jsun hnlain in 1881 deze standplaats met IJselstein, waar hij ruim zeventien jaar later, 78 jaar oud, emeritus werd. Met buiten gewonen ijver was Buytendijk in die plaatsen als herder en leeraar werk zaam en verkondigde het Evangelie waar hij er gelegenheid toe vond. De stichter werd hij van de jaarlijksche Christelijk Nationale Zendingsfeesten. En zijn tijd uitkoopende, zooals wei nigen het vermogen te doen, redigeer de hij van 1873 tot 1889 het „Wage- ningsch Weekblad", zóo dat het een uilgebreiden lezerskring vond. Het paniserschip Tromp", lig gende op 's rijkswerf te Willemsoord, wordt voor de indienststelling in den loop dezer maand gereed gemaakt onder bevel van den kapitein ter zee E. de Haan en zal dan in dit najaar van daar naar Oost-Indië vertrekken. Leiden's ontzet. De feestelijkheden op 3 October ter herdenking van Leiden's ontzet hebben op de gewone wijze plaats gehad. Des voormiddags te halfnegen koraalmuziek in den tuin van het laboratorium aan het Steenschuur, uitdeeling van brood en haring aan 3878 vrouwen en van tabak, pijpen en bier of koffie aan 3636 mannen. Te halftwee 's nam. optocht naar het Schuttersveld van Leidsche vereeni gingen met banieren en te twee uur op dat veld uitvoering van volks spelen. Te halfvijf muziekuitvoeringen op de Korenbeurs van de harmonie- vereeniging „Kunst naar Gave" en op de Nieuwe Veemarkt van de veree- ninging „Werkmans Wilskracht". Des avonds groot feest op het Schutters veld met drievoudig concert en bal champêtre en in de Stadszaal op voering van het Oud-Hollandsch kluchtspel met toepasselijke wenschen: „De bruiloft van Kloris en Roosje". Een bijzonderheid mag hier even- we! niet onvermeld blijven nl. dat des nam. te een uur in de Stadszaai de officieele aanbieding van het eerevoorzitterschap der 3 October- Vereeniging aan den burgemeester, den heer jhr. mr. dr. G. N. de Gij selaar heeft plaats gehad, dat wel willend werd aanvaard. Vlissingen, 4 October. In het „Vad." wordt een polemiek gevoerd tusschen de oud ministers van marine en van oorlog, de heeren Cohen Stuart en Staal, betreffende den vestingbouw alhier. Minister Cohen Stuart verdedigt dien bouw, terwijl de heer Staal van meening is dat de bouw van een fort te Vlissingen niet noodzakelijk is, daar door een fort bij Vlissingen een lan ding in Staats-Vlaanderen in het ge heel niet op alle punten en zelfs niet op eentotlanden zeer geschikte plaats, wordt belet. Met de mailbooten der maatschappij „Zeeland" werden in de maand Sep tember vervoerd 16766 passagiers, tegen 15133 in dezelfde maand van het vorig jaar. De groote zaal van het Concertge bouw was gisteravond weer geheel besproken en de bezoekers hebben zich ook nu weer uitstekend geamu seerd, daarvan is bij herhaling blijk gegeven. Ook hier heeft Ter Hall dus een reuzensucces gehad hij is dus volgens zijn eigen woorden verplicht een volgend jaar weer te komen, want er is ruimschoots voldaan aan de voor waarde in 't slot van óe revue om luid en warm te applaudisseeren. Dan komt voorwaar Het volgend jaar Ter Hall U weer verrassen. Wij zullen dus maar zeggentot weerziens Zondag wordtin het Concertgebouw van den lieer Burgers weder een voor stelling gegeven door het Neder landse!] tooneelgezelschap onder di rectie van den heer Frans Hart. Opge voerd zal worden het bekende sen satiedrama „de Twee Weezen". Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Septem'er in de rijkspostspaarbankingelegd f31710,876 en terugbetaald f29989,72. