Gemengd Nieuws. deelgenomen door hen, die niet jonger dan 17 en niet ouder dan 24 jaar zijn, met uitzondering van hen, die tot de militie behooren, tenzij deze in het genot zijn van uitstel van eerste oefening. Jongelieden, die op een der dagen waarop het examen wordt gehouden den leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, doch in het jaar 1893 geboren zijn kunnen ook aan het examen deelnemen. Modellen der kennisgevingen, als onder 2o. en 3o. bedoeld, zijn als bijlagen bij de bekendmaking opge- Nieuwe schepen. De Kon. Paketvaartmaatschappij te Amsterdam, heeft aan Wiltons ma chinefabriek en scheepswerf te Rot terdam, den bouw opgedragen van twee passagiersbooten voor den dienst in Ned. Indië. Bij Kon. besluit van 24 dezer zijn inet den datum van dit besluit be noemd lo. tot adelborst der 1ste klasse bij de zeemacht, de adelborsten der 2de klasse 1ste afdeeling bij het Ko ninklijk Instituut voor de marine te WillemsoordL. A. C. M. Doorman, J. W. Langeler, K. W. F. M. Doorman, P. de Booy, A. R. Meijer, C.J. baron van Asbeck. M. C. de Jong, H. L. Timmers Verhoeven, G. F. N. van Doorn, G. P. Wouters, G. E. V. L. Beekman, G. A. Dagnelie, J. Th. Stroeve, P. A. Willeinsen, N. A. Rost van Tonningen, J. P. Buys, E. J. Voute, D. J. baron van Lynden, J. P. Abbinga, F. P. Snethlage, N. Noijen, J. M. Luden, M. A. van Kervel, J. W. D. Kuyl, G. van Reede, L. F. Kiaassen, J. Fruin, j. C. Knegtmans, J. W. Henny, H. J. Top, W. H. G. Palm, K. Muller 2o. tot adjunct-administrateur bij de zeemacht, de adspirant-admini- strateurs F. A. Kuhn, J. W. Goos- sens en C. A. Huysmans. Vlissingen, 30 Augustus. Jaardag H. M. de Koningin. Door het fanfarekorps van het 4e bataljon alhier zal morgen, aanvan gende om 8 uur voorm. eene wan deling door de stad worden gemaakt, van de Emmakade, langs de Paling straat, Ijzergieterij, Houtkade, Nieuwe brug, Dokkade, Koningsweg, Ruyter- straat, Lampsensstraat, Verlengde Aagje Dekenstraat, Scheldestraat, Clijverstraat, Hobeinstraat, Paul Kru- gerstraat, Badhuisstraat, Betje Wolfs- plein, Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Groote Markt, Weststraat, Boulevard, Oprit, Bellamypark, Nieuwstraat,filiaal gasfabriek en Zeilmarkt, alwaar het muziekkorps wordt ontbonden. Op enkele plaatsen, o. a. Clijver- straat, Betje Wolfsplein, Boulevard, juiianaboom en meer andere, zal worden halt gehouden om éen of meer liederen te doen hooren. Morgenmiddag wordt van 3—5 uur in de muziektent aan den Bou levard Evertsen een concert gegeven door het muziekkorps van het Leger des Heils, dat Zaterdag en Zondag met zooveel succes hier enkele uit voeringen heeft gegeven. Bij gelegenheid van den dertigsten jaardag van H. M. de Koningin zal des avonds een gedeelte van de Groote Markt met gas en giornos worden verlicht en zal een concert worden gegeven door de harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer A. Baiileux. Gisterenavond is alhier binnenge komen Hr. Ms. torpedoboot groot model G 7, onder bevel van den luitenant ter zee le klasse M. W. Schalij, komende van Helievoetsluis. Genoemde torpedoboot, welke deel zal nemen aan de a.s. manoeuvres, ondernam een snelheidsproeïtocht en keerde heden morgen weer naar Helievoetsluis terug. Zondag a. s. zal hier ter stede een openpare propaganda vergadering worden gehouden van de afdeelingen Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland, Ter Neuzen, Hulst en Zeeland 4e district van den Ned. Bond van post en telegraafbeambten „de Post". Als spreker zal optreden de heer K. W. Geul, voorzitter van den ring 's Gravenhage met het onderwerp „Hooger loon." De vorige week had een caféhou der aan de Kanaalstraat buiten voor zijne ramen een rijwiel geplaatst. Toen hij dit echter des avonds ongeveer 6 uur wilde binnenhalen, was het reeds verdwenen meenende, dat er een grap in het spel was, deed hij hiervan geen aangifte voor gisteren namiddag. Benoemd tot roeier bij het Belgisch loodswezen