboot iken is ten gevolge ing op de reede van Gedood en verdronken opvarenden, 20 werden de dooden bevinden aais, die op weg waren emming ter aanvoering pen-afdeelingen in de ovinciën. tfoonjuffrouwen klagen iri de „Presse Médicina- ver hoofdpijn,oorzuigin- sche pijnen enz., die rtdurend tuiten aan de iet ontvangstel zouden verdwijnen deze ver as na een rusttijd van uur. Dikwijls treft men in het karakter aan worden zeer prikkel- n de abonné's, die ook n gemakkelijk zijn, voor uld hebben. Slapelous- de hoofdpijn heviger; mindert en de ontlasting Schr. haalt voorbeelden ouwen, die onverschillig alles om zich heen, dig gingen kleeden en haar uiterlijk verloren, stelsel vertoont incoör- jnselen, de regulatie ijksche kleine handelin- oordde patiënten ver- n overdrijving en nemen voorvallen ernstig op- :rsdagen schijnen alle Itoe te nemen. De i op slagen heeft een waarbij de hydrothera- drol speelt. Lauwwarme che middelen, afleiding elijk, of het geheel one en verkeerden werkkring! geprikkelde zenuwstelsel gen. Ten slotte bespreekt enschelijkheid van een ;eling der werktijden m een beroep, dat van het toch reeds zwakke zenuwstel der stadsmeisjes uitermate veel vergt. De „Lebaudy", het luchtschip, waarvan de kosten bestreden zijn uit een inschrijving aan de Londensche Morning Post" is ongeveer om 3 u. 15 na een succesvollen tocht van 6 uUr van Moissons bij Parijs boven Alders hot bij Londen nangekomen. De „Lebaudy" wac om 2 u. 15 boven Brighton, waar duizenden het luchtschip gadesloegen en bereikte Aldershot een uur later. De sterkte van den wind verhinderde langen tijd, dat met succes geland kon worden. De „Lebaudy" zakte bij het binnenglijden in de loods, plotseling in elkaar, doordat het omhulsel was opengescheurd. De tocht over het kanaal was overigens zonder incident en zeer bevredigend verloopen. Da lucht- vaarders zijn door Lord en Lady Roberts en tal van anderen, onder wie de hoofdredacteur van de „Mor ning Posi", te Aldershot opgewacht en verwelkomd. Een moeilijk geval houdt op bet oogenblik de justitie te New- York bezig. Dezer dagen kregen een paar rowdies te Nèw-York in een kroeg twist met elkaar, maar men belette hen het geschil uit te vechten. Den volgenden avond echter ont moetten de beide mannen elkaar toe vallig aan den hoek van een straat, gen van hen haalde zijn revolver te voorschijn en bedreigde daarmede zijn tegenstander, maar deze greep, een juist in dat oogenblik voorbij komenden jongen beet en hield deze als schild voor zich. Het schot ging af en de jongen viel doodelijk ge troffen neer. De revoiverheld nam de vlucht voor de toesnellende voor- bijgangers en ten slotte geen kans ziende om aan zijn verwoede ver volgers te ontkomen, joeg hij zich een kogel door 't hoofd. Intusschen was de lafaard, die den jongen als schild had gebruikt, er van doorge gaan, maar zijn eigen makkers wezen hem aan de politie aan. De man werd gevangen genomen maar thans verkeert de justitie in moeilijkheid. Men wil den man straffen, maar weet nog niet op welken grond. Welke wetsbepaling kan op dit geval van toepassing zijn? Met deze vraag breekt men zich thans het hoofd. Het blijkt uit het onderzoek, dat de man zijn tegenstander nog heeft toe geroepen „Ge zult toch niet op het kind schieten 1" Sommigen achten deze uitroep bezwarend, want hier uit blijkt dat de man niet in verwar ring van het oogenblik, niet in doods angst die elk overleg uitsloot, heeft gehandeld, maar in volkomen besef den jongen als schild voor zich hield. Maar anderen zien er juist een verzachtende omstandigheid