dam weder tot het verledene, een bezoek waarvan men zoowel in de stad als onder de marine zeker nog lang de aangenaamste herinneringen zal bewaren. Werving. Van 1 Januari tot 1 October 1910 zijn betaald aan prenriën voor perso nen die door aanwerving in dat tijd vak zijn toegelaten tot een vrijwillige verbintenis bij de landmacht, onge veer 30,000 gld. Het aantal aangeno men vrijwilligers heeft in dat tijdvak bedragen, bij de infanterie 288 man, bij de cavalerie 340 man, bij de ar tillerie 166 man en bij de genie 172 man. Aan premiën wegens vrijwillig verblijf onder de wapenen krachtens art. 112 der Militiewet, is in dat tijdvak ongeveer betaald f 3000. Voor deze premie kwamen in aanmerking 45 miliciens bij de cavalerie, 77 bij de artillerie en 8 bij de genie. Pensionneering bij de S.S. Naar „Het Centrum" uit goede bron Verneemt, zullen de verbeteringen in de regeling der pensionneering van het personeel der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, welke door de directie, in overleg met de regeering zijn vastgesteld, met 1 januari a.s. worden ingevoerd. Het maximum toe te kennen pensi oen zal van 30/60 op 40 60 van het gemiddelde bedrag der jaarlijksche bezoldiging worden gebracht, zonder dat van de tegenwoordige deelge- nooten een verhooging der bijdrijgen zal worden gevorderd. Deze verbete ringen zijn in hoofdzaak te danken aan het krachtdadig ingrijpen van onzen tegenwoordigen minister van waterstaat, mr. Reg out. Vlissingen, 11 October. SOCIALE CURSUS. Gisterenavond werd in de groote zaal van den heer Buning alhier ge opend de sociale cursus, welke dezen winter gehouden wordt, uitgaande van „Patrimonium", Chr. Nat. Werk mansbond en de Chr. Jongelings- vereeniging. De bijeenkomst wetd geopend met het zingen van Psalm 103:1. Vervolgens ging de voorzitter, de heer D. Dijkstra, voor in gebed. Daarop werd gelezen Lucas 9 18-26. De voorzitter zette hierop het doel van dezen cursus uiteen. De jonge- lings-vereeniging „Calvijn" heeft sympathie betuigd met dezen cursus, doch zij achtte zich nog te jong om mede te doen, doch stelde haar leden in de gelegenheid tot bijwoning. Deze avond is de eerste van een zestal te houden vergaderingen, ter wijl bovendien nog 3 buitengewone vergaderingen zullen plaats hebben, waarop andere sprekers zullen wor den uitgenoodigd. De cursus-avonden worden gehou den vooral om beter op de hoogte te komen van sommige vraagstukken. Waar ds. Hogerzeil zich bereid heeft verklaard daar meent het be stuur dit besluit op hoogen prijs te moeten stellen, omdat ds. Hogerzeil geheel op de hoogte is van de sociale quaestie. De voorzitter wees er verder op, dat deze avonden leer-avonden zijn en dus geen gelegenheid zal worden gegeven tot debat, wel zoo noodig tot het doen van enkele vragen. De heer Hogerzeil kreeg hierop het woord, die met genoegen de groote opkomst op deze vergadering con stateerde, waaruit blijkt, dat velen belangstellen in de te behandelen vraagstukken. Wij moeten er voor zorgen, zeide spreker, dat onze maatschappij blijft rusten op de christelijke grondslagen en daarom moeten wij op de hoogte zijn van de sociale vraagstukken. Een sociale cursus is daarom zoo goed om dat wij daardoor elkander van de verschillende zaken op de hoogte brengén en zoo duidelijk mogelijk voorstellen. Eerst zal over het verleden ge sproken worden, om zoo geleidelijk ook door de middeleeuwen te komen tot het heden, den nieuweren tijd met zijn socialisme en anarchisme en deze dan te toetsen aan de chris telijke beginselen. Ds. Hogerzeil zeide, dat na de pauze gelegenheid zal worden ge geven tot het doen van vragen. Hedenavond zal gesproken worden over de geschiedenis van het volk Israël. Dit onderwerp werd door spreker uitvoerig uitgewerkt. Het leent zich echter allerminst voor een geregeld verslag en had dit ook slechts