Gemengd Nieuws. J3U1TENU publiek zijn gemaakt, kan er voor ons geen reden zijn deze aan onze lezers te onthouden en ontleenen wij aan de „Midd. Ct." het volgende: Wederom zijn groote stukken grond voor viiiabouw aangevraagd. De combinatie, die de exploitatie der badplaats op 't oog heeft en reeds zoo menigmaal van zich heeft doen spreken, laat weer eens van zich hoo- ren. Het is hier gebruik dat, wanneer men grond wil koopen van de ge meente, de kooper vooruit de koop penningen stort, waarna de raad over den verkoop beslist. Die combinatie nu wenschte indertijd niet te betalen vóór de coniracten geteekend waren. Toen dat gebeurd was, bleek nog geen lust tot betalen te bestaan. Nu schijnt dat veranderd te zijn. Tenminste dezer dagen is f5000 gestort, terwijl het resteerend bedrag (f 18,000) in de eerste week van Januari zal voldaan worden. Direct wordt dan overgegaan tot aankoop van den grond rond het Grand Hotel, dat een groote uitbrei ding zal ondergaan. Bovendien heeft de combinatie haar oog laten vallen op een strook grond tusschen het gebouw van den heer Siegers, staande naast de ijssalon, en het haventje van den spuiboezem. De optie, die de heer Roland op dien grond had, is vervallen. Het ligt in de bedoeling dit haventje mettertijd te overbruggen om een di recte verbinding te krijgen tusschen den Boulevard Bankert en den Bou levard Evertsen. Doch alvorens daar toe zal worden overgegaan, zal een flinke brug gelegd worden rond den gevan.gentoren, waarover ook rijtuigen kunnen passeeren. Het groote open vak in de huizen rij van de Coosje Buskenstraat (Oprit) zal binnenkort ook in handen van een bouwondernemer overgaan, ter wijl nu we toch over bouwen schrij ven we meteen wel kunnen melden, dat de teekening van de nieuwe R. Kath. kerk ter goedkeuring is inge diend en dat nog dezen winter met den bouw een aanvang zal worden gemaakt. Deze kerk komt te staan op het opgespoten terrein achter de Paul Krugerstraat, met hel front naar de Hobeinstraat. Nog een veertien tal dagen en de firma Bos zal met het volspuiten gereed zijn. Uit een en ander valt op te maken, dat de bouw vakken een goeden tijd te gemoet gaan er zal van den winter werk genoeg aan den winkel zijn. Het Ned. tooneelgezelschap onder directie van Frans Hart voerde gis teravond op „De twee Weezen." Van dit stuk schijnt eene bijzondere aan trekkelijkheid uit te gaan, want on danks de vele malen, dat het hier al is opgevoerd, was de groote zaal van het Concertgebouw geheel ge vuld met een belangstellend publiek dat pleit mede voor het feit, dat dit gezelschap aan het Zondagavond publiek voldoeteen voile zaal toch zegt iets en niet alleen het stuk maar ook het spel moet aan zekere eischen voldoen,wil een tooneelgezel schap aanspraak maken op belang stelling; dit schijnt dus met het ge zelschap van Frans Hart het geval te zijn. Er werd ook gisteravond weer goed gespeeld. VOETBAL. Roozendaal Vooruit 1—E.M.M. 12—3 Stand bij de rust 2—1. Te ongeveer kwart voor twee ving bovengenoemde wedstrijd voor de zuidelijke 2e klasse aan. Scheidsrech ter was de heer Vroom, die weer (evenais in Goes) uitstekend voldeed. „Roozendaal" stelde zich op meteen volledig elftal, terwijl „E. M. M." 2 invallers telde. Reeds dadelijk pakten de Rozendalers met vuur aan. De achterhoede der roodwitten was nog niet in vorm, vooral de doelverdediger werkte in het begin zeer gevaarlijk. Bij een dier aanvallen van de rood- baatjes sloeg de Vlissingsche doel verdediger den bal tegen het hoofd van den Roozendaalschen linksbinnen; de bal sprong terug in het verlaten doel en „Vooruit" leidde door dit gelukkige doelpunt met 1—0. Niet lang mochten ze zich hierin verheugen nadat de bal eenige keeren rakelings langs het doel der rooden was ge gaan,- wist „E. M. M."'s eminente rechtsbinnen de geheele vijandelijke verdediging te passeeren en te doel punten 1—1. Kort daarna schoot een