Gemengd Nieuws. zulk een bepaling baten en voor de goede zaak-moet men zich in's he melsnaam de opoffering getroosten om ook besloten gezelschappen aan banden te leggen. Nooit zal de wetgever kunnen voorkomen, dat binnenshuis de menschen zich met kansspel bezig houden, maar wil hij de exploitatie van de speelzucht meester worden, dan rest hem geen ander middel dan het door ons aangegevene. De eenige gevaarlijke speelhuizen zijn immers juist de sociëteiten, waar in besloten kring krediet verleend wordt, waar damesieden tot het spel aanvuren en misbruiken tieren, die in een volkomen openbaar huis van hazardspel reeds wegens de aanwe zigheid en dus ook de controle van het publiek onmogelijk zouden zijn. Ghr. Nat. Werkmansbond. Den Isten October ji. is aan den Chr, Nat. Werkm. bond verbonden, het reeds lang verwachte „Centraal Bureau", gevestigd te Rotterdam. Tot den werkkring van dit bureau behoort a. het verschaffen van goedkoope ge schriften aan de afdeelingeneerst daags ontvangen deze alle gratis een pakket brochures en vlugschriften ter verspreiding onder de leden b. het vormen van een bibliotheek ten dienste van de afdeelingsbesturen c. het be- studeeren van sociale wetten, en d. het geven van advies in alle geschillen, die ontstaan uit de tegenwoordige wetten. In betrekking met het onder c. genoemde kan nog worden mede gedeeld, dat het wetsontwerp op de ziekteverzekering reeds in studie ge nomen is. De Kiesrechtactie. In eene samenkomst van vertegen woordigers van S. D. A. P., Vrijz. Democr. Bond, Ned. Werkliedenver bond en Liberale Unie is 't beter geoordeeld in de actie voor algemeen kiesrecht niet samen te gaan, maar afzonderlijk te werken. Begrafenis ds. Buytendijk. Gistermiddag te half twee had op de algemeene begraafplaats te ijsseistein de begrafenis plaats van ds. S. H. Buytendijk. Vooraf had ten sterfhuize eene godsdienstoefening plaats, waarbij ds. Van Arkel van Ellecom voorging en dr. Gerritsen het dankgebed uitsprak. Het lijk werd door vrienden en buren naar de begraafplaats gedragen, Toen de stoet op het kerkhof was aangekomen zongen de leerlingen van de school tot bevordering van chris telijk Onderwijs het eerste vers van Gezang 43. Bij het neerlaten van het stoffelijk overschot in de groeve verzocht dr. Gerritsen den aanwezi gen te zingen het vierde vers van Ge zang 182, waarna hij een dankge bed uitsprak. Hierna werd gezongen het achtste vers van Psalm 89. Een kleinzoon dankte. Op verzoek van den overledene werd aan de groeve niet gesproken. Een talrijke publiek, waaronder velé predikanten woonde de eenvoudige doch plech tige begrafenis bij. Vakschool voor kleedermakers. Gistermiddag is te Amsterdam offi cieel geopend de vakschool voor klee dermakers. In het schoollokaal kwa men daartoe leeraren en leerlingen, benevens het bestuur van de vereeni- g;ng tot bevordering van het vakon derwijs in het kieedermakers en naai- stersbedrijf bijeen. De voorzitter dezer vereeniging, de heer J. M. van Mee geren, hield de openingsrede. Hij bracht daarin in de ec-rsie plaats dank aan de regeering en het gemeentebe stuur voor de verleende subsidies. Ook de inspecteur van net middel baar onderwijs, de heer H. J. de Groot, voerde het woord. Hij wees er op, hoe van overheidswege, overal waar het particulier initiatief streeft naar vakonderwijs, de oprichting en in standhouding van vakscholen wordt gemakkelijk gemaakt. Vlissingen, 18 October. ONZE VLOOT. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissingen van de vereeniging „Onze Vloot" haar gewone jaarlijksche ver gadering in de bestuurskamer der Sociëteit „Unitas". De vergadering werd gepresideerd door den heer B. C. A. van Renter- ghem, aangezien de voorzitter de heer Jos. van Raalte niet aanwezig was wegens uitstedigheid en de onder voorzitter, de heer Dominicus wegens ziekte verhinderd was. De opkomst der leden was niet groot. