INGEZONDEN MEDEDEELINGEl gevoel, alsof een Roodhuid je met zijn tomahawk scalpeertlOo. teer op het hoofd; llo. een douche; 12o. elec- trische massage van het voorhoofd 13o. inwrijving met een welriekend watertje. Bij de operatie zijn werk zaam de kapper en drie negers. De kosten zijn slechts een dollar1 Keuvelaar. Vlissingen, 30 September. Wij lezen in enkele bladen dat de Rotterdamsche Lloyd besloten heeft tot den bouw van nog twee nieuwe viachtschepen, elk groot 11000 ton, welke schepen gebouwd zullen wor den bij de Kon. maatschappij „de Schelde" alhier. Wij vernemen evenwel dat van een dergelijke opdracht bij de directie van de Kon. maatschappij „de Schelde" niets bekend is. Naar wij vernemen beloopt de schade die de mailboot „Prinses Ju liana" heeft opgeloopen bij de aan varing met het Belgische stoom schip „Prinses Clementine" ongeveer f 10.000. De „Prinses Juliana" is na voor- loopige reparatie in de vaart gebleven en zal de volgende week wanneer het schip toch moet opleggen, verder worden gerepareerd. Over de aanvaring wordt nog van hier aan het „Hbl. van Antw." gemeld dat zoodra inen de slag der aanvaring hoorde, de Belgische loodsmotorboot is uitgevaren om hulp te bieden, daar algemeen gedacht werd, dat de „Prin ses Clementine" zou gezonken zijn. In een paar oogenblikken was de motorboot langszij de „Prinses Cle mentine", nog vóór dat de „Prinses Juliana", zich had rond geworpen. Gelukkig was het ongeluk zoo erg niet en moesten de manschappen geen gebruik maken van de motorboot. Daardoor is weer eens te meer het nut der motorbooten bewezen, niet alleen voor het bemannen van loodsen op de schepen, maar ook voor in geval van nood, dadelijk uit te varen en hulp te bieden. Moest de „Prinses Clementine" echter in eenige minuten gezonken zijn, de motorboot had onmogelijk al de manschappen kunnen opnemen en menschenlevens waren te betreuren geweest Daarom nemen we nog eens de gelegenheid te baat, de dringende vraag onzer loodsen te steunen, na melijk om een tweede motorboot in de vaart te brengen, waarvan de nood wendigheid zich maar al te zeer doet gevoelen, doch waarvan de hoogere hoofden van onzen loodsdienst niet schijnen te willen hooren. De milicien viermaanders der lichting 1910 werden heden in het genot van groot verlof gesteld. Gisteren zijn te Utrecht voor het gewoon politie-diploma geslaagd J. van Weele alhier en E. P. van Graef- schepe te Hontenissehet diploma met aanteekening werd behaald door J. C. Blaas te Brouwershaven. Blijkens een bij de Tweede Kamer ingekomen wetsontwerp, regelende o. a. de samenstelling van de kanton gerechten, zal het kantongerecht te Middelburg worden teruggebrecht van de eerste naar de tweede klasse. Dit is een gunstig teeken want het bewijst dat het aantal behandelde zaken vermindert. Door de politie te Middelburg is een valsch kwartje in beslaggenomen. Van de werf ,,'t Hondsbosch" te Alkmaar is met goed gevolg te water gelaten een stalen vrachtmotorboot voor rekening van den heer D. de Vries Sr. te Middelburg en bestemd voor den dienst Vlissingen—Middel burg—Amsterdam. De boot is lang 89, breed 15.07 en hol 5.03 voet. Het vaartuig zal worden voortbe wogen door een Kromhout-motor van 28 P. K. Men schrijft ons uit Ter Neuzen: Naar aanleiding van het besluit door den gemeenteraad alhier, en van dien te Axel, om met voldoende rijkssubsidie over te gaan tot oprichting eener H. B. S. is in antirev. kringen een actie ontstaan om te komen tot stichting eener Christelijke H. B. S. Door een voorloopig comité waren gister belangstellenden ter vergadering opgeroepen. Deze was goed bezocht en een vereeniging werd opgericht. