Gemengd ft Stand op de Brusselsche Tent verschijnsel zal zijn van voorbij- gaanden aard. Wij brengen ongelijke factoren bij elkaar, het meisje, dat in die jaren vrouw wordt, en de jongen, die jongen blijft en eenige verliefdheden daargelaten slechts droomt van vrijheid en zeltstandig- heid. Het ontzag, dat iedere man voor de vrouw moet hebben, loopt groot gevaar en, daar het natuurlijk wenschelijk is dat er een zekere omgang is, moet men tevreden zijn met de ontmoetingen buiten de school in het leven van het huisgezin. Er moet voor den jongen iets mys tieks, iets idealistisch zijn in de verschijning van het meisje en dat weg te nemen in den tijd der idealen heeft onberekenbare gevolgen. De omgang is ook meestal niet aardig. Of men neemt geen notitie van elkaar, wat zeer dikwijls het geval is, of er komt een soort vertrouwe lijkheid, waardoor een van beiden iets van het specifieke karakter in boet. Gewoonlijk zijn de meisjes het slachtoffer. De voordeelen van deze coëducatie zijn ver te zoeken. Als men dus de meisjes de ge legenheid wil geven de studie aan te grijpen of zich Dreeder te ont wikkelen door de studie van het Latijn en Grieksch, laat men dan langs een anderen weg dit doen op onze meisjesscholen of misschien nog beter, door privaat-onderricht, te beginnèn bijv. op haar vijftiende jaar. Vlissingen, 16 Augustus. Op de huisvlijttentoonstelling zal morgenavond een concert worden gegeven door het muziekgezelschap „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geijsen. Donderdagavond zal de bekende populaire karakter-komiek Abraham de Winter in den tuin optreden. Van 3 tot 5 uur zal morgenmiddag proef gewasschen worden met de Vtlo-waschmachine. Met den mailtrein worden Zaterdag hier verwacht Prins en Prinses Alexander van Teek, die per aan- sluitenden mailtrein naar Soestdijk zullen vertrekken, alwaar zij de gasten zullen zijn van H. M. de Koningin- Moeder. De officier van gezondheid dr. Ziegeler alhier neemt van 16 tot en met 27 Augustus deel aan de oefe ningen in de Nieuwe-Hoiiandsche waterlinie. De kapitein Bretschneider van het 4e bataljon, wordt van 31 October a. s. tot en met 26 November d. a. v. gedetacheerd bij het le regiment ar tillerie te Utrecht. De miliciens der lichting 1909 kwamen heden voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen, ten einde tot en met 10 September a. s. wer- kelijken dienst te verrichten. De militie eerste luitenant P. A. Galle, is heden, tol het verrichten van werkelijken dienst gedurende den tijd van vier weken, bij het bataljon alhier, aangekomen. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 Augustus benoemd bij het3ereg. inf. tot kapitein de ie luitenant M. J. Lagerwey van het 9e reg. Verder is de 2e luitenant L. K. van Loon van het 3e reg. inf. al hier, op denzeifden datum benoemd tot le luitenant. Het Duitsche stoomschip „Sparta' dat in aanvaring geweest is met het Holl. stoomschip „Hollandia" en daarbij ernstige averij opliep, is gis terenavond alhier voorbijgevaren naar Antwerpen, komende van Bom bay via Portland en geassisteerd door het Deensche bergingsstoom schip „Em. Z. Soitzer". De mailcoach, die gisteren door Middelburg reed en die daar zoo de aandacht trok, is des avonds ook door onze stad gereden. Dat het eigenaardige voertuig ook hier veel bekijks had laat zich wel begrijpen. In November 1909 werd door de rechtbank te Middelburg de 21-jarige S. S. O., wonende te Middelburg, tot éen maand gevangenisstraf veroor deeld wegens wederspannigheid. O. was destijds zeevarende en keerde eerst dezer dagen terug en werd Zaterdagmorgen ten huize van zijne zuster alhier gearresteerd. De aangehoudene wilde in verzet van het tegen hem uitgesproken vonnis komen, doch hedenmorgen gelastte de rechtbank te Middelburg, op vordering van den officier van justitie, zijn gevangenhouding. Men schrijft ons uit Middelburg Zooais reeds vroeger gemeld is zal op 31 