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De penningmeester bracht verslag uit aangaande den staat der financiën. De rekening sloot in tegenstelling met verleden jaar met een batig saldo. Dit was ruim f 84. De verschillende be scheiden werden nagezien door een commissie bestaande uit de heeren mr. J. Smit en P. van der Does. Bij monde van eerstgenoemden 'neer werd gezegd dat de rekening en verant woording in orde was bevonden. Den penningmeester werd dank betuigd voor het gehouden beheer. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Van Raalte, Dominicus en Wijsveld. De heer van Renterghem deelde mede dat de beide eerste heeren de herbe noeming wilden aanvaarden, terwijl laatstgenoemde, ter vergadering aan wezig, zijn verkiezing zich liet wel gevallen. De voorzitter deelde mede, waar door het afgeloopen vereenigingsjaar zich had gekenmerkt. Lezingen waren er niet gehouden, met het oog op den slechten finantieelen toestand en op de slechte opkomsten bij vorige leziben. De circulaires, die geregeld iedere maand verspreid worden onder de leden, schijnen in goeden smaak te vallen. Het ledental, dat bij de op richting 120 bedroeg, is tot 72 ge daald. De onderhandelingen om een bioscoop-voorstelling te laten geven, de marine-manoeuvres betreffende, zijn afgesprongen, wegens gebrek aan medewerking door andere afdeelingen. Vervolgens gaf de voorzitter als Afgevaardigde van de afd. „Vlissin gen" ter algemeene vergadering een kort verslag van deze bijeenkomst. Aangaande een op te richten zwem school deelde de president het vol gende mede. Aan de ministers van oorlog en marine (aan den laatsten 2 maal) werden adressen gezonden om steun ets subsidie, terwijl aan verschillende corporatie's te Vlissin gen adhaesie-betuigingen werden ge vraagd. Al de ingekomen antwoorden, be nevens een adres aan den gemeen teraad, werden aan dit college ge zonden. Inmiddels heeft zich een commissie gevormd ten doel hebbende de zaak aan te vatten en de uit voering te bespoedigen. In dit comité hebben voorloopig zitting genomen de heeren B. C. A.'van Renterghem, F. C. Wijsveld, J. G. van Niftrik en mr. J. Smit, eerstgenoemden respectievelijk als voorzitter en secretaris, laatstgenoem den als leden. Dit comité zal moge lijk later nog aangevuld worden. Aangezien niemand der aanwezi gen meer iets in het midden had te brengen werd de vergadering met dankbetuiging aan de opgekomenen door den voorzitter gesloten. Het „Hbl." teekent hef volgende aan bij 'net door ons opgenomen bericht van „Zeiandia" betreffende de rijzing der aandeelen van de maatschappij „Zeeland" Wij geven dit bericht onder .all.e voorbehoud weer. Ter beurze is in den laatsten tijd in de aandeelen zeer weinig omgegaan en de plaats ge vonden rijzing, althans voor een groot gedeelte, een zeer natuurlijke oorzaak hebben gehad, n.l. de groote verbe tering, die in de beide laatste jaren in den toestand en de vooruitzichten der maatschappij is ingetreden, dank zij de blijvende vermeerdering van het vervoer over Vlissingen na het vergaan van de via de Hoek van Holland varende „Berlin", alsmede door het nieuwe veel voordeeüger postcontract met de regeering en de .uitbreiding der vloot mèt nieuwe snel ler varende schepen. De mailboot „Nederland" welke voor sloopesij verkocht is naar Hen- drik-Ido-Ambacht, is heden binnen door derwaarts gesleept. De le luitenant-adjud nt E. A. van Poelvoorde van het 4e bataljon alhier wordt met ingang van 15 November gedetacheerd bij de mitrailleur-com pagnie te 's Gravenhage. De sergeanten Steile, de Vries, Valk, Molhoek, Waltman, Beers, de Later en de Hondt worden op 19 dezer te Bergen op Zoom gedirigeerd ten einde aldaar aan het examen voor sergeant le klasse deel te nemen. Men schrijft ons uit Middelburg Heden werd op de algemeene be graafplaats alhier ter aarde