Laatste Berichten. "BUITEN LANDT MverieiiiiëiL leest let fflUKTIEFII JiP.tPJI pen hunner wist echter te ontkomen 70Ch werd na wilde jacht al spoedig „espoord in den tuin van prof. dr. yan der Hoeven in de Nieuwsteeg. yan daar werd ook de vluchteling overgebracht naar het politiebureel op je Breestraat, waar het viertal in voorloopige bewaring werd gehouden. 7ji bleken herkomstig uit Haarlem en schenen ook aldaar niet juist te goeder naam en faam bekend te staan. 'f)e koffer bevatte een aantal kost bare gouden en zilveren voorwerpen en meerdere kostbaarheden, o. a. een fraaie antieke zware gouden medaille, waarop gegraveerd o. a. de naam W. A. Rijnbende, globaal geschat een waarde van ruim f 1200 te vertegen woordigen. Een der heeren beweerde de voorwerpen te hebben gevonden, ^overigen waren natuurlijkgeheel on kundig van de herkomst der preciosa. Gisteren werd een zeilwedstrijd gehouden op het Alkmaarder Meer. |en jacht, „de Kro.mo", sloeg om, waardoor 4 personen te water ge raakten. De heer Meijer zwom da delijk naar land, evenzoo de heer Zaadnoordijk. Toen deze echter zag, dat de knecht van den heer Meijer niet kon zwemmen, keerde hij terug en greep den drenkeling in den nek. De laatste vatte echter den heer Zaadnoordijk bij de jas en trok hem mee naar de diepte. Gelukkig liet hij kort daarna los en kwam de heer Zaadnoordijk weer boven. Hij verloor echter het bewustzijn en zou zeker ook verdronken zijn, als de heer Meijer zich niet nogmaals te water had begeven en hem op den wal had getrokken. Ook de heer Roos deed nog pogingen tot redding doch moest die opgeven en eigen leven op het omgeslagen vaartuig redden. De persoon, die verdronk, was iemand uit Hillegom, gehuwd en vader van vier kinderen. Vrijdagavond werd een vierjarig meisje te Dordrecht om een bood schap gezonden. Toen het meisje na een uur niet was teruggekeerd, maakten de ouders zich ongerust en ging men haar zoeken, met het ge volg dat de vader tegen 8 uur haar lijkje in den spoorvliet bij de Tulp straat vond. Het lag met hoofd en beenen omlaag voorover in het wa ter, waaruit men afleidt dat de kleine bij het voederen van eenden in den vliet voorover gevallen en verdron ken is. Terstond werden pogingen aangewend om de levensgeesten op te wekken en werd de hulp inge roepen van een geneesheer, maar deze kon slechts den dood van het kind constateeren. Het lijk van den 18jarigen jongeling, die verleden Zondag bij het baden te Schevenin- gen is verdronken, is onder Noord- wijk aangespoeld. Het lijk was in verregaanden staat van ontbinding. De vader, die zich na waarschuwing naar Noordwijk had begeven, heeft aan de onderkleeding, die nog ge deeltelijk aanwezig was, zijn zoon herkend. Te Muntendam (Gr.) is een tweejarig kindje in een put ver dronken. Een droevig ongeval heeft te Ansen (bij Meppe!) plaats gehad. Een vrouw eenige werkzaam heden verrichtende achter het huis, het haar kinderen in de keuken spelen. Kort daarna kwam de oudste huiten loopen en riep om hulp, ge volgd door haar tweejarig zusje, wier jurkje brandde. De moeder verleende onmiddellijk hulp, ont deed de kleine van de kleertjes, 'naar kon niet verhinderen, dat de kleine vreeselijke brandwonden be kwam. Deerlijk gebrand is zij in geneeskundige behandeling genomen. Te Nieuweschans viel een twee jarig kindje uit den kinderstoel. Een hand, waarmee het kind was vast gezet, sloeg den kleine om den hals, met het gevolg, dat het spoedig is overleden. Te Hoorn is een kaasknecht door een luik in een kaaspakhuis van twee hoog gevallen. De man werd met schedelbreuk en gebroken beenen opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Te Geulle h') Beek viel een landbouwer van een hooizolderhij bekwam ernstige inwendige kwetsuren en brak bo vendien een sleutelbeen. In zorg- *ekkenden toestand werd de man opgenomen. De geneesheer vreest ï0°r zijn leven. Te Schaik was een landbouwer met éen zijner fa- mnjeleden bezig een muur af te 'eken, toen deze onverwacht om- hiY-a zwaSer waarschuwde nog dit' C'0C'1 de 'andbonwer ziende, een zijner kinderen zich onder n vallenden muur begaf, sprong e' °m zijn kind te redden. De ■uur bedolf beiden. De landbouwer i. ZWaar gewond; zijn kind, ge- ei bedolven onder de steenmassa, ra niet gedeerd. De ongelukkige w 'aroiddels aan de bekomen ver- dadingen overleden. - Een 7 t g knaapje te Lindj.