in de man kon immers niet aannemen, dat zijn vijand zoo laag zou zijn om op het kind te schieten. Met belangstel ling wacht menpn New-York den uit slag van de overwegingen der justitie af, maar er is alle kans dat de lafaard die het kind opofferde, ongestraft zal blijven, immers er heeft zich voeger ook al eens zulk een geval voorge daan. Ongeveer acht jaren geleden werp een zekere Norcross een bom naar den miilionnair Russel Sage. De bom miste het doel, want Sage had eveneens een jongen man, Laid- law geheeten, bij de hand, dien hij voor zich hield en die door de bom onherstelbaar werd gewond. Laidlaw wendde zich tot alle rechtsinstanties, maar tevergeefs, geen cent schade loostelling zelfs werd hem' toegewezen Er is echter ook een andere beslissing van een Amerikaansch rechter. Van twee inbrekers werd een door den eigenaar van het huis waarin ze waren binnengedrongen, doodgescho ten. De rechter veroordeelde nu den anderen inbreker wegens moord, om dat hij den gedoode tot deelneming aan de inbaak had overgehaald, en daardoor diens dood had veroorzaakt. BELGIË. De Duitsche vorstelijke familie, vergezeld door den Koning öi de Koningin bezochten gisteren middag het stadhuis te Brussel. Bij zondere korpsen van de burgerwacht bewezen hun eer. De vorstelijke per sonen werden ontvangen beneden aan de groote trap door burgemees ter en wethouders. Vervolgens wer den zij gevoerd naar de Gothische zaal, waar de voorstelling van de autoriteiten plaats had. De burge meester- sprak een rede uit, waarin bij zeide, dat het een groote eer voor bent was in tegenwoordigheid van den vorst van zijn land den Keizer en de Keizerin te kunnen begroeten, een eer welke gedeeld werd door al ziin medeburgers en de bevolking van de geheele stad. „Ik heet de hooge gasten van den koning en de koningin van België welkom. Uwe Majesteit, die hier een volk vertegen woordigt, dat vol geestdrift is voor kunst en schoonheid, toont door zijn bezoek, zijn belangstelling voor een gebouw, dat onze nationale fierheid gaarne beschouwt als een der voor naamste en kostbaarste werken van architectuur, welke onze voorouders ons hebben nagelaten. Dit gebouw geeft een beeld van de intensiteit aan het gemeentelijk leven en wekt treffende herinneringen. De bewoners van Brussel zijn ge voelig voor alle belangrijke gebeur tenissen, welke aan het Gulden boek van het stadhuis nieuwe historische bladzijden komen toevoegen. Wij weten dat evenals in België zeer groote eerbied bestaat voor de his torische overblijfselen, ook de Duit- scher zich bijzonder onderscheidt door gehechtheid aan het verleden en hij dezelfde gevoelens van eer bied koestert voor de poëzie en het eigenaardige van di oude Duitsche steden. België weet, dat de vereering voor de tradities den snellen vooruitgang niet heeft belemmerd van het edele groote land, dat Uwe Majesteit re geert. Met oprechte bewonderig zien wij de Duitsche bevolking veelvuldige bewijzen afleggen van de voortduren de ontwikkeling van de wetenschap pen onder uw beschermende macht. Zij brengt de geheele wereld in ver bazing door den steeds toenemenden omvang van haar sociale instellin gen." De burgemeester eindigde met le vendig de goedheid en weldadigheid der Keizerin te prijzen, wie hij eer biedig hulde bracht, onder betui ging, dat zij de algemeene genegen heid bezit. De Keizer dankte de hoofdstad voor de gastvrije ontvangst, hem aangeooden in het gebouw, dat een schat van historische herinneringen bevat. Hij was gelukkig in Brussel het centrum van het land te begroe ten, dat zich onderscheidt