der Rozen dalers op het Vlissingsche doel, de linkerachterspeler wilde den bal weg- koppen, doch in plaats daarvan raakte hij hem met de handstrafschop. De roode middenvoor nam dezen hard, doch onzuiverde Vlissingsche doelverdediger sloeg slechts gedeel telijk raak en „R. V." leidde onver diend tot de rust 2—1. Na de rust pakten de roodwitten beter aan; vooral in het eerste half uur speelde hun voorhoede uitstekend samen. Nadat de linksbinnen den bal hard via den paal had uitgekogeld, wist dezelfde speler uit den hierdoor ontstanen hoekschop het gelijkma kende punt te fabriceeren 22. Een kwartier voor het einde gaf de „E. M. M." spil den bal over aan den linksbinnen; deze draalde geen oogenbiik, doch maakte met een zuiver schot het winnende punt voor „E. M. M." Het laatste kwartier deed ,,R. V." alle mogelijke moeite gelijk te maken; de roodwitte achterhoede, aan wier hoofd de spil schitterde, wist nu evenwel van geen wijken meer. Het was en bleef 3—2 voor de Vlissingers. Om bij de overwinnaars te begin nen blonk ver boven de anderen 21 spelers de spil uitzijn afnemen en voeden was eenig. Verder speelde ook de rechtermiddenspeler, de rechts binnen en -buiten (na de rust) best. Bij „Rozendaal" blonken uit: de middenvoor en de rechtermiddenspe ler door hun goede, de rechterachter- speler door zijn ruwe en woeste spek A.s. Zondag 16 October: „E. M. M." I„Helmond" I alhier. Als allen willen en spelen zooals ze kunnen, dan zal „Helmond" vast niet met 2 puntjes terugkeeren. A—Z. Te Helmond werd voor de com petitie gespeeld tusschen „Helmond" en „M. V. V. O." met den uitslag 2—5. Men schrijft ons uit Middelburg De heer J. I. van Wuijckhuise, directeur der ambachtsschool, bur geravondschool en avondschool voor handwerkslieden alhier, die benoemd is tot directeur der ambachtsschool te Dordrecht, heeft Zaterdag blijken ontvangen van de toegenegenheid van leeraren en leerlingen, waarin hij zich hier verheugen mocht. Zooals wij reeds meldden boden de leerlingen den scheidenden di recteur een grooten koperen pot met palm aan. Des avonds waren het de leeraren der drie scholen met den concierge, die den heer Van Wuijckhuise ais blijk van waardeering, een bronzen beeld op piëdestal aanboden. Het beeld stelt voor „Le Travail" van E. Picault. De oudste leeraar sprak hierbij een rede uit, waarin hij wees op de goede verstandhouding, en de aan gename samenwerking en hulde bracht aan hetgeen de heer Van Wuijckhuise gedaan heeft voor het tot stand komen van het nieuwe schoolgebouw. Nog ontving de heer Van Wuijck huise een aandenken van de leer lingen van den cursus voor bouw kundig opzichter, waarvan hij ook leider was. Dit aandenken bestond uit een eikenhouten bureaustoel en een dito couranten-standaard. Als bewijs hoe goed het velen in de rijkswerkinrichtingen bevalt mag wel het volgende worden gemeld: Zekere C. A. G„ een oud-Middel burger, was destijds door de Utrecht- sche rechtbank tot opzending ver oordeeld. Nadat hij ontslagen was, deed hij alle pogingen om weer te worden opgenomen doch de Utrecht- sche rechtbank veroordeelde hem niet meer tot opzending, daar dit alleen maar meer geschiedt door de rechtbanken als de aangehoudene in het arrondissement geboren is. G. dacht „de aanhouder overwint" en vertrok naar Middelburg, waar hij Zaterdag door de politie werd aan gehouden en als verdacht van land- looperij voor den officier van justitie werd geleid. Van het 2e baf. te Middelburg zijn op Zaterdag j.l. 5 onderofficie ren, 3 korporaals en 37 soldaten ge detacheerd te Venlo, ter versterking van dat garnizoen tot 1 December a.s. In den avond van Donderdag ji. ongeveer 7 uur, ging een 40jarige boerenvrouw, wonende te Souburg te voet van Middelburg huiswaarts langs den Nieuwen Vlissingschen weg. Toen zij ongeveer bij de voor malige ijsbaan was, werd zij door een manspersoon aangesproken, die haar vroeg of zij alleen