^buTtëisl Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. afdeelingen van het Nationaal Comité tegen sluitingsdwang, te zamen ver tegenwoordigende 1600 belangheb benden. Het doel der samenkomst was het beramen van maatregelen tegen een eventueel bij den Gemeen teraad in te dienen voorstel tot het bij verordening vaststellen van het sluitingsuur voor winkels en maga zijnen. Na breedvoerige bespreking werd besloten tegen een dergelijk voorstel een krachtige actie te voeren o.m. door bijeen te brengen het noodige bewijsmateriaal, om aan te toonen dat het meerendeel der Am- sterdamsche winkeliers geen over heidsbemoeiing vvenscht in verband met de opening en sluiting hunner winkels. Medegedeeld werd, dat door het Nationaal Comité tegen Sluitings dwang bij gelegenheid van de te Amsterdam te houden jaarvergadering op 2 November a.s. een openbare bijeenkomst zal worden georganiseerd, waarin als spreker over de wettelijke regeling van het sluitingsuur zullen optreden uk. G. Schtirman, te Rotterdam (pro) en mr. H. D. Takken, te 's Gravenhage (contra). Vlissingen, 12 October. De offiicier-machinist 2e kl. A. W. van Doorn, die alhier wordt geplaatst, zal aan de werf der Kon. maatsch. „de Schelde" worden belast met het toezicht op den aanmaak en de op stelling der werktuigelijke inrichtin gen, van een der in aanbouw zijnde torpedojagers. Bij Kon. besluit zijn de voigende pensioenen toegekend aanH. T. Stijgers, ouderwijzer aan een bijzon dere lagere school te Viissingen f 700; J. Steijn, onderwijzer aan een open bare school te Middelburg f 650 J. Hogerland, idem te Zierikzee f 784; rntj. G. van der Have, geb. Visser, onderwijzeres te Zierikzee f 303 j. Biijdesiijn of Biijdenstein, onderwijzer aan een openbare school fe Honte- nissa f 600; W. Janssens, hoofd der openbare lagere school te Hontenisse f 917. Een boekhouder van de houtkoo- persfirma Pont, uit Zaandam, die eergistermiddag de MaandagscheHout- beurs te Amsterdam in het Poolsche koffiehuis had bezocht, ontdekte bij zijn thuiskomen, des middags tot zijne groote ontsteltenis, de vermis sing van flOOO aan bankpapier uit zijn city-bag. Bij nader onderzoek bleek hem, dat hij zijn eigen tasch niethad. De city-bag geleek zeer veel op de zijne. De boekhouder meent nu, dat zijn reistasch, waarin de f 1000 in een portefeuille geborgen waren, handig verwisseld is voor de andere, die niets dan waardeloos papier bevatte. Hij toog dadelijk naar Amsterdam terug om in het Poolsche koffiehuis een onderzoek in te stellen dit leidde echter tot geen resultaat. De benadeelde meent, dat de verwis seling der tasschen in „Polen" ge beurd is, en deelde dit ook aan de politie mede. Echter wordt 't ook niet onwaarschijnlijk geacht, dat de city-bag hem op het Centraal-Station of in den trein ontfutseld is. Een oogarts te Rotterdam ver zoekt aan de „N. R. Ct." het publiek «.te waarschuwen tegen een nieuw soort speeltuig, een soort vliegertje met blikken vleugels. In den loop van 10 dagen zijn 5 jongens bij hem gekomen, die door deze instrumentjes waren getroffen. Bij drie hunner is het oog waarschijnlijk verloren, bij éen geschaad en bij den laatsten alleen gered door het brilleglas. Onder Zwartsluis is een 19 jarige slagersknecht die op zijn fiets zat, aangereden en zoo hevig geval len, dat hij aan de gevolgen is over leden. Een,67jarige losse werkman viel in het ruim van een te Rotterdam liggend Rijnschip, waardoor hij twee ernstige hoofdwonden bekwam. Be wusteloos opgenomen, werd de man naar het ziekenhuis gebracht. Bij aan komst aldaar bleek hij reeds overleden. Een landbouwer te Enspijk is door het schrikken van zijn paard in een sloot onder den wagen geraakt. Hij is levenloos daaronder uitgehaald. Te Enschede is een 9jarige jongen die op den toegangsweg naar de los plaats der Staatsspoorwegen terzijde van een wagen liep, door een ande ren wagen overreden en onder een der voertuigen geraakt, met het nood lottige