door den ernstigen en arbeidzamen geest der bevolking. Hij was een bewonderaar van de schitterende resultaten, in den loop der tijden door het Bel gische volk verkregen op het gebied van handel en industrie. De Keizer sprak zijn gelukwenschen uit met het succes der tentoonstelling en verzocht den burgemeester zijn medeburgers zijn gevoelens van diepe erkentelijkheid over te brengen en zijn wenschen voor den voorspoed en de gelukkige toekomst dezer schoone stad. Na de redevoeringen woonden de vorstelijke families een muziekfeest bij en verschenen vervolgens op hei balkon van het stadhuis waar zij met luide toejuichingen werden begroet. Op de Granae Place waren alle vereenigingen met haar banieren bij een. De muziek der grenediers speel den de Wilhelm 1-fanfare en het Hegirhymne. De vorstelijke personen bezochten verscheidene zalen en teekenden het livre d'or. De menigte bereidde hun een geestdriftige ontvangst bij hun komst en hun vertrek. De Keizer sprak zijn rede ten stad- huize in het Fransch uit. Te 7 uur in den avond woonden de Duitsche en Belgische vorsten met hun onderscheidenlijke gevolgen een groot diner van 66 couverts bij, dat de gravin van Vlaanderen aan bood. Prinses Louise van Pruisen, prins en prinses Karl von Hohenzoi- lern, prinses Clementine, de Duitsche gezant, alle ministers van het Kabi net en de presidenten van Kamer en Senaat waren eveneens tegenwoordig. BALKANSTATEN. Een berichtgever van den „Matin" heeft dezer dagen een onderhoud gehad met den Griekschen minister-president Veni- zelos. Hij vroeg den staatsman, wat wel de reden was, dat de Kamer zich zoo vijandig jegens hem had betoond, waarop het antwoord luidde: „De Kamer is geen nauwkeurige af spiegeling van de meening van het land. Bij de verkiezingen werden, de nieuwe denkbeelden niet methodisch, onder impulsie van een leider, naar voren gebracht. En bovendien heeft de coalitie der twee groote partijen verschillende candidaten ontmoedigd". „Men zegt", aldus de berichtgever, ,dat gij de crisis hebt uitgelokt door de revisiequaestie vast te koppelen aan de vertrouwensquaestie", waarop hij ten antwoord kreeg„Dat was mijn plicht. Er moest een zuivere toestand in het leven worden geroe pen. De regeering eischte een votum van vertrouwen en kon zich niet tevreden stellen met een votum, dat mei? haar alleen zou dulden. Daarom heb ik toen mijn denk beelden volledig uiteengezet en ver trouwen geëischt zonder eenig voor behoud en geen votum, waarbij enkele denkbeelden worden goedgekeurd en andere voorwerpen. Bovendien zou de verdeeldheid der partijen het elk kabinet onmogelijk hebben gemaakt om aan het bewind te blijven." Op de vraag, welke buitenlandsche politiek de minister zou voeren, ant woordde hij„Griekenland heeft behoefte aan een langdurige periode van vrede voor het herstel van zijn binnenlandsche aangelegenheden. Ik behoef u dus niet te zeggen, dat ik met vredelievende gevoelens bezield ben. Ik wensch vriendschappelijke betrekkingen te handhaven met alle Balkanstaten, ook met Turkije. Ik zal alle groote centra van het land be zoeken om mijn program van her vormingen uiteen te zetten en men zal dan leeren inzien, dat men tegen den slroom der nieuwe denkbeelden niet zal kunnen oproeien." JAPAN. De min.