BttillOKT Ufflll, J. A. PIETERS. ff\. D. d u Burgerlijke Stand, Haargroeimiddel SINGER-? Per 1 10 1 IC 3 10 WAAROM WILT GE NIET GEBRUIKEN wat goed en zuiver is? Die gewone zeepen, die nog meer schade doen dan het schoonmaken zelf, worden nooit geduld zoodra Sun= light slechts eens geprobeerd is. BINNENLAND» IHGEZOHDEH MEDEDEELIHBEN. jeukende huidziekten. AdverteetiëiL Hissing's Burger Bonwverseniging. Apotheker C. G. Baert. lasiipeli Isawwipi 1 September 1910 Dr. 8ÜTT hervat a.s. Maandag Augustus de praktijk firn MOBIEL Uniformen. HANDSCHOENEN. Mantel magazijn Msiraat G 32, Middelburg. Specialiteit in Ü1AKTELS Bloysen Directoire Rokken Cösfuum- @11 Onderrokken Taille Costuums Corsetten. M&ATWERÜ Eerste Zeeuwse Sla- li Ëtoisd» Wsshij JlllEiliH", Usui Wassoken nel en drooy van ie slok, afzonderlijke tarieven. Directrice Wad, F, BENCKHÜIM-EOP. Stoom- Limonade- en Champagne-Pils-Fabriek, ¥lasmarkf K150, Middelburg |lg|j||8fe, Bericht zijn geachte Clientèle, dat van af heden, op aanvrage, alle LIMONADES verkrijgbaar zijn op leg-^cUMlUt Telephoon No. 207. Agent te Viissingen de heer L. MIEBEMET, Walstraat 12?, Villapark 135. VLi Levert alle soorten Artijfdet Sj JOSSON, CANNON BUDERUS op emmm Ruime keuze ir ENGELSCH. AdresS. fREIJi VLISSINGES.WaÏ! Coke is de zindeli p r H.L. gn gek! Verkrijgbaar THEE van P. E. THUERÉ, 16,20 en 25 cl p. Onze Coke wo «teenkolen gemaakl inwater gebluscht een moeilijk geval. Immers het be hoort zoo'n beetje tot den „bon ton" in de Hofstad om de leveranciers liefst jarenlang op hun geld te laten wachten, ook al zou men gemakkelijk contant kunnen betalen. Een leveran cier, die zijn klandisie niet wil zien voorloopen, moet wel, of hij wil of niet, crediet verkenen, al zal hij natuurlijk in den regel wel zoo leep zijn om zijn prijzen naar rato van den wachttijd te verhoogen (voor zoover de scherpe concurrentie zulks gedoogt), 't Gevolg is niet alleen allerlei moeilijkheden door gebrek aan kapitaal vanwege de vele en langdurige ioopende vorderingen, maar ook een groot risico, daar me nige geurmaker, die lang op zijn geld heeft laten wachten, ten slotte blijkt heelemaal niet tot betalen in staat te zijn. Op 't voorbeeld van eenige andere steden, is nu ook in de Hofstad „de man met de roode pet" verschenen op zijn scharlakenroode hoofddeksel staat het Ieelijke woord „Wanbeta lers" en deze levende verschrikking is nu diponibel om voor schuld- eischers, wier geduld is uitgeput, de onwillige schuldenaars te gaan op zoeken. Het gerucht van de verschij ning der roode pet in Den Haag heeft bij menige bij de gratie van 't crediet levende familie schrik en verontwaardiging gewekt. Stel je voor: op een mooien dag die vreeselijke man op de stoep en weg is je heele reputatieIemand, die reeds een bezoek van de roode pet gehad heeft, diende een aanklacht in we gens aanranding van zijn eer en goeden naam en velen zijn nu zeer benieuwd hoe het zal afloopen.Menige krediet-liefhebber hoopt vurig, dat de rechter den „man met de roode pet" flink zal afstraffen, want dan zal er aan dit gehate dwangmiddel wel gauw een eind komen. Eigenlijk is die „man met de roode pet" toch ook een raar verschijnsel. Zonder dat ik van chantage wil spreken, wil ik toch wel zeggen, dat 't er vaak veel op zal gelijken en in elk geval is het toch niet toelaatbaar in een behoorlijken rechtsstaat, dat men zijn eigen rechter is, zooals de schuldeischers willen zijn en dan nog wel door het nobele middel van pu blieke schandaliseering. Vermoedelijk zal met meer ge noegen vernomen zijn, dat het vak Wagenstraat tusschen Gedempten Burgwal en Wagenbrug na de drukte van Koninginnedag zal worden ge- asphalteerd. Dit is een enorme ver betering, hetgeen b.v. door allen die van uit Delft of Rijswijk of van het station Hollandsche Spoor de stad binnenkomen wel zal worden toege geven. Op Koninginnedag wachten ons weer de gebruikelijke schitterende feesten, waarvan voor mij de sprook jesachtige illuminatie van den Bosch- vijv.r het schoonste is. De feestelijkheden welke bij gele genheid van de viering van den ver jaardag van H. M. de Koningin door het Haagsche Comité voor Volks feesten in den namiddag van Woens dag 31 Augustus e.k. in den Koekamp zullen worden gegeven, zullen be staan ineen openluchttooneelvoor- stelling