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren D. J. Dees, wethouder, H. Koelmans, hoofd der Chr. school en J. van de Ree, arts, alhier, J. van Dis, Herv. predikant, en Joh, de Feyter, landbouwer te Zaamslag, J. B. F. Hugenholtz en Bruins, Herv. en Ger. predikanten te Axel. Ds. Raams, Herv. predikant en J. M. Dregmans, gemeente-secretaris, te Hoek. In de Donderdag gehouden raadszitting werd aan Burg. en Weth. een crediet van f 350 toegestaan voor het aankoopen en plaatsen van 4 ventilatiekachels in school D te Sluisk 1. Overgelegd werd een correspon dentie met de gezondheidscommissie waarin deze vraagt in de bouwver ordening op te nemen voorschriften voor tijdelijke verblijven. In afwach ting eener op dat punt voorgenomen wijziging der woningwet werd daarop niet ingegaan; noch de gezondheids commissie, noch de raad wisten van die verblijven een juiste omschrijving aan te geven. De nieuwe bouwverordening werd nu vastgesteld, na aanneming van een wijziging voorgesteld door de gezondheidscommissie om den eisch van openruimte voor te schrij ven achter „woningen" en niet achter „gebouwen" zooals tot hiertoe en ook nu weer door Burg. en Weth. was voorgesteld. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 November benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Tholen P. J. Waale, thans commies der telegrafie le klasse. KERlTÊTSCHOOLNÏEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Kats door den heer P. Moer man Sz., candidaat te Hilligersberg. Ger. Gem. Beroepen te Kampen ds. G. Roelofsen te Bruinisse. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens huisvredebreuk: P. C., 23 jaar, werkman, en H. van L., 23 jaar, visscher, beiden te Vlissingen, ieder tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis mishandeling: J. M., 18 jaar, oes terwerker te lerseke, tot een maand gevangenisstraf, en j. v. d. V., 15 jaar, veidarbeider te Krabbendijke, lot f7 boete subsidiair 14 dagen tuchtschool; mishandeling zijner echtgenoote P. J. H., 47 jaren, visscher te Hoofd plaat, f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis mishandeling en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht I. L., 37 jaar, boerenknecht te Rilland- Bath, tot eene week gevangenisstraf beleediging van een ambtenaar P. P., 22 jaar, visscher te lerseke, f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis niet voldoen aan een door een ambtenaar wettig gegeven bevelA. M. de C., 18 jaar, zonder beroep te Goes, tot f 20 boete subsidiair 20 dagen hechtenis overtreding der bouwverordening: M. v. d. H., broodbakker te lerseke, en C. K., 31 jaar, werkman te Krui- ningen, met vernietiging van hun vonnis van het Kantongerecht te Goes, eerstgenoemde tot f 25 boete, subsi diair 15 dagen hechtenis en laatst genoemde tot f 15 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. De rechtbank te Middelburg ver oordeelde heden staande de zitting H. J. L. M. W., 41 jaar, werkman, geboren te Middelburg, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, wegens landlooperij overeenkomstig den eisch van het openbaar mini sterie tot 2 dagen hechtenis en op zending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van zes maanden. Door het O. M. bij genoemde rechtbank werd heden f 14 boete subsidiair een maand tuchtschool geëischt tegen drie jongens van 15 tot 18 jaar, die bij het stelen van appels uit een boogerd aan den Se- geersweg door twee agenten betrapt werden. Voor drie vriendjes die van heling der appels beschuldigd waren vroeg de officier vrijspraak. Voor dezelfde rechtbank werd 14 dagen hechtenis geëischt tegen den 18jarigen landbouwersknecht P. J. var. Biggekerke, die op 23 Augustus met zijn rijwiel, waarop hij een hooivork gebonden had, J. Moens omver reed, waardoor dit meisje door den ruk op twee plaatsen aan den arm verwond werd. Ook werd behandeld de zaak tegen de 41 jarige G. G., vrouw van C. H. te Souburg, die beklaagd werd van diefstal van verschillende partijtjes hout. Beklaagde erkende het ten laste gelegde, doch toonde veel berouw. Waar deze vrouw recidiviste is, eischte de substituut-officier drie maanden gevangenisstraf. Tenslotte nam op het beklaagde- bankje plaais de 50jarige timmerman G. J. B., wonende te Vlissingen, die op 28 Augustus jl. J. Sloover de woorden „je bent een ploert" zou hebben