Gemengd Nieuws» n^K.-ËrsÈfiÖOLMKÏÏWSr j ople Briissslsche lentoonste maïdderUSrVerHeuSt 60'000 v knollen van eenzelfde soort aardappels als reproductieorgaan lang niet gelijk waardig zijn en dat deze waarde niet in de eerste plaats afhangt van de grootte en den vorm van de knol, maar dat daarbij de eigenschappen van de moederplant de afstamming dus een groote rol speelt. Vooral de rijksproefvelden hebben er veel toe bijgedragen, deze overtuiging te ves tigen en in verschillende streken be gint men er partij van te trekken, door bij het oogsten de beste stammen afzonderlijk te houden en de knollen daarvan als pootgoed te gebruiken. In de Veenkoloniën, Friesland, Noordholland en Zeeland zijn er reeds vele verbouwers, die deze methode toepassen en naar het schijnt met bemoedigende resultaten. Het sorteeren van de stammen geschiedt voorts ook nog in sommige streken, waar de krulziekte veel voorkomt. Er wordt dan zorg gedragen, dat van de zieke stammen geen poters wor den genomen. Met het kweeken van nieuwe aard appelsoorten uit zaad houden zich nog slechts enkele personen bezig. Behalve de heer Veenhuizen, de leider van het Centraal Veenkoloniaal Proefveld te Sappemeer, zijn er alleen in Groningen en Friesland nog eenige personen, die het toepassen. Het zou ongetwijfeld van groot belang kunnen zijn, indien ook in de andere centra van cultuur hiermee proeven werden genomen. De resultaten, te Sappemeer verkregen, zijn toch zeer bemoedigend te noemen. Niet alleen is het meerendeel van de thans in de Veenkoloniën verbouwde soorten van hei Centraal proefveld afkom stig, maar ook de Eigenheimer, de Bravo en vele andere uitmuntende consumptieaardappelen zijn daar ge kweekt. den Jr.„Grand Sélection sur l'opera", par J. Strauwen, Massenet„Homage aux Dames", suite de valses, Mul dermans. Maandagmorgen vertrekt het gezel schap via Blankenberghenaar Ostende om vandaar de thuisreis te onder- Vlissingen, 18 Augustus. Zooals onze lezers waarschijnlijk bekend is, circuleert er van wege de Badcommissie een lijst ter teeke- ning voor bijdragen voor een vuur werk aan het strand op Koninginnen- jaardag. Wanneer het weer daartoe meewerkt, belooft dat vuurwerk een waardig slot te worden van het op dien middag te houden strandfeest. Het is toch voldoende bekend wat een prettig zitje onze duinen voor hon derden aanbieden bij het afsteken van een vuurwerk. Wil echter de Badcommissie goed voor den dag komen, dan dient zij ook gesteund in haar pogen om honderden een genotvollen avond te verschaffen. De inteekenlijst is al bij vele ingezetenen gepresenteerd, doch voor het geteekend bedrag kan nog lang geen flink vuurwerk worden afgestoken. Wij wekken daarom onze lezers op, en vooral de meergegoeden, om voor een goede bijdrage te teekenen. Mocht om de een of andere reden de inteekenlijst bij enkele ingezete nen niet zijn gepresenteerd, dan zijn de heeren A. J. van Ockenburg Badhuisstraat of M. Geelhoed, Oude Markt, gaarne bereid giften voor dien feestavond in ontvangst te nemen. Daar de badcommissie niet over eigen fondsen beschikt, rekent zij in deze op den financieelen steun van de ingezetenen. Hedenmorgen is het detachement kwartiermakers van het 4e bataljon alhier, onder commando van den eersten luitenant L. A. C. Duuring, naar het Katnp „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom vertrokken. Zondagavond wordt op het terras van het Strandhotel alhier, een concert gegeven door de