naar huis moest. Zij antwoordde van ja. Op een andere vraag deelde zij mede onge huwd te zijn. Hierop wierp de man zijn rijwiel, dat hij aan de hand bij zich had, in een tuintje van eene woning, welke bleek zijn eigen woning te zijn. Plotseling greep hij toen de vrouw vast en droeg haar ondanks haar verzet in de woning, alwaar zich een verder niet aan te duiden ergelijk tooneel afspeelde. De vrouw stelde de politie in kennis met dit beestachtig optreden van haar aanrander, met het gevolg, dat Zaterdagmiddag zekere C. de K„ een 43jarig gehuwd persoon, die o.a. als strooper geen onbekende bij politie en justitie is, als verdacht van deze lage daad werd gearres teerd. Na verhoor door den rechter commissaris is de K. voorloopig in het huis van bewaring te Middelburg gedetineerd. In langen tijd had men niets verno men van den aanleg van de stoom tram Hontenisse Selzaete, waarvoor de noodige subsidiën verleend zijn. Thans is bekend geworden, dat de concessionnarissen -in verbinding ge treden zijn met het comité voor tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen en'dat het resultaat daarvan zal zijn de totstandkoming Van een naam- looze vennootschap voor exploitatie van al de ontworpen tramlijnen in Zeeuwsch-VIaanderen. Men schrijft ons uit Ter Neuzen: Zaterdagnamiddag viel een timmer mansjongen, werkzaam aan het ma ken van een nieuwe kap, van een hoogte van ongeveer 8 M. op de achterplaats der woning. Zijn val werd onderbroken door een traplad der die liij in de hand had. Zijn linkerbeen brak, maar overigens zal het bevredigend voor hem afloopen. Beter liep het af met een schil dersknecht die dien morgen door het uitglijden zijner ladder van 4 M. hoogte op straat viel. Na zijn ladder te hebben rechtgezet en de gevallen potten weer te hebben bijeengeschar- reld ging hij weer direct aan 't werk. "ÜRis EU SCKOOLMEUWS. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Haar lem ds. G. Posthumus Meijjes te Zandvoort, ds. A. de Visser te Gro ningen en ds. G. W. C. Vunderink te Amersfoort. Tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Ekehaar ge meente Rolde, (Drenthe) is benoemd mej. M J. de Regt te Koudekerke. Rechtzaken. In de heden te Middelburg gehou den openbare terechtzitting van den Raad van Beroep voor de ongevallen verzekering, had de uitspraak plaats in zake A. K. te Ierseke, waarbij de beslissing der Rijksbank werd ver nietigd en aan klager als schade loosstelling werd toegekend a. ge nees- en heelkundige behandeling en b. met ingang van 11 April 1910 een rente, waarvan het bedrag werd bepaald op f 1,19 per werkdag. De beslissing der Rijksbank werd vernietigd en aan klager C. v. M. te Ter Neuzen, met ingang van 25 Juli 1910, eene voorloopige rente toegekend van 59 cent per werkdag. De beslissing der Rijksbank werd vernietigd en P. A. R. te Vlissingen in zijne vordering niet-ontvankelijk verklaard, voor zoover die een tijde lijke uitkeering betrof en het overige dier vordering ontzegd. Voorts werd het beroep van M. N. te Goes niet-ontvankelijk verklaard omdat klager den termijn om in be roep te komen had laten voorbijgaan. De justitie te Amsterdam heeft het nog niet opgegeven om klaarheid te brengen in de zaak van de ver dwijning van elfduizend gulden, wel ke de knecht van een besteldienst bij de firma Moquette aldaar moest bren gen en welke hij voorgaf verloren te hebben. De knecht is gelijk men zich herinnert, geruimen tijd in bewaring gehouden, evenals zijn broeder, doch daar tegen hem geen enkel bewijs was bij te brengen, moesten beiden op vrije voeten worden gesteld. Vrij dag echter heeft de justitie detwee broeders overvallen in de woning hunner moeder in de Jonkerstraat. Bij huiszoeking werd, hoewel de men- schen als arm bekend staan, een be drag van f 300 gevonden en in beslag genomen. De justitie vond aanleiding om de twee verdachten wederom te arresteeren. De politie