zij dringen alsnog op aanvaarding van het legaat aan. Is die kerkeraad werkelijk tegen een orgel, dan zouden de leden, indien zij te Haarlem woonden, zeker ook wel ontstemd zijn door hetgeen het carillon aldaar in deze dagen deed hooren. Dat carillon, waarvan tot nu toe niet dan eerwaarde, ge degen, vaderlandsche liederen werden gehoord, heeft Maandagmiddag met koperen mond het lied van den glorieusen Kobus over de stad ge galmd. Kobussie is dus officieel erkend: het lied van de glorie van „Kobussie", z'n geluk bij de schoo- nen, een week lang ter gelegenheid der Haarlemsche kermis op zoo- Meier lippen, is daarvoor een eer te beurt gevallen, grooter dan alle voorgaande te zamen Gelukkige Kobus 1 Oneindig licht zinnig carillon zoo zou zeker de pas genoemde kerkeraad oordeeien. Een andere kerkeraad, die te Rijssen, ;en een groot deel der Hervormde ge meente aldaar, toonde zich ook zeer ontstemd, toen een predikant van el ders in de vacature aldaar optrad en een gezang, in plaats van een psalm, liet zingen. Bij het eerste gezang ver lieten enkelen, Dij het tweede zeer velen het kerkgebouw, waaronder de kerkeraadsleden op één na. Toen de leeraar na afloop door het dorp ging, werd hij nagefloten. Zeer waardig lijkt ons die houding der op posanten niet. Zeer onwaardig is het gedrag geweest van hem of hen 't is niet bekend of er één of meer daders waren die het lijk van den algemeen geachten Jan Jans Bakker, die voor de haven van Scheveningen met nog drie opvarenden van de „U. K. 72" is verongelukt, hebben beroofd van de gouden halsknoopen en de f 16, die in den broekzak zaten. „Hyena's van het zeestrand" noemt het „N. v. d. D." deze dieven terecht, die ons doen denken aan de „hyena's van het slagveld". Op eerlijker manier kwam de jonge Brandt, zoon van den Zwitserschen ingenieur Brandt, die den Simplon- tunnel maakte en in 1908 als miliion- nairstierf,dezer dagen nog aan 'n aard'g kapitaaltje. Hij werd zeer verrast door de mededeeling, dat hij aan de over heid te Zürich een boete moest betalen van 1 millioen 2 honderdduizend gul den, omdat zijn vader niet opgegeven had, dat hij in Rusland eigendommen had ter waarde van ruim 7 millioen. De jonge man, die met dit extraatje ook niet bekend was, heeft met plezier de hooge boete betaald, daar hij er 6 millioen mee verdient. Hij is dus „bin nen". Dat schijnt Sequah ge her innert U hem toch wel, lezer Sequah, een der grootste reclame-makers van eenige jaren geleden Sequah schijnt nog niet „binnen" te zijn, al heeft hij indertijd geld als water ver diend. Althans, na in jaren niets van zich te hebben laten hooren', opeens duikt zijn naam nu weer op in een advertentie in een Hoilandsch blad, waarin hij een compagnon vraagt „in zake een wonderdadig middel tegen rheumatiek, samenstelling Sequaholie met radium". Men ziet: de man gaat mee met zijn tijd en versmaadt de hulpmiddelen der nieuwste wetenschap niet. Het schijnt dus, dat de Sequah olie alléén niet meer afdoende is. Een jongmensch, die zich taxeert ais „een ontwikkelde jongen", zoekt zijn fortuin langs een anderen weg. Hij zond aan de „Bred. Ct." een ad vertentie van dezen inhoud „Een on- wikelde Jonen oud 34 Jaren zoekt Een v/edèwe of zoo be nede die jaren die Een klein boerderij of zoo An de hand heeft of wel handel drijf om met haar het huwelijk an te gaan lieft zonder kindere. belaan steiend worde ver zogt zig te meide binen viertien dagen onder numer 4846 van dit blad". Die „Onwikelde Jonen" is heusch nog zoo dom niet. Keuvelaar. Vlissingen, 7 October. Bij de op heden door Burg. en Wetli. gehouden aanbesteding voor de levering van brandstoffen ten be hoeve der gemeente Vlissingen is ingeschreven door de heeren F. Wibaut Zoon, alhier, Ruhr- kolen f 0.85, Newcastle kolen f 0,82, Belg. Anthraciet 2%o f 130, idem 3%o f 1.50 alles per H.L.korte turven f7 per 1000; brandhout f0 65 per 100 bossen. N. B. Bijlceid, alhier, Ruhrkolen f0,85, Belg. anthraciet 35'45, f130 idem f0/30 f 1.29, alles per