besteld wijlen de heer Henri Tak. Op den doodei akker werden verschillende belangstellenden opgemerkt. Aan het graf werd niet gesproken. Een fami- lied bedankte voor de eer aan den overledene bewezen. Voor den officier van justitie te Middelburg werden hedenmorgen geleid een 72jarig man uit Breskens en een 45jarig man uit Souburg, beiden verdacht van hst plegen van ontuchtige handelingen met kinderen. Na verhoor door den rechtercom missaris werden zij weder op vrije voeten gesteld. KERK tH 5CH00LK1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Diepenveen door ds. E. G. Bal te Sf. Philipsland. Beroepen te Amsterdam (vacature ds. Hoedemaker) ds. N. A. Becht Jr. te Loosduinen. Zondag is te Hansweert de nieuwe kerk der Ned. Herv. gemeente onder groote belangstelling in gebruik ge nomen. Ds. M. B. Verkerk, pred. der Herv. gemeente, te Arnemuiden, beroepen naar Tholen, hoopt Zondag 23 Oct. afscheid van zijn gemeente te nemen en Zondag 30 October intrede te doen te Tholen, na bevestigd te zijn door ds. J. [.van der Pol uit Oud-Vosmeer. Dr. H. Th. Obbink, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de geschiede nis der godsdiensten aan de gemeente universiteit te Amsterdam, aanvaardde gisteren zijn ambt met een rede over „De beteekenis van Egypte en Baby- lonië in de oude religieuse denk wereld". Oer. Kerken. Beroepen te Wolfaarts- dijk ds. Q. de Jager te Bruinisse- Tot onderwijzeres aan de St. Mariaschooi te Amsterdam is benoemd mej. J. M. van Boxe! te Aardenburg. Gisterennacht werd in een per ceel aan de St. Anthoniebreestraat te Amsterdam, het 127»-jar'g bestaan gevierd van een manufacturen-engros- zaak. Te halfvier vertrok de laatste gasten even later weerklonk de kreet „brand". Op de eerste verdie ping sloegen plots de vlammen naar buiten. Zekér was een lucifer op een verkeerde plaats weggeworpen en zoo de brand ontstaan. In weinige minuten stond hét ge.heele huis van ouderwetschen bouw in lich telaaie. De drie verdiepingen en het parterre-pakhuis vormden een vuur zee. Weldra was de brandweer met vee! materiaal tér plaatse. In een half uur was ze den brand meester. Het geheele gebouw brandde uit. Verzekering dekt de schade. Zondagmiddag kwam een23jarig jongmensen afkomstig uit Rotterdam zich in deerniswaardigen toestand bij de Leidsche A politie aanmelden. De jonge man was reeds sedert begin September,; voortvluchtig met een geldsbedrag,dat hij per quitantie voor zijn patroon had geïnd. Met dit geld was hij, naar Brussel gegaan, doch nadat het was verteerd, had hij er armoede geleden en eindelijk had hij koers gezet naar.zijn geboortestad. Hij durfde echter niet thuis komen en meldde zich bij de politie te Leiden aan, die hem ter beschikking van de Rotterdamsche politie stelde. Inktwerper. Zondag avond omstreeks halfacht werd een meisje, dat een lichten mantel droeg te Amsterdam in de Kalverstraat bij het Spui plotseling met een golf inkt overgoten. Hoed en mante! waren totaal bedorven. Het meisje schreeuw de luid maar de omstanders konden niets dan haar aanraden, bij de politie aangifte te doen. De dader was niet te zien. Het 9 jarig zoontje van een ar beider te Prinsenhage, is Zondag in een kuil onder invallende aarde be dolven geraakt en gestikt. Te Sneek is een 62 jarige werkman bij de Kolk, aan de Waterpoort ver dronken. Zondag geraakte een hengelaar, afkomstig uit den Haag, in de Haagsche Vliet onder Voorscho ten e water en is verdronken. De bij het ongeluk op de „Fries land" door een revolverschot aan het hoofd verwonde marinier is in het hospitaal te Willemsoord aan de ge volgen overleden. Nabij Maas tricht is Zondag een moeder met haar kind door een automobiel over reden. Beiden zijn in het gesticht Calvarienberg opgenomen. Te Enspijk (Tielerwaard) heeft een land bouwer bij bet bietenrijden zulk een hevigen slag van het paard tegen het hoofd