Kon. harmonie „St. Cecile" uit Furnes, directeur de heer H. Vanderlinden Jr. Dit gezelschap zal des middags ongeveer 12 uur per provinciale boot alhier aankomen. Aan de ponton wordt het opgewacht door de heeren M. Geelhoed en L. Dupéron. Dan wordt, met de muziek aan het hoofd, een wandeling gemaakt over het Eiland, door de Palingstraat en langs den Nieuwendijk naar de Bel gische Loodsensocieteit, waar eenige oogenblikken wordt vertoefd. Vervol gens wordt de wandeling voortgezet naar het Strandhotel, alwaar gedineerd wordt. Des middags zal een bezoek aan Middelburg worden gebracht, evenwel zonder muziek. Na terugkeer wordt des avonds het boven aangekondigde concert gege ven, dat om 8 uur aanvangt. Het pro gramma daarvoor luidt als volgt: „Marche Neerlandaise", Vanderlin den Jr.„Le jongleur de Notre Dame", Miracle in 3 actes, Massenet; „Extase", rêverie, transcrite par H. Vanderlinden Jr., L. Gannes; „Fantaisie Concer tante", peur 8 clarineltes, VanderFn- De bekende, en we mogen zeggen goedbekende Maggi-artikelen, worder, in deze dagen in onze slad weer eens op handige en aardige wijze gepro pageerd. Huis aan huis wordt n.l. aan de deur een werkelijk keurig zakje afgegeven, waarin een paar „bouillon blokjes", ieder voor een kop bouillon, roet gebruiksaanwijzing en aanprijzing der artikelen. Reclame pakt altijd, aardige reclame pakt dubbel, en een aardige reclame als die voor zulk een werkelijk aanbevelenswaardig artikel pakt driedubbelDe huisvrouwen zullen ons, denken we, volop gelijk geven 't Is werkelijk een practische reclame. Was de vorige week Donderdag het bezoek van vreemdelingen aan Middelburg zeer druk, heden was dit nog grooter en hun aantal be draagt meer dan 600. In de hedenmorgen te Middelburg gehouden algemeene vergadering van den Bond van Smedenpatroons in Nederland waren 46 afgevaardigden tegenwoordig. De rekening en verantwoording van den waarnemenden penning meester werden goedgekeurd. Met op een na algemeene stemmen werd aangenomen een voorstel Haar lem om eene commissie te benoemen, die de wenschelijkheid zal onder zoeken of de statuten al of niet gewijzigd dienen te worden. Door de afdeeling Rotterdam was voorgesteld, dat de algemeene ver gadering adhaesie zou betuigen aan een door die afdeeling aan den mi nister van landbouw, handel en nijverheid gezonden adres, waarin aangedrongen werd op wijziging van de ongevallenwet, aan welk adres reeds door verschillende organisaties adhaesie was betuigd. Ter elfder ure trok de voorstellende afdeeling dit voorstel in, in verband met de in gediende wetsontwerpen ziekte- en radenwet. De afgevaardigde verzocht echter een oog in het zeil te houden voor het belang der werkgevers in verband met genoemde wetsont werpen. Wij ontleenden deze week aan „de Tel." een bericht dat de ansichtkaar ten, waarop een zgn. imitatie brieven- tasch is gehecht, niet als drukwerk mogen worden verzonden. Het blijkt ons echter dat de post- commies, die deze mededeeling aan de „Tel." verstrekte, het publiek op een dwaalspoor heeft gebracht. Im mers namens den directeur-generaal is kennis gegeven, dat tegen verzen ding van bedoelde kaarten als druk werk, mits zij onder open omslag worden verzonden, geen bezwaar behoeft te worden gemaakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tholen ds. M. B. Verkerk te Arne- muiden. Uit de fondsen der Ned. Herv. Kerk zijn de volgende subsidiën toe gekend Wissenkerke (voor Camper- land) f 200; Ter