Augustus alhier een trom- pettinenmarsch worden uitgevoerd, gecomponeerd door den heer |an Morks, directeur van het Middel- burgsch Muziekkorps. Nadat van begin April tot heden 239 repetities onder leiding van den componist en waaraan eerst kleinere daarna grootere groepen jongens deelnamen, waren gehouden, werd gisteren voor hét eerst gerepeteerd met het Middelburgsch Muziekkorps. Deze repetitie is uitstekend ge slaagd en het staat vast, dat het Middelburgsch publiek weer eens iets heel nieuw op muzikaal gebied zal te hooren krijgen. Het zou voor- uitloopen wezen als wij reeds alles vertelden, wat wij van dit o, i. hoofdnummer van de a.s. feesten wetenalleen melden wij nog, dat behalve de 100 trompettines nog een groote en kleine trom, een carillon en een schellenboom door jongens bespeeld worden en dat een marke tenster aan het korps wordt toege voegd. Heden worden de trompettines naar Hanover opgezonden om voor de uitvoering nog eens gestemd te worden aan de fabriek. Te Zoutelande is een ongemerkte sloep aangespoeld. De sloep behoort waarschijnlijk aan een Belgisch jacht, liggende te Zeebrugge. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Het internationaal wielrijdersfeest is in alle opzichten welgeslaagd. Er waren 26 deelnemende clubs met 564 rijders. De beste gezelschappen van België dongen mede voor de wed strijden in gezamelijke oefeningen, voor fanfaren, trompetters, voor het schoonste uniform en dito vaandel. De dames touristenclub uit Vlis- singen trok zeer de belangstelling vooral die der Zuiderbroeders. Bij de gez. oefeningen hadden zij pech toch werd aan haar voor haar kranig optreden onder algemeene toejui ching door de jury een toegevoegde prijs toegekend, die bij keuze der dames zal bestaan in eene medaille. De Ter Neuzensche ciub, die met hulp van den Belg. wielrijdersbond dit feest organiseerde, mag met te vredenheid op dezen dag terugzien. De neringdoenden maakten goede zaken. KERK- EN SCHOOLNIEUW5. Men schrijft ons uit Middelburg Heden herdenkt de Zeer Eerwaarde heer J. Brügemann, pastoor te Mid delburg, den dag waarop hij voor 25 jaar tot priester gewijd werd. De feestelijkheden werden gisteren geopend met een solemneele gods dienstoefening. Het kerkgebouw was voor deze gelegenheid fraai versierd. Bij het binnentreden zong de gemeente den herder een welkom toe en na afloop van den dienst een danklied. Hedenmorgen te negen uur werd een solemneele heilige Mis gehouden, waarbij de pastoor geassisteerd werd door vele geestelijke vrienden van elders, waarvan een de feestrede uit sprak. De parochianen boden den herder, die thans vier jaar dit ambt te Mid delburg bekleedt, een zvvaar verguld zilveren ciborie aan, terwijl zijn Zeer- eerwaarde ook van andere zijden vele geschenken mocht ontvangen. Hedenavond wordt in het Vincen- liushuis feestgevierd terwijl morgen ochtend de kinderen der bewaarschool en 's middags die der leerschool wor den onthaald en voor hen voordrach ten enz. worden vertoond. Rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens landlooperijA. W., 35 jaar, los werkman, J. H. S., 51 jaar en J.Th. J. de R., 33 jaar, werklieden, allen zonder vaste woonplaats en te Mid delburg gedetineerd, eerstgenoemde tot 2 dagen hechtenis en opzending naar eene rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar en 8 maanden en de beide laatstgenoemden ieder tot 12 dagen hechtenis; huisvredebreukA. W„ 21 jaar, werkman, te Kruiningen, f 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis; mishandeling: D. B., 28 jaar, schipper te Wemeldinge, tot f 20 boete subsidiair 20 dagen hechtenis en P. W. C. v. d. V., 22 jaar, huis knecht te Rotterdam en I. de R., 32 jaar, schippersknecht te Breskens, beiden tot f 5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis mishandeling van en aanhitsing van een dier op een menschJ. P. V., 61 jaar, stalhouder te Terneuzen, tot 2 maai f 5 boete, subsidiair 