Gemengd Nieuws. BUITEN lid der Qed. Staten van Zeeland, (voorzitter), J. G. van Niftrik Jr., wethouder van publieke werken, te Vlissingen (secretaris), H. J. Tichel man, lid der Prov. Staten van Zeeland, te VlissingenW. L. Winkelman, lid van den gemeenteraad van Vlissingen; W. H. Martin, hoofd-ingenieur der Kon. Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen A. W. Berdenis van Ber- lekom, consul v. d. Alg. Ned. Wielrij- dersbond, te Middelburg W. Hioolen, notaris, te Middelburg W. Kakebeeke, lid der Prov. Staten van Zeeland, te GoesJ. N. Elenbaas, lid der Prov. Staten van Zeeland, te Krabbendijke H. G. Hammacher, lid der Prov. Staten van Zeeland, te GroedeG. A. Vor- sterman van Oyen, lid der Prov. Staten van Zeeland, te Aardenburg F. C. O. M. Hombach, lid der Prov. Staten van Zeeland, te Hulst; J. G. van Gorsel Hz., burgemeester van Rilland-Bath W. Koning Wz., direc teur der N.V. Landbouw-Maatschappij „de Bathpolder", te Rilland A. Moi- link, voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Bergen op ZoomB. J. Hulshof, burgemeester van Bergen op Zoom W. J. F. Juten, lid der Prov. Staten van Noord-Bra bant, te Bergen op Zoom. Toen deze commissie de zaak ter hand nam, heeft zij in de eerste plaats nagegaan, wat vroeger was gevraagd en welke bezwaren bij de regeering waren gerezen, teneinde daarna haar gedragslijn vast te stellen. Onze commissie beaamde geheel de door de regeering aangevoerde gronden om den verbindingsweg te leggen langs den dijk van een te maken polder ten zuiden van den spoorwegdam, en heeft daarom aan een deskundige, den heer Van Wuijck- buise te Middelburg, opgedragen zulk een weg te ontwerpen en de kosten daarvan te berekenen en daartegen over ook te waardeeren de gronden die door een eventueele inpoldering zullen worden drooggelegd. De uitkomst van het onderzoek van den heer Van Wuijckhuise schijnt ons zeer bevredigend toe, waar de vrees scheen te bestaan dat de gron den bezuiden den spoorwegdam nog een reeks van jaren niet rijp zouden zijn voor inpoldering, heeft het on derzoek geleerd, dat met inpoldering inderdaad nu reeds eene belangrijke winst is te behalen, zooals blijkt uit een bijgevoegde begrooting. Wij geven nu uwe Excellentie het volgende in overweging. Dat het rijk make een afsluitdijk tusschen den Völcker-polder en den Eersten Bathpolderongeveer ter hoogte van den Spuiboezem van den Völckerpolder, met de daarbij be- hoorende werken, als aangegeven in rood op een bijgaande teekening, en over den binnen-berm legge eene klinkerbestrating tot een gezamenlijk bedrag van f 151.074. Dat verder door het rijk gelegd worde eene klinkerbestrating over de binnenbermen van den Völcker-, den Bath-, en den Reigersbergschen polder, met eenige daarbij behoorende werken, eveneens in rood aangegeven op het overgelegd plan, tot een ge zamenlijk bedrag van f 18.571, zoodat de totale kosten zijn f 169,645, waarin echter de Bathpolder en de Völckerpolder zullen hebben bij te dragen in verhouding tot de door hen te verkrijgen gronden. De opbrengst van de drooggelegde gronden wordt door onzen deskundige aldus geraamd 19 H.A. Staatsgronden le klasse a f 2000 f 38,000, 15 H.A. Völcker polder le klasse a f 2000 f 30,000, 45 H.A. Bathpolder 1 e klasse a f 2000 f 90,000, 39,93 H.A. Staatsgronden 2e klasse a f 1500 f 59,895, 92 H.A. Staatsgronden 3e klasse a f 800 f 73,600, 28,76 H.A. Staatsgronden 4e klasse a f 300 f 8,628, 0,22 H.A. Staatsgronden (dijksberm) a f 500 f 110, 2,25 H.A. weg en waterleiding, nihil nihil, totaal f 300.233. Wat het onderhoud van de wegen betreft, geven wij in overweging den weg over den te leggen dijk, te doen onderhouden door het rijk, terwijl naar onze meening het wenschelijk zou zijn dat het onderhoud van de te maken wegen over de dijken van den Völcker—, den Bathen den Reigersbergschen Polder, komt voor rekening van de Provincie Zeeland. Waar de aanleg van den door ons beoogden