delijk nog deze maand zal plaats hebben, zal ontegenzeggelijk in niet geringe mate bijdragen, om onzen goeden naam voor de zuiverheid van onze producten te versterken. Het wedden op courses. De „Tel." zegt, dat uit een pas sage in de memorie van antwoord van den minister van justitie moet gelezen worden „De bookmakers zullen niet meer getolereerd worden, wel de totalisa- tor!" en, zegt het blad verder: De minister, aldus handelend, ver leent het course-wezen een conces sie doch van ïegeeringswege zal ge waakt worden, dat hierbij de grenzen van uitspanning enz, niet worden overschreden." De courses gevende vereenigingen zullen gehouden worden detotalisa- tor zelf te exploiteeren, onder con trole van daartoe aan te stellen re- geerings-ambtenaren. Het is bekend, dat bookmakers of gevers, die op een meeting werken, daarvoor een vrij hoog bedrag be talen. liet totale bedrag vormt een niet onaardige subsidie, die de meeste vereenigingen moeilijk zullen kunnen ontberen. In hoeverre de totalisator nu daarin zal kunnen voorzien, moet nog uitgemaakt wor den. Personen, die het weten kunnen, zijn van meening dat het coursewe- zen in Nederland zonder bookmakers niet kan bestaan. Met belangstelling wordt door allen, die belangstellen in de hip pische sport, de behandeling dezer wet tegemoet gezien. Vlissingen, 20 September. Heden werd door een divisie oor logschepen, bestaande uit het pantser- dekschip „Friesland" en de pantser schepen „Heemskeick", „Evertsen" en „Piet Hein", een manoeuvre gehouden. Te dien einde ankerden hedennacht in het Oostgat, komende van Amster dam, de drie laatstgenoemde oorlogs bodems, terwijl de „Friesland" door stoomde naar de reede alhier. Van dezen bodem werd hedenmor gen 8 uur een gedeelte der bemanning aan wal gezet, plm. 80 man, onder bevel van den luitenant ter zee le klas Van der Stok. Deze troep had in opdracht de stad te verdedigen tegen de landingsdivisie van de „Heemskerck", „Evertsen" en „Piet Hein", met welk doel zij de forten De Nolle en Linker-Reduit bezetten, om den aanval te kunnen tegengaan. Om half acht had ter hoogte van Dishoeck de landing der tegenpartij plaats, die bestond uit plm. 350 man, onder bevel van den kapitein der mariniers Van Romswinkel. Gedekt door het vuur der schepen, werden de Jantjes met 16 sloepen aan wal gezet, tot bereiking van welk doel men de manschappen tot aan hun middel in het water zag springen, de geweren hoog boven het hoofd houdend. Na in marschorde te zijn opgesteld werd op Koudekerke aangemarcheerd en vervolgens naar Vlissingen, waar het om 1 uur tot een treffen der partijen kwam. Na afloop der manoeuvre werd onder de opgewekte tonen van het muziekkorps van de „Friesland", een wandeling door de stad gemaakt en naar het Eiland gemarcheerd, vanwaar, na eenige rust, de Jantjes weer embarkeërden naar de diverse oor logsbodems. De divisie zal hedenavond weer zee kiezen ter voorzetting van de manoeuvres in het Zuid er-frontier. Gisterenavond om 8 uur had, in verband met de laatstleden plaats ge had hebbende wijziging in het huis houdelijk reglement, de verkiezing plaats van 5 bestuursleden der coöpe ratieve vereeniging „Eigen Hulp" alhier. Van de gestelde candidaten werden gekozen de heer Woltering als voor zitter de heer de Priester als secre taris en als penningmeester. De heer Woltering zoowel als de heer de Priester konden zich omtrent de aanneming der functie nog niet dadelijk verklaren. Alzoo moet alsnog in de vacature van een secretaris worden voorzien, tenzij ook de nieuw gekozen voorzitter mocht bedanken, wijl alsdan opnieuw eene verkiezing voor een voorzitter zal moeten plaats hebben. Voor de vervulling der andere twee bestirurs- plaatsen werden herkozen de heeren Van den Heuvel en den Otter. Ook deze beiden verklaarden hunne be slissing alsnog voor zich te willen behouden. Een der aanwezige leden maakte de opmerking dat het hem onverklaar baar