veel moois en leerzaams te zien te krijgendat hij wonderwel de kunst verstaat, om een program vol attractie en afwisseling samen te stellen en daardoor zijn publiek tot het einde toe op boeiende wijze weet bezig te houden. Een en ander kan van de voorstellingen op beide laatste avon den weer met gerustheid worden ge tuigd evenzoo kan gezegd worden dat de films zeer mooi afloopen en het trillen tot een minimum is beperkt bij de meeste zelfs is er niets van te bespeuren. De reclameplaten vermelden, dat de voorstellingen door toepasselijke muziek worden begeleid ook hier is niet overdreven, want de heeren Helms, viool en piano, geven aardige nummers ten beste heel treffend was bijv. het nummer, dat de geschiedenis van Catalan den liedjeszanger bege leidde. Wanneer nu hier nog wordt bij gevoegd, dat de heer Pinto bij de meest vreemde onderwerpen zeer dui delijke verklaringen geeft, waardoor natuurlijk de waarde van de voor stellingen zeer wordt verhoogddat om de twee avonden een nieuw pro gram wordt gegeven, zoodat het heden avond en morgen verschilt met de beide voorgaande avonden en het geheele program niets dan nieuwe nummers bevat, dan is het haast over bodig een bezoek aan Benner's bios coop aan te bevelen. Wij ontvingen heden een overdrukvan êen verhandeling, getiteld „De Am bachtsheerlijkheid van Oud-Viissir.gen en de wording van Nieuw-Viissingen" door P. K. Dommisse, die wordt op genomen in het weldra verschijnend tijdschrift „Archief nieuwe serie, jaargang 1910", van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Deze verhandeling van den ijverigen archivaris onzer gemeente, omvat de oudste topografische gestalte der stad Vlissingen, voor zoover de bronnen die aanwijzen kunnen. Het omvangrijke werk is verdeeld in verschillende hoofdstukken, als de ambachtsheerlijkheden, die aan de heerlijkheid van Vlissingen grensden; de ambachtsheerlijkheid van Vlissin gen de haven van oud-Vlissingen het dorp oud-Vlissingen het steen huis of kasteel van oud-Viissingen en zijn heerenVlissingen in zijn tweede periode; Vlissingen van 1315 tot 1489; Vlissingen van 1489 tot 1593. Verder verschillende bijlagen als de geestelijke heeren tot het jaar 1600 de politieke atmosfeer te Vlis singen in het jaar 1571, hofstijl en een lijst van straten en pleinen binnen de oude vestingmuren, met oudere benamingen. De heer Dommisse heeft met het samenstellen van dit werk een arbeid verricht welke uit historisch oogpunt voor onze gemeente van groot gewicht genoemd mag worden. Met de nachtboot „Oranje Nassau" zijn hier gistermorgen aangekomen H. K. H. Prinses Frederik Leopold van Pruisen met gevolg. In een voor hen geserveerd salonrijtuig in den Noordduitschen mailtrein, zetten de hooge reizigers hunne reis naar Ber lijn voort. Met deze boot kwamen bijna 700 zakken Amerikaansche post mede, waarvoor in dienzelfden trein drie postrijtuigen geplaatst waren. De mailboot „Prinses Juiiana" is naar Rotterdam vertrokken, teneinde in het droogdok aldaar geschilderd te worden. In den loop van October zal in bet Concertgebouw van den heer Burgers een voorstelling worden ge geven door het bekende gezelschap van Henri ter Hall. Opgevoerd zal dan worden de nieuwste revue „Hebt U niets vergeten Deze revue heeft in tal van plaat sen van ons land een verbazend succes gehad en de persbeoordeelingen lui den zeer gunstig. Trouwens het succes wordt vol doende verklaard uit de omstandig heid dat deze revue 52 avonden werd opgevoerd te Amsterdam, 31 avonden te Rotterdam en 45 avonden te 's Gra- venhage. De „Telegraaf" zegt van deze revue dat Henri ter Hall zich hiermede nieuwe lauweren heeft gewonnen. Het „Hbl." noemt deze revue een echt kijkstuk en het „N. v. d. D." verklaart dat van deze revue mag gezegd worden dat zij niemand, uit het oogpunt van goede zeden of aan stootgevende dingen, zai hinderen. Door de bezoekers wordt hartelijk gelachen om menige aardige en leuke opmerking en duchtig gehandklapt