Huizen en Erven Openbare lÉipf Twee HUIZEN Huizen en Erven Advertenties Publiek Verkoopen Openbaar ïerkoopen: Walstraat 25. MANUFACTUREN-MAGAZIJN „DE VALK", waists 25. Dames Huishouclschorten, Witte- en Bonte Kinder-Boezelaars, Dames-Hemden, Nachtjaponnen en Pantalons, Wollen- en Katoenen JAEGER-GOEDEREN, in alle grootten en kwaliteiten. 3VE_ vT. "WEIJ-EJÏT3. WAAROM WILT GE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduld zoodra Sun light slechts eens geprobeerd is inifl IMDESEHIHCEII. Hoi gij kont loslololloo Dinsdag 13 Sept. a.s. Een groote partij Planken, Palen, Balken, Ribben en Brandhout, en groote KISTEN, Verk@@pen Notarishuis - Hdelburg Dinsdag 13 en Woensdag 14 Sept. a.s., Neffe inboedels. DE GROOT HONDIUS. F. L. BOENDERS, Mode-Arfikelen. VERKOOPEN 1. DE VILLA JE ROUTER" 2. DE VILLA „EVERÏSEN" VERKOOPEN met ERVEN en TOINEI, Publiek yerkoopen s ^©©g gxost© s©3rt©©3ri»g verpleging moest wordenovergebracht. De vader stelde uit eigen bewe ging een onderzoek in naar de Haagsche heeren, met het gevolg, dat hij een klacht indiende tegen die personen, verdacht van overtre ding van artt. 248 en 247 van het Wetboek van het Strafrecht. 't Gevolg was, dat eerst één jong- mensch werd gearresteerd en daarna nog eenige zijner studiemakkers. Na hetgeen er omtrent hun verfoeilijke handelingen is aan het licht gekomen, zullen zij den dans wel niet ont springen. Nu, dat is maar goed ook Er werd reeds sedert lang, ook door hoogstaande en weldenkende lieden, ernstig gemopperd over de jongste politie-maatregelen, op last van den minister van justitie geno men tegen de welbekende Scheve- ningsche speelhuizen. Er was ook wel reden voor verontwaardiging en protest. Al mag men de speelhuizen ook nog zoo verderfelijk achten en nog zoo vurig wenschen, dat tegen dat kwaad met alle mogelijke mid delen worde opgetreden, toch kan men het niet goedkeuren, dat dit laatste op onwettige wijze geschiedt. De wet moet boven allen en alles staan en mag door niets of niemand, ook niet door een minister, worden terzijde geschoven. Waar zou het anders heengaan Er zou dan in ons vrijheidlievend vaderlandje een toe stand van rechteloosheid worden geschapen, die sterk aan Rusland zou doen denken. Waar is de grens der rechtsverkrachting hetzij van onder- of van bovenaf wanneer de wet geen bindende kracht meer heeft doch „pour le besoin de la cause" opzij geschoven kan worden Staat Nederland dan onder politie-dicda- tuur Of heeft in Nederland een minister een absoluut gezag zooals in een slechts eenigszins beschaafd land een vorst zelfs op geen stukken na meer heeft? Wat had de minister van justitie gedaan Daar het niet gelukte op grond van de artikelen 456 en 457 Wetb. van Strafrecht, die het houden van een „voor het publiek toegan kelijk" huis van hazardspel en het deelnemen aan het spel aldaar, aan de z.g.n. „sociëteiten", die in Den Haag als paddestoelen uit den grond zijn opgeschoten, een eind te maken, heeft de minister een poging gedaan om deze inrichtingen te fnuiken door er politieposten voor te zetten, die aan iedereen den toegang ontzegden, niet alleen aan minderjarigen dus, zooals aanvankelijk geschiedde. Hier mede nu werd de wettelijke bevoegd heid der politie verre overschreden, zooals nu in rechte is uitgemaakt. Het bestuur van een der geposte inrichtingen, de bekende Deli-Club, wendde zich nl. tot den president van de rechtbank en vroeg in kort geding beschikking