A. Bourgois, E. Smets, P. Deley, J. Pollet en E. van Loo allen komende van Ostende. Men schrijft ons uit Middelburg Zooals bekend is de Trompe- tinenmarsch morgen de hoofdschotel van het Ko.iinginnefeest en zal deze drie maal worden uitgevoerd. Om te bevorderen, dat zooveel mogelijk het publiek ongestoord van de uitvoe ringen zal kunnen genieten, zijn door de politie de volgende maatregelen genomen. Gedurende de uitvoering in de Abdij zal deze voor rij-en voertuigen gesloten zijn, gedurende die op den Dam zal dit het geval zijn met de Molstraat, Spuistraat, Giststraat, Korte Delft en de Noord- en Zuidzijde van den Dam en op de Markt zal ge durende de derde uitvoering het gedeelte van de Vlasmarkt naar de Gortstraat niet bereden mogen worden. Het bestuur van „Uit het Volk Voor het Volk" verzoekt het publiek niet met de jongens van deTrompe- tinenmarsch mede te loopen, maar zich langs de zijden van den weg te plaatsen, Gisterenavond heeft op de druk kerij van de firma D. G. Kröber alhier, een treurig ongeluk plaats ge had. Toen men ongeveer half zeven begon met drukken, bemerkte de 58jarige drukker A. Fraanje, dat er iets aan een der waaiers haperde. Bij het door hem ingestelde onder zoek raakte zijn linkerhand beklemd tusschen de pers en werd dit li chaamsdeel ernstig beschadigd. Hevig bloedend werd de ongelukkige door zijn kameraden naar het redactie bureau der courant gebracht, waar de inmiddels ontboden geneesheer, dok ter Weijl, de hand voorloopig ver bond en waar bleek, dat de middel vinger bijna geheel was afgesneden. Op last van genoemden geneesheer werd Fraanje per rijtuig naar het gasthuis vervoerd, alwaar heden morgen de geheele middenvinger werd geamputeerd, en ook een ge deelte van de palm der hand werd verwijderd, opdat de tweede en vierde vinger eenigszins dichter bij elkaar komen te staan. Aan het flink optreden van den mede aan de pers staanden Ofeigsen is het te danken, dat niet al de vin gers werden afgesneden. Deze druk ker had de tegenwoordigheid van geest om de pers direct tot staan te brengen. Door de Belgische regeering is de uitlevering verzocht van E. van V., 25 jaar, metselaar, wonende te Beveren- Waes, gedetineerd te Middelburg, op grond van een bevel van aanhouding tegen hem verleend door den on- derzoekrechter te Dendermonde, ter zake van het plegen van ontuchtige handelingen met een kind beneden de 16 jaar. Men schrijft ons uit Westkapelle In de gisteren gehouden raadsver gadering werd de gemeenterekening dienst 1909 voorloopig vastgesteld in ontvang op f 14179,44, in uitgaaf op f 13440,79, alzoo met een batig saldo van f 738.65. Met algemeene stemmen werd af wijzend beschikt op een verzoek van de onderwijzeres mejuffrouw j. C. Müller, om verhooging van jaar wedde. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1909 werd goed gekeurd in ontvang op f 1725.095, in uitgaaf op f 1330.055, alzoo met een batig saldo van f 395.04. De gemeentebegrooting dienst 1911 werd aangeboden' in ontvang in uit gaaf op een bedrag van f 14471,025. KERK- EN SCHOOLNiEUWS. Ger. Kerken. Bedankt voor het beroep te Poortvliet de heer J. Vro lijk, oefenaar te Scheveningen. Bedankt voor het beroep te Meiis- kerke ds. A. H. Nieboer te Lollum. Tweetal te Baarland ds. W. Goed huis te Weesp en ds. E. Schouten te Bolnes. Rechtzaken. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zaak tegen J. F. M., 24 jaar, landbouwer, geboren en wonende te Hontenisse, thans gede tineerd te Middelburg, beklaagd van zware mishandeling. Het weder in Juli. Aan het algern ?en overzicht van het hoofd observatorium te De Bilt over het weder in Juli ontleenen wij het volgende „Het gebied van hooge drukking, dat zich in het begin van Juli boven Z.W.-Europa bevond, verplaatste zich den 7den Noordwaarts en werd tot den 19den in de omgeving van IJs land en N.W.- Europa aangetroffen. Een nieuw gebied verscheen den 18den boven de Azoren en strekte zich weldra boven Z.W.