bij rake gezegden over vele dingen, die anders moesten zijn dan zij waren, zooals dat bij révues nu gewoonlijk gaat. Het „Nbl. van Ned." zegt dat aan deze pakkende revue moeite en kosten genoeg besteed zijn. De miliciens der lichtingen 1903 en 1904 zijn heden voor herhalings oefeningen onder de wapenen ge komen. De militie tweede luitenant Galle, tot het verrichten van werkelijken dienst sedert 16 Augustus jl. alhier onder de wapenen, keerde heden weder naar zijn woonplaats terug. De Engeische schoener „Nether- ton" is gisterenmorgen van hier met een lading ijzer van de electro-tin- fabriek naar West-Hartlepool ver trokken. Het Duitsche stoomschip „Hansa" is gisterenmiddag binnengekomen van Memel via Rotterdam met hout voor Middelburg. Op den gymnastiek-wedstrijd gis teren te Breda gehouden vanwege het gewest Zeeland van het Ned. Qymnastiek-Verbond, hebben de Vlissingsche turners zich kranig ge houden. Zij behaalden den 1 en tweeden prijs, zijnde een groote bronzen medaille van Z. K. H. Prins Hendrik, in den vereenigingswedstrijd en een vierden prijs voor estafettenloop. De totale uitslag van den wed strijd is: a. vereenigingswedstrijden, „Uitspanning door Inspanning", Ber gen op Zoom, len prijs, „Sparta" Bergen op Zoom, tweede len prijs, „Vlissingsche Turnvereeniging", Vlis singen, eerste 2en prijs, „Prins Hen drik", Breda, tweede 2en prijs, „Sparta", Goes, derde 2en prijs. „St. Quadratus", Bergen op Zoom, eerste 3en prijs, „Ons Huis", Middel burg,tweede 3en prijs, „Medioburgum" Middelburg, derde 3en prijs, „Vol harding", Goes, vierde 3en prijs. b. Estafettenloop „Prins Hendrik", Breda, len prijs, „Uitspanning door Inspanning", Bergen op Zoom, 2en prijs, „Sparta", Bergen op Zoom, 3en prijs, „Vlissingsche Turnvereeniging", Vlissingen, 4en prijs. c. Houding in den optocht: „Uit spanning door Inspanning'Bergen op Zoom, len prijs, „Medioburgum", Middelburg, 2en prijs, „Sparta" Bergen op Zoom, 3en prijs. d. Personeele prijzen H. van As, Bergen op Zoom, len graad; J. Sloots- mans, Bergen op Zoom, 2en graad; J. Nieboer, Bergen op Zoom, 3en graad. „St. Quadratus", Bergen op Zoom, ontving de medaille voor de opkomst met het grootst aantal leden, uitge loofd door de vereeniging „Breda Vooruit", en „Medioburgum" Mid delburg, een medaille voor de mede werking der dames-afdeeling. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot 2e luitenant bij het 2e reg. inf. de sergeant J. F. A. Crefcoeur van het 3e reg.bij het 3e reg. de sergeant M. Sieburgh van de grenadiersbij het 5e reg. de sergeant A. van Wee- nen van het 3e reg.tot 2e luitenant kwartiermeester de sergeant F. D. J. Holtzer van het 3e reg. inf.bij de infanierie in Ned.-Indië de sergean ten A. D. P. Dominicus en A. van Wijk van het 3e reg. en bij de mi litaire administratie in Ned. indië tot 2e luitenant-kwartiermeester de ser geant P. P. D. Anschutz van het 3e regiment. Verder is benoemd tot militie eerste luitenant de militie tweede luitenant P. Pieterse van het 3e reg. Het is niet zonder zorg dat men telken jare geheele scharen onervaren jonge meisjes, dikwijls zonder te weien waar ze terecht komen, naar den Haag of Rotterdam ziet gaan. Weten de ouders in welke dienstbe trekking hun dochters komen Heb ben zij wat meer nagevraagd als, hoe groot het loon, en hoeveel vrij Veelal neenEn dit komt eenerzijds omdat de ouders al even weinig als hun dochters de gevaren eener groote stad kennen, en anderzijds omdat ze toch niet zouden weten, hoe de gevaren te voorkomen, en tot wie zich te melden, om hulp en raad en inlichtingen. Er bestaat sinds meer dan 25 jaar een vereeniging die zich het lot aan trek van elk jong meisje, onverschil lig, welke haar stand, nationaliteit, beroep of godsdienst zij. Deze ver eeniging, dieruim 13000leden heeft in alle deelen van de aarde, heeft Te huizen waar de meisjes goedkoop en fatsoenlijk kunnen logeeren, ver huurkantoren voor dienstboden en andere betrekkingzoekenden