gekregen, dat hij terstond aan de gevolgen bezweek. Te Woubrugge (Z. H.) heeft een lan taarnopsteker het ongeluk gehad uit een boom te valien. Hij brak een arm en kreeg eene hersenaandoening waaraan hij na eenige dagen is over leden. Gisternamiddag is nabij Wolfheze een hulparbeider der Staats spoor door een trein aangereden. Ernstig gekwetst is hij overgebracht naar het Diaconessenhuis te Arnhem. Te Veenendaal is een tweejarig meisje aan de Kerkewijk verdronken. Op den Noordsingel te Rotterdam geraakte gisterenavond een 5jarig knaapje, bij het oversteken van de straat onder een motorwagen. Het geraakte onder den wagen bekneld en werd ernsfig gekwetst binnenge dragen bij een dokter die schedel breuk constateerde. Het kind is daarop naar het ziekenhuis aan den Bergwerg vervoerd. Het vliegen ie Twelto heefteen dramatisch einde gehad. De heer Ar cher, die Maandagmorgen goeden moed had toen hij uit Breda een nieuwe schroef had ontvangen, waar mede de motor minder toeren behoef de te maken, vloog 's middags om 4 uur, doch daalde weer snel, toen hij bespeurde, dat ook deze schroef niet voldeed en het toestel niet voldoende hoogte gaf. Onmiddellijk werd weder een andere schroef aangezet, die nu geprobeerd zou worden. Ook hierbij ging het opstijgen niet vlot en ook nu moest de aviateur laag bij den grond blijven. Met huizen en boomen voor zich moest hij een te sterken draai nemen dit ging goed het toe stel verdween voor de oogen van het publiek achter het kreupelhout. Eensklaps hoorde men een sterk gekraak en daarna een plof. Archer, die ongedeerd was gebleven verklaarde, dat hij na zijn bocht nog steeds niet voldoende hoogte bereikt hebbende een zeer nauwen doorgang tusschen een paar vruchtboomen en een boerenwoning had te passeeren. Dit bleek echter onmogelijk en het toestel vloog daardoor tegen een der boomendikke takken knapten als draden af. Het toestel viei natuurlijk, hoewel eenigszins gestuit in zijn vaart, met geduchte kracht neder. Het mag een wonder heeten, dat Archer er goed afkwam. Het vliegen te Twello is nu uit, want de machine heeft geruimen tijd noodig om gerepareerd te worden. Met een speurhond heeft men Zondagnacht een onderzoek gedaan in de zaak van de inbraak te Oos terbeek. Te 11 uur begon men te speuren, den hond werd „lucht" gegeven aan verschillende achterge laten voorwerpen. Na een grooten omweg bereikte de hond de woning van den opperman R. Toen de hond voor den tweeden maal werd losge laten geraakte hij weer aan dezelfde woning. Hierna werd des nachts 1 uur een huiszoeking verricht, welke tot half 3 duurde doch geenerlei re sultaat had, er werd niets gevonden. Later werd nog een andere hond aan het speuren gezet, deze kwam bij hetzelfde huis terecht. Daar men geert enkele andere aanwijzing had, werd de man niet gearresteerd. Door een Nederi. Spoorweglraw- ler Holland IV is te Geestemunde aan de markt een roode schelvisch afgeleverd, precies niet dezelfde kleur als een roode baars. Nimmer heeft men een dergelijk exemplaar aan de vischhal, zoolang die bestaat, gezien. Zaterdagavond ji. heeft de di rectie van de stroocartonfabriek te Leeuwarden, met ingang van Zater dagavond a. s., aan al haar werklieden een 150 man, het werk opgezegd. Deze opzegging sluit, naar aan de „Leeuw. Crt." werd medegedeeld, niet in, dat op dien avond de fabriek zal worden stopgezet, maar om de directie de vrijheid te geven, haar personeel van dag tot dag in dienst te houden. Of de fabriek op den bestaanden voet zal blijven door werken, hangt af van een nog te treffen regeling. Op de Grand Place te Meche- ien is een drukkerijgebouw ingestort. Een lOtal personen werden onder de puinen bedolven. Twee lijken werden reeds te voorschijn gehaaid. De oor zaak moet gezocht worden in trillin gen veroorzaakt door het bouwen van een huis aan den overkant. De cholera is thans bijna