ïU.T i» ver dronken in een wegsloot bij de ouderlijke woning. Stephanus Jonkman, Nederlander, geboren te Noordwolde, is Donderdag door den scherprechter Sc'nwietz, uit Maagdenburg, te Munster ter dood gebracht. De Rechtbank te Munster had hem wegens moord, gepleegd op den boer, bij wien hij diende en diens dienstmeisje, Ier dood veroordeeld. Het is vijf weken geleden, dat de staking der arbeiders op de Duitsche werven begonnen is. Tot dusverre heeft men noch van de zijde der werklieden noch van die der patroons een enkelen stap gedaan om tot overeenstemming te geraken. Op het eind van deze maand zal het hoofd bestuur van den bond van ijzer-in- dustriëelen vergaderen om de vraag te bespreken of er aanleiding be staat om over te gaan tot het weg zenden van nog meer arbeiders. Wordt deze vraag bevestigend beant woord, dan zouden 300,000 werklie den op straat staan. Een aëroplan, door een officier bestuurd komende van -Rome, be woog zich boven de stad Civita Vec- chia en vertrok weder in de richting der hoofdstad. Naar vernomen wordt, is de vlieger tusschen Magliana en Pontegabera gevallen, waarschijnlijk met doodelijken afloop. De officier is de cavalerie-iuitenant Vival di Pasqua. Het vliegtuig is geheel verbrijzeld. Het gelaat van den aviateur is onherkenbaar verminkt. Men schijnt meer en meer tot de overtuiging te komen, dat de brand op de tentoonstelling te Brussel aan kwaadwilligheid nioet worden toege schreven. De justitie doet althans na sporingen bij het personeel der ten toonstelling. Er wordt verzekerd, dat de experts verschillende brandhaar den ontdekt hebben, waar het vuur tegelijkertijd moet zijn uitgebroken, en een vrouw beweert ook verschei dene vuren tegelijk te hebbeh gezien. Al deze berichten zijnevenwel met de noodige reserve te aanvaarden, even als de geruchten omtrent de gepleeg de diefstallen door bewakers en gen darmes. Het „Mainzer Tageblatt" be richt, dat eenige soldaten tijdens de oefeningen met ontplofbare stoffen, bij het fort Heiligkreuz, na het af vuren van een schot, zich naar den mijngang hadden begeven om de uitwerking van het schot na te gaan. Door de inademing van de giftige gassen, die zich ontwikkeld hadden, vielen zij in zwijm, terwijl zij door blokken steen, die naar beneden vielen, zwaar gekweist werden. Door middel van de zuurstofappa raten van de brandweer slaagde men er in bij allen, op één na, de le vensgeesten weder op te wekken. Twee officieren en acht man bleken ernstig gewond te zijn. Een telegram aan de Fransche bladen meldt een groeten brand te Buenos Aires, in een magasin de nouveautés, en een telegram uit Ham burg aan het „Berl. Tagebl." spreekt van een brand in Hagenbeck's Tier- park op de tentoonstelling ie Buenos Aires, een brand, die men vreesde, dat zou overspringen op andere af- deeiingen. De schade moet vrij groot zijn, voornamelijk schijnt het museum met opgezette dieren schade te heb ben geleden. De oorzaak van den brand is onbekend. In de Zwitsersche Alpen zijn dit jaar ds meeste ongelukken op de jungfrau gebeurd. Daar kwamen dezen zomer nu reeds 12 rnenschen om het leven. Twee bij een eerste ongelukzeven bij een tweede en thans weder drie. Woensdag vond een gids drie ijsstokken in de sneeuw dicht bij den gevaarlijken afgrond aan de westzijde van den berg. Blijkbaar waren de eigenaars der stokken in den afgrond gevallen en de sporen in de sneeuw wezen aan, dat dit nog niet lang geleden kon zijn. Bij onderzoek bleken de ver ongelukten twee Duitsche heeren en een jonge dame te wezen, alle drie ervaren bergbeklimmers, die Maandag uit Lauterbrunnen vertrokken om de Jungfrau te beklimmen langs den gevaarlijksten weg door het Rotthai. De gids Kaufmann, uit Grindelwald, die