Feestavond van Volksweerbaarheid. Jaardag van H. I. de Koniniin. Het Duitsche regiment Prins Frederik. Ter audiëntie, Maandag door H. M de Koningin-Moeder te Soestdijkaan de Duitsche officiersdeputatie verleend ter dankbetuiging voor 'tdoor H. M, aan het korps ten geschenke gegeven schilderij, heeft kolonel C. von Mor gen, commandant van het 15de reg. Prins Frederik der Nederlanden, te vens aan H. M. een bronzen beeldje aangeboden, voorstellende een tam boer te paard, op den voorgrond staande, op een schilderij, vervaardigd door E. Matchass, afbeeldende het fusilier bataillon van het 15e reg., met generaal Von Gneisenau aan liet hoofd in den nachtelijken marsch tot ver volging van de Franschen, na den slag bij Waterloo op 18 Juni 1815, Het naar den bereden tamboer ge maakte beeldje wordt, volgens een bij het regiment aangenomen bepaling, uitgereikt aan ieder, daarbij dienend officier met een bepaald aantal dienst jaren. Het eerste exemplaar van dit statuetje is aan H. M. Koningin Emma als chef van het reg. no. 15 over handigd. Na afloop der audiëntie, zijn aan onderstaande officieren decoratiën uit gereikt, door H. M. de Koningin. In de huisorde van Oranje Nassau ver leend, t. w.het kruis van Comman deur aan kolonel Von Morgen en overste Brunquell, het Officierskruis aan majoor Cramer, het ridderkruis le kl. aan kapitein Frettner en dat der2ekl. aan den le luitenant-adjudant Koch. Aan het dejeuner heeft H. M. op de gezondheid gedronken van den Duit- schen keizer, waarop de Kon. Mil. Kapel het Duitsche volkslied speelde. In antwoord hierop, heeft de regi mentscommandant, kolonel von Mor gen, gedronken op de gezondheid van de chef van het regiment, H. M. de Koningin-Moeder. Toen liet de muziek het Wilhelmus weerklinken. Na afloop vertrokken de officieren, vergezeld door den kamerheer, jhr. Van Tets, naar Amsterdam, alwaar H. M. haar gasten het middagmaal heeft aange boden. Gisteren brachten de officieren een bezoek te Delft aan den Koninklijken grafkelder, waar zij een krans legden op het graf van Prins Frederik der Nederlanden, vroeger chef van het regiment. Morgen zijn de officieren gasten op het maal bij den gezant van het Duitsche keizerrijk te 's Graven- hage. Groene Kruis-Tentoonstelling en -Congres. Z. K. H. Prins Hendrik komt Don derdag half-twaalf te Utrecht, gebruikt de lunch ten huize van den Commis saris der Koningin en gaat om 2 uur naar de opening van het Congres. De plechtige opening van het Con gres zal worden bijgewoond door den Grootmeester van H. M. de Koningin- Moeder, jhr. S. M. S. de Ranitz den Commissaris der Koningen in Lim burg, J. W. J. Ruys de Beerenbrouck en een aantal hoogleeraren en auto riteiten. Eene commissie uit het congres- bestuur wordt Maandag 5 September des namiddags 2 uur in het Paleis te Soestdijk verwacht, om aan H. M. de Koningin-Moeder de hulde van het congres te vertolken. De groote zaal der tentoonstelling is gisteren gereed gekomen en maakte met hare eenvoudige artistieke versie ring een goeden indruk. De twee an dere zalen kwamen heden gereed, geheel in denzelfden stijl. Het „Groene Kruis-dorp" in den tuin van van „Ti- voli" is grootendeels voltooid. Vlissingen, 31 Augustus. De heer A. C. Dijkman Sr. te Rot terdam, heeft de benoeming tot eere voorzitter van de Rotterdamsch-Vlis- singsche Touristenclub aangenomen. Het Zweedsche stoomschip „Star- kodder" is hedenmorgen van hier met een lading cokes naar Karlstadt ver trokken. Bij Kon. besluit is als blijk van goedkeuringen tevredenheid, de bron zen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuig schrift toegekend aan L. K. van Loon, 2de luitenant van het 3de regiment infanterie, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit het water van de gracht van het voormalige kroonwerk Middenreduit alhier op 29 April. De loodsleerling van het Belgisch loodswezen alhier E. Kerremans is in zijne tegenwoordige betrekking overgeplaatst bij den loodsdienst te