is ïirstii ~BU IT ËNLANDT Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Gemeentebestuur, Advertenties Zondag 30 October 1910 door dr jfd«ris#focit« löMteibUü De Zakkenrollers van Londen. 1?5{8#j fd.ifS, 2t Jtssjf fl.5Ö,3t|itt||0 30 Na afloop GROOT BAL Hoogwater te Vlissingen. Alsem. Maatschappij van Verzekering, W. G. BEKER Jzn. Expl. G. G. BURGERS. Bestuur JOH. BAKKER. Opvoering van het Successtuk dood was, maar nog niet aan mis- varn eerst op, toen weduwe Genegten de heer Van Rooy ïtroon, die eiken tante kwam, haar die in staat was !lat f 140 en eenige horlogeketting, oor- len vermist. Inmid- éen geworden toen politie, de heer J. (iet bureau Van der den diefstal op de field. Hij begaf zich het hofje en bevond ïstal, het zoo veel van moord was Iuw had een wonde ijl het hoofd en het bloed waren bevlekt, laniëls werd de dood tie namen een aantal erhoor. Ook werden n in dienst gesteld spoor naar de wo- oemden schilder G. als om de zonder en en de minder .ie van dezen man, e aanleiding G. en bewaring te stellen, vermoorde vrouw ing naar het Ge- is vervoerd. Het on- [oortgezef. G. en zijn niets van het mis- was eenige weken et echtpaar woonde anden in het hofje e Genegten. Vrouw angehoudene, deed vaak boodschappen, vrouw was namelijk lpeloos en had dus eren noodig. t den moord werden n een 21 jarige kellner Naaldwijksche straat ie eenmaal per week rde als werkvrouw en verrichtte. Beiden enigen tijd in bewa- ehouden, weder op eld. Vermoed wordt, rresteerde buren den hebben bedreven, erde, naar wien thans de dader is en het rest bevindende echt- |ig is. orgen heeft een weg- spoorlijn Tilburg— gevonden van een 'eer 40 jaar. In het bij Garmsum (Gron.) nd een gehuwde man Zondagnamiddag is knaapje te Leiden est te water geraakt Te Delft is een persknecht, doordien en een paal aanvoer, lagen en verdronken, ngehuwd, doch zorgde moeder. Te Haring- arsingerhorn N. H.)is rreden door de stoom- -Wognum. Toen de sein van vertrek gaf, or den trein. Er werd afgereden, en zij is gen overleden. Te een 13jarige knaap, ns Hendrikkade op een /vas geklommen, toen fspringen, onder den lakt, met het gevolg, been werd afgereden, is de jonger, naar het vervoerd. Een ppersknecht, wonende st-Vlaanderen en thuis- het Rijnschip „Vale- ide in de Rijnhaven te Zondagochtend den wal geroeid. Toen de boord terugkeerde had k, door -nis te stappen, vallen en in de diepte De hulp van de ri- verd ingeroepen, die later het lijk ophaalde, apjes van zes en zeven ■ondagmiddag aan de leiden 'n stuk hout in het Een der knaapjes ge- ater waarna het andere lis in een der zijstraten elde dat Kiaas in het n spoedde er zich toen (het was reeds te laat. getje op het droge was jevensgeesten geweken, kman te Farsum is Za- in het Weiwerdermaar [Hij laat een vrouw met kinderen achter. an te Gasselternijveen- die in een machine ge* tengevolge van de beko ren overleden. In de onder de gemeente Maasland, is het lijk opgehaald van een concierge van den Volksbond, je Vlaardingen. Te Tilburg zijn dertien personen uit verschillende gezinnen tengevolge van het gebruik van worst vrij ernstig ongesteld ge worden, zoodat geneeskunpige be handeling noodzakelijk was. De worst is in beslag genomen. Zondag is te Zundert (N.