-Europa uit, alwaar het tot het einde der maand stand hield. Verscheidene depressies trokken in verschillende richtingen over West-Europazeer diepe kwa men echter niet voor. In de eerste dekade was de tem peratuur laag gemiddeld 3 a 4 gr. beneden de normale en was het weer voortdurend regenachtig. Vooral in het Z.W. van ons land was de neerslag groot. Van den lOden tot den 17den was het algemeen droog weer met weinig windtoch bleef de lucht vrij zwaar bewolkt. Den 18den ving wederom een tijdperk van regen aan, dat tot in Augustus aanhieldin de derde dekade be droeg de neerslag gemiddeld ruim 2Vs maal de normale hoeveelheid. Gemiddeld over de geheele maand was de temperatuur bijna 2 gr. be neden de normale; warme dagen (d. i. waarop de temperatuur boven 25 gr. steeg) kwamen nagenoeg niet voor, heldere dagen evenmin. Vooral kenmerkte Juli zich door de talrijke en zware regenbuien de maandsom bedroeg over het geheele land ge middeld ruim 1maal de normale hoeveelheid. Te Winterswijk klom zij zelfs tot 196 mM., een bedrag dat in Juli slechts zelden ergens be reikt werd Borne had in 1867 een maandsom van 202 mM., Nederhorst den Berg en Lobit in 1888 van 203 en 202 mM. De verdeeling der windrichtingen over de geheele maand week weinig van de normale af in de eerste dekade waren de N.W.-lijke, in de tweede de N.O.-lijke en N.-lijke en in de derde de Z.W.-lijke winden zeer talrijk." Een gevangene in het huis van bewaring te Alkmaar, Andries H., is Zondagavond ontvlucht. Een bewaker liet, toen hij het licht ging opsteken, den sleutel op het slot van een cel- zitten. De gevangene rende de cel uit, gooide de deur daarvan dicht en wist op de binnenplaats te komen. Daar stapelde hij eenige tonnen op elkaar en waagde vervolgens een koenen sprong over den muur. Op het rumoer, dït de gevangenbewaker maakte, kwam de tweede bewaker toesnellen, waarna beiden zoo spoe dig mogelijk de politie waarschuwden. Deze trok er dadelijk op uit en had het geluk, na korten tijd, den ont vluchte op den Helderschenweg te arresteeren. Door de politie te Breda is gearresteerd zekere B., wonende te Rotterdam, en wel op aangifte van een meisje, eveneens uit Rotterdam, waarmede hij zwervende was en dat van hem wilde weggaan. B. had, volgens haar zeggen, te Rotterdam bij een uitdrager ingebroken. De po litie aldaar vond het niet noodig hem derwaarts te brengen, niette genstaande hij ongunstig bekend staat. Het minderjarige meisje is naar haar ouders teruggebracht. Het paar had, de laatste nachten, het Mast- bosch tot rustplaats gekozen. Een jacht over de da ken. Gistermiddag om 2 uur werd over de daken in de Schaven- steeg te Rotterdam jacht gemaakt op den beruchten inbreker A. Bastiaanse, wiens gevangenneming door de recht bank te Leeuwarden was gelast, verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal op 2 Augustus aldaar. Acht rechercheurs vonden hem tus schen de daken verscholen. Heden werd hjj naar Leeuwarden overge bracht. Te Terband bij Heerenveen brandde Zaterdag de boerderij, be woond door Bosma, af. B. is wel ongelukkig. Hij stond gereed naar Heerenveen te gaan om rekeningen te betalen en had f 400 aan papier in zijn jaszak gestoken. Toen de brand uitbrak trok hij zijn jas uit en ijlde naar den stal om de koeien er uit te krijgen, wat hem gelukte. Maar de jas en het bankpapier verbrandden. Van een troepje Haagsche jongens uit de Koninginnestraat, die Zondagnamiddag tusschen den vuur toren en de haven gingen baden, is een 9jarige knaap verdronken, en een andere, die reeds zinkende was, nog door zijn kameraden gered kunnen worden. Waarschijnlijk door de laatste tram uit Egmond is Zondag avond een bewoner uit Alkmaar, een zenuwlijder, aangereden. Gistermor gen althans werd zijn lijk met een gapende wonde aan het achterhoofd aan den weg gevonden. Het eenig 3jarig zoontje van een landbouwer te Beugen (N.