ten doel om in de eerste plaats den toestand, uit sociaal orgpunt beschouwd, van de grijze oudheid uiteen ie zetten. f Spreker eindigde zijn boeiende rede met er op te wijzen, dat de groote gedachte, die aan Israël ten grond slag isdat gij U naasten lief zult hebben. Wij nemen deze groote beginselen over voor onzen tijd en waar anderen die beginselen verwerpen daar wor den de wegen gescheiden. Voor de christelijke arbeiders is het een reuzentaak in deze dagen tegenover de beginselen die werken, de christelijke beginselen te stellen, doch hiertoe vooral spoorde spreker de christen-arbeiders aan. Een luid applaus viel ds. Hoger- ten deel. Vervolgens werd een korte pauze gehouden, waarin gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen, terwijl in de pauze tevens een col lecte werd gehouden voor het zie kenfonds „Hulp in Nood." Alleen de voorzitter, de heer Dijk stra, maakte gebruik van de gele genheid tot het stellen van een vraag. Ds. C. L. Voorhoeve wenschte geen vraag te stellen, doch zijn groote sympathie te betuigen met de ope ning van dezen socialen cursus door ds. Hogerzeil. Overigens wenscht ds. Voorhoeve er op te wijzen, dat ook bij het volk van Israël allesbe halve een ideale toestand bestond. Zoowel de voorzitter als ds. Voor hoeve werden door ds. Hogerzeil uitvoerig beantwoord. De voorzitter hoopte dal de vol gende avonden even,druk bezocht zullen worden als gisteren het geval was en dankte ds. Hogerzeil voor zijn leerzame voordracht. Ds. Hogerzeil stelde voor op de volgende bijeenkomsten een bus te plaatsen bij den ingang der zaal, waarin zij, die dat verlangen, de vragen schriftelijk kunnen werpen. Hiertegen bleek bij het bestuur geen bezwaar te bestaan. De voorzitter verzocht daarna te zingen Gezang 2 3. Met dankzegging van ds. Hogerzeil werd deze bijeenkomst gesloten. Tot het houden van een inspectie door den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten liep heden een exTatrein van Viissingen naar Breda welke aan alle stations en halten circa 10 minuten zich ophield ten einde den leden gelegenheid te geven tot het nazien van gebouwen, sporen enz. De trein vertrok om 10,03 v.m. van hier en kwam 5.51 n.m. te Breda aan. Gisteren werden de zomerschie- tingen der Sociëteit Gaai en Doel- schieten „de Eendracht" alhier met een groote prijsschieting gesloten. De prijzen werden behaald res pectievelijk door de heerenVan- huysse, hoofdvogelLafère, rechter zijvogelGoormachtig, linker zijvo gel de Paep, rechter kalA. Klij- berg, linker kalP. van Schaik, rechter 2e kal. De prijzen werden na afloop der schieting door den president, den heer A. Loekemeijer met toepasse lijke woorden den winners uitge reikt. Ook de prijzen gedurende het geheele seizoen behaald, werden door den president uitgereikt, aan de heeren Vanhuysse, voor de meeste hoofdvogels; Lafère, zyvogels; Van Schaik, kleine vogels. Een gezellig samenzijn besloot deze laatste zomerschieting. De 2 luit. j. J. van der Eijk van het 4e regiment vesting-artillerie te Ter Neuzen, is gedurende het tijdvak 15 October 1910—31 januari 1911, beiast met de leiding van het voorb. mil. onderricht in Zeeuwsch Vlaan deren. Tot zetter voor 's rijks directe be lastingen in de gemeente Ovezande voor het tijdvak van heden tot 31 December 1912 is door den Commis saris der Koningin benoemd de heer A. de Jonge, ter vervanging van den heer P. Priem, die overleden is. De heer C. Zwagerman, voorzitter der vereeniging ter bevordering van de geitenfokkerij in Zeeland en zui- velconsulent te Middelburg, heeft met de veeteelt- en zuivelconsulenten der andere provinciën te Utrecht een vergadering gehouden, om voor ge heel Nederland voor de geitenfokkerij vast te stellen een gelijkvormig stamboek en dek en sprongregister. Voor het gansche land zullen de stamboekeischen en de merken de