2 maai 5 dagen hechtenis diefstal:}, v. G., 14jaar, borstel makersknecht te Middelburg, tot 1 maand tuchtschool wederspannigheidC. J. de W. Jzn., 22 jaar, schippersknecht te Ierseke (met bekrachtiging van diens ver- stekvonnis dato 5 Juli ji.) tot eene week gevangenisstraf; beleediging van een ambtenaar D. D. B., 25 jaar, commissionair te Ka- peile, en C. J. P., 29 jaar, kok te Vlissingen, beiden tot f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis; schriftelijke bedreiging tegen het teven gericht: J. C. v. V., 21 jaar, zonder beroep, te Boschkapelle, tot 7 dagen gevangenisstraf. Een persdelict. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden ten tweede male terecht H. A. van Dalsum, lid der Staten van Zeeland en notaris te Huist. Ditmaal werd hem ten laste ge legd, dat hij (Van Daisum) op of omstreeks 11 Juni 1910 te Hulst in nummer 37 van het te Hulst en omstreken algemeen- verspreide en gelezen weekblad „de Volkswil" een stuk heeft doen opnemen en drukken, getiteld „de aardsche en "de eeuwige rechter" en onderteekend „H. A. van Daisum", in welk stuk hij, beklaagde, doelende op een vroeger tegen hem voor de rechtbank te Middelburg, behandelde strafzaak, waarin W. F. Schets, pastoor te St. Jansteen ge tuige was geweest, genoemden pas toor W. F. Scnets, opzettelijk heeft beleedigd met de volgende woorden „op het oogenblik, dat we dit schrij ven, weten we niet, hoe de uitspraak zal zijn in onze strafprocessen voor de Rechtbank te Middelburg. Hoe die uitspraak zal zijn, we leggen er ons bij neer, omdat, bij veroordee ling ons en bij de uitspraak de Recht bank zichzeive eert. Maar schande zal altijd zijn het deel van den klagende getuige, pastoor Schets, als eenmaal de Eeuwige Rechter hem zal vragen Hoe hebt gij het durven vermeten, om bij het overvloeiende vat van uwe boosheden nog te voegen het roepen van Mijnen Naam bij het doen eener valsche getuigenis God wi! den dood des zondaars niet, maar dat hij zich bekeere en leve." Na getuigenverhoor eischte het O. M. één maand gevangenisstraf. De beklaagde hield een warm plei dooi voor zich zelf, waarin hij o.a. wees op de uitspraak door het Gods gericht, dat in het district Hulst ge sproken heeft op 28 Juni en door de stem der bevolking die de boeten heeft betaald waartoe hij was veroordeeld. Verder bestreed beklaagde het over hem uitgebrachte ambtsrapport door den burgemeester van Hulst. Hij zeide niet te hebben willen beleedigen, doch pastoors Schets te hebben wiilen waarschuwen voor het gevaar, dat zijn ziel geheel ten onder zou gaan. Beklaagde vroeg ten slotte vrij spraak of ontslag van rechtsvervolging subsidiair, dat de rechtbank bevele het onderzoek, dat hij bij zijn schrij ven van 2 juli 1910 aan den officier van justitie had gevraagd, en hetgeen betreft het instellen van een onderzoek of pastoor Schets in de eerste straf zaak al of niet meineedig is geweest. Uitspraak 23 Augustus. Den 6 September zal voor de rechtbank te Middelburg worden be handeld de zaak tegen G. t. M., ge schorstcommies Ier gemeentesecretarie tevens ambtenaar van den burgerlijken stand te Middelburg, thans gedeti neerd aldaar, beklaagd van fraudu leuze handelingen in laatstgenoemde betrekking. Zaterdagavond tusschen elf uur en middernacht heeft de justitie een inval gedaan in de Sportingclub, aan den Gevers Deynootweg te Scheve- ningen. De inval geschiedde onder leiding van een substituut-officier van justitie bij de Haagsche rechtbank, door leden van het parket en amb tenaren van de Haagsche recherche, welke heeren in twee auto's uit Den Haag kwamen. Tot ongeveer éen uur na middernacht waren justitie en politie bezig met het verhoor van de in de club aanwezige personen. Naar men verneemt, geschiedde de inval naar aanleiding van klachten dat daar valsch werd gespeeld, en werd op grond van dit vermoeden, dat door het voorloopige verhoor ter plaatse versterkt werd, een Fransch