Ingezonden Sta waarde der 25 cents-stukken wordt vermeld, is het onderscheid tusscben een nikkelen stuiver en een zilveren kwartje nog verminderd, waartoe ook de groote letters op het nieuwge- slagen munststuk medewerken. Men kan dit het best zien door een stuiver, een oud en een nieuw kwartje naast elkaar te leggen. Vergissing kan nu nog gemakkelijker plaats hebben. Het grootste onderscheid bestaat in den gekartelden rand, welke ook het nieuwe kwartje omgeeft, terwijl bij de nikkelen stuiverstukjes de smalle rand glad is. Het beeld der Koningin aan de keerzijde is bij de nieuwe kwartjes fijner dan op de oude. „Voor Jong Nederland." Als bijdrage in de kosten van het in aanbouw zijnde koloniehuis te Bergen aan Zee ontving deze ver- eeniging, behalve nog eenige kleinere bijdragen, o. a. eene bijdrage van 250 en eene van 100 gulden. Met den bouw van het huis schiet men goed op en hoopt men dit gebouw met enkele weken geheel onder den kap te hebben. Om het tekort der bouwkosten te dekken heeft de Commissie van Bijstand een geheel nieuw soort plakkaarten uitgegeven, waardoor aan rijk en arm de gelegenheid geboden wordt, tot den bouw een steentje bij te dragen. Legaten. Door wijlen mr. E. J. Eekhout te Zwolle, zijn onderscheidene belang rijke giften vermaakt aan gestichten, instellingen van weldadigheid, kerk en armbesturen. Gelegateerd zijn aan het buiten- en binnengasthuis f 20.000; het gesticht de Heerinks- huizen f 2000de diaconie f 2000 de algemeene armen f 1000; het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente voor de restauratie van de groote kerk f 2000 de vereeniging „Moe derlijke Weldadigheid"! 2000de vereeniging „Weldadigheid" f 1000. Deze instellingen zijn allen te Zwoile gevestigd. Verder nog aan de Maatschappij van „Weldadigheid" en de Prins Hendrik-stichting ieder f 1000; het doofstommen-instituut te Groningen en dat te Rotterdam, het instituut tot onderwijs van blinden te Amsterdam, de vereeniging voor hulpbehoevende blinden en aan Ned. Mettray te Zutfen ieder f 500. Vlissingen, 5 October. De Russische driemastschoener „Taara", kapitein Retsop, vertrok den 10 September van Demarara met eene lading greenheartbaiken voor de naam- looze vennootschap Houthandel, voor heen G. Alberts Lzn. Co. te Mid delburg. Zaterdagavond werd, naar de „M. Ct." meldt, door een brievenbesteller, terwijl hij de brievenbus aan het post kantoor passeerde, opgemerkt, dat er een brief voor een gedeelte uitstak. Deze werd door hem er uitgenomen en daarbij bevonden, dat hij aange geven was voor een geldswaarde van bijna f800 en afgezonden door eene groote firma alhier. Kennisgeving had onverwijld op het bureel plaats. Vier hofmeesters van de mailbooten der maatschappij „Zeeland" hebben het geluk gehad dat op een twintigje van de Staatsloterij de f 15000 is ge vallen. in de gisterenavond gehouden ver gadering van den Walcherschen Turn bond is besloten eene propaganda uit voering te geven te Koudekerke, op Zaterdag 29 October. Aan deze uit voering zullen deelnemen alle Mid- öelburgsctie vereenigingen, de Vlis- singsche en de Souburgsche gymnas tiekvereniging. Bij het te Utrecht gehouden examen als machinist staagden voor het voor- loopig diploma de heeren P. Burgers en J. Banning alhier. Men schrijft ons uit Middelburg De afdeeling Walcheren van de maatschappij van tuinbouw is voor nemens, bij genoegzame deelname, in de tweede helft van November een tentoonstelling te houden van chrysan themums en aanverwante bloemen. Deze tentoonstelling, tot deelname waaraan buiten de leden nog enkele andere personen zijn uitgenoodigd, zal gehouden worden in de Concert- en Gehoorzaal. De vrijzinnig-democratische kies vereniging heeft in haar Dinsdag avond gehouden vergadering tot be stuurslid gekozen den heer mr. J. J, Heijse, in plaats van den heer L. A. E. van der Ley, die aar. de beurt van aftreding en niet herkiesbaar was. Ter openbare civiele zitting