gevolg, dat hij met verbrijzelden schedel werd opgenomen. Een 43 jarige man te Ubbergen is van de stoomtram gevallen en overreden. Hij is in het Wilhelmina-ziekenhuis te Nijmegen overleden. Te Nieuwe- brug (Gr) is ü<t het kanaal opgehaald het lijk van een 17jarig dienstmeisje, sedert de vorige week spoorloos ver dwenen. Een oude vrouw te Am sterdam is toen zij uit bed stapte, gevallen en kort daarop overleden. Gisternacht is in de Roode Kruis- kiiniek in de Jan van Nassausiraat te 's Gravenhage in bewusteloozen toestand binnengebracht, een zenuw- lijderes, die in een onbewaakt oogen- blik uit het raam barer woning in de Balistraat was gesprongen. Kort na aankomst in de kliniek is de on gelukkige overleden. Gisterenmor gen is een vischknecht van Veiser- oord in de rijksvischhal te Ijmuiden bij het rapen van viscb, die in den liftkuii gevallen was, onder het neer komende gewicht van de lift bekneld geraakt. Inwendig zwaar gekneusd, zoodat voor zijn leven gevreesd wordt, is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Het „U. D." meldt verder om trent den geviuchten advocaat, mr. v. G.Nader vernemen wij, dat het vast moet staan, dat de voortvluch tige niet voornemens is terug te keerendaaromtrent heeft men aan wijzingen in handen Op het oogen- blik valt er natuurlijk nog niets te zeggen van het tekort. De lijst van actief en passief moet nog worden opgemaakt en zoolang die niet is voltooid, zoolang valt er geen en kel bedrag met zekerheid te noemen. Het eenige wat op het oogenblik vrijwel moet vaststaan, is, dat de verduisterde sommen niet zeer groot zijnwij hoorden gistermorgen noe men het bedrag van ongeveer f 13,000, maar zeggen er onmiddel lijk bij, dat deze som slechts eene voorioopige raming is. Een commis sionair te Utrecht is bij dit faillisse ment betrokken in verband met de speculaties van mr. v. G. De aan houding van den verdwenen advo caat zai worden gelast. Een juffrouw uit Leeuwarden op reis naar Londen, verliet Maandag avond te Haarlem een oogenblik den trein omdat ze op het perron een kennis zag. Ai pratend werd de trein vergeten, die vertrok met medeneming van haar tasch, waarin geld en plaats bewijs. Daar zij niets bij zich had, werd haar op verzoek nachtverblijf verschaft in het politiebureau te Haarlem. Door de zorg der politie werd haar vrij vervoer per stoomtram naar Leiden verschaft. Haar tasch was inmiddels per spoor aan den Hoek aangekomen. De vijf Amersfoortsche apothe kers waren overeen gekomen, des Zondags te sluitenbij beurtorde zou er één openblijven. Alles liep wel en ook het publiek sympathiseerde ermee. Niet aldus de inspecteur Coa- bergh, belast met de handhaving der wettelijke bepalingen op het uitoefe nen der artsenijkunde, die op zekeren Zondag de diverse apothekerszaken bezocht, en vier van de vijf gesloten vond. Hij maakte proces-verbaal op, en wel op grond, van de wet, die den apotheker gebiedt, zijn zaak voor het publiek dagelijks open te hebben. Belgische visschers die te Ter- neuzen en te Sluiskil gingen visschen, hebben, naar het „H. v. A." meldt, vastgesteld dat eene ziekte onder de visschen is uitgebroken. De visschen door hen gevangen, zijn buitengewoon mager en hebben allen glans verloren. Opengesneden en onderzocht, bleek het dat de visschen door een soort lintworm van 13 tot 15 centimeter lengte op 1 breedte zijn aangetast. Door iemand, wonende Maarten van Rossumstraat, te Arnhem, is bij de politie opsporing verzocht van zijn minderjarige dochter, die de ouderlijke woning heeft verlaten. Ook een persoon uit de Wielakkerstraat aldaar, deed bij de politie aangifte, dat zijn minderjarige dochter het huis is ontloopen. Wij deelden mede, dat de notaris Stuart uit Dwingeloo, te Hil versum door gasverstikking om het leven gekomen was. Dit geval wordt nu in verband gebracht met geruch ten, dat de zaken van bedoelden notaris niet in orde zouden zijn. Uit Meppel wordt aan de „Asser Ct." gemeld, dat