op een vordering, op grond van aantasting van het eigendomsrecht, tot onmiddellijke staking van dit posten en betaling door den Staat van f 200 per dag bij voortzetting ervan. De (vice-) president mr. Tellegen heeft den eisch toegewezen. In de juridische gronden van het vonnis zullen wij ons tezamen maar niet verdiepen voldoende is het te weten, dat het vonnis de handelwijze der politie onrechtmatig noemt en den Staat er voor verantwoordelijk stelt, 'k mag gerust consfafeeren, dat het rechtsgevoel van ons volk door deze uitspraak bevredigd is; men voelt zich nu weer veilig tegen on wettige politie-willekeur en men hoopt, dat dit vonnis ook deze goede zijde zal hebben, dat het tevens een einde maakt aan andere gevallen van politie-willekeur of wel toekomstige gevallen zal voorkomen, want liet valt niet te ontkennen, dat wij en niet alleen in Den Haag 1 op dit gebied op een verkeerden weg zijn. Ook de politie moet zich binnen de perken harer bevoegdheid houden, en daaraan ontbreekt soms veel Wat nu de strijd tegen de speel huizen betreftde verklaarde vijan den van die noodlottige huizen hopen, dat langs wettelijken weg aan de bestaande en nu gebleken leemte zal worden tegemoet gekomen en dat een spoedige wetswijziging aan de politie de noodige bevoegdheid zal geven, die zij nu mist, maar die zij zich toch niet buiten de wet om mag aanmatigen. Ondanks het vonnis van mr. Tei legen is de politie met posten door gegaan, maar met een andere, veel minder ver strekkende opdracht. Het schijnt dat de agenten thans alleen de namen vragen en noieeren van hun onbekende bezoekers, doch dezen niet beletten binnen te treden. Over de politie sprekende (een onderwerp, dat een Haagsche brief schrijver nogal eens aanroert tegen woordig maar daar is reden voor dien ik nog even terug te komen op de verklaringen van een jongedame, die de vliegweek op Hanenburg be zocht en ten aanzien der politie (naar zij meende) een onaangename ervaring opdeed, welke ik u in mijn vorig schrijven in haar eigen woor den vertelde. Nadat de politie zich met haar in verbinding had gesteld en een onderzoek ingesteld, verklaarde de bewuste jongedame dat zij zich vermoedelijk in de kwaliteit der be trokken personen heeft vergist. Be halve politie-agenten waren nl. ook een twintigtal bewakers van een der in Den Haag gevestigde particuliere nachtveiligheidsdiensten voor de af zetting van het terrein aangesteld, wier uniform zeer veel met die der agenten overeenkomt. Uit verschil lende gegevens blijkt de waarschijn lijkheid, dat de blaam ten onrechte op politiemannen geworpen is. Het is dus billijk, dat wij de politie thans tenminste van dezen blaam zuiveren. Maar dan is het ook billijk, tevens te vermelden dat ook blijkens mededeeling van den directeur van dien dienst de uniformen van den bekenden Gecontroleerden Particu lieren Nachtveiligheidsdienst zeer af wijkend zijn van die der politie. Ook daar behoort dus de blaam blijkbaar niet thuis. Heei interessant is de kwestie nu trouwens niet meer. Ik zou nu nog over allerlei met u kunnen praten, bv. over de reus achtige belangstelling voor 't optreden van de beroemde, maar bejaarde Sarah Bernhardt ('t plaatsbesprekende publiek stond vele uren in einde- looze file en menigeen ving nog bot 1) dan nog over het vrij plotselinge vertrek (naar Amerika) van den wel bekenden violist Witek, le concert meester van het Philharmonisch orkest, waaraan hij eigenlijk nog tot 1 Mei 1911 verbonden is. En nog over velerlei andere Haagsche be langen en belangetjes, maar 't is weer welletjes voor ditmaal. Lepelaar. Hoogwater te Vlissingen. Sept. vm. nm. Zondag 11 5.38 5.58 Maandag 12 6.28 6.48 Dinsdag 13 7.35 7.55 Woensdag 14 9.03 9.23 Donderdag 15 10.28 10.48 Vrijdag 16 11.25 11.45 Zaterdag 17 12.