in het binnen- en buitenland, gezellige bij eenkomsten voor meisjes die geen thuis hebben waar ze in haar vrije avonden prettig worden beziggehou den zij is het ook die het stationswerk organiseert, waardoor aan veel sta tions toezicht wordt gehouden op het vrouwelijk reizend publiek. Bo vendien staan de leden ten allen tijde gereed met raad en hulp de meisjes tegemoet te komen. Wie meer van deze vereeniging wil weten, raden we aan op Donder dagmiddag 3 uur in de Sociëteit „St. Joris" te Middelburg te komen, waar de secretaresse van het hoofdbestuur mededeelingen hoopt te doen omtrent de werkzaamheden der vereeniging. Op de jaarvergadering van den Ned. bond van gemeente-ambtenaren, wel ke Donderdag en Vrijdag a. s. te Mid delburg gehouden wordt, zullen ver tegenwoordigd zijn de Belgische bond van gemeentesecretarissen, de Belgi sche bond van gemeenteambtenaren, de Fransche bond van gemeentese cretarissen en gemeentebeambten en de Luxemburgsche bond. Aan het ter gelegenheid van die vergadering te houden gemeenschap pelijke diner in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg, zuilen ongeveer 150 personen deelnemen, onder wie ver schillende genoodigden. Men schrijft ons uit Middelburg Het gasverbruik hier ter stede neemt nog steeds toe, althans op het ont werp gemeentebegrooting voor 1911 wordt het aantal te verbruiken Ms op 1.900.000 geschat tegen voor 1910 op 1.785.000, alzoo eene vermeer dering van 115.000 M-'. Het meerdere verbruik wordt ech ter alleen verwacht van hen, die het gas hebben tegen 6 cent (prijs van gas gebruikt voor koken of induslri- eele doeleinden) waarvoor meer ge schat wordt 120.000 M3 en van hen, die het gas per muntmeter betrekken, waarvoor eene vermeerdering van 45.000 M3 wordt berekend. De straat verlichting zal 8000 M3 meer kunnen opmaken, terwijl ook het verbruik in de fabriek en het vermoedelijk gasverlies hooger worden geraamd. Het tegen den gewonen prijs van 7.5 te leveren gas wordt daarentegen op 70.000 Ms minder geraamd dan 1910. Het cijfer voor de totale op brengst is op de ontwerp-begrooting voor 1911 f 175.550, op die voor 1910 f 165.090. Daar tengevolge van het aan schaffen van nieuwe machines voor het pompstation der gemeentelijke duinwaterleiding een groote besparing van brandstof te verwachten is, stellen B. en W. in de ontwerpbe- grooting aan den raad voor om in het vervolg voor die machines alleen steenkolen te gebruiken en niet meer tevens cokes van de gasfabriek, zooals tot nu toe het geval is. B. en W. doen dit voorste! mede, omdat dan een veel grooter quantum cokes, voor 1910 was 9.000 HL. geraamd voor gebruik aan het pompstation, ten gerieve van de ingezetenen bij kleine hoeveelheden kan worden geleverd. De opbrengst van de gemeen telijke waterleiding alhier wordt op de ontwerp-begrooting voor 1911 ge schat op f41.921.75, tegen f40.253.25 voor 1910. Op' de ontwerp-gemeentebe- grooting van Middelburg wordt f 2500 geraamd als van het rijk te ontvangen in de kosten van de herstelling van den voorgevel van het raadhuis. Onder de uitgaven komt f 5000 voor als totaal dier kosten. Betreffende den in den nacht van 31 Augustus op 1 September te Middelburg plaats gehad hebbenden doodslag meldt men ons thans van 1 daar, dat twee der drie aangehouden soldaten V. en T., uit het voorloopig arrest zijn ontslagen en zich weer vrij op straat mogen bewegen. Alleen D., die steeds voor den dader' is aangezien, is nog in arresthij blijft echter nog steeds volhouden niet te weten of hij gestoken heeft. Gisteren had de herdenking plaats van het 15 jarig bestaan der Zon dagavondconcerten, weike denvoii- gen Zondag wegens ongunstig weder was uitgesteld. Zoowel 's middags als 's avonds werd den leden een extra-muziekuitvoering aangeboden. Toen wij 's middags even een kijkje gingen nemen, viel ons het aantal bezoekers niet mee, al waren ook eenige honderden komen genieten van het ook ovër dag zoo heerlijk zitje in den lommerrijken Schuiters- hoftuin. 