Antwerpen, terwijl de roeier A. Kroot hoep benoemd is tot loodsleerling te Ostende. Door het bestuur en de twee oudste leden van „Vlissing's Burger-vereeni- ging" werd gisterenavond aan den heer I. van Houte, ten zijnen huize te Mid delburg, namens genoemde vereeni- ging aangeboden een mahoniehouten buffet met spiegels. Dit buffet bevat een zilveren plaat, waarop gegraveerd staat„Namens Vlissing's Burgervereeniging aan hun nen Voorzitter 1890—1910". Dit huldeblijk werd den heer Van Houte aangeboden als aandenken voor al hetgeen hij gedurende zijn 20 jarig bestuurslidmaatschap en als mede oprichter in het belang der vereeni- ging heeft gedaan. De heer Van Houte zegde hartelijk dank voor dit prachtig cadeau. De sergeantmajoor Bakker van het 3e bataljon te Bergen op Zoom wordt met ingang van 1 October a.s. overgeplaatst bij het algemeen depot van discipline alhier. Men schrijft ons uit Ter Neuzen In zijne vergadering van Dinsdag benoemde de raad tot onderwijzeres bij bet herhalings-onderwijs de dames E. J. P. Eijke, wed. H. Huise en U. E. van der Heijden. Tot bij de begrooting voor 1911 werden aangehouden verzoeken van de afd. Ter Neuzen van den bond van Ned. onderwijzers om verbete ring van salarisregeiing en een ver zoek van de gemeente ambtenaren om eene pensioenregeling- De gemeenterekening over 1909 werd vastgesteld op f 99889,92 in ontvangsten, f 99398,62 in uitgaven, goed slot f471,30. De begrooting voor 1911 werd aangeboden op een eindcijfer van f 89,526,8972, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1035,3172- KERK- EN SCHO0LNIEUWS. Voor het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 31 Augustus 1911 zijn benoemd tot ieeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Mid delburg D. Kruijder, M. van Breen en dr. H. A. W. van der Vecht. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heeft heden veroordeeld wegens het door schuld veroorzaken van lichamelijk letsel: J. P. B., 26 jaar, brievenbesteller, te Sas van Gent en P. T., 28 jaar, landbouwer te Ijzen- dijke, beiden tot 7 dagen hechtenis het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar: Th. M., 26 jaar, boerenknecht te Wissenkerke, tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis mishandelingJ. de W., 19 jaar, landbouwersknecht te 's Heerenhoek, tot 2 maanden gevangenisstraf en J. P. P., 19 jaar, smidsknecht te Mid delburg, tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis vernieling D. J. S., 23 jaar, koop man te Middelburg, tot 7 dagen ge vangenisstraf beschadigingL. J. S,, 24 jaar, koopman te Middelburg, tot 14 dagen gevangenisstraf het plegen van ontuchtige hande lingen met iemand beneden den leef tijd van 16 jaar: L. van B., 65 jaar, rondreizend koopman, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middel burg, tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest wederspannigheidI. S., 22 jaar, werkman te Middelburg en aldaar gedetineerd, tot 1 maand gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest en met bekrachtiging van diens von nis van den 5 November 1909 vrijgesproken H. V., 19 jaar, landbouwersknecht, te 's Heerenhoek, beklaagd van mishandeling. Gisterenavond vierde de ver. Volks weerbaarheid met hare onderafdee- lingen de Schiet- en Turnvereeniging haar tienjarig bestaan in de daartoe prachtig versierde feestzaal van den heer G. G. Burgers. Tevens had op dezen avond de prijsuitdeeling plaats van den nationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de schietvereeni- ging „Voor Vaderland en Koningin". Toen bij het voorstellen der leden het scherm opging zag men een massa schutters en turners broederlijk vereenigd. De heer P. G. Laernoes, voorzitter van de vereeniging „Volksweerbaar heid" nam het woord en sprak de aanwezigen aldus toe Genoodigden en leden van Volks weerbaarheid. Dames en heeren Aangenaam is .het mij U namens het bestuur van de afdeeling Vlis- singen der vereeniging „Volksweer baarheid", het welkom te