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 10300. De heer E. K. Krijger, rijksklerk 2e k). ten kantore van den ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier is met ingang van 1 December a. s als zoodanig overgeplaatst naar Rotterdam. Het Zweedsche stoomschip „Blen- da" is hedenmorgen met eene lading cokes van hier naar Karlstad ver trokken. Op Woensdag 12 October wordt in de schouwburgzaal van den heer Buning alhier een voorstelling gege ven door het Kleine Tooneel, onder directie van den heer J. H. Speenhoff. Van de 106 der in de laatste helft van September jl. alhier ingedeelde miliciens der najaarsploeg, was slechts éen milicien voorzien van een brevet wegens lichamelijke geoefendheid. De tamboer S. van het 4s bataljon alhier is door den krijgsraad te Arnhem, ingaande 27 Augustus jl., veroordeeld tot tweemaal vier weken gevangenisstraf wegens le het dreigen van- en 2e het plegen van geweld tegen zijn meerdere, met de ontzeg ging van het recht, om bij de gewa pende macht te dienen voor den tijd van vijf jaren. Hedennacht 2 uur is de kolenwerker P. Q., die naar de mailbooten ging om daar kolen te laden, in de sluis gevallen. Het duurde eenigen tijd eer men er in slaagde den man op ie halen en toen bleek het dat de levens geesten reeds waren geweken. Het lijk werd naar de woning in de Lange Zelke vervoerd. Burg. en Weth. van Middelburg hebben benoemd tot commies van den burgerlijken stand den heer J. W. Schuurman, thans klerk derde klasse ter gemeente-secretarie aldaar. Met ingang van 12 October zal te Zuiddorpe een hulptelephoonkantoor voor het algemeen verkeer worden opengesteld, welks diensturen gelijk zijn aan die van het betrokken hulp telegraafkantoor ""lliriF^HOOLNEwsr" Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Diepenveen ds. E. G. J. Bal te St. Philipsland. Drietal te Amsterdam ds. N. A. Becht Jr. te Loosduinen, dr. H. Schokküig- te 's Gravenhage en ds. N. P. E. G. van Uchelen te Hilversum. Naar de „N. R. Ct." meldt, werd Zondag te Rijssen het volgende onverkwikkelijke tooneel bij een godsdiensoefening afgespeeld. Tengevolge van 't vertrek van ds. Gunning naar Oud-Beierland is er hier een vacature in de Ned. Herv. gemeente. Zondagvoormiddag nu trad hier in de kerk op ds. van der Flier, orthodox predikant te Oostmarsum, zoon van wijlen den hofprediker. Toen deze Gezang 77 liet zingen, verlieten verscheiden menschen de kerk en toen later een paar verzen van Gezang 189 zouden gezongen worden, stroomde bijna de geheele kerk leeg. Slechts een 60 menschen bleven er over; alle kerkeraadsleden op een na, gingen ook heen als protest tegen het laten zingen van Gezangen. Toen de dominé na kerk tijd op straat verscheen, vergezeld van een kerkeraadslid, werd er ge floten. Er zijn nog meer orthodoxe- ringpredikanten, voorstanders van de gezangen, die op hun beurt zulien optreden. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep te Woifaartsdijk door ds. H. Beversluis te Vreeswijk. U: s. Gisterennamiddag half drie is te Hoorn onder groote belangstelling het lijk van mejuffr. Markus in een gezegelde kist ter aarde besteld. Hartroerend was het afscheid van den ouden heer Markus van zijn vrouw. De burgemeester maakte zich tot tolk van de geheele burgerij, door de nabestaanden mededeeling te doen van het medelijden, dat allen bezielt en de overledene een rust zacht toe te roepen. De toestand van het tweede slachtoffer, het dienstmeisje, is of schoon zeer ernstig, iets vooruitge gaan het gevaar is echter nog lang niet geweken. Gisteravond werd uit Hoorn ge meld dat als vermoedelijke dader van de vergiftiging gearresteerd is J. J. Beek, oud-collega van den heer Markus, voor eenige jaren on-eervol uit zijn betrekking ontslagen. De ver dachte zou nog in den avond naar Alkmaar worden getransporteerd. (Zie Laatste Berichten.) Zondagavond ontstond te Ter- heyden nabij Breda twist tusschen Piet Pellenaars en Gerrit Verkooien, als gevolg van eene vroegere veete, waarbij V. doo- P. met een mes, tusschen ruk en schouderstreek, le vensgevaarlijk werd verwond. Ook P. ontving een messnede over de hand en zijne inmiddels toegeschoten vrouw over den arm. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp verleend. De dader is voortvluchtig. De algeheele oplossing der leening van het Zwitsersche canton Freiburg van 1860 geschiedt binnen eenige jaren en het nog bestaande geringe aantal loten daarvan moet binnenkort met prijzen getrokken worden. Men leze de in ons blad voorko mende advertentie, waarmede men alsnog in de gelegenheid gesteld wordt, origineele loten dezer leening te koopen. De eerstvolgende trekking heeft reeds op 16 October a.S. plaats, waarbij 8650 prijzen a frs. 30.000 frs. 4000; frs. 1000 enz. uiigeloot worden. Werd het gezin van een arbeider aan den Ringdijk bij Halfweg het vorig jaar vermeerderd met drielingen thans bracht de ooievaar weder twee welgeschapen zonen Aizoo werd in 15 maanden tijds dit echtpaar niet minder dan 5 kinderen geboren. Een ergerlijk voorval speelde zich Zondagavond te Deventer af. Een tweetal nog jeugdige mare chaussees uit Zwolle, die aan 't passagieren waren, geraakten o,m. te land in een kroeg, tevens clandes tiene dansgelegenheid. Ze kregen het daar weldra te kwaad. Oorzaakde vrouw. Het werd 'n formeel gevecht, de inventaris moest het ontgelden de kastelein werd door een sabelhouw zwaar aan den arm gewond. Onder geleide van een drietal agenten en een inspecteur van poli tie werden de ordebewaarders ge noopt zich naar het politiebureau te begeven, alwaar de commandant der marechaussee een onderzoek instelde. Dat de vreemdsoortige stoet (de beide marechaussees waren in uniform) een geduchten volksoploop veroorzaakte, kan men begrijpen. 't Was Zondagavond en -nacht buitengewoon rumoerig op het Rem- brandtplein en in de Amstelsfraat. Aanleiding daartoe gaf de arrestatie van een beschonken veldartillerist, die uit het Wiener Café verwijderd was. De man verzette zich tegen zijn aanhouding en slechts met groote moeite gelukte het hem over te brengen naar het politie-posthuis Rembrandtplein. Het publiek koos de zijde van den arrestant en er werd zelfs met bier glazen van uit een der café's aan het plein naar de agenten geworpen. Een burger, die de politie had ge- adsisteerd, werd voor het posthuis door een talrijke, vijandig gestemde menigte opgewacht, die hem een •eindweegs vergezelde toen hij onder politiegeleide huiswaarts keerde. De politie maakte herhaaldelijk charges het duurde geruimen tijd voor de rust op het Rembrandtplein was weerge keerd. De burgemeester van Eemnes heeft van een automobilist, die talrijke malen met zijn auto door die ge meente rijdt, een som van f 100 ontvangen om hiervoor de school kinderen een aangenamen dag te bezorgen, ais blijk zijner waardeering voor de welwillende houding, die steeds door de inwoners, jong zoowel als oud, jegens automobielrijders wordt in acht genomen. Zaterdagmiddag reed langs den weg vari Aiteveer een voerman van Veendam, met twee geladen, aaneen- gekoppelde stroowagens. Hij zat op den voorste,zoodat de achterste wagen zonder toezicht was. Een 4jarig knaapje kwam onder dit voertuig. De wielen gingen over het hoofdje van den kleine, die terstond dood bleef, Tc Eksloermond is een 7jarig knaapje, dat aan zijn vader koffie op het land had gebracht, op onbekende wijze in het kanaal verdronken. Aan de Ertskade te Amsterdam is een 12jarige jongen van een schuit te water .ge vallen en verdronken. Gistermor gen is op de spoorbaan nabij Delft het in stukken gereden lijk gevonden van een jongmensch. Nadat het ver voerd was naar de algemeene be graafplaats te Delft, werd het lijk herkend als van een pupil van de stichting Fundatie van Renswoude te Delft. Zaterdag zijn teWessem een veerman en zijn knecht in de Maas verdronken. De 52jarige creosoteerder, wien in den middag van 15 September op het terrein der Creosoteerfabriek aan den 's Graven- deelschen dijk te Dordrecht, dooreen rangeerenden trein de beide beenen werden afgereden, is Zaterdag in het Ziekenhuis aldaar aan de gevolgen bezweken. Onder Vlaardingen is in de Nieuwe Maas opgevischt het lijk van een schipper. Te Utrecht kwam bij het rangeeren een locomo tief in botsing met een goederentrein. De locomotief deed later dienst op het lijntje Utrecht—Zeist. De stoker, die bij de botsing door den schok tegen de machine was gevallen, ge voelde zich tijdens de reis naar Zeist onwel