dames- to alle Minnebeelden", vrucht van een blijk baar geweldige belezenheid, in dreu nende alexandrijnen opgediend, doen reeds vrij duidelijk den Catsiaanschen stijl kennen. Een stijl, waaraan wel- is-waar door de kunst-kritiek van verschillende tijden alle dichterlijke verdienste ontzegd zou worden, maar die zoozeer in den smaak valt van ons op stichtelijke leering en levens wijsheid beluste volk, dat duizenden in den lande Cats lezen niet alleen, maar zijn rijmregels nog in den mond hebben om ze voor passende gelegenheden te citeereu, ja heele verzen en bladzijden van Cats uit het hoofd kennen en zonder eenige hape ring, dank zij het bekende metrum, voor de luisterende jeugd reciteeren. Méér dan békend is de niet overdreven voorstelling, dat in het Oud-Holiand- sche gezin de werken van Vader Cats op tafel lagen naast den Bijbel. En het schijnt onzen zorgzamen huis moeders geen oogenblik in het hoofd gekomen te zijn, dat de zeldzame en vermakelijke „trouwgevallen" van den poëet ook maar in het minst de ge moedsrust harer dochters in gevaar zouden kunnen brengen 1 Klagen onze uitgevers nogal eens over onnoozele oplaagjes van goede uitgaven in ons kleine land in het bijzonder van gedichten we krijgen eerst een goeden kijk op de beteekenis van Cats voor zijn tijdge- nooten, wanneer we weten, dat van zijn „Houwelijck" ongeveer 50.000 exemplaren, van zijn „Trou-ringh" en „Spiegel van den oude ende nieuwen Tijdt" meer dan 25.000 exemplaren gedrukt zijn. En dan de verschillende edities, van bijna on telbare folianten tot duodecimootjes toe 1 Ook bleef de belangstelling niet tot ons eigen land beperktin het Engelsch verscheen zijn „Self-strijt", in het Deensch een deel van zijn „Houwelijck"; in het Zweedsch na volgingen van verschillende zijner werken in 't Duitsch reeds sedert 't midden der 17de eeuw bewondering navolging en vertalingin 't begin der 18de eeuw een volledige Duitsche uitgave van zijn opera omnia 1 Geen dichter evenwel, die meer beurtelings bewonderd en geminacht, gelezen en in den hoek gegooid is den Vader Cats. Huygens, Van Batrle, de Visscherinnetjes, jeremais de Dec ker, Joan de Brune behooren tot zijn vergod ers; van Vondel is slechts een schimpversje op hem bekendHooft schijnt evenmin bijzonder met hem inge.nomen, zegt in elk geval niet veel van hem. De volgende eeuw is volkomen van standpunt veranderd tegenover Cats: Justus van Effen klaagt over de weinige sympathie, die onder het volk nog bestaat voor Cats, spreekt zelfs van „de uiterste veragting"Bilaerdijk zegt, dat hij bijna niet meer door het gemeen gelezen wordtFeith en Helmers betreuren eveneens zijn val op het wereldtooneel. Niettemin wordt in 1829 te Brou wershaven zijn standbeeld opgericht en langzaamaan ontwaakt er weer belangstelling. Die van Potgieter (1844) is van welwiilenden aard, maar toch komt Cats er bij verge lijking met Vondel, Hooft en Huy gens ongelukkig af. Dan het boek van dr. J. J. Pennink in 1851, dat Cats terug poogt te brengen op het oude standpunt. Ge volgd, twaalf jaar later, door het onbarmhartige van Busken Huet, die van den „Zeeuwschen poldergast" en den „godvreesenden moneymaker met zijne door en door laagharteüjke moraal" spreekt. Jonckbloet maakt het, vijf jaar later, wel niet zoo erg, maar ook zijn kritiek is vernietigend. Van groote sympathie getuigt weer, in 1876, een oordeel van Baron van Heeckeren, gevolgd door de stem „uit ons Calvinistisch volk" van dr. A. Kuyper, die in zijn rede bij de overdracht van het Rec toraat der Vrije Universiteit, Cats als dichter poogde te herstellen. Gansch anders luidt weer de mee- ning van dr. jan ten Brink, die in zijn „Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde" niets dan geringschat ting vindt voor het „slaapverwekkend meirum" en de „ongemeene