Neuzen (voor Sluiskil) f 100; voor de schraalste predikantstractementen (met toelage uit de Generale Kas)Kleverskerke f 50; Vrouwepolder f 136; Generale Kas: Kleverskerke f 100; Meliskerke f 100Hoofdplaat f 100Ter Neuzen f 250 en Waterlandkerkje f 100. Ger. Kerk. Beroepen te Zevenhoven ds. A. Dekkers te Anna Jacobapolder. De heer J. Vrolijk, meer dan 25 jaar ouderling te Scheveningen, heeft een beroep ontvangen als voorganger bij de Ger. gemeente te Poortvliet. Chr. Ger. Kerk. Aangenomen het beroep naar Leeuwarden dooi den heer A. M. Berkhoff, cand. te 's Gra- venhage, die voor Vlissingen heeft bedankt. Voor de acte Fransch, lager onderwijs, is te 's Gravenhage ge slaagd mej. C. S. Risseeuw te Retranchement. Rechtzaken. Voor het gerechtshof te 's Graven hage heeft gisteren terechtgestaan J. V., werkman te Middelburg, die op den avond van 20 November te Vlissingen onder den invloed van sterken drank Maria Bakker, met wie hij 3Vj jaar omgang had doch die dezen omgang niet ianger wenschte voort te zetten, met een groot mes aan den hals steken en sneden heeft toegebracht. Deswege was hij, ter zake van poging tot doodslag, door de recht bank te Middelburg veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Uit het aan de rechtbank uitge brachte rapport der psychiaters bleek, dat bekl. door zijn krachtigen wil zijn groote drilt had leeren beheer- schen, doch dat die aangeleerde „rem" niet werkte, als hij onderden invloed van sterken drank verkeerde. De president, mr. Hulshoff, wees er naar aanleiding daarvan den bekl. op, dat het gebruik van sterken drank hem nog ongelukkig zou maken. Beklaagde bleef volhouden, dat hij zich niet herinnerde het meisje te hebben gestoken of te hebben willen steken. Hij wilde niet ontkennen, het feit gepleegd te hebben, en gaf zelfs de mogelijkheid er van toe. De procureur-generaal, mr. Reits- ma, wees er op, dat de Middel- burgsche rechtbank met antecedenten en degeneratie van bekl. heeft reke ning gehouden te oordeelen naar het feit, dat niet de zwaarste straf is opgelegd, terwijl toch het meisje niet de minste aanleiding lot het plegen van de daad heeft gegeven. Hij kon zich daarmede wel vereeni gen en, het ten laste gelegde vol doende bewezen achtende, vorderde hij bevestiging van het vonnis a quo. Mr. J. J. Koning, advocaat in Den Haag, betoogde alleerst, dat poging tot doodslag volstrekt niet bewezen is, doch alleen mishandeling, zwaar lichamelijk letsel, tengevolge hebbende. Aan de hand van de rapporten der deskundigen betoogde pl. vervolgens, dat zijn cliënt bij het bedrijven van de daad niet toerekenbaar was. Pl.'s conclusie was vrijspraak van het ten laste gelegde, subsidiair ont slag van alle rechtsvervolging. Uitspraak 24 dezer. De procureur-generaal "bij het gerechtshof eischte nog bevestiging van een vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij de recidivist F. J. v. d. B., werkman te Vlissingen, tot 2 maanden gevangenisstraf was ver oordeeld wegens het wegnemen van een rolletje lood van een bouwwerk aan de Lepelstraat alhier, waar hij in dienst was van een Rotterdamsche aannemersfirma, die het werk uit voerde. Beklaagde beweerde het lood van den baas te hebben gekregen, doch de president maakte hem opmerk zaam op de verklaring van den baas voor de rechtbank onder eede afge legd, dat hij niet alleen dat lood niet gegeven had, maar op den be- wusten dag zelfs niet te Vlissingen was, doch te Rotterdam. De president