Magaziii „De Eenhoorn H. MEIJER, Middelburg. REIDS STOUT LOUIS RENGUETO. CLOSETPAPIER LL11 f MH118 iifssSiè ipislsl Advertentiën* M. M. Berghuis FRANS TIMMERMAN. De Soedkoape ishoenwinïei. I1EZ01EH MEDEOEEUHBEH. ¥oor da ziek® kipderen. Hierziekle bekruipt 1 onverwacht. Hoogwater ft Gissingen. m. n. winkelman- Nederlandsche Vereeniging „ONZE VLOOT." te YERKOOPEN ¥©!fctires m Canapé'^. MIDDELBURG. Winter-Mantels. Meisjes-Mantels. Kinder-Mantels. Winter-Blousen. Meisjes-Blousen, Costuumrokken. Matrozenpakjes, Mantelpakken. Meisjes- Mantelpakjes en Kinder-Jurken Kinder-Capes, Corsetten en Pelterijen. Elast. Ceintuurs, Ceintuur Gespen. Truien en Broekjes. Win ter- Handschoenen, Gebreide Kinder- Handschoenen, Witte Gebreide Lange Delft. Hoek St. Janstraat. MACHINALE TIMMERWERKEN IFEIJ en STROP. MIDDELBURG. STEENHOUWER IJ. Handel in alle soorten METSELMftTERIALEN. Groote voorraad cementenputten, ringen, kolken. Leoerert per schip of magen aan fabrieksprijzen. Vestigen spesiaa! ie aandacht op hunne kunstmatige cement §p keur der AI het ie'iliuÉeari Indien Gif mijn gUp8" ZIE DE ETALAGE, Groenewoud. wordt door vele geneesheeren aanbevolen, als zijnde het BESTE STOUT, dat de hoedanigheid bezit, van versterkend en licht verteerbaar te zijn. Per Fust en per Flesch verkrijgbaar bij Wederverkoop@rs gevraagd. te Apeldoorn. 5°o pandbrieven Chroom Heeren Bijybottines van 13.15. Sterke Schoollaarzen en Werkmanschoenen, W. ROEST. was meer dan tijd, dat Olieslagers (o, die naam als een obsessie Den Haag uitginganders zouden er slachtoffers gevallen zijn, wel geen dooden maar toch wel arme in hun geestvermogens gekrenkten. „Jan" zelf schijnt er wel tegen te kunnen hij is een leukerd, die zich al die dolzinnige hulde goedmoedig laat aanleunen, zonder er zich veel van aan te trekken. Hij heeft een nuch- leren, practischen geest en bekom mert zich hei meest van al om de zeer z-oete winstjes, die hem zijn vliegerij afwerpt. Wat heel verstandig is van den jongen man, die later vermoedelijk een goed leventje zal kunnen leiden van het appeltje voor den dorst, dat mede met behulp van Hollandsche geestdrift-warmte wordt rijp gestoofd. jan zelf zal al die verheerlijking en aanbidding van zijn bescheiden persoontje vermoedelijk al even dwaas vinden als ondergeteekende en hij zal we! moeite hebben om een guitig glimlachje te onderdrukken als allerlei hooge oomes, ministers, commissa rissen der Koningin, generaals, bur gemeesters en andere meer of minder hooge verhevenheden hem vol respect de hand drukken, als elegante dames uit de kringen van adel, deftigheid of geld hem bijna om den hals vlie gen. Want Jan zal zelf wel weten wat hij waard is, en dat is, nu ja niet zoo heel weinig hij is een kerel met durf en aanpak, ondernemings geest, een zeer handige rakker met bewonderswaardige koelbloedigheid. Maar is hij eigenlijk wel meer dan een eerste rangs variété-artiest, een „specialiteit" van de bovenste plank die zich geworpen heeft op het aller nauwste en die ais „de vliegende mensch" een reuzen-attractie voor „Scala" of „Flora" zou zijn... indien hij niet het wijde luchtruim noodig had voor zijn knappe kunsten. Een man van wetenschap is bij niet, niet iemand die door kennis en kunde, talent en noesten arbeid de luchtvaart tot grooter volmaaktheid brengt. Hij vertoont zijn knappe vlieg kunsten, waagt zijn ieven, voor mooi geld, voor een toekomst van rijk-man als de dood hem niet uit zijn ranke vliegtuig smakt vóór de fortuin hem voldoende heeft begunstigd naar zijn zin. Ach ja, als men dat bedenkt, welke waarde heeft dan eigenlijk nog de verheerlijking door de menigte, die nog nooit althans in Den Haag een werkelijk geniaal man zoo bui sporig verheerlijkt heeft als... Jan Olieslagers 't Is treurig én verma kelijk r Lepelaar. Men houdt het er dikwijls voor dat de Pink