Gemengd Nieuws. ~l de Diaconie f 1000, aan de Geref. Zending f 2000, aan de Ver. voor Geref. Ziekenverpleging te Amsterdam f 1000 en aan de Christelijke Ver. voor idioten en achterlijke kinderen te 's Heerenloo f 1000. De legatarissen moeten de successierechten voldoen. Vlissingera, 24 Augustus. Het concert dat hedenavond op het strand zou worden gegeven door het harmoniegezelschap „Ons Genoegen", gaat door onvoorziene omstandighe den niet door. Hier ter stede is opgericht de Viissingsche Touristenclub (V. T. C.) Deze vereeniging stelt zich ten doel door sparen gelden te verzamelen, om in de zomermaanden, vooral in den vacantietijd, wetenschappelijke, buitenlandsche zoowel als binnen- landsche, reizen te ondernemen. Nationale Schietwedstrijd, uitge schreven door de schietvereeniging „Voor Vaderland en Koningin". Stand van den wedstrijd op Dins dag 23 Augustus. A. Korps 150 M., hoogste „Voor Vaderland en Koningin" van Vlissin- gen 246 punten 25 treffers, laagste „Groede" van Groede 225 p. 25 tr. B. Korps 100 M., hoogste „Dom burg" van Domburg 289 p. 25 tr., laagste „Nooit terug" van 's Heer Hendrikskinderen 275 p. 25 tr. C. Korps rnarga 20 M., hoogste „Nimrod" van Wolphaartsdijk, 265 p. 25 tr., laagste „Koningin Wilhelmina" van Kwadendamme 242 p. 25 tr. D. Korps cylinder 12 M., hoogste „Domburg" 274 p. 25 tr., laagste „Pre sident Steijn" van Oostburg 260p.25 tr. E. Personeele Baan 100 M. (max. 60 p.), hoogste L. Bootsgezel, Bres- kens 60 p., laagste H. Bouwens, Krui- ningen, J. van Laren Oostburg, J. v. d. Hagen, Domburg en Rozendaal, Breskens allen 56 en 2 X 12 p. F. Personeele baan 100 M. (max. 60 p.), hoogste W. Roelse, Vlissingen 58 p., laagste J. C. Struijck, Vlissin gen 51 p. G. Eerebaan 150 M. (max. 60 p.), hoogste P. Schenkel, Vlissingen 58 p., laagste J. A. Bijl, Delft 56 p. H. Eerebaan 20 M. (max. 60 p.), hoogste A. de Blaay, Nisse 60 p., laagste E. Vader, Oostkapelle, J. Wat- tel, Oostburg en L. J. de Groot, Vlis singen, ieder met 58 p., zoodat ze moeten loten. I. Vrije baan 150 M. (max. 36 p.), hoogste J. C. van Woerden, Delft 2 X 36 en 3 X 34 p., laagste C. P. Sap, Vlissingen 1 X 34 en 2 X 32 p. K. Vrije baan 150 M. 5 schots (max. 60 p.), hoogste J. C. van Woerden, Delft 60 p., laagste W. L. Magnee, Bergen op Zoom 56 p. L. Vrije baan 100 M. (max. 36 p.), hoogste J. C. van Woerden, Delft 7 X 36 p., laagste Versprille, Groede 1 X 36, 2 X 35 en 4 X 34 p. M. Vrije baan marga 20 M., hoogste C. j. Goeman, Oostburg 2 X 60 en 4 X 59 p., laagste J. de Back Wol phaartsdijk 59 p. N. Vrije baan cylinder 12 M. (max. 60 p.), hoogste C. J. Bos, Nisse 60 p., laagste F. Leeuwenburg, Vlissingen 58 punten. Dagmedailles 150 M. baan (max. 60 p.), behaald door C. J. van Woer den, Delft 60 p. Dagmedailles marga 20 M. behaald door W. Roelse, Vlissingen 59 p. Dagmedailles cylinder 12 M. be haald door j. C. van Woerden, Delft 59 punten. Door den loodskweekeling der 2e klasse W. But, werd heden met gunstig gevolg examen afgelegd voor zeeloods in de vaarwaters van de Ooster en Wester-Schelde. Hedenmiddag is op de reede alhier aangekomen en ten anker gekomen Hr. Ms. pantserschip „Friesland". Gisterenavond is alhier binnenge komen en nam ligplaats aan de Wijn- bergsche kade Hr. Ms. torpedoboot groot model „G. 8", onder bevel van den luitenant ter zee le klasse P. E. K. Ebbinge Wubbe, komende van Hellevoetsiuis na het maken van