croupier in hechtenis genomen, Vliegen. Ten aanschouwe van ongeveer drieduizend menschen op het terrein van de hoeve „Hanen- burg" en van een niet te schatten menigte daarbuiten heeft Van Maas dijk Zondag te 's Gravenhage gevlo gen. Reeds voor vijven was de wach tende menschenmenigte enorm, die op allerlei wijze den tijd kortte, ter wijl op het terrein de muziek van de „veld" er lustig op los blies. Precies om zeven uur ging de vliegenier de hoogte in statig, majes tueus een kwartcirkel beschrijvende en, na ruim 7 minuten daalde hij weder. Toen gaf de menigte, die blijk baar onder de bekoring van het nog niet geziene was, door een luid en langdurig handgeklap aan haar bewondering uiting. Op den muilen, stoffigen Kolen- slagweg was het na afloop der de monstratie enorm druk. Olieslagers vloog Zondag te Help man (bij Groningen) tweemaal. Eerst wel 350 M. hoog. Hij vloog een kwartier. Om half zeven had de tweede vlucht plaats, in tegenwoordigheid van dui zenden. Eerst werden eenige kring vluchten om het vliegperk gemaakt. Vervolgens ging hij ver weg uit het gezicht, zwermen angstig vluchtende vogels voor zich uitjagend. Hij haalde o.a. den sneltrein in, of schoon die reeds lang voorbij het vliegperk was gestoven. Na een schitterende vlucht van 44 minuten landde Olieslagers te 7.15 en was hij 't voorwerp van de meest enthousiaste bijvalsbetuigingen. Zondagavond ontstond te Delft in het bioscope-theater van Alberts frères, op de kermis aldaar, brand door het vlam vatten van een film, waardoor kortsluiting ontstond. Met eigen middelen werd het vuur ge- bluschtinmiddels verliet het talrij ke publiek de tent in goede orde. Voorstellingen werden dien avond niet meer gegeven. Als een staaltje van de verre gaande brutaliteit in het inbrekers gilde, tevens van de onveiligheid in de buitenwijken te Amsterdam kan zeker dienen, dat Zondagavond tus schen ,10.30 en 11 uur werd inge broken op het bovenhuis van Fre- derik Hendrikplantsoen 14, terwijl de naaste buren in het benedenhuis voor het open raam zaten en de bovenbe woners thuis waren het gaslicht zoo wel in de voor- als achterkamer werd ontstoken, blijkbaar aan de afgebrande lucifers die overal op de tafels ge spreid lagen. Kasten werden open gebroken en de goederen over den grond verspreid, de laden der kasten op de tafel gezet en daarna door snuffeld. Het beddegoed werd uit de ledikanten gehaald. Daar men niets van zijn gading vond, heeft men zich ten slotte blijkbaar tevreden gesteld met den muntgasmeter te ledigen. Een portemonnaie met geld die op den,' schoorsteenmantel lag, liet men onaangeroerd liggen, evenals een gouden horloge, dat op een standaard hing. Een en ander is zoo vlug in zijn werk gegaan, dat de bovenbe woners er zelfs niets van hebben bespeurd en nog wei niettegenstaande het perceel door den nachtveiligheids dienst wordt bewaakt. De gebroeders N., gearresteerd in verband met de verdwijning van f 11,000 der firma Moquette en Co., te Amsterdam, bevinden zich nog in voorloopige hechtenis, in het huis van bewaring aan de Weteringschans. Ook de justitie heeft last gegeven, met speurhonden naar eenig spoor te zoeken. Ofschoon van de f 11.000 nog niets is gevonden moet dit speu ren met de door rijksveldwachters geleide honden niet geheel vruchte loos zijn geweest. Gisteren was een electricien op het terrein der gasfabriek aan den Trekviiet te 's-Gravenhage bezig herstellingen te verrichten aan de eiecirische geleiding in de kap van een kolenloods. Eensklaps stortte hij tnen heeft nog niet kunnen vast stellen door welke oorzaak naar beneden, waar hij bewusteloos op den grond werd gevonden. Per auto werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat zijn toestand hoogst ernstig is, Te Waddinxveen is een tweejarig kindje te water geraakt en verdronken. Een smid, werk zaam te Ij muiden, had het ongeluk in het ruim van een stoomtrawler te vaiicn. Na geneeskundige