Gemengd Nieuws. r jH.. Ih delpark, met wandelaars op de dagen, dat ook de volksklasse in de gele genheid tot uitgaan is, meent hij, dat een klein park niet is waaraan be hoefte wordt gevoeld. Weshalve hij meent, dat een op eenigsz ns groofer schaal aangelegd bosch vee! meer in den smaak van de Amsterdamsche bevolking zou vallen. Een bosch, als hij bedoelt, zou de oppervlakte van het Vondelpark nabij komen en aan zeer redelijke behoeften der bevolking tegemoet komen. Vlissingen, 15 Augustus. Het was gisteren op strand en duinen recht gezellig. Vooral in den middag was het daar zeer druk en werden ook vele Belgische plezie- reizigers opgemerkt, van wie er velen een verfrisschend bad namen. De electrische trams brachten ook een groot aantal bezoekersde trams waren meermalen overvol. Des avonds viel aan de concerten in het Grand-hotel en het Strand-hotel een druk bezoek ten deel. Met de mailboot „Oranje Nassau" kwamen hedenmorgen aan de kroon prinses van Griekenland met 2 zoontjes en de gravin van Hessen, zuster van de kroonprinses. Zij werden ontvangen door den vice- consul van Griekenland, den heer J. G. de Jonge. De vorstelijke personen vertrokken met den mailtrein van 5.25, waarin een salonrijtuig was gereserveerd naar Frankfort. De reis werd mede gemaakt door lord en lady Welling ton, die door de kroonprinses daar toe waren uitgenoodigd. Vanaf morgen zullen in het bad paviljoen „Wilhelmina", van den heer J. Daalhuijzen, concerten worden ge geven door een Hollandsch dames- quintet, onder leiding van den heer Van den Berg uit Amsterdam. Hr. Ms. pantserschip „Jacob van Heemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, ver trok heden morgen naai de Noord zee tot voortzetting van den oefe- ningstocht. Door het breken eener luchtslang bleef de Noord-Duitsche mailtrein Zaterdagavond plotseling staan tus- schen Middelburg en hier. Na herstel, kon de trein zijn loop vervolgen en kwam met een half uur vertraging binnen, zoodat üe nachtboot ook een half uur later vertrok. Het Duitsche stoomschip „Marie" vertrok Vrijdag 1.1. van Riga met een lading balken voor de naam- looze vennootschap Houthandel voor heen G. Alberis Lz. Co. te Mid delburg en kan Woensdag alhier verwacht worden. Met het bergen van de lading van den Russischen driemastschoener „Capella" wordt geregeld doorgegaan. Zaterdag kon wegens het minder gun stige weer niet gewerkt worden. In het geheel zijn thans ongeveer 75 balken uit het schip gehaald. Men schrijft ons uit Middelburg Gisteren werd in den tuin op het Noordbolwerk een concert gegeven door de Kon. harmonie „Vlijt en Vol harding" uit Rozendaai. Dank zij het prachtige weer was de tuin goed bezet en het publiek volgde met aandacht de uitvoering van het pro gramma. Deze harmonie bleek uit zeer goede krachten te bestaan en vooral het ensemble-spel valt zeer te roemen. Het applaus na elk nummer was welverdiend. Het bestuur van den Buitentuin alhier heeft besloten om een tweetal extra concerten te doen geven ter gelegenheid van de vergadering van den Bond van gemeenteambtenaren en wel een door een strijkorkest en een door het Middelburgsch Muziek korps. Eenigen tijd geleden v rd ge meld, dat het Floraliafeest va„Uit het Volk—Voor het Volk" op 14 en 15 September zou gehouden worden. Naar wij thans vernemen, zijn die data's gewijzigd en vastgesteld op 7 en 8 September, in verband met de op eerstgenoemde data te houden ver gadering van gemeenteambtenaren. De nationale schietwedstrijd, uitgeschreven door de schietvereeni- ging „Medioburgum", ter herdenking van het 30-jarig bestaan, is Zaterdag begonnen. Werd reeds den eersten dag druk geschoten, gisteren was dit niet minder het geval. Zondagmiddag werd op een weide onder Middelburg eene pro vinciale betooging voor algemeen kiesrecht gehouden, belegd door het partijgewest Zeeland der S. D. A. P. Op deze meeting, die door een paar honderd menschen werd bijge woond, werd het woord gevoerd door de heeren W. H. Vliegen, lid der Tweede Kamer en G. F. Lindeyer, propagandist der S. D. A. P. te Vlissingen. Het voornemen bestond muziek te maken, maar dit was door den burgemeester van Koudekerke, onder welke gemeente de weide ligt, ver boden. Na afloop der meeting werd een optocht met muziek door een ge deelte van Middelburg gemaakt, welke in het volksgebouw „De Vooruit", ontbonden werd. Zondagavond om ongeveer half twaalf liep een kleine jongen van ongeveer 8 jaar hard huilende door de Gortstraat en deelde op een vraag van voorbijgangers mede, dat men bezig was zijn moeder te vermoorden. De politie werd gewaarschuwd en bij onderzoek bleek, dat hier sprake was van een twist tusschen den koopman P., wonende in de Korte Geere en zijne vrouw, die bijgestaan werd door haar zuster, de moeder van het huilende knaapje. Er was reeds met pook en tang gedreigd, de vrouwen hadden met den man liggen worstelen en zoo'n kabaal gemaakt