-Br.), kwam in een on bewaakt oogenblik tusschen de in be weging zijnde dorschmachine, zoodat het geheel verpletterd werd. Zon dagmorgen is op den rijksweg Roer- mond-Venlo, bij Swalmen, een 62ja- rige kantonnier te Baexem, die, ver gezeld van zijn zoon, per rijwiel over den weg reed, gegrepen en tegen den grond gesmakt door een auto. De auto, die vrij spoedig door den chauf feur tot staan gebracht werd, kwam tegen een boom terecht, doch werd slechts licht beschadigd. De inzitten den, behalve de chauffeur, drie dames en twee heeren, kwamen met den schrik vrij. Vrij ernstig gewond werd de kantonnier opgenomen en daarna door den auto-eigenaar zelf naar het hospitaal vervoerd, waar een dokter de eerste hulp verleende. De wacht meester der Kon. maréchaussée van Roermond die met zijn brigadier een onderzoek op de plaats van het on geval instelde, heeft verschillende getuigen gehoord. Ook werden de automobiel-eigenaar en diens chauf feur in verhoor genomen. Gebleken moet zijn, dat de bestuurder van den auto aan 't ongeluk geen directe schuld had, doordien de kantonnier op 't gegeven signaal den weg over stak. De milicien Z. en zijn vriend G. vonden Zondag op de Prinsen gracht teAmsterdam een losse patroon. De een sloeg er met een hamer, ter wijl de ander vast hield. Toen de patroon afging, brandde G. zich de handen, terwijl Z. een slag voor de borst kreeg. In het Binnengasthuis waarheen beiden per brancard werden vervoerd, bleken zij echter geen ern stig letsel te hebben gekregen. Zon dagmiddag is op het Bolwerk te Rotterdam tusschen eenige pakken hooi een veedrijver wonende in de Tollenstraat, bewusteloos op straat liggende gevonden. Stoeiende met andere veedrijvers, was hij gevallen waarbij een 50 kilogram zwaar pak hooi op hem viel. Het bleek na zijne overbrenging naar het ziekenhuis, dat hij zijn halswervels heeft gebro ken. In de van Oldenbarneveldt- straat te Amsterdam is een man ten gevolge van het uitglijden van een ladder met de handen in een ruit gevallen. Met een zware verwonding aan een der polsen is hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Gis terenmorgen is een 2jarig zoontje van een landbouwer te Bleskensgraaf in een onbewaakt oogenblik te water gevallen en verdronken. Te Hil versum is Zondagmiddag op de Laar- derweg een dertienjarige jongen op koppelstang van de Gooische stoom tram gesprongen en er afgevallen. Met eene zware hoofdwonde werd hij naar de R.-Kath. Ziekenverpleging overgebracht. Zaterdagavond heeft 'n 35jarige man te Sliedrecht zulk een val gedaan, dat hij op de plaats dood bleef. Gistermorgen is te Hoorn een zoon van een melkboer wonende aan het Watertje, vlak voor zijn wo ning te water gevallen en verdronken Genoemde persoon was lijdende aan toevallen, zoodat hierin vermoedelijk de oorzaak ligt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Beverwijk, bij een vechtpartij, iemand, De Graaf ge naamd, zoodanig geschopt dat hij Zondag in een gesticht is overle den. De Graaf moet letterlijk dood geschopt zijn, want, toen men hem des nachts bewusteloos op straat vond liggen, had hij ernstige wonden aan onderlijf en hoofd, welke door schoppen moeten toegebracht zijn. De wonden bloedden vreeselijk. Verdacht van deze gruwzame mishandeling, is aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht, E. Z. uit Be verwijk. Over de diefstallen tijdens den brand te Brussel raken steeds meer bijzonderheden bekend. Edmond Geers, een gewezen ambtenaar van het gerecht die zijn best heeft gedaan om uit de Fransche afdeeling, waar de juweelen lagen, te redden wat er te redden viel, heeft verklaard, dat hij een paar kerels de juweelen en gouden horloges met handen vol uit de stuk geslagen glazen kasten heeft zien grijpen, op het oogenblik, dat de be ambten bezig waren het prachtige gobelin ter waarde van 400,000 frank van den muur te halen. Hij heeft ook wel een dief te pakken gehad, maar in de verwarring is die hem weer ontglipt. Volgens een officieele mededeeling zijn de Fransche juweliers op de ten toonstelling bij den brand voor onge veer 50.000 fr. bestolen. Zaterdagnacht passeerde