met twee Engelsche toeristen de Jungfrau beklom, verhaalde, dat hij en zijn metgezellen ooggetuigen wa ren van het ongeluk. Gedurende een hevig onweder, waarbij het zoo hard stormde dat het schier onmogelijk was, te blijven .staan en Kaufmann zelf tweemaal omver werd gewaaid, zagen zij opeens de drie toeristen langs de sneeuwhelling neerglijden en in den afgrond verdwijnen. Het officieele nieuws van de verschijning der cholera in verschil lende plaatsen van Zuid-Italië heeft een groote opwinding in heel het land verwek!. Men had ectsl gedacht aan een eenvoudige cholerine-epide- mie, daar de overheden met een misschien wat overdreven zórg den ernst van den toestand hadden ge heim gehouden. Donderdag zijn er 26 nieuwe ziektegevallen geconstateerd maar een -meer ernstige zaak nog was, dat het laatste bacteriologische onderzoek tot resultaat heeft gehad, dat in alle analysis een groot aantal komma- bacillen is gevonden de ware Aziatische cholera dus. Overal neemt men strenge voor zorgsmaatregelen, seint de correspon dent van de „Temps". Te Turijn, Milaan, Florernce, Ancona, Genua, Rome, zijn lazaretten opgeslagen, en werd een ontsmettingsdienst aan de stations ingesteld. Ongelukkigerwijze heeft men te Napels door nalatigheid eenige personen aan wal laten komen die van de geïnfecteerde plaatsen kwamen en dié niet aan een onder zoek worden onderworpen. Het is Trani, dat de infectie-haard uitmaakt. Deze stad moet een ver laten voorkomen toonen, daar twee derde gedeelte van de bevolking naar de omstreken is gevlucht. De troep bedelaars (Zigeuners), die deze bezoeking over Zuid-Italië zou hebben gebracht sommigen wijten haar aan Russisehe pelgrims, zooais men weet zijn geisoleerd en worden bewaakt. In de provincie Bari zijn de meest strenge maatregelen geno men. Alle stations van den spoorweg Bari-Barletta zijn voorzien van posten tot afzondering, die met een apotheek en andere benoodigdheden zijn toege rust. Vooral moet er in deze streek behoefte aan goed drinkwater bestaan. De prefect te Foggia heeft de gods dienstige processies verboden, de markten en de kermissen. Hij heeft ook de badinrichting doen sluiten en zelfs bevolen de gerechtsprocessen te schorsen, waar getuigen uit de be smette steden waren gedagvaard. Gedurende de laatste 24 uur werden te Trani 9 nieuwe gévallen van cho lera geconstateerd, waarvan 5 met doodelijken afloop. Te Andrea 1 ge val en 1 overleden te Remo't eerste geval en daarop een doodelijk; te Gerignalla 3 gevallen en 2 overleden. Te Bari kwam geen nieuw geval meer voor; evenmin te Bitoto, Bisoeglie, Coronto, Spinazzola. De ingekomen berichten aangaande den gezondheidstoestand in andere deelen van Italië zijn bevredigend. DUITSCHLAND. Zaterdag is te Posen het nieuwe keizerlijke paleis ingewijd, waaraan vele jaren is ge bouwd uit middelen van den Staat en aan welks inrichting ook de pro vincie medewerkte. Het gold hier een gebeurtenis, zoowei van belangvoor Duitschland als.voorde Hohenzollerns. De Poolsche pers had verwacht, dat de keizer bij zijn rede wellicht de politiek zou aanroeren, maar gelijk trouwens de officieuze correspondent van de „Köln. Ztg". tevoren reeds voorspelde, heeft de keizer zich daarvoor gewacht. Posen mag zich verheugen, de plaats van de jongste residentie te mogen innemen. In de Poolsche politiek zal niets verande ren, verzekerde de correspondent van de „Köln. Ztg.", men mag erop voorbereid zijn, dat „de tegenstand in den ons opgedrongen strijd even krachtig zal blijven als het metselwerk van het nieuwe paleis". De keizer, de keizerin, de kroon prins en de kroonprinses en andere leden van de keizerlijke familie, de rijkskanselier, benevens een aantal ministers, waren te Posen aangekomen ter bijwoning van de inwijding van het paleis. De stad prijkt in feestdos. De keizer en de keizerin reden in een automobiel naar het paleis, waar de opper-burgemeester den eerewijn aanbood en daarna in een rede hulde bracht aan het keizerlijk paar. De keizer bedankte den burge meester namens de keizerin