H.L.korte turven f7 per 1000; brandhout f8 per stère, bosjes hout f0,75 per 100 bos. J F. en F. Schellen, alhier, Engel- sche stukkool f 0.90, Belg. Anthraciet 25/4s. f 1 50, idem 20 'so f 1.40, alles per H.L. Op een gisterenavond gehouden vergadering van de vereeniging van bazen en on derbazen „de Schelde" is besloten tot oprichting van een weduwenfonds tot versterking daar van zal de contributie verhoogd worden. De voorloopige werkzaamheden o. a. voor het ontwerpen van een concept-reglement, werden opgedra gen aan het bestuur. Hedenmiddag is van Antwerpen hier binnengekomen de Engelsche driemastschoeuer „Eldra" om aan de electro-tinfabriek een lading ijzer in te nemen. Voor het voorloopig machinisten diploma is geslaagd de heer A. Auer alhier. Dinsdag jl. trokken enkele stewards van de maatschappij „Zeeland" de f 15.000 op een twintigje uit de Staatsloterij. Van vreugde gingen zij aan den rol, met het gevolg dat twee hunner nog 's nachts naar het politie bureau moesten worden overgebracht. Men schrijft ons uit Middelburg Gisterenavond deelde een burger aan een agent van politie die aan het station te Middelburg dienst deed mede dat hij door een boerenjongen mishandeld was. De agent wilde den aangewezen persoon arresteeren doch kreeg een klap in het geiaat, waarop de dader vluchtte. De agent hem per rijwiel achterna, wederom verzette de vluchteling zich en stompte den agent zoo, dat deze van zijn rijwiel viel. Hierop sloeg de boer, die bij de politie bekend is en te Souburg woont, weder op de vlucht rnet achterlating van zijn pet en schoenen. Deze werden in beslag genomen en de woesteling zal zeker zijn gerechte straf niet ontgaan. De politie te Middelburg heeft twee jongens van 8 en 9 jaar betrapt op het stelen van appels uit een tuin. De jongens bleken geraffineerde boefjes te zijn, daar zij de appels 's morgens begroeven, om ze 's mid dags weer op te graven de kleinen ontrukten zich vroeger als gewoonlijk uit Morpheus armen om hun misdaad te kunnen volvoeren. Door de Nederlandsche regeering is aan de Belgische de uitlevering toegestaan van L. M., bloemenkoop- man, vroeger wonende te Gent en Eecloo thans wonende te Sas van Gent en gedetineerd te Middelburg, op grond van een arrest van het hof van beroep te Gent waarbij hij ter zake van't plegen van onzedelijke handelingen met kinderen beneden 11 jaar en openbare schennis der eerbaarheid, is veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 9 maanden. Ï4ERK EN SCHOOLNIEUWST5 Ned. Herv. Gem. Beroepen te Cam- perland ds. B. S. van Veen, thans hulpprediker, die het beroep heeft aangenomen. Vele scholen van het platteland van Walcheren zijn in min of meer erge mate ontvolkt door het heerschen der mazJen. Zoo is zelfs de openbare school te St. Laurens om die reden gesloten. Reeftfcaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: A. W. S., 15 jaar, sta- tionstelegrambesleller te Axei tot 3 maanden tuchtschoolG. G., 41 jaar huisvrouw van C. H., zonder beroep te Souburg een maand ge vangenisstraf, E. S., 19 jaar, werk man Sas van Gent f 15 boete subsi diair 12 dagen hechtenis W. A. O., 17 jaar, timmermansknecht en W. v. d. G„ 16 jaar zonder beroep, beiden te Arnemuiden, beiden tot f 7 boete subsidiair 14 dagen tuchtschool en J. E. E., 12 jaar, koewachter te Axel f 3 boete subsidiair 1 week tuchtschool bedreiging met zware mishandeling A. M., 22 jaar arbeider te Eede 4 maanden gevangenisstraf bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtJ. M., 18 jaar boerenknecht te Kloetinge 14 dagen gevangenisstraf veroorzaken van lichamelijk letsel door onvoorzichtigheid: P. J., 18 jaar landbouwersknecht te Bigge- kerke 14 dagen hechtenis mishandeling: A. M„ 29 jaar, met selaar te Oostburg f 7 boete subsi diair 7 'agen hechtenis mishandeling en strooperijJ. J. K., 14 ja.u, koewachter te Breskens tot een maand tuchtschool strooperij met inklimming A. C. C., 24 jaar, kleermaker te Hontenisse, f 3 boete subsidiair 3 dagen hechte nis; eenvoudige