vermaande den bekl. die steeds wegens looddiefstal was veroordeeld, dat als hij een passie had juist voor hei stelen van lood, bij dien hartstocht te keer moest gaan, daar de op te leggen straffen steeds zwaarder zullen worden, Eenige kinderen waren aan het spelen langs den IJsel op de Contre- Escarpe bij Doesburg, toen een van hen het waagde over den welbalk van een houten kade te loopen. Hij viel te water en werd door den ster ken stroom een eindweegs voortge dreven. Juist toen hulp kwam opda gen, verdween de drenkeling, een achtjarig knaapje in de diepte. Het lijkje is nog niet gevonden. Gis termorgen had bij de spoorwegbrug te Westervoort een ernstig ongeluk plaats. Een bleeker reed met zijn wagen op den dijk, toen plotseling een der wielen brak en de wagen omsloeg. De man sloeg achterover van den wagen en geraakte daaron der bekneld. Na voorloopig te zijn verbonden werd de zwaar gewonde man naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Bij het spelevaren is een 12jarige jongen te Hasseit buiten boord geslagen en jammerlijk verdronken. Het lijk van den knaap is reeds gevonden en naar de ou derlijke woning vervoerd. Gisteren is naar het Binnengasthuis te Am sterdam vervoerd een gasfitter, die bij het verrichten van werkzaamhe den in een huis op de Kattenbur gergracht door het inademen van gas bewusteloos was geraakt. Bij het afrijden van de brug liggen de over de Achtergracht bij den Amstel te Amsterdam, kreeg door het dompen van de kar, waarop hij gezeten was, een 11 jarige jongen eenige op die kar geladen bussen met melk op het lichaam. Ernstig gewond is de knaap naar een gast huis vervoerd. Gisterenochtend had te Watergraafsmeer een om streeks 35jarige werkman het onge luk bij het zandrijden onder een lorrie te geraken. Hij werd onmid dellijk van onder het voertuig van daan gehaald, maar had reeds ern stige kneuzingen bekomen. In zorge lijke toestand werd hij naar een gasthuis vervoerd. Een 5jarig knaapje te Breda is in de Mark ge vallen en verdronken. Een meisje te Waddingsveen is bij haar pogin gen om een bal uit het water te halen, in een sloot gevallen en ver dronken. Gisterenmiddag is aan het strand te Scheveningen een meisje, door een wagen, welke water uit zee haalt voor de binnenbaden in het Kurhaus, overreden. Het wiel ging haar over den hals. Te Haarlemmermeer is een 4jarig knaapje in de ringvaart geraakt en verdron ken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, mochten niet baten. Het 16jarig dochtertje van een Utrechtsch ingezetene had eer gisteren het ongeluk bij haar huis houdelijke bezigheden het hoofd te stooten tegen een piano. Des avonds kreeg ze hevige hoofdpijn, vergezeld van brakingen. Des nachts is het kind onder hevige pijnen bezweken. Te Denekamp hebben een paar stroopers een vrouw met het geweer op de borst geld afgedreigd. De politie werd gewaarschuwd, doch de beide aanranders verwijderden zich inmiddels. Spoedig werden ze ach tervolgd door den veldwachter Weer- kamp en een vijftigtal Denekarnpers. Daar ze W. met het geweer dreig den en zich tegen hem verzetten, riep hij de hulp der Denekampers in. Een hunner kreeg een schot in het been, terwijl beiden bovendien ongemak kelijk werden afgerost. Ze zijn naar Almelo overgebracht. Een mislukt maal. Het gebeurde in de Kromrne-EUeboogsteeg te Arnhem op Vrijdagavond. Het is 8 uur. Sinds 4 uur is moeder de vrouw van de markt thuis, waar zij van 's morgens vroeg haar koopwaar aan