lang dradigheid" van dezen man met „zijne op vroomheid en geldzakken gerichte levenswijsheid." Een jaar later komt de in het Fransch schrijvende dr. Gustave Derudder, de letterkundige wereld verbazen, door een werk over Cats, zoowel om het feit, dat een buitenlander zich zoozeer in onze oude poëzie heeft ingewerkt, dat hij er een oordeei over uit kan spreken, als om dat oordeel zelf, dat tegelijk gunstig en veroordeelend is. Het laatste woord van beteekenis in de zaak is gesproken door prof. G. Kalff, aan wiens Gids-studie wij menige bijzonderheid ontleenen en die zijn nauwkeurig en onpartijdig overzicht besluit met de opmerking, dat hij de vraag of Cats een echt dichter was, „liever niet wil stellen." Voor zijn tijdgenooten was hij het ongetwijfeld zeker. Een vergelijking. Zou iemand als pater Brugman, naar de vereischten, die wij thans aan een redenaar stellen, voor een spreker van hooge beteekenis gelden Stellig niet. Maar voor zijn auditorium was hij het zoodanig, dat zijn naam thans nog geldt als exempel van welspre kendheid. Zóo ongeveer willen we Cats beschouwen. Kunstenaar, too- venaar met rythme en klank zal hem thans niemand noemen. Toch kan geen kritikus, hoe geleerd of bevoegd ook, den naam van Vader Cats weg- wisschen uit de Geschiedenis onzer Nederlandsche Letterkunde. Daartoe was hij te zeer een met de denkwijze van zijr, tijd. Daartoe is hij ook te veel de man van verschillende be oordeeling. En dezulken zijn nooit figuren zonder beteekenis. („Hbid.") Vlissingen, 13 September, Naar wij vernemen zal het stoom schip, dat voor rekening van den Koninklijken West Indischen Mail dienst te Amsterdam op de werf der Koninklijke Maatschappij „de Schel de" alhier zal gebouwd worden, den naam „Oranje Nassau" krijgen. Morgenavond wordt op den boule vard Evertsen een concert gegeven door het muziekgezelschap „Ons Ge- aoegen", directeur de heer A. Bail- léux. Het programma luidt als volgt „Vienna up to date", marsch, Felix „La Princesse Enchantée", ouverture, L. Langlois; „Doux Mystêres", valse, A. Korn „Fantaisie sur le Caliph de Bagdad", BoielÜieu „Mieke en Jan- neke", marsch, E. Siroux Fils „Ima ges de Rêve", fantaisie, O. Bouchel „Rêvez Mignonne", valse, Bauwens „Grande Fantaisie sur Faust de Gou nod", arr. par Wittebroodt; Finale. Zaterdagavond had, naar aan de „M. Ct." wordt gemeld, in de trouw zaal ten stadhuize een vergadering plaais van besturen van ziekenfondsen te dezer stede ter bespreking van de circulaire der afdeeling Walcheren van de Ned. Maatschappij voor Genees kunst, omtrent het afgeven van zie- kenbriefjes door doctoren. De verga dering ging uit van het bestuur van het ziekenfonds der Kon. Maatsch. „de Schelde". Besprekingen werden ingeleid om trent het aanstellen van een contro leur voor gemeenschappelijke reke ning. De besturen, van alle zieken fondsen waren aanwezig. Uit het mid den der vergadering werd een comité gevormd, waarin een of meer le den van elk bestuur zitting namen, dat een rapport za! uitbrengen, hetwelk in de vergaderingen der respectieve vereenigingen eerst zal behandeld worden. In de te Waalwijk gehouden ver gadering van den Algemeenen Ned. Bond van Schoenfabrikanten, werd op voorstel van den heer J. J. Kiij- berg alhier, besloten de aigemeene vergadering in 1911 te dezer stede te houden. Men schrijft ons uit Middelburg Alhier is aangehouden de 18 ja rige dienstbode M. V., die tegen den zin van haar moeder hier dien de. Zij is naar haar woonplaats, Kamperland, teruggebracht. Men schrijft ons uit Koudekerke Hedenmorgen reed de landbouwer P. Brasser naar de markt te Vlis singen. Ter hoogte van het An- theunishof draait op eens een auto in üe richting van Koudekerke. Het paard schrikte, keerde om en kwam met den veerenwagen in de sloot voor het hof van