voorkwam dat gecandideerde bestuursleden hunne benoeming niet konden aannemen. De hoofdzaak werd gezocht in het feit dat bedoelde leden niet waren aangezocht voor de functie waarvoor zij waren gekozen. Uit den aard der zaak moet dit andeis zijn; de leden die candidaten hebben gesteld, hebben zich omtrent meerdere bestuursleden eenige ze kerheid verschaft. De meening heeft post gevat dat getracht wordt aan personen, waarvan de absolute over tuiging bestaat dat zij als bestuurslid niet op hun plaats zijn, en alleen de geldelijke voordeden aan die funciie verbonden hen naar die be trekking doen hunkeren, langs on gebaande wegen in het-bestuur te krijgen. De gekozen bestuursleden schijnen de verantwoordelijkheid te hoog geacht te hebben, zich zonder eenige bedenking beschikbaar te stellen. De hoofdzaak geldt, dat niet de belangen der zaak, maar de gel den aan de functie verbonden de hoofdrol spelen. Een dergelijke voortgang te steunen leidt ongetwijfeld tot ondergang der vereeniging en van een juiste keuze van bestuursleden hangt de welvaart der vereeniging af. Na de verkiezing der bestuursleden volgde die van commissarissen. Met meerderheid van stemmen werd ge kozen de heer de Meij, die de functie niet aannam. Bij eene herkiezing werd de heer de Visser herkozen, die de hem aangeboden fnnctie weder wenschte te aanvaarden. Een vacature van commissaris bleef alsnog onvervuld, waarin bij een eerstvolgende verkiezing zal wor den voorzien. Bij acclamatie werden de afgetre den scheidslieden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Hollingerus Pijpers de heer R. G. Graadt van Roggen werd benoemd. Aan hen zal worden geïnformeerd of zij de be noemde functie wenschen te aan vaarden. De agenda afgeloopen zijnde werd nogmaals aan de heeren die hunne benoeming in bedenking had den gehouden gevraagd in hoeverre zij deze wenschten te aanvaarden de heer Woltering bleef in beden king; de De Priester nam die van penningmeester aan de heer Van den Heuvel dankte voor het vertrouwen dat hij genoot, en nam de functie aan alsmede ook de heer den Otter, omdat hij de heeren die hem hadden can- didaat gesteld en hen die hun stem op hem hadden uitgebracht, niet teleur wenschte te stellen. Met de nachtboot „Mecklenburg" arriveerden hier hedenmorgen H. K. H. Prinses Frederik Karei van Hessen met gevolg. Per aansluitenden Zuidduitschen mailtrein, waarin een salonrijtuig was gereserveerd, zetten de hooge gasten hunne reis voort naar Bonn. Het Duitsche stoomschip „Martha" dat te Middelburg een lading hout heeft gelost voor de firma l.deBroe- kert Co. aldaar, is heden naar Methi! vertrokken. Morgen wordt alhier verwacht het stoomschip „Dana", thans te Middel burg in lossing liggende, teneinde hier een lading cokes in te nemen met bestemming naar Kristianehamn. Door het 2e bat. të Middelburg en het 4e bataljon alhier, had heden eene gezamenlijke oefening plaats in de doorwaadbaarheid van hei Sloe. Om 12 uur hedennacht werd hei bataljon alhier gealarmeerd en na van spijs en drank te zijn voorzien om 2Vj uur voorm. uitgerukt. Na het doorwaden van het Sloe door het 2e bataljon uit Middelburg werd ongeveer een uur voorbij den Sloedam de maaitijd, bruine boonen met spek, genuttigd. Ongeveer 4 uur keerden de troepen in de kazernes terug. Voor het gewoon politie-diploma zijn gisteren te Utrecht geslaagd J. Dingemanse alhier en A. Seijs te Middelburg. Men schrijft ons uit Middelburg De plannen om alhier een sport terrein op te richten, zijn reeds in zooverre geslaagd, dat thans aan den Nieuwlandschen weg een stuk grond voor dat doel is aangekocht. De reserve-kapitein J. H. S. de Hoogh, van het 3Se landweerdistrict, is van af 1 October 1909 tot medio Januari 1910 belast met de leiding van het voorbereidend militair onder richt in de gemeente Arnemuiden. Door den Commissaris der Konin gin is met ingang van 1 October a. s. benoemd tot gemeenteveld wachter te