— 12.20 WESRBEBIGMT. medegedeeld doorhetKon.Ned.Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 10 Sept. 1910.) Hoogste barometerstand 770.5 te St. Mathieu. Laagste barometerstand 758.6 te Nice. Verwachting tot den avond van 11 Sept.Meest matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Weinig of geen regen. Zeifde temperatuur. af gij eenig teeken van de verschrik kelijke nier- of blaasziekte hebt. Vraag 1. Hebt gij 's morgens bij het opslaan een ellendig gevoel in uw rug Vraag 2. Zijn uw oogleden opge blazen Hebt gij blauwe zwellingen onder de oogen Zijn uw enkels en handen opgezwollen (De eer ste kenteekenen van waterzucht). Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel of schijnend Loost gij te veel of te weinig urine Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rheumatisch, vooral bij slecht en vochtig weer Vraag 5. Is uw rug pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel tracht op te staan Vraag 6. Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd Werkt het hart onre gelmatig? Wordt gij duizelig na eenigen tijd gestaan te hebben Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, len den- of heupjicht. Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aan geen enkele patient heeft alle kenteekenen,- maar j iedere patient heeft sommige kentee ken. Indien gij echter eenige aanwij zing voor nier- of blaaszwakte hebt, is uw kwaal misschien reeds tot een hoogeren graad geklommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plotseling haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nierziekte tot in haar wortels uitroeien. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken rechtstreeks op de lijdende nieren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hur. grootsch werk om het bloed te filtreeren en de urinevergiften af te voeren, die zoovele noodlottige ziekten bij man nen en vrouwen teweegbrengen. Geen doos is écht, wanneer er niet de volledige naam Foster's Rug pijn Nieren Pillen op voorkomt. Zij zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepel straat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel I f 1.75 voor één, of f 10 voor zes |j doozen. Notaris PAAP te Vlissingen zal op 's morgens 11 uur op het terrein van de K. M. „"de Schelde" (ingang Aagje Dekenstraat) om contant geld afkomstig van afbraak der voormalige marinekappen. Één uur vóór den verkoop te be zichtigen. jB t Notaris J. C. PAAP zal op ÊLggf Dinsdag 13 September SSl&x- --* 1910, 's avonds 8 uur in het Koffiehuis „De Oude Vriendschap" aan de Breestraat, in het openbaar de volgende alle te Vlissingen 1. Het HUIS en ERF aan het Groenewoud no. 48, kad. grootte 98 Centiaren. 2. Het HUIS en ERF naast per ceel 1, no; 50, groot 1 Are 20 Centiaren. Deze perceelen met een gezamenlijke gevel breedte van 14.55 M. zullen worden gecombineerd. 3. Het HUIS en ERF aan de Coosje Buskenstraat, no. 60, groot 64 Centiaren. 4. Het HUIS en ERF aan de Noordstraat no. 84, groot 80 Centiaren. 5. Het HUIS en ERF aan de Slijkstraat no. 19, groot 84 Cen tiaren. 