de plaatsvervangend kantonrechter ten huize van wijlen notaris S. alles verzegeld heeft. Sedert vele dagen reeds liepen in Drente geruchten over den slechten finan- cieelen toestand van notaris S. Vele en herhaalde opvragingen van te zijnen kantore belegde spaarpen ningen waren daarvan het gevolg. Aan al die aanvragen kon echter niet voldaan worden en nu zou gebleken zijn, dal 'thet met de zaken van bedoelden notaris droevig gesteldis. Bij Ussarai op Sardinië hebben gewapende ioovers een trein laten derailleeren, om een beambte van de spoorwegmaatschappij, die rondreisde om het personeel te betalen, te be- rooven. Zij maakten echter slechts 5000 lire buit, omdat de meeste loonan reeds betaald waren. Niemand is gewond. Den 7den October, zoo wordt uit Reykjavik bericht, begbf zich de kantonrechter Björnsson in Patreks- fford aan boord van de Engelsche visscherboot Cbierftain om op dit schip wegens ongeoorloofd uitoefenen van de vischvangst beslag te leggen. De kapitein dreigde den kanton rechter te zullen scheep gaan, wan neer deze niet onmiddellijk het schip verliet en stevende even daarna ook werkelijk naar Engeland. Van den ontvoerden kantonrechter heeft men sinds dien niets meer vernomee. Bij een onweer, dat over het Fransche district Le Charolaisheersch- te, sloeg de bliksem in een boerderij en doodde een jonge vrouw en haar kind. —-Te Londen worden tegenwoor dig in de bioscoop-theaters voor stellingen gegeven van leeuwenjachten in Afrika, en de toeschouwers, die rustig en gemakkelijk gezeten, die levende beelden zien vertoonen, denken zeker voor het meerendeel er niet aan, hoeveel moeite en gevaar moet worden getrotseerd om die films te krijgen. De fotograaf Cherry Kaerton, die opzettelijk daarvoor naar Britsch Oost-Afrika ging, heeft er het een en ander van verhaald aan een mede werker van de „Daily News." Op zijn expeditie, die zes weken duurde, was Kearton alleen gewapend met zijn camera, maar hij had een troep van 20 inlanders, Masai's met speren gewapend, bij zich en hij kon fotografieën maken van twintig leeu wenjachten. „De meeste ieeuwen", zoo ver haalde Kearton, „vonden wij bij Mount Kenia, op den equator. „Als de inboorlingen een leeuw hadden opgespoord, dan vormden zij een halven cirkel om de plaats waar het dier zich bevond. Ik koos dan een plaats tegenover den kring van Masai's, die dan langzaam vooruit kwamen en den leeuw naar de camera dreven. Aan weerszijden had ik een man met een speer naast mij staan maar de inlanders tegenover mij letten ook voortdurend op, want als een leeuw mij had aangevallen, dan zou den die twee speren niet voldoende zijn geweest om mij te redden. „Slechts tweemaal kwam een leeuw op mij aarimaar beide malen hield hij, een paar meters van mij af, stil en keerde zich om, ten einde op de vooruitkomende Massai's los te gaan. De inboorlingen wierpen hun speren met vee! kracht en behendigheid maar ik heb een leeuw gezien, in wiens lijf rondom speren staken als spelden op een speldenkussen en die toch nog doorvocht." De moeilijkheden werden nog ver ergerd, doordat Kearton bijna aan houdend aan koorts leed. Soms was hij zoo zwak, dat hij naar de plek waar hij werken zou gedragen moest worden. Kearton had een foxterrier, Simba, bij zich en dit hondje speurde den eersten leeuw op, voor de inlanders dien hadden ontdekt. Men hoorde in het dichte bosch het gekef van den hond tusschen het vervaarlijk gebrul van den 'eeuw door. Eindelijk kon de ieeuw het niet meer uithouden. Hij sprong er uit, de inlanders deden hun werk en Kearton kreeg zijn fotografieën. Bij die speerjachfen spreken de Masai's geen woord en zij maken geen geiuid, voor de leeuw is gedood. Dan barsten zij uit in luid gejuich en degeen, die het eerst bij den dooden leeuw is, heeft recht op den zwarten pluim van den staart, als zegeteeken. „In dit geval", zei Kearton, „kwam die pluim volgens recht toe aan Simbamaar daar hij dit geschenk niet kon