Huizen en Erven Gemengd Nieuws. "buitenland. Laatste Berichten» Advertenties!* Ooopsgezindg tosnts Verkoopen f. G. LEfflfflERS. Boekdriikker ÏÜH 0£ VëLQE. BYlHSM-WiSEN Te Huur gevraagd: Groote sorteérrng ar Rotterdam werden de ruim 300 kinderen der bijzondere school (Ka steelstraat) allen hedenmorgen door den heer en mevrouw Kuyper feestelijk onthaald. Het behoeft wel met gezegJ hoe schooljeugd gestemd was door deze aangename verrassing. Strandfeest. Een zeer gezellige drukte heerschte hedenmiddag aan het strand. Nu, dat is verklaabaarwant waar de jeugd „tiaaderd is, om het een of ander tol stand te brengen of proeven van vindingrijkheid te geven, daar kan .„en van belangstelling van den kant van hetgrooter publiek verzekerd zijn. Na de afdaling van de duinen, was dan ook alles spoedig in volle wer ving, Met een ernst en een ijver, een »oede zaak waardig, hadden de ver schillende groepen de hand aan den ploeg geslagen. Spaden en schoppen waren dra aan het werk en al heel spoedig verrezen torens, omgeven van grach- te„ en wallen en versierd met stan daards en vlaggen Veel belangrijks werd niet gelevetd. Opmerkelijk was het ditmaal, dat zooveel meisjes zich hadden ingespannen, om op dat ge bied iets tot stand te brengen. Ook hier dus al vrouwenbeweging 't is opmerkelijk maar 't is zoo. Ook bij de afdeeling ringsteken en tyedloopen me* hindernissen, was heeï wat belangstelling en ijver van den kant der deeinemers ie bespeuren. Kortom binnen de niet al te grqote maar voor 't getal voldoende omhei ning was heel wat drukte en bewe ring, vroolijk gesnapt en gelach. Om drie uur betraden muzikanten van het Leger des Heils de tent op den Boulevard en begonnen daar, na een plechtig „Wien Neerlandsch Bloed", een concert, dat van af den beginne een buitengewone belangstel ling mocht ondervinden. De muziek werd door zang afgewisseld. Dank zij de voor allen zeer gun stige weergesteldheid was een groote menscgenmassa op de duinen aan wezig, zoodat tot op dit uur het teest van den dag al heel prettig voort loopt en het vooruitzicht bestaat, dat de verjaardagder Koningin onder gunstige omstandigheden zal kunnen worden gevierd. Te Middelburg. Den 3Qsten jaardag van H. M. de Koningin wordt- evenals zooveel vo rige daar met opgewektheid gevierd. Van alle openbare en zeer vele particuliere gebouwen vyappert de driekleur met oranjewimpel. De vereeniging „Uit het Volk- Voor het Volk" heeft ondanks het haar niet is gelukt voldoende mede werking te verkrijgen voor een his- torischen of een reclameoptocht, toch nog een programma samengesteld, dal den dag geheel vult. Reeds te halfnegen van morgen ving het feest aan met de uitvoering van Koraalmuziek. Het Middelburgsche muziekkorps opende den dag met het Wilhelmus van Valerius, gevolgd door de ko raalouverture, van Morks, de Gez. 3 en 163, Psalm 118 en de inleiding van Kirchliche Festouverture van Ni- colai, terwijl het „Wien Neerlandsch hloed" deze plecht gL. 'i sloot. Te 10 uur werd in de Nieuwe kerk een bidstond gehouden. Nadat orgelspel de plechtigheid geopend had, zong de gemeente Gez. 2 vers 1 en 5, waarna ds. H. Jonker voorging in het gebed. De zangver eniging „Hosanna" liet daarop een lofzang door het kerkgebouw weer klinken. Do predikant sprak hierop de ge meente toe naar aanleiding van Do gemeente zong het eerste en couplet van het „Wien Neer- Moed", terwijl de zangvereeniging het tweede couplet deed hooren. het „Koninginnelied" door «Hosanna", dankgebed door ds. Jonker 01 Qez. 25 6 door de gemeente werd de godsdienstoefening gesloten. in de R. K. kerk is reeds Zondag ee" »Te Deun" voor H. M. gezongen. deze meer plechtige herdenking van