-B.) gearresteerd en naar het huis van be waring te Breda overgebracht, zekere M wonende onder Rijsbergen, als ver dacht van poging tot moord op twee zijner zoons. In de gemeente Haarlemmermeer is op 52-jarigen leeftijd een vrouw gestorven, die een gewicht had van jUim 320 kilogram, vertelt het„N.v. d D." In den laatsten tijd kon zij zich bijna niet meer bewegen. De bekende Haarlemsche dienst- weigeraar Koning werd Zondagmor gen door een onderofficier en twee soldaten uit Utrecht, waar hij zijn straf onderging, naar Leiden getrans porteerd, waar hij met den trein van 10.38 aankwam. Daar werd hij door eenige vrienden en geestverwanten aan het station opgewacht en tot aan de artilleriekazerne gevolgd, waar hij binnen ging. Spoedig daarop kwam hij weer buiten en ging met zijn moeder en eenige vrienden de stad in. Hem is gelast in het garnizoen te Leiden aan zijn miltaire verplich tingen te voldoen. Naar wij vernemen is hij stellig voornemens weder te weigeren militairen dienst te doen. De rechtbank voor civiele za ken te Londen zegde den Amster- damschen bookmakers Herman Smith en Jacob de |ong hun eisch tot schadevergoeding toe, tegen het dag blad „Truth". Dit blad had hen ge noemd Haagsche bookmakers, die hun betalingen hebben gestaakt. De rechtbank bepaalde de schade vergoeding op f 755. Dr. Crippen houdt wei zijn on schuld vol, maar hij heeft thans de gevangeniskleren moeten aantrekken en wordt in de gevangenis te Brix ton streng bewaakt. De zaak van Miss le Neve komt heden voorzoo als men weet wordt zij beschuldigd den veroordeelde te hebben aange moedigd en ter zijde gestaan, ter wijl zij zijn schuld kende. De correspondent van de „N. K. Cr." schrijft, dat men thans minder verschoonend over haar spreekt dan tevoren en ^dat velen zelfs zich af vragen of niet inplaats zij onder zijn invloed, hij onder den haren heeft gehandeld, Overigens is de indruk van dezen correspondentjdat het goed is dat deze zaak die wezenlijk niet de aandacht waard is, welke men eraan heeft geschonken, nu zijn einde nadert „De Engelschsprekende mensch- heid en die niet alleen, heeft weken en maanden achtereen gehijgd onder wat men de nachtmerrie van een ziekelijk Crippenisme zou kunnen noemen. Het heeft nu eenmaal aller aandacht in de vijf werelddeelen, buiten alle evenredigheid tot het werkelijke belang der Crippen-zaak, geboeid, vaak met terzijstelling van gewichtiger en belangwekkender onderwerpen. Zekere pers en het publiek dier pers hebben zich al te lang vetgemest aan al de walgelijke akeligheden dezer moordgeschiede nis, weike in geen enkel onderdeel het minste spoor vertoont van iets doo- gers en beters dan bloedgierigheid en vuigen wellust in de wereld van een onaantrekkelijk Bohème. Daarom gelukkig dat er spoedig halt geroe pen kan worden." De „Times" noemt deze zaak be langrijk om het feit, dat zij heeft be wezen welke belangrijke hulp de justitie tegenwoordig heeft in de wetenschap, niet alleen omdat de draadlooze telegrafie belangrijke dien sten deed bij de arrestatie, maar ook ora de getuigenissen van de des kundigen betreffende de aanwezig- beid van hyosceine en haar werking. Ten tweede acht het blad de zaak belangrijk op psychologische gronden. Dr. Crippen was zeer bemind en gezien, hij geld voor een vriendelijk man en vestigde, wanneer men de bewijzen kon vergeten, den indruk onschuldig te zijn. Dat hij daarbij zulk een monsterachtige misdaad kon begaan, wijst op complicaties in de menschelijke natuur, zooals men ze zelden heeft gezien. - Te Berlijn had Zaterdagnacht weer een ernstige botsing plaats tus- sehen een bende van 35 a 40 opge schoten jongens en twee agenten van Politie. Toen een jongen met een re- wolver op een der agenten mikte, kwam deze hem te voor en schoot bom neer. De getroffene werd door zijn kameraden weggesleept, zoodat zijn indentiteit niet kon worden vastgesteld. De kogel raakte boven dien nog een voerman, die zich tus- schen de menigte bevond en die naar het hospitaal moest worden gebracht. Kapitein Madiot, een militaire aeroplane besturende, deed gisteren een doodelijken val in het aerodroom te Douai. Nader wordt nog gemeld, dat Ma diot bij kalm weder vloog. Hij viel van een hoogte van 100 M. toen hij in vol piané wilde dalen. Ook tijdens den val bleef de motor werken. De aviateur was onmiddellijk gedood door een schedelbreuk. Madiot