zelfde zijn, terwijl de getatouëerde voorled r der provincie zal aandui den in welk deel van Nederland de geit tehuis behoort. KERK EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ar- nemuiden (loez.) de heer A. C. En klaar, cand. te Utrecht. Zondagavond hield de tot hoog leeraar aan de gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam benoemde ar. H. Th. Obbink te 's Gravenhage zijn afscheidsrede. De St. Jacobs-Kerk was propvol, zelden was de Groote Kerk zoo gevuld, onder het gehoor bevonden zich o.a. al de Hervormde predikanten te 's Gravenhage, de colleges van ouderlingen, diakenen, kerkvoogden, collectanten en andere autorileiten, alsmede vele van elders gekomen predikanten. Dr. Obbink had tot tekst gekozen de woorden uit het Evangelie van Mattheus hoofdstuk 6 vers 33, dezelfde tekst welken hij bij zijn intrede aldaar op 17 October 1906 had behandeld. De prediking werd afgewisseld door het zingen van Psalm 113 vers 1 en 2, en Gezang 147 vers 2. Na de boeiende en met groote aandacht ge volgde rede nam de scheidende leer- aar op hartelijke wijze afscheid van zijn medeherders en leden van den kerkeraad, allen gevoelig dankende voor de liefde en medewerking welke hij in zijn vierjarig verblijf in die ge meente had ondervonden, en beval zich in de blijvende liefde van hen en de gemeente aan. Met het „Onze Vader" sloot de redenaar de plech tigheid, waarna Psalm 72 vers 11 werd aangeheven. Na het uitspreken van den Apos- tolischen Zegen, zong de talrijke schare den geliefden leeraar toe Psalm 121 vers 4. Ger. Kerken. Beroepen te Tholen ds. A. Voogel te Puttershoek. Tweetal te Wolfaartsdijk ds. G. de Jager te Bruinisse en ds. O. R. Oos terhof te Westerbark. Aangenomen het beroep naar Me- liskerke door ds. K. Veen te Oostburg. Chr. Ger. Kerk, Bedankt voor het beroep te Apeldoorn ds. J. Wisse Cz. te Zierikzee. R. Kath. Kerk. Door dein Zeeuwsch- Vlaanderen bekende familie de Brei dels te Gent, is aan het R. K. Kerk bestuur van Oostburg, ten behoeve van de kerk, een nieuw orgel aange boden. De voordracht voor onderwijzeres aan school C (hoofd de heer G. Jurry) bestaat uit de dames A. C. Snoep te Rilland Bath, C. G. Krook te Arne- muiden en H. van de Swaluw te Heinkenszand en die van onderwijzer aan dezelfde schooi uit de heeren j. R. H. de Smidt te Sas van Gent, J. Sanderse te Colijnsplaat en A. var, Es te St. Philipsiand. Tot onderwijzer aan de open bare school te Krimpen a. d. Lek is benoemd de heer P. A. C. Reijers te Middelburg. Rechfiaken. Het schijnt op den jongsten Ko ninginnedag te Wissekerke (Noord Beveland) verre van rustig geweest te zijn, althans voor de rechtbank te Middelburg stonden in verband met aldaar op dien dag gepleegde onge regeldheden hedenmorgen niet minder dan vier personen terecht. In drie zaken was sprake van mishandeling en werden respectieve lijk als vonnissen geëischt vier maanden, éen maand en f 20 boete subsidiair 20 dagen hechtenis, terwijl een vierde persoon, die op dien zelfden dag een rijksveldwachter be- leedigende woorden toevoegde f 15 boete subsidiair 15 dagen tegen zich hoorde eischen. Gnmewgd Nieuws. Een cadeau voor ieder, die voor slechts f 2 koopt uit de groote op ruiming van beste boeken tot wer kelijke spotprijzen van gebr. E. en M. Cohen te Amsterdam. Men ontvangt voor elke f 2, die men besteedt, een mooie; beste, goed lichtgevende electrische zaklantaarn. Men zie het aanbod in dit num mer. Boeken van de beste auteurs, romans, dichtwerken, wetenschappen enz. Zaterdagavond had op de Pas- seerdergracht te Amsterdam een vechtpartij plaats tusschen eenige werklieden van een aan die gracht gelegen fabriek. Een der vechtenden werd te water gegooid en een ander aan het hoofd gewond. Nog denzelf den avond werd de woesteling, die den man in het water gegooid heeft, gearresteerd ook de man die