weg is een werk van groot algemeen belang en waar die weg kan verkregen worden door het ma ken van een polder die voor het rijk eene belangrijke winst zal afwerpen, meenen mij met gepaste vrijmoedig heid erbij UweExcellentie op te mogen aandringen het daarheen te willen leiden, dat de verbindingsweg Noord- Brabant-Zeeland zoo spoedig moge lijk tot stand kome. Het behoeft toch geen betoog, dat in een tijd waarin meer dan ooit de behoefte aan goede verkeerswegen wordt gevoeld het zeer ongewenscht is, dat het voornaamste gedeelte van de provincie Zeeland uitgesloten is van het verkeer met het overige ge deelte van Nederland per fiets en per automobiel. Hierbij voegen wij een tal van ad hesie betuigingen, waarvan die van de Stoomvaart Maatschappij „Zee land" zeker het meest de aandacht verdient, omdat deze ook betrekking heeft op het internationaal verkeer en omdat daaruit blijkt dat een ver bindingsweg tusschen Noord-Brabant en Zeeland ook van invloed is op het verkeer met Engeland en Ame- rika. De sleepboot „Hollandia", kapitein Hageman, waarop in Antwerpen be slag was gelegd, doch die daar was gevlucht, is gisterenavond bij aan komst te Dordrecht, andermaal door een deurwaarder in beslag genomen en aan den ketting gelegd. Naar men zegt, is tegen den kapitein proces verbaal opgemaakt, wegens het slaan van den sluismeester te Wemel- dinge. KERK ZH SCHOOLN5EUWS. Ned. Herv. Kerk. Den 4en October hoopt ds. S H. Buytendijk, emeritus predikant te ljselstein, den 90 jarigen leeftijd te bereiken. Ds. Buytendijk werd 7 November 1858 te Veen als predikant bij de Ned. Herv. Gem. ingezegend, stond daarna te Beek bergen, verder te Harderwijk, Ee bij Dokkum, Kralingen, Amerongen en verwisselde in 1881 deze laatste plaats met ljselstein, waar hij 17 jaar later emeritus werd. Ds. Buytendijk is de stichter der vereeniging christelijk nationaal zen- dingsfeest. Van 1873 tot 1889 was de eerbiedwaardige predikant redac teur van het „Wageningsch Week blad." Donderdag a. s. zal te Ter Neuzen een vergadering worden ge houden, uitgeschreven door het comité, dat zich gevormd heeft, om te trachten een Christelijke Hoogere Burgerschool voor Zeeuwsch Vlaan deren op te richten. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belang hebbenden, dat het examen ter ver krijging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije en orde-oefeningen der gymnas tiek zal aanvangen op 18 October. Zij die zich aan dit examen wen- schen te onderwerpen, gelieven, zich vóór 4 October aan te melden bij den voorzitter der commissie, voor welke zij verlangen te verschijnen. De voorzitters der commissiën zijn te Breda, dr. H. P. M. van der Hoi n van den Bos, schoolopziener in het district 's Hertogenbosch, te 's Her togenbosch te Venlo, J. E. van Re- nesse, schoolopziener in het district Arnhem, te Arnhem; te Rotterdam, mr. R. van Goens, schoolopziener in het district 's-Gravenhage, te 's-Gra- venhagete Amsterdam, G. Rooden- burch, schoolopziener in het district Haarlem, te Haarlem te Leeuwarden, Ph. Kloppers; schoolopziener in het district Groningen, te Groningen; te Zwolle, C. A. Zelvelder, school opziener in het district Heerenveen, te Sneek. In de commissie te Rotterdam is o. a. tot lid benoemd mej. A. S. Beugel te Middelburg. Vliegen. Ook Vrijdagmiddag bleef de roode vlag geheschen dus weer vermoedelijk vliegen. Toen Olieslagers tegen 4 uur op het terrein kwam, hadden duizenden belang stellenden zich al reeds weer in dichte rijen ter weerszijden en achter het veld opgesteld. Opdat 't publiek zich niet weder tegen betaling een plaats zou verzekeren op het weiland in het verlengde van Woudestein, iets wat door Olieslagers levensge vaarlijk wordt geacht, was aan het einde van het terrein een zeil aan gebracht, waardoor het uitzicht van dat weiland op het terrein was ont nomen. In hoeverre dit echter zal helpen om de toeschouwers aldaar te weren, zullen de