en voor zichzelf en verklaarde zich te ver heugen, omdat hij thans verblijf kan houden in de jongste residentiestad, tot weiken rang hij bij deze Posen verhief. Hij sprak de hoop uit dat de aan blik van dit grootsche paleis aan Posens burgerij steeds het bewustzijn zou geven van de landsvaderlijke be scherming, die hij en zijn opvolgers op den troon iederen eerlijken arbeid steeds zullen verleenen en tevens.dat de nieuwe residentie steeds moge zijn en blijven een toeverlaat en kweekplaats voor beschaving en Duitsche zeden. Bij het portaal van het paleis stelde de architect van het nieuwe kasteel, „Geheimrat" Swechten, den keizer een gouden sleutel ter hand. Bij het feestmaal in het nieuwe paleis, brscV. de keizer een toast uit, waarin hij in de eerste plaats dank bracht aan de Pruisische volks vertegenwoordiging, die de gelden, benoodigd voor den bouw van het paleis, heeft toegestaan en tevens aan den geniaien bouwmeester Schwech- zen. Daarna riep hij den vertegen woordigers van de provincie en het garnizoen het welkom toe en ver volgde toen„Dit paleis zal een symbool zijn van mijn landsvaderlijke belangstelling in deze schoone Duitsche provincie, die onder den scepter van mijn huis tot grooten bloei is gekomen en tegelijkertijd een aanmoediging voor ieder, die lust gevoelt met lichaam en ziel mede te arbeiden aan de ontwikke ling van dit schoone eiland. Moge de provincie Posen bloeien en zich ontwikkelen en een edelsteen blijven aan mijn kroon 1 Over het paleis zelf valt nog het volgende te vermelden. Het is ge maakt volgens de ontwerpen van den geheimen Baurat, prof Schwechzen te Berlijn, onder leiding van den Ber- lijnschen architect Duhm, in 57* jaar en kostte 4Vs millioen mark. Het maakt den indruk van een middel- eeuwsch kasteel. Het uit Silezisch zandsteen opge trokken paleis bevat in het geheel 600 vertrekken. In het oosten be vinden zich de zalen, in het mid delgedeelte de woonvertrekken met de particuliere vertrekken van het keizerlijke echtpaar op de eerste ver dieping en die van den kroonprins en zijn vrouw op de tweede verdie ping. Boven het westelijk gedeelte verheft zich een torengebouw. Op de verdieping gelijkvloers is de woning voor het personeel en de wacht ingericht. Naast de keizerlijke vertrekken be vindt zich de groote feestzaal, die ongeveer 30 M. iang, 21 M. breed en 12.13 M. hoog is en waarvan de slanke marmeren zuilen over twee twee verdiepingen loopen. De zaal is rijk versierd en maakt volgens de beschrijvingen een schitterenden in druk. Bij den heden geëindigden natio- nalen, schietwedstrijd uitgeschreven door de schietvereeniging „Medio- burgum" te Middelburg, werd de wisselbeker op 200 M., uitgeloofd door den Zeeuwschen Scherpschut- tersbond „Pro Patria", behaald door de Kon. Scherpschutters vereeniging „Vlissingen" alhier. VOETBAL. Seriewedstijden te Roozendaai. „E. M. M." combinatie—„Concordia" (Roozendaai) 11. Na 2X1 kwartier verlenging 1—2. Zondag 1.!. trok „E. M. M." met 6 spelers uit het le, 3 uit het 2e en 2 buitenleden naar Roozendaai. Ze speel den daar tegen „Concordia" I en ver loren na harden strijd dank zij den scheidsrechter, met 2—1. Ofschoon ik anders zelden iets van zulke functio narissen zeg, moet ik het nu toch wel doen. De Vlissingers doelpuntten 3 keer, de le maal gold het doelpunt, den 2en keer storid de scheidsrechter niet op zijn plaats, zoodat hij niet zag, dat de Rozendaalsche doeiverdediger den bal van achter de doellijn weg werkte, de 3e maal stond hij het punt niet toe, daar het, volgens zijne mee rling althans, in buitenspelpositie werd gemaakt. Het 1 e doelpunt der Rozendalers ont stond, doordat een der ConcorJianen den bal met de hand door het „E. M. M." doel sloeg. Verder vergiste genoemde fluitist zich telkens bij het geven van vrije schoppen, tijd op nemen, enz. Om plm. 4 uur begon bovenstaande wedstrijd. Reeds dadelijk waren de „E. M. M.'ers" sterker. Het duurde dan ook niet lang, of de linksbinnen loste van dichtbij een hard effeclschol dat via de hand van een der Rozen daalsche achterspelers in het doel be landde 10. Oiideriusschen speelde de roodwitte achterhoede niet al te zeker, zoodat het „E. M. M."