toegevoegd. Ofschoon de beklaagde ontkende deze woorden gebezigd te hebben, luidde de eisch f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. Uitspraak in alle zaken 7 Oct. a. s. 10: Artis is in het bezit gekomen van twee Berberleeuwen. Dit is de grootste leeuwensoort die voorkomt in het Atlas-gebergte in Noord-Afrika. Daar de soort nagenoeg is uitge storven, zijn deze leeuwen voor deze diergaarde zeker een belangrijke aan winst. De Berber leeuwen in Artis zijn lichtgeel van kleur. Ze zijn 1% M. hoog en 2V3 M. lang. Moord? Omtrent den vermoedelijken moord in 1894 op J. van IJ. te Maurik gepleegd, wordt nader gemeld, dat diefstal de oorzaak er van moet zijn geweest. Kort na het sterven van v. IJ. is zekere J. v. E. naar Duitschland vertrokken, waar hij nog verblijft. De justitie zal trachten hem in de eerste plaats te hooren. Woensdagnamiddag ontmoette een 20-jarig Leidsch jongmensch, die op een rijwiel den weg nabij het Haagsche Schouw passeerde, een 4-tal mannen, die hem vroegen met hem te kaartspelen. Zij traden vrij brutaal op, zoodat hij eindelijk meer uit vrees dan uit eigen beweging daarin toestemde, met het voor hem treurig gevolg dat hij al zijn geld en het rijwiel er bij verloor Te Velp bij Arnhem kwam een wielrijder uit Doetinchem in botsing met een auto buiten schuld van den bestuurder. De wielrijder kreeg ver wondingen aan hoofd en aangezicht. Hij werd in de villa „Panorama" op genomen, waar zijn wonden werden verbonden. De geneesheer vond er geen bezwaar in, dat hij per auto naar Dieren werd vervoerd en van daar per stoomtram naar zijne woning ie Terborg. Gisterennacht is hij echter aan de gevolgen bezweken. In een woning in de Roentgen- straat te Rotterdam heeft zich een treurig ongeval voorgedaan. Tijdens de moeder zich even verwijderd had is een 2 a 3jarig jongetje uit den stoel gevallen en terecht gekomen in een kuip met waschwater. Toen de moeder thuis kwant vond zij het kind op het hoofd staande in de waschkuip. De- .ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Woensdag had te Hindeloopen een droevig ongeluk plaats. Een zeer hulpbehoevend, bijna 11 jarig kind was alleen thuis. Een in de kamer staande stoof, die voor verwarming dient, geraakte door een onbekende oorzaak in brand, tengevolge waarvan de kleine hevige brandwonden kreeg. Kort nadat de moeder het ongeluk be merkte, overleed het kind. Op een steenfabriek is Woensdag een lSjarige jongen onder een kipkar geraakt, waardoor hem beide beenen verbrijzeld werden. Onder vreeselijke pijnen werd de ongelukkige naar het gasthuis getransporteerd. Een 23jarige zeevisscher uit Rotterdam, die gisteren te Vlaardingen weigerde ter haringvisscherij naar zee te ver trekken, is, toen hij trachtte le ont komen, in de Koningin Wilhelmina- haven aldaar geraakt en verdronken. Een arbeider te Hoenderloo, is toen hij een geweer wou laden, door de patroon in een oog getroffen, dat geheel verbrijzeld werd. Dinsdag avond is een kunstschilder uit Hoog- made, die met zijn roeibootje in de Heimanswetering voer, aangevaren door een motorschuit. Het ranke bootje kantelde, en zonk onmiddellijk in de diepte en de man verdronk,alhoe wel nog pogingen werden gedaan tot redding. Uit de Kostverlorenvaart te Amsterdam is opgevischt het in staat van ontbinding verkeerend lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, gewikkeld in een witten handdoek. Een 70jarige landbouwer te Nederhemert reed op zijn hondenkar naar het land, toen zijn hond opeens op een anderen hond aanvloog. Voor de oude man er af kon springen reed de kar tegen een boom en de oude man werd met gebroken ribben en andere ernstige kneuzingen bewuste loos opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. Bijna twee jaar geleden werd te Geertruidenberg in 'net hotel Sand- bergen de toonbanklade gelicht en van haar inhoud, ruim f 90, beroofd. Hiervan werd verdacht iemand, zich noemende Jansen, die daar gelogeerd had en des morgens spoorloos ver dween. Door de politie