Laatste Berichten. AdvertentiëfL Ingezonden Stukken. BUITENLAND. Slaafs-Loferij. Leest het Geïllustreerd Zendagsblad rtoeven tijdelijk ifemoer. Een loven kreeg bij n den Amstel en van het paard het hoofd en De ongelukkige Een 4jarig Arendskerke is jallen, tengevolge zoodanig werd korten tijd later je Deventer Zater- r een sneltrein e het paard, dat Üer huzaren be jel en het los- dier sloeg een - Bij het zeemen 63jarige weduwe |ongeluk uit het op de tweede Zij kwam op erecht en bleef Naar hetzieken- rd schedelbreuk t na aankomst is i van haar val spoorwegwerker plaatste op het et station der Z. ;t Hofplein met dieden een stoot- viel om en trof fchaam. De man n is in zorgwek- het ziekenhuis ter pen. Een 17- lerkzaain in een Gouda, had het dder te vallen. Hij |en draaiende cir- het lichaam drong, nd werd de onge- lekenhuis vervoerd, op behoud, is ingebroken in e Beversstraat te f of dieven heb- erschaft door de aar zij een ruit Na eerst de geld- doorzocht, zijn zij gegaan en hebben doorzocht Uit de f 200 aan papier venen. Zelfs geld- ich de winkelont- zijn verdwenen, n waarde worden het gouden hor enomen. De hee- iaar op hun gemak (j hebben zich be- rsje, dat zij hebben dat waarschijnlijk Be goederen beter hen. Vermoedelijk llitiehond worden tot v e r g i f t i- tassenheim schrijft Sedert eenigen het gezin van B., ier, na het gebruik vreemde versohijn- uwdheid, onpasse- op. Geen der leden sterde argwaan tot e verloopen week. op het vuur.^ De It opgestoken. Toen rden geroerd, was tjes uit op stegen, ze een geur als onze fers. Aangezien men ■trouwde, werd de in kennis gesteld, dat zich phosphor Hoe die er was ïoeilijk uit te maken, venwel gekookt in :genlon en in deze rskoppen gevonden, irlijk voor de hand, omst is te zoeken, er niet. Wat even- Ie waarschijnlijkheid is na het gebruik van okt waren in water uisgenooten min of werden. Maar zooals 'erd niet gelet, voor ia leeg was en de elen te voorschijn zijn in beslag ge- laak zal worden on- ag een agent-recher- ikel van een rijwiel- vreemd persoon, die der Vliet te heeten, 10 jaar oud te zijn. een rijwiel te koop (Vijl dat den recher- ■oorkwam, noodigde naar het politie- waaraan hij gevolg Diezertstraat schoot sklaps met een re- rofd. Zwaar gewond winkel binnengedra- lig drie doctoren aan- olgens per brancard naar het Sophia Ziekenhuis over gebracht en is des avonds aldaar overleden. De man was in het bezit van een paar beitels, schroeven draaier, een stuk kaars en verschillen de sleutels. Wijnmalen bereikt Brussel en vliegt naar Pa rijsterug. De aviateur Wijn malen vertrok gisterenmorgen 7.45 van Parijs en kwam 1.16 te Brussel aan. Hij vertrok weer naar Parijs om 2.25 Wijnmalen, aldus seint de sport redacteur van „de Courant" uit St. Quentin, heeft een stuk bestaan, waarover de geheele wereld verbaasd slaat. Hij had zich eenigen tijd ge leden opgegeven als mededinger naar den Grand Prix van de Fransche Automielfabriek, voor de vlucht van parijs naar Brussel en terug. Gisteren morgen besloot hij zijn kans te wagen, 'sMorgens om half zes kwam Wijn malen te Issy aan om zich voor den locht gereed temaken. Er was echter geen tijdopnemer aanwezig, zoodat liij niet kon vertrekken. De vertegen woordigers der Automobielen deden alle mogelijke moeiie om er een te vinden, doch slaagden hierin niet. iniusschen kwam een officier tijdop nemer van de Automobielclub, die nu om 7.37 het sein tot vertrek gaf. - De Belgische bladen bevatten liet bericht, dat te Verviers een