van toepassing is de onder andere in de Burg. Pensioenwet onder art. 31 opgenomen bepaling, dat zij on vervreemdbaar zijn en dat de ge- pensionneerde er op geenerlei wijze over kan beschikken, ook niet door verpanding of beleeningvoorts dat door overtreding van deze verbods bepaling èn hij die verpandt of be leent, èn hij die in pand of beleening neemt, zich aan schade blootstelt. De vliegweekte Bergen-op-Zoom. Zaterdag is men gereed gekomen met de plaatsing van de plaatsen van de bergplaats voor de vliegmachine, welke dien dag te Roosendaal was ingeklaard en des avonds nog te Bergen op Zoom aankwam. Natuurlijk werdt de machine niet in zijn geheel verzonden, maar uit elkaar genomen, de verschillende onderdeelen zorgvul dig in de kisten verpakt, waaronder een van 12 Meter lengte, waarin de romp is geborgen. De geheele zending weegt 1200 kilo voor het toestel. Gister werden deze kisten naar het terrein vervoerd, waar de broeder van den heer Ver- straeten, die heden morgen arriveerde, de machine monteeren zal. De loods waarin een en ander wordt opgesteld en die 12 bij 10 meter lang is, werd door een der leden van het comité in twee dagen gebouwd, zoodat, als alles zoo vliegensvlug gaat, de zaak wel marcheeren of beter „vliegen" zal. Nederland en Zuid-Afrika. Wij lezen in de „N. Ct." Naar wij met instemming vernemen zal het Nederlandsch oorlogsschip „De Zeven Provinciën", onder bevel van den kolonel Bauduin, de maand dat het groote parlement van Veree- nigd Zuid-Afrika voor het eerst sa menkomt, Kaapstad bezoeken. Wij verheugen er ons in, dat op die wijze Nederland een blijk van belangstelling zal geven in deze voor hef stamverwante Zuid-Afrika zoo hoogst gewichtige gebeurtenis. Echter kunnen wij niet nalaten de vrees te kennen te geven dat, indien gelijk het geval schijnt te zullen zijn het nieuwe schip „De Zeven Provinciën" niet eerder tot vertrek gereed kan zijn dan in November het in Kaapsiad zal aankomen, nadat de plechtige en feestelijke opening van het Parlement reeds heeft plaats gehad. Dit zou zeer te betreuren zijn en aan de waarde van het vriendschaps blijk veel ontnemen. Vooreerst zou het (al behoudt het bezoek ook dan op zichzelf waarde) den indruk ma ken van een te laat komen, van zekere onachtzaamheid. Ten tweede zou het niet in herinnering van onze Zuid- Afrikaansche broeders voortleven als verbonden aan de historische gebeur tenis die voor hen van zoo groote beteekenis is. En ten derde zou er schoon onbedoeld, iets halfs liggen in de wijze van doen alsof men zich v/el van een vriendschapsplicht be wust was maar zich daarvan liever wat stillekens kweet. Wij hopen daarom dat óf met de voltooiing van „De Zeven Provin ciën" zoodanige spoed zal worden gemaakt, dat het schip op tijd kan vertrekken óf een ander schip uit Indië zal worden gezonder». Vlissingen, 6 September. Wij verwijzen onze lezers naar achterstaande advertentie van de electrische tram VlissingenMiddel burg, waarin de nieuwe dienstrege ling wordt bekend gemaakt, welke morgen aanvangt. Er is een commissie gevormd, be staande uit de heeren L. E. M. van Raalte, J. A. Maas, C. A. Kalbfleisch en J. G. van Niftrik Jr., tot het in zamelen van giften voor de vier huis gezinnen, welke door den brand van 27 Augustus een groot gedeelte van hun inboedels verloren, welke schade niet door assurantie gedekt wordt. De leden dezer commissie hebben zich, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, gaarne be reid verklaard tot het in ontvangst nemen van gitten. Bij Kon. besluit is aan den zeeloods in het 6e district D. Van Hoepen en den binnenloods ter standplaats Vlis singen C. J. de Groot, vergunning verleend tot het aannemen door eerst genoemde van de gouden medaille der Koninklijke Kroonorde van Prui sen en door laatstgenoemde van den Rooden Adelaar, hun geschonken door Zijne Majesteit den Duitschen Keizer. Het eenigen tijd geleden uitgestelde Concert door „Ons