werd toen een onderzoek ingesteld, doch zonder resultaat. Zijn signalement was ech ter bekend. Dezer dagen werd in Dordrecht iemand gearresteerd, naar men zegt voor het stelen van een fiets en deze scheen veel op bo vengenoemd heerschap te gelijken. Woensdagmorgen werd hij geboeid, onder geleide van twee rijksveld wachters naar Geertruidenberg ge transporteerd, om geconfronteerd te worden met verschillende personen, met wie hij toen in aanraking was geweest. Naar men aan het „D. v. N." meldt, werd hij door de meesten beslist Irerkend, zoodat men vermoe delijk den dader van dien diefstal thans te pakken heeft. Woensdag middag werd hij weer onder hetzelfde politiegeleide naar Dordrecht terug gebracht. De ingenieur Plochmann, die op 't vliegveld van Habsheim bij Müt- hausen proefvluchten maakte, is met zijn machine gevallen. Hij bekwam een dubbele beenbreuk en zulke ern stige inwendige kneuzingen, dat wei nig hoop op herstel bestaat. De Belgische vlieger Verschaeve heeft een ongeval gehad, dat voor hem noga! goed is afgeloopen. Na een vlucht van 7 minuten kwam er plotseling een rukwind op, die het toestel met geu eld op den grond wierp. De vlieger bleef ongedeerd, doch 't toestel zal groote herstellingen moeten ondergaan. Te Calais is Zondag het zoontje van den Engelschman Cattling, dat met zijn vader wandelde, dood geschoten, zonder dat de vader kon gissen vanwaar het schot kwam. Het wordt echter meer en meer waarschijnlijk, dat de knaap gedood werd door een afgedwaalden kogel uit de stedelijke schietbaan. Die is wel een heel. eind verwijderd van de plek waar het ongeluk gebeurdemaar verscheidene personen getuigen, dat afgedwaalde kogels op die plaats geen zeldzaamheid zijn. De Britsche consul te Calais zal namens den vader van den knaap 2000 pd. st. (f 24.000) schadevergoeding vragen. Niet alleen in Duitschland en in ons land, ook in Frankrijk heeft men met vleeschschaarschte te kampen. De uitvoer van ongeveer 10.000 runderen naar het buitenland, schijnt voldoende te zijn geweest, om het evenwicht tusschen vraag en aanbod in Frankrijk te verbreken. Men wil thans slachtvee laten komen uit de koloniën, met name uit Madagascar en uit het achterland van Soedan. Madagascar bezit, zooals de gouver neur van dit eiland aan een journalist mededeelde, een veestapel van drie tot vier millioen stuks, waarvan zonder schade een 40.000 per jaar naar Frank rijk konden worden uitgevoerd. De reis van Madagascar naar Marseille per stoomschip duurt achttien dagen. Wat Soedan betreft, dit bezit ongeveer twee millioen runderen en de reis van daar naar Bordeaux kan in twaalf dagen worden gedaan. De voornaam ste centra van veeteelt zijn door spoor wegen met de kust verbonden. En in Soedan kost een os van f 24 tot f 30. Het zal echter de vraag zijn of de Fransche protectionisten den invoer van vee uit de koloniën zullen toestaan. Twee beambten, die aan het groote station te Zürich bezig waren koffers in te iaden, lieten er een vallen. Beide werden door een ont zettende ontploffing, die onmiddellijk volgde, zwaar gewond. De eigenaar een Rus uit Agram, is met vrouw en kind in hechtenis genomen. Nabij Catania zijn vijf roovers in het kasteel van de barones Grazia Gianno gedrongen. Zij bonden de bedienden en bedreigden de barones met den dood, zoo zij haar geld niet gaf. De barones gaf de sleutels van haar brandkast. De roovers namen ongeveer 10,000 fr. mee. Een stoutmoedige rooveraanval is ook gepleegd te Sassari op Sardinië. Vijf kerels maakten zich meester van drie broeders, welgestelde grondbe zitters en lieten er vervolgens twee los, met de boodschap, dat zoo zij geen 11,000 fr. brachten, hun ge vangen broeder zou opgehangen worden. Wij hebben onlangs een en ander meegedeeld over de uitkomsten van de volkstelling in de Vereenigde Staten, zooals die door het Statistisch Bureau te Washington waren gepu bliceerd voor zoover zij betrekkitg hadden op de groote steden. Echter waren toen nog lang niet alle stede i- resultaten