beleediging L. V., 40 jaar fotograaf, zonder bekende woon- of verblijfplaats f 10 boete subsi diair 10 dagen hechtenis en P. D., 44 jaar wed. A. van O. te IJerseke en G. J. B., 50 jaar timmermans knecht te Vlissingen, beiden tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis; met voldoen aan een door een ambtenaar gedaan bevelP. T. D., 33 jaar, werkman te Hontenisse tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis beleediging ambtenaarD. M.Th., 28 jaar, huisvrouw van E. B., St. Janstèen f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis vrijgesprokenL N. B., 63 jaar, zonder beroep te Goes, beklaagd van huisvredebreuk; A. W. de K., 16 jaar timmermansknecht; J. D. L. S., 17 jaar, meubelmaker en A. v. E., 15 jaar, allen te Middelburg, beklaagd van strooperijJ. K. de K., loopjon gen, A. M., 26 jaar bankwerker en W. A. P. F. L. de K., 16 jaar, arbei der allen te Middelburg, beklaagd van heling. Door den kantonrechter te Mid delburg werd eenige weken geleden de 31 jarige arts L. W. aldaar, ver oordeeld tot f 25 boete wegens het niet binnen drie dagen opgeven van het voorkomen van een geval van roodvonk bij een zijner patiënten aan den hoofdinspecteur van de volks gezondheid. Heden (Vrijdag) werd deze zaak in appèl behandeld voor de recht bank te Middelburg, De hoofdinspecteur, dr. Ruysch uit Den Haag, verklaarde als getuige, dat hij eerst op 30 April en na aanschrijving, bericht heeft ontvangen van een geval van roodvonk, dat dokter W. reeds 4 April geconsta teerd had. De heer W. meende, dat waar hij toch zijn plicht deed door aangifte ten stadhuize te dien, de straf niet evenredig aan het gepleegde verzuim is. Ook laakte hij de wijze van op treden van den heer Ruysch, die het doet voorkomen of beklaagde opzet telijk geen aangifte deed. Het O. M. vroeg eenzelfde straf als door den kantonrechter opgelegd. Ook werd behandeld de zaak tegen P. A. S., 37 jaar, smid alhier. Deze man had partij getrokken voor een paar zoontjes van hem, die ruzie hadden met den 9jarigen J. K. Everaars. Hierbij bad S. den kleinen jongen bloedend verwond. Het O. M. eischte f 15 boete sub sidiair 15 dagen hechtenis. Ten slotte eischte het O. M. straffen van twee, drie en viér maanden tegen een vijftal mannen uit Vlissingen, die op 28 Augustus jl. zich te Middelburg hevig verzetten tegen de politie, toen een agent een hunner wegens dron kenschap wilde arresteeren. Door J. F. M., 24jaren, landbou wer wonende te Hontenisse, thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, is hooger beroep aangeleekend tegen het vonn's van de rechtbank te Middelburg van den 23 September 1910, waarbij hij we gens zware mishandeling werd ver oordeeld tot eene gevangenisstraf van zes jaren met aftrek van den tijd door hem in verzekerde bewaring door gebracht. Ook de officier van justitie is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Hef gerechtshof te 's Gravenhage vernietigde gisteren onder meer het vonnis van de Rotterdamsche recht bank, waarbij de 52jarige inwoner van Rotterdam J. B., wegens zeden misdrijf was veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf, sprak den be klaagde vrij en gelastte zijn onmid dellijke Invrijheidstelling. ié Vliegen. Kwart vóór vijf is Olieslagers gisteren te Nijmegen de lucht in gegaan, onder warme toe juiching van duizenden, die hij op 220 M. hoogte met,zijn pet zwaaiende begroette. Dadelijk zweefde hij ver weg in de richting Mook, tot men niet meer zag dan een stip. Na boven het terrein te zijn teruggekeerd, be schreef hij een breeden boog, gevolgd door een tocht in zuid-oostelijke rich ting. Hij heeft ongeveer 22 minuten gevlogen en heeft een hoogte van 250 M. bereikt. Het publiek verwelkomde hem har telijk. Een krans werd aangeboden door de voetbalvereeniging N. E. C. De eerste dag van de Alkmaaïsche vliegweek heeft een schitterend ver loop gehad. Op het gunstig onder Heiioo gelegen terrein waren naar schatting 4Ó00 personen aanwezig. Niet lang hield de