dezer plaatse toe te roepen, U de verze kering gevende, dat uwe tegenwoor digheid zeer op prijs wordt gesteld. Het is nu bijna een 11 jaren ge leden, dat door een 50tal zeer hoog geplaatste personen van allerlei gods dienstige en politieke richtingen te Utrecht een vergadering werd bij eengeroepen, teneinde plannen te beramen om ie trachten den lauwen geest, die er sinds jaren ten aanzien van de betrekkelijke weerloosheid van het Nederlandsche volk was in gevaren te doen herleven als die van vroegere dagen. Daardoor werd de vereeniging Volksweerbaarheid ge slicht die zich ten doel zou stellen de weerbaarheid van ons volk te ontwikkelen. Velen dachten en sommigen denken nóg, bij het hooren of lezen over onze vereeniging aan een militair met het doodend lood in de hand. Niets is minder juist. Volksweerbaarheid bedoelde slechts de natuurlijke weer baarheid te bevorderen of verder te brengen en wel door het doen houden van oefeningen in de gymnastiek en het schermen, zoomede de spelen in de open lucht, als football, korfbal enz. Slechts tot deelneming aan militaire oefeningen wil zij de natie opwekken of wakker maken. Volksweerbaarheid is derhalve geen krijgskundige ver eeniging. De karaktertrek van het Nederland sche volk kennende, gingen die heeren van de meening uit dat eerst de natuurlijke weerbaarheid zou moe ten bevorderd worden. Daarnaast zou vanzelf de maatschappelijke weer baarheid zich doen gevoelen en uit liefde voor zijn land en volk de grondlegging voor een nationale weerbaarheid worden. Door geheel ons land werd in den vorm van woord en geschrift het zaad van Volksweerbaarheid gestrooid, dat al heel spoedig ontkiemde en daar door Vlissingen niet achter bleef, waarvan de afdeeling zich bepaalde tot de militaire oefeningen en zoo doende werd de schietvereeniging „Voor Vaderland en Koningin" ge sticht, waar tegenover de afdeeling helpend, steunend en adviseerend steeds is opgetreden. Als oprichter der afdeeling mag ik U noemen dhr. A. J. v. Ockenburg, die tot op heden nog zeer veel voor haar doet en daarom sedert geruimen tijd haar eerevoor zitter is. 't Spijt me te moeten mede- deelen, dat onze eerevoorzitter tot zijn leedwezen dezen avond niet kan tegenwoordig zijn.- Om U verder verslag te geven van onze afdeeling sinds haar ontstaan, zal ik niet doen. Het zou slechts een droge opsomming zijn van feiten en cijfers. Haar geschiedenis is, évenals van zoo menige maatschappij in en kele woorden saam te vatten. Het is een opgewekt en bloeiend vereeni- gingsleven in den aanvangdaarna verflauwing, vervolgens stilstand en achteruitgang, om dan weer opnieuw te ontwaken en daadwerkelijke be langstelling te toonen in haar streven. In dit laatste stadium verkeeren wij juist een 4 tal jaren, waarin het ons bestuur is mogen gelukken ook de Vlissingsche Turnvereeniging bij haar aan te sluiten. Beide aangesloten vereenigingen leggen een opgewekt vereenigingsleven aan den dag. En in dit tijdperk is het lOjarig bestaan der afdeeling genaderd, zoodat er reden te over zijn de herdenking aan dit feit feestelijk te vieren. Wij zullen dit trachten te doen op een wijze, die ons past, maar die tevens als propaganna middel zal moeten dienen. Dit laatste vooral hopen wij goed gezien te hebben en de uitwerking van ons feest moge het bewijzen. Met deze korte mededeelingen heb ik gemeend deze bijeenkomst te moeten openen, daarbij er den wenscli aan toevoegende, dat een ieder die' onze feestavond meemaakt een aan gename herinnering daarvan moge meedragen en de overtuiging zal krijgen, dat„Volksweerbaarheid" meer daadwerkelijke belangstelling moest worden betoond, dan die zij over het algemeen in ons land en ook te Vlissingen ten d e e.l valt. Een daverend handgeklap bewees hoezeer het publiek instemde met de toespraak van den voorzitter. Nu kwam aan de beurt nummer drie van het programma, nl. de uitreiking der prijzen van den schiet wedstrijd. De heer Iz. van Brakel, voorzitter van