werd gewaarschuwd door een jonge vrouw, die in relatie stond tot een der beide broeders. Zij had als haar aandeel in den buit gevraagd duizend gulden. Toen deze haar echter werden geweigerd, heeft zij gedreigd met de door de firma Mo quette uitgeloofde f 500 te zullen gaan verdienen door de daders aan te wij zen. Bij deze bedreiging heeft zij het niet gelaten de inval der politie was daarvan het gevolg. Reeds langen tijd zijn de bui tenwegen te Zeist onveiligmen spreekt er wel niet hardop over, maar 't kan toch niet worden ontkend. De waarheid hiervan is Donderdag avond opnieuw gebleken. Een onge veer 18jarig meisje uit Utrecht is werkzaam aan een strijkinrichting te Zeist. Het meisje gaat geregeld des avonds naar huis toe. Donderdag avond omstreeks half zeven was ze weder op weg naar het station te Zeist en liep in het Beukenbosch, toen ze eensklaps aangegrepen werd door twee of meer lieden, die haar op den grond wierpen, trachtten te berooven en kennelijk meer leelijks in den zin hadden. Het doodelijk verschrikte meisje riep luidkeels om hulp en gelukkig verscheen er spoe dig bijstand in de gedaante van een paar burgers en politie. De laffe daders sloegen op de vlucht. Maar ze hadden intusschen het meisje erg toegetakeld het gezicht was verwond, de kieeren gescheurd, de blouse los gerukt, terwijl enkele ringetjes, die het meisje aan de vingers had, daar van waren geroofd. Vreeselijk ont daan werd ze, gesteund door de hulpbiedende lieden, naar de strijk inrichting teruggebracht waar ze een weinig bijkwam. Daarop is ze weer naar het station gegaan om naar huis te vertrekken. De Zeister-politie is onmiddellijk op onderzoek uitgegaan en is de daders vermoedelijk reeds op het spoor. De Haarlemsche recherche heeft Zaterdagmorgen in het logement Volksbelang aan den Jansweg een löjarigen kantoorbediende aangehou den, die zich door middel van braak in een kantoor van de firma S. C„ Wijnhaven N, Z., te Rotterdam, f 700 had toegeëigend. De jongen bekende een sleutel te hebben weggenomen uit den lessenaar van den chef en daarmede de brandkast te hebben geopend. Hij is met zijn vriendje, een 13jarigen tuindersjongen, naar Haarlem gereisd. Zij hadden nog f 670 van het gestolene over. De jongens zijn naar Rotterdam over gebracht. Een 3jarig kind te Etten is in een sloot gevallen en verdronken. Onder Nederhorst-den-Berg is een knaapje in de Vecht gevallen en eenige oogenblikken later levenloos opgehaald. Vrijdagmiddag passeerde een Leidsch studen*, zoon van een Leidsch hoogleeraar, per stoomfiets den Haag. Buiten de gemeente Leiden werd hij aangehouden door een 8-tal als heeren gekleede personen, die hem uitnoodigden eens met hen te spelen. Toen onze student zeide, geen geld bij zich te hebben, bood een van het achttal hem f 100 ter leen aan, wat door den student aanvaard werd en waarvoor hij een schuldbekentenis teekende. Het geld was echter spoe dig verloren en alleen met een schuldbekentenis van f 100 verrijkt, kwam de man in de stad terug, Een paar uur later kwamen de heeren reeds aan zijn woning en vroegen het geld terug. Zij hebben het echter niet gekregen, want toen eerst be greep de student, dat hij met kwartjesvinders te doen had. Dezer dagen hield voor het gemeentehuis te Zaandam een Am- damsche atax stil, waaruit in alle ge voel zijner waardigheid stapte een bedelaar, die juist uit de kolonie Veenhuizen was ontslagen en nu ten raadhuize zijn uitgaanskas ten bedra ge van f40, in ontvangst kwam ne men. Mijnheer had een vriend tot gezel schap medegenomen en beiden waren reeds flink in de olie. Toen het geld ontvangen was, gold het eerste be zoek natuurlijk een café en de atax- chauffeur wachtte heel geduldig tot het zijn vrachtje behaagde naar Am sterdam terug te keeren. Te Leeds is brand uitgebroken in het stedelijk ziekenhuis, waarin zich 420 volwassen patiënten en 30 kin deren bevonden, welke laatsten