6. Het HUIS en ERF aan de Breewaterstraat no. 53, groot 40 Centiaren. Te bezichtigen daags voor en op den dag van verkoop van 10—12 en 25 uur op vertoon van een toe gangskaart verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris PAAP. telkens des voormiddags ten 10 uur verkooping van Goud, ZHver, Brillanfen, Gramaphane met platen, Rij wiel, Banketbakkersinvenfa- ris, w.b. 2 koperen raameta- lages, 2 koperen raamgasba- ren, Bakkersoven, Ovenpla ten, Broodblikken, St. Hie. planken, Vormen, Dranken, KIOSKWAGEN, Afbraak, enz. Te bezichtigen Maandag voor den verkoop tot 4 uur. De buitengoederen en afbraak worden Dinsdag van 10-12 uur verkocht. Ten alle tijde worden goe deren tot verkoop aangenomen. Aan bekende koopers wordt drie maanden crediet verleend. De Taxateurs-Vendumeesters, 0^"" Wilt U uw Rijwiel netjes schoongemaakt en gemoffeld hebben, voor billijken prijs, brengt het dan bij Breewaferstr. 18. Tevens gebruikte Heeren- en Dames- Rijwielen a f17. Ook in ruil. Winkeljuffrouw gevraagd. Brie ven letter O. N. Bureau „Viissingsche Courant". m Notaris J. C. PAAP zal on MWoensdag 14 Septem. ber 1910, 's avonds 8 uu, in het Koffiehuis „De Oude Vriend schap" aan de Breestraat te Vlissin gen, in het openbaar te Vlissingen aan de Badhuisstraat no. 125, groot 87 Centiaren. aldaar no 127, groot 87 Centiaren, Iedere villa bevat beneden suite met achterserre, eetkamer en keuken; bergplaats, closet en verdere gemak ken. Boven: 2 groote en 1 kleine slaap- kamer, badkamer, zolder en meide kamer. De perceelen zijn voorzien van gas- en waterleiding en elk verhuurd voor f 440 's jaars. Te bezichtigen daags vóer en op den dag van verkoop van 10—12 en 2—4 uur, op vertoon van een toe gangskaart, verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris PAAP. e? De Notaris I. C. VET- HACKE, te Vlissingen, is MESr voornemens ten verzoeke van zijnen principaal op Dinsdag 20 September 1910, des voormiddags te 11 uur, in het koffiehuis „Het Zwaantje", aan den Ouden Vlissing- schen weg te Oost-Souburg, in het openbaar te te Oost-Souburg aan den Burcht- straat nummers 2266 en 2267, kadaster Sectie B nummers 1360 en 1361, ieder groot ongeveer 2 Aren 8 centiaren. Alles breeder bij biljetten omschreven, Notaris J. C. PAAP zal op Woensdag 21 September 1910, 's avonds 8 uur, in het koffiehuis „de Oude Vriendschap" aan de Groole Markt, te Vlissingen, in het de volgende alle te Vlissingen, en wel: 1. Het Kuis en Erf aan dt Nieuwstraat, no. 51, groot 1 ait 98 centiaren. 2. Het Huis en Erf aldaar, no, 49, groot 78 centiaren. 3. Het Huis en Erf aan deW Heinstraat, no. 2, groot 1 are 20 centiaren. 4. Het Huis en Erf aldaar, no, groot 84 centiaren. 5. Het Huis en Erf aldaar, 6, groot 79 centiaren. 6. Het Huis en Erf aan de Dip straat, no. 3, groot 92 centiare' 7. Het Huis en Erf aldaar, no. groot 87 centiaren. 8. Het Huis en Erf aldaar, no. r, groot 76 centiaren. 9. Het. Huis en Erf aldaar, no. groot 69 centiaren. 10. Het Huis en Erf aan Trompstraat, no. 5, groot centiaren. Voorschreven huizen zijn te be tigen daags vóór en op den dag verkoop van 1012 en 25 uur, OP vertoon van een toegangskaart, v®' krijgbaar ten kantore van voor Notaris PAAP. Notaris PAAP te Vlissingen Dinsdag 27 September genaamd „Café Brlttannia het Droogdok no. 12 te VlissW' waarin de vergunning tot ver* van sterken drank in het klein uitgeoefend. Nader te adverteereti,

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2