's Avonds echter was het weer de gezellige drukte, die wij op pie concerten gewoon zijn. Het is haast onnoodig nog te zeg gen, dat beide uitvoeringen van het Middelburgsch Muziekkorps in den smaak vielen van het publiek. De heer Morks kent zijn nienschen en gaf hun daarom 's avonds een bij uitstek populair programma. „Wal- zertraum", „Lustige Witwe" en „Dol larprinses" waren geen van alle vergeten. „The Jolly Village Smiths" moest herhaald worden na langdurig applaus en ais slot kregen wij de thans ingeburgerde inarsch „Caro lineCaroline!" De muziektempel was voor dezen feestdag aardig met planten versierd, terwijl des avonds een gedeelte van den tuin a giorno verlicht was voor al de groene giorno's tusschen de boomen gaven een fantastisch ge zicht. En hiermede behooren de Z. A. C. weer tot het verledene. Het in 1896 geboren kindje, dat toen door som mige een zéér korten levensduur werd toegedacht, heeft haar 15 levensjaar doorgemaakt als eene blozende maagd. Moge de commissie nog jaren blijven bestaan opdat zij tot eene dettige oude dame opgroeie, ten vreugde van allen, die op hare uit voeringen genieten van de opvoe dende kracht, die van goede muziek uitgaat. In de hedenmorgen gehouden raadsvergadering is tot gemeente secretaris van IJzendijke gekozen, buiten de voordracht om, de heer Sturm aldaar met 4 stemmen, tegen 3 op den heer A. A. E. Ch. Voeten, no. 1 der voordracht. De Belgische minister van land bouw heeft bepaald, dat het grens- kantoor Selzaete bij Sas van Gent geopend is voor de invoer van Ne- deriandsche koeien en vaarzen op den len en 15en van iederen maand en wel van 11 uur v.m. tot 3 uur n.m. KERS» SCHOOLMSEUWS.j Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Retranchement door ds. G. W. Kobus te Rockanje. Gereformeerde kerken. Gisteren avond nam dr. A. Kuyper Jr., sedert Augustus 1906 predikant bij de Ge reformeerde kerk alhier, en beroepen predikant bij deze kerk te Rotterdam, afscheid van zijne gemeente naar aanleiding van Ps. 33:22: „Uwe goedertierenheid Heere, zij over ons, gelijk als wij op U hopen". Na de gebruikelijke toespraken, werd de scheidende leeraar nog toegesproken door ds. van Loon te Koudekerke, namens de classis Walcheren, door ds. D. Pol namens den kerkeraad en als collega en vriend en door den ouderling P. G. Laernoes, die allen in hartelijke bewoordingen dank bracht- ten voor wat dr. Kuyper in velerlei opzicht voor de Gereformeerde kerk te Vlissingen en voor de ker ken in de classis heeft mogen doen. De gemeente zong daarop den be minden leeraar Psalm 121 4 toe. De belangstelling om den schei denden herder en leeraar nog voor het laatst te hooren was buitengewoon groot. Reeds lang vóór de gods dienstoefening begon, stond eene talrijke menigte voor de Middelkerk, om te trachten daar binnen een plaatsje machtig te worden. Door de goede genomen maatregelen liep alles or delijk en geregeld en was te half zes het kerkgebouw tot in alle hoe ken gevuld. Na afloop der godsdienstoefening gingen nog velen persoonlijk van dr. A. Kuyper jr. in de kerkeraads- kamer afscheid nemen. Dr. Kuyper zal zijn intrée te Rotter dam houden op Dinsdag 20 September, des avonds 7!/s uur, in de Nieuwe Westerkerk. De heer j. Broekema, sedert 1873 leeraar aan de R. H. B. school te Middelburg, heeft tegen 1 April eervol ontslag als zoodanig aange vraagd. Over de treinbotsing, die Vrij dagavond te Roermond plaats had, wordt nog gemeld dat een kind uit Echt vrij ernstig, twee andere reizi gers licht gewond zijn. De van Maastricht komende goe derentrein 1546 heeft den van Mün- chen-Gladbnch binnenloopenden per sonentrein 481 even voor het seinhuis ter hoogte van den goederenwagen in de fiank gereden. De locomotief en de tender van den personentrein werden van de volgende wagens afgescheiden en kwamen veertig meter verder, buiten het em placement, tot staan. Van het achterste gedeelte van den personentrein, waarin