D. Besuijen terecht. De boter was op een hoop in de korf geschoven, de eieren waren allen gekneusd. De inzittenden waren tijdig van den wagen gesprongenhet paard kwam er zonder letsel af en de wagen was slechts licht bescha digd. De eigenaar van de auto ver goedde de vermoedelijke schade. Door spoedig toegesnelde hulp was de wagen korten tijd later weer op den weg geplaatst. Tot schatters der pachtwaarde van gronden in den calamiteusen Susan- napolder zijn benoemd door den dijkraad de heer A. Bierens te Si. Annaland, door de rechtbank te Zierikz-:e de heer D. Keur te Scher- penisse en door Ged. Staten van Zeeland ue heer M. Christiaanse te Tholen. Er is te Goes een comité gevormd dat zal trachten daar een vliegweek te organiseeren. KERK EN SCHOOLNSEUWS. Ger. Kerken. Bedankt voor Willem stad door ds. A. Schede te Veere, Tweetal te Wolfaartsdijk: ds. H. Buitenhuis te Vreeswijk en ds. E. Schouten te Bolnes. Ger. Gem. Beroepen te Dirksiand ds. H. Kievit Jzn. te Aagtekerke. Rechtzaken. Door P. T28 jaar, landbouwer te ijzendijke, is hooger beroep aange teekend van het vonnis der rechtbank te Middelburg waarbij hij tot 7 dagen gevangenisstraf werd veroordeeld we gens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Zondag had op de Schelde de jaarlijksche zeilwedstrijd plaats voor de Coupe de Belgique, welke beker in 1903 door de Belgische Royal- Yacht Club is uitgeloofd voor een wedstrijd tussclien een Hollandsch en Belgisch jacht. De prijs is een zilveren beker van 1 M. 15 hoogte en 5000 frs. waarde. De Belgen wonnen in 1905-'07 en '08, terwijl de Neerlandia van de R. en Z. V. „De Amstel" in 1906 den beker naar Holland mee kon brengen. Dit jaar zijn de Belgen echter weer verslagen door het jacht „Rel" van den heer M. Feldman uit Am sterdam, dat den geheelen afstand- aflegde in 4 uur 2 minuten 50 sec., terwijl het Belgische jacht de „Ant- werpia" 5 min. en 21 sec. achterbleef. Een mooie Nederlandsche overwin ning dus. De moord te Barger- Oosterveen. Men meldt uit Barger-Oosterveen aan de „Ass. Ct." In zake het drama, alhier afgespeeld, verzekert men ons uit Schönisgsdorf, dat kort geleden aldaar twist bestaan heeft tusschen de verslagenen en den verdachte Van der V. Algemeen deelt men daar het gevoelen, dat een oude veete als oorzaak van het on heil mag worden beschouwd. In- fusschen zet de politie haar onder zoek ijverig voort. Door den rechter van instructie zijn mede gedagvaard H. Nijland, tijdelijk te Schöningsdorf, J. Bos en H. Hoogenberg, werkzaam aldaar, doch inwonende bij Hartman. Het onderzoek heeft voorts aan het licht gebracht, dat meerdere bewoners aldaar zich schuldig maakten aan verkoop van sterken drank, zonder de daarvoor vereischte Vergunning te bezitten. Tegen dézen zal proces verbaal worden opgemaakt. Omtrent dit laatste werd door mr. Haersma Burna, kantonrechter te Emmen, mr. Van Geliicum, griffier aldaar, en den ambtenaar van het openbaar minis terie een streng onderzoek ingesteld. Onder voorbehoud deelen we nog mede, dat het gerucht gaat, dat de verslagenen ten huize van Hartman zijn vermoord en daarna naar buiten zijn gesleept. Zekerheid omtrent dit gerucht konden we echter niet ver krijgen. De voorioopige hechtenis van de drie verdachten van deri moord te Barger-Oosterveen is door de arron- dissements-rechtbank te Assen met zes dagen verlengd. Den geheelen avond was de politie Zaterdag onheusch bejegend op de Nieuwstad te Groningen, waar in de nabijheid van een kroeg een troep deugnieten het hoogste woord voerden. De politie maande hen aan, zich te verspreiden, aangezien het verkeer gestremd werd. Enkele der belhamels namen weldra een dreigende houding aan en tegelijkertijd werd met steenen en een bierflesch gegooid naar de ordehandhavers. Het kwam van kwaad tot erger. De