door Verkade's tooneelge- zelschap opgevoerd zal worden Lanseloetverschillende dansen (als: Tiroolsche dans, Spaansche dans, Gavotte Louis XV, Spaansche rnan- teldans, menuet a ia reine en tot slot een tableau, voorsteiiende een l ulde aan H. M. de Koningin) door 40 meisjes, leerlingen van den heer Th. J. van der Haagen, en onder diens leidingvoordrachten door Abraham de Winter, voorsteliingen door het specialiteitengezelschap van Gebroeders Boesnach, korfbalwed strijden, gymnastiekwedstrijden en irommelmarsch, terwijl het geheel zal afgewisseld worden door muziek. Omtrent het programma der In ternationale Conferentie voor Sociale Verzekering te 's Gravenhage—Sche- veningen van 6 tot 9 September a.s., kan o. a. het volgende worden me degedeeld De vergaderingen zullen in het Kurhaus te Scheveningen worden ge houden. De conferentie zal 6 Sept. gopend worden in tegenwoordigheid van de eere-voorzitters van het regelings-comité, de ministers van landbouw, nijverheid en handel, van buiten], zaken en van binnenl. zaken. Op den avond van 6 Sept. zullen de deelnemers aan de conferentie ten paleize ontvangen worden door Z. K. H. den Prins, den beschermheer van de conferentie. Den volgenden dag des avonds zullen de deelnemers worden ontvangen door de Nederl. regeering in de ridderzaal op het Binnenhof. Den 8sten September zal de con ferentie des namiddags worden ge- sloten. Des avonds zal door het regelings-comité in het Kurhaus een maaltijd worden aangeboden. Den 9en September wordt den deelnemers door de K. v. K. te Rotterdam een boottocht van den Hoek van Holland naar Rotterdam, ter bezichtiging van de havenwerken, aangeboden. Den lOen September zullen ex cursies door het land aanvangen. Voor de ontvangst van de dames der congressisten, gedurende de uren der vergaderingen, hebben eenige da mes zich welwillend beschikbaar gesteld. De deelnemers der conferentie be- hooren tot 23 verschillende naties. Dat is weer een goeie voor Sche veningen. Lepelaar. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Juli werd ingelegd f 7,257,622.34Va en terug betaald f 6,677,174.18, w.o. f 12,063.20 wegens aankoop van inschrijvingen op naam in een Grootboek van de Nationale Schuld, rentegevende obli- gatiën ten laste van den Staat en certificaten aan toonder van inschrij ving in een Grootboek en f548.400.785 aan afschrijvingen ten behoeve van inschrijvingen op Staatsschuldboekjes, zoodat meer werd ingelegd dan te rugbetaald f 580.448.16V2. Aan het einde der maand Juni 1910 was ten name van de inleggers ingeschreven f 159,781,693.7972. Zoo dat het tegoed op spaarbankboekjes op ultimo Juli 2910 f 160,362,141.96 bedroeg. Nominaal bedrag der voor inleggers aangekochte inschrijvingen op naam in een Grootboek van de Nationale Schuld, rentegevende obli- gatiën ten laste van den Staat en certificaten aan toonder van inschrij ving in een Grootboek f14000. Tot ultimo Juni 1910 was aangekocht voor een bedrag van f3,802,100; te zamen f3,816,100; waarvoor in totaal van de betrekkelijke boekjes is afge schreven f3,469,617.711 ?2. Ingeschreven op Staatsschuidboek- jes, nominaal f 613,750 afgeschreven van Staatsschuldboekjes, nominaal f 163,600 meer in- dan afgeschreven f450,150; op ultimo juni 1910 was ingeschreven voor een bedrag van f 12,068,650; fe zamen f 12,518,800. Op ultimo Juli 1910 bezat de Rijkspostspaarbank aan inschrijving op het Grootboek der 3 pets. Natio nale Schuld, nominaal f40,949,150. aan certificaten van dito inschrijving f463,000; aan 3 pet. obl. f50,000: In den loop der maand zijn afge geven 10,854 nieuwe spaarbank boekjes, alsmede 458 Staatsschuid- boekjes en afbetaald 6874 spaar bankboekjes, alsmede 99 Staats schuldboekjes aan het einde der maand waren in omloop 1,493,854 spaarbank- en 14,583 Staatsschuld boekjes. De Intern. Verein. gegen den Miss- braucb geistiger Getranket zal op 9 en 10 Sr-t. a. s. te Scheveningen zijn vergadering houden. Bij dezen Verein zijn uit Nederland aangesloten de Volksbond tegen drank misbruik, de Federatie van R. Kath. Dioc. Bonden Sobriëtas en de Vereen, t. bev. v. h. herstel van drankzuchtigen. (Zie verder Bijvoegsel.) Niets kwelt u meer dan een jeu kende huidziekte. Aambeiden zijn door hun pijnlijk karakter bijzonder lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de