overige vlieg dagen aangeven. Even voor hij start, moet die gezichtsbelemmering immers toch worden verwijderd 1 Om 7 minuten vóór vijf had de verwisseling der vlaggen plaats; 10 minuten later stond dé machine op het plankier en 8 minuten over vijf startte- hij. Van zijn voornemen een vlucht naar te 's Hage te maken, had hij op verzoek, afgezien. Na in 2 ovalen over het terrein te zijn gevlogen, volgde hij den spoor trein, welke 5.12 uit Rotterdam ver trok. Ook gedurende dit gedeelte der vlucht bleef hij hoewel eenige minuten zeer moeilijk met het ongewapende oog te volgen. Als hij daarna nogmaals twee kringen boven het terrein heeft beschreven, landde hij, ook nu weer vóór het plankier, om 6 minuten vóór halfzes. Hij vloog tot een hoogte van 150 M. Bij zijn terugkomst werd hij ver welkomd door den heer C. P. de Monchy, president van de Kamer van Koophandel, terwijl het dochtertje van den heer Sijthoff, directeur van het Rotterdamsch Nieuwsblad, hem namens haar vader, die op het oogen- blik in het buitenland vertoeft, ge- lukwenschte en een bloemenhulde bracht. Gisterennacht hebben dieven zich toegang verschaft tot de diamant slijperij „De Bloem" in de Diamant straat te Hilversum, eigenares de firma Asscher te Amsterdam. Aan het ge bouw waren geen sporen van inbraak te bekennen, zoodat men vermoedelijk met een valschen sleutel de deur heeft geopend en deze later weer gewoon heeft dicht gedaan. Eenmaal binnen, werd de deur, die toegang geeft tot het kantoor waar de brandkast staat, ingetrapt. Vier bakken met 171 gevulde doppen, buiten de brandkast staande, werden al dadelijk goeden buit ver klaard en werden de zich daarin be vindende ruwe diamanten uitgesneden of uitgehakt. Dat hier „vaklieden" of minstens een vakman bij is geweest, bleek duidelijk. Verder werd getracht de brandkast te forceeren. Twee ga ten werden hierin geboord en gesla gen, doch verder heeft men klaar blijkelijk niet kunnen komen. Nader meldt men, dat de dief of dieven er niet in geslaagd zijn de brandkast te openen. Er bleek niets uit vermist. Een ernstig ongeluk had te As ten, (N.-B.), plaats. Een bejaarde vrouw wilde naar een molen een boodschap gaan doen en heeft toen bij het opklimmen van den molenberg een slag van een wiek gekregen, waardoor zij aan het hoofd ernstig is verwond.Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen en werd zij naar het Liefdehuis gebracht, waar zij bewusteloos werd opgenomen. Gisterenmorgen viel een vrouw aan de Hïjpolitusbuurt te Delft bij het schoonmaken der ramen door onbekende oorzaak door een glazen lichtkoker. Zij kwam in de drukkerij naast een in werking zijnde drukpers terecht, waar zij bewusteloos bleef liggen. Twee dokters waren spoedig ter plaatste en verleenden heelkundige hulp. De vrouw werd naar het gast huis vervoerd. Haar toestand is be vredigend. Een 5jarig meisje te Tilburg is al spelende onder een wagen geraakt met het ongelukkig gevo'g, dat een der achterwielen het kind over het lichaam reed. De toe stand van het meisje is zorgwekkend. —Donderdagochtend heeft er in de nabijheid der mijn Oranje-Nassau I te Heerlen een vrij ernstig spoorweg ongeval plaats gehad. Toen de zandtréin in volle vaart van Palemberg kwam, sprongen er bij een wissel plotseling vier wagens uit de lijn. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de materi- eele schade is tamelijk groot. Van twee wagens werd het geheele onderstel weggeslagen, van een der den wagen werden de wielen weg geslagen en de assen gebogen. Ook de vierde wagen wérd ernstig bescha- dige. Gebroken buffers, wielen en ijzeren stangen liggen over het terrein ver spreid. Direct werd met de opruimings- werken begonnen, zoodat de lijn weer vrij is. Onder de vele merkwaardige resultaten van den speurzin van po litiehonden, welke in den laatsten tijd door de dagelijks voortschrijden de dressuur worden bereikt, ver dient een werkelijk verwonderlijk staaltje