zich vele van Vlodrop huiswaarts keerende werklieden en een aantal Poolsche landverhuizers bevonden, zijn drie derde klasse-rijtuigen en een rijtuig eerste en tweede klasse ver nield. Wonder boven wonder kregen slechts twee inzittenden lichte kwets uren. Van den goederentrein zijn negen kolenwagens verbrijzeld en op en in elkander geschoveneen, paar werden geheel aan splinters gereden. De i0. comotieven van beide treinen 4 slechts licht beschadigd. Een d(, voorste wagens van den goederentrein is met zoo'n groote kracht tegen het seinhuis geworpen, dat dit op Ve schillende plaatsen groote scheureü vertoont, en de bovenvioer gedeeltelij: is ingestort; de toestellen in het sein. huis werken niet meer. Eenige te|e! graafpaien zijn door de omgeval^ wagens omver geworpende telegraaf, draden lagen overal verward dooreen De machinist van den personentrein die er evenals de andere beambten van beide treinen zonder letsel m0jt zijn afgekomen, was Zaterdag niet te vinden. Het spoorwegpersoneel Wa, onmiddellijk na het ongeval metbraiv dende fakkels ter plaatse, om de door de spoorwegautoriteiten gegeven be velen uit te voeren. De materieele schade is zeer groot. De familie van den verongeluk, ten aviateur Van Maasdijk heeft it overblijfselen van diens vliegmachine iaten verbranden. Zij vond liet een onaangename gedachte dat de biplane door een ander zou worden ge- bruiktde Gnome-motor is door den monteur naar Frankrijk meege nomen. Uit het „N. v. d. D." „Naat aanleiding van het bericht dat de zan ger Chrétienni de lucht zal ingaan, deelt men ons mede, dat hetzelfde met meer reden kan verzekerd worden van den déclamator Albert Vogel, den acteur Musch, den organist de Pauw, den literateur Jacob Israël de Haan| den advocaat mr. Isidore Hen, den Algemeen Nederlandsch Verbond voorzitter dr. Kiewiet (de jonge), be nevens van de actrices mevr.Simons- Mees en Van Eysden—Vink. Er zijn er trouwens nog meer: de hoogleeraren Rotgans, Vogelsang en van der Vlugt, de burgemeester Cal- koen, de bankdirecteur Roelvink, en niet te vergeten de Kamerleden de Vlugt en Vliegen". De vrouw van een bakker te Schipluiden, reed Vrijdag met een landbouwer mede naar hare woon plaats. Dicht bij Schipluiden schrikte het paard van een zeilend schip. Paard en voertuig stortten van den hoogen dijk, waardoor de juffrouw tusschen het voertuig en een boom bekneld raakte. De ongelukkige was terstond dood. De overige inzittende» kregen geen letsel. Te Schutsloot gemeente Wanneperveen, is een 14- jarige zoon van een landbouwer mei een in gang zijnden motor in aan raking gekomen. Hij wera door een as gegrepen en meegesleurd, waarhij hem een arm van het lichaam werd gerukt en hij bovendien zulke ent stige verwondingen kreeg, dat de dood onmiddellijk volgde. Te Hengeloo (Ov.) heeft een monteur, werkzaam bij een in aanbouw zijnde fabriek een neervallende ijzeren plaal op het hoold gekregen. De ongeluk kige was terstond dood. De Bredasche politie heeft op last der justitie beslag gelegd op en kele boeken, waaronder de Caviaar- kalender, uit den spoorwegboekhandel in de tweede klasse wachtkamer van 't station Breda. Het heet, dat de voorstellingen in dien kalender in strijd zijn met de zedelijkheid. De kalender is in besla» gehouden, de boeken zijn teruggege ven. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Vrijdagavond had in de Koning straat te Amsterdam een brutale dief stal plaats, waarvan de dader echte gelukkig op heeterdaad werd betrapt Omstreeks 9 uur kwam in een uit dragerij in de Koningstraat een zekere G., 18 jaar. Niemand was op oogenblik in den winkel, doch zal nog geen 3 minuten in de iA zijn geweest toen de eigenares ver scheen om den klant te woord ie staan. Hij vroeg een broek te koop, juist had de juffrouw zich omgekeerd toen zij zag dat het ijzerdraad, dal langs het vensterraam is gespannel en waaraan aan verschillende haak jes horloges en ringen zijn bevestig11 trilde, zoodat de horloges