waardeeren, werd het aan mijn vrouw gegeven." Kearton is voor zijn expeditie bij de Maisai's eenigen tijd bij Roose velt's jachtexpeditie geweest, waar hij photografieën maakte van lasso- jachten op rhinocerossen, zebra's, giraffen, enz. M ij n r a m p. Nu zijn weer 52 mijnwerkers opgesloten in een kolenmijn der Colorado Fuel Iron Comp. bij Starkville (Col.) Alle po gingen tot redding waren tot gisteren nutteloos, daar de mijn met gas gevuld is, 28 der begraven arbeiders zijn Polen. Zooals wij gisteren reeds meld den, zijn eenige plaatsen in Minnesota door woudbranden geheel in vlammen opgegaan. Ook eenige kleine plaats jes in Ontario zijn door het vuur ver teerd. Nog eenige plaatsenRainey River en het stadje Roosevelt in Min nesota, worden ernstig bedreigd. In de nabijheid van de eerste plaats rolt een anderhalve kilometer breede vlammenzee door de wouden. Vele kolonisten zinken op de vlucht uit geput neer en worden door de vlam men achterhaald. Men zendt hulptrei- nen af, maar de grootste voorzich- zichtigheid is geboden, daar de brug gen dikwijls verbrand zijn. Zoo moest een trein van den Canadeeschen Noor derspoorweg, waarmee men hulp wilde verschaffen te Rainey River halt maken, daar een 240 voet lange brug verbrand was. Later in den nacht stak een hevige wind op, zoodat de toestand nog ern stiger geworden is. Groote menigten wilde dieren vluchten voor de vlam men weg. Het aantal slachtoffers wordt nu al op 400 geschat, de schade op 100 millioen dollars. Na het houden van protest vergaderingen tegen de door den werkgeversbond ingestelde zwarte lijst trokken gisteren laat in den avond ongeveer 2000 arbeiders door verschillende straten van Remscheid. Het bevel van de politie, om zich te verspreiden, werd door de menigte beantwoord met gejouw en hei wer pen van sfeenen. Toen de menigte in den rug van de politie opnieuw samenrotte en met steenen begon te werpen, trok de politie de blanke sabel en dreef de betoogers naar de zijstraten terug. Enkele personen kregen sabelhouwen, zonder echter ernstig gekwetst te worden. Het aantal der gewonden is niet vast te stellen, daar zij op de vlucht gingen. Een Amerikaansche machine fabriek, de Tulcan Locomotive Cy. bouwt op het oogenblik de grootste locomotief, welke nog ooit ontworpen is. Zij is bestemd voor de Mexicaan- sche spoorwegen. Het wordt een tankmachine, voor éen reusachtigen ketel. De ketel zal meer dan 40 Eng. vt. lang zijn; en de locomotief weegt zonder tender over de 140 ton. De locomotief is er op geconstru eerd zeer groote lasten fe kunnen trekken en daarine tamelijk steile hellingen ie overwinnen. Volgens de theorethische deskundigen zal de lo comotief blijken zeer zuinig te kunnen worden gestookt. Een echt Amerikaansch verhaal komt uit Chicago. Drie dagen lang, zoo wordt verteld,heeft een zekerejohn Dietsch zich in de nabijheid vanCame- ron in Wisconsin 'egen een groote po litiemacht verdedigd, maarten laatste werd hij gewond en moest hij zich met zijn gezin overgeven. Dietz is Duitsch-Amerikaan, die een tijd gele den door de politie werd gezocht, omdat hij zich aan moord zou hebben schuldig gemaakt. Hij nam de vlucht en vestigde zich met zijn vrouw, zoon en dochter in de wildernis, waar hij een blokhuis bouwde. De streek, waar hij zich had gevestigd, kwam echter in het bezit van een houtkap-maatschappij en deze besloot den man te verdrijven. Dietz weigerde aan den last om het gebied te ver laten te voldoen, en toen de politie, die intusschen ontdekt had, dat de man de indertijd gevluchte moorde naar was, zich opmaakte om hem te arresteeren, verschanste hij zich in zijn woning. Drie dagen lang werd het huis verdedigd, tot eindelijk de kleine bezetting, waarvan vader en zoon gewond werden, zich overgaf. Dietz is met zijn gezin thans naar de ge vangenis te Winter overgebracht. Spoorwegstaking in Frankrijk. Bij de Noorderspoorwegen is toch werkelijk tot staking besloten. Een motie, aangenomen