Hollander wegens oplichting gear resteerd is. De man, die intusschen weer losgelaten is, verklaarde, dat hij in September 1909 gevangen zat in de gevangenis te Haarlem tegelijk met een aantal anarchisten. Daar was hij getuige van het smeden van een complot om de Brusseische ten toonstelling in brand te steken, wan neer zij in vollen gang was. Men hoopt binnenkort de hand te leggen op bovengenoemde anarchisten. De „Etoile" deelt mede, dat het parket te Brussel groote waarde hecht aan de verklaringen van Hol- landsche zijde betreffende den brand op de tentoonstelling. Het „Journal" meent te weten, dat de experts zullen concludeeren tot het aannemen van een natuurlijke oorzaak voor het ontstaan van den brand en de idee van kwaadwilligheid verwerpen. Gisteren verklaarde bij het verhoor iemand dat hij van een complot op de hoogte was door een brief in cijferschrift van een mede-gedetineer de, een Hollander. Hij had naar hij zeide, den brief vernietigd en weigerde verdere inlichtingen. - Te Parijs heeft een botsing plaats gehad tusschen stakende met selaars, die op den Montmartre bij eenkwamen om een optocht te orga- niseeren, en de politie. Op weg naar liet Clichyplein werden de betoogers door politie en gendarmerie uiteen gedreven, waarbij een gendarm door een flesch, waarmede geworpen werd gewond werd. Toen daarna ongeveer 1000 betoogers zich weer vereenigden en over de Rue de Fauburg naar den Montmartre terugmarcheerden, werden zij opnieuw door de politie verspreid, waarbij een inspecteur ernstig werd gewond. - De zware storm, die op de Noord-Europeesche zeeën woedde, heeft heel wat ongelukken veroor zaakt. Bij Leenstrup, aan de N.O.- «ust van Jutland, is gestrand het te uantzig thuis behoorende stoomschip .oophie". De reddingsbooten konden vaartuig door de woeste zee niet "ereiken. In den voormiddag slaagde men er echter in, 7 man van de equipage te redden. Van de redding boot verdronk de bootsman, terwijl ook de rest van de equipage den ood in de golven vond. Op de hoogte van Sheringhain verging het «oomschip „Heathfield", uit Glasgow, e uit 18 koppen bestaande beman- mag trachtte zich in de booten te fTn' Tw,;e kwamen te Eley aan '- j, men gelooft dat de 16 overigen Verdronken zijn. Fishguard wordt gemeld, dat reddingboot uit St. Davids in de tnsey Sond, waarheen zij gegaan wis om de bemanning van een aldaar randen schoener te redden, om- 6 siagen isdrie mannen verdronken. beambten weg. De meerderheid echter is de staking reeds moe en biedt zich aan tot hervatting van den arbeid. De pogingen, door de socialisten te Parijs in het werk gesteld, om de stakers met nieuw vuur te bezielen, zijn mislukt. Acht duizend personen hadden ge volg gegeven aan den oproep van den socialistenbond aan de Seine tot een vergadering in het circus St. Paul, waar de afgevaardigden Tho mas en Jaurès redevoeringen hielden. Er werd ten slofte een motie aan genomen, waarin wordt gezegd, dat de socialistenbond van de Seine zich ten volle solidair verklaart met de spoorwegbeambten, dat hij de maat schappijen, die hun een karig stuk brood onthoudt, prijsgeeft aan de al- gemeene verachting, en de onwaar dige regeering, die het stakingsrecht schendt, veroordeelt. Incidenten kwamen, ondanks de groote opeenhooping van menschen, niet voor. Een groote menigte agenten en soldaten zorgden voor de hand having der orde en wisten telkens, zoodra de menschenmassa te groot werd, deze in kleine stroomen af te leiden, zoodat geen samenscholingen konden