van de rechtbank alhier is hedenmor gen de heer J. W. Schuurman beeëdigd als ambtenaar van den burgerlijken stand alhier. De 21 jarige C. S. die deze week door de politie werd gearresteerd om drie dagen uit te zitten, die hij nog te goed had wegens eene veroordee ling door den kantonrechter alhier, zal nog eens drie dagen moeten zitten daar hij ook veroordeeld is door de rechtbank alhier. De politie is met recht op jacht naar personen, die nog wat met de justitie af te rekenen hebben. Gister middag werd wederom een man, ze kere M. aangehouden, die nog 10 dagen tegoed had wegens mishande ling. Men schrijft ons uit Ter Neuzen: Gedurende het derde kwartaal kwa men alhier binnen met bestemming voor onze haven 99 zeeschepen, me tende 298.549 M3 en voeren van hier uit 78 schepen. In denzelfden tijd van 't vorig jaar kwamen binnen 102 sche pen, metende 285 235 M3 en vertrok ken 85 schepen. Met bestemming voor Gent kwa men binnen 426 schepen, metende 1.263.128 M3 en voeren van daar komende uit 424 schepen. Het vorig jaar kwamen binnen 326 schepen, metende 998.752 M3 en voerenuit 354. Binnenvaartuigen werden 2315 op en 2197 afgeschutover 't zelfde tijdvak van 't vorig jaar resp. 1899 en 1750. Na een moeitevol bestaan van en kele jaren is het Volkshuis te Aar denburg opgeheven, en het gebouw uit de hand aan een particulier ver kocht. Elk jaar sloot de rekening met een nadeelig slot; van het gebouw werd bijna geen gebruik gemaakt. KERK E.N SCHOOLMÜEUWS. Ned. Nerv. Kerk. Beroepen te Rot terdam ös. P. Veen te Zutfen. Dr. W. van der Beke Callenfels, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Warnsvelt en Eefde, herdenkt 11 October a.s, den dag, waarop hij vóór 25 jaar het predikambt aanvaardde. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep te Vlissingen door ds. J. de Bruin te Zwolle. Te Rouveen, gem. Staphorst, weigert de kerkeraad der Gerefor meerde Gem. een legaat van f 1500 te aanvaarden, door een gemeentelid gelegateerd voor de aanschaffing vaneen orgel, omdat de erflater door zelfmoord aan zijn einde is gekomen. Sommigen meenen echter, dat de ker keraad tegen een orgel is, als zijnde te wereldsch en dringen alsnog op aan vaarding van het legaat aan. De vergiftigingszaak te Hoorn. De gewone correspondent van het „N. v. c. D." schrijft van Maandag avond De geheele stad is er vol van groepjes merischen staan op de straten te praten over deze verschrikkelijke zaak. Nabij het politie-bureau beweegt zich een tairijke menigte. Wat was de oorzaak? Te 8 uur ongeveer was door de politie gearresteerd zekere Beek, op het groote Noord, in een sigarenwinkt'tje woonachtig. Zwaar geboeid werd hij, als verdacht van de misdaad gepleegd te hebben, naar het commissariaat gebracht. Daar on derging hij een scherp verhoor en heeft hij bekend de lage daad te hebben begaan. Hoe is 't mogelijk, vraagt ieder zich af, dat iemand zoo geraffineerd slecht kan handelen Hoe is 't bestaanbaar, dat iemand die jaren met den heer Markus als bode aan bet Stadhuis werkzaam was, tot deze krankzinnige handelwijze is kunnen overgaan Voor een drietal jaren toch waren beiden aan het stadhuis verbonden, doch toen werd genoemde B. ver dacht van verduistering van gelden. De heer Markus moest toen tegen hem getuigen, wat B. hem steeds kwalijk heeft genomen. Aan den heer M. verweet hij 't, dat hij ontslagen werd uit deze betrekking. Steeds moet hij op wraak gezonnen hebben, om dezen eerwaardiger! grijsaard uit den weg te ruimen. En nu heeft hij den ouden man getroffen, zóó zwaar als 't maar eenigszins mogelijk was: hij heeft hem zijn oude echtgenoote, waarmee hij jaren lief en leed had gedeel', ontnomen op wreedaardige wijze. H t verstand staat stil, als men zich diep in deze tragische geschie denis indenkt. Hoevelen, die niet bedoeld waren, had de dader kunnen treffen in zijn vreeselijke wraak. De taart is gebakken bij een Hoorn- schen banketbakker, zelf heeft de