te worden vermeld dat in een Duitsch blad wordt verhaald. Te Hagen in Westphalen werd Zater dagavond laat een groote steen ge worpen door het raam van den di recteur eener porseleinfabriek. De directeur die juist de kamer binnen kwam en het licht had aangesto ken, liet den steen liggen, zonder hem aan te raken. Den volgenden morgen kwam een agent met een politiehond. Hij dier besnuffelde den steen, liep toen naar de straat op de plek waar de dader had gestaan en begaf zich vervolgens naar de fabriek in een lokaal, waar 18 arbei ders bijeen waren. Daar bleef hij staan voor een Hollandschen arbei der, die ten slotte ook bekende dat hij uit verstoordheid jegens den di recteur, den steen had geworpen. Wij hebben reeds melding ge maakt van het spoorwegongeluk bij Fort Wayne, waarbij 40 menschen het leven hebben verloren. Nader blijkt dit een tramwegongeluk geweest te zijn, een botsing tusschen twee elec- trische wagens, waarvan de een over- vuld was met passagiers, zoodat deze zelfs op de treeplanken stonden. Dit verklaart het groote aantal dooden en zwaargewonden, resp. 42 en 7. Beide wagens waren in beweging en liepen op elkaar in, door een verkeerden wisselstand waarschijnlijk. De van het Noorden komende wagen, die van zwaarder constructie was, boorde tot midden in den anderen met passagiers overvulden wagen in. Het geluid van de botsing was ver in den omtrek te hooren geweest en van alle kanten kwamen de „farmers" hulp bieden. Een ooggetuige beschrijft de cata strofe als volgtIk stond op de treeplank van den noordwaarts gaan den wagen, daar binnen ieder plaatsje bezet was. Nadat wij Kingsland hadden gepasseerd, reden wij een bocht in. Toen zag ik op ongeveer 200 meter afstand een anderen wagen met groote snelheid op ons afkomen. Ik begreep wat zou gebeuren tn sprong van de plank. Het volgende oogenblik hoorde ik een kraken, een splinteren en ook een malend geknars, de op ons af gekomen wagen scheen zich in de hoogte te heffen en drong in den anderen in. Zware stalen stangen bogen zich als dun blik. Na de botsing heerschte eenige seconden een onheilspellende stilte. Toen klonken afgrijselijke geluiden, het hulpgeroep der gewonden en stervenden. Uit beide in elkander gedrongen wagens stroomdehet bloed, dat groote plassen vormde. Ik zag een jongen man, die eerst zijn verloofde dood vond en in het volgende oogen blik zijn moeder; hij zonk in elkaar en werd krankzinnig. Te Halle heeft een tandarts van naam Arno Krettenmayer, terecht gestaan wegens martelen en afzetten van patiënten, wien hij meer tanden en kiezen trok dan noodig was, alleen om hun valsche tanden te kunnen leveren. De aanklacht was ingediend door eene dame, die bij hem kwam om zich éen tand te laten trekken en wie hij onder narcose veertien tanden trok, waarna hij haar terwijl zij nog half bedwelmd was, dwong, een bestelbriefje voor een nieuw gebit te teekenen. Uit de verklaringen van een aantal getuigen bleek, dat Krettenmayer vele andere patiënten op dezelfde wijze had behandeld, alsook dat hij vaak bij het trekken zeer ruw te werk ging en o.a. een dame een onge neeslijk gebrek aan de onderkaak had berokkend. Het Openbaar Mini sterie eischte tegen den gevaarlijken tandarts een jaar gevangenisstraf. Maar de rechtbank veroordeelde hem tot zes maanden opsluiting. S tof v-rij e wegen in En geland. Het stofvrij maken van de wegen wordt in Engeland steeds meer toegepast, en het schijnt niet lang meer te zullen duren voor men zeggen kan, dat alle hoofdwegen stofvrij zijn gemaakt. Het middel, dat men er, na verschillende proef nemingen, voor gebruikt, is teer. De toepassing heeft echter nog bezwa ren. Als het teeren niet met groote zorg geschiedt, is het middel scha delijk voor rijtuigen en dameskleeren, maar vooral loopt men gevaar er den vischstand door te benadeelen. Een flinke regenbui, die wat van de vloeistof in het water spoelt, kan oorzaak worden van den dood