den jaardag werd te 12 uur op "Molenwater de gebruikelijke pa- ra fïgehouden. tatusschen hadden zich in het epetitielokaal van het Middelbprgsch ;^korps aan de Nieuwe haven 100 deelnemera aan de Trompe entnarsch verzameld en voorafge- an d°or, wat wij verder zullen emen Mhet" muziekkorps trokken wilt S.e kereljes 'n hun helder scho p.akies' Plm zwarte kousjes en u.0en'ies en met oranjeserpen, langs harkt t' Gortstraat, Markt, Vlas- „a Krommeweele en Molenberg laakt Schuttershoftuin, waar de had gezamenlijke repetitie plaats langs Langeviele, Markt, Noordstraat Wagenaarstraat en Balans naar de Abdij. Op dit altijd zoo fraaie plein waren duizenden bijeen om de eerste uit voering van de „clou" der teestvie- bij te wonen. Daar ging het ditigeerstokje van den populaire kindervriend, den heer Morks, de hoogte in en honderd paar oogjes kijken naar hem, als evenveel bewijzen van toegenegenheid en plichtsbezef, maar de heer Morks van zijn kant weet dat hij op zijn jongens vertrouwen kan, het is niet voor niets, dat er ongeveer 250 re petities achter den rug zijn, Maar het stokje daalt weer, en daar klinkt nu de zoo kranige marsch de in spanning wachtende ouders en vrienden van de' kleine muzikantjes en de vele andere be langstellenden in de ooren en kun nen zij zich met ons overtuigen, welk een succes deze uitvoering weer is voor den componist en lcjder. Verwonderd zal het ieder met ons hebben, dat geen der kleine trom petters, noch de bespelers der andere instrumenten, ook maar een keer te laat of te vroeg was. Maar haast zouden wij vergeten te vermelden, dat een lief klein marketenstertje met het kranige jongens-korps mede wandelde om zoo nooiig verver- schingen te verschaffen. Te halfdrie zat het korps reeds weer op de Markt en speelde daar een achttal nummers, populairie als Kleppermarsch en 'ITommehnarsch, die er de rechte stemming inhielden. Te half vijf en te vijf uur werden respectievelijk op den Dam en de Markt herhalingen gegeven van de Trompetinenmarseh, De tocht werd hierop voortgezet Gisternacht kregen te Zaandam omstreeks het sluiten van de kermis een paar schepelingen van het Duit- sche stoomschip „Hornsund" twist over een zaak,diereeds meermalen tot vijandelijkheden tusschen hen aanlei ding had gegeven, Dedfankwasinden man en vuurde de strijdlustigen aan. Een hunner trok toen zijn dolk ge slepen vlijmscherp mes en stak er zijn kameraad mee. Deze kreeg won den aan het hoofd en ernstige in den buik, zoodat hij in elkaar zakte. Na dat hen voorloopig heelkundige hulp was verleend, werd hij nog denzelfden nacht per extra boot naar het ziekenhuis te Amsterdam over gebracht. Als vermoedelijke dader is aangehouden een Hollandsch schepe ling, dje echter alle schuld ontkent. Gisteren is op den Leidschen straatweg onder 's Qravenhage, weder iemand de dupe geworden van z.g. kwartjesvinders. Genoemden weg passeerende, werd zijn medelijden opgewekt doordien een z.i. arme man met het kaartspelen ongeveer i 25 aan een paar personen verloor. De heer probeerde het daarom voor dien man terug te winnen, maar instede van f25 te winnen, verloor hij er f50. Toen bemerkte hij eerst met wat voor lieden hij te doen had. Niei onwaarschijnlijk be hoorde de persoon die over het ver lies van f 25 gejammerd had tot de bende. De heer deed aangifte bij de politie, die inmiddels gewaarschuwd, reeds beslag op kaarten enz. had gelegd. De zaak is in onderzoek. Gisterennacht omstreeks 3 uur ontstond brand aan boord van het stoomschip „Hiliglade" liggende aan de Maaskade te Rotterdam. De brand ontstond doordat bij het uithalen van een der vuren stukken gloeiend steenkool te recht kwamen in oude