den man had trachten te brengen. Een lekker potje was gereed voor man en kinderen. Halfacht komt de man thuis, groet vrouw en kinderen en gaat zitten. De vrouw dient het eten rond, doch toen zij daarmede klaar was en ook haar plaats aan tafel had ingenomen, toen sloeg met een harden slag een groot scheplicht, 2 M. lang en l1/, M. breed, dicht door het afbreken van het touw waaraan het bevestigd was. Dit had ten gevolge, dat alle borden waarvan er twee stuk ge slagen werden door het vallende glas die reeds van eten waren voorzien, bedekt werden met kleine splinters glas. Wonder genoeg werd niemand gedeerd. Allen kwamen met den schrik vrij. De kat, die op een stoel zat te dutten, schrok zoo hevig, dat zij tot overmaat van ramp met één sprong midden in de schaal met eten terecht kwam. De vrouw maakte niet zonder reden de opmerking „Nu heb ik den geheelen dag mijn best gedaan en krijg in plaats van middageten de borden vol glas en een schaal vol kattenpooten." Het volgende bericht, dat in de vliegperiode van onze dagen de aan dacht verdient, komt voor in de „Gro ninger Courant" van 16 Mei 1786. „De heer Rate zal de eer hebben om te presenteeren een Aerostatische Luchtbol van 36 voet hoog en 80 voet in zijn omtrek, welke hij zal laten opgaan met een levendig dier, mits het weer gunstig zijnde, op morgen den 17 Mey's nademiddags om 4 uur, op de Burger Weeshuis Plaats, de Lootjes zijn tc bekomen bij den Vader van 'tWeeshuis, ieder Lotje is een Gulden, een ieder kan het Geld terug krijgen wanneer de Lugtbol niet op gaat." Een stoute onderneming heeft Latham gisteren ondernomen, die ge durende de laatste dagen zich met verschillende vluchten in Frankrijk getraind had. Hij steeg met zijn Antoinette-eendekker in den vroegen morgen om 5 u. 30 op het manoeuvre- veld van Issy-les-Moulineaux bij Parijs op, niemand was aanwezig buiten zijn mecaniciens. Te La Faloise in het arrondisse ment Montdidier is hij toen neerge komen na een afstand van 105 KM. te hebben afgelegd. Van hier zou Latham na aanvulling vanzijn benzine voorraad doorgaan in de richting van Boulogne. Over het eerste ge deelte van zijn reis heeft hij ongeveer twee uur gedaan. De geheele afstand is omstreeks 350 K.M. Gisteren hebben wij reeds mel ding gemaakt van de scheepsramp onder Gibraltar, waarbij het stoom schip „Martos", na aanvaring met het stoomschip „Elsa" was gezonken. Nader wordt gemeld, dat er aan boord van de „Martos" 10 kajuits- en 78 tusschendekspassagiers waren benevens 26 kop bemanning. Hiervan verdronken 9 kajuits- en 23 tusschen- d •:;;;,vrngi3'-s benevens 7 kop der bemanning. De aanvaring had plaats om 2.30 v.m op ongeveer 32 mijl van Tarifa. De „Martos," van Cadix naar Ma laga bestemd, was een stoomschip der „Compania Valenciana de Na- vegacion" te Valencia. Het was groot bruto 1427 en netto 1046 reg. ton en het werd in 1883 te Dundee ge- bouwd. Later werd nog gemeld, dat de „Martos" in de midscheeps was ge- troffen, dat daardoor de machineka mer plotseling volliep en dat zoodoen de het st. in ongeveer 3 minuten zonk. De gezagvoerder, een 70jarig man, is staande op de brug met zijn schip verongelukt. De „Eisen", met zuid vruchten van Valencia naar Londen bestemd, liep met zware boegschade te Gibraltar binnen. - Valsche munters ge pakt. In een café op de „Place Clichy" te Parijs arresteerden eer gisteren vroeg in den morgen, de- tectieven een zekeren Taïra Juinada, een neger van 24 jaar en zijn mede