plaats hebben. De vergadering heeft echter niet de minste wijziging gebracht in den toestand. De staking is aan het ver loopen, en zal, ondanks plaatselijke opflikkeringen, naar het schijnt, weldra tot het verleden behooren. Ten bewijze hoe weinig animo voor de staking er nog heerscht, kan het gebeurde aan het Oosterspoor gelden. Daar geven de leiders den moed nog steeds niet op en blijven zij nog hopen op een meeningsverande- ring der beambten. Vrijdag was er weder een vergadering belegd, waar Niel, de secretaris van den bond, de kameraden tot staking trachtte over te halen. Ten slotte verzocht hij hen, die van nederiegging van den arbeid niet wilden weten, de zaai te verlaten. Hij keek echter vreemd op, toen bijna alle aanwezigen heengingen en er slechts veertig achter bleven. Dezen namen toen met algemeene stemmen het voorstel tot staking aan. Zooals wij reeds melden, heeft minister-president Briand verklaard met de leiders der stakers niet in besprekingen te willen treden, daar hij hen niet erkent als de vertegen woordigers der beambten. Namens het stakingscomité heeft nu Grand- vallet hem nogmaals geschreven en om antwoord verzocht. Daarop heeft de ministerraad be sloten hare goedkeuring te hechten aan het door den ministerraad voor het begin der staking aan het Natio naal Syndicaat en den bond van stokers en machinisten voorgestelde plan om aan de directies de eischen van het personeel voor te leggen en dan na ontvangst van antwoord te trachten beide partijen tot elkaar te brengen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De oopie wordt nimmer teruggegeven.) Mijnheer de Redacteur Nu het eindelijk met de maatschap pij „Zeeland" beter gaat dan tal van jaren het geval was, namelijk op finantieel gebied, ten gevolge van betere post- en andere contracten, zoodat de maatschappij weer met eer voor den dag kan komen, waaruit blijkt, dat een stoomvaartlijn van Vlissingen uit zeer goed bestaan kan, zelfs rente kan afwerpen als spoor en staat maar iets mede werken, zou het daarom thans niet op den weg van eenige ondernemende personen of corporaties te Vlissingen of elders liggen, eens een tweede stoombootlijn aan te leggen b.v. op Indië of Amerika? Zoo ja, die zende zijn kaartje aan hel bureau dezer courant, ten bewijze van instemming, Dankzeggend voor de plaatsruimte. Uw Dr., Jan Courage. Spoorwegstaking in Frankrijk. Officieel heet de spoorwegstaking geëindigd. Maar even als men bij een aftrekkend onweder nog gerui sen tijd het rommelen van den e°nder hoort, steekt ook het stakings- monster telkens, nu eens hier dan j "eder daar, den kop nog omhoog, zonder dat" de algemeene toestaud eehter sterk gewijzigd wordt. Zoo hebben te Parijs 250 spoor- Wegmannen besloten de staking ,;:lort te zetten, is te Brest zelfs de %meene staking uitgeroepen en "npen op andere stations enkele PORTUGAL. Het schijnt te Lissa bon nog niet volkomen zuiver te zijn. Dat althans blijkt uit de telegrammen die de bijzondere correspondent van de „Lokalanzeiger" langs een omweg over Madrid aan zijn blad zendt. In tegenstelling met de mededeelingen van andere correspondenten, wees deze berichtgever, van wiens mede deelingen we melding hebben ge maakt, er op dat de republikeinsche regeering haar macht nog niet volko men bevestigd had en geen voldoend gezag had over de troepen, aan wier medewerking de vestiging der repu bliek was te danken en die zich nu aan plundering van ae kloosters over gaven en andere wandaden bedreven. Thans