Genoegen" zal, bij gunstig weer, a. s. Donderdag, des avonds van 8 tot 10 uur worden ge geven in de tent op den boulevard Evertsen. Het bureau voor arbeidsrecht, op gericht door den Vlissingschen Be- stuurdersbond, is gevestigd Steenen- beer 17 en geopend eiken Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. Het Engelsche stoomschip „Nymp- haea" vertrok Zaterdag 1.1. van Cuba met eene lading melasse, naar Vlissingen. Het Nederlandsche stoomschip „Constance Cathrina" vertrok den 4en dezer van Rafos met eene lading gezaagde planken voor de naamlooze vennootschap, Houthandel voorheen G. Alberts Lz. Co. te Middelburg. De Unie-collecte, gisterenmiddag hier ter stede langs de huizen ge houden, bracht op de som van f 136.42 zonder de nagiften. De collecte is nu reeds hooger dan een vorig jaar. MJdden we de vorige week dat er in de Kanaalstraat een rijwiel weggenomen was, thans vernemen wij dat de eigenaar des morgens vroeg tot de ontdekking kwam dat zijn rijwiel op de zelfde plaats stond als vóór 8 dagen geleden. De „St. Ct." no 207 bevat een Kon. besluit tot wijziging van het bijzonder reglement van politie voor het kanaal door Walcheren, vastge steld bij Kon. besluit van 23 Mei 1892, gewijzigd bij Kon. besluit van 1 December 1907 en een Kon. besluit tot wijziging van het bijzonder re glement van politie voor het kanaal door Zuid-Beveland. Men schrijft ons uit Middelburg Het bestuur van de vrijzinnig- democratische kiesvereeniging alhier, heeft besloten namens die vereeniging adhaesie te betuigen met het adres aan de Tweede Kamer gezonden door het comité, dat zich ten doel stelt, eene actie te voeren tegen wetsontwerp 256, regeling van de positie van vrouwelijke rijksambtenaren en on derwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs, die in het huwelijk treden. Men schrijft ons uit Koudekerke Door den gemeente-veldwachter Plantsoen alhier zijn twee jongens van 10 tot 12-jarigen leeftijd aange houden uit Vlissingen, verdacht van het stelen van appelen en peren. Bij visitatie werden de jongens in het bezit gevonden van verschillende ponsperen die zij, volgens hun zeg gen, hadden gekregen. Bij een ingesteld onderzoek bleek dat de jongens deze peren vermoe delijk hadden gehaald uit den boom gaard van den landbouwer P. K., hoewel deze boomgaard door prik keldraad voldoende was afgesloten. Aan den kant van den weg waren een groote hoeveelheid peren neer geworpen, daar de jongens zeker geen kans meer zagen deze mede te nemen. Nader vernemen wij over den brand bij den landbouwer J. Lako te Bres- kens, dat wel alles verzekerd was, maar het niet een verzekering was, die de schade dekken kan. Het ver zekerd bedrag der paarden is f 1200 a f 1500 minder dan hun geraamde waarde. De eigenaar lijdt dus groote schade. KERK EN SCHOOLNfEUWS. Ger. Kerken. Beroepen te Baarland ds. Schouten te Bolneste Zeven huizen (Gron.) ds. A, Dekkers te Anna Jacobapolder. Het gebrek aan predikanten bij de Gereformeerde Kerken neemt op onberustbarende wijze toe. Behalve dat dit jaar 11 predikanten zijn overleden, wordt wegens ouderdom enz. aan onderscheidenen binnenkort emeritaat verleend. Noch de Vrije universiteit, noch de Theologische school te Kampen ge ven een voldoend aantal studenten. Een gevolg hiervan zal worden ver hooging van de predikants-traktemen- ten, waartoe vele gemeenten reeds zijn overgegaan. Op de 20 September te Utrecht te houden Pastorale Conferentie zal de vraag behandeld worden „Hoe ko men wij aan een voldoend getal stu denten in de theologie en daarna „Hebben de leden der Gemeenten niet een bijzondere roeping te ver vullen in betrekking tot Christen studenten aan de openbare Univer siteiten, en ook in betrekking tot den militairen stand, tot welke onze Chris ten-soldaten en matrozen in het leger en op de vloot behooren, en zijn zij wel van die roeping bewust Tot de lste klasse der Handels school zijn na afgelegd examen toe gelaten 2 candidaten Cj. Auer en C. H. Caals; 5 andere werden zonder examen als leerling ingeschreven, omdat zij in het bezit waren van een einddiploma eener H. B. S. met 3 jarigen cursus of bevorderd waren tot de 4de kl. van eene H. B. S. met 5 jarigen cursus. De candidaat voor de lste klasse der H. B. S. werd afgewezen. De cursus 1910/1911 begint mor genochtend met 91 leerlingen, ver deeld als volgt: 37 in kl. 1, 35 in kl. II, 12 in kl. Ill der H. B. S. en 7 in kl. I der H. S. Rechtzaken. Een ontrouw ambtenaar. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden behandeld de zaak tegen G. t. M., 61 jaar, geschorst ambtenaar ter gemeente-secretarie tevens ambtenaar van den burgerlijken stand wiens arrestatie op 13 Mei j,l zulk een groot opzien baarde. Deze ontrouwe ambtenaar stond terecht wegens het plegen van fraude in laatstgenoemde betrekking. Beklaagde werd ten laste gelegd dat hij gelden, die hij ontving voor het opmaken van huwelijks- en overlijdensakten, onder zich hield, in plaats van die gelden voor het doen zegelen der akten te gebruiken. Door het O.M. waren niet minder dan 45 getuigen gedagvaard, terwijl als verdediger optrad mr. Joh. Adri- aanse, advocaat te Middelburg. Na het voorlezen van verschillende op de zaak betrekking hebbende stuk ken werd overgegaan tot het hooren der getuigen. De eerste getuige, mr. H. Doorenbos hoofd-commies ter gemeente secre tarie te Middelburg, verklaarde dat beklaagde als ambtenaar van den burgerlijken stand f 360 salaris genoot. Getuige deelde mede wat precies de werkkring was van beklaagde. O. a. gaf deze aan personen die trouwen wilden op, welke kosten zij moesten betalen en was hij belast met het innen dier gelden. Getuigen heeft nooit gemerkt dat beklaagde onge zegelde stukken uitgaf, daar hij niet iedere week die stukken con troleerde. Een gedeelte der leges werden volgens een nieuwe rege ling aan getuige betaald, doch hét andere gedeelte hield beklaagde on der zich. De beklaagde hierna ondervraagd erkent volledig het hem ten laste gelegde. De gelden van de ongeze gelde stukken heeft hij ten eigen bate aangewend, dit deed hij omdat hij in moeielijke financieele omstan digheden verkeerde. De verdediger vraagt waarom niet volgens de verordening alle gelden aan den eersten getuige betaald werden. Deze verklaart dat het een ge woonte was geworden, dat dit be klaagde deed. De twee getuige, L. K. van der Harst JJz. apotheker,'lid van den raad ais zoodanig belast met het voltrekken van huwelijken, verklaarde dat hij bijna nooit de stukken inkeek. De president wijst er hem op, dat dit toch zijn eerste plicht was geweest. Vervolgens legden 44 getuigen een eensluidende verklaring af, dat zij voor de voor hun huwelijk benoo- digde akten een zeker bedrag hebben betaald aan beklaagde. Bij het verhoor van deze personen bleek, dat beklaagde soms ook de akten, waarvoor hij zegelgeld ontving in het geheel niet verstrekte. Hierna wijst de president beklaagde er op, dat geldgebrek geen verzachtende omstandigheid is. Na heropening der zitting verkreeg de substituut-officier van justitie, mr. Lidth de Jeude, het woord, die nog eens in het kort naging wat de bekf. heeft misdreven, en eischte wegens verduistering ais ambtenaar tegen beklaagde eene gevangenisstraf van éen jaar en zes maanden, met aftrek van het voorarrest. De verdediger erkende, dat hier een ernstig vergrijp heeft plaats gehad, doch voerde verschillende verzach tende omstandigheden aan. in den breede bestreed pleiter de dagvaar- diging en wees er verder op, dat beklaagde gebruik heeft gemaakt van de minder goede administratie ten gemeentehuize. Bekiaagde had volgens pleiter de gelden niet als ambtenaar onder zich, daar hij volgens de ver ordening niet de aangewezen persoon was om die geiden in ontvangst te nemen. Ten slotte werkte verdediger op het medelijden der rechlbank voor den ouderdom en levensomstandig heden van den beklaagde en zette hij de moeilijke