plichtige, Alfred Sooffer, een Duitsch deserteur, wegens het in omloop brengen van valsche bankbiljetten van de „Bank of Engeiand". Onlangs kreeg de politie klachten van groote hotels en cafés te Montmartre wegens het ontvangen van valsche Engelsche bankbiljetten en de commissaris van politie van de wijk Saint-George stelde een onderzoek in. De beide mannen werden opge wacht en toen zij het café op de Place Clichy binnengingen werd een hotelkassier, die op denzelfden dag een valsch bankje van 10 pond ster ling van den neger had ontvangen, om te wisselen, geroepen, die den bedrieger onmiddellijk herkende. Na aan een verhoor te zijn onderworpen, gaven de bedriegers de namen op van andere leden van de bende, als mede de plaats in Duitschland waar de bankbiljetten gemaakt werden. Andere arrestaties zullen spoedig volgen. Volgens een Lloydsbericht is het stoomschip „Khedive" van de Duitsch Oost-Afrika-lijn bij Kaap Morgan gestrand. Het water drong in drie scheepsruimen. Er werden sleepboo- ten ter assistentie gezonden, doch het schip bleek niet meer gered te kunnen worden, zoodat men het aan zijn lot heeft overgelaten, De kapitein en 17 man der equipage zijn opeen ander schip overgegaan. De rest der bemanning moet met uitzondering van den derde officier Wieters, die verdronk, te Komgha geland zijn. Passagiers waren niet aan boord. T o r p e d o b o o t e n ge zonken. Gisterennacht zijn in de Kieler Bucht de torpedoboot S, 32 en de torpedoboot S. 76 tegen elkaar gevarenbeide booten zijn gezonken, de bemanningen werden gered. S. 32 diende het artillerie- schoolschip als tender, S. 76 werd als adviesjacht gebruikt bij het 3e eskader. Uit New-York wordt bericht, dat burgemeester Gaynor voortdurend in beterschap toeneemt. Dinsdag j.l, waren temperatuur, polsslag en adem haling normaal, zoodat de genees- heeren thans het oogenblik gekomen achten, om den kogel te verwijderen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de aanslag, die den burgemeester plot seling tot een der populairste mannen van Amerika en tot een voorwerp van de algemeene belangstelling heeft gemaakt, ook van onverwacht gunsiigen invloed zal zijn op zijn promotie. In het demokratische kamp schijnt nl. een beweging gaande te zijn om hem op den voorgrond te schuiven voor het gouverneurschap van den staat New-York en onder de gegeven omstandigheden bestaat er alle kans, dat hij, bij eventueele candidaatsteliing, ook voldoend aan tal stemmen op zich zal vereenigen. Het paradijs voor belastingbe talers is zeker de staat Minnesota in de Vereenigde Staten, die in zulk een bloeienden financieelen toestand verkeert (er is een batig saldo van 10 millioen gulden), dat naar alle waarschijnlijkheid over hetjaar 1911 geen enkele belasting zal worden geheven. In het kleine Engelsche vis- schersdorp Kingsland, bij Plymouth, had de 60jarige gepensionneerde majoor Nicholas met zijn vrouw, twee zoons en twee dochters een optrekje gehuurd, om er den zomer door te brengen. De oudste zoon, James, die onlangs van een farm te Nieuw-Zeeland terug was gekeerd, vertoonde sinds eenigen tijd beden kelijke verschijnselen van zinsver bijstering. Dinsdagnacht hoorde de majoor iemand in de gang rond sluipen. Hij trad uit zijn kamer om te zien, wat er gaande was, maar nau welijks had hij een stap gedaan, „iel dood ter aarde; zijn zc - had hem met een oud Indi dat aan den muur hing, sciiedel' gekloofd. Een oudere z nlochte mor Ho rvrnn zw aard, *èr slechts met de groo Siaeitë~in> den waanzinnige te or n!