hulp kon hij per rijtuig naar huis vervoerd worden. De toestand is redelijk. De oorzaak van den val schijnt in het gestel van den patiënt gelegen fe zijn. -- Maandagmiddag viel een jongen in het Noordzeekanaal. Met veel moeite gered door een loods, werd hij bewusteloos opgehaald, waarna geneeskundige hulp bij den jongen de levensgeesten wist op te wek ken. Te Scheulder-Wijlre (L.) is een landbouwer, die bezig was met het bergen van tarwe, van een aan zienlijke hoogte gevallen, 's Avonds is hij, na een hevig lijden, overleden. Gisterennamiddag was een 54ja- rige bootwerker te Rotterdam in een ruim van een stoomschip werkzaam bij het lossen van ijzererts, toen een stuk erts uit een bak viel en hem op het hoofd trof, waardoor hij ver moedelijk schedelbreuk bekwam, Nadat zijn lading basalt gelost vj» begaven schipper Pikkaart vanPapei)' drecht, zijn 20jarige knecht en e.' 24jarige persoon uit Borsele Zaterdag in de roeiboot om anker op te halen. Hunne poginJ daartoe bleken vruchteloos, waS|. om de schipper daar ter plaatseee, boei uitwierp. Bij deze handelj,. sloeg de boot om en de drie tenden raakten te water. Den schipptj gelukte het een paar riemen tegrs. pen en bedreven in de zwemkJ zijnde gelukte het hem in de nabij, heid van een schip te komen, van waar een boot werd uitgezet, waaiip Pikkaart werd opgenomen. De anderen vonden hun graf in Schelde. Zondagnamiddag zijn Huisduinen, voorbij het fort Kijkduir, bij Den Helder, door het zich ie in zee wager, bij het zwemmen, tW!| jongens van ongeveer 17 en 19jaar verdronken. De lijken zijn later op.' gevischt en naar de ouderlijke wi, ningen in Den Helder vervoerd. - Nabij Zalt-Bommel is jl. Vrijt drijvende gevonden het in vergevon derden staat van ontbinding va- keerend lijk van een man, na;; schatting 20 jaar oud, lang 1,58 M, nog slechts bedekt met enkele flarde: van kleedingstukken. Een Sjari» knaap, die eenige dagen geleden Rotterdam door een zandwagen overreden, is in het ziekenhuis atil de bekomen verwondingen overleden, Door de politie te 's-Graven- hage is aangehouden een uit vij personen bestaande dievenbende, dJ in hoofdzaak haar werk maakte rijwieldiefstallen. Een hunner, oude bekende der justitie, was j „chef". Hij deed aan de drie andere; (nog jonge mannen) aanwijzing omtrent de plaatsen, waar g; rijwielen waren te vinden. Was b> slag geslagen, dan nam hij de fietser in ontvangst en verkocht ze. Het viertal is ter beschikking a de justitie gesteld en in het huis bewaring opgesloten. Zaterdagnacht kreeg de rechaussee te Glanerbrug het iij kwaad met een troep bruiloftsgasten welke na afloop der feestelijkheid, bleven samenscholen voor de hen) berg, waar de bruiloft gevierd was, Toen na herhaalde sommatie werd opgehouden met zingen, werd» zij door de marechaussees uiteer gedreven. Eén van hen greep tg stuk hout en gooide hiermede nat den brigadier der marechausse fc meer die dit projectiel tegen lijs mond kreeg, waardoor 2 tandt: werden weggeslagen. Wegens vers:, tegen de politie werden toen 4 per sonen in arrest gesteld. De dade: der mishandeling kneep er echts, tusschen uit, terwijl diens naam ooi niet bekend is. Er is alweder le Londen a geheimzinnige moord gepleegd,!: een huis van Newmarket, waar d echtpaar woonde, dat drie wete: geleden, na zijn meubelen te hebk' verkocht, de woning verliet, heetis huisheer thans, nu hij er met ed aanstaanden huurder kwam, het l| van een 70-jarigen man geronk met afgesneden hals, onder oude cou ranten verborgen. De buien herin» ren zich, datzij dien ouden maneend malen hebben zien binnengaan ij de bewoners van het huis. De poli] doet nu ijverige nasporingen nat het echtpaar. De gisteren te Londen herval] schouwing van het lijk van mevrw' Crippen is verdaagd tot Septet*! nadat de vorige getuigen der lp; schouwing weder gehoord waren f nadat de politie de verklaring'"'' afgelegd, dat Crippen en mej Neave eerst over drie