misdadiger dit gebak met vergif be strooid en zelf heeft hij dit naar Amsterdam gebracht. Wei stond B. niet gunstig bekend, en was op zijn verleden veel aan te merken, doch zooiets had men in Hoorn niet kunnen vermoeden, zoo'n lage wraakneming had men van hem niet kunnen ver wachten. Zelf moet hij op het kerkhof aanwezig geweest zijn, een herhaling van het feit, daf misdadigers met onweerstaanbare kracht worden ge trokken naar de plaats waar hun slachtoffer aan de aarde wordt toe vertrouwd. Geregeld heeft de politie hem bespied, totdat zij meende vol doenden grond te hebben den man te arresteeren. Het parket uit Alkmaar is gister morgen te 9 uur te Hoorn aangeko men. Na een kruisvuur van vragen heeft de beschuldigde eindelijk bekend Ook dat hij het vorige jaar had be proefd de lage daad te volvoeren. Een groote menigte bewoog zich gistermorgen te 11 uur nabij het po litiebureau, vóór het station en het perron, wijl vermoed werd, dat de dader dan naar Alkmaar zou worden getransporteerd. Maandagavond durfde de politie het niet te bestaan, omdat het publiek in zeer opgewonden stemming ver keerde. De duivelsche wensch van B. om den heer Markus uit den weg te ruimen moet ook toegeschreven worden aan de omstandigheid, dat B. in diens plaats afslager bij verkoo- pingen wilde worden, dit was een betrekking, die de heer M. reeds jaren vervulde en waarvoor B. als opvol ger werd aangewezen. Eene aanleiding tot arrestatie is o.m. gevonden in het btiefje, dat bij het gebak was .gevoegd. Wel waren de letters verdraaid, doch bij nauw keurige beschouwingen kwamen on derscheiden lettervormen overeen met het handschrift van den beklaagde. Bij mr. Huizinga, procureur te Hoorn vervulde B. bodedienstenreeds Woensdag had hij verlof gevraagd om naar Amsterdam te gaan, wat hem evenwel eerst den volgenden dag kon worden verleend. Ook bleek, dat er bij een drogist in die stad op den naam van B. vóór een half jaar arse nicum was gekocht. In al deze feiten en meerdere gegevens meende de politie aanleiding te vinden hem te arresteeren. Nauwelijks zag hij den inspecteur den winkel binnentreden, of uit de achterkamer verscheen B. en gaf zich vrijwillig over. Twee dienstmeisjes van 15 en 16 jaar, uit Leeuwarden afkomstig, zijn gisteren door de Groningsche politie uiteen circuswagen van Corty Althoff weggehaald, waar zij door twee stalknechts waren verborgen. De jongste is aan den vader, die uit Dragten naar Groningen was geko men, meegegeven. De andere is door marechaussee naar Leeuwarden te ruggebracht. Bij het afbreken der panden in de Zwanensteeg te Rotterdam, een dwarsstraat van de beruchte Zand straat, zijn een aantal ledige porte- monnaies gevonden, zoo ook een Engelsch pond en een gouden ring. Zooals bekend is, worden in die buurten herhaaldelijk bezoekers „uit geschud". Een Amsterdamsche dames kapper, die haarwater verkoopt, heeft een origineeie reclame. In zijn etalage kast zitten een paar dames met breed uiigoivend haar met den rug naar het publiek, als ievende reclames voor de uitstekende hoedanigheid van het haarwater. Gisterenmorgen waren een paar jongens te Urk bezig in de weide een paard te plagen en te gooien. Het paard schrikte, sloeg achteruit en raakte een driejarig knaapje, dat in de nabijheid der weide woont en evert aan het wakend oog der moe der was ontsnapt. Het kind werd roerloos gevonden en naar den ge meentearts gebracht, waar bleek, dat het een gapende wonde aan het voorhoofd had. Na behandeling door dien geneeeskundige is hei kind tot bewustzijn gekomen, doch de dokter kon den ouders niet verhelen, dat het een hoogst ernstige verwonding was. De vorige week viel op de Turfmarkt te Haarlem een man van een wagen, die met hooi werd ge laden. Hij is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Uit het water aan den Moerweg te 's Gravenhage is gisterenochtend opgehaald het lijk van een 72jarigen man die sinds den vorigen dag werd