Tholen, de agent van po litie le klas C. van Os te Maassluis. KERK EH SCHOOLNIEUWS. Ger. Kerken. Beroepen te Wol- faartsdijk ds. H. Buitenhuis te Vrees wijk. Zonlagavond vond in de Nieuwe Westerkerk in de Ammanstraat te Rotterdam de bevestiging plaats van den nieuwen predikant bij de Gere formeerde gemeente, dr. A. Kuyper Jr., uit Vlissingen beroepen. Reeds geruimen tijd vóór den aanvang van den dienst was het kerkgebouw ge heel gevuld met een belangstellende schare, terwijl velen teleurgesteld huis waarts moesten keeren. Er was geen plaats meer en velen hebben zich met een bescheiden staanplaatsje te vreden moeten stellen op de gaan derij, waar een tropische hitte heersch- te. De bevestiging had plaats door ds. C. B. Bavinck, die sprak naar aanleiding van 1 Corinthe4:l en 2. Na het antwoord van dr. Kuyper op de bekende vragen werd den nieuwen leeraar toegezongen Psalm 134:3 Daarop richte ds. Bavinck zich persoonlijk tot dr. Kuyper Jr. en zeide ongeveer het volgende „Hartelijk welkom dr. A. Kuyper Jr. in onze gemeente. Zoon van een hooggeschatten vader. Heel ons volk, inzonderheid ook onze Christelijke ingezetenen, hebben veel, zeer veel aan hem te danken. Als zoon van een hooggeachten vader heeft uw naam een goeden klank. Veel doet naar u opzien, met vreeze denkt gij misschien dat de verwachtingen te hoog gespannen zijn. Een goede klank van een naam heeft ook zijn schaduwzijde. Zwaar zal u de taak toeschijnen als opvolger van een geliefd man als ds. Sillevis Smitt en dan in een drukke stad als Rotterdam." Maar spr. bidt hem kracht toe van den Heere en wijst hem op Calvijn en op bemoedigende uitspraken van dr. Kuyper's vader. Spr. hoopt dat de nieuwe leeraar hier veel mag opbou wen en vraagt de Gemeente met ge bed den nieuwen leeraar te steunen. Als slotzang werd gezongen Psalm 2 vers 7. Na het uitspreken van den Apostolischen zegen zong de schare Psalm 72 vers 11. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden uitspraak, gedaan in de zaak tegen G. ter M., 61 jaar, geschorst commies ter secretarie, tevens amb tenaar van den Burgerlijken stand te Middelburg, thans gedetineerd aldaar, bekiaagd van het plegen van fraude in laatstgenoemde betrekking. De rechtbank veroordeelde den ontrouwen ambtenaar tot een ge vangenisstraf van 9 maanden met aftrek van het voorarrest. Het O. M. had op 6 September ji. éen jaar en zes maanden met aftrek geëischt, -- Voor de rechtbank te Middel burg had zich heden te verantwoorden de 57jarige A. H., verpleegde in het Gasthuis alhier, die erkende op 30 Juli jl. een portemonnaie met f 15.85, toebehoorende aan een 84jarigen verpleegde, te hebben weggenomen. Achtereenvolgens werden als ge tuigen gehoord de bestolene, een oppasseres eri een andere verpleegde, die den dader aan den lijve heeft onderzocht. Uit dit getuigenverhoor bleek, dat H. van de gelegenheid heeft gebruik gemaakt, dat de oude man zich even omdraaide, om de op een stoel lig gende portemonnaie weg te nemen. Toen hij zich ontdekt wist, heeft hij de portemonnaie gewikkeld in zijn zakdoek, op zijn bed geworpen. Hier werd zij door de oppasseres gevonden. De eisch luidde één maand ge vangenisstraf. Olieslagers heeft gisteren te Rot terdam niet gevlogen, omdat hij het terrein ongeschikt achtte. Daardoor heeft hij tienduizenden teleurgesteld. Het weer was zoo prachtig, dat men beslist verwachtte, dat hij zou opstij gen. Toen hij 's middags het terrein zag, keurde hij het dadelijk af, wegens ongelijkheid. Hij keurde goed dat een houten vloer zou gelegd worden, doch toen hij om vier uur weer op het ter rein kwam, lag deze op een onge schikte plaats. Hij eischte dat de berg- loods zijner machine achteruitgezet zou worden en de houten vloer op de plaats van de loods moest liggen. Daartoe zal nu misschien worden overgegaan. Hij bleef weigeren te vliegen en halfzeven ging het publiek teleurge steld naar huis. Olieslagers moest door een