worden. Bij aankomst te Zeist bleek, dat de man zware inwendige kneuzingen had bekomen. In de Ankerstraat te Scheveningen bleef Zaterdagmorgen een 16jarig meisje, dat even in de buurt een boodschap ging doen, plotseling dood aan een bloedspuwing. Een abonné schrijft aan de „Avp." dat hij Zaterdagavond om streeks half negen zijn rijwiel geplaatst had naast de deur van het hulppost kantoor Stadhoudersplein te 's-Gra- venhage er staat met groote letters aangeplakt, dat het binnenbrengen van rijwielen verboden is en toen hij na een paar minuten weer buiten kwam tot de onaangename ontdekking moest komen, dat de fiets gestolen was. Toen hij van den diefstal aan gifte deed, bleek hem, dat zoowel daar als elders, klaarblijkelijk dieven in hinderlaag liggen en van elke gunstige gelegenheid gebruik maken om hun slag te slaan. Er zijn niet minder dan zeven rijwielen gestolen geworden. Overal pakt men ze van daan, tot zelfs uit de vestibule der rechtbank. Onrustbarend stijgt het aantal diefstallen, zoodat het ver moeden voor de hand ligt, dat op- koopers en dieven steeds gemeene zaak maken, ten einde op die wijze het.achterhalen te bemoeilijken. Slechts in enkele gevallen wordt het verloren voorwerp door de politie weergevonden en al is men er van overtuigd, dat de nieuwe eigenaar heler is, het bewijs daarvan is bijna nimmer ie leveren. Zaterdagmiddag ontdekte de boschwachter van een landgoed te Zeist een vreemd persoon in een der vertrekken van het heerenhuis. Spoe dig bleek, dat hij zich in de villa ophield met het kennelijk doel om te stelen. Hij werd gegrepen en door den eigenaar binnen de woning ge houden, totdat de inmiddels per tele foon gewaarschuwde politie hem kon arresteeren. Bij onderzoek werden op den aangehoudene, een 22 jarig zwer ver, een viertal zilveren voorwerpen gevonden welke gestolen waren uit een tegenover gelegen landgoed. Toen de politie met den dief daar verscheen had men daar de verdwij ning van de voorwerpen van waarde nog niet bespeurd. De dief had op klaarlichten dag zijn slag geslagen. Zaterdag j.l. is te Parijs een misdaad gepleegd, zooals in de an nalen der crimineele historie nooit of zelden is voorgekomen. Twee opge-' schoten jongens.de 17jarige Georges Tissiers en de 16jarige Paul Desma- rest, hebben in de woning van den eerste een banklooper vermoord en beroofd van ongeveer 20.000 francs. De moeder van Georges was Zaterdag van haar werk thuisgekomen en vond de deur van haar woning gesloten. Zij sliep 's nachts toen bij den con cierge. Den volgenden morgen werd de deur opengebroken en vond men het lijk van den looper. Men had hem vijf steken met een mes toege bracht en in een diepe wond zat nog een dolk. In zijn tasch vond men nog een louis en een aantal onbe taalde rekeningen, waaronder een wissel op een der jeugdige misda digers. De jeugdige daders zijn Zondag ochtend te Parijs gearresteerd. Zij brachten den Vrijdagavond gezellig in een theater door en maakten den ge- heelen Zaterdag met de gestolen 4000 francs goeden zwier. Zondagochtend vond de politie hen in een klein hotel. Beiden bekenden gezamenlijk den kassierslooper vermoord te hebben. Een stoombarkas, die een groot aantal zeelieden terugbracht naar de vloot, welke op de Hudson bij New- York geankerd lag, zonk onderweg. Zestig personen werden gered. Volgens een officieel communiqué wordt het aantal slachtoffers der ramp geschat op 29. Het is mogelijk, dat 18 matrozen, die nog vermist worden, ook op de boot waren. De Köpenicker oplichterij vindt nog steeds navolging. De opvolgers van den handigen schoenmaker blij ven actueel. Te Cuiseaux stapte ver leden week een „mecano" af in het eerste hotel en maikte bekend dat hij kwartier kwam maken voor een groot aantal 'luchtvaarders en hun personeel die men den volgenden ochtend ver wachten kon. Terwijl hij het zich ge makkelijk maakte in zijn hotel en zich de fijne schotels en merken liet voor zetten, werd door de opgetogen bevol king in allerijl