de feestvierende schiet vereeniging, opende deze plechtigheid aldus Geachte aanwezige Dames en Heeren Als voorzitter der schietweerbaar- heidsvereeniging „voor Vaderland en Koningin" rust op mij de vereerende en aangename taak, om gevolg ge vende aan punt 3 van ons feestpro gramma overtegaan tot uitreiking der behaalde prijzen. Alvorens echter hiermede aan te vangen, roep ik U allen in deze feestelijke ure, een har telijk welkom toe en zeg U allen hartelijk dank, dat gij door Uwe tegenwoordigheid onzen feestavond hebt willen brengen tot het hooge peil van innige vriendschap en kameraadschappelijke verhouding. Moge deze band steeds hechter worden, ons nog nauwer te samen binden, dan is voorzeker voor onze vereeniging eene schoone toekomst weggelegd. In de eerste plaats wil ik thans een woord van innigen dank richten aan hen, die ons voor onzen wed strijd zulke schoone en kostbare medailles schonken, hierdoor is ons gebleken, de sympathie, die mer. onze vereeniging toedraagt, terwijl het ons een spoorslag zal zijn, op den ingeslagen weg voort te gaan. Laat ik U thans, geachte aanwe zigen een kort overzicht geven, van onzen wedstrijd en U mededeelen, dat over het algemeen de weersge steldheid niet gunstig genoemd kon worden. Toch heeft dit niet ontmoe digend gewerkt op de animo voor onzen wedstrijd daar gebleken is dat een groot aantal korpsschutters en andere schutters, tot de deelnemers behoorden en zich op verschillende banen hebben vereenigd. Zoowel uit deze provincie als daarbuiten, was de deelname groot, zoodat over het algemeen genomen de banen goed be zet waren. Geen wanklank, geen onte vreder, woord werd gehoord alle schut ters waren vol animo, want er was trouwens op eene groote deelname gerekend, aangezien in het program ma was opgenomen, zoowel de oude als de nienwe schietmethode, zoodat deze wedstrijd een succes voor ons is en de geschiedenis onzer vereeni ging verrijken zal met een bladzijde van overgroote voldoening voor be stuur, deelnemers en belangstel lenden. Verder dames en heeren, is ons bijzondere belangstelling betoond. le. door H. M. onze geëerbie digde Koningin, Haren Doorluchtigen Gemaal en H. M. Onze Koningin- Weduwe Emma die ons ook eene medaille schonken en voorts door verschillende autoriteiten. Aan allen zij onze oprechte dank gebracht. Thans wil ik ook het woord richten tot de schutters, welke door hun kranig gedrag getoond hebben, wer kelijk schutters te zijn, hunne houding was cprrect. Zonder op den voorgrond te willen treden, hebben zij een eer lijken Strijd gevoerd, waardoor dan ook door ons een feest is gevierd, dat genoemd mag worden en het lOjarig bestaan van onze schietver eeniging door dezen nationalen wed strijd waardig is herdacht. Een woord van hartelijk gemeenden dank breng ik officieel, aan de leden van onze vereeninging en haar be stuur, voor de uitnemende wijze, waarop zij de vele en moeilijke werkzaamheden volbracht hebben, aan de voorbereiding van een wed strijd verbonden. Inzonderheid onze geachte secreta ris die getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn en niet bezwaard was door de groote en uitgebreide correspondentie welke door hem op voorbeeldige wijze is uitgevoerd. U allen zag ik daarvoor hartelijke dank. Tevens moet ik mededeelen, dat in de uitslag een verandering geko men is, door enkele vergissingen buiten de schuld van de schiet vereeniging. Er was nl. eene vergis sing ontstaan door de verwarring van twee gelijkluidende namen en door het slecht onduidelijk invullen van schietkaarten door sommige schutters. En thans wil ik overgaan tot het uitreiken der prijzen en verzoek ik den vice-voorziiter van de vereeniging welke de medaille van H. M. de Koningin heeft behaald, tot mij te komen. Geachte heerDeze medaille is uw deel geworden. Zij, de hooge schenkster ervan, is ons allen lief, met hart en ziel zijn wij aan haar verknocht. In haar zien wij onze toekomst. Laat U dit steeds voorgaan, en