talrijke politiemacht te voet en te paard, onder leiding van een hoofdinspecteur, beschermd worden, daar het publiek hem uitjouwde voor dief en oplichter. Met moeite bereikte hij zijn auto. Een deel van het publiek was woedend en ook het vliegcomité was ontevreden over de handelingen van Olieslagers en heeft zich telegra fisch in verbinding gesteld met een anderen aviateur, die thans in de zui delijke provincies demonstraties geeft. Deze werd nog gisteravond te Rotter dam verwacht. Olieslagers heeft een aanbieding gekregen om in Amerika aan een vliegwedstrijd deel te nemen, waar voor 250.000 francs aan prijzen zijn uitgeloofd, terwijl aan elke deelnemer 10.000 francs vergoeding wordt aan geboden. Gisterennamiddag omstreeks 6 uur werd boven Schiedam gezien de vlieg machine van den bekenden aviateur die in Rotterdam omhoog zou stijgen, Jan Olieslagers. Overal zag men weldra de menschen naar de lucht kijken en werkelijk, men zag heel duidelijk den vlieger, men wees elkander den eigenaardigen vorm van dit toestel, zelfs waren er die Jan Olieslagers zagen zittende afstand was echter te groot om hem te her kennen. En toen men den vlieger in zijn vliegmachine had gezien, toen wist men ook van waar hij vandaan kwam. Zaterdagavond had hij ook nog in Leeuwarden gevlogenZondagmid dag was hij daar weer opgestegen en vloog nu naar Rotterdam natuur lijk zou hij daar op Woudenstein neerkomen, waar de loods immers gereed stond om de machine op te bergen Jammer is helechter, én voor Olie slagers, én voor het publiek, dat men was beetgenomen. Iemand had in den Mathenesserpolder een vlieger opge laten die den vorm eener vliegmachine heeft, die vlieger stond prachtig hoog in de luchtde man heeft plei- zier van zijn aardigheid gehad. Er zijn er heel wat ingeloopen. De kruiersknecht, die ongeveer zes weken geleden bij de politie te Amsterdam aangifte deed, dat hij een bedrag van ruim f 10.000 aan bank biljetten vermiste, 't welk hij voor de firma Moquette Co. had geincas- seerd, en met zijn broeder onder ver denking dat geld te hebben verstopt, werd gearresteerd, is thans uit de hechtenis ontslagen, daar er niet vol doende aanwijzingen waren hem, evenals zijn broeder, langer gevangen te houden. Een burgemeester in dienst. Bij het 7de regiment infan terie te Naarden doet zich, zoo meldt de „Tel.", het niet alledaagsche geval voor, dat onder de miliciens der lichting 1903, die voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn, zich een Edelachtbare bevindt, nl. de nieuwbenoemda burgemeester van Werkendam, die voor de laatste maal bij zijn corps onder de wapenen is, alvorens bij de landweer over te gaan. De vrouw van den zich noe menden De la Ramée is Zaterdagavond weder uit 's Gravenhage naar Berlijn vertrokken, 's Morgens had zij een ielepuonisch onderhoud met haren Berlijnschen advocaat, dr. Werthauer, die haar mededeelde, dat zij tegen hedenmorgen was opgeroepen om voor den Staatsanwalt te verschijnen. Bovendien ontving zij een brief van dr. Werthauer, waarin hij schreef, dat volgens een verklaring van dr. Pinner namens Frau Kommerzienrat Hecht aan de Berüjnsche bladen, hare moeder zich niet meer met haar zou bemoeien en haar alle verdere hulp zou onthouden. Dientengevolge moest zij naar Berlijn komen om haren advocaat volmacht te geven tot optre den tegen hare moeder, opdat deze haar het haar nog toekomende geld van de erfenis haars vaders zou afstaan. Zondagavond waren enkele jongens in het Steenwijker Diep, te Steenwijk, aan het zwemmen. Plot seling zagen ze een hunner, een 14jarige jongen in de diepte weg zinken. Alle pogingen tot redding bleven vruchteloos. Eerst na geruimen tijd werd zijn lijk opgehaald. In een bovenwoning in de Keizerstraat, te 's-Gravenhage, heeft Zaterdag avond een gasontploffing plaats ge had. De ontploffing was zóo hevig, dat een geheel raam uit de pui werd geslingerd. De bewoner werd ernstig aan het gelaat