-president markies Katsoera, heeft op een feestmaal van kooplieden verklaard, dat het eenig nieuwe op ;de eerstvolgende be grooting een post van 70 millioen jen (84 millioen gulden) voor de vermeerdering van de vloot zou zijn. Het is dus duidelijk dat Japan, na het Russisch-Japansche verdrag ont last van de vrees voor een mogelij ken aanval op Korea en Zuid-Mans- joerije, zijn aandacht meer gaat wij den aan het Zuiden en Oosten. Hier vindt Japan de Vereenigde Staten met de Amerikaansche vloot 'op zijn weg en zoo wordt de versterking van de Japansche vloot noodzakelijk om aan eventueele eischen kracht bij te zetten. De Japanners worden evenals de Chineezen uit Australië geweerd, in de Vereenigde Staten en Canada ziet men ze ook liever niet, vooral metde Noord-Amerikaansche Uunie hebben reeds wrijvingen plaats gehad van ernstigen aard. Men kreeg toenmaals den indruk, dat de Japansche regee ring meer toegaf, dan ze eigenlijk wel wilde. De houding van Japan zou nu langzamerhand wel minder toegeeflijk kunnen worden, en eenj'zee- oorlog om het overwicht in den At- lantischen Oceaan behoort geenszins tot de de onmogelijkheden. Mannen en vrouwen, ofschoon dik wijls van nature teergevoelig, veron achtzamen vaak aambeien en laten deze kalm doorwoekeren, totdat de prikkeling en pijn bijna ondragelijk worden en een operatie het eenige redmiddel blijft of fistel en verzwe ring of verstopping van het afvoer kanaal der ing wanden te voorkomen. Aambeien zfjn beslist een ernstige kwaal en veronachtzaming ervan kan noodlottige gevolgen hebben. Vooral inwendige aambeien zijn een bron van groot gevaar. Al mogen zij in het begin den patient slechts weinig pijn en ongemak veroorzaken, steeds breiden zij zich uit en zullen zij zich vaak tot uitwendige aambeien ont wikkelen, waarvan het pijnlijke ka rakter maar al te bekend is om eenige beschrijving voor den ongelukkigen lijder te behoeven. Veronachtzaamde gevallen van ge wone jeukende aambeien lijden dik wijls tot bloedende aambeien, en het voortdurend bloedverlies werkt spoe dig nadeelig op het gestel van den patient, die kwijnend en zwak wordt en last krijgt van bloedarmoede. Foster's zalf geeft spoedige en blij vende baat voor aambeien, eczema cn alle jeukende huidaandoeningen. Reeds de eerste aanwending geeft een ongekend gevoel van verlichting aan de aangedane deelen, en één doos Foster's Zalf is gewoonlijk voldoende om een blijvende genezing te bewerk stelligen, doch zelfs in vergevorderde gevallen kunt gij u blijvend genezen door een geduldige en goed-doorge- voerde behandeling met deze zalf. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. Per telegraaf. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. Bij den aan vang der heden gehouden zitting deelde de voorzitter in zake het kustverdedigings-ontwerp mede, dat de centrale sectie besloten heeft, haar voorstel om 8 November in de af- deeiingen het wetsontwerp te on derzoeken, in te trekken. Zoodra de door de regeering toe gezegde nota bij de Kamer is inge komen, zal de centrale sectie opnieuw vergaderen en een nieuw voorstel doen. Men vertrouwt evenwel, dat het onderzoek nog zal plaats hebben gedurende de behandeling der sfaats- begrooting. Vervolgens werden de replieken over de bakkerswet voortgezet. Hoojwafer fe Vlissingen. Oct. vm. nm. Vrijdag 28 10.28 10.48 Zaterdag 29 1121 11.41 Zondag 30 11.59 12.19 Maandag 31 12.27 12.47 Overzicht en verwachting. (opgemaakt 27 Oct. 1910.) Verwachting tot den avond van 28 Oct.Zwakke tot matige meest ooste lijke wind, nevelig tot lichtbewolkt, weinig of geen regen. Zelfde tempe ratuur. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 27 Oct. 1910. Graanmarkt. Er was een goede aanvoer. In de noteering kwam geene verandering. Oude Tarwe f6.-— a f 7.—, Nieuwe Tarwe f 7.— a f 7.50, Rogge f 5.50 a f 6.50, Zomergerst f 4.50 a f 5. Wintergerst a Haver f 3.