financieele positie van dezen nader uiteen. Uitspraak 20 September. Zooals destijds gemeld werd, reed op 28 Juli te Middelburg de postwagen een 8 jarig jongentje aan, hetwelk aan de gevolgen overleed. Den 11 Augustus meldden wij, dat de koetsier van den postwagen ge rechtelijk vervolgd zou worden. Dit bericht werd van een zijde waarvan wij dit gewoon zijn, tegen gesproken, maar thans blijkt, dat het wel degelijk juist was; want op 16 September a. s. zal genoemde koetsier, de 17 jarige A. W. terecht staan als dan zullen 10 getuigen gehoord wor den, waaronder twee deskundigen. Voor de rechtbank te Middel burg zal 16 September terecht staan de 24 jarige J. F. M., landbouwers knecht te Hontenisse. Deze jonge man zal zich te verantwoorden hebben wegens diefstal van een betrekkelijk gering bedrag aan geld doch tevens wegens het toebrengen van eenige levensgevaarlijke wonden aan den door hem bestolen persoon. De rechtbank te Middelburg heeft de invrijheidstelling gelast van den gedetineerden 18 jarigen boeren knecht J. M. uit Kloetinge, die ver dacht werd van brandstichting. De zelfde persoon werd echter verwezen naar de openbare terechtzitting ter zake van bedreiging. De eigenaars van een perceel aan den Harstenhoekweg te Scheve- ningen, waarin gevestigd is de Deli- club, hebben eene vordering ingesteld tegen den staat wegens het plaatsen van een politiepost voor hun huis en het belemmeren van hen, die toe gang wenschen om binnen te treden. De president der rechtbank te 's- Gravenhage heeft nu gisterenmiddag in kort geding de staking van boven genoemde politiemaatregelen bevolen. Met talrijk materiaal rukte gisterenmorgen de brandweer te Am sterdam uit naar den Dam, op alarm van brand in het Koninklijk Paleis. Er sloeg rook uit een van de ven sters der benedenste verdieping, en vooral toen er een automobiel en eenige andere spuitwagens en de Ma- gyrusladder van de brandweer voor reden, stond het onmiddellijk zwart van de menschen yoor het Paleis. Het bleek echter spoedig dat de rook veroorzaakt werd door het uitbranden van een fornuis. De vermiste knaap te Zeist. Het „U. D." heeft bij de politie te Zeist geïnformeerd naar de juistheid van het bericht van 't„N. v. N." als zou juffrouw v. d. Wiel thans zekerheid hebben dat haar zoontje bij zijn vader in Amerika vertoeft. Men deelde aan eerstgenoemd blad mede dat haar van deze mededeeling volstrekt geen nieuw bericht, het ge rucht liep reeds maanden geleden absoluut niets bekend is. Het bericht is niet anders dan een herhaling van dit gerucht. Amsterdamsche vlieg- w e e k. Op een zeer uitgestrekt weiland achter Halfweg 't Kalfje, een uitspanning, ongeveer een halfuur gaans van Amsterdam, aan den Am- stel, is men druk bezig met voorbe reidende maatregelen voor de vlieg- week, welke aanstaande is. Reeds staat de loods er, waarin het vlieg toestel van Olieslagers geborgen zal worden, en ligt op het weiland een plankier van ongeveer 200 M. lengte en ter breedte van 10 M., waarop de vlieger zijn „aanloopje" zal ne men, om dan halverwege op te stij gen, en na het manoeuvreeren ook weer op dezelfde plek te dalen. Een sloot deelt het stuk land in tweeën het gedeelte tusschen den tuin en deze sloot wordt bestemd voor de toeschouwers 2n rang; voor den In rang worden aan gene zijde van de sloot en van het plankier tribunes opgeslagen. Dezen zullen zich wél op het terrein voor den 2n rang mogen bewegen voor de tweede- rangers is echter de toegang tot den eersten rang verboden. Een 4 meter hooge schutting wordt gebouwd langs den straatweg van den Amsteldijk, die veel hooger ligt dan het polderweiland, om te voor komen, dat het publiek gratis kan zien vliegen, wat voor de onderne ming een financieel fiasco zou worden. Olieslagers heeft het vliegterrein reeds in oogenschouw genomen en was er zeer mede ingenomen. Te IJmuiden is Zondagnacht, tijdens het vliegend stormweer een tot plezierjacht ingerichte Engelsche