zakken en matten. Ofschoon de brand zich ernstig liet aanzien en de vlam men reeds boven het dek uitsloegen, slaagde de equipage er in het 4vuur met eigen middelen te blusschen. De brandweer die met 3 stoomspuiten en de reddingbrigade was uitgerukt behoefde geen hulp te verleenen. Toen de marechaussées Maan dagavond op surveillance waren in de mijnwerkerskolonie op den Sittar- derweg (L) hoorden zij eensklaps hulpgeschreeuw. Zij naderden voor zichtig en het gelukte hun, de hand te leggen op zekeren S., Duitscher, die in een zijweg bezig was een meisje van 15 jaar op schandelijke wijze aan te randen. S. is naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Gistermiddag geraakte in de remise van de Gemeentetram aan de Linneausstraat te Amsterdam een werkman ter hoogte van de borstkas bekneld tusschen twee wagens. Ern stig gewond is hij naar een gasthuis vervoerd. Te Hengelo is een man op straat in elkaar gezakt, blijkbaar van uitputting. Men kon hem tot gisteravond steeds niet wakker krij gen. De onbekende had papieren noch geld bij zich. Een 2jarig knaapje van L. S. te Oosterblokker (N.-H.) is te water geraakt en ver dronken. Te Rozendaal was gis termiddag een chauffeur bezig het reservoir van eene auto met benzine te vullen, toen deze ontvlamde en in een oogwenk de geheeie auto vernielde. De chauffeur kreeg brand wonden in hel gelaat. De vernielde auto is verzekerd. Te Aduarder- zijl had een ernstig ongeluk plaats. Een 74jarige arbeider, bezig zijnde koren op te laden bij een landbou wer, had het ongeluk, door het breken eener plank, van een hoogen steigei op den harden grond te val len. Bewusteloos bleef hij liggen e n de spoedig gehaalde geneesheer, dr. Schleurholls van Ezinge, constateerde zware inwendige kneuzingen en achtte den toestand van den ouden man bedenkelijk.. Zondagmiddag is hij, na bij wijlen tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen over leden. Tengevolge van een te ver doorgezette eavalerie-cnarge ge durende de kleine manoeuvres, welke te Ede en in de omstreken door het garnizoen worden gehouden, brak een sergeant een been, terwiji andere manschappen door paarden werden gewond en ook een paard door een bajonet gestoken werd. Onmiddellijk werd „voor den dokter" geblazen. Toch duurde hei nog geruimen tijd voordat de officier van gezondheid aanwezig was, len gèvqlge van de graole uitgestrektheid van het terrein, waar troepen zich ophielden. De cholera-epidernie in Zuid- ltalië schijnt thans vrijwel tot staan te zijn gebracht, tenminste wijzen de berichten niet op uitbreiding. De toe stand in Barlette en Andria blijft treurig tengevolge van de houding der be volking, die bepaald vijandig optreedt tegen de doktoren en politie, die pogingen aanwenden om de men- schen in hun woningen te houden. De ter plaatse aanwezige onderstaats secretaris Calissano heeft telegrafisch verzocht, onmiddellijk troepen te zen den met groote voorraden genees-en ontsmettingsmiddelen van het Roode Kruis, De regeering heeft tevens besloten krachtige maatregelen te nemen tegen de vele rondzwervende zigeunerben den. Zij zullen naar de grenzen wor den geleid, na een geneeskundig onderzoek en een flinke reinigingskuur ondergaan te hebben. Ook worden korte metten gemaakt met de ambte naren, die blijken zonder machtiging hun posten verlaten te hebben. Zoo werd reeds een raadsheer te Trani ontslagen, terwijl ook de burgemeester van die stad zal worden afgezet. DU1TSCHLAND. De Russische kei zerlijke familie is te Friedberg aan gekomen. De officieuze „Nordd. Allg. Ztg." begroet de gasten zeer hartelijk en de officieele wereld in Duitschland gaf van haar gastvrije gevoelens