Belgische vlieger Verstraete het publiek in spanning. Tegen drie uur maakte hij op zijn Sommer-tweedekker een vlucht van 7 min., op een hoogte van 60 M. In den verderen loop van den mid dag maakte de heer Verstraete nog twee vluchten, respectievelijk van 9 en 6 minuten op 80 a 90 M. hoog te. Na de landing verklaarde hij slechts „een weinigske" last van ruk winden gehad te hebben. Toen een postbode te Veenen- daal Dinsdagmiddag de post naar den trein- bracht, die om 2.55 in de richting Amsterdam vertrekt, reed hij met het karretje te dicht bij den binnenkomenden tie in inet het gevolg, dat de kar door den trein werd gegrepen en nagenoeg geheel en al vermorzeld werd. De inhoud, be staande uit ta! van pakketten, enz. werd zeer zwaar beschadigd. De postbode wist door een behendigen sprong het gevaar van door den trein gegrepen te worden, te ontwijken. Te Rotterdam is gisteren gear resteerd de kantoorbediende P. H., verdacht van diefstal van f 2000 ten nadeele van zijn patroon J. H. in de Wijnstraat. Een löjarig kantoorbe diende van de margarinefirma Swift en Co. aan de Wijnhaven te Rotter dam, stal 760 uit de brandkast. Hij is voortvluchtig in gezelschap van een 14jarigen kameraad. Ten behoeve van den havenbouw in Helgoland is de uitvoering aange vangen van uitgebreide oeverwerken, volgens het systeem van jhr. R. R. L. de Murait te Zierikzee. Deze werken ressorfeeren onder de Kaiseriiche Werf te Wilhelmshaven. De uitvoering is opgedragen aan de firma Schneider te Berlijn. Voor deze werken zijn eenige arbeiders uit de provincie Zeeland in dienst genomen, waar de eerste werken volgens het systeem-de Murait woiden uitgevoerd. -— Een 10 jarig jongentje, dat op de Rozengracht te Amsterdam bij een kibbelpartij een kameraadje van gelij ken leeftijd met een mesje gestoken heeft, is sindsdien niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. De toestand van den verwonden jongen is niet van ernstigen aard. Te Steenbergen is des avonds de bestuurder van een aakscheepje, door de duisternis mis leid, in de Fabriekshaven gevallen en verdronken. Hij laat eene weduwe met een kind na. Te Drumpt is een man van een mestkar gevallen, waarbij hij het borstbeen en een paar ribben brak. Tengevolge daarvan is hij overleden. Gisterenmorgen geraakte een 50 jarig persoon in de Minerva- haven te Rotterdam, bezig zijnde met het laden van een schip, bekneld tus- schen een ijzeren balk, waardoor de ongelukkige dadelijk werd doodge drukt. De man is gehuwd en Iaat vrouw en kinderen na. Donderdag avond is aan den steiger van de stoomloodsboot een visscherman van Scheveningen, varende op een bom overboord geraakt. De man was 34 jaar oud, gehuwd en vader van 3 kin deren. Donderdagmorgen viel een timmerman uit het klokkegat van den in aanbouw zijnden toren der R.-K. kerk aan de Naarderstraat te Hilver sum. Hij kwam op het dak der kerk terecht, gleed daar af en viel toen op een steiger, waar hij bleef liggen. In bewusteloozen toestand werd hij op genomen en naar de ziekenverpleging overgebracht. Een dokter verleende de eerste hulp. Vermoedelijk heeft de man een hersenschudding gekregen. In de nieuwe haven te Vlaardingen is drijvende gevonden het lijk van een 23 jarig persoon wonende te Delfs- haven, die 28 September over boord was gesprongen van een zeevisschers- vaartuig. Ook te Zaandam is ge bleken, hoe nuttig politiehonden kun nen zijn in het opsporen van personen. Er was een knaapje van 4'/s jaar zoek, vermoedelijk verdronken. Maar waar De politie werd gewaarschuwd, en de inspecteur bracht zijn speurhond mee. Het dier werd een kleedingstuk van het vermiste knaapje onder den neus gehouden, en weidra wees de hond de plaats aan, waar het kind gevonden kon worden, en ook gevon den werd. De kleine was reeds over leden. In de wei kplaats der Staats spoor is een 40 jarig werkman tus- schen een machine bekneld geraakt. Met zware inwendige kneuzingen werd de man vervoerd. Zijn toestand is ern stig. Gistermiddag had te Assen een