in een ontzettenden angst geraakten. De vlammen, die met een razende snel heid om zich heen grepen, bemoeilijk ten het reddingswerk ten zeerste. Dank zij echter de toewijding van de zusters en de brandweer konden allen, groot en klein, bijtijds weggebracht worden. Het gebouw is van binnen geheel uit gebrand. Eindelijk schijnt het gelukt, den dader van den grooten juweelendief stal in de kapel van het klooster te Czenstochau (Pr. Polen) le ontdekken. De diefstal betrof naar men zich zal herinneren een waarde van 15 milli- oen kronen. Bizonder kostbaar was het met juweelen bezette kleed van het Mariabeeld en de diamanten kroon. Daders zijn waarschijnlijk de vroeger in het klooster wonende monnik Da- masius Macoch en misschien vele be dienden van het klooster. Aan den diefstal is ook een moord verbonden die onlangs gepleegd werd. 12 Juni 1910 werd uit het klooster het lijk van een man vervoerd, dat thans is gevon den en herkend als dat van een post beambte. Deze man is vermoedelijk op de hoogte van den diefstal geweest en daarom uit den weg geruimd, naat men denkt door den monnik Damasius I Macoch. Deze is gevlucht; de prior, I Rehmann, moet van de heelezaakop I de hoogte zijn geweest. De monniken schijnen de politie eerst op een valsch spoor te hebben geleid, maar velen zijn er nu gearresteerd. Hoewel in den' laatsten tijd weinig berichten over ontevredenheid onder het Fransche spoorwegperso neel tot ons kwamen, schijnt het nog allesbehalve pluis onder deze staats beambten, want Zaterdag hebben wederom 6000 spoorwegbeambten in de arbeidsbeurs van Parijs een ver gadering gehouden, waarbij zij zich andermaal verplichtten, om bij het eerste het beste signaal den arbeid neer te leggen. Een der leiders verklaarde dat, wanneer de regeering de eischen der stakers niet inwilligde, de staking binnen acht dagen zou beginnen. Vrijdag is te St. Petersburg een nieuw aviatisch ongeluk gebeurd. De kapitein Machiewitch was ditmaal het slachtoffer. Hij deed een vreeselijke val van 1000 M. hoogte. Hij bestuurde eenbiplan. Kapitein Machiewitsch had eerst 22 Juni te Pau zijn „brevet de pilote" gehaalden was weldra een der stoutmoedigste en kalmste avia- teurs. Na zijn terugkeer in Rusland hoorde men hem niet meer als aviateur noemen. Nochtans bleef Machiewitch rusteloos bezig zich in de aviatiek te bekwamen. Nog slechts kort ge e- den, zijn voorlaatste vlucht, had Sto- lypin, Ruslands minister-president, met hem een vlucht van een kwarlier gedaan. De schoener „Friedrich", 80 netto registerton groot, in 1872 gebouwd en het eigendom van de reederij W. Schuchmann, te Geestemüde, werd onder de Engelsche kust aangevaren door het met kolen van Engeland naar Bremen bestemde Eng. stoom schip „Sir Walter Scott" en zoo zwaar getroffen, dat hij bijna onmid dellijk zonk. Vier van de vijf opva renden, waaronder ook de kapitein, verdronken, alleen de lichtmatroos, die zich wist te redden op de kiel van de omgeslagen boot des schoe ners, werd gered. Volgens de verklaring van den geredden jongen voer het stoomschip eerst door zonder zich om het aan gevaren schip of de opvarenden te bekommeren. Op het hulpgeroep van den aan de kiel der boot hangenden matroos, dat door een der opvarenden van het stoomschip gehoord werd, kwam de kapitein tot andere gedach ten en keerde naar de plaats der aanvaring terug. Op de kust van County Dow had een aanvaring plaats tusschen het te Belfast thuisbehoorende, van Dundalk naar Washington bestemde stoom schip „Melissa" en de Engelsche vischsmak „Alice" tengevolge waar van laatstgegoemd vaartuig zonk. Drie der opvarenden gingen met het zinkende schip naar de diepte, een vierde werd gered, doch had reeds zoo erg geleden dat hij aan boord van het stoomschip stierf, de drie overigen kwamen behouden op het stoomschip en werden te Kilkeel geland. De „Melissa" heeft slechts geringe schade bekomen. In antwoord