door een ver gadering van het personeel bij de Noorderspoorwegen heeft de on middellijke staking te Parijs goedge keurd tot er volkomen voldoening is gekregen, zeifs ai zou de staking be paald blijven tot dit spoorwegnet, wat de positie der beambten natuurlijk zwakker zou maken, dan wanneer het hoofdbestuur van den bond van spoor wegpersoneel besloot tot de algemeene staking. Zoo is dan gisterenmorgen reeds begonnen met de staking en is op verscheidene iijnen de invloed van dat besluit gevoeld. Wel is bijv. de sneltrein van Brussel van 8.10 ver trokken, maar met een vertraging van 40 minuten. En dit beteekent dat de trein in het geheel een paar uur te 'laat zal aankomen, want hij moet een omweg maken, wat mede een vertra ging van 1 '/a uur zal veroorzaken. De trein naar Calais daarentegen vertrok op zijn lijd, een andere trein vertrok in het geheel niet. Zoo heeft men toch tot de staking besloten op een oogen blik dat nog niet erop was gerekend. Men verwachtte eerder dat zij zou uitbreken op den dag dat de Kamer weer zou bijeenkomen, dus 25 dezer. Men weet dat er plan was tot mobi- liseering van het spoorwegpersoneel, maar dit heeft thans besloten, dat deze maatregel onwettig was, en dat het daarom niet zal gehoorzamen. Gisterenmorgen te 4 uur moest aan het Noorderstation te Parijs de trei nenloop beginnen en daar de noodige maatregelen waren genomen om den dienst te verzekeren konden de eerste treinen op hun gewonen tijd te 5 uur aankomen. Het station was afgesloten om alle daden van sabotage te voorkomen. Toch was er a! stremming in hef ver keer. Terwijl de treinen uit Boulogne, Rijssel, Soissons en Calais op tijd aankwamen te 6.20. Te 5.30 moest men aan het publiek mededeelen dat de uitgifte van biljet- ten was geschorst. Er kon geen trein vertrekken. Met automobielen hoopte men het brievenvervoer te regelen, want de posten stapelden zich op. Dus de stakers hebben toch de vol doening, dat zij weer even verwarring hebben gesticht in het verkeer, moei lijkheden welke denkelijk niet lang zullen duren, want spoedig zal er wel volkomen voorzien worden in den dienst. Volgens een telegram van gisteren avond uit Parijs is ook voor het Wes terspoorwegnet de algemeene staking verklaard. Na gisterenmiddag 12 uur stond de dienst aan de „Gare du Nord" te Parijs volslagen stil. Het geheele per soneel is in staking. Het station is voor het publiek gesloten en wordt bewaakt door politie te voet en te paard. Er staan veel nieuwsgierigen voor het station, er zijn echter geen ongeregeldheden voorgevallen. De vergadering op de arbeidsbeurs was te vier uur afgeloopen, omtrent de genomen besluiten is niets bekend. Men vreest, dat de staking zich over andere netten zal uitbreiden. De regee ring neemt maatregelen om te zorgen, dat Parijs geregeld van levensmidde len wordt voorzien en om sabotage van de lijnen te verhinderen Uit Soissons wordt aan de „Liberté" berichtEen extra-trein, die troepen vervoerde in de richting van Lens, is te Marienval door het personeel in den steek gelaten. Een groot aantal andere treinen zijn eveneens door de machinisten aan hun lot overgelaten. Te Viliers Cöterefs hebben zeshonderd arbeiders bij het goederenvervoer hunne instemming betuigd met de staking. Stakers houden de wacht rondom de stations te Parijs anderen, staande op bruggen, bedreigen de machinisten, die op de locomotieven dienst doen, met hunne revolvers. Bij Amiens zijn boven van de bruggen af steenen ge worpen naar de locomotieven. De staking is uitgebroken te Tergnier, St. Quentin, Laon, Hirson. De trein van Calais naar Bazel heeft een om weg moeten maken over Soissons en Compiègne. Een groot aantal treinen loopt niet meer. Op de in de arbeidsbeurs gehouden vergadering besloten de spoorwegar beiders de staking voort te zetten en een onderhoud aan te vragen met den raad van beheer der maatschappij. Alle maatregelen zijn genomen om den geregelden toevoer van levens