zeer treurig ongeluk plaats. Op den Parallelweg werd een 2jarig kind door een vrachtwagen overreden. Het kind liep uit het hekje bij het huis op een wagen toe, kwam met het hoofd onder de wielen en was on middellijk dood. De voerman reed in matigen draf, zoodat hem geen schuld treft. Te Drumpt viel Woensdag een man van een mestkar, waarbij hij een borstbeen en een paar ribben brak. Ten gevolge daarvan is hij gister overleden. Een 8jarige jongen is in de Schiehaven te Rot terdam gevallen en verdronken. Gistermiddag viel de concierge van bet politiebureau op het Jonas Daniël Meyerplein te Amsterdam bij jje| lappen der glazen uit de tweede verdieping op straat. De ongelukkig werd met ernstige inwendige kwets- uren opgenomen en naar hel Binne„. gasthuis vervoerd. St. Petersburg verheugt zichin 'n verhaal, dat op alle gezellige bijeen- komsten van rijk en aim, oud en jong, hoog en laag druk besproken wordt. Een zekere gravin Kloezinska, een vrouw van ongemeene schoonheid is naar de gevangenis gebracht. Het' is niet de eerste keer, dat zij ZOo algemeen van zich doet spreken. Haar geliefde en haar echtgenoot hebben 18 jaar geleden geduelleerd en laatst genoemde werd gedood. De geliefde die door eeri vreeselijke wroegii» gekweld werd, trok zich terug in af. zondering, en ging naar het klooster van Soiowetsk. Gravin Kloezinska kon hem echter niet vergeten en wist weg en middeien te vinden om als monnik in hetzelfde klooster te wor den opgenomen. 18 Jaar lang is zij erin geslaagd, haar sexe voor de andere monniken verborgen te hou den. Thans is het bedrog ontdekten de schoone monnik is naar de gevan genis gebracht. Door een slanggebe ten. Dezer dagen kreeg de Lon- densche diergaarde een bezending slangen. Daaronder was een groene boomslang uit West-Afriica. De slan genknecht, die de zending uitpakte, werd door het giftige dier in den' vinger gebeten. Hij brak het beest, dat bleef hangen, met een potlood den bek open, gaf zich bij den beet een prik met een naald en zoog de wond uit. Daarna dronk hij een flinke hoeveelheid whisky. Spoedig voelde hij de werking van het gif, Het kostte hem moeite om te loopen, maar hij drong er zich toe om zijn bloed gaande te houden. Het werd hem wonderlijk om de oogen en zijn huid werd zoo pijnlijk, dat hij hem nauwelijks Ikon aanraken. Nadat hij twee uur in beweging was gebleven, namen de verschijnselen af. Maat nog voelt hij in den nek eenige stijfheid. De mambra is een week na zijn aankomst gestorven. De knecht, die nu veertig jaar in de diergaarde met slangen omgaat, heeft behalve dezen keer, nooit een ernstigen slagenbeet gehad. Hij rekent daartoe niet, dat een groote python hem eens in het been heeft gebeten. De Iidteekens van de tanden van hel monster draagt de knecht nog. Een kloek matroos van het Anterikaansche oorlogsschip „Kansas" is Maandag om het leven gekomen bij het redden van een vrouw. De vrouw geraakte bij het gedrang op een steiger in de rivier de Hudson te water en de matroos, Eugène Audit, sprong onmiddellijk er in om haar te redden. Hij dook onder haar en wist haar boven te houden, tol zij door zijn kameraden veilig in een boot was geholpen. Zelf trachtte hij te vergeefs in de boot te komen; zijn krachten begaven hem, hij dreef weg met den stroom en zonk voor men hem kon bereiken. Maar de door hem geredde vrouw die een juweeien ring miste en meende dat die in de bo of was ge vallen, riep „Helpt mij toch mijn ring zoeken en iaat hem alleen wurmen Wat komt zoo'n ellendige matroos er op aan 1" Het had weinig gescheeld of Audit's verontwaardigde kameraden hadden de ondankbare, ongevoelige vrouw weer in 't water geworpen; zij werd met moeite door een officier beschermd en onder politie-geleide weggebracht. Volgens statistiek van „Lloyd's Register of Shipping" waren 30Sep tember 1910 op de werven in het Ver. Koninkrijk in aanbouw (excl. oorlogsschepen) 346 stoomschepen met een bruto inhoud van 1.450,484 ton en 22 zeilschepen met een bruin inhoud