was 46 jaar oud. Van de oorzaak van het ongeval is niets bekend. Eenige aviateurs hebben de machine onderzocht. Men vermoedt dat de ongelukkige avia teur zijn tegenwoordigheid van geest en daarmede het bestuur over zijn toestel heeft verloren. Stormen in 11 a 1 i Stormachtige regens gedurende den laatsten nacht gevallen, veroorzaakten ernstige overstroomingen in de ge meenten bij den Vesuvius. De com municaties werden verbroken en de velden werden beschadigd. Te Tarra del Creo werd de „via 20 Settem- bro" bijna geheel verwoest. Vijf doo- den werden uit de puinhopen te voor schijn gehaald. Ook in de provincie Salerno hebben verscheidene gemeenten schade gele den door de overstroomingen. De prefect van Napels telefoneerde aan Lnzzatti, dat een koopvaardijschip, komend uit Ischia. de tijding bracht dat ten gevolge van hevige onweders Cassamicciola en Ischia zware scha de geleden hadden. Ofschoon er geen slachtoffers vielen, is er toch hulp ge zonden. De „Tribuna" meldt, dat Cassamicci- als bijna geheel verwoest is. Gisterenmorgen stortte een huis te Torre del Creco in. Er zijn zeven slachtoffers. Een gashouder werd ver woestde spoor- en tramlijnen zijn onderbroken. De koning van Siam is aan ure mie overleden. De koning was slechts een paar dagen ziek geweest. Paramindr Maha Chulalougkorn werd op 20 Sep. 1853 te Bangkok geboren. Hij was de zoon van Mong- kout. De Siameesche troonopvolger is de oudste zoon van den overleden koning, kroonprins Vajiravudh, die in 1881 geboren werd. Een Amerikaansche statisticus heeft uiigereken"1, dat New-York bij geval van een catastrophe welke de stad zou afsluiten van de omliggende staten binnen de acht dagen van honger zou omkomen. Voor zijn voe ding is New-York geheel aangewe zen op deze omliggende staten. Het probleem om de immer zich uitbreidende stad behoorlijk van voedingsmiddelen te voorzien, woidt hoe langer hoe moeilijker. Optimis tische economen nemen aan, dai New-York in het gunstigste geval twaalf dagen voedsel kan bergen. Reeds na de eerste dagen eener ca tastrophe zouden melk en boter reeds volkomen ontbreken. De statistiek van 1909 geeft reeds het ontzettend cijfer aan, dat New- York aan levensmiddelen noodig heeft. Niet minder dan 624 millioen pond rundvleesch 310 millioen pond varkensvleescb, 210 millioen pond schapenvleesch heeft de sta^ verleden jaar verbruikt, verder 37,440,000 pond kalfsvleesch, 50 millioen pond gevogelte, 134,723,618 pond boter 131 594,920 dozijn eieren, 33,708,5// pond kaas, 6 millioen zakken tarwe en 1 milliard liter melk. ENGELAND. De minister van financiën, Lloyd George, heeft Zater dag een merkwaardige redevoering gehouden. Het was bij het bezoek in gezelschap van zijn vrouw aan een liefdadigheidsfeest met een po litiek tintje. De minister werd al ontvangen door tweehonderd oude lieden, die, dank zij deze regeering, ouderdomspensioenen genieten en die Lloyd George een brievenweger van Dartmoorgraniet aanboden. Daarop begon de minister te spre ken. o ij zeide, dat hij zich niet te beklagen had over de ontvangst van zijn speech in de City Temple over rijkdom en gebrek door de Tory-pers. Alleen maakte hij een uitzondering voor de unionistische „Spectator". „Dat blad", zeide Lloyd George, „wordt geredigeerd door een buitengemeen aanmatigend, bombas tisch en onwaardig mensch. Ik her inner mij heel goed, dat hij voor spelde, dat ik met een deficit van 16 millioen pond zou blijven zitten. Ik had echter een belangrijk overschot en toch zeide de „Spectator" toen, dat ik zulk een slecht financier ben De „Spectator" beklaagt zich dat de tegenstelling van rijkdom en armoede door mij niet voor het eerst in het licht is gesteld. Mag dan alleen de „Spectator" gemeenplaatsen verkoo- pen Ik geef toe, dat niemand die kunst zoo goed