blijk door een oneindig aantal veiligheids maatregelen, waardoor de Tsaar zich in Duitschland thuis kan gevoelen. De Duiische bladen staan vol met beschrijvingen over het aantal bordjes met „Verboden toegang", over de groote geheime politie, die de omge ving van Friedberg veilig maakt enz. De kamers van de enkele hotels ie Friedberg zijn alle door het gevolg van den Tsaar bezet. Hier huizen dus geen vreemde indringers. Te voren werd natuurlijk het oogenblik van de aankomst stipt geheim ge houden. Nog zullen de bewoners van Fried berg het genoegen zoo'n hoogen gast in hun nabijheid te hebben voelen, doordal voor bet wisselen van tele grammen tusschen FriedbergBerlijn en Sr. Petersburg verscheidene lijnen zijn gereserveerd, zoodat het gewone publiek dit wei zal merken de dienst schijnt toch al niet schitterend. In- tusschen hebben de Friedbergers met veel geduld de laatste dagen aan bet station gewacht otn steeds weer te worden teleurgesteld. Gelukkig dus voor hen dat de bezoekers, wier komst reeds zoolang was voorbereid nu eindelijk zijn aangekomen. Of ze hen hebben kunnen zien Misschien zijn ze daarbij weer teleurgesteld. Volgens de „Times" zal de Tsaar te Potsdam KeizerWilhelm ontmoeten. VEREENIGDE SI ATEN. Roosevelt zet zijn triomftocht door het westen der Vereenigde Staten voort. Zaterdag II. sprak hij in Cheyenne (Wyoming) waar juist een feest van cowboys werd gevierd. Roosevelt was de held van den dag en het middelpunt der feestgelegenheden. Er werd een groote revue gehouden en 5000 soldaten trokken aan Roosevelt voorbij. Toen kwam er een hoogst schilder achtige vertooning: 1500 cowboys en meisjes renden in wilden galop Teddy voorbij, met hun hoeden zwaaiend en woeste kreten uitstootend. Nauwelijks waren zij verdwenen of 200 Sioux en Shoshore Indianen defileerden, gekleed in hun roode en zwarte oorlogsdracht, en eveneens hun oorlogskreten slakend. Ten slotte was er een Japansche delegatie die geestdriftige „banzai's" aanhief voor Roosevelt. Deze zag dat alles glim lachend aan en hield daarna een speech waarin hij herinnerde aan de dagen dat hij zelf met de pioniers in het verre westen samenwerkte, om daar de beschaving binnen te brengen. Voorts heeft Roosevelt Vrij dagavond van uit een spoorwegcoupé een zeer merkwaardige redevoering gehouden. „Jongens" zei hij, „ik ben hier omdat de Afrikaansche leeuwen hun plicht niet hebben gedaan. Ik geloof, dat Wailstreet haar hoop had gevestigd op een paar rhir.oce- rossen, maar zelfs daar kwam niets van. (Bulderend gelach en gejuich). Jelui weien mijn eerste geloofsarti kelen Rechtvaardigheid tegenover arm en rijk, Ik ben tegen oneerlijke politici vooral als ze in mijn eigen partij zijn Ik wil volstrekte eerlijk heid en ik zal achter geen man staan, arm of rijk, als hij oneerlijk is. Wanneer een rijkaard zijn schatten wil gebruiken om anderen kwaad te doen, dan zal ik hem knijpen, als ik kan. Vóór ai.les zal ik voor eerlijk heid vechten, zelfs als ik daarmee de meest winstgevende zaken bederf." Een? stond Roosevelt te spreken vlak voor een locomotief, die weldra moest vertrekken. De machinist liet stoom uit, en dat maakte zulk een leven dat Roosevelt zich niet verstaan baar kon maken. „Dit is het eenige", riep hij tegen den machinist, „waar ik niet tegen op kan praten." „Beste Teddy", antwoordde de man, „wij moeten evengoed zoo nu en dan stoom uitlaten als gij Per telegraaf. Jaardag H. M. de Koningin. APELDOORN. Alom is in den lande de Koninginnedag met groote opgewektheid gevierd, terwijl overal het weer zeer mede werkte. In den morgen werden H. M. de Koningin verschillende bloemstukken aange boden. Te 10 uur begaven zich