tracht op het ingeslagen pad voort te gaan en houdt deze medaille steeds in hooge eere. Alleen de medailles van het Vor stelijk Huis werden nu plechtig uitge reikt, daar er anders te veel tijd zou mede heengaan. Na de uitreiking der medailles en andere prijzen vervolgde de heer van Brakel Een driewerf geluk wensch ik allen prijswinners, in het bijzonder aan hen die de medailles wonnen van ons Vorstelijk Huis. En thans ben ik genaderd aan het einde van mijn taak en wil ik voor mij persoonlijk U danken voor de bereidwillige medewerking, welke ik in deze dagen mocht ondervinden van U allen. Ik beveel mij voortdurend uwe warme vriendschap aan. Laat ons te samen strijden vo» onze Vereeniging, laat ons haren roer! vestigen en steeds getrouw bib,, aan onzen plicht. Lang leve de schietwaarbaarheid. vereeniging „Voor Vaderland Koningin". Dat zij leve! Nu werd het programma verHi onberispelijk afgewerkt, er was zorgd voor eene zeer aangename a[ wisseling. Allen deden hun uite® best om alles zoo goed mogelijk t doen slagen en hun pogingen a' volkomen gelukt. De heeren voor dragers hadden reuzensucces, j. turners waren als altijd zeer goe'd, e. de 8 schutters hebben met hunne colonne geweer de verbazing van to publiek ten top doen stijgen. e(, woord van lof komt voorzeker iof aan den heer F. Borghouts, die j, zoo'n korten tijd een zoo'n prachtig; colonne geweer heeft kunnen onder- wijzen. Toen de turners gereedstonden om staafstanden uit te voeren, naij de voorzitter, de heer Laernoes, nog. maals het woord en dankte nol maals allen, die aan dezen feestavond hadden medegewerkt. In het bijzonder bracht hij hulde aan de schutters en den heer F. Borghouts voorden ijver, die zij getoond hadden tijdens de instudeering der colonne geweer de heeren Burgmeijer en Van Beers voor hunne leuke voordrachten en de turners voor hun keurig wetk en prachtige standen. Ook den heer Burgers komt een woord van dank toe voor de prachtige versiering. 'tls te hopen, dat het voorbeeld der turners zal gevolgd worden en dat velen zullen toetreden, om ziel weerbaar te maken. Een zeer gezellig bal onder leiding van den heer Barkelau sloot dezen prettigen feestavond. Hoewel de jaardag van H. M. dn Koningin hier heden niet bepaald feestelijk wordt gevierd, ging deze dag toch niet onopgemerkt voorbij, Hedenmorgen werd door het fanfare korps ''an het 4e bataljon, voorafge gaan door de tamboers en hoornbla zers, een wandeling door een grool gedeelte der stad gemaakt. Dat een talrijke massa hierbij tegenwoordig was spreekt van zelf. Het muziekkorps speelde er onvermoeid op los en al en toe werd een lied uitgevoerd, dal werkelijk blijk gaf dat bij dit kleint korps een ernstig streven voorzit om het excelsior steeds voor oogen ts houden. Na afloop van deze muzikale wan deling was er verder in de morgen uren niets meer te doen, hoewei dt stad toch een feestelijken indruk maakte doordat vrij druk gevlagd werd. Behalve van alle openbare ge bouwen hadden nl. veel particulieren het nationale dundoek ontplooid. De loodsschoeners, rijksvaartuigea en de mailbooten waren gepavoiseerd Hedenmiddag om 12 had, ter gele genheid van den verjaardag van H, M. de Koningin, de parade op hel Bellamypark plaats, welke werd ge commandeerd door den kapitein V, Repelius. Hierbij was ook tegenwoordig de heer Braak, gepensionneerd wachl- meester der Kon. marechaussees va» het Oost-Indische leger, ridder van de militaire Willemsorde. De gestraften, met de straf vaa politiekamer en geringere straffen werden daarvan ontheven. Aan de onderofficieren en man schappen die zich in den afgeloopen winter, hetzij als onderwijzer, hetzij als leerling hadden onderscheiden werden geldelijke belooningen uit gekeerd. Door den burgemeester werd bel volgende telegram verzonden Hare Majesteit de Koningin Het Loo. „Namens gemeentebestuur en inge zetenen bied ik Uwe Majesteit en Uw Huis eerbiedige gelukwenschen aan.' VAN DOORN VAN KOUDEKERKS Burgemeester. Van