op de wals-prijs- vraag van het Duitsche weekblad „Die Woche" zijn niet minder dan 4200 walsen ingekomen. De beoor deelaars zijn nu aan 't schiften en overwegen. Maar het is waarlijk geen wonder, dat zij niet verwachten voor het einde van dit jaar gereed te zijn om de drie prijzen (6000 Mark) toe te kennen. De jonge Roosevelt, Theodoor geheeten evenals zijn vader, de oud president, is onlangs gehuwd en heeft zich te San Francisco gevestigd. Daar tracht men hem en zijn vrouw echter het leven zuur te maken en houdt hem geheel en al buiten de conversatie. De hoogere klasse te San Francisco, de „Four Hundred", staat nl. geheel en al aan de zijde van de spoorwegmagnaten en de amb tenaren, die wegens omkooping ver volgd waren en is dus niet bijzonder ingenomen met den oud-president. En Roosevelt Jr. volgt geheel en al het voorbeeld zijns vaders en betoont niet alleen sympathie aan de her- vormingsgezinden, maar steunt ook de „oproerige" candidaten. Dat ver geeft men hem in de Californische hoofdstad niet. De afkeer van de jonggehuwden is zoo sterk, dat zelfs familieleden van mevr. Roosevelt, rijke bankiers daar ter stede, hen niet willen ontvangen. Revolutie in P<| pe „Daily Chronicle het vervolg van het vei gebeurtenissen te Lissal jjt verslag verzekerde tering van het admiraa Carlos" de overwinning „ubliek. De bemanning als krankzinnigen en oi geheelen nacht een kanos alle kanonnen tegelijk vuurd en maakte voortd> van electrische mijnwer Woensdag bij het a; den dag heschen de de witte vlag, wat ontm voor de koningsgezinds Eerst gaven de d> vervolgens de geheele 1 over, met uitzondering gerwachten, die liever vielen, dan zich over t overblijvende soldaten verwachten boden voo weerstand op het Cam< verzetten zich vijftien mi mitrailleuses, maar daa hopeloos was, gaven De republiek werd later uitgeroepen. De zegt, dat Dom Alfonso begin van den opstanc was, naar Engeland se oorlogschip te verzoek was afgesneden, maar man bracht de boodsc schip, belast met het f kabels en zoo werd, schadigde kabel gevon telegram verzonden. Van de grens af heerscht volkomen rus! is hersteld. Het station heeft haar gewoon aan: verschillende gedeelten er echter nog uit alsof beleg is afgekondigd omgekomen burgers moet ongeveer 300 l gevecht is beperkt geb of drie punten van de ongeveer 1500 republ daten, bij welke zich' gewapende burgers ha De monarchistische f omtrent 2000 man. Het besluit tot vi kerkelijke congregaties afgekondigd gewordens De personen, die waren genomen omda van geheime genootsc vtije voeten gesteld, heeft kwijtschelding leend voor staatkundig persdelicten. De wet I op de drukpers is opni verklaard. De regeeriit op de congregaties Aimer en Bramcamp s en heeft tevens gelast ambtenaren de hun no; sommen zullen word De eedsformule is ver belofte, waarbij men verklaart de plichten, ander ambt verbondei zullen vervullen. De r het nieuwe formulier v goedgekeurd, waarin „koninklijk" wordt v „republikeinsch". He thans aanhangige reef 10 dagen verlengd. Onder de oude po heerscht groote verw bladen, die op het schorst zijn, zullen be gingen ondergaan. In opgemerkt, dat de a klooster Quelhas ge troep, geleid moet zijn! die zeer goed met de om te gaan, men ven oud-soldaten van de zijn geweest. Het jez I de Quelhas-straat is f Engelsche vlag bovei geheschen werd. Eenige priesters, a momd, werden gearrt werd een priester gei Theophilo Braga, d de voorloopige rege journalist gemachtigd, verklaring„Het te\ heden is feitelijk alleen is de orde de grootste vreugde net geheele land. f overal toegejuicht. El welke voortdurend aan ten ontvangen word de erkenning van d dat er volmaakte rus vreemdelingen die ge de omwenteling bewc die overal heerscht, deigelijk feit eenig in E*e voorloopige i voortdurend zitting, sluiten zullen aanhc Bekendgemaakt. Men et hoegenaamd geen

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2