het noodige in gereed heid gebracht, om de vliegmenschen waardig te kunnen ontvangen.Den vol genden ochtend vertrok de mecani cien op een rijwiel naar een naburige plaats, om ook daar eenige orders uit te voeren, zooals hij aan den ho teleigenaar zeide. Al spoedig bleek toen, dat een handige oplichter ge bruik had gemaakt van het goed ver trouwen der gemeentenaren. De gen darmerie begaf zich ijlings op het pan en was zoo gelukkig het heerscha! te St. Etienne-du-Bois te achterhalen - De Fransche oud-zeeoffiClv Ullmo, wegens landverraad tot dwan» arbeid veroordeeld, is een „gevang van het Duivelseiland," die het vrij wat beter schijnt te hebben dan Drey! fus indertijd. Verleden jaar vertelde reeds het blad de „Matin", datUlW het zoo goed had en nu deelt een correspondent van uit Cayenne aan de „Sillon de la Corse" mede, da, er in de handeling van Ullmo 'gee. verandering is gebracht. Ullmo, zoo verhaalt hij, draagt, alsof hij no„ marine-officier was, een elegant wit pak, in plaats van de kleeding dCl veroordeeling. Hij ontvangt uit Frank rijk een maandelijksche toelaag van 200 francs, om zich allerlei dingen aan te schaffen tot veraangenaming des levens. Hij heeft een mede-ver- oordeelde tot zijn beschikking als be- diende enz. De beschrijvers van Dreyfus' ellen- de op het Duivelseiland zijn indertijd van overdrijving beschuldigd, maar die van Ullmo's weelderig leven zul len ook wel van dat euvel niet vrij zijn. Twee jongens van zestien jaar reden Zondag op één fiets in groote vaart de sterk hellende Avenue Saquet te Parijs af. Plotseling kwam een zwaar geladen wagen uit een zijstraat. De oudste jongen, Le Prince trachtte de fiets te doen stoppen door zijn voet op den voorband te plaatsen, maar door het dubbele gewicht had de fiets te veel vaart en botste hevig tegen den wagen aan. De andere jongen Popet, werd onder de wielen gewor pen en een der raderen reed over zijn hoofd hetwelk als een ei verpletterd werd. De arme jongen was op slag dood, terwijl Le Prince zwaar gewond werd. Op nagenoeg hetzelfde oogenblik had een tweede ongeval plaats op een kleine 100 meter afstands. Een rijtuig kwam in botsing met een electrische tram doordat het paard schrok. Het rijtuig werd in stukken gereden, het paard opslag gedood en de koetsier in hoogst bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Gelukkig was het rijtuig leeg, anders zouden nog meer menschenlevens ernstig gevaar hebben geloopen. De Deensche uitvinder Waldn- mar Poolsen heeft een toestel ver vaardigd, waarmede hij zonder draad verbinding een electrische lamp lichtgevend kan maken en door ver breking van het contact, het gloeien weer kan doen ophouden. Bloedige botsingen hebben te Barreiro in de nabijheid van Lissabon plaats gehad tengevolge van een sla king van de kurkarbeiders. Meer dan 20,000 man hebben te Barreiro ge staakt en daarna allerlei geweldena rijen gepleegd. Zij hielden treinen aan, verbrandden duizenden balen kurk enz. Vijfhonderd politie-agenten, een heel regiment infanterie, vier eskadrons cavalerie en een korps genie zijn naar de plaats der onlusten gezonden. De rust werd eerst hersteld na ernstige botsingen, waarbij méér dan 50 stakers gewond werden. De regeering wil nu de rust onder alle omstandigheden handhaven voor de opening van het parlement in De cember, en daar de arbeiders protes teerden tegen den uitvoer van onge sneden kurk, heeft de regeering dezen verboden. Dit zou leiden tot protesten van Engeland en Noord- Amerika, waarheen voor het meeren- deel de uitvoer plaats. Wij hebben reeds meegedeeld, dat Zaterdag ter gelegenheid van de vliegweek te Milaan een botsing in de lucht tusschen twee vliegers plaats had. Kapitein Dickson, de eenige En- gelsche deelnemer, die de geheele week reeds veel succes oogstte met de be kende „vol-plané" (d. i. het stop zet ten van den motor op 'n zekere hoogte en het naar beneden strijken van de machine, die, dan alleen door de vleu gels gedragen, langzaam daalt). Dit