Pillen een geneesmiddel zijn dat uitsluitend volwassen perso nen en menschen op leeftijd kunnen nemen, en dat zij niet geschikt zijn voor de kinderziekten. Dat is een be- treureuswaarhige dwaling. De Pink Pillen zijn inderdaad een herschep per van het bloed en een versterker der zenuwen van groote waarde, en, dank zij de eigenschappen, is hun gebruik geheel aangewezen ter be stijding der kinderziekten van af 5 jaren en van die der eerste jeugd, ais bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, verlies van eetlust, storingen der vorming en van den groei. De Pink Pillen zijn ongemeen gun stig geweest voor de gezondheid van duizende kinderen waarvan zij de krachten hebben ondersteund en her steld, en talrijk zijn de vaders en de moeders die ons hebben geschreven, om ons met den goeden invloed der Pink Pillen op de gezondheid hun ner kinderen geluk te wenschen. Gisteren nog hebben de heer en mevrouw Willem Reykers, Lage Rijndijk 69, te Leiden, ons het vol gende geschreven Jongejuffr. Reykers. (Portret Jonker.) „Ons dochtertje Johanna, wier portret wij u hierbij zenden, heeft zich heel goed bevonden bij het ge bruik der Pink Pillen. Zij is negen jaren oud en sedert haar prille jeugd was zij niet zeer sterk en in den laatsten tijd had de groei haar hevig aangetast. Een uitgezochte voeding, vleesch-bouillon enz. hadden haar gezondheid niet kunnen verbeteren, en zoo bleef deze altijd heel wanke lend. Zij beklaagde zich voortdurend over hoofdpijnen, zij had geen eet- lusi en was dadelijk vermoeid. Op raad van een onzer familieleden, die de Pink Pillen met goeden uitslag had gebruikt, hebben wij haar de Pink Pillen doen nemen, en van dat oogenblik af is zij goeii vooruitge gaan. Dank zij de Pink Pillen heeft zij zich ontwikkeld en is er goed gaan uitzien, zij is nu krachtig en lijdt niet meer. tiet kost u niet veel een proef met de Pink Pillen voor uwe kinderen te nemen, en dit besluit kan een grooten invioed hebben op de toe komst uwer kinderen. De jeugd is een voorteeken voor den rijperen leeftijd. Een ziekelijke jeugd wordt zelden gevolgd door een volmaakt gezonden rijperen leeftijd. Zij zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Voor Vlis- singen en omstreken bij de firma S. A. Luitwieier, NieuwstraatA. C. Be- niest, Lepelstraatte Middelburg bij Joh. de Roos, Viasmarkt K. 157. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Niets is meer te vreezen dan een nierziekte, omdat deze zonder dat gij u er van bewust zijf bekruipt uw nieren kunnen cel na cel vernietigd worden en hun kracht om het bloed te filtreeren verliezen, zonder dat gij eenig ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneergeslagenheid en voort durende vermoeidheid, want zelfs wanneer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtijds alleen door weinig in het oog loopende ver schijnselen. Nierziekten doen echter niet ieder een op dezelfde wijze aan. Geen enkele patient heett alle verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij ver schillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellen dig gevoel in hun rug en rheumati- sche pijnen, doch niet het minste kenteeken van waterzuchtanderen lijden aan graveel, urinestoornissen en buitensporingen dorst,maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen, en opgezwollen le dematen, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaarmoe digheid. Doch indien gij eenig teeken van nierziekte of biaaszwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij eenig idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder voorafgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóo ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen bij het eerste ver schijnsel der verschrikkelijke nier ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen ge ven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nierenge neesmiddel kan de nieren heelen. Zij maken de nieren, blaas en urine wegen terdege sehoon, gaan de ont steking tegen en helpen hem op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te geraken. Zij doen de geringste sporen der nieraandoening verdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op het etiket hebben. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniesf, Lepelstraat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. Oct. vm. nm. Zondag 23 4.11 4.31 Maandag 24 5.03 5.23 Dinsdag 25 6.01 6.21 Woensdag 26 7.24 7.44 Donderdag 27 9.07 9.27 Vrijdag 28 10.28 10.48 Zaterdag 29 11.21 11.41 Op 20 October j.l. overleed te 's Gravenhage onze geliefde Behuwdzuster en Tante, Mevr. S. A. A. DE GRAAF. Wed. v. Dr. B. J. Winkelman, in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam, p. J. WtNKELMAN. R. Th. WINKELMAN. van de plassche. Vlissingen, 21 October 1910. AFDEELING VLISSINGEN. Het Bestuur der bovengenoemde Afdeeling maakt bekend aan familie leden en kennissen van in Oost- en West-lndië vertoevende schepelingen der Koninklijke Marine, dat er gele genheid bestaat, door de zorgen dier Afdeeling, kosteloos aan genoemde schepelingen pakjes te verzenden. Zij, die van deze gelegenheid wen schen gebruik te maken, kunnen hunne te verzenden pakjes voor de eerst volgende verzending inleveren vóör 1 November a. s. aan het Bureau Nederlandsen Loodswezen, Nieuwen- dijk, eiken werkdag, des voormiddags tusschen 8 en 12 uur, en des namid dags tusschen 2 en 5 uren, alwaar tevens nadere inlichtingen zullen wor den verstrekt. Het Bestuur der Afd. voornoemd, M. VAN DER BEKE CALLENFELS. Secretaris. J3 i. C. VETHACKE, Notaris te Vlissingen, is voornemens WzÈSw om op Woensdag 2 No. vember 1910, des voormiddags te tien uur, in hét „Concertgebouw" aan de Emmastraat te Vlissingen, in het openbaar bestaande uiteen Salon-Ameu- blemenf, een pitch pine Slaap kamer-Ameublement Mahonie houten en andere Hasten en Buffetten, Tafels, Spiegels, Schil derijen, Kachels, Bedden, Dekens, Vioerkleeden, Karpetten, Koper-, Glas- en Aardewerk, en wat verder ter verkoop zal worden aangeboden. Dagelijks gelegenheid tot het bij voegen van zindelijke goederen bij den Heer S. M. POLAK, Makelaar te Vlissingen. Te bezichtigen 1 November 1910 van 10—12 en van 2—5 uur. Bergstraat 1620, Rotterdam. Fabrieken speciale inrichting van H. H. Leveranciers vraagt prijscourant. gevoerde en ongevoerde. voor den leeftijd van 2 tot 10 jaar, steeds in twee kwa liteiten voorhanden. van 15, 20, 22 Va cent en hooger. met 2 drukknoopen, 30 ct. voor Jongens en meisjes. HcUldSChOeneil. Bovengenoemde Goederen Kunnen alle in zeer Korten tijd, ooK op maat, geleverd worden. als Kozijnen, Ramen, Deuren, Lijsten, enz. enz. worden onder de strengste keur, volgens elk profiel, in zeer korten tijd geleverd. Voor directe aflevering ruime sorteering Kamerdeuren, Glasdeuren en Kastdeuren, benevens Architraven en Klein Lijstwerk, te Vlissingen in Magazijn voorhanden. Vraag prijsopgaaf. Vraag profielkaarten. Aanbevelend, Magazijn van MARMEREN SCHOORSTEENMANTELS. KALKBLU SSCHERIJ. der „Vlissingsche Courant". nog niet gebruikt, neem dan eens proef en Gij zult voldaan zijn. ROLLEN a 7 ets., f0,75 per dozijn. M H 19, 1. !2*/g 1.25 PAKJES voor Automaten 25 ets., f2,50 per dozijn. Rotterdamsche Kade O 239, Middelburg. De Bank geeft uit tegen den koers van 101'/s plus loopende rente, in stukken van f 2500-, f 1000—, f 500 en f 100. Verkrijgbaar ten Kantore der Bank en bij DE KANTER HORDIjK's Bank, Middelburg en Firma J. C. DE KOSTER, Vlissingen. vanaf f3.50. Goedkoopst adres voor Repa- ratiën aan Schoenen en Laarzen. Tien gulden aan bons wordt 50 cent terugbetaald. Aanbevelend, Walstraat 96,

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2