dat de buren in hun rust gestoord werden en kwamen kijken naar dit minder vriendelijk huiselijk tooneeltje. Het treurigst was wel de kalme, vroolijke wijze, waarop het dochtertje van P. over den ouder- twist zat te vertellen. Volgens de buren is P. een nietsnutter, terwijl zijn vrouw met uitwerken gaan den kost voor het huishouden verdienf. Hedenmorgen reed door onze gemeente een eigenaardig voertuig, een soort mailcoach, bespannen met vier paarden en achterop twee pal freniers, die op hoorens de komst der koets aankondigden. Het voertuig, waarin een zestal reizigers zaten, trok zeer de aandacht van hen, die het zagen passeeren. Bij de posterijen en telegrafie worden met ingang van 1 Septem ber verplaatst de klerken der poste rijen en telegrafie le klasse H. G. van Daalen van het telegraafkantoor alhier naar het telegraafkantoor 'te Rotterdam en R. K. Veenhuis van Sas van Gent naar Oss en de klerk 2e klasse P. A. Risseeuw van Oost burg naar Sas van Gent. De verplaatsing van den klerk 2e klasse C. J. Bom van het telegraaf kantoor te Goes naar dat te Rotter dam is tot nadere beschikking uit gesteld. Heden is naar het Huis van Be waring te Middelburg overgebracht A. M., 22 jaar, veldarbeider, geboren en wonende te Ede verdacht van po ging tot doodslag door middel van een revolverschot. De verdachte heeft een revolver schot gelost op een vrouw, doch haar niet geraakt. Door de 25 geitenfokvereenigingen, die aangesloten zijn bij de vereeni- ging ter bevordering van de geiten fokkerij in Zeeland en door enkele particulieren zijn bij het bestuur dezer vereeniging voor aankoop in Hessen besteld29 melkgevende Saanengeiten, 16 Saanenbokken en 159 jonge, dit voorjaar geboren Saanengeities, samen 204 stuks. KERK- ÊH SCHOQLNÏEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Ovezande en Driewegen ds. H. Smelt te Wissekerke. Voor de akte Franschlager onderwijs is te 's Gravenhage ge slaagd de heer van Loo te 's Heer Arendskerke. Zaterdagmiddag werd van de werf der Ned. Scheepsbouw Maatscb. te Amsterdam met goed gevolg van helling no. 2, te water gelaten hef stoomschip „Tjitaroem", gebouwd voor de Java-China-Japan-iijn. De hoofdafmetingen van het volgens het „Isherwood-systeem" gebouwde schip zijnlengte 420'-0", breedte 54'-0", holte tot opperdek 30'-0". Het draagvermogen zal op 24'-0" diepgang, pl.m. 8000 ton. Gelegenheid voor 12 passagiers le klasse is gemaakt in een complex hutten met salon op het sloependek terwijl 12 passagiers 2e klasse inde kampai je p'aats vinden. De hu:, u der officieren bevinden zich op het brugdek, terwijl de be manning in den bak gehuisvest wordt. De triple expansie-machine met cilinders van 29V« bij 47" bij 77" diameter met 48" slaglengte zullen aan het schip op 24'-0" diepgang eene snelheid van 11 Va zeemijl per uur geven. De drie stoomketels met pl.m. 7800 vierk. voeten verwarmd opper vlak zijn ingericht met Howden's ge- forceerden trek en zullen een vermo gen van 2800 1. P. K. kunnen ont wikkelen. De complete werktuigen worden vervaardigd door de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" alhier. Het schip is gebouwd onder de voorschriften van Lloyds klasse 100 A. i. en onder toezicht van de inge nieurs der Java-Cina-Japan-lijn. Volgens een bij de reederij ont vangen bericht, zullen met de repa ratie van het stoomschip „Hollandia" tien dagen gemoeid zijn. De aan boord zijnde passagiers vertrekken per „Fri- sia" 31 dezer of per andere, hun door de maatschappij aangeboden gelegen heid, naar Zuid Amerika. De mails zijn, via Londen post office, doorge zonden. Betreffende de lading worden nog nadere beschikkingen getroffen. Het schip komt na volbrachte reparatie te Amsterdam terug om op 12 October zijn geregelde beurt in te nemen. Om teleurstellingen te voorko men, schrijft een postambtenaar in de „Tel." Dat prentbriefkaarten met mica op legsels van gestampt glas en soort gelijke zelfstandigheden niet anders dan in gesloten omslag, dus als brief kunnen en mogen verzonden worden om reden van brandgevaar en bescha diging van andere brokstukken. Glipt er 'n enkele maal een dergelijke kaart door, dan heeft 't niet-alziend oog van den postambtenaar deszelfs waakzaam heid bedrogen, doch mag daaruit geenszins geconcludeerd worden, dat dergelijke kaarten zijn toegelaten. Zoo zijn sedert afzienbaren tijd prentbrief kaarten in den handel gebracht, waar aan zich miniatuur brieventasschen bevinden, die een reeks stadsgezich ten bevattenook deze kaarten zijn niet anders dan, als brief gefrankeerd, ter verzending toegelaten, daar een dergelijke aanhechting ongeoorloofd is en mitsdien in strijd met de des betreffende bepalingen. Ziehier twee gevallen, die voor namelijk de boekhandel zich heeft aan te trekken, die de koopers van dergelijke kaarten op de wijze van verzending en frankeering behoort te wijzen. Ten slotte zij 't publiek er op be dacht, dat, wil een