van visschen. Men vertrouwt evenwel, dat men deze bezwaren op den duur wel zal leeren te overwinnen. Een koene Peruaansche vlieger, Chavez genaamd, heeft het stoute waagstuk want anders kan het niet genoemd worden volbracht over de Simplon te vliegen hij is evenwel bij zijn daling met de aeroplan gevallen. Het plan voor deze poging moet plot- seli ng zijn opgekomen, want Donder dag dacht Chavez er zelfs niet aan te vliegen. Wij lezen omtrent dien dag in de buitenlandsche bladen, dat Wey- mann dien dag, profiteerend van wind sterkte, een drietal vluchten ondernam van korten duur. De aeroplan weiger de aan het hoogtestuur te gehoorza men, waardoor de aviateur telkens weer moest landen. Weymann heeft er spijt van, met dit toestel te zijn gekomen. Volgens zijn mededeeling had hij beter ge daan den tocht te beproeven met de machine waarmede hij aan den wed strijd Parijs—Clermont deelnam. Op een vraag aan Weymann of hij den overtocht mogelijk achtte, antwoordde de jeugdige luchtvaarder: „Natuur lijk wanneer ik slechts den tijd had gehad me tijdig gereed te maken, zou ik binnen vier dagen den tocht volbracht hebben. Bovendien is j,et niet de goede tijd. In [uli ofAugUs. tus moet het een genoegen zijn ij het gebergte te vliegen." Dat Chavez geenerlei plan had t0| den tocht blijkt wel hieruit, dat u het was, die voorstelde een tocht van Domodossela naar Milaan te orga. niseeren. Het vliegcomité besprak reeds in geval de tocht dit jaar niet zou ge. lukken, een Alpentocht voor jgj En het is dan waarschijn ijk dai niet meer zal worden gekozen, doch in verband met de wereldtentoon- stelling te Turijn een tocht van Frankrijk naar Italië, over den Mor.t Cenis zal worden georganiseerd. Gevaarlijkemonsters Het voor het menschelijk geslacht gevaarlijkste dier ter wereld is de kamervlieg. In vergelijking met dit insect zijn de giftige slang, welks beet den mensch binnen een minuut doodt, en de tijger, die steeds dorst naar bloed, onschuldige lammeren, De kamervlieg draagt, gelijk een Ame- rikaansche geleerde heeft uitgerekend 6.600.000 bacteriën met zich mede,' waaronder die van thyphus, cholera', tuberculose, diphteritus, pokken enz.' Een Amerikaansche jonge dame meen de dat een bad in antiseptische vloei stof de vliegen wel aseptisch zou maken, en beproefde het. Een kwar tier nadat de vlieg, welke zij grondig had gewasschen en gebaad,in vrijheid had rondgevlogen, had zij weer 10.000 nieuwe bacteriën aan mond en pooten verzameld. Jackson be weert, dat vliegen gedurende een ge slacht vier millioen menschen kunnen dooden. De snelle vermeerdering der vliegen is bekend. Een enkele vlieg legt 120 eieren. De leeftijd van een vrouw, In Engeland heeft men een middel uitgevonden om den leeftijd van een vrouw te weten te komen. Men heeft daarbij geen bui tengewone kennis noodig, ook geen ziende geest, geen lexicon, kaarten of andere hulpmiddelen, een horloge is voldoende. Men behoeft slechts de pols van de dame onder een of ander voorwendsel te nemen en hel aantal polsslagen te constateeren. Wanneer zij in gezonden toestand is, moet zij vijf-en-twintig jaar zijn wanneer zij 69 polsslagen In de mi nuut; heeft van 25 tot 30 jaar heeft zij 71 polsslagen in de minuut, de vrouw van dertig en daarboven heeft recht op 70 polsslagen. Jammer ge noeg voor de nieuwsgierigen is de geleerde, die de leeken zoo wijs maakt, te beleefd geweest om in bij zonderheden te treden waar het geldt de vrouw, die toch reeds de dertig heeft overschreden en daarom prijs erop stelt het ware aantal jaren ge heim te houden. De Engelsche vrouw weet lang jong te blijven en haar landgenoot zal het daarom wellicht voorzichtig hebben gevonden zich voor de vrouw boven de dertig te houden bij de Fransche spreekwijze, dat een vrouw den leeftijd heeft welke men haar aanziet. In een geleerd genootschap te Parijs heeft professor Chavannes de 2000 jaar oude, op hout geschreven documenten