politie was spoedig genoodzaakt zich met de blanke sabel tegen de onverlaten te beschermen. Er werd om hulp gefloten, die spoedig opdaagde. Toen de inspecteur van politie, de heer Kruier, aan het Zuiderdiep kwam, waarheen zich het tumuit verplaatst had, zag hij daar drie agenten met getrokken sabels, die de bende niet konden overmeesteren. Na de inmiddels toegestroomde nieuwsgierigen met tact te hebben aangemaand, door te loopen, gelastte de inspecteur, zijn sabel trekkende, een charge, waarbij vele klappen vielen. De woede der samenrottenden werd daardoor niet bezworen. Steenen vlogen door de lucht naar de politiemacht, bestaande uit den inspecteur en acht agenten. Een der projectielen zou zeker een politieman geraakt hebben, indien hij zich niet tijdig had gebukt. De steen verbrijzelde toen een ruit van een winkelhuis. Tot driemaal toe werd er een charge uitgevoerd. Zoo hachelijk werd de toestand, dat de heer Kruier, op lijfsbehoud bedacht, in de eene hand de sabel in de andere de revolver had. Bij voortduring waarschuwde hij de rakkers. Tot schieten is het niet gekomen. Maar van twaalf tot half twee was het er onophoudelijk een zeer gespannen toestand. Bij de charges hebben ook eenige onvoorzichtige nieuwsgierigen klappen opgeloopen. De politie bleef ongedeerd en had, dank het zeer correcte optreden van den inspecteur, die geen oogenblik vergat, dat hier krachtig, maar toch bezadigd moest worden opgetreden, ten slotte den troep verspreid en in huis gedreven. Enkelen werden gearresteerd. Dienzelfden nacht moeten in de Steentilstraat eenige scheepsjongens elkaar ouderwets toegetakeld hebben, waarbij ook het mes werd gebruikt. Toen de politie kwam zochten ze een goed heenkomen. Bij het onderzoek naar de oor zaak van het spoorwegongeuk bij Roermond, op jl. Vrijdagavond, is reeds gebleken, dat de van Gladbach komende personentrein door onveilig sein is gereden. Een 36jarige grondwerker had Zondagnamiddag het ongeluk, van een hoogte van 10 meter uit het dakvenster te vallen van het logement voor grondwerkers, op het terrein van de voormalige pletterij aan het Zie ke te 's Gravenhage. In bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, is de man aldaar eenige uren later overleden. Te Ingen is een 23ja- rig meisje uit Ommeren, in een sloot verdronken. Een schoorsteenbou wer, werkzaam aan een 25 meter hoogen fabrieksschoorsteen te Maas sluis is daaraf gevallen. De man was onmiddellijk dood. Op de Bickers- gracht te Amsterdam viel gisteren morgen een 30jarige gehuwde boot werker, werkzaam zijnde op een ko- lenschuit, in het water. Na ruim 10 minuten werd de man levenloos op gehaald. Een vrouw te Nieuwaal, denkende dat er geen vuur meer in de kachel was, wilde deze aanmaken en gebruikte daarvoor gemakshalve de petroieumkan. De olie kwam op het ontzientbare vuur en deed de vlammen zoo hoog opslaan, dat de vrouw aan handen en hoofd deerlijk werd gebrand. Te Leeuwen is een 4jarig kind onder een auto geraakt en levensgevaarlijk gewond. De be stuurder van de auto moet aan het ongeval geen schuld hebben. In een onbewaakt oogenblik is te Nieuw koop een kind in het water geraakt en jammerlijk verdronken. in een hotel, te 's Gravenhage is gisteravond door de recherche ge arresteerd een Duitscher, genaamd graaf de Ia Ramee, wiens aanhouding door de Duitsche justitie was ge vraagd, daar hij verdacht wordt van medeplichtigheid aan de vervalsching van wissels. Hij bevond zich sedert weken daar ter stede met vrouw en twee dienstboden. De verdachte werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie waar heden de komst van een poli- tie-ambtenaar uit Berlijn werd ver vracht. De heer B., commissionair in diamant, wonende te Watergraafs meer, heeft bij de Amsterdamsche politie aangifte gedaan dat hem een partij