C. J. Willi 6000 gulden MM! Laatste Berichten* Eiwifsfaal FIRMA HQUBAER. BUITENLAND. Vervolg Advertentiën. GYMNASTIEK-CURSUSSEN F. G. LEMMERS. H. LOOI8. Keurige GOUDSCHE en LEIDSCHE Kaas. per heefe en halve lifer af 0.55 en II.- Apoth. Van Linschoten. Gekleurde Kantoorjassen In Effecten, Coupons en Incasseerden Levert alle soorten M. C. KROON. nef Jongmensch, 1. DEBUG KOEIEH, waarde ruim f 6800. 2. UTREGHTSCH WAGENTJE met 2 Paarden. 3. KAASBRIK mat één Paard. nadat een voorloopig verband was aangelegd, naar het binnengasthuis vervoerd. Bij een in aanbouw zijnd huisteEnschede is een gedeelte van de kroonlijst, waaraan men bezig was, te metselen, afgevallen en door een steiger heengestort, waarop zich een drietal werklieden bevonden. Een hunner werd zwaar gewond. Hij brak het linkerbeen, drie ribben en kreeg een gevaarlijke wonde aan het hoofd. Twee andere werklieden bekwamen ernstige kneuzingen. Gistermorgen is een meisje van ongeveer 7 jaar al spelende onder de stoomtram te Eind hoven geraakt. Het hoofd werd let terlijk van de romp gescheiden. Bij de manoeuvres in het Lekaccès is een veldartillerist onder een vuurmond bekneld geraakt. Hij werd naar het St. Barbaragesticht te Utrecht over gebracht daar bleek de dood reeds te zijn ingetreden. De 16 jarige zoon van een visscher te Beets (N.H.) is gistermorgen verdronken. Hij was lijdende aan toevallen. Een 23jarige ongehuwde arbeider uit Beerta, viel gisteren te Winschoten van een ge laden stroowagen en kreeg een sche delbreuk. De ongelukkige is aan de gevolgen bezweken. Pogingfotdoodslag.— in de beructrte Zandstraatbuurt te Rotterdam, alwaar gisterenmorgen 4 uur het nachtleven nog in vollen gang was, is op dat tijdstip weer een bloedbad aangericht, waarmede waarschijnlijk een menschenleven ge moeid is. De aanleiding tot de mis daad was de volgende De publieke vrouw Greda Schwartz, die een nacht café drijft, in een pand in de Scha- vensteeg, vond, dien nacht thuis ko mende, haar café onder water staan, doordat op de eerste verdieping de kraan van de waterleiding was open gezet door een souteneur, wonende in de Zandstraat. Dit was vermoede lijk uit plaagzucht geschied. Op wraak bedacht stormde Greda Schwartz naar het zuurhuis van Toosje Hemelop, Zandstraat 45, de concubine van J. M. Lems. Werkelijk trof Greda daar den gezochte aan en gaf hem een geweldigen messteek in de linkerzij de onder het hart, waardoor de long geraakt werd. Eenige confraters van het slacht offer droegen hem op een ladder naar het ziekenhuis aan den Coolsingel waar zijn toestand levensgevaarlijk bleek. De daderes was naar haar woning teruggekeerd. Aan de politie was inmiddels de poging tot doodslag ter oore gekomen en begaf zich de in specteur, de heer H. W. Alberti, naar de woning van Greda. Zij bekende uit wraak den messteek te hebben toegebracht, wegens de groote water schade in haar woning aangericht. Men vreest voor het leven van Lens. Tentoonstelling te Brussel. Ondanks den regen worden de werken voor den herbouw der tentoonstelling Voortgezet met groote snelheid. Reeds is men nu bezig aan het timmeren van de hoofdgevel en tegen hedenavond zal Oud-Brussel weder in orde zijn. In de feestzaal werkt men dag en nacht en de stands beginnen er uit den grond op te rijzen de zaal der tijdelijke wedstrijden is nu van een planken vloer voorzien en zal van de volgende week af ten dienste der tentoonstellers staan. in de paviljoenen van Gent en Luik zijn de collectieve inzenders aan het werk, om tegen den lOSeptemberalhet uitstallingen uit de asch te doen verrijzen. De nieuwe inwijding zullen de koning en de koningin bij" nen. We waren er wel bang voor, dat het treffende