-doel dikwijls in gevaar verkeerdehier. stond de doeiverdediger echter pal, alle mogelijke ballen hield hij. Even vóór de rust het incidentde doei verdediger der Vlissingers pakt den bal, een der toestormende Concor- dianen slaat hem dezen uit de handen en in het doel. Ofschoon de scheids rechter te ver verwijderd was, om het opzet te kunnen constateeren, niettegenstaande de bewuste speler later verklaarde, de overtreding be gaan te hebben gaf hij een doelpunt 1—.1. Onder heftig protest speelden óp roodwitten verder. Na de inst o.u zwermden ze voortdurend het Rozen daalsche doel. Een keer schoot hun rechtsbinnen hardde vijandelijke doeiverdediger werkte den bal van achter de lijn weg, doch de scheids rechter was natuurlijk weer niet present. Zoo brak het einde aan met den stand 11. Na een kwartier rusten werd er twee keer 71/., min. verlengd. Dadelijk traden de Zeeuwen weer overdonderend op. Reeds spoedig brak hun midden voor door; hij gaf binnen het straf schopgebied den bal aan de links binnen, deze dreef den doeiverde diger voorbij en schoot den bal door de beenen van een Brabander in het doel. De scheidsrechter floot echter niet voor een doelpunt, doch voor buitenspel. Wanhopig werken de Vlissingers door; tegen de 11 Con- cordianen konden ze wel op, doch tegen No. 12, den scheidsrechter, was het geen vechten. Toen dan ook voor de 2e maai verlengd moest worden,, begrepen de roodwitten, dat ze verliezen moesten. Na vele vergeefsche pogingen ge lukte het den kleinen rechtsbuiten dei- Rozendalers zijne vereeniging de overwinning te bezorgen, door met een prachtig hoog schot te doel punten 12. Bij de overwinnaars waren de doeiverdediger, de rechtermidden en de rechtsbuitenspeler de besten. Bij de Vlissingers de doeiverdediger, de de rechtsmiddenspeier en de rechts binnen (vóór hij te vermoeid was), terwijl de rechtsbuiten op zijn nieuwe plaats uitstekend voldeed. Zoo plaatste „Concordia" zich dus zeer onverdiend in de finale. Voor de „E. M. M."ers was het eene flinke oefening voor de ko mende competitie-wedstrijden. Laat het hun een troost zijn te weten, dat ze onder leiding van een goeden scheidsrechter, minstens met 3 1 hadden gewonnen. Hopend, een volgende keer meer succes der roodwitten te kunnen meiden. AZ. Per Telegraaf. Bezoek Belgische Koningspaar. Is GRAVENHAGE. Thans kan wor den medegedeeld, dat de data waarop de Koning en de Koningin van België met gevolg ter gelegenheid van het bezoek aan H. M. de Koningin hier te lande aanwezig zullen zijn, vast gesteld zijn op Donderdag 15, Vrijdag 16 en Zaterdag 17 September a. s. Scheepsramp LONDEN. De admiraliteit deelt mede dat de kruiser „Bradfort" gis teren verongelukt is ten Z. W. van het eiland Quelpaert, in de Gele Zee. Er zijn 18 rnenschen verdronken. WEEKBERICHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 22 Aug. 1910.) Hoogste barometerstand 773.2 te Horta. Laagste barometerstand 749.8 te Haparanda. Verwachting .tot den avond van 23 Aug.Waarschijnlijk heden onweers bintjes, morgen zwakke tot matige meest westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zelfde temperatuur. Hoogwater fe Viissin^sn. Aug. vm. nm. Dinsdag 23 2 56 3.16 Woensdag 24 3.31 3.51 Donderdag 25 4.14 4.34 Vrijdag 26 4.54 5,14 Zaterdag 27 5.39 5.5.9* Zondag 28 6.34 6.54 Laatste Kwartier nam. 2.53. PRO DEO. Bij vonnis der Ar- tondissements Rechtbank te Middel burg van 15 lini 1910, is tusschen APOLONIA HU1BREGTSE, werk vrouw, en HENDRIK HENDRiKS POSTMA, scheepsmaker, beidén wo nende te Vlissingen, op vordering van eerstgenoemde scheiding van tafel en bed uitgesproken, met alle gevolgen rechtens. De Procureur van de eischeres, Mr. ANNE BOLLE. Terstond of tegen 1 Sept. gevraagd een net MEISJE om in een winkel te worden opgeleid. Brieven letter D. E., bureau dezer courant. Uci „Vlissingsaie Courant."

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3