een snelheidsproeftocht. Hedenmorgen vertrok genoemde torpedoboot weder derwaarts. Door de „Société anonyme de Ré- morquage hélice" te Antwerpen is cautie gesteld terzake van de aanva ring op 21 |uli met den Russischen driemastschoener „Capella" en is het beslag dat gelegd was op de sleepboot „Director Gerling" opgeheven. Uit dezen schoener zijn thans in het geheel 155 van de 180 balken geborgen. De heer Feitsma, sergeant majoor administrateur van het algemeen depot van discipline alhier, heeft tegen 1 October a. s. zijn pensioen aangevraagd. Men schrijft ons uit Middelburg De raad stelde heden de gemeente rekening over 1909 vast in ontvang op f 778.934,31 en in uitgaaf op f 769.918,99, alzoo met een batig saldo van f 9015,32. De afdeeling Middelburg van den Bond van Nederlandsche onder wijzers heeft zich tot den gemeente raad gewend met een adres, waarin zij er op wijst dat naar hare meening de salari- eering der onderwijzers en onder wijzeressen aan de openbare scholen in deze gemeente werkzaam, geheel onvoldoende is geregeld, ook al is in deze regeling tengevolge der wets wijziging van 28 December 1907 een geringe verbetering aangebracht, dat toch een maximum salaris van f 900, voor onderwijzers niet in het bezit der hoofdakte, geenszins geacht kan worden te voldoen aan wat een onderwijzer met zijn gezin noodza kelijk behoeft, zooals blijkt uit de bij het adres gevoegde bijlage dat een eindsalaris van f 1100 voor hen, die de hoofdakte wel be zitten, aan deze zeer billijke eischen evenmin kan voldoen dat periodieke verhoogingen, willen ze eenigszins gelijken tred houden met vermeerderde dienstprestatie en grooter wordende behoeften, moeten worden toegekend, niet alleen tot hoogere bedragen, maar vooral na kortere dienstperioden. De afdeeling wenscht ten slotte de salarisverordening zoo te wij zigen, dat aan genoemde bezwaren wordt tegemoet gekomen. In een aan het adres toegevoegde memorie van toelichting worden vergelijkingen gemaakt tusschen de salarissen hier en die in andere plaatsen, terwijl onder meer ook gewezen wordt op de onlangs aange brachte verbeteringen in de salaris regeling van andere categorieën van gemeente-ambtenaren. Op een bijge voegd staatje worden de noodzake lijke uitgaven berekend voor een onderwijzersgezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen. Het eindcijfer van dit staatje be draagt t 1201.90. In de Dinsdag te Axel gehouden raadszitting werd de volgende motie zonder hoofdelijke stemming aange nomen De gemeenteraad van Axel, kennis genomen hebbende van het bericht, inhoudende het antwoord aan de com missie tot het verkrijgen van een R. H. B. School in Z. VI. Oostelijk deel, dat de minister van binnenland- sche zaken bereid is subsidie te ver- leenen aan een gemeente, welke mocht overgaan tot het stichten van een H. B. School, erkennende, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen groote behoefte is aan een H, B. School of daarmee gelijkstaande inrichting van onderwijs; overwegende, dat, waar nog niet, al thans nog niet met bekendheid, door een veieeniging van particuliere per sonen tot het stichten en instandhou den van een H. B. School werd over gegaan overwegende, dat niet dan na eenig onderzoek kan gezegd wor den, welke type van een H. B. Schooi moet gesticht worden, alsook dat de gemeente Axei de juiste plaats van vestiging in Z. VI. Oostelijk deel kan