vermist. Op het station te Oldenzaai verloor een werkman, bij het dekken van een wagen met een zeil, zijn evenwicht en kwam op een hoekijzer te vallen. Inwendig zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Een 31-jarige bakker te Amsterdam geraakte met deit lin kerarm tusschen de kneedmachine. De arm werd ernstig gebroken, terwijl de vingers hem ontvleesd werden. Te Zaandam is een vierjarig kind in een regenbak gevallen en ver dronken. De onlusten in Moabit. Bij een groote openbare meeting, georganiseerd door de democratische partij, is een besluit aangenomen, waarbij de vergadering ten stelligste de middelen veroordeelt door de politie toegepast om de orde in Moabit te herstellen. Zij zendt verder aan de Duitsche en vreemde jour nalisten, die mishandeld zijn door de politie bij de uitoefening van hun beroep, de uiting harer sympathie en protesteert krachtig tegen de manier, waarop de president van de politie het beroep van journalist be schouwt. Zij spreekt tenslotte de hoop uit, dat het optreden der regeering het verzet tegen de reactie zal ver sterken. In het „Bert. Tagebl." bespreekt Theod. Wolft in een nabetrachting de zonderlinge dingen, die van de geheime agenten verteld worden, ook nadat kalm overleg teruggekeerd kon zijn. De man, die de agenten in uniform op de auto van de Engelsche journalisten heeft afgejaagd, was zulk een geheime agent en het schijnt, dat menig fatsoenlijk burger, die kalm zijns weegs ging, den stok zijner kameraden op zijn rug gevoeld heeft. Uitingen van verontwaardiging zijn in zoo'n geval begrijpelijk. Men vertelt, dat een jonge man in een tram, toen iemand, naar hem voor kwam op al te hardhandige wijze, werd gearresteerd, zich een woord van medelijden en afkeuring liet ontvallen. Een geheime agent deed de tram stilhouden en arresteerde den jongen man. Waar moet het heen, schrijft T. W„ als men ook de ge sprekken in trams onder politietoezicht gaat stellen en wie, met een goed hart en een vrije tong zou tegen dergelijke verrassingen gevrijwaard zijn? De schrijver erkent, dat re chercheurs nu eenmaal onmisbaar zijn. Maar hoezeer de politie in haar recht is, wanneer zij ongeregeldheden onderdrukt, toch moet men steeds weer verlangen, dat het daarbij blijft. De vreedzame wandelaar voeit een klap even pijnlijk wanneer die in naam der orde wordt toegebracht. Op de door de Vereeniging voor de buiteniandsche pers aangenomen motie inzake de mishandelingen bij de Moabiter tumulten, heeft de pre sident van polilie geantwoord, dat bij gebreke aan bijzondere rechten voor verslaggevers, ook deze zich van samenscholingen en opstootjes verwijderd moeien houden. Bij de Moabiter tumulten konden alle reporters zich in de nabijheid van de politie opstellen, zoodat zij dan tevens onder de bescherming van de politie stonden. Ik zelf aldus verklaart Herr von Jagow vind het van groot belang, dat de verslag gevers een goede plaats krijgen, want objectieve berichten op grond van eigen aanschouwing zijn de beste verweermiddelen tegen alle tehden- tieuse mcdedeelingen, die uit beginsel over eik krachtig optreden van de politie van zekere belanghebbende zijde worden uitgestrooid. Te Lyon zijn twee stoomtrams op de lijn raar Neuviüe in botsing gekomen. Drie wagens werden totaal vernield en 25 personen werden gewond, waaronder veie levensge vaarlijk. In een tunnel van een in aan bouw zijnde lijn van de Metro te Parijs vielen stakende grondwerkers eert arbeidswiüige aan en mishan delden Item op ruwe wijze. Op zijn geroep om hulp snelde een politie agent toe, waarop de stakenden de draden van de electrische geleiding doorsneden en in de duisternis ver-; scheidene revolverschoten op 'den agent losten. Ten slotte vluchtten del aanvallers. WellmaniTs reis per luchtschip1 over den Oceaan moest, aldus wordt uit New-York geseind, ten gevolge van een defect aan de machine worden uitgesteld. Wellmann ver klaarde, dat met het oog op