verstaat als dat blad. Wanneer ik een man als dezen redacteur zie afgeven op de werklui zoo ging de minister voort omdat zij zooveel geld uitgeven aan voetbal-wedstrijden en café-chantants, dan zeg ik dat dit ongelooflijk laaf is. Weet de redacteur van dit blad der rijken niet, dat een werkman in zijn gansche leven niet zooveel uit geeft aan voetbal-wedstrijden en café-chantants als menige rijke in eén avond? Ik heb het leven der arbeidende klasse geleefd; ik ken de moeilijkheden, de angsten en de ellende der arbeiders en nu hoont men de redacteurs van de „Spectator" dat ik mij boven hen stel. 't Is waar, dat het mij gelukt is mij boven mijn klasse op te werken, niet door mijn eigen verdienste, zooals de redacteur zeer juist zegt, maar alieen door hulp van den boozen geest, die mij altijd heeft bijgestaan. Maar nu ik ben waar ik ben, is het niet alleen mijn recht, maar ook mijn plicht de man nen en vrouwen van mijne klasse mei te vergeten en hen die nog steeds met grooten heldenmoed worstelend' met de moeilijkheden, die eenmaal ook mijn huis hebben geplaagd, te blijven helpen. Dien plicht zal ik vervullen tot het einde toe met God's huip. BALKAN-STATEN. Over het mis lukken der onderhandelingen over de Turksche leening schrijft de „Temps", dat de Fransche minister van finan ciën, nadat men het eens was ge worden over de wijze van benoeming van twee Fransche financieele con troleurs, wenschte dat de bevoegdheid dezer ambtenaren volstrekt dezelfde zou zijn, welke Djavid Bei tevoren den Turkschen ambtenaren had toege kend, die vroeger dit ambt zou heb ben bekleed. Djavid Bei weigerde deze bevoegdheid toe te staan, waar op de onderhandelingen zouden zijn afgestuit. Het „Journal des Débats" verklaart daarentegen, dat bij de onderhande- iingen werd bepaald dat de be voegdheid der Fransche ambtenaren bij hel financieel toezicnt later in een overeenkomst zou worden vastge steld. s De lezing van den „Temps" schijnt aannemelijker, omdat reeds vroeger sprake is geweest van lange beraad slagingen over vaststelling der be voegdheden van de controleurs, zoo dat het zeer wei mogelijk is, dat daarop de onderhandelingen zijn af gesprongen. De „Temps" beschouwt de quaestie als afgedaan en prijst de houding der regeering, weike het blad verstandig en rechtvaardig acht. Het meent, dat Frankrijk niets heeft te betreuren, het geldt slechts een voorbijgaande teleurstelling. Turkije zal tot Frankiijk terugkeeren. De „Neue Freie" Presse publiceert een telegram uit Berlijn, volgens hetwelk de Duitsche bankgroep, die zich gevormd heeft om eventueel de ieening tot stand te brengen, op nieuw de Turksche regeering deed weten, dat zij steeds bereid blijft de leening over te nemen. Overigens zouden de oude onder handelingen tusschen de Turksche regeering en het Duitsche consortium ae laatste weken onafgebroken zijn voortgezet. Wei zou er nog niets zijn bepaald omtrent den koers der leening, maar wel zou het aandeel zijn bepaald van ieder der banken in jde leening. De Duitsche groep bestaat uit de Deutsche bank en het Huis Bleichröder, met de Discon- togesellschft, de Dresdener Bank, de Nationalbank en de Scbaffhausensche Bankverrein. Toch houdt de zegsman van de „Neue Freie Presse" ondanks alles het voor mogelijk, dat de leening nog met de Fransche groep wordt gesloten. In een bericht uit Berlijn wordt gemeld, dat de Turksche gezant te Berlijn Osman Nisami Pasja te Kon- stantinopel is aangekomen en ver klaard heeft, dat alle voorstellen, waarin Sir Ernest Cassel betrokken was, mislukt zijn. RUSLAND. Pijnlijk opzien baart te Petersburg de mededeeiing van de commissie voor landverdediging in de Rijksdoema, dat het beheer der Staats Obuchowwerken zich in aller- treurigsten toestand bevindt. Niet tegenstaande de enorme voorschotten zijn de schulden van het bedrijf zoo groot, dat de particuiiere leveranciers met een faillissement dreigen. De commissie legt vooral nadruk op het ernstige feit, dat hetjdepartement van Marine, dat met de leiding der wer- ken belast is, ofschoon het volkomen op de hoogte is, niet de minste aan stalten maakt om aan deze toestan den, die reeds het karakter van een publiek schandaal aannemen, een eind te maken. Per telegraaf. Tweede Kamer. 