van de mishandeling verdacht wordt is aan gehouden. Door de politie uit Hoorn is te Haarlem een onderzoek ingesteld bij den banketbakker, waar de vergiftigde taart, die den dood van juffrouw Markus op haar geweten heeft zou zijn vervaardigd De meesterknecht kon onmiddellijk uitmaken, dat de taart werkelijk door hem was ver vaardigd, natuurlijk zonder vergif, en dat hij haar op het verzoek van den besteller, dien hij ook herkende, had verpakt in een kistje van de choco ladefabriek Union. Vermoedelijk door de duisternis misleid, is Zaterdagavond nabij de spoorhaven te Helmond een vrouw in het Kanaal geraakt. Haar lijk werd Zondagmorgen opgehaald. De onge lukkige droeg de gehaalde winkel waren nog in haar schort. Zon dagmiddag is op den Straatweg on der Lisse een wielrijder, komende van Amsterdam, onder een auto ge raakt en overreden. Het lijk is naar Amsterdam vervoerd.Te Bergen- op Zoom werd een 2jarig kind door een wagen overreden. De kleine over leed spoedig daarop. Een löjarige jongen te Delft werd gisterenavond op den Haagweg, onder de gemeen te Rijswijk toen hij uitweek voor een verhuiswagen, door de uit de richting 's Gravenhage komende stoomtram gegrepen en vermorzeld. Het lijk van den jongen werd per tram naar Delft vervoerd. In een onbewaakt oogen- biik viel een 11 '2jarig meisje te En schede in een fonteinbekken. Toen de vader die een mand met appels naar boven had gebracht, in den tuin terugkeerde, was het kind reeds verdronken. Zaterdagavond is te Haarlem een bestuurder van een melk wagen beklemd geraakt tusschen de viaduct van de spoor aan den Kruis weg en de electrische tram. De man werd zoodanig gewond, dat hij naar het gasthuis moest worden ver voerd. Aan het station te Leiden is een reiziger uit een trein verwijderd, die volgens telegraphisch bericht van iiet station Den Haag een meisje met een revolver zou hebben bedreigd. Na onderzoek is gebleken, dat be doelde reiziger een ongeladen revol ver bij zich had, welke hij van den eenen zak in den anderen stak ten aanschouwe van het meisje, wellicht met het doel haar schrik aan te jagen, daar zij vroeger kennis met elkaar hadden gehad. Nadat de re volver hem ontnomen was, is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Een van de jongere te Utrecht gevestigde advocaten is sedert eenige dagen niet meer te Utrecht woon achtig, terwijl niet bekend is, waar hij zich op het oogenblik bevindt. Evenals de meeste zijner collega's was ook deze advocaat belast met de afwikkeling van een aantal faillisse menten, in welke functie hem gelden waren toevertrouwd. Naar het U. D. uit goede bron verneemt, werd door den verdwenen advocaat den laatsten tijd meermalen gespeculeerd; men vermoedt thans, dat hij tot dekking van de door hem bij deze speculaties verloren sommen de gelden heeft aangewend, die hij als curator in die faillissementen onder zich had. Zooals van zelf spreekt, is de ver dwijning aangegeven bij de Recht bank, die nu de zaak verder on derzoekt. Het staat vast, dat de verdwenen advocaat van Uirecht is gegaan naar Parijs doch het ligt voor de hand, dat hij Parijs alweer zal hebben verlaten. Tientallen menschen stonden gisterenmorgen te kijken voor eenige perceelen in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam, waarin de manufac- turenhandel „De Zon" gevestigd is. De magazijnen waren geopend, doch voor alle ingangen hadden zich po litieagenten geposteerd, die het bin nentreden verboden, zoodat de win kels geen klanten ontvangen kon den. De reden van dit politie optreden De eigenaar der magazij nen, was reeds herhaaldelijk door het gemeentelijk bouw- en woning toezicht aangeschreven tot het aan brengen van een ijzeren brandtrap achter den winkel, daar anders bij brand geen voldoende vluchtwegen openstonden. Aan dit bevel was, trots herhaalde aanmaningen, tot