van 3713 ton, tegen resp, 268 met 773.429 ton en 4607 ton op 30 September 1909. Van bovenge- genoemde 346 stoomschepen waren 2 stoomschepen met 4883 ton voor Nederlandsche rekening. Naar de grootte zijn de stoom schepen (excl. stoomschepen beneden 100 ton) in aanbouw verdeeld ais volgt: 135 van 100-1000 ton,78vM 1000 4000 ton, 101 van 4000-81P ton, 24 van 8000 12000 ton, 6t» 12000-20000 ton en 2 van 20m ton en daarboven. Op Nederl. vverve zijn volgens Lloyd's Register in aan bouw 23 stoomschepen met e inhoud van 43.153 bruto-ton en zeilschepen met een inhoud i 1000 bruto ton (excl. schepen neden 100 ton.) pniTBNLAN -j^volutie in Portuga n, voorloopige regeering rie den eersten ministerr; uedurende 31 uren van f,renden strijd van de sche fróepen, oe^nde b^..™1 enkele wijze persoonlijke L"t gedrag zelfs tegenot schieting van het derde re artillerie; dat des morgens a was aangekomer colonne vai orovincie Heldhaftig- Een Izend man, slechts gedeelte Japend, ging Liberdad, der straat, ganonnen boi door de Avenic over de geheele onder het ber ,ezemde tot De daardoor ontzai artilleristen staakt' "Tn'de straten te Lissabon Woensdagavond een pioclama cnreid, luidende: „Aan het eeesche volk 1 Het gewapeni en de marine voltooiden de matie der republiek. De ont| brengende dynastie der Bra de bewuste verstoorster va socialen vrede, is voor alto bannen uit Portugal. Dit ze en gewichtige feit vormt dt van een ontembaar volk, en vrijding van het vaderland, moed legendair gemaakt het vult met vreugde en geesld hart aller vaderlanders. Op c eindigt voor altoos de slave dit vaderland, en het weldad ven van het vrijheidsregim zich schitterend voor ons op it delijken glans. Burgers dit oogenblik is door, doch is de belooning van allen gevoerden strijd, smartelijke gevoelens, waaron geleden hebben. Het isechtes dat dit oogenblik het begin een tijdperk van strenge zede en onbevlekte rechtvaardighei wij van onze opoffering v vaderland den grondslag mal ons politiek, en van de edel heid jegens de overwonner grondslag van ons zedelijk p Burgers, dat één enkel bel belang van het vaderland, u en éen eenige wensch, de om groot te zijn, u vereenige De republiek vertrouwt volk, tot het handhaven van c schappelijke orde, in den eerb het recht en de toewijding gemeenschappelijke zaak der Bekrachtigt door liefde en op het werk, dat uit de stich Portugeesche republiek vooi Eusebio Leao, de civiele neur van Lissabon, heeft i mate het volgende besluit vei Aan het volk 1 Orde en ai het devies van het vaderland door de republiek. Aan alle van Lissabon wordt verzocht, de eerste zullen zijn de o rust te bewaren, eerbied te b voor de personen en bezittin vreemdelingen, en tevens voor de personen en bezittin alle Portugeezen, welke posiiie, hun beroep, hun of godsdienstige meeningen Braga, de president van h loopige bewind, liet het manifest aan leger en vloc ceerenDe voorloopige <le republiek begroet de troe land en zee,- die met het republiek in het leven riep Iret welzijn van het vaderlan vertrouwen in aller vaderlan «aar de republiek is ingestt allen, hopen wij, dat de van leger en vloot, die g namen aan de revolutionn: weging, zich zuilen vervoe »et hoofdkwartier, om op h meest absolutie ioyauteit nieuwe bewind te beloven. 1 moeten de revolutionnairen llngen bezet houden, voor °'glng van de republiek. De Larvalhaes is benoemd tot oant der divisie van Lissabc ue president van de voc 'egeering Theophile Braga 0e ministeries van buiten zaken der vreemde mog< ,en telegram, waarin wordt en'd, dat de proclameerinj Pnouek en de instelling voorloopigg regeering toont, JKKiug instaat voor de eihgheid en orde. De regeering neemt nog met het oog op_ het feit u fj'te van de troepenmac ste°u ad en de 'foepen in inst dampen nog niet ge ('"temming met de nieuwe "ebben betuigd. Jfgesteld is, dat het hein "Amelia" met den kc 0koninginnen en den h nal c aan boord, reeds o naar Engeland. j\

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2