en ringed in beweging waren. Op hetzelfde oogenblik constateerde zij tevens met schrik dat een 9-tal gouden ringen die aldaar hadden gehang" verdwenen waren. Zij liep onmidde1' lijk op de deur toe, ging daaW staan en ried den jongen man A de ringen terug te geven, ondertff had zij hare huisgenooten van ac#' teren geroepen. Ook waren do® haar kleinzoontje eenige andere P®' sonen gehaald. Inmiddels had ringen teruggegeven, die hij in®' daad had ontvreemd. Vermoed wor dat hij op het oogenblik dat hij zu alleen in den winkel bevond, do® middel van zijn pet de ringen <a de haakjes heeft gelicht en den kei waarschijnlijk op dat tijdstip ueeft durven verlaten onraad dat hij misf) niet Sat bemerkte „na voor de juffrouw (JUS I-...T/M1 «QrloJaM iet 00 slnoorTnmidde's gekom Jmfen werd G. naar een ^overgebracht. De Brusselsch ""„telling. On Hen0tegenslag is en blijft di .«June te Brussel, zoo lez1 u t Hbl. van Antw." ee nft de lijst- afgekondigd nropaganda-comités, blijkt de maand Augustus he "L.e0 van 47,600 vreemde j tintels afgestapt en die i t£zijn als volgt: 7400 D nnOO Amerikanen, 9500 E, °450 Franschen, 4550 H n'7oO van andere landen. Ondanks de jobstijdingei Furopa over den brand ver h,is de stroom van vreenj „iet verminderd en Septe "ns vermoedelijk niet mind' delingen aanvoeren. De groote plechtigheid dj kiner van de bekroningen is v, on "Zondag 10 October. De .Leid zal plaats hebb" aroote zaal van het paleis Verjaring. Op 18 Septemb eenige honderden Engeische schrijvers de herbouwde E afdeeling bezoeken, 't Zijn 1 liet „Institute of journalists uitvoerend comiteit biedt feestmaal aan, op hetwelk de leden van den „Bond gische Drukpers" uitgenooc De opperste prijsjury Brusselsche tentoonstelling geconstitueerd. Totj voorzi de Belgische staatsminister 1 gekozen. Deze jury zal ovei de prijsrechters der klas groepenjury ingebrachte beslissen, welken arbeid schijnlijk niet voor den lOn voltooid zal hebben. Daar rechters zich tot volkomer verplichtten, zal voor het e dezen termijn over den ui werkzaamheden wel niets ceerd worden. Zooveel is er echter bel van de 26000 exposanten itj heel 20,193 in aanmerking waarvan 3100 voor groote 2594 voor eerediploma's, di de prijzenscala nog boven prijzen staan. Het aantal prijzen in aanmerking kom posanten is naar de nuineriel der verschillende naties va: Zoo komen op de 5000 exposanten 520 groote prijz 10,254 Franschen 1684. op Engelschen 197, op de naar ding sterk vertegenwoordig Nederlanders 106, op de IC den 164 groote prijzen. Belg door 6000 exposanten verleg digd, met meer dan 60( prijzen. Als reden voor de one tusschen de Engeische werf; en hun leiders, Wordt aangeg de leiders steeds meer zoi poogd hebben aan ,de zuiv vereenigingen een politiek, socialistisch karakter te geve positie te misbruiken tenein- in het parlement te verover* Ook de 12.000 stakende b ders van Wales zijn met hu in conflict gekomen. Te Porth, in het graafsch morgau, hielden de leiders c ferentie, waarin zij tot result uien, dat de staking ongere digd was en de arbeid weer 'e worden hervat. Toen dez een buitenstaanden arbeide| meegedeeld, bestormden d vergaderlokaal, sloegen de kort en klein en ranselden d| a'. Slechts een gedeelte der gehoorzaamde. Het grootste de staking voort. Door de Parijsche dieve; der een nieuwe krijgslist verzo un slag te siaan. Zij gaan o gende wijze te werk. Ze knooj Praatje aan met den portier groot hotelden volgen' omen zij ais toevallig wt L^ifde straat gewandeld, he sia- 'nS> blijven wa dsn en geven ondertusscl §en goed de kost. st>«L?ra zii zich °P de hoogte p 'd van het doen en la nnn bepaalden gast, krijgt de zekeren dag een stadst dien vreemdeling, met m„ e.®n quitantie van dat h„»°?ziln bij aanbieding even en, daar hij zelf nil kan v°nds 'aat in het hotel «an zijn. UUr 'ater komt een loo «en n"-.0' ander groot maga quitantie voor mijnheer op van van

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2