diamant ter waarde van f 11,000 benevens een bedrag van omstreeks f 400 aan bankbiljetten is ontstolen. Hij had in de biljartzaal van café Palais Royal te Amsterdam zijn jas uitgetrokken en daaruit, toen hij haar weer wilde aantreken, deze waarden vermist. Een bewoner der Frans Hals straat te Amsterdam, oud-Indisch militair, zou per auto-ziekenwagen naar het Wilhelmina-Gasthuis worden vervoerd wegens krankzinnigheid. Daar men vermoedde dat de man niet goedschiks mee zou gaan, ver gezelden een paar poiiiie-agenten den verpleger, die den patiënt moest over brengen. Overbodig bleek deze maat regel niet, want de man had zich in zijn woning verschanst, zoodat men de deur moest openbreken. De be woner stond achter een barricade van meubelen in dreigende houding met een Japansch zwaard in de eene een dolk in de andere hand, terwijl hij een broodmes in zijn gordel had ge stoken. 't Scheen een oogenblik dat hij van de wapens gebruik zou maken, maar toen hij den helm van een agent zag bedaarde hij plotseling en ging gewillig mee. In een bekende Londensche la kenwinkel vaniWallaceHuges(Brixton) is voor de derde maal binnen enkele weken brand uitgebroken. Vijf win keljuffrouwen, die op de bovenste verdieping sliepen, werden wakker toen haar de terugtocht vrijwel afge sneden was. Een harer trachtte op een laken te springen, dat beneden werd opgehouden, maar viel op de stëenen te pletter. De tweede is opge vangen, maar liep niettemin verwon dingen op. De drie anderen kond, door een venster ontkomen, maai-iJ1 werden niettemin tamelijk ernstig06 wond. 88!' Het geheele magazijn is uitgebrand De materieele schade wordt 96,000 gulden geschat. De oorzaak van den brand is onbekend. Frankrijk wordt in den Iaa|S(6l tijd wel beproefd met spoorwe». rampen. s' Omtrent het ongeluk dat nu we(. Zaterdagmiddag om halfvijf te Bema,. plaats had, wordt gemeld, dat locomotief van den sneltrein, op w oogenblik dat hij in snelle vaart hei station voorbijstoomde, plotseling ontspoorde, telegraafpalen omverreed en op 150 meter afstand met do«. derend gekraak omverviel en dwars over den weg kwam te liggen. Dt kolenwagen en nog eenige waggon werden over de locomotief hee°n ge worpen. De schok was zoo hevig geweest dat een der waggons midden op een boulevard die op deze hoogte evenwijdig met den spoorweg ioopi van het stadje Bernay terechtkwam waardoor een vrouw, die daar wan delde, gedood werd door rondvlit- gende stukken hout en ijzer, terwijl een aantal anderen door dezelfde oorzaak min of meer zwaar werden gewond. De correspondent van de „Malin" gaf gisteren het aantal slachtoffers op als zeven dooden en vijf-en- twintig a dertig zwaar gewonden. De geredde reizigers verklaarden, dat de trein onmiddellijk na het vertrek uil Caën met een razende snelheid be gon te loopen. Men begreep er niets van. Dicht bij den tunnel, die zich op tweehonderd meier afstand van hel station Bernay bevond, werd die snelheid nog grooter, zoodat de rei zigers door een doodelijken schrik werden bevangen. Onmiddellijk nadat de trein het station was voorbijge vlogen had het ongeluk plaats. Onder de dooden behooren de machinist en de stoker van den trein, Zeven vermomde bandieten drongen bij nacht het sanatorium van dr. Garewiez te Otwozk in Rus sisch Polen, binnen. Zij knevelden den portier en het dienstpersoneel en dwongen den directeur, mei de revolver in de hand, verscheidene duizenden roebel af te geven. Onder de verpleegden ontstond een groole paniek Toen een wagen het voor plein kwam oprijden, namen de mo vers de vlucht. De gendarmes heb ben in het park der inrichting iwee verdachte personen gearresteerd, De politie te München zoeki twee internatonaie juweelendieven, Een Spaansch grondbezitter, Don Cirilo en een Amerikaan uit Chicago, Emit Becker