op heden geen gevolg gegeven en thans trad de gemeente als boven beschreven op verbood den verkoop. De eige naar zal nu wel moeten gehoorzamen. Heel Dinard is in opschudding over een moordaanslag, gepleegd on der omstandigheden die aan de Corsi- kaansche vendetta herinneren. Een werkman, vader van zes kinderen, ontmoette dezer dagen een vriend uit zijn jeugd, dien hij in 26 jaar niet gezien had. Zij gingen veel samen uit, en de werkman verzocht zijn ouden kennis VictorBeslon geheeten, eens in zijn woning te komen. De laatste kwam, en vertoefde eenige oogenblikken in het huis van zijn voormaligen makker. Toen deze hem echter uitliet, keerde Berlon zich eensklaps om, beet hem toe „Herin ner je je nog wat je me 26 jaar ge leden hebt gedaan"? en schoot hem bout portant een kogel in het hoofd, om hem vervolgens zoo heftig met de revolver op de hersens te slaan, dat de kolf afbrak. Badend in zijn' bloed zakte de getroffene ineen. Toe gesnelde bewoners van het huis zou den den moordenaar gelyncht hebben, indien de gendarmen hem niet juist bijtijds hadden bevrijd. Bij zijn ver hoor bleek, dat Besion 26 jaar ge leden eens door zijn makker tijdens een vechtpartij deerlijk gehavend was. Sinsdien zocht hij hem overal, om zich daarover te wreken. De toestand van den getroffene is hopeloos. In het Siiezische dorp Schöa- hagen zijn de 52jarige boer Klein en zijn vrouw door hun knecht ver moord. De moordenaar had zich in den stal verscholen en toen Klein daar bezig was het vee te voederen, sloeg hij hem, vermoedelijk met een stuk ijzer dood. Daarna begaf hij zich in huis en vermoordde ook de boerin, die reeds te bed lag, In een andere kamer van de hoeve bevon den zich 2 volwassen dochters. Haar bond de moordenaar aan handen en voeten en noodzaakte haar, onder bedreiging met den dood, hem te zeggen, waar Klein zijn geld gebor gen had. De oudste dochter had de tegenwoordigheid van geest een plaats te noemen, die tamelijk ver van de hoeve was verwijderd en, terwij! de moordenaar zich daarheen begaf, wist zij zichzelf en haar zuster los te maken en hulp te halen op een naburige hoeve. De moordenaar is echter niet teruggekeerd en men heeft ook nog geen spoor van hem gevonden. Zijn geheele buit bestaat uit 11 mark, die hij in de woonka mer van het vermoorde echtpaar wegnam. Hij was door Klein in dienst genomen op papieren, ter name van Zander Krause, maar men vermoedt, dat die papieren valsch zijn. Zaterdag is op de lijn Parijs— Lyon—Middellandsche Zee, een po ging gedaan om den trein te doen derailieeren. Gelukkig merkte een der beambten, dat een wissel was stuk geslagen en een groot stuk hout tusschen de rails was gekomen. Hij kon den trein nog rot staan brengen, waardoor een groot ongeluk werd verhoed, 's Avonds bemerkte men dat zes telegraafdraden bij het station Maisons—Alfort waren doorgesneden. De politie stelt een onderzoek in. Volgens een telegram uit War mond in Minnesota zijn ten gevolge van boschbranden de steden Beau- dette, Spooner, Pitt en Graceten ver woest. Men heeft 75 lijken van kolo nisten gevonden, maar vermoedt dat er 300 omgekomen zijn. Nog tal van plaatsen worden bedreigd. Commandant Rumilly, van de citadel te Hanoï, zijn vrouw en 3 kinderen, een ordonnance en 2 huisjongens zijn, na het eten, ziek geworden onder vergiftigingsver schijnselen. Een Anamitische, die den vorigen dag ontslagen was, is gearresteerd. Alleen de commandant overleed, alle andere zijn buiten gevaar. Twee jaren geleden werd te Hanoï een complot onder de inlan ders ontdekt, om het geheele garni zoen te vergiftigen. Toen zijn ver- scheidenen hunner aangehouden, voor den krijgsraad gebracht en gefusi- ieerd. In het Fransche dorpje Fres- naie du Sauvage, bij Alengon, is een moord gepleegd door een negenjari gen knaap, Alfred Duclos. Die jongen heeft zijn eenjarig