minste verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar ook besmettelijk, en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prik keling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneens zeer pijnlijk en in staat om moedeloos te maken Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huidaandoening is Foster's Zalf zonder weerga. Zij doet on- middelijk de kwellende prikkeling bedaren, en geeft een ongekend ge voel van rust. Alnaarmate de aan wending der zalf word voortgezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patient wordt ten slotte beloond door een volkomen en duurzame genezing. Foster's Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug op drogen. Over de geheele wereld oogstte zij door haar uitstekende hoedanigheden niets anders dan lof. Verzeker u, dat gij de echte Fos ter's Zalf krijgt. Zij is te Viissingen verkrijgbaar bij den heer A. C. Beniest, Lepel straat 124. Toezending geschiedt franco na ontvangst van Postwissel a f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. van 23 tot 27 Aug. ONDERTROUW D: P. j. de Clercq, jm. 28 j. en A. Leijnse, gesch. 32 j. A. van der Staal, jm. 28 j. en C. L. Kamermans, jd. 28 j. A. j. de Wagemaker, wear. 38 j. en J. Aarnoutse, jd. 34 j. A. van de Velde, jm. 24 j. en j. Goor, jd. 23 j. J. C. Muuren, jm. 29 j. en M. Mommaas, jd. 22 j. L. de Voogd, jd. 24 j. en A. Heijman, jd. 24 j. J. Noels, jm. 19 j. en M. Staats, jd- 18 j.'— C. van Poelje, jm. 24 j. en S. de Koster, jd. 22 j. GETROUWD: G. j. Hajen, jm. 43 j-en E. Schrek- kenberg, jd. 31 j. H. J. de Groot, jm. 29 j. en G. E. Stijlen, jd. 28 j. BEVALLEN: E. Leigh, geb. Abraham, z. H. de Boo van Uijen, geb. Wannée, d. C. Godeschalk, geb. Roose, d. C. van der Hooft, geb. Pierens, d. OVERLEDEN: M. Albregts, wed. van A. Dekker, 69 j. J. J. Lucieer, wed. van J. Risseeuw, 65 j. WEBBBEBICHT. medegedeeld door het Kon Ned, Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht er» verwachting. (opgemaakt 27 Aug. 1910.) Hoogste barometerstand 767.1 te Horta. Laagste barometerstand 743.4 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 28 Aug.Eerst krimpende en toenemende tot krachtige zuidelijke, daarna afne mende oostelijke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken. Regenbuien met kans op onweer. Zeilde temperatuur. Hoogwater fa Viissingen. Aug. vin. nm. Zondag 28 6.34 6.54 Maandag 29 7.45 8.05 Dinsdag 30 9.15 9.35 1870. 1910. Op Woensdag 31 Aug. a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders ADRIANUS EGBERTUS EDELMAN en 1 JOHANNA CATHAR1NA I LANDMETER I hunne 40 jarige Echt- I vereeniging te herdenken. I Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den Leden wordt medegedeeld dat niet op Woensdag 31 Augustus, maar op 1 SEPTEMBER betaal- avond is. HET BESTUUR. bevordert Haargroei en verwijdert Roos. 0.35 cent per Flesch. begin van het nieuwe boekjaar. Zij, die als Donateur a f 3.— 's jaars en als Kunstlievend Lid a f 1 per jaar, wenschen toe te treden, kunnen zich opgeven bij het Bestuur. Een Donateur heeft recht van toegang op alle uitvoeringen der V. T. V. voor zich en zijn gezin. Een Kunstlievend Lid voor zich en één dame. HET BESTUUR. KLEERMAKERIJ. Fijne HeerenartiKelen. Militaire- en Glacé- 55 Grootst gesorteerd en meest gerenommeerd Mantelmagazijn voor Dames en Kinderen. Speciale afdeelinj voor Elegante coupe, fijne afwerking. Beleefd aanbevelend, MIDDELBURG Telefoon 181. LOSKADE. Zorgvuldige en nette bediening, Speciaal ingericht uoor uifsfoomen van allerlei goederen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne bij aanvrage verstrekt. DE DIRECTIE. Agent: C. VERHEUL, St. Jacobstraat 11. Kantoor KAN/ tegen cow Alleenverkoo Groote uerscheidenhe Duitsche VLOER- en Wfl SCHOORSTEEN-MANTELS, Engelsche lessen aangeboden, opleiding voor acte Eng. L. O., gedipl. leeraar Eng. M. O. (Billijke condities.) Scheldestraat 22, Viissingen &an dit u-tbangbord zijn de winkels f; to herkennen, wear inderdaad SINSEB Naaimachines |j| verkocht worden. Attentie s.v.p. Men wachte zich voor heil niet van ons afkomstig zijrl ger", „verbeterde Singer", „NI want degelijk fabrikaat behl e U St. Jacobstr. 18 Aanbevelend, D. KODDE. teli ui -«5

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2