weken te Dl den terugverwacht kunnen wordt! Het spoorwagon gel "1 bij San jon. De 15e Angus! is in Frankrijk een groote feesld'i Daar deze ditmaal op Maandag begon natuurlijk Zondag reeds reiswoede van de plezierreizigersT pleziertreinen werden bestormd ff het oude staatsspoorwegnet, waar® Saujon ligt, is eigenlijk nooit got berekend geweest voor zulk een®6 schentoevoer. De meeste lijnen hebben sleed- enkele rails en ook de stations !,l onvoldoende. Men moet op feest# eigenlijk steeds voorbereid 4" zulke ongelukken, daar onachtz» heid van het personeel niet stfl genoeg wordt gestraft. Soujon is een stadje in het dep^ tement Charente inférieure aan lijn van Pons naar Royaan. Het# luk had plaats Zondagochtend të uur. De beide voorste wago"5 den pleziertrein, waarin een g aantal jonge meisjes uit een Pe,; onnaat te Bordeaux zaten, *ef geheel vernield. L De locomotief van den werd omvergeworpen en nist geraakte onder de 1 had zes uren noodid uit dien vreeselijken toesta vrijden. Onder de slachtoffe zich behalve de jonge mei: eerste wagons van den tre sportmannen bevinden, di courses van Royan op w De oversfroo i n J a p a n. Na ambtel zoek is bekend gemaakt overstroomingen 1112 per dood of vermist zijn39 zijn weggespoeld duize dakloos en op de openb. digheid aangewezen. Onder den verschen indr ongeluk spreekt het „Hande Antwerpen" van een nation De slag, die Brussel tref dan een plaatselijk onheil, vollen zin des woords een ramp. Inderdaad, de tent; van Brussel was niet het hoofdstad alleen, niet ee; waarop de Brusselaars ailee hadden te bogen en trots Zij was het werk van alle voorwerp van ons aller tro theose van onze economisch de verheerlijking van het d bevolking. Eene kortsluit doende geweest om het jaren voorbereiding heeft op een paar uren grootend nieien. Heel de rechtervleugel d stelling is de prooi der vi worden. De uitgebreide Belgische afdeeling, die aan deling alles toonden wat der klei»e Belgische nati wrochtende uitgebreide sectie, de Fransche afdeelin; der electriciteit, de Italiaai rijen, zijn geheel of gedee nield. De Natiënlaan, waa de terrassen der koffieh gaarne de woeling van het en alle talen der wereld langs een kant neergebrand ste deel der overdekte hal niet meer en wat er ove; de tentoonstelling, doet on. zooveel te meer de verniel ren, van de Belgische en afdeelingen. Het was een feestdag- het land toen op 23 April der tentoonstelling plaats voorzitter van het uitvoer; de minister van arbeid, ei Z. M. de Koning in verhr den de beteekenis der gr; tigheid hadden toegelicht, had België aan de werelc zijner nijverheid, be bete zijn handel, de groothei; economischen bloei, zoo getoond als in deze indru uiting van ons nationaal Oude en Nieuwe Wereb kleine België den groei hun| dering en van hun eerbie Dat alles is nu een rooi hoop, de vrucht van jaren geheel dat millioenen enf oenen waarde had, is gede nield. De afmetingen dezer ramp zijn zoo groot, da haast van dit schrijven, ge vinden om de gevoelens w die ons bestormen. Gelukkig, dat er altl menschenievens te betn Daar om 6 uur de get sloten worden, waren er schen. Te 9 uur barst' U|t en Solboseh naderenc reeds van verre den hen kleur door d; opstijgend Hê was alsof boven stelling een reusachtig» werd afgestoken. De brand deelen der stad en uit dd rende met veel rumoer! straten. De wegen naar steihngsterrein waren vol Onmiddellijk werden all naar het tentoonstellingsi e> publiek afgesloten, w Paneelwerk van de afzor nouwen stond spoedig in ten vonkenregen stroom. Jerrein- dat zie P k bij de hoofdingang Waren een 150.000 mens; tuinen rondwandelde «e kermesse, onmiadeliii eene hoofdgebouw en ri ee." groote menigte fonds6 e Pavi!i°ens. vernfc n°<g met >icht warén u met 'innen en, brandden eveneel nieten de '"gangen dr telen h den brand w die w!m ln werkte de an die u y'nehten. D; Zlch in het park

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2