's GRAVENHAGE. Naar wij ver nemen is in de Kamerzitting van morgen, een mededeeiing te ver wachten vanwege de regeering, om trent haar voornemen inzake al dan niet publiceering van het rapport, waarop door verschillende Kamer leden is aangedrongen in verband met het 40-millioen ontwerp, nopens de kustverdediging. Stranding. ROTTERDAM. Op de gronden na bij den Hinder is het Noorsche stoomschip „Brabant" met passagiers en stukgoed en bestemd naar Ant werpen gestrand. Een 3 tal sieepbooten, derwaarts ter assistentie vertrokken, hebben te vergeefs getracht het schip vlot te krijgen. De lading is gedeeltelijk overboord geworpen. Aan boord bevonden zich 28 pas sagiers. Lijk opgeviseht. ARNHEM. Uit den Rijn is heden morgen een lijk opgehaald, hetwelk in verren staat van ontbinding ver keerde. Aan de kousen en schoenen en andere kleedingstulcken is het lijk door de ouders herkend te zijn dat van het onlangs verdwenen meis je, Theodora Kraak te Oosterbeek. van 22—25 Oct. ONDERTROUWD: W. Roelse, wedr., 32 j. en P. Lie- vense, jd. 31 j. BEVALLEN: C. E. Braun, geb. Erasmus, d. H. K. Hoek, geb. Willemse, d. C. Schout, geb. Schroevers, d. WEBBBEUOBT. medegedeeld door liet Koi. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 25 Oct. 1910.) Hoogste barometerstand 774.2 te Stockholm Laagste barometerstand 754.1 te Valencia. Verwachting tot den avond van 26 Oct.Zwakke .tot matigeZuidoostelijke wind, nevelig tot iichtbewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst. Zelfde temperatuur. Oct. vm. nm. Woensdag 26 7.24 7.44 Donderdag 27 9.07 9.27 Vrijdag 28 10.28 10.48 Zaterdag 29 11.21 11.41 Zondag 30 11.59 12.19 Maandag 31 12.27 12.47 MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 25 October 1910. Boter f 1.25 a f 1.35 per K.G. Eieren f 7.20 a f 0.00 per 100 st. HINDERWET. Burg. en Weth. van Vlissingen geziende artt. 6 en 26 derHinderwet geven bij deze kennis dat bij hen is ingekomen een ken nisgeving van het departement van oorlog, ter zake van het voornemen tot oprichting van bergplaatsen voor springmiddelen in de bomvrije ka zerne, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie E no. 1590; dat deze kennisgeving met de bij lagen te beginnen met Dinsdag oen 25 October 19 0 op de gemeente secretarie ter visie zai gelegd wor den en dat den 10 November 1910 ten raadhuize, des namiddags ten 2 ure, gelegenheid zal gegeven wor den om bezwaren tegen het op richten der inrichting in te brengen, ten- overstaan van eene commissie uit het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Vlissingen, 25 Oct. 1910. Burgem. en Weth. voornoemd, VAN DOORN VAN KOUDEKERKE. De Secretaris, WITTEVEEN. Getrouwd JOSEPH ANTHF.UNISSEN en CORNELIA G VAN KEULEN, die, ook namens wederzijdsche fa milie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling voor en bij hun hu welijk ondervonden. Vlissingen, 25 Oct. 1910. 's GRAVENHAAGSCHE Gevestigd te 's ohatekhahe. Sluit verzekeringen van Kapitalen bij Overlijden, van Lijfrente, Wedu- wenpensioen, Kinderverzorging enz., tegen zeer billijke Premiën. Tarieven en inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Agent OF Drama in 7 Tafereelen. BUREAU 7 UUR. AANVANG 8 UUR. Prijzen der Plaatsen onder leiding van den Heer JOH. BAKKER. Plaatsbespreking op den dag der Uitvoering van 11—2.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3