bekend. Maar nu zijn weer enkele nieuwe cijfers gepubliceerd Zooals men weet was de bevolkitig van Grooter New York toegenomm van 3,437*202, in 1910 tot 4,766,883 in 1910, d. i. dus met 38.7 pet. Vin Chicago werd nog een heel ande-e toeneming verwacht, want van 1890 tot 1900 was het inwonertal van die stad vooruitgegaan met 54.4 pet. eeti groei die fenomenaal mocht heeteii Maar het is ditmaal, wat Chica betreft nLtmeegevallen. Van 1,69957? zielen in 190Ó kwam de metropn? aan het Michigan-meer op 2,18528i in 1910. een toeneming van 28.7 D[t De derde millioenenstad der Uni Philadelphia, groeide van 1.293597 inwoners in 1900 tot 1-749,008 1910: toeneming 197 pet. Tot 9" Amerikaansche miliioensleden wa' ook nog Boston te rekenen, zoo mee bij het" bevolkingscijfer dier dat der aan- en omliggende gemeen' ten, die er in economischen zj" éen geheel mee uitmaken, optelde Hoe wilde dieren in nood hun natuurlijke vijandschap tegen den mensch vergeten, bewijst het"volgende verhaal, dat we in een Amerik-aansch blad lazen. Na afloop van de groot» woudbranden, die niet lang geleden in het Avery district gewoed hebben vond men bij een tocht door het verwoeste en neergebrande land, in een kelder het lijk van een man' en dat van een reusachtigen beer naast elkander uitgestrekt, gedood door verstikking. Er waren niet de minste sporen te ontdekken, die konden wijzen op een gevecht. De man had zich niet behoeven te verdedigen tegen het vreeselijke roofdier. Waar schijnlijk had het gezamenlijk gevaar dat beiden naar dezen kelder gedreven had, de natuurlijke vijandschap tus schen roofdier en mensch doen ver geten. Ongeregeldheden te Berlijn, Ook Woensdagavond zijn er te Berlijn nog betreurenswaardige onge regeldheden voorgekomen en hadden -weder herhaaldelijk botsingen plaats tusschen politie en straatgepeupei gelukkig echter van minder ernstigen aard dan de voorafgaande avonden. De politie had uit de gebeurtenissen van de laatste avonden de noodige lessen getrokken en behoorlijke voor zorgsmaatregelen genomen. Te 5 uur werden de koffiehuizen in de oproerige wijk gesloten, in de nabijgelegen kazernes stonden de troepen gereed, om zoodra het noodig was uit te rukken en de politie te komen versterken. Daar in de afgeloopen nachten her haaldelijk uitvallen uit de huizen waren gedaan en de aanvallers zoodra de politie nader kwam, zich terug trokken in hunne woningen en deze dan achter zich sloten, was de politie voorzien van houweelen en breekijzers om, zoo noodig de huisdeuren te kun nen openbreken en de aanvallers te vervolgen. Een politiemacht van ongeveer 1000 man was op het tooneei van den opstand bijeengetrokken en in de wachtposten lagen nog reserves ge reed om op het eerste sein uit te rukken. Tegen 7 uur was reeds een groote, dreigende menigte in Moabit bijeen gekomen en dus rukte de politie uit om de verschillende toegangen af te zetten. Hel zag er op dat oogenblik vooral op den hoek van de Beussei- en de Sickingenstrasse, dus op de zelfde plaats, waar den vorigen avond de strijd had gewoed, weder zeer dreigend uit. Het werd 8 uur. Steeds dichter werd de menschenniassa, hare hou ding uittartender en voortdurend klonken hoonkreten tegen de politie. Op de sommatie van den politie officier om uiteen te gaan, werd ge antwoord met gejoel en met sleen worpen. Toen werd het sein tot den algemeenen aanval gegeven en hakte de politie erop in. De betoogers sloegen op de vlucht, bij honderden vlogen zij het station binnen, waar zij een juist binnengekomen tram be klommen. Zij dachten nu in veilig heid te zijn, maar hadden buiten den waard gerekend, want allen, die geen biljet konden vertoonen, werden door de politie meedoogenloos ver dreven. Intusschen had er ook weder een botsing plaats aan de Reformatie- kerk. De bewoners van de daar in de buurt gelegen huizen openden een bombardement van steenen, flesschen en andere projectielen op de politie agenten. Twintig bereden politieman nen reden de straat in en dreven de