zijn overwegende daarentegen dat een H. B. Schoot voor de gemeente, waar deze is gevestigd, van groot belang isoverwegende evenwel, dat het stichten en instandhouden van een zoodanige inrichting van onderwijs een belangrijke uitgave vordert en voortdurend zal blijven vorderen besluitin beginsel over te gaan tot het stichten eener H. B. School en noodigt Burg. en Weth. uit, hier omtrent nadere gegevens te verzame len, daarbij samenwerking zoekende met de bestaande commissie in Z. VI. Oostelijk deel, ten einde te weten welke type eener school gewenscht gewenscht is, en opgave te doen van de kosten van stichten en in standhouding; en van dit besluit kennis te geven aan den minister van binnenlandsche zaken en de commissie tot het verkrijgen eener R. H. B. School in Zeeuwsch Vlaan deren. Een verzoek tot nieuwe regeling der onderwijzers-jaarwedden werd gesteld in handen van Burg en Weth. om advies. Uit Ooslburg' schrijft men ons: Gisterenavond is zekere J. R„ winkelier alhier, die met paard en tilbury een bezoek aan België had gebracht, doordien zijn paard schich tig begon te worden met de tram S'uis—-Brugge in aanraking gekomen. Het paard werd zwaar gewond, de tilbury vernield en genoemde J. R. bekwam een vrij ernstige verwon ding. De bij hem zittende persoon bekwam geen letsel. Bij Kon. besluit is J. Polderman Jacz., onder toekenning van eervol ontslag als brugwachter aan de Scho- rebrug van het kanaal door Zuid- Beveland te Schore, benoemd tot hulp- sluismeester bij het kanaal door Zuid- Beveland. Verder is eervol ontslag verleend, op zijn verzoek, aan F. D. A. baron van Boetzelaar, als burgemeester van Renesse. KERK- EK SCHOOLHSEÜWS. Nod. Herv. Kerk. De bijna 90jarige emeritus-predikant ds. S. H. Buijten- dijk, uit ijselstein, heeft Zondag te Asch (gem. Buren) nog eens eene predikbeurt vervuld. Ger. Kerk. Bedankt voor het beroep te Wolfaartsdijk door ds F. H. Boersma te Wirdum. De gemeenteraad te Middelburg benoemde heden tot Jeeraar in het Fransch den heer B. J. M. H. Timmer man te Forest, bij Brussel en tot lee- raar aan de avondschool voor hand werkslieden den heer J. de Mey aldaar. Tot onderwijzer aan de open bare school te Axel is benoemd de heer A. A. Kole te Nieuwvliet. Voor het examen Duitsch, lager onderwijs, is te 's Gravenhage ge slaagd de heer W. C. Braat te Rilland-Bath. Rechtzaken. Bij beschikking van de rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zaak tegen S. S., 20 jaar, metselaar geboren te Knocke (België), wonende te Westcapellen (België), thans te Middelburg gedeti neerd, beklaagd van diefstal. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen een 26 jarigen brievenbesteller uit Sas van Gent, die beklaagd was van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Tijdens een wegwed strijd voor wielrijders was deze man met een motorrijwiel op den weg geweest en was ir. botsing gekomen met een der wielrenners, die viel en zich vrij ernstig bezeerde. Beklaagde erkende schuld te heb ben aan het ongeluk en had dit reeds bewezen door het betalen der doktersrekening en het doen herstel len van het rijwiel op zijn kosten. Beklaagde wees er echter, evenals zijn verdediger op, dat ook de wiel renner niet voldoende uitkeek en dus ook schuld had. Het O. M. achtte echter het feit bewezen cn vroeg 14 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. Adriaanse, bepleitte vrijspraak en