verhaal over het hoogste lot van de Brusselsche ten- toonsteliings-loterij, dezer dagen door ons gemeld, niet waar zou wezen. Nu komt de Nieuwe Gazet met een andere fraaie geschiedenis, schoon niet zoo roerend, als van dien jongen mijnwerker, die het lot mee in zijn graf had genomen. De winster van het groote lot van de tombola der tentoonstelling is eindelijk gevonden, zegt de N. G. Men zegt dat het een eenvoudige meid is,Eugenie Bruinooghe genaamd, afkomstig van Volleghem. Zij zal weldra de 200.000 fr. trekken, die een schoonen bruidschat zullen uit maken. De speciale correspondent van de „Daily Express" die zich aan boord van de „Megantic" bevindt, het schip waarop Cfippen en miss Le Neve naar Engeland gebracht worden, heeft aan zijn blad draadloos kunnen seinen, toen het schip 500 mijlen va i de straat van Belle Isle verwij derd was. Crippen en zijn gezellin, zoo seint hij, worden nauwlettend bewaakt. Eiken dag na 9 uur in den avond wandelen zij op het bovenste promenadedek,dat dan niet toeganke lijk is voor de andere passagiers. De gevangenen wandelen afzonderlijk. Miss Le Neve heeft er vooral op aange drongen, dat men haar behoeden zal voor de blikken van nieuwsgierigen Crippen weigert absoluut zich te laten fotografeeren. Gewoonlijk zitten de beide gevangenen te lezen soms praten ze met hun bewakers. Zij slapen en eten goed en zijn gehuis vest in eerste klasse luxe hutten. Men laat ze echter geen oogenblik alleen. Een sneeuwstorm, ten oosten van Helena, heeft toegelaten den boschbrand in de buurt van Missoula uit te dooven. De redders, uit Avery en Idano, hebben de verkoolde lijken van 20 boschwachters onderweg gevonden. Van 12 Japansche werklie den, die in de buurt van Avery uit gezonden werden, om den brand te bestrijden, zijn er slechts 2 levend teruggekeerd. Men schat het aantal redders, die levend verbrand zijn, op 85. Over het algemeen blijven de getal len elkander tegenspreken en daarom onbetrouwbaar. Men weet denkelijk nog de heift niet I Te Mesilla, Noord-Amerika, zijn drie mannen gearresteerd, onder beschuldiging van de boschbranden in Noord-Oostelijke staten moedwillig te hebben aangestoken. Er zouden nog meerdere arrestaties te wachten zijn. Het aantal slachtoffers in de staten Washington, Idaho en Montana wordt thans op 300 vastgesteld. In het Coeur-d'Alène-district heeft men die pogingen, om den brand te blusschen, opgegeven, daar er te veel menschen bij het blusschings- werk om het leven kwamen. Uit New-York wordt van een spoorwegongeluk melding gemaakt dat zich als volgt heeft toegedragen Een Pullman-wagen met slapende passagiers is Donderdag in tweeën gereden bij een verschrikkelijk spoor wegongeluk in Michigan. Een passagierstrein van de „Grand Trunk Railway" reed in de nabijheid van Duraed op het achterste gedeelte van den sneltrein komende van Chi cago en Montreal. De Pullmann- wagen werd in twee stukken gereden en viel op zij, terwijl de versplinterde deelen plotseling in brand vlogen. De passagiers, die sliepen toen de botsing plaats had werden onder de ruïne bedolven en 19 menschen kwa men levend in de vlammen om. De vlammen maakten het onmogelijk om de ongelukkigen eenige oogenblikken te genaken. Men vond slechts hun verkoolde lichanen, die natuurlijk niet meer herkend konden worden. Ook door hun kleeding kon men hunidenti teit niet vaststellen, daar zij hun nachtgoed aanhadden. Er waren on geveer veertig passagiers in den trein Tien passagiers zijn uit de ruïnes te voorschijn gehaald, waaronder eenige zwaar gewonden. Drie verkeeren in zulk een ongelukkigen toestand, dat men er niet op hoopt dat zij den nacht zullen overleven. Deransel afgeschaft. In het