een rijtuig het Poortgebouw aan het einde van de Stieltjesstraat te Rotter dam. In het rijtuig zaten drie mannen die „uit" geweest waren. Onder het Poortgebouw kwamen zes schippers het rijtuig te gemoet en deden het halt houden, waarna zij het portiet openden en een der mannen oud, hevig verzet eruit trokken. Dit zaJ zijn makkers niet lijdelijk toe, maj sprongen mede uit het rijtuig s. hielpen hun kameraad. Ook de |(0(|i sier schoot te hulp. Het gevolg Wj' dat de tien mannen slaags raalfc en er duchtig op losgeslagen wem De messen werden getrokken tf deden hun werk, want nadat de pot de orde eindelijk hersteld en t^, mannen gearresteerd had, blcke, eenige schippers, de koetsier en e(t der passagiers ernstige steekwond» bekomen te hebben. Een te Munchen overleden®., neesheer dr. Fritz Gartner, die „j Wiesbaden geboortig was, heeft a® deze laatste stad een legaat vermaan met de bepaling, dat de rente v» dit geld besteed moet worden o® uitzetten voor onechte kinderen te koopen, hen zelfstandig te maken of hen in de gelegenheid te stelle» om te trouwen. De toestand in de door woud- branden geteisterde streken der Ver- eenigde Staten wordt, ten ge van den omslag van het weer, aal, merkelijk beter, ofschoon op vel schillende plaatsen toch nog steeds branden woeden. De departement» van oorlog en marine hebben j weigerd grot geschut beschikbaar stellen, ten einde „regen te lokken", aangezien de directeur van 't weer bureau verklaarde, dat de opvatting als zou een zwaar kanonvuur regen veroorzaken, geheel onhoudbaar is, Zaterdag heeft in de omstreken van New-York de eerste proefneming met draadlooze telegrafie tusschen een zweeftuig in de vlucht en een radiografischen ontvangpost plaats gehad, die zeer goed slaagde. Ds vliegenier. Mac Curdy stuurde 'a Curtiss-tweedekker, waarop de inge nieur Horton een radiographisch toe stel had bevestigd. Nadat Curdy was opgestegen en aan den horizon was verdwenen, klom Horton naar ontvangpost op het dak van aërodroom van Sheedshaed en ving daar even later tot zijn gr vreugde een weliswaar eenigszins trillend en onzeker, maar zeer goes verstaanbaar radiogram, dat luidde „Een nieuw hoofdstuk van dei vooruitgang der aëronautische weten schap is ingeleid door het verzendei van dit telegram van een zweeftmj in volle vlucht." Dit telegram werd verzonden, ter wijl het zweeftuig zich op 5 KI afstand van den ontvangstpost be vond, en met een 75 K.M. vaart Bij de administratie der stede lijke belasiingen van Parijs is bedrog op groote schaal ontdekt. Men had nl. opgemerkt, dat er veel meer goederen de stad binnenkwamen dan op de borderellen vermeld werd. j En bovendien leetde een aantal amb-' tenaren van de douane, die slechts een bescheiden inkomen genieten,o( vgel grooter voet, dan met hun sa laris overeen te brengen was. In December 1909 werd daarom met een onderzoek begonnen en langza merhand nu kwam men tot de ont dekking, dat douaniers z!chgedurendt gerumen tijd hadden laten omkoopt» door de slepers, waardoor sommiga hunner zich een extra inkomen val 1000 francs per maand wisten te vet- zekeren, terwijl de stad voor een ba! millioen benadeeld werd. Twaalf ambtenaren zijn ontslagen en er zal een gerechtelijke vervol-, ging tegen hen worden ingesteld. De Fransche restaurateurs en drank- verkoopers hebben onlangs hun® prijzen verhoogd, eer tot spijt van de gebruikers. Dat zij hunnen klanten meer laten betaien, wanneer zijzell hun waar duurder moeten inkoopen, 1 daartegen vait bezwaarlijk iets in I te brengen. Maar de heeren zijn nw die prijsverhooging alleen niet If I vreden. Zij willen ook een congr®. houden ter behandeling van hunne belangen en hebben nu bij wijze van proloog voor de besprekingen, dit zij daar zullen voeren, eerst een de legatie uit hun midden gezonden nat'j den secretaris-generaai van binnen- Iandsche zaken om dezen hunne» wenschen kenbaar te maken. Ook dit is hun goed recht. Dat zij echter de» wensch te kennen gaven, dat de re