wege den Vlissingschen Oram jebond werd heden het volgende te legram gericht .aan H. M. de Konin gin Hare Majesteit de Koningin Het Loo. Met eerbiedige huldebetuiging wenschen bestuur en leden van den Vlissingschen Oranjebond UVe Ma jesteit geluk op dezen heugelijken dag- VAN NIFTRIK, Voorzitter. Bij gelegenheid van den jaardag der Koningin en in verband met hel s. vertrek van dr. A. Kuyper aar Rotterdam werden de rui kinderen der bijzondere schoo steelstraat) allen hedenmorgen jen heer en mevrouw Kuyper fee onthaald. Plet behoeft wel niet gezeg je schooljeugd gestemd was jeze aangename verrassing. Strandfeest, gen zeer gezellige drukte hee hedenmiddag aan het strand. N is verklaabaarwant waar de vergaderd is, om het een of tot stand te brengen of proeve vindingrijkheid te geven, daa men van belangstelling van de van het grooter publiek verzeker pja de afdaling van de duinen jan ook alles spoedig in volle- king. Met een ernst en een ijve goede zaak waardig, hadden schillende, groepen de hand aa ploeg geslagen. Spaden en schoppen ware aan het werk en al heel sp verrezen torens, omgeven van r ten en wallen en versierd met daards en vlaggen Veel belan werd niet geleveid. Opmerkelij1 het ditmaal, dat zooveel meisje hadden ingespannen, om op d£ bied iets tot stand te brengen. Ook hier dus al vrouwenbewc 't is opmerkelijk maar 't is zoc Ook bij de afdeeling ringstet syedloopen met hindernissen, hee) wat belangstelling en ijve den kant der deelnemers te besp> Kortom binnen de niet ai te maar voor 't getal voldoende ning was heel wat drukte en ging, vroolijk gesnapt en Om drie uur betraden muzikj van het Leger des Heils de te den Boulevard en begonnen da een plechtig „Wien Neerlai Bloed", een concert, dat van beginne een buitengewone belan ling mocht ondervinden. De m werd door zang afgewisseld. Dank zij de voor allen zeer gtige weergesteldheid was een g menscgenmassa gp de duinen wezig, zoodat tot op dit uur het van den dag al heel prettig v loopt en het vooruitzicht besta; de verjaardag der Koningin - gunstige omstandigheden zal ki| worden gevierd. Te Middelburg. Den 30sten jaardag van H. A Koningin wordt- evenals zoovee rige daar met opgewektheid ge\ Van alle openbare en zeer particuliere gebouwen wapper driekleur met oranjewimpel. De vereeniging „Uit het V' Voor het Volk" heeft ondank haar niet is gelukt voldoende rr werking te verkrijgen voor een torischen of een reclameoptocht, nog een programma samenge; dat den dag geheel vult. Reeds te halfnegen van mo ving het feest aan met de uitvo- van Koraalmuziek. Het Middelburgsche muziekk opende den dag met het Wilhe van Valerius, gevolgd door de raalouverture, van Morks, cie Gi en 163, Psalm 118 en de iniei van Kirchliche Feslouverture vai colai, terwijl het „Wien Neerlan bloed" deze plecht ga,-d sloot. Te 10 uur werd in de Nif kerk een bidstond gehouden. Nadat orgelspel de plechtig geopend had, zong de gemeente z vers 1 en 5, waarna ds. H.Jo voorging in het gebed. De zang eeniging „Hosanna" liet daarop Mink^ Ci°0r ^rkgebouw v He predikant sprak hierop de meente toe naar aanleiding van He gemeente zong het eerst hi couplet van llet »Wien N °eu terwijl de zangvereeni eede couplet deed hooren Mei fjet „Koninginnelied" °^nna", dankgebed door ds.Jo Werd f' l5 6 door de de godsdienstoefening geslc -'n de R- K. kerk is reeds Zo 1 e Deun" voor H. M. gezon v a deze meer plechtige herden hp, .r" jaardag werd te 12 uu rad„e° water de gebruikelijke aaelgehouden. renpl^sPllen hadden zich in Mn, V, okaal van 'mt Middelbur de ion jrps aan de Nieuwe h tinemZ dee,nemera aan de Trot eaan arscl1 verzameld en voor; noem» r' wat w>i verder zi de k-rlL: "he!" muziekkorps tro hun zwarte kousje Hoonó! etl met oranjeserpen, 1 markt ifQortstraat, Markt, »alr h Tmeweele en Molen 'aatste Sc[lu,tershoftuin, waa had, gezamenlijke repetitie p tocht werd hierop voortj Kranige kereljes in hun h<

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2