— a f3.50, Paardeboonen f7.—a f7.50, Tuinboonen f6.— a f7.,Witteboonen f 13.75 a f 14.75, lange Bruineboonen f 1250 af 13.50, ronde Bruineboonen f 13.— a f 14.Kroonerwten f 14.— a f 16.—. (Opgaaf d. Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.30 a f 1.40 p. K.G. Eieren f6.90p. 100 st. Particulieie prijs. Boter f 1.45 p. K.G. Eieren f 7.30 p. 100 st. (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.28 a 11.40 p. K.G. Eieren f6.90 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.40 a f 0.00 per K.G. Eieren f 7.30 a f 0.00 per 100 stuks. Onzen hartelijken dank voor de deel neming, ons betoond bij het over lijden onzer geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, SUZANNA REIJNIERSE Wed. S. Kodde. Namens de Familie, J. KODDE. Oost- en West-Souburg. De onderjefeekenden in de Vergadering van den Raad der Gemeente Vlissin gen 21 Oct. j. I. benoemd in eene Commissie tof onderzoek van de klachten over hef Trambedrijf, noodigt hen die gegronde klach ten meenen fe hebben, uit, zich tof een hunner fe wenden met die klachten om daarvan gebruik fe maken dat de Commissie noo- dig en nuffig zal achten in hef algemeen belang. Ook sfelf de Commissie zich voor gedurende de maand No vember iederen Woensdagavond van 8—9 uur fitting fe houden fen Sfadhuize fof hef in ont vangst nemen van bezwaren. W. N. ROTTIER, Emmastraat 14, Voorz. A. J. VAN OCKENBURG, Badhuisstraat 22. J. J. KL1JBERG, Walstraai 50. J. M. STUART, St. Jacobstraat 8. H. J. TICHELMAN, Prins Heudrikweg 10, Secr. SCHOUWBURG 10.000 gulden als eerste hypo theek, tegen 4*/2 pet. rente op twee huizen in het centrum der stad. Brie ven lett. A. STUART'S Boekhandel. Door bijzondere omstandigheden ter overname een le Klas Hee- ren en een le Klas Dames-Rij. wiel (Merk Burgers). NieuwSlechts een enkele maal gebruikt, met nog bijna volle garantie. Gekost f 100 en f 105. Thans voorden spotprijs van f 47,50. Damesrijwiel wordt voor f 50 van de hand gedaan. Brieven franco onder motto „Burgers Rijwielen" bij den uitgever der „Vlis- singsche Courant". Gevraagd om zoo spoedig moge lijk in dienst te treden etn goed bekend met alle werkzaamheden op het gebied van gas- en waterlei ding. HOOG LOON. Brieven lett. B. K., onder opgaaf van vroegeren en tegenwoordigen werkkring bureau van dit blad. 2000 gulden gevraagd als hypotheek tegen 5 °/0. Overwaaide f 10.000. Brieven letter X. Bureau dezer Courant. is de voordeeligste en de beste van alle bestaande soorten. Iedere knot is voorzien van bovenstaand gedepo neerd handelsmerk. Verkrijg baar bij de meeste winkeliers. A ft Nieuwe vroolijke Voordrachten "O en liederen, waarbijEen trouw dag met hindernissen. Kermisvreugd. 6 minnaars op één avond. De gele genheidsdichter. Zoo dom ais een eend. Een ongeluksvogel in de liefde. Met een vrijbiljet naar de comedie. Eer, dag voor plezier uit. Kobus kijk je nog eens om. De bruiloft van Jan Kandij. De Voddenraper. De Loods. Amsterdam bij nacht etc. etc. (alle voor dames en heeren.) Wij geven daarbij cadeau Een goochel- en Kaartlegboekje en bovendien Een brievenboek voor ver liefden, Ailes bij elkander voor f 0,65 franco thuis, na ontvangst van postwissel (of zegels), Boekh. EXCELSIOR, Fred. Hendrik straat 139, Amsterdam. (leen aandeelhouders. ïlet geheele overschot komt aan de Verzekerden ien goede. Over het driejarig tijdvak 1907—1909 aan wins! onder de Verzekerden verdeeld een bedrag van i 443.299 82. Inlichtingen en tarieven worden gaarne verstrekt door den agent

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3