wees er o. a. op, dat de Motor- en Rijwielwet geen wedstrijden toelaat, dan alieen met de toestemming van autoriteiten. De bepalingen, dié geiden voor gewoon verkeer, zijn volgens pleiter niet toe passelijk op een wedstrijd en de wetgever is in gebreke gebleven voor wedstrijden afzonderlijke bepalingen te maken. Waar volgens de wet geen boete kan worden opgelegd, wees mr. Adriaanse er nog op, welke moeilijkheden een vonnis voor de verdere loopbaan van beklaagde zal kunnen scheppen. Verkoopingen en Aanbestedngen. Ten overstaan van notaris J. C. Paap, werden gisteren avond in het koffiehuis de „Oude Vriendschap" alhier, in het openbaar geveild de volgende onroerende goederen allen te Vlissingenperc. I Het huis en erf aan de Walstraat no. 51, groot 1 are 10 c. a. opgehouden op f 4950. Perceel 2. Het huis en erf aan het Groenewoud, no. 10, groot 35 c. a. hoogste inschrijver de heer C. Min- derhoud voor f 1033; kooper de heer A. Passenier voor f 1203. Perceel 3 en 4. Twee huizen en erven aan den Koudenhoek, nos. 38 40, samen groot 1 are 64 c. a., opgehouden op f 3891. Perceel 5 en 6. Twee huizen en erven aan de Paardestraat, nos. 41/43, samen groot 3 a. 25 c.kooper de heer P. J. Roos voor f 3220. Perceel 7. Het huis en erf aan de Badhuisstraat no. 81, groot 1 a. 50 c. opgehouden op f 5200. Aan het centraal bureau der Staatsspoorwegen te Utrecht is aan besteed Het uitbreiden en wijzigen van het remmingwerk der spoorweg brug over het kanaal door Zuid- Beveland te Vlake. Begrooting f9200. Ingekomen 4 biljetten. Laagste in schrijver was de heer J. B. Koch te Hansweert voor f 7987. Een luchtschip voorons land? De Duitsche correspondent van het „Hbl." heeft met de „Par- seval" een luchtreis gemaakt. Hij schrijft daarover in zijn blad en meldt daarbijBen ik wel onderricht dan zou ook het legerbestuur in Nederland de wenschelijkheid ingezien hebben van het aanschaffen van een lucht schip en zullen ter gelegener tijd voorstellen in dien geest ingediend worden. En om meteen nog een nieuwtje mee te deelen, dat op ons land betrekking heeft er bestaat veel kans, dat ook Nederlanders wel dra in eigen luchten op eigen bodem een luchtschip zullen zien. De Parse- val-Gesellschaft bouwt thans een luchtschip, bestemd voor de Brussel- sclie tentoonstelling. Komt dit schip nog tijdig gereed in de maand September dan is de heer Stelling (de kapitein van de „Parseval") van plan een reis te ondernemen van Brussel naar Den Haag. Men schrijft aan de „Tel." uit ScheveningenNu de „clubs" ge sloten blijven, dag en nacht ver sterkte politieposten de ingangen streng bewaken, hebben eenige vreem delingen het plan opgevat en daaraan ook onmiddellijk uitvoering gegeven, bijeen te komen in hun pensions en tijdelijke woningen, waar zij thans ongestoord en ongedeerd hun speel zucht botvieren. Eenige losloopende croupiers zijn zelfs door hen geën gageerd. Tot laat in den nacht wordt er in deze privé speelholen, waarvan eenige van verdacht allooi, gespeeld, zonder dat de politie bij machte is hiertegen op te treden. Naar de „Leeuw. Crt." verneemt heerscht er onder de bewoners der strafgevangenis te Leeuwarden reeds geruimen tijd een zeer rumoerige stemming, ten gevolge waarvan thans een aantal maréchaussees ter voorko ming van eventueele vijandigheden in de strafgevangenis dienst doet. Reeds eenige keeren werd er bij den koster der St. Bonifaciuskerk