het belang der onderneming een uitstel van dagen, weken, ja maanden, mogelijk was, omdat voor het ge lukken van den tocht het samentreffen der gunstigste voorwaarden vereischt was. Hij noemde den ballontocht de belangrijkste proef voor het gebruik van zijn systeem in den oorlog. Het Hamptons Magazin heeft hem 300.000 gulden aangeboden voorde publicatie van zijn reisbeschrijving en hetzelfde aanbod werd hem gedaan voor een reeks voordrachten. Omtrent het reeds berichte ongeluk op de Hudson worden nog de volgende nadere bijzonderheden gemeldEen stoombarkas van het oorlogsschip „Newhampshire", dat in de Hudsonbaai voor anker ligt, bracht Zondagavond 90 matrozen, die jJ verlof aan wal geweest waren, na, boord terug. Toen de barkas dicht bij het schip kwam, drongen matrozen, van wie velen beschonken waren, alien naar de voorzijde; daar- door sloeg het vaarluig om en zont Van de mannen, die nu allen te wau lagen, konden velen niet zwemmen Een boolmansmaat van het oo /aaide. 0e boot werd door voor schip sprong met nog eenige anderen in de onstuimige golven, om hen te helpen. Hij alleen slaagde er in 15 matrozen te redden maar toen y den 15en aan boord bracht, werd hi bewusteloos en later verviel hij |0{ waanzin. Een matroos redde 4 mak. kers, maar toen begaven hem de' krachten en hij verdronk. Van de90 matrozen zijn 61 gered. Negen en twintig verdronken. Een jonge Fransche tooneel- speelster, feanne Denard en 3 heeren waren te Londen met een luchtballon opgestegen. De vrij sterke wind bracht hen op een hoogte van 1400 meter. Om te dalen lieten de lucht, reizigers gas ontsnappen, maar toert zij daarop de klep weer wilden sluiten, bleek deze onklaar geraakt zoodat al het gas uit den ballon stroomde. Deze viel als een blok uit de lucht en kwain neer op een veld waar de mand een groot gat in den grond sloeg. De luchtreizigers waren in het net geklommen en hadden zoodoende hun val gebroken, maar niettemin werden allen verwond, de dame zelfs vrij ernstig. Toen men te Wladikawkas wilde overgaan tot de gevangenne ming van de gezinsleden van den roover Selim-chan-3ergen, openden deze en de bendeleden van den roover die op drie plaatsen in hinderlaag lagen, een geweervuur, waardoor de chef van het district Nasran, drie officieren en een aantal onderofficieren werden gedood. Een aardschok in het dal d'Ustou bij Ariège (in de Pyreneën) veroorzaakte een ware paniek. De aardbeving duurde vijf seconden. Dezelfde schok, maar iets korter, werd gevoeld te Luchon en te Cierp. Volgens bureau Veritas zijn in de maand Augustus 48 zeilschepen vergaan (waaronder begrepen 1 zeil schip, waarvan nadere berichten ont breken en als vermist wordt be schouwd.) Verdeeld als volgt: Ame- rikaansche 11, Braziliaansche 3, Duit sche 3, Engelsche 2, Fransche 2, lta- liaansche 1, Noorsche 11, Russische 1, Spaarrsche 2, Zweedsche 8. In hel zelfde tijdvak zijn 21 stoomschepen vergaan (waaronder begrepen 1 stoomschip waarvan nadere berichten ontbreken en als vermist wordt be schouwd.) Verdeeld als volgt: Duit sche 2, Engelsche 7, Fransche 2, Italiaansche 3, japansche 2, Noorsche 2, Spaansche 1, Zweedsche 2. De oor zaken waren van de zeilschepen: stranden 11, brand 1, zinken 5, ver laten 4, afgekeurd 1gesloopt 25 en vermist 1 en var. de stoomschepen: stranden 6, aanvaren 1, brand 1, zin ken 2, vermist 1 en gesloopt 10. Millerand, de Fransche minister van publieke werken, die naar aan leiding van de talrijke spoorwegon gelukken in den iaatsten tijd voorge komen, weer een inspectiereis langs het Westerspoorwegr.et heeft onder nomen, hield in Saintos (departement Charente Inférieure) in een vergade ring, die door meer dan 1000 spoor wegbeambten bezocht was, een rede, waarin hij o. a. zeide„ik klaag niemand aan, maar de waarheid is dat wij den Westerspoo rweg in e® jammerlijken toestand hebben ovtf- genomen. Ik heb het ook voor natie niet verzwegen, dat er veel f en geld noodig zai zijn