Fransche lerger is de oude ransel afgeschaft en vervangen door een van het welbekend Rücksack- model, welke, vervaardigd van don kergrijs, voor regen ondoordringbaar linnen, aan riemen over de beide schouders wordt gedragen, doch niet den zoo hinderlijken druk op den bovenrug geeft. Deze zak weegt, gevuld, iets minder dan vier kilo gram, daar de inhoud is teruggebracht tot de allernoodzakelijkste benoodigd- heden (het overige zal op de bagage- en munitiekarren, welke de compag nie onmiddellijk volgen, worden me degevoerd), nl. eenig ondergoed, noodraiion en een aluminium kookpan van drie liter inhoud. Daar de onder vinding van den Russiscii-Jap. oorlog overtuigend de noodzakelijkheid heeft aangetoond van het medevoeren door eiken infanterist van een schop, wordt aan dezen eisch tegemoet ge komen door het aanbrengen aan den buitenkant van den zak van riempjes, waaraan dit „tweede wapen" kan worden bevestigd, zoodat het op marsch niet aan den koppel, welke thans ook veranderd wordt, behoeft gedragen te worden. Het nieuwe model kost slechts 8.20 fr. tegen de oude ransel 12.05 fr. De in groote hoeveelheden in de magazijnen afgelegde ransels zullen ontdaan van het houten geraamte en, van andere draagriemen voorzien, gewijzigd worden naar het nieuwe model. Zou het ook voor ons leger geen tijd worJ.-n over te gaan tot het ne men van tea dergelijken, hoogst praktischeu maatregel, welke slechts er toe leiden kan de zoo hoog noo- dige bewegelijkheid van den troep door gemakkelijke, lichte bepakking van den man, te verhoogen, een maatregel, welke door onze onbe reden wapens zeer zeker warm zal worden toegejuicht. Ook bij ons toch is de weerzin tegen het in gebruik zijnde model algemeen. Eventueele wijziging zal weliswaar het parade-uitzicht van den troep niet sierlijker maken, maar een der gelijke overweging mag toch in dezen tijd niet meer als een bezwaar worden aangemerkt. DU1TSCHLAND. De Keizer is wederom aan het speechen geweest en wel aan een feestmaal te Konings bergen. Z. M. wees op de innige band, die de trouwe koningstad in de provincie Oost-Pruisen met het koninklijk huis verbindt. Hij wees er op, dat hier de groote keurvorst uit eigen recht zich tot souverein hertog in Pruisen uitriep, en dat zijn zoon zich hier de koningskroon op het hoofd zette. Hier woonde de groote soldatenkeizer der Franschen en liet stad en land den onbarmhartigen druk zijner hand gevoelen. Hier werd echter ook de gedachte aan de ver heffing en bevrijding van het vader land voor het eerst in daden omge zet. De tijd van de vernedering en van de verheffing ware ondenkbaar zonder koningin Louise te gedenken, van wie nooit genoeg kan woiden herhaald, dat zij in de dagen van den aigemeenen ondergangs des va derlands de eenige geweest is, die nooit aan de toekomst heeft getwijfeld. Koningin Louise leert ons, dat wij mannen ons steeds in alle krijgs haftige deugden moeten oefenen en onze wapenrusting steeds ongeschon den moeten houden, met het oog op den geweldigen vooruitgang der naburige Staten. Slechts op onze weermacht berust onze vrede. De vrouwen moeten van de Koningin leeren, dat de voornaamste taak der Duitsche vrouw niet ligt in verga deringen of vereenigingen, maar in den stillen arbeid in huis en gezin, zij moeten het jonge geslacht opvoe den tot gehoorzaamheid, het leeren dat het doel niet moet zijn zich uit te leven ten koste van anderen, maar alleen oog te hebben voor het vader land. Als werktuig des Heeren mij beschouwend zal ik, zonder rekening te houden met meeningen van den dag, mijn weg gaan, die alleen gewijd is aan de welvaart en de vreedzame ontwikkeling van het vaderland. Maar daarbij moet ik