middelen naar Parijs te verzekeren. Verschillende arrestaties wegens sa botage worden verwacht. De directeur van de „Compagnie du Nord" ver klaarde aan Briand, dat hij meende te kunnen rekenen op de trouw van het grootste gedeelte van zijn personeel. Het besluit tot militaire organisatie van het spoorwegverkeer zal van blij- venden aard zijn. De „Soir" deelt mede, dat er op de stations aan de Belgische grens de. grootste verwarring heerscht. Van St! Quentin tot aan het station Bergen zijn de rails opgebroken en de tele graaflijnen doorgesneden. Te Feignies zijn de schroeven der rails over een lengte van 200 M. in de richting van de Belgische grens losgedraaid. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De oopie wordt nimmer teruggegeven.) Sociale cursus. Mijnheer de Redacteur! Wil zoo goed zijn onderstaande te plaatsen als antwoord aan den heer G. F. Lindeijer. Alléén de plaatselijke pers was uitgenoodigd, dus had de bureaulist volkomen recht elke andere ver tegenwoordiger van de pers te weren, doch had de bureaulist geen recht iemand die intrée wenschte te be talen, te weigeren; en waar de heer Lindeijer toch is geweerd geworden, zoo is dit de schuld van éen of hoogstens twee bestuursleden ge weest, het zij door misverstand of iets anders. De besturen hebben deze hande ling afgekeurd en bieden den heer Lindeijer hunne verc langs dezen weg openl het verspreiden van licl wenschen zij niet alleer verwanten, doch ook denkenden te doen. V ij het klein zijn, z< Lindeijer bedoelt en h weigeren der redactie - breker" verre weg, omd lijken tegenstander niel hij ook zij. Mijnheer de redacteu na dit schrijven niet m 'en- r Ontvang onzen dank. D. DIJK Voorzitter van c vergade Revolutie in P De correspondent va lijnsche blad de „Loka er in geslaagd een lan Vigo te verzenden, een blijkbaar aan de censu De correspondent sei Lissabon eenvoudig tyrannie heerscht, die iend door de soldaten, zins worden aangevoer ren. „Tot dusver mc zulke omstandigheden ministerie seint h houden moet de soldi heeft verleden Vrijda middel van schei pe psS weten te bewaren. Tot de demoralisatis der t. toonen. Een soldatesl nooit van het gezag n haar loon te eischt slachtoffers. Hier werd als slachtoffers gekozi gen Vrijdag bevel om van drie kanonschote te verlaten. Toen dat si; acht uur weerklonk bleven, begon de jach lijken. Iedere priester straat zag werd beetg< mishandelingen en gi arsenaal gesleept. Teg zamelde zich de mc Jezuïtenklooster. Niet i als de onder republikei verkeerende pers vo h gepeupel was het, t opende, met een ha; tegen de ramen. Eerst hagel de deur begon dedigden zich de prii riep het gepeupel toei op en er werd een het gebouw geopend, pater werd gedood ei terwijl eventueele an door de Jezuïten werde toen zij vluchtten inl sche gangen die hu bindt met twee buiten kloosters, die even worden. In die gan; kloosterlingen zich t aanvallers trachten h verstikken. De ordebr beet kon krijgen wen driftig gekleed, naar 1 sleeptop wagens h ende nonnen vervoe alle kloosters drong gepeupel om te plun daar verschillende waarop het volk z gekoeld. De muren z lionnaire spreuken republikeinsche mach ren onschuldig te moord en de plunderi dus dat de soldatesk, tig is." Ziedaar de voors waarschijnlijk niet ps pondent van een n blad. Wanneer zijn v is, dan blijkt voor maal hoe ontzaglijk voor de leiders een het goed meenen, o binnen de grenzen der te houden. Waarlijk de Turke Europa een mooi vot Zij zijn eerst overget daden, toen een zeer revolutie van den Su Pelijken toorn had de leiders zijn zelfs volutiedagen, altijd c bet gepeupel den baa rtgens spant de Port t'ng, volgens ander wachten in om verd kloosters te beletten politie bij de kloostc bevolking, zoo leze: Politie, die kloosters Waakt, te dwingen t en onderaardsche gev 'e doorzoeken omda °ver allerlei ongert daar gebeurd zoudei 15 tiet altijd bij macfc

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2