te Leeuwarden geld gestolen, wan neer man en vrouw beiden in de kerk waren, tot men eindelijk besloot den dief op heeterdaad te betrappen. Zondagmorgen, onder de hoogmis kwam de dief weer aanzetten, en schelde aan het huis van den koster staande aan het stille plein voor de kerk, afgezonderd van de openbare straat. Toen er niemand voorkwam, meende hij dat het terrrein veilig was schoof een raam op, en werkte zich naar binnen, om zijn slag te slaan. Maar toen kwam de recher cheur die zich in een kast ver stopt had voor den dag en rekende het boefje, een 12-jarigen jongen, in. Tijdens een onweder dat zich boven Vries (Dr.) ontlastte was een landbouwer juist met een voer hooi onderweg. De paarden schrikten voor den knetterenden donderslag, sprongen op zij, de wagen kantelde en de man kwam onder 't voertuig. Bewusteloos werd hij opgenomen. Bij onderzoek bleek, dat de bijna 30ja- rige man een been op 2 plaatsen had gebroken, en vermoedelijk ook in wendig is gekneusd. De man is niet weer tot bewustzijn gekomen, en overleden. Een ongeveer tienjarig knaapje te Steenwijk, zat op een wagen. Hij zou het paard een tik met een stokje geven en viel daarbij voorover'op den grond. De zware wagen ging over hem heen. Met gebroken schouder, verbrijzelde han den, afschuwelijk verwond hoofd en andere kwetsuren werd hij bewuste loos opgenomen en naar de ouder lijke woning vervoerd. Nog steeds is het kind buiten kennis en wordt het ergste gevreesd. Sedert de vorige week wordt een 30jarig meisje te Elden (Betuwe) vermist. Men vreest dat zij verdronken is. Gisterenavond 8 uur had te Am sterdam, zoo lezen we in het „N. v. N.", een openbare vergadering plaats uitgeschreven door de Vereeniging lot Onderling Spiritistisch Onderzoek. Deze vergadering zou door een séance gevolgd worden. De bijeenkomst had plaats in 'n klein zaaltje aan den Klo veniersburgwal dat spoedig door een 70-tal personen, meest allen uit den werkenden stand, gevuld was. Door afwezigheid van den voorzitter werd deze bijeenkomst door den secrefars geopend en geleid. Spreker las eenige bladzijden voor over spiritisme. Hier na begon de séance. De secretaris verzocht eenige personen zich rond om een ovaal tafeltje te plaatsen. Al spoedig kwam er eenige bewe ging in de tafel, doch volgens den leider niet voldoende om de toe schouwers te overtuigen van de macht van het spiritisme. De „krach ten" waren nog niet groot genoeg en daarom werd tot de pauze over gegaan. Na de pauze zouden eenige leden van de vereeniging met eenige be langstellenden de séance voortzetten. Onder deze belangstellenden waseeii 18jarig jongmensch, die al spoedig onder de macht van een vrouw, die het medium was, in „trans" werd gebracht. De jonge man moest nu in dien toestand schrijven en ant woorden op uitdrukkelijk verlangen van het medium. Hij moest vastge- houden worden en ten slotte uit de zaal verwijderd worden. In de gang raasde en tierde hij tot hij weder werd toegelaten. Binnengekomen wierp hij tafels en stoelen om en verklaarde zelf, dat hij in een opge. wonden toestand verkeerde, welke volgens hem niet door een der me diums was weg te maken. De zaal werd hierna ontruimd en de jonge man bleef met de leden der vereeniging alleen. Wij konden niet te weten komen, hoe het afge- loopen is, daar wij geen verdere inlichtingen konden verkrijgen, zoodat wij niet weten of wij hier misschien met een „grap" to doen hebben. Men ontmoet nu, zoo schrijft mea uit Brussel aan het „Handelsblad van Antwerpen", als men indetentoon- toonsteliing wandelt, voortdurend brandweermannen in diensttenue, welke streng toezicht uitoefenen. Zoo is er een bestendige post aan den ingang van Oud-Brussel, staande bij een handpomp, die een enkel man in beweging kan brengen. Op het plein der vermakelijkheden naast het Senegaleesche dorp, is ook een post, evenals in de nabijheid van de Italiaansche afdeeling. Het getal pompiers is van 9 op 60gebracht, maar dit zou nog onvoldoende kun nen blijken. Zonder beknibbelingen te willen maken, kan men toch vol houden dat brandweerposten dringend noodig zijn op de volgende punten; in Oud Brussel, in de feestzaal in het paleis van Brazilië, in het pavil joen van Holland, in den Franschen tuin en aan hel uiteinde der machine- galerij. Van de Duitsche afdeeling behoe ven wij niet te spreken, daar deze eenen uitstekenden brandweerdienst bezit, reeds van de opening der tentoonstelling af. Het is natuurlijk onweerlegbaar, dat het oneindig beter zou geweest zijn dat al die maatre gelen reeds in den beginne waren genomen, maar er zijn nog honder den gelegenheden voor brandgevaar. Om er slechts ééne aan te wijzen, maar die heel het westelijk deel der „World's Fair" zou bedreigen, noe men wij, het ringspoorwegje van de attracties, tusschen Oud-Dusseldorf en de Ridderzaal, er is daar eene afbakening van dennen boompjes, die zeer gemakkelijk vuur kunnen vatten. Welnu, de vlammen zouden daar na korten tijd even groote uitbreiding kunnen krijgen en even groote ver woesting kunnen aanrichten als in de Belgische afdeeling en er zijn daar bewoonde huizen, die dan hel lot zouden ondergaan der woningen in de Solboschlaan. De overbed zoude goed doen naar dien kant een oog in 't zeil te houden. De United Airships Company te Baltimore heeft 8 luchtschepen besteld, die elk 16 personen zuilen kunnen vervoeren. Ze zijn bestemd voor een dienst tusschen Baltimore en Washington. De maatschappij werkt met een kapitaal van 1.000.090 dollars. Veilig heidstoestelUn voor aviateurs. De Fransciie nationale luchtvaartvereenigingschrijll een wedstrijd uit voor vervaardigers j van aéropians en het ontwerpen van toestellen, om de ongelukken in aviatiek te voorkomen. De wedstrijd omvat drie afd.a. kleeren, die hj een val het lichaam beschermen; i>- uitvindingen, om snelle dalingen te vermijden c. parachutes, die auto matisch werken. Door de nalatigheid van een spoorwegbeambte om de afsluitboo- men te sluiten had er in de rue Pernes te Lillers een vreeselijk on geluk plaats. Twee personen werden gedood en drie gewond. In een rijtuig zalen mevrouw Gau- dray, haar drie kinderen, haar broeder pastoor te Auchel en de bestuurder- Een trein komende van Bethune reed dwars tegen het rijtuig en a"en werden er uit geworpen. Mevrou® Gaudray en drie kinderen zijn zwaal gewond. De bestuurder ontsnapteaaB den dood. Het „Hbl. van Antw." bevat de volgende nadere bijzonderheden over het spoorwegongeluk te MechelM waarvan wij gisteren onder „Laatste Berichten" melding maakten: De botsing is gebeurd tusschen ^zonderen trein die via Lux re-Brussel een gezelschap reizi ■t Ober-Ammergau naar Antwet burg. „„voerde, en een bijzonderen t. me uit Brussel reizigers naar j" rpeI1 vervoerd had en die nu L naar Brussel terugkeerde, e ■t een machinist, een