hebben nl. te Miinchen een halssnoer van paarlen ter waarde van 125,000 mark en een broche van 25,000 mark gestolen. Een vreemdsoortige kinderdief stal houdt op het oogenbiik geheel New-York bezig. Ongeveer drie maanden geleden werd het zoontje van dokter Scimeca, een kereltje van vier jaar, door de „Zwarte Hand' ontvoerd. Ondanks de ijverige na sporingen der politie - was deze er niet in geslaagd, het r.poor van hel gestolen knaapje te ontdekken. Zater dagavond echter werd het kind door zijn tante naar het ouderlijk huis te ruggebracht. Dokter Scimeca, een Italiaan, wei geit echter ten stelligste om eenige inlichting te geven omtrent het plot seling tetugkeeren van zijn zoontje, en verklaart, dat hij het geheim lot zijn dood zal bewaren. De politie echter, die meent te weten, wie de roovers zijn, is voornemens hen zoo spoedig mogelijk te arresteeren. Alleen is uitgelekt, dat dokter Sci meca 2500 dollar heeft moeten betalen om zijn kind terug te krijgen. Maai de bedreigingen van de„Zwarte Hand voor het geval dat hij iets mocht los laten, zijn blijkbaar zoo verschrikkelijk, dat de vader voor het overige een haisstarrig stilzwijgen in acht neero- Deze houding van den dokter bewijs' wel de ontzettende macht dezer ge°r' ganiseerde Italiaansche misdadige^ die kinderen stelen, iedere weeke® paar huizen in de lucht laten vlieg® en hun rijk geworden landgenoot®, die hun geld weigeren te geven, va" kant maken. Bij het zinken van de spoor wegpont midden op het meer Mi chigan zijn 29 menschen om l|e leven gekomen en dat er 33 ander® zijn gered is weder te danken a® de draadlooze telegrafie. Toen M achtergedeelte van de groote po"' waarmee de treinen van den Marquette-spoorweg het meer we den overgezet, begon te zin"6, (vermoedelijk door opengaan luik) trachtte men ter Tont "aar ondieP waIer te 5 Ldertusschen seinde de het draadloostelegraaffo Inhoudelijk om hulp. Een st, dat het bericht opving spoe (er hulp en zoo gelukte Irootste helft van de treinp n het pontpersoneel te red, 6 De kapitein, de hoofdmac rie telegrafist, die tot he oogenblik op zijn post blee seinen, zijn onder de doode Vliegl:ier'c'lten- aviateur Lorraine vloog Zor Holyhead (Engeland) dwars jersche Zee naar Houth i Dublin (een afstand van 61 E mijlen), waar zijn toestel in viel. Lorraine zwom naar de hjj gemakkelijk kon doen oi ongeluk gebeurde op slee metêr van de kust en hij stekend zwemmer is. Toeni: hoogte van 1300 meter w< zijn machine eensklaps stil d hij mei een verbazende vluc een hoogte van 500 meter, schroei weer begon te Lorraine is een zeer koen die nog wel meer van zich spreken. Een telegram uit Boston n: Graham White, de bekende E vlieger, Zaterdag aan een dood ontsnapte, terwijl hij oe maakte op zijn aeroplaan City. Na tot plm. 300 meter te zijn, toen er het een of ar gebeurde en plots begon de te vallen en kwam met krac aarde terecht. Door een worn White vrijwel ongedeerd, dat de machine totaal verriit Zondag is de vliegweek deaux begonnen. De eerste een groot succes, er warel 20,000 toeschouwers en er w, gevlogen. Küller onderscheid' door een mooie vlucht van m. 27 s., waarin hij 75 K.M, af| en plaatste hiermede 4e op voor den prijs voor den afstand in éen vlucht. Eer Thomas (eveneens Antoinette) afgebroken 2 uur en 17 vloog 162V2 K.M.). Op de li het grootste afstand-totaal onze landgenoot zich nog derde, met een totaal van 22 M., le Thomas 292^ K.M. 2 (Blériot) 237 U 3 K. M. Generaal Baden Poweil, ganisator van de vereenigin „boy scouts", heeft een nieuv gesticht, dat der „sea scou reeds meer dan 3000 leden t. De opleiding dezer „sea" of scouts", die slechts langs del sche kusten dienst doen, i: beperkt tot marine aangeleger Verscheidene Engelsche ad van Hiaten en kleur

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2