gewond, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook een paar kinderen werden gewond. In een onbe waakt oogenblik viel een 2jarig kind te Enschedé in een pot met kokend water, met het treurig ge volg dat de kleine den volgenden dag aan de gevolgen daarvan over- leed. Zondag werd onder Was" senaar een heer uit Delft, door ee,i auto aangereden, waardoor hem hei linkerbeen op twee plaatsen gebro. ken werd. De auto stopte, nam deii heer op en bracht hem naar Delft waar hij in een gesticht ter verpie' ging werd opgenomen. Door wegwerkers is op de spoor'ijn bij Roosendaal het lijk gevonden van een onbekend persoon. Door bemid- deling van de politie is het lijk naar Roosendaal overgebracht. Te Bel- lingwolde is gisteren een 18jarige jongen van W. Lohof bij het stoeien met wagens van den zandtrein dood. gereden. In het ziekenhuis tc Rotterdam is aan de bekomen ver wondingen overleden een 4jarige jongen die in de Verlaatstraat door een met kisten glas beladen wagen is overreden. Het linkerbeen was geheel afgeknepen. Een man le Oostzaan is onder de as van een watermolen bekneld geraakt en aan den gevolgen overleden. Eindelijk werd bericht ontvan gen omtrent het lot van den vermisten Nederl. schoener „Jantina Agatha" kap. Dijkstra, die 29 Juli 1909 vari Dundee is vertrokken naar de Cum berland Golf met eene expeditie die uitgerust werd om te zoeken naar den toen vermist wordenden trawler „Snowdrop". Van den schoener werd echter sedert niets vernomen en op 13 Juli 1910 vertrok de Noorsche schoener „Thomas" van Dundee met het hoofddoel om aangaande het lot van de „Jantina Agatha" nadere be richten in te winnen. Gisteren meldde Lloyd's te Londen, dat de „Thomas" te Dundee is aan gekomen met 2 man der équipage van den vermisten schoener „jantuna Agatha" en dat deze op 29 Sept. 1909 in de Cumberland Golf in het ijs verloren is gegaan, doch dat de opvarenden gered en de aan boord zijnde proviand geborgen werd. Zondagavond omstreeks hall- twaalf is op de heide bij het landgoed „Sonnenberg", nabij Wolfheze geland een luchtballon, bestuurd door de heeren Thij wissen en Fleming uit Dus- seldorp. De opstijging had Zondag middag halfeen te Dusseldorp plaats met vier passagiers. Des avonds be reikte men Nijmegen, waar de ballon neerdaalde om twee passagiers aan land te zetten. Toen werd opnieuw opgestegen tot men nabij Wolfheze landde. De ballon is gedoopt „Meuss", een plaatsje bij Dusseldorp. Hij is voorzien van een aluminium omhulsel; het was de eerste luchtvaart, welke met dezen ballon werd ondernomen en die zeer gelukkig slaagde. De beide luchtreizigers zijn te Oosterbeek af gestapt van waar zij Maandag naar Dusseldorp terugkeerden. De ballon werd eveneens per trein naar Dussel dorp vervoerd. De grootste hoogte welke de luchtreizigers bereikten was 1800 meter. De mijnwerkers in het Cair.brian- gebied ten getale van 12000 besloten Zondag 11. om den volgenden dag niet aan het werk te gaan. Dit besluit gaat recht in tegen het voornemen op de vergadering in Cardiff geuit, om een stemming te ouden onder de mijnwerkers in Zuid-Wales of de mijnwerkers in het Cambriangebied zouden gesteund worden door een algemeene staking of door een bij drage. De vertegenwoordigers van de Cambrianmijnwerkers op die verga dering beloofden, dat zij het werk zouden voortzetten, zoolang de stem ming duurde. Door nu te staken, hebben de arbeiders hun eigen ver tegenwoordigers verlaten en den raad hunner leiders in den wind geslagen, Men vreest nu, dat de eigenaars zich zullen wreken, door in de geheele mijnstreek van Zuid-Wales de uit sluiting toe te passen. Zij zien teekenen van een alge meene staking in de naaste toekomst en gaven er de voorkeur aan onmid dellijk den strijd te beginnen, wan neer er dan toch gestreden moe' worden, dan te wachten op 't oogen blik, dat de leiders der mijnwerkers geschikt achten. Daarom is men bevreesd, dat zij gebruik