maakt hij weer melding van ernstige ongeregeldheden, die nu hij, om de censuur te ontwijken, over Madrid zijn berichten zendt, worden deze vertraagd Woensdag zouden zijn voorgekomen. Hij seintGedu rende den nacht werd het garnizoen weder gealarmeerd. Aanleiding tot de troepenbewegingen gaf des avonds een relletje voor het Campanilo- klooster. Overheid en bladen verze keren weer, dat de Jezuïten uit het klooster met bommen hadden gewor pen, maar daar is geen spoor van te zien. Feitelijk geraakten bij het plun deren van het klooster matrozen en soldaten in strijd. Zij schoten op el kaar. Zij hebben huisgehouden als Chineesche boksers. Toen ik bij het klooster kwam, werd juist de brand kast van het klooster door de repu blikeinsche overheden weggevoerd. Na de officieele inbeslagneming, die zich ook tot het gewijde vaatwerk uitstrekte, begon de plundering der soldaten. De Heilige beelden werden vernield, de groote kaarsen gebroken, de priesterkleeding verscheurd. Uit zuivere vernielzucht werd zelfs het armelijke meubilair der monniken vernield. Een man met een sabel, en in de uniform van een marine-officier, trad als leider op. Dezelfde correspondent, die blijk baar met de verandering in Portugal niet heel erg is ingenomen en wiens mededeelingen daarom ook wel wat gekleurd kunnen zijn, merkt nog op, dat de tegenwoordige machthebbers zeer wel beginnen te gevoelen, dat zij de teugels niet zoo vast in handen hebben als zij eerst wel dachten. Het nieuwe ministerie bevat geen radica len, die daarom ontevreden zijn. Maar vooral zijn de soldaten onte vreden. Toen ik, zoo zegt hij, gisteren bij den minister van buitenlandsche zaken, Machado, was, lietien drie morsige infanteristen zich niet door de bedienden wegsturen, maar dron gen zij door tot in het kabinet van den minister, die alleen door her haaldelijk handjesgeven en smeken de lieden weg kon krijgen. Niettemin oordeelt de correspondent toch dat voorloopig wel niets bijzonders zai gebeuren. ENGELAND. Gadke, de militaire medewerker van „Berl. Tagehl." heeft de laatste, groote manoevres van hef Engelsche leger megemaakt. Zijn oor deel is, vooral wat de hoogere bevel voering en de opleiding van den troep betreft, zeer beslist ongunstig. Bij de infanterie wordt nergens verband ge houden en de generaals, van den hoogste af, wisten met hun groote troepenmassa's niets te beginnen. Zij verstaan de kunst niet, de afdeelingen tegelijk in gevecht te brengen, Iedere afdeeling vecht op zichzelf zonder zich te bekommeren om wat er links of rechts of in haar rug gebeurt. Gadke acht de Engelsche troepen goed voor den kolonialen, maar niet voor den Europeeschen oorlog. Het optreden van de grootere lei ding schijnt hem onbegrijpelijk pas siet, zelfs onverschillig. Ook de scheidsrechters kunnen zijn goedkeu ring niet verwerven. Gadke besluit aldus. Aan een leger als het Engel sche, het leger van de uitgebreidste politieke macht ter aarde, kan men natnuilijk niets anders dan de aller hoogst e eischen stellen. Stelt men het echter tegenover het Duitsche, het Fransche, het Oostenrijksche en het Japansche leger, dan kan men slechts het volgende oordeel vellen Het Engelsche leger is thans in den strijd op het vasteland niet in staat het tegen een der groote legers op te nemen en kan zelfs geen rol van belang spelen. En dat, hoewel het soldaterimateriaal en het materiaal waaruit de jongere officieren worden gerecruteerd, bijzonder goed is. OOSTENRljK-HONGARlJE. Bij