menigte voor zich uit. Een dezer be reden agenten kwam daarbij leelijk in het gedrang. Het gepeupel wilde hem van het paard sleuren en de agenten te voet moesten hem met de blanke sabels uit de handen van het woedende gepeupel bevrijden. Daarna richtten een 50ial agenten hunne pistolen op de vensters en gelastten de menschen, die daarvoor stonden, zich onmiddellijk te verwij deren en de vensters te sluiten. Het dreigend gezicht van de pistolen miste de verwachte uitwerking niet, het bevel werd opgevolgd. Twintig minuten later weder een botsing in de Beusselstrasse. Een troep ongeveer 30 man vlucf „ujs binnen, en onn vloog de deur toe. 1 ""„ffirier liet echter de dei hreken en snelde met 12 in. Hun zoeken was er h»Jgeefs. de vluchtelingen hac verschillende vertrekken „mote huurkazerne verborge g Kn terwijl het troepje ag« het huis nog aan het speur 'terwijl het troepje ag< verden op den zijvleugel de lopend en vlogen projectie hoofden van de agenten eden stonden njj |iet politiecommando tusschen bericht ontvangen, imeo, ter sterkte van eenige! e„ zich in den Kleinen D opstellen en met roode oorop door de Emdenerst „et Unionplein zich een „anen naar de Sickengenstra „aar een aanval te doen op lenpakhuizen der firma Kupf Onmiddellijk werd een tal liemacht naar den Kleinen Di jezonden om dezen schoon en daarbij kwam het tot heJ vechten, die tot in den nach duurden Tegen één uur was de rus gekeerd. De politiereserves rukten op verschillende punten blevt detachementen geposteerd. Officieel is thans vastgesti van de op Dinsdag, in den i onlusten te Moabit wegens ming aan het oproer gearr) twaalf onruststokers, 9 tot een democratische vakvereeniginc van 3 tot een sociaal-democ kiesvereeniging behooren. Vi ner zijn stakende kolenarbrid Hieruit blijkt, hoe onjuist sociaal-democratische zijde ve bewering is, dat bij de stak lusten de georganiseerde a dei firma Kupfer in het gehe betrokken zijn. Afgezien van eenige inciden minder beteekenis, is gisreri tot 9 uur alles rustig geblev schoon, ondanks het strenge c der politie gedurende de laats den, wederom duizenden nie rigen de straten vulden. Even na 9 uur hadden in toch nog eenige botsingen p Uit een huis in de Turnl werd met een bloempot naar: litie geworpen, hetgeen me verschoten werd beantwoord, J Ier geen schade aanrichtten, daaropvolgende achoonvegen straat werden eenige person wond. Het is het goedgelijkend portret van! den Heer Dirk Utticn, oud -15 jaar, w nende Kruisweg H.H. 89, Haarlemmerme «ie ons het volgende verklaart. Ik leed ruimen tijd aan hevige borstpijnen en ko.' aflemigheiu, en wel zoodanig dat ik gel "oop op herstel meer had. Eenige jar! lang deed ik niets anders dan hocstr £®Paard gaande niet kriebeling in c keel. De hoestbuien matten mij vree- selijk ai en het gevolg was, dat ik zeer weinig sliep cn at. Uc gevoelde mij afgemat cn lusteloos. De slijm zat mi, -zeer vast op de borst en wilde E.iaar niet loskomcn.Vele gcncciimiddelen cn genees wijzen heb ik gedurende dien tijd gcoroheerd, doch helpen deed mij niets. Ik was rade loos, tot ik van een mliner a Vrienden hoorde, d?t tic Ab. J dijairaop zulk een rocd mid- oei tegen borstannc'oeninpcn was en kocht ik cc 11c ii'es- schen van ditmidcc, u- cicu neci Van Exter <0 liociddcro. van stonde al aan cat ik dit middel gebruikte, bedaaiden oc hoestbuien en borstoijnen veel. lx zette het gcbiuikmet Qc Abe,,siroop vco. i cn ben inans weer zoo gezond als 'K in mijn icugd was. ik heb mans nergens geen last meer y®" cn verricht mijne bezlg- hHr?V^r mct oPPewekt- ccn jaargcwachr Sn f u'cn»1 oiijne genezing £1 jvenden aard was cn rUh» dit te kunnen be iden. Daarom wil ik dat b°Dret in het belang oer lijdende menschhcid nabliceert". Pauk» Al?dibirooP Klooster Sail gram 'fiper flacon va" e" "an innr, Van 550 gram fl H0P 1000 §ram fl 350. d^'iger^dus'r flacon hoe v<* ^fvertA®'5331^ b'ï be bekende de „e "°peArs- a»e Drogisten ^kKER, RotterdaJ

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2