he denmorgen 5000 schoolkinderen naar het paleis, alwaar de leden der vor stelijke familie, zoomede de Koningin Moeder en Prinses Juliana op het bordes hadden plaats genomen. Zij namen aldaar den gelukwensch van de Apeldoornsctie jeugd met zichtbaar genoegen in ontvangst. Tegen 3 uur kwam de Koninklijke familie op het terrein voor de voiks- en kinderspelen. Prinses Juliana nam voor het eerst aan het Oranjespel (een der kinderspelen heet aldus) deel. Hoogwater fe VSissingsn. Sept. vm. nm. Donderdag 1 11.48 12.08 Vrijdag 2 12.20 12.40 Zaterdag 3 1.05 1.25 Zondag 4 1.45 2.05 Maandag 5 2.18 2.38 Heden overleed plotseling te j Rotterdam onze geliefde Zuster en Tante, Mej. C. B. WILLEMSE— De Zwart, j Uit aller naam, Familie VUiJK. Vlissingen, 30 Aug. 1910. Voor de vele blijken van belang stelling 24 dezer ons betoond zeggen wij vriendelijk dank. W. v. d. HOEVEN. E. C. v. d. HOEVEN— Nüstëunk. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang stelling, den 27sten dezer Ons betoond, betuigen wij hiermede, ook naméns onze kinderen, onzen hartelijken dank. F. FLEURBAAIJ. M. M. FLEURBAAIJ - Schrik te VLISSINGEN. o ZONDAGSCHOOL toegankelijk voor alle gezindien. Aangifte van leerlingen op Donderdag 1 en Zaterdag 3 Sept. 's av. van 6—8 uur in de Kerkekamer der Doops- gez. Kerk. CATECHISATIEtevens gele genheid om nieuwe leerlingen voor vrijzinnig godsdienstonderwijs te doen inschrijven. Aanvangsleeftijd 13 jaar. T. H. SIEMEL1NK. <tj Notaris J. C. PAAP zal op Dinsdag 13 September Tribune ingestort. HILVERSUM. Heden stortte op het feestterrein alhier een tribune in waar op honderden menschen gezeten waren. Een jongen werd aan het rechterbeen gekwetst, terwijl een da me haar pols verwondde. Ook een aantal andere personen liepen lichte kwelsuren op. WEFMBEF.ÏÖEÏ. caedygcdeold door heb ELoa Ned. Meteor. InstHwtt te jje .bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 31 Aug. 1910.) Hoogste barometerstand 773.4 le Biarritz. Laagste barometerstand 755.3 te Thorsliavn. Verwachting tot den avond van 1 Sept. Matige \V. tot Z.W.-wind. Zwaar bewoikt. Weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. 1910, 's avonds 8 uur .in het Koffiehuis „De Oude Vriendschap" aan de Breestraat, in het openbaar de volgende alle te Vlissingen 1. Het HUIS en ERF aan het Groenewoud no. 48, kad. grootte 98 Centiaren. 2. Het HUIS en ERF naast per ceel 1, no. 50, groot 1 Are 20 Centiaren. Deze perceelen met een gezamenlijke gevel breedte van 14.55 M. zullen worden gecombineerd. 3. Het HUIS en ERF aan de Coosje Buskenstraat, no. 60, groot 64 Centiaren. 4. Het HUIS en ERF aan de Noordstraat no. 84, groot 80 Centiaren. 5. Het HUIS en ERF aan de Slijkstraat no. 19, groot 84 Cen tiaren. 6. Het HUIS en ERF aan de Breewaterstraat no. 53, groot 40 Centiaren. Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en 2—5 uur op vertoon van een toe gangskaart verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Noiaris PAAP. ftanneming Nieuwe Leerlingen voor Jongens en Meisjes van 6 tot 12 jaar; afzonderlijke lesuren 50 cent per maand. 2 uur per week. Opleiding voor akie gymnastiek, vak j billijke condities. Gedipl. Gymnastiek-Onderwijzer. Paul Krugerstraat 4. Deze cursussen staan geheel buiten eene Turnvereeniging. Gehuwd man, 26 jaar, van beste getuigschriften voorzien en borg kunnende stellen, zoekt plaatsing als kantoorlooper, magazijnknecht of winkelbediende. Brieven letter J. D., Bureau van dit blad. tegen 1 Oct. of 1 Nov. een geschikte WONING, den prijs van f 18 per maand niet te boven gaande. Br. fr. no. 298, bureau dezer courant. Nieuwste Modellen.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3