barge, een zgn. „plaid", de „Gwaüa", op het strand geslagen. Het vaartuigje had van IJmuiden reeds zee gekozen toen het door het opkomende slechte weder binnen de hoofden was ten anker gegaan. Van dat werpanker is het scheepje losgeslagen en het Zuiderhoofd gestrand. De opvarenden, vier in getal, wigu I zich te redden door op het zeel over te springen. Het jacht zit hoog en droog op het strand. '21 kon eromheen loopen.Waarschijn! zal men het spoedig kunnen afbrei gen. Onweders. H. schrijfi;,, de „Zutph. Ct.": De drie zomermaanden zij„ t, weder achter den rug en het wat01 jaargetijde bracht ons bij eene ov«l het geheele tijdperk genomen, not.l male temperatuur, dit jaar wel vJr onweder. In Juni kwam, volgens mijne waar-1 nemingen sedert 1899 te Zutpher I dooreengenomen 4.4, in Juli 53 e. I in Augustus 5.4 dag met onweóel voor, ditmaal 13, 9 en 9, te zame-, I 31 dagen, zijnde dus het dubbelt I van het normale aantal der drie zo-1 mermaanden te zamen. Het grootsJ aantal in eenig jaar te voren was 221 in den normalen zomer van het kleinste aantal 8 in den ki zomer van 1892. De koelste zomers brengen echtei h niet altijd de minste onweders en it I warmste zomers niet altijd de meeste. Zoo kwamen in den koelen zomt:I van 1902: 18 en in den warmer, I zomer van 1899: 12 onweersdapl voor. Het loopende jaar is dan ook wj bijzonder rijk aan electrische verschijn! selen in den dampkring, het teldeI tot heden reeds 41 onweersdagsnl een groot verschil bij 1890 toen e| in den zomer 10 en in het jaar slechts 15 dagen voorkwamenj waarop te Zutphen onweder waargenomen. Het jaarlijks gemii delde voor Zutphen is 25.1 Wij voegen hieraan toe dat, vootall op Walcheren, het aantal onweets! dagen veel geringer was dan in andtsl deelen van ons land. Te Barneveld had een vrouw Zaterdag zooveel brandspiritus dronken, dat de politie zich genot zaakt zag haar per kar naar hel ai restantenlokaal over te brengen, haar arrestatie was zij nog in hél bezit van l'/j flesch spiritus. In de zweminrichting op Mauritskade in Den Haag sproi! een zwemmer, zonder uit te kijktij van de kleine springplank. Hij k met kracht boven op een ander te-I recht, die zich in het water bevond! en brak zich den nek. Stervend weral hij naar het ziekenhuis vervoerdI Degene, op wien de onvoorzichtig! springer neer kwam, werd met zool veel geweld naar beneden gedrukt! dat hij zich tegen den bodem van hül bassin, daar ter plaatse ongeveer dril meter diep, den arm ontvelde. Oveiil gens werd hij niet gewond. Bijetil duiksprong kwam gister te Haaital een zwemmer op een ander zwemmt| terecht en kwetste zijn Zijn toestand is levensgevaarlijk! Te Helmond is een 5-jarig knaaf met zijn hoofd onder een zwaar I laden kar geraakt en gedood. -I Door het losloopen van een drijfrier werd te Koog aan de Zaan, eenkleiil pers om getrokken. Deze kwam lf recht op een vijftien-jarigen jotiff die ernstige verwondingen opliepaal den rug en de beide beenen. - Et! wagenrijder te Enkhuizen, die Diöl dagavond bij het laden van een wil gen viel en in het ziekenhuis weill opgenomen, is aan de gevolgen owl leden. De stoomtrawler,, Haenkam! IJ M 169," Zaterdag naar zee vertrok! ken, is Zondagmorgen terug inoeicl keeren. Een klap water sloeg de vooiT ruiten van de stuurhut stuk, waardot| de stuurman zoo ernstig aan een 0 verwond werd, dat de reis ondefjw| ken moest worden. In het mina-Droogdok, aan de overzijde®! het IJ, te Amsterdam is gevondenj'1! lijk van een man met verbrijzeldeI schedel. Het bleek een lid van cl equipage te zijn van een in dat»! liggend stoomschip. Vermoedelijk jl de man toen hij 's nachts aan W'! wilde gaan, van den rand van droogdok gevallen. Aan de lil'! baansgracht te Amsterdam is een ki®| uit een derde verdieping op sl'i!l gevallen. Men dacht het kind ven#!l zeld te zullen opnemen, maar totf ders verbazing was het nagenoeg" gedeerd. De vader was zoo ze"1"! achtig, dat hij inplaats van zichj! de hoogte