voorgelegd, die dr. Stein op zijn onderzoekingsreis door Mid- den-Azië in de Oostelijke deelen van den grooten Chineeschen muur heeft gevonden. De inspripties en aantee- keningen zijn voor 't grootste deel afkomstig uit de eerste eeuw van onze tijdrekeningde inhoud ervan geeft een mooien kijk op de levens wijze der Chineesche soldaten, die belast waren inet de verdediging van het Hemelsche rijk tegen de ruwe, uit het Westen invallende, volksstam men. Ook de overblijfselen van boe ken werden gevonden, waaronder een bijzonder afschrift van de Yi-King, en verder ook een groot aantal me dische recepten. Een traktaat over protectie en een paar zeer kostbare kalenders, waarvan de een afkomstig was uit het jaar 63 voor Christus, de ander uit 59 voor Christus. Dr- Stein ontdekte verder een kostbaar Chinees woordenboek, dat uit den tijd der Han-dinastie was en dat in het oud Chineeshe onderwijs-leven een zeer groote rol speelde. Deze vondsten omvatten de oudste Chinee sche handschriften die tor nu toe der wetenschap bekend zijn. Uit deaan- teekeningen blijkt, dat de soldaten met verschillende voorwerpen en voe dingsmiddelen, de beambten daaren tegen met baar geld werden betaald- Men kende in dien tijd nog slechts twee korensoorten, namelijk rogge en gerstals munten dienden koperen plaatjes. In de gevonden documente" kan men zeer nauwkeurig depiijze" der zijde nagaan jammer genoeg ont breken de prijzen der groentesoorten tenminste deze zijn slechts hoogs onnauwkeurig opgegeven. De Chinee" kalender kende Meton. Ook het Pvtagoras kenden 3 dien "'f h°0da ti drekening als hun m komst had met die vè gezonden /Ruiten verantwoordelijkhl popje wordt nimmer Herhalingscursus vc Mijnheer de Reda Waar U onlangs aai uen herhalingscursus pen P'aats-e in UW bia' hans het hoofd van I ursus voor meisjes I verzoek tot U, wam J L bij het publiek no- kend, als hij wel verdij 1 deelneming met zó L stad als Vlissinj w0rden Verwacht. Wa, Der een niéuwe cd wenscht ondergeteeke ander mede te deelei aard en de inrichting wiis. Het grootste deel va gebruikt voor het o handwerken. Dit best pen en naaien van al hovenkleeding, terwijl ken der naaimachine Voorts wordt onde j„ het koken. Dit hee leeren klaarmaken var aan de eischen der voldoen en tevens esn eenvoudig gezin tijd besteden kan, nie Alle dus zaken, ai en dus later dehuisvro moeten komen. Voo enkele lessen gegeve Ned. taal en natuurku practisch mogelijk w en die onze meisjes na school hebben doorlo nutte moeten komen Moge dit korte vi beveling er toe lei meerderen, dan zich aangegeven, zich opg om den aanstaanden c Met vriendelijken achtend, M. C. SCI Hoofd v. d. herh. curs. Vlissingen, 24 Sept DU1TSCHLAND. De sociaal-democraten d nacht de vergadering burg verlaten hadden, twaalf uur de beraadsl over het zoogenaamde voorstel Zubeit, w gemaakt dat In het va tings-goedkeurders tei uitgezet zouden word derdagmorgen weer tl opgekomen alsof er was. Toch was de dat verscherpingsvoo tegen 64 stemmen, ee veroordeeling van hi het niemand verwondi wanneer zij verder va weggebleven waren. Zi anders gemeend en enkele verklaring mee der begrootings-goed keven. Alzoo werd gi gadering voortgezet o dere andere onderwea rus''g, alsof er den niets gebeurd was. W 'n de vergadering, zoi berichtgevers een ii'. stemming 'tgeen al ^onderen is, wanneer dat er den vorigen a' dernacht was vergade dagmorgen om nege e beraadslagingen v r en er was weini desprekingen Bebei v «vond vertrokken en 'enig. ni(!3 belangr'jks we eiSL esP°ken 'n de f'5'e"-n- .Alleen hiel peech waarin hij hij ta torna,! ve/Mwo0 er °'u'isme drage vleesch W„a( gesProken Werden' a u0en' tege begaven besPrek'ni uitlw z,ch de c°ng ,;s'aPie naar Thale i strijd ,Scbilderachtige feit vn n rad'ca!e tê" voor enkele ur.-i a«nSNRljK-H0N Wilhfli g van een f' ge 0 °P het siadh schrifff de blijven '1" woorden. n meer waari

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6