de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken voor de com missie van de Oostenrijksch-Hon- gaarsche delegaties, verklaarde Ach- renthal dat de oplossing van de inlij vingscrisis moest worden overgelaten aan den verantwoordelijken minister, die in een soortgelijken toestand op nieuw denzelfden weg zal volgen. Zoo deze niet zoo beslist was gevolgd, zouden er zeker verwikkelingen zijn gekomen, die tot een gewapend con flict zouden hebben geleid. Deze ge beurtenis toonde dat het Drievoudig Verbond groote voordeelen heeft niet alleen voor thans maar ook voor de toekomst. Hij twijfelde niet eraan, of het bondgenootschap met Italië zou gehandhaafd worden. De onderhan delingen betreffende de wrijving tus schen de natiën en de grensincidenten naderen hun einde. De betrekkingen met alle mogendheden zijn goed. De laatste sporen van ergernis in Rusland tengevolge van de inlijving van Bos nië en de Herzegowina behooren, naar men mag hopen, tot het verleden. Rusland zoekt een goede nabuursehap met Oostenrijk. BALKAN-STATEN. De „Vossische Zeitung" brengt slecht nieuws uit Griekenland. In Thessalië wordt voortdurend gevochten door boeren en opzichters. Aan de universiteit te Athene houden de studenten nog steeds uiterst luidruchtige betoogingen tegen de nieuwbenoemde hoogleera ren. De vorming van het nieuwe ministerie gaat ook ai niet bijster voorspoedig. De verschillende partij leiders geven elkaar de schuld van den verwarden toestand, maar een eerste minister is nog niet gevonden. Er zijn thans 55,000 man onder de wapenen. De groote manoeuvres zul len een week duren en in tegen woordigheid van den koning, den kruonprins en de militaire attachés gehouden worden. De koning heeft, met verschillende partijleiders, Veniselos ontvangen, verklaarde zeer verheugd te zijn kennis te maken en zeide reeds veel goeds te hebben gehoord over het beleid, dat Veniselos in de Kreta- quaeslie had getoond. Veniselos ant woordde, dat het nieuwe ministerie zou moeten beantwoorden aan de eischen van de opebare meening en hervormd zou moeten optreden, want dan alleen zou het mogelijk zijn, dat de bemoeiingen van de nationale vergadering tot een gunstig resultaat zouden leiden en dat de tucht in leger en marine hersteld werd. Men zegt, dat de Grieksche regeering in Frankrijk een onderzeeër van onge veer een miilioen gulden heeft besteld. Bij Ged. Staten is eene aanvrage ontvangen om vergunning tot het leggen van spoorstaven in verschil lende wegen, ten dienste van den aanleg van eene electrische tramlijn van de Keersluis alhier naar het sta tion van den Staatsspoorweg. Per telegraaf. 's GRAVF.NHAGE. Bij Kon. besluit is aan den heer mr. P. j. Beijnen, op verzoek eervol ontslag verleend uit de betrekking als lid van het college van regenten over het huis van bewaring te Middelburg, onder dankbetuiging voor de daarin bewe zen diensten, en benoemd tot lid van genoemd college, de heer jhr. mr. M. van den Brandeler, burgemeester, wonende aldaar. HOEK. De gemeenteraad heeft heden de gemeente-begrooting voor 1911 vastgesteld op een bedrag van f 17.123.24 met een post van onvoor ziene uitgaven van f321.55. Aan den veldwachter werd toege kend een vergoeding van f 60 voor het gebruik van een rijwiel. WBERBEBI&MT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 17 Oct. 1910.) Hoogste barometerstand 772.9 te Riga. Laagste barometerstand 759.2 te Portfandbill. Verwachting tot den avond van 18 Oct.Zwakke tot matige Z.lijke tot Z.W.Iijke wind. Nevelig tot half be wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Warmer. Koolwater fe Vltssfngen. Oct. vm. nm. Dinsdag 18 12.47 1.07 Woensdag 19 1.21 1.41 Donderdag 20 1.56 2.16 Vrijdag 21 2.39 2.59 Zaterdag 22 3.24 3.44 Zondag 23 4.11 4.31 Maandag 24 5.03 5.23 Heden overleed, na voorzien fe j zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. SOPHIE C. STECHER, geb. Van Den Bogaard,! in den leeftijd van 63 jaren. JOSEPH STECHER. J. C. GIJZELS—Stecher. j F. G. GIJZELS. J. GIJZELS. Vlissingen, 7 Oct. 1910, Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na langdurig lijden, mijn geliefde Echtgenoot de Heer WILLEM AUER, in den ouderdom van 28 jaai, mij nalatende een kindje, te jong om dit verlies te beseffen. Wed. W. AUER— Gillisse. Vlissingen, 16 Oct. 1910. Prins HendriK te Brussel. BRUSSEL. Prins Hendrik der Ne derlanden is onder streng incognito alhier aangekomen. Bij de halte van hei Koninklijk paviljoen hield de trein alleen om Z. K. H. uit te laten stil. Prins Hendrik werd daar ontvangen door Z. M. Koning Albert en den Nederl ndschen gezant. Daarop werd naar het Koninklijk kasteel gereden, waar appartementen voor Z. K. H. in gereedheid waren gebracht. De Prins gebruikte het dejeuner op het kasteel in tegenwoor digheid van den Koning en de Ko ningin. Bomaanslag te Parijs. PARI|S. Hedenmorgen had alhier een bomaanslag voor de woning van een gemeenteraadslid plaats. Twee personen werden gekwetst; de schade is alleen van materieelen aard. Trekking van Zaterdag 15 October. 5e Klasse 17e Lijst. No. 10992, f1000 met premie van f30,000. No. 14565, f200 met premie van f3000. No. 17190, f2000. No. 19747, f400. No. 18736, f200. No. 18743, f100. Prijzen van f70. 1434 1672 2337 3080 3285 3438 3611 5148 6541 6585 9475 9918 10702 13684 14049 14743 18201 18305 18433 20188 20268 NIETEN. 229 302 459 716 879 1101 2281 3200 3228 3775 4183 4290 5276 5396 5441 5627 5927 6128 6708 6785 6929 6970 7185 7727 7832 8028 8576 8994 10202 10378 10938 11407 12038 12139 12220 12474 12482 12559 12569 12823 12844 12955 13371 13523 13640 14033 14179 14780 15879 16078 16418 16554 16814 17177 17817 18076 19010 19121 19204 19296 1124 4687 6280 87792 10779 12480 13298 15552 17683 20594 Heden overleed tot miine diepe j I droefheid mijn geliefde Zoon WILLEM, in den ouderdom van 28 jaar. Wed. S. AUER— Jansen. i Vlissingen, 16 Oct. 1910. Heden overleed onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer WILLEM AUER, in den ouderdom van 28 jaar. J. U. AUER. W. AUER-Waltz en Kinderen. S. M. ROEST—Ai er. W. M. ROEST. M. F. AUER. g 1 A. AUER—Marchand en Kinderen, fe Th. W. F. AUER. g I C. AUER—Ott ■5; I en Kinderen. I J. C. AUER. S. AUER. E. AUER. Viissingen, 16 Oct. 1910. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekend I. dat eene aanvraag is ontvangen om vergunning tot het leggen van spoorstaven in verschillende we gen, ten dienste van den aanleg van eene electrische tramlijn van de Keersluis te Vlissingen naar het Station van den Staats spoorweg aldaar II. dat dagelijks op de werkuren ter Provinciale Griffie inzage en tegen betaling der kosten af schrift of uittreksel der stukken kan worden bekomen door hen, die bij de aanvraag belang hebben III. dat binnen drie weken, te rekenen van 21 dezer, schriftelijk bezwa ren bij hun College kunnen worden ingediend, Middelburg, 14 October 1910. Ged. Staten voornoemd, DIJCKMEESTER, Voorzitter. KRUSEMAN, Griffier. der „Vlissingsche Courant".

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3