te stellen hoe het o«|l luk was afgeloopen, onmiddellijk '""I gracht sprong, waaruit hij gered#! door iemand die zich daartoe gek#| te water begaf. Te Loosdi»('| is uit zee het lijk opgehaald van J man in badcostuum. Men vera" dat het lijk 6 a 7 weken in zee» gelegen en uit een zuidelijker P\« is komen aandrijven. Hel was i":,! een vergevorderden staat van on' ding, dat geen signalement kon« t den opgemaakt. Een kind g maanden te Kampen, had, lip jn een schommelwiegje, het o daarmede 0111 te slaan, waarde „jet het rechterhandje er onder te hggen en de t0P van totaal afgekneld werd. Poging tot kin ffl00rd. De justitie uit vertrok Maandagmiddag naar T teneinde een onderzoek! stellen naar een in de bosschen riie gemeente gepleegd misdri doeld in art. 249 W.v.S. Een F knaap, C. C., woonachtig te verliet Zaterdagmiddag te hal de woning zijner grootmoe Terheijden. Onderweg schijnt persoon uit Made, bekend one „aam van „Pietje pak aan", te f ontmoet, die hem onder allerle wendsels wist mee te lokken r bosschen, met geen goede becl gen natuurlijk. Hij heeft het knaapje den ge nacht bij zich gehouden en eers dagochtend schijnt het hem te zijn te ontsnappen. Zondagn te 1 uur kwam hij thuis aan, das en zonder kraag. Ook as hals vertoonden zich Schramm kratsen, die doen vermoeden, dader getracht heeft het kl worgen. Onverwijld werd bij litie aangifte gedaan, wien h lukte den dader te arresteer naar het huis van bewaring te over 'te brengen. Te Bellosa (Italië) is een van acht personen vermoord. V de „Tribuna" zou men hier ti hebben met een wraaknemi de Zwarte Hand te New York Het luchtschip L. Z. V van uit Baden-Baden de 20s| met passagiers gemaakt. Men zich ditmaal naar MannheirH Duitsche bladen geven een driftige beschrijving van den Het weer was buiïg. De he over Heidelberg werd, dank 2 gunstigen wind, rnet een snj van soms 90 K.M, in het u maakt en duurde 1 uur 55 mi terugreis duurde 3 uur en gini Neustadt. De L Z. VI had met tigen tegenwind, kolken en re kampen. Niettemin verliep alle wensch. De passagiers, meest schen en Amerikanen, waren togen. Er was een gemiddelde heid van 50 K.M. per uur b Een Berlijnsch koopmai zijn vermaak zoeken in 't Lun een bekende uitspanning in d lijnsche hoofdstad, 't Duurc lang, of hij ontmoette er een dame, die zich „Gretchen" n en beweerde het eerzaam bero winkeljuffrouw uit te oefent kennismaking was spoedig knoopt, men amuseerde ziel tijdlang in het park, trok te naar het Grunewald om ten ieder zijns weegs te gaan. De man spoorde naar de stad teij ontmoette tegen twee uur des in de Friedrichstrasse een jonge dame, met wie hij versch café's afliep. Toen onze vriend den volg ochtend in een hotel ontwaakte, hij tot de minder aangename dekking, dat zijn portefeuille binnenzak verdwenen was e de portefeuile een bedrag van Mark. Wie van de beide vrien meiskes het geld ingepikt heef natuurlijk niet worden bepaald De cholera die in Apulië, Italië) heerscht, gaat daar gs met groote ellende, Door de zorgsmaatregelen en de storing '1 landbouw- en handelsverkee stond er op verscheidene pl hongersnood, die zich nijpenc gevoelen en waartegen de onde van staatswege en de 100.0! die de Koning zond, lang nie doende kunnen helpen. In de p me Bari is de ziekte, volge jongste berichten, eenigszins a afnemenmaar in Florida n spidimie weer een weinig toi kwamen er op verschillende pi ongeregeldheden voor, o.a. te herita di Savoja, waar het vol verzet tegen het wegbrenger zieken naar het lazaret waar e gewonde menigte van 200 mei de nonnen van het Roode Kr den gezondheidsdienst met wterp. Barletta hield een volksn etoogingen tegen de.geneest aat de dokters dood, die d era inspuiten riep men. "7 De draadlooze telegrafh pii i- zestien menschen va; nd|gen dood gered. Aan rw ,«e Britsche stoomboot S 'n' brak op de reis van G h, r 7°^on verleden week Wor and uit. Waarschijnlijk h.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2