om ®£i weer in orde te brengen. Voorioopig moeten de opziciiW een algemeen onderzoek instclM naar de rails en waar het noodig' een vermindering van snelheid een wijziging in den dienst voo^ schrijven, ik ben bezig met de voor bereiding van een verscherpt toef en de bestudeering van veiligW' maatregelen. Kortom, ik wil al mogelijke doen om den spoo' zoo spoedig mogelijk tot een niofl spoorweg te maken. In verschillende plaatsen in westen van Engeland heeft Zone1 nacht en Maandagmorgen een stof I gewoed, die op de kust noga schade teweegbracht. Twee artrh officieren brachten moeilijke zich uitgedreven en re bejde officieren als ver frhouwd, toen het bericht k - je Stubbington waren aa Z<JElders moeten wel menscl „■in ie betreuren geweest, zr d bark „Sylvia", die bij S n „ood verkeerde. Toen de 'n t hel schip bereikte, ble „varenden dit reeds hadden Men vermoedt dat de boot, zich bevonden, is omgeslag reeds een lijk is aangespoe Xe Londen had de storm, cisternacht op een warmen da eenige branden op zijn gewr „enS de hitte waren in ve de ramen opengezet. Toe avonds de storm plotselin woeien de gordijnen daarvi op tegen de gaslichten, z verschillende plaatsen gehi trekken plotseling in licht 1, den. Vliegen.— De Tabuteau, die de vorige gayonne naar San Sebasii is langs denze fden weg u naar Frankrijk teruggevlo vertrok om vijf uur van Sa tian en landde 5 min. over i vliegterrein te Bayonr.e. Hij tocht over zee en werd gev een Spaansche kanonneerbo eenige visschersbooten op lende plaatsen waren gest om hulp te verleenen in 1 ongeval. Dit Amerika komt het be; de vlieger J. C. Mars Zati poging deed om met een b: de Rocky Mountans te vl poging mislukte echter, da plan juist boven het geb< laag storté. De machine k: op het hoogsts deel van 1 ton pas terecht en werd tota zeld. Wonder boven woni de aviateur met den schri grootste hoogte, door Mai bedroeg 2600 M., wat op blik in Amerika recordhoog blikken door op den Sojent, aan het zeilen waren, toen p,0Vi in een open boot van de Ja.c'!ï'o plotsegl een storm uit het zuidwesten °PS T Tevergeefs trachtten zij de havej| Yarmouth binnen te loopen, .J ook eene poging van het jacni bion" gedaan, om de in gevaa {l« keerende lieden te hulp 'e (Buiten verantwoordelijkheid de» (De copie wordt nimmer terug» Mijnheer de Redacteï Het zal velen onzer sta< wel bekend zijn, dat c Kerkstraat een flinke en gi andering heeft ondergaan, het wegnemen van het os houten hek voor het front Hoogere Burgerschool2e. achteruittrekken van het houten hekwerk3e. door ter plaatse aanleggen van hoogd voetpad4e. de moderne straatkeien te verv; een gemakkelijk beloopbar bestrating. Nu zou men t( moeten zijnja, dat zijn niet voldaan. Als ik goed I bevinden zich aan den van onze Hoogere Burgersc welke inrichting we ons behoeven te schamen) aan v van den hoofdingang et geverfde pianken in den boorden, ten dienste van c om petten of boeken t wanneer ze aan het spe Door het wegnemen va hekwerk is deze wijze mr wel overbodig geworden t met het schoonheidsgevoe steen, aangebracht boven ingang, maakt een somber somber, want de eene he steen is roet-bruin, ae ai kleurloos, dat aanleiding j de woorden Hoogere Bu: die er in gebeiteld zijn, oningewijde of vreemdeli 'ezen zijn. Wellicht zou r kosten goed te maken zij °nze Hoogere Burgerscho Met dank voor de plaa| Een Op Vervroegde winKe Mijnheer de Redactem Met belangstelling las J'ong. nummer het versl botterdam, een centrum en verkeer, gehouden voor vervroegde winkels het kind in den vorm val gebod, eenmaal ter w Komen, zal er toch ze gezegd kunnen worden, sP°edig of vóór zijn tijd Met alle respect voc standers, gaat het toch "tenschenverstand te bc Jer Kulk een eenvoudig ria? ïv" in Duitschiand at ze uitvoervaar is, ordt opgejaagd, ttet is totaal onbegri P elk gebied wordt aar verkorten arbeidsuur, all Ke'bedrijf daar schijnt bul

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2