is echter een gevaarlijke liefhebberij, wanneer andere Vliegers in de nabij heid zijn, want, eenmaal dalende, kan men niet spoedig van richting veran deren. Het vliegcomité had kaptein Dickson daarvoor reedsgewaarschuwd. Terwijl hij nu Zaterdag weer op steeg, dan weer daalde, om het spel letje even later te herhalen, gebeur de het, dat op plm. 50 meter hoog te een botsing plaats had tusschen den Franschman Thomas, die met z'n Antoinette-eendekker naar bene- dèn kwam en wiens schroef het doek van het bovendek van Dickson s machine met éen slag verscheurde. De collisie veroorzaakte een hevige11 schok, de frames van beider ma chines werden in elkaar gewerkt, e" zoo ploften éen- en tweedekker te zamen ter aarde. Het talrijke publiek zag met gwo- angst een en ander g fnder dat men ter hulp ko voordat de Farman-tweedr -"-j-eendekker a Antoinette; op d „„en. Gelukkig slaagde: uieeers er in buiten het bei L motoren te blijven. De Turijn en de hert°g der hetioorden tot de eersten verleenden. Dirkson lag bev aast zijn machine en aan Lesde men voor zijn lev talrijke uitwendige verwondi kneuzingen werd hij naar pitaal vervoerd. Een bulletir| meldde, dat in het ren uitgegeven ajci hopen, hem houden. Thomas was wondi wonder niet ernstig gewr half uur na deze dramatise jng voelde hij zich weer Hij verklaarde, niet gezien te dat Dickson onder hem [sl op het moment van ome werd hij het gewaar. H geweldig, doch behield d woordigheid van geest, en Zich eon een der stangen tweedekker vast. Beider mach verwoest. Het blijkt al meer en r het voorgevallene te Los moet worden beschouwd persoonlijke wraakneming eigenaar van het blad de van Los Angelos, generaal Gray Otis. Terwijl men drukkerij van dat blad tr vernielen, daarop een pogi om het hulpgebouw in de doen vliegen, die echter w ijdeld, is nu de woning van Otis in den nacht van Zat' Zondag door middel van vernield. Het is niet beken bewoners daarbij is omgl maar men vreest ten zeer, zijn leven. Graaf Caen, een grootg zitter bij Orvieto in Umbric vader bankier was van konin Emmanuel 11, den grootvac den tegenwoordigen koning hem in den adelstand werd v is Zaterdag op een automo van zijn goed naar het stati gewapende roovers aangeho: uitgeplunderd. De roovers ha weg door groote steenblok sperd. Daar de buit hun niet was, bevalen zij den chauff al het beschikbare geld uit le halen en hielden den graai zeiaar bij zich. De chauffeu 2000 lire, waarop de graa vrijgelaten. De Londensche corresj van de „New Yorksche Wor weert de pikante ontdekking le hebben dat de befaamde poolreiziger Cook sedert Mei lijk daar zijn hoofdkwartier in had. Zonder herkend te zijn, o.a. bij Peary's lezing in d Royal Geographical Society woordig geweest zijn en ook geweest zijn van Koning E uiivaart. De correspondent die Coo terviewd heeft zegt, dat Cook varend uitzag en energieker was. Cook zeide dat hij bin zijn aanspraken op de ontdekk de Noordpool zou hernieuwen, het geschikte oogenblik er vc aangebroken. Cook liet zich minachten' "eary uit, maar zeide dat hi ongemoeid zou laten, tenzij ds weer aanviel. puiTSCHLAND. De nationa ralen hebben te Kassei hun p gehouden. De oude leider, Bas meld een openingsrede, waarin mstorisch overzicht gaf van d 1870Ste '°'Sevallen der partij Oefent den tegenwoordig and laakte hij de tegenw er"? ,a.PP'i der eonservatie lip. hij twijfel uit, of de rijk v. Bethmann bij al zijn goe |pn„ inzicht had in hetr genwoordige tijd van hem bandel en industrie ?*r '"vloed in het land ei-., ,erd dan tot dusver. Me echJ ocra,ie wilde Ba: f- r "'-els te maken hebb CmJock" Basserman tot Naumann vr.'izinnige afêeva zin ffeum estlJds schermde, mij s 'K zoowel van nationa ziido „S va" sociaal-democ L °nmiddellP was betoi aan hifi3'1 sloot z'ch dan ooi daarni, Seen Bebel te Maagr &ent had gezegd, te d0 atlonaal-liberalen wild zichzeifn he.bben met een pa tionaai ant'-monarchaal en "oemt, en die de nat

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2