kunnen steunen op de medewerking van iedereen in het land. De Keizer dronk ten slotte op Oost-Pruisen. SPANJE. In een onderhoud met den berichtgever van den „Matin" te San Sebastian, verklaarde minister president Canalejas, dat de geruch ten omtrent belangrijke besluiten, die oij den jongsten ministerraad, te San Sebastian onder voorzitterschap van den koning gehouden, genomen zouden zijn, van a.'len grond ontbloot zouden zijn. De ministerraad heeft zich voorna melijk- bezig gehouden met financi eels quaesties. Maar het geschil met het Vatikaan is toch op het tapijt gekomen en wel naar aanleiding van een mede- deeling van den Spaanschen zaakge lastigde, markies de Gonzales, dat kardinaal Merry dei Val hem een uitvoerige nota ter hand had gesteld. Omtrent den inhoud der nota is weliswaar aan het ministerie nog niets bekend, verklaarde Canalejas, maar zij zal in geen enkel opzicht de zienswijze van het kabinet wijzi gen, daar het overtuigd is, zich steeds correct jegens het Vatikaan te hebben gedragen en het zal dus de eenmaal aangenomen gedragslijn blijven vol gen ondanks alle kuiperijen, die ten doel hebben zulks te beletten. De hoofdbeschuldiging van het Vatikaan, zoo vervolgde de minister president, is dat wij een verkeerde uitlegging geven aan art. 11 van de grondwet, dat den katholieken gods dienst de staatsregeligie noemt. Deze quaestie heb ik met den ko ning besproken en ik heb hem erop gewezen, dat Canovas, toen men in het Vatikaan in den loop der destijds met de regeering gevoerde onderhandelingen, dezelfde opmer king maakte, in zijn orgaan de Epoca een opstel deed opnemen, waarin werd uiteengezet, dat het genoemde wetsartikel met opzet in eenigszins vage termen vervat was, teneinde het later een liberaler uitlegging te kun nen geven. Dat was dus de opvatting van den vader der grondwet. Bovendien blijf ik volhouden, dat geen enkele van de door de regeering voorgestelde maatregelen ook maar in eenig opzicht in strijd is met de letter of den geest der wet. De berichtgever vroeg ten slotte nog naar de juistheid van het bericht dat de waardigheidsbekleeders van het Hof van plan zouden zijn hunne ambten neder te leggen, wanneer er werkelijk een breuk tusschen Spanje en het Vatikaan mocht ontstaan, waarop de minister antwoordde niet te gelooven dat de grandes van Span je, die zoo dikwijls doorslaande be wijzen hebben gegeeen van hun trouw aan den koning, aan politiek zouden gaan doen. En bovendien voegde hij daaraan toe, is de koning mans ge noeg om zijn omgeving tot onzijdig heid te dwingen. JAPAN. De Engelsche bladen wij den hun hoofdartikel aan de inlijving van Korea door Japan. Profesten er tegen hoort men niet, over het algemeen. Danrvoor was het ook reeds te lang een uitgemaakte zaak, dat Japan hiertoe zou overgaan. Daarenboven is het voor Engeland voorloopig onverschillig, of Korea onder Japansch protectoraat staat, dan wel een Japansche provincie is. Eerst wanneer het Japansche tarief voor Korea ingevoerd zal worden, krijgt Engeland er direct belang bij. Alleen de liberale Daily News'" laat een soort van protest hooren. Eigenlijk niet zoozeer tegen de in lijving van Korea, als wel in het algemeen tegen de zich uitbreidende gewoonte van groote volkeren om hun kleine buren in te lijven. Ge woonlijk geschiedt dat onder een voorwendsel, zooals hierdat het eigenlijk de bedoeling is allerlei oude misbruiken op te ruimen en dat Korea honderd maal beter er aan toe is als Japansche provincie, dan wan neer het afgesloten bleef van de wereld zooals vroeger. We kennen dat argument, zegt „Daily News", maar het gaat niet op voor de kleine Europeesche naties, die de een na de ander