° teren' en jn verzekerde bewa' [f brengen. Een professor aan de urn 'it te Wisconsin beweert dal s toestel heeft uitgevonden w e®e men de echo fotografeeren Hij zou reeds negatieven als be hebben getoond. Zijn camera is Gevoelig, dat men verwarmde Lt opstijgen, als men de voor de lens houdt. Het geluicf veroorzaakt een verplaatsing lucht Voor het opvangen van Uschijnseler, door het toestel, d„ belichting zeer snel gaan. .éschiedt door middel van een c trische vonk. De fotografie van „cho toont een golfachtige et Voor het verkrijgen van de electri vonk, wordt een Leidsche flesch bruik't, die in verband staat met r nesium. De foto's zijn maar 1d j„ doorsnee, maar zeer duidelijl ze kunnen dus wel vergroot wofl in de beurskringen te Brussel w de schade, aangericht door den bi op minstens 75 millioen fres. ges De „Indépendance Beige" sp, echter van nog grootere som me schat het nadeel, door Eng alleen geleden, op 70 millioen. Bostock, de eigenaar van de g menagerie, berekent, dat de hein anderhalf millioen fres. gekost. Hij heeft zijn geheel perse ontslagen, daar hij, alvorens wer kunnen werken, een geheel nii menagerie moet bijeen brengen. De Brusselsche bladen zijn inzameling begonnen ten bate de beambten der tentoonstelling door de ramp hun betrekking he verloren. Het zal niet mogelijk zijn tentoonstelling geheel en al in ouden luister te hersteilen, dal verbrande gedeelte echter uit arch zal herrijzen, schijnt zoo als zeker. De Fransche minister van 1 handel Dupuy, die Dinsdag de toonstelling bezocht, heeft zich verstaan met de architecten e inzenders over een spoedigen bouw van de Fransche afdeelin België schijnt, eveneens van te zijn voor de verwoeste afdeel nieuwe in de plaats te stelle deze onder dak te brengen i gebouw voor tijdelijke tentoo lingen. Ook oud-Brussel zal weder f ven. Er is nl. besloten op de waar het stond, een terrein voor makelijkheden te doen verrijzen Fransche kunstenaars is de uitvo van dit werk opgedragen. Van alle kanten komt nog veel kritiek op de ellendige inric van de Brusselsche brandweer, vastzit aan een brandweer al van de voorstad Elsene, opperrr tig op het gedeelte van de ten stelling dat binnen haar machtsg viel van alle kanten komt, ze wij, bemoedigende toespraak, om geducht aan te pakken en het te verdienen, dat immers nog het opscheppen ligt. Tegen z; menschen, als de Belgen zijn, be men dat trouwens geen twee k< zeggen. Het „Handelsblad van werpen" put moed uit de volg wiskundige en financieele besp lingF 't Zijn nog twee van de beste n hen voor tentoonstellingen die ons liggenhalf Augustus tot yetober. En wat er nog te zie is wel de moeite waard. Laat ons de rekening eens ma 4oio|ië'. het er6st geteisterd, vierkante meters verloren he oppervlakte zijner sectie. orl rvSe'c^s'la''en doch het bel ,00 v. m. in de machienet spoorweghallen en 12,000 in ihetien en tuinen. tngeland verliest 14,850 ™ar behoudt bij de 6000 v. roachieneugalerijen. onn0an,Kr,'ik verliesf het vierde 2 buften h ooVan 30'000 v" m" houm-d® 23'000 v- m- die het hef ?e "'jve'heidshallen, bel. nerh;m' v- m- 'n de ma 'uinen koloniale paviljoene besba «Groene Hond" is bi teruo 6n g's,eren is dit resta verma„feo')end- h)e liefhebbers rugWnrt Zullen Oud-Brussel nie teL S' ma?r zii z"ilen die Attrartia zoeken op het plein ''jkheden de f°°r der aantre

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2