geheel verdwenen uit het dal van de Donetz in Zuid-Rusland en uit de naburige iiidustrieele streken, waar de arbeid dan ook overal iiervat is. Volgens de officieele opgaven zijn er onder de gezinnen van het personeel der steen kolenmijnen en fabrieken van Zuid- Rusiaud van af de laatste dagen van Augustus 9.157 cholera-gevallen ge- conslateerd, waarvan 4.093 met doo- delijken afloop. In Italië is de cholera-epidemie nog wel niet geëindigd, maar toch heeft zij, dank zij de voorzorgsmaatregelen der autoriteiten, zich niet zoo uitge breid als iri vorige jaren het geval was. Op de meeste plaatsen, waar zich gevallenvoordeden, is de cholera aan het verdwijnen. De streiige maatrege len der autoriteiten hebben evenwel, zoools eenige weken geleden in Apulië en Napels, onlangs in Salerno verzet en onlusten veroorzaakt, daar de be volking de door den gezondheids dienst voorgeschreven inbeslagneming van groote hoeveelheden waren op de vischmarkt niet wilde toelaten en het gebouw van den gezondheidsdienst met steenen bombardeerde en gedeel telijk verwoestte. Eerst door de aan komst van vier compagnieën soldaten werd de orde van lieverlede hersteld. Hoezeer de regeering en haar per soneel door de onwetendheid der me nigte bemoeilijkt wordt, blijkt op treu rige wijze ook uit de gebeurtenissen in vele deelen van Sicilië, waar het bijgeloof verbreid is, dat de ziekte door de hoogere klassen „gettata", d. w. z. met boos opzet verwekt en uitgestrooid wordt om het mindere volk uit den weg te ruimen. Zoo heeft bv. in Valencia de pastoor zich genoodzaakt gezien om in een lang schrijven dit gevaarlijk bijgeloof te bestrijden en den leden zijner ge meente, met beroep op de geschiede nis, de wetenschap, den paus en Christus, te bewijzen, dat de cholera niet „gettata" is. In Konstantinopel is Woensdag een nieuw cholera-geval geconstateerd en een geval met doodelijken afloop. In het vilajet Trebisonde (Az. Turkije) kwamen van den 4en tot den 9en dezer 90 gevallen en 40 sterfgevallen voor. In den dierentuin te Halle a/d Saaie is Zaterdagmiddag een bastaard van een ijsbeer, een beest dat maar drie pooten had, uit zijn kooi gebro ken. Het viel op een meisje van tien jaar aan, dat verschrikkelijk gebeten is. Een oppasser, die te hulp kwam, kwam nu aan de beurt. Hij vluchtte naar het olifantenhuis waar het dier hem volgde en te lijf ging. Hij en andere oppassers werden ook ernstig verwond. Het beest wierp zich nu op twee geiten, die het verscheurde. Een bediende uit het restaurant schoot den beer ten laatste met een buks dood. In de mijn Shamrock te Herne in Wesifalen, schacht f, brak gis termorgen een koord van de perso nenlift, voor het naar beneden brengen van mijnwerkers; ongeveer 35 man bevonden zich in de mand, wier ioi nog onbekend is. Zij zullen waar schijnlijk diep in de schacht in de modder zitten. Een andere mand sloeg tegen de schijf aan, waarover koord liep. Alle mijnwerkers, die zich in deze mand bevonden zijn meer of minder zwaar gewond. Tot 5 uur gisterenmiddag waren 3 dooden en 10 a 12 zwaargewonden, benevens een groot aantal lichtgewonden op gehaald. In een goudwinkel op de Groen- selmarkt te Brussel is voor een waarde van 200.000 francs aan ju- weeien ontvreemd. Boven den winkel is een slachterij, waar de dieven zich lieten insluiten en in het plafond, dat meer dan 1 meter dik was, een gat hebben gemaakt, waardoor zij in den winkel „kwamen. Alles, wat van betrekkelijk groote waarde was, hebben zij meegenomen. Het bestuurbare luchtschip „Cle ment Bayard", dat aangekocht moet zijn voor het Engelsche leger, heeft Zondag de lang verwachte reis naar Londen ondernomen. Het vertrok om kwart over zevenen dien morgen met zeven personen aan boord uit La Motte. Zonder eenig ongemak bereikte het de kust bij Boulogne, waar men voor de noodige benzine gezorgd had, voor het geval het luchtschip