verdwijnen. Trouwens er is wel iets te zeggen misschien is een volgend geslacht Korear.en, of wat er dan overgebleven zal zijn, er veel beter aan toe dan wanneer het land niet door Japan opgeslokt was, maar dat is een schrale troost voor het geslacht dat de in lijving, de verwoesting van zijn dor pen en vernietiging van zijn nationalen geest heeft meegemaakt. In de „Morning Post" komt een beschouwing voor die voor ons van belang is Japari zou voornemens zijn na Korea de hand uit te steken naar onze Oost. De Duitsche Kroonprins zou zijn reis door het Verre Oosten aanvaar den, ten einde met de Japansche regeering te overleggen, hoe Japan en Duitschland onze bezittingen zuilen verdeelen. Wil Japan niet meedoen, dan zal Duitschland alleen het stuk volbrengen. In elk geval is Duitsch land vast besloten Nederland zijn bezittingen te ontnemen, en het zou er desnoods een oorlog met Engeland voor over hebben. Het muziekkorps van het Leger des Heils dat hedenavond en morgen hier ter stede concerten geeft, trok hedenmiddag, gevolgd door een tal rijke menigte, al spelende door de stad. Per telegraaf. Door den bliksem gedood. BRESKENS. Gisteravond is tijdens een kort maar hevig onweer zekere P. door den bliksem getroffen en gedood. Moord te Renkum. ARNHEM, De aangehoudene V. R. heeft volledig bekend den moord op Adriana Pul'.e gepleegd te hebben. Hedennacht omstreeks 4 uur is hij naar het huis van bewaring te Arn hem overgebracht, waar hij om 9 uur den rechter-commissaris te spreken vroeg, dien hij het misdrijf in al zijn gruwelijkebijzonderheden mededeelde. Aan de voortvarendheid en de nauwgezetheid der justitie moet een woord van warme hulde gebracht worden. De begrafenis van het slachtoffer heeft hedenmiddag onder groote be langstelling plaats gehad. JJ Aanneming Nieuwe Leerlingen voor Jongens en Meisjes van 6 tot 12 jaarafzonderlijke lesuren 50 cent per maand. 2 uur per week. Opleiding voor akte gymnastiek vak jbillijke condities. Gedipl. Gymnastiek-Onderwijzer. Paul Krugerstraat 4. Deze cursussen staan geheel buiten eene Turnvereeniging. Wanneer men wandelt langs de straten Dan ziet men borden of plakkaten, Vermeldend Jurgens Solo-soort. Dat 's voor mijn boter overbodig Want die heeft geen reclame noodig! Dat is de beste. Zegt het voort i 37', 426 en 47° ct. per 5 ons. VLISSINGEN. De Directeur maakt bekend, dat het Toelatingsexamen tot de voorbereidingsklasse van den Stuur manscursus voor BEVAREN jon gelui zal afgenomen worden op Donderdag 1 September a.s. 's morgens 9 uur. flesch inbegrepen, die a 5 ets. teruggenomen wordt. Palingstraat 10. Nieuwste sorteering ontvangen en WITTE TESTEN. LUSTRE JASSEN O Sluit verzekeringen tegen BRAND, INBRAAK, TRANSPORTEN en op het Leven. Neemt gelden a Deposito. Vertegenwoordiger van de Noord Nederlandsche Hypotheekbank te Gro ningen, voor de uitgifte van 4 PER CENTS PANDBRIEVEN en bezorging van HYPOTHEKEN. KantoorVlasmarkt, K 146, te Mid delburg. Een nette Mouzeline Engelsch geribt Cathedraal Brute Dubbeldik enz. enz. Aanbevelend, Glacisstraat 112. Ter opleiding in een Winkel wordt gevraagd een- niet beneden 16 jaar. Zich aan te melden Nieuwendijk 14. in contanten. Groote Woerdensche Goedgekeurd bij Kon. besl. van 16 Sept. 1909, No. 48. HOOFDPRIJZEN Voorts3 Paarden, 2 Veulens, 8 Koeien, 100 Schapen, 4 Rijtuigen, minstens 12 Rijwielen, enz. Totaal 1500 prijzen. U^T" De Hoofdprijs wordt des» verlangd teruggekocht voor f 6000 aan contanten. Trekking 7 Sept. 1910. Eoten a 60 cent per stuk alom verkrijgbaar. Te Vlissingen bij M. C. BRAAT, Oude Markt, J. BARENTSEN, Oude Vlissingsche weg 14 en M.VAN HALTEREN, Walstraat.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6