broertje in de wieg met een hamer het hoofd ingeslagen en het daarna nog verscheide messteken toegebracht omdat het aanhoudend geschreeuw van het kleintje hem razend maakte. De moeder, die aan den drank was, lag ondertusschen in beschonken toe stand te siapen. De kleine moorde naar wilde het eerst nog doen voorkomen alsof zijn moeder met het kind op den arm tegen den schoor steen was gevallenmaar de wonden van het kind logenstraften die be wering en ten slotte was hij wel ge noodzaakt tot een bekentenis, die hij met groote bedaardheid afleg de, zonder eenig blijk van berouw. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) (De copie wordt nimmer teruggegeven.) Sociale cursus. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding der advertentie in uw blad, begaf ik mij Maandagavond naar dezen cursus van ds. Hogerzeil, teneinde als redactie van de „Baan breker" een verslag van de lezing te maken. Mij werd toen namens de besturen der drie Christ, vereenig. medegedeeld dat de bijeenkomst huis houdelijk en voor de pers niet toegan kelijk was; óok tegen entrée mocht ik niet binnen daar de advertentie ujeromtrent verkeerd was, voor geestverwanten was Hierop valt niets aan a[ieen als 't licht van de korenmaat wordt gepi (je buitenstaanders in d Achteraf blijkt mij echte (niet geestverwanten) loc laten, 't Ging dus opzetti redactie te weren. Zulk van de gecomb. besture onS niet als tegenwerking gevoeld, 't Is daarvoor t alleen een tekort aan manieren, óok tegen ande jn acht te nemen. Misschien heeft ds. H in de regeling te vertell jn 't vervolg óok anderi worden, óok onze redacti woordig zijn. Dit zou bewijs van goede manie: Met dank voor de pla Uw G. F. BUÏTENL. Revolutie in Pc Zondag, zoo schrijft de van de „Matin" te Lissa geheele bevolking van de been. Overal zag men de rep kleuren op de japonnen de jassen der mannen, c kinderen, op alle rijtuig! heerschte opgewektheid bare pleinen speelden m het nieuwe volkslied, da daverend werd toegejuii neer de helden van denl vertoonden, dan vormde dellijk een geestdriftige toejuichte en in triomf r Eerst geschiedde dit borst Mechado do Sant volutionaire troepen haf daarop met een jong m sabel om, dat zoolang duurde, niet van de t geweken, daarop weder lende leiders der revolul Koning Manue! heeft laten in ongunstiger standigheden dan ooit vorst voor hem. Hij h als geen vermogenzijn die een prinses van gefortuneerd. De hertog de broeder van konir eveneens zonder midd< het schuitje betrad, dat jacht zou brengen, waai Gibraltar zou vluchten, schippers twee biljetten hebben getoond met „Dat is alles wat ik ui deneem en tevens al Dat Maria Pia, de gre den onttroonden konin rige financieele omstai vindt, is van algemeen Vóór zijn vertrek uit Manuel een eigenham brief gericht aan den ei waarin hij zegt, dat standigheden hem heb zich in te schepen, tegej de verklaring wensch dat hij zich niets te vt bat hij altijd heeft geii goed Portugees en ste] heeft gedaan. Hij ver! dat hij steeds met g Portugees zou blijven e bat het land hem rech| bervaren en zijn geV' grijpen. Door zijn vertrek, v aan toe, heeft hij geen willen geven dat hij a be regeering. Ziehier een beschr bombardement van het boor den „Matin"-cor< Jet ontleent aan een blad. „in het Necessidade et honing naar de vo y°s van de infanterie "et gebrom der kanon och rr.et zijn dienarei ®uren weerkaa'sen nt Qer hovelingen. Hij he ®en, keert zich om en Waar er is niets. All ërimte zalen. Sabugo: raait aan zijn grijze eker aan de bladzij' odugeesche geschied le««: de oorlogen, d ue beschrijvingen van SJ"gen en van wank e koning laat zich weer staattweer op, eer, geeft ook in |,,,es. te kennen die r hp. esf> gaat naar dc In ,Voorhoofd bijna Van 'eeker> naar h< Dnm galeis, naar °m Carlos schilderd

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2