geering een einde zou maken aan de» strijd, die thans in het belang der volksgezondheid gevoerd wordt lege» het misbruik van sterken drank, dal is toch wel wat al te kras. „Dit "P' treden van de drankverkoopers, zeg1 de „Temps", is weder eens een staaltje van het egoïsme, dat de vakvereenigingen bezielt en dat zie» in gelijke mate doet gelden in ver- eenigingen van patroons als van ar beiders. Wij zijn voortdurend getuige» van den strijd van het particulier» belang tegen het algemeene, niaa' dat een vakvereeniging blijken g« n Zulk een verregaand „Is hier wordt getoond, dat dusverre niet voorgekomen" Xe Weenen komt wed opzienbarend vergiftigingsproc de orde. Een bejaarde dame, mej.Moi jS na het eten van cnocoladf bons ziek geworden onder ver selen van vergiftiging en de g van die lekkernij, een nicht der mevrouw Castellane, eene vror goede familie, is nu met har in hechtenis genomen, omdat di bons bij onderzoek zwaar sublimaat, bleken te bevatten. Castellane heeft reeds bekei zjj haar nicht had willen vermc om al le wezen van de verpl om rente te betalen aan mej. wak, die onder deze voorwaai haar leven haar vermogen hare erfgenamen had verdeeld roan heeft, naar zij verzeker van haar misdadige poging ge Kort na hare gevangenneming mevr. Castellane een poging met een glasscherf de pols door te snijden maar zij vervt zich slechts licht. De justitie doet nu een one omtrent het al of niet schuld van den koopman Castellane. ^BÜITENLAN DUlTSCHLAND.De „Nordd Allg. Ztg." schrijft over de pi in een'deel der pers tegen c van den keizer te Koningsberg de rede geen regeeringsdaad m persoonlijke uiting van den vo Als zoodanig ademt zij den ge het op godsdienstigen bodem tende plichtsgevoel, dat de kei haaldelijk verkondigde en bij oefening van zijn ambt van he steeds aan den dag legde. Als grondslag van de bew der protesfeerende pers dien namelijk de passage waarin h dat de keizer zonder te letter meeningen van den dag zijn gaan. De „Nordd. Alig. Ztg." dat het een slecht koning zc die de opvattingen van den richtsnoer nam van zijn daden min ligt in de herinnering feit, dat de koningen van Pru kroon niet uit de hand van pa ten ontvangen, miskenning rechten en besluiten van de vertegenwoordiging. Daarmei ook niet in overeenstemming brengen, dat de rede van K bergen ieder in het land aan tot medewerking aan de welv vreedzame ontwikkeling van derland. Ten slot'e behandelt het vraag wat de rijkskanselier d doen. Deze is gemakkelijk te woorden. De rijkskanselier keizer tegen willekeurige uitleg en boosaardige verdraaiingen digen en de zaken als te v volkomen overeenstemming n vorst leiden, onder volkomen having van alle grondwettige Bij een diner te Marienburg ge door de provincie West-Pruise geboden, bracht de keizer and een toast uit, waarin hij o. m. De bloei van deze provincie leen daardoor verwezenlijkt, de dagen van roem, die jaar onder onzen grooien keiz vochten is de vrede bewaard Marienburg heeft ons geleer bet Duitsche 2olk (Deuïschtut Christendom onafscheidelijk kaar verbonden zijn. De keizer vervolgde: Dit illustratie van de woorden, voor eenige dagen te Konings gesproken heb. Zooals mijn grootvader zalij en ik ons bij de volbrenging hoogste opdracht onzen Heer e getoond hebben, zoo verwach van ieder oprecht Christen °°k zij en tot welke parlij behoort, hij grijpe de hand anders va komt gezinde wanneer het oi om groote daden voor h berland te verrichten. Laat dt godsdienst den anderen met verdragen. De keizei besloot met een dr ra op West-Pruisen. FRANKRIJK. De senator vnn t"! den »Matin" zijn cam !ot het verkrijgen vanov bptr0«mg tusschen de mogend Peiling"06 66n beperk'n§ der n-mn'K1' l l' had *e Parijs een conferentie plaats v Franu"-! luchtscheepvaart, W „k"lk het initiatief had gen tor th mo8endheid vraagt de minl a?S' was de eerste die d FraiP-IP,ezegde Duitschland bled erkenn VP°ISpr0ng op d erkennende, voorstelde VO w

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2