daar zou moeten dalen. De automobielen, die het luchtschip hadden willen volger., waren al spoedig door het luchtschip achter zich gelaten. Tegen elven zweefde de „Clement Bayard" boven Dover. Het weer was prachtig. Op groote hoogte zag men het over Folkestone gaan in de richting van Londen. Om 12 uur 26 stevende het luchtschip over het Kristallen Pa leis heen het nam de richting naar de St. Pauls Kathedraal en na den koepel dier kerk omzeild te hebben, ging het om kwart over een en naar Shepherd's Bush, waar een ioods in gereedheid was gebracht om het lucht schip op te nemen. Het was 1 uur 26, toen de „Clement Bayard" op keurige wijze voor de ioods van die westelijke voorstad van Londen neerstreek. De menigte bracht den luchtschippers een hartelijke ovatie. De bestuurbare ballon Wellman is 15 dezer van Atlantic City naar Europa vertrokken. De ballon is lang 71 M., het schuitje 49 M., weegt 2000 K. G. en is voorzien van draad- looze telegrafie. De 2 motoren kun nen een kracht ontwikkelen tot het afleggen van 50 K. M. per uur. De bemanning bestaat uit 6 koppen, ter* wijl voor een maand leeftocht is medegenomen benevens verschillende werktuigen en een reddingboot in geval van nood. Wellman denkt de tocht in 6 tot 10 dagen te volbrengen. Hij heeft het volgende radio telegram verzonden „Sturen r we 1 aan boord. De rr goed. Tot ziens." Dei de hij nog een radio i fvij berichtte dat de snelheid van 20 knoei rtIim doorkliefde. Sedert zijn laatste 1 uur van gisterenmidd man geen bericht Marconi-station te S in verbinding met ee op den weg door ds voigd. Geen enkel gezien noch eenig br Het stoomschip „Fin over een een onweer vergezeld van hevige en regenbuien. Het tegen 9 uur op. De Het gevaar dat W. goeden weg zal afdv als zeer groot besch- luchtschip was bijna jn een dikken mist p toestel voor draadloo. derhield Irwin zich tijd met het station sl men vroeg waar hij de Irwin „Dat m weten". Sedert 30 uur is t van Wellman gehoo De spoorw Het ministerie van dat van de onder d. roepen spoorwegbea 12/13 aan het bevel Het aantal, dat niet moet echter vennind hen, die aan de oproe voldaan, omdat men h het bevel toe te zen die op het punt staa hervatten. Er komen nog off lingen over de doo ontdekte anarchistisci De commissie zou hebben gestaan tot eenigingen. Vooral v telegraaf- en telefoi snijden. Men hoopte van sabotage de ma. geering te veriamme van den toestand te De „Liberté" bew huiszoeking in het I anti-militaristische b ciale" een lijst vai gevonden, onder wif eenige officieren, die in verbinding stonde De politie te P anonieme mededeelir men in den nacht v; Zondag een brug Vc spoorweg in het quartierzou laten in d Men nam daarop zet regelen ter bewaking In een wagon oj Vincennes vond men van de lont was aan blijkbaar uit zichzelf De commissaris van meende, dat deze a was door een buitei wegbeambte. Te Hallmine en F de stakers daden v sloegen o. a. bij ruiten in. Militairen hersteilen. Op het station C nabijheid van Arg. stakenden binnen e 'wee treinen niet koi doordat zij hadden g Westingho.useremmeif lefoniscii een detach "it Argenteuil laten stakers te verdrijven, '8 van hen gearrestt Te Bécon-les Bruy tegraafdraden doorge paar signaaldraden te Courbevoie, Asnit' Dermain geschiedden van sabatoge. Te Ve sleclriciens uit Sèvi en dreigden daarbij Bij het zoeken van den bommenaanslag Berri heeft de politie de Rue de Bretagnei [evolutionaire vereei houden, een huiszoi Wet weinig resultaat. uuitschers en Italian teapenen bij zich dt gearresteerd. in de Nieuwe f e Berlijn heeft Vrij P'otïing piaats gehad, "ntstond in een, in dai wasscherij. Daar de ri'c'',heen greeP. w' at daar werkte, de e ongelukk ge is /'"gekomen of door t en werkman is ernst //'rede vrouw spron eh kwam ongelukk sPringzeil terecht, eer gereed hielt

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2