stoker, treinoverste en een treinwachter. Men schrijft meer en mee chuld 'oe aan den machinist Li ledigen trein, die het sig dat op „stoppen" stond, zou v bügereden hebben in volle ne botsing had plaats kwart middernacht, aan den barreel tusschen de Raghenoplaats en i euvenschensteenweg ligt. De I chinist van den trein uit Ober- piergau verklaarde dat hij het o luk zag aankomen, toen hij op honderd meters afstand den and trein bet signaal zag voorbijr zonder van vaart te vermind De machinist van den Ober-Am gaut-trein stopte oogenblikkelij pet is deze trein dus niet die reed, maar die zelf werd aangere| met zuik een geweld, dat de kilometers ver gehoord werd. Het tooneel der verwoestin wij dezen morgen te zien kr- was veel verschrikkelijker vernieling te Contich. Op 100 meters ver was he vormiooze massa locomoti tenders, fourgons en rijtuigen. De locomotief van den lec trein, rechts van de baan ges) zat letterlijk in tweeën geplooid onderstboven gekeerd. Verder v van den ledigen trein geheel nieldde tender, de postwagen, 2e klas en zes 3e klas rijtuigen den Ooer-Ammergau trein w: locomotief ook rechts van de geslagen. Tender en locomotief w als een vormelooze hoop stil in eengewrongen ijzer. De foi van dien trein was zoo grot hij was ingeschoven in het volgend tweede klas rijtuig e volgende tweede klas rijtuig zwaar beschadigd. In de buurt van Kowél, sisch Polen, werden niet ve den straatweg, verscheiden veeh laats die naar de jaarmarkt om daar vee te gaan koopen, ei zienlijke sommen bij zich drc in het woud door 48 roovers vallen. De koopman Rubi werd doodgeschoten en tien ah bij het nu volgend handgemee wond, waarvan drie zwaar. Dt dieten roofden 25.000 roebel e kwamen. Uit Triest wordt gemel aldaar vier vereenigingen, d der den dekmantel van de staatsgevaarlijk en hoogverrat bedoelingen zouden hebben v gen, door den stadhouder voo bonden zijn verklaard. Huiszoet in de vereenigingslokalen z het bewijsmateriaal geleverd h dat het streven der vereenig de vorming van een vrijzinni ganisatie was en dat éen van 1 verbinding stond met republike kringen in Italië en reeds dad hoogverraad gepleegd heeft. Een echt Russisch vd toonende hoe de opvatting ir sische adellijke en officierskrin| wordt uit Moskou gemeld Twee vaandrigs, jonkers, Watschnadse en Martschensko tot officier beeoemdzij m die bevordering natuurlijk met gloeiende fuif, n kwatr dronken toestand met nun rijt Moskou aan. Schreeuwend en j reden de heeren door de s| totdat een politieagent het rijtuij stilhouden, en de heeren ve niet zoo'n rumoer te maken. Martschensko kwant uit het en sloeg den politieagent met d in het gezicht. Toen klom hij in bet wagentje en gaf bevel je rijdenmaar de politieagent net paard bij den teugel en de namen der beide officieren 4ij stegen uit, trokken de sab sloegen den armen politieagei mug, dat hij zwaar gewond "ggen. Toen de man opgenome was hij reeds overleden. d'chte volksmenigte w middels om het rijtuig gekome Protesfeerend tegen dit optredi bode officieren, en hun an schend. De commandant de me' een patrouille en t 'de heeren mee naar de waar z,j echter onmiddellijk i "eid werden gesteld. diPn!.polltiea8ent had twintig kin,, en 'aat een vrouw m kinderen achter. rik„B°schbranden in WnpHo' A' sedert eenige AmeriJ1 'n het Noord West 62" bosbranden die e veroorzaken en versct

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2