zullen ma ken van de gelegenheid hun geboden door het besluit van de mijnwerkers van Cambrian en een algemeene uit sluiting toe te passen. Er komt gewoon geen einde aan de spoorwegongelukken op de lijnen der Fransche Staatsspoorwegen. Een aantal Engelsche toeristen waren Zondagmorgen weer het slachtoffer van een nogal tamelijk goed afge loopen ongeluk op de lijn Dieppe- Parijs. De expresstrein die met de Kanaalbooten correspondeert, had eenige vertraging en stoomde met volle vaart het station Dieppe binnen, waar de locomotief krachtig tegen de buffers stootte en zoo tot stilstand kwam. De passagiers waa *;een de portieren al hal „Lakt hadden, werden op A r\f twampn 5n iïingerd of kwamen in zeer on aanraking. fp'teer onzachte wijze m 'nne schok was zoo hevig rütuig volkomen uit de rai „,frd en tusschen twee anc s bleef hangen, ter Lnpelinge" verbroken we trein was slechts 5 minute lordat de machinist had wachten bij den ingang va tjcrnoies-tunnel. Hij reed 'fhter het station binnen vaart van minstens 25 KM., u,, sianaal-man verklaarde, snelheid slechts 12 a 15 uUr heeft bedragen. De i de stootblokken ziende, tra te remmen, maar de toestel „erden en de locomotief vl de stootblokken op. De machinist, een jonge 24 jaar, leerling van de f Arts et Metiers, die pas ee als machinist bij de Staatssp in dienst was, zeide toe den eersten schrik bekoi dat hij zijn vaart vermint reeds van den ingang der tcs-tunnel af, waar hij met snelheid doorheen stoomdi binnenkomen van het statio de kleine remmen aangez machine op ongeveer 10 met van de stootblokken te doer maar de wielen bleven ovei glijden. De noodrem had h bruikt, omdat hij wist dat i werktebovendien was d. locomotief, volgens zij oud en versleten en een ge het verkeer. De gewonde passagiers in het station behandeld eil na een uur ongeveer naar h of woningen vervoerd wordei een passagier had een been en moest in het hospitaal op worden, de anderen kwame met kneuzingen of ont af. Bijna alle passagiers w gelschen tot een reisgezelsc hoorend. De autoriteiten hebben een onderoek ingesteld, en de mededeelingen van den n waar blijken te zijn dan 2 spoorwegautoriteiten wel we hooren krijgen. 't Is een heel nieuwe 1 de tentoonstelling te Brussel zou zeggen, dat het weer n om al het onheil en den spoed van vroeger te dc geten; de zon werpt haa stralen op al de nieuwe uit d gerezen paviljoenen en 't is al en jolijt. De Franschen hebben Zate Zondag met groote plechtig! nieuw compartiment der voe opend, en, nadat redevoerin ren uitgesproken door abbé lid der Fransche Kamer, M. B en de algemeene commissari een prachtig concert gegever de genoodigden door de nie deeling wandelden. Zondag gaf het uitvoerend een ontbijt aan de leden Engelsche Institute of Jou hierheen gekomen om de ope "ffelsche afdecling bij te w Talrijke Belgische dagbladsc waren ook naar Brussel geko de ontvangst bij te wonen. Koning Albert heeft giste een redevoering de herrezen sche afdeeling geopend. - P t ("H" v' r 1 ,'essor La Marca, die t-aiabrisch geboorteland het j i„aemgingswezen bestudeert> La "D|ornale d 'Italia" eeni onderheden openbaar over de znrm 1 i den geheimen bo tot h! .talië als de VercenigdJ heden k eTV^ f Z-ij'n ATïif-Sl saniLren gewe,'gerd had tot nn a ,.!oe treden en d; van door de °P de iijst d" Van uit opgejaagd^ Har.ri" uuul ue Van lli( r°ordeelde personen Staten -'e.steden in de Ven 1iaïii"teZge),aagd' is hij ml •kt bernp en oefenl Le lecien Van kopergraveur nooit. in Van den bond 'DUii in 2ii hijeen af§elegen plaats uit hin mfL gen dan aan Echt °P om een v/lli ten sestuur u geld te ondernemei tochten Intrcf nadaf de Of nengeknm onnen inlichtingi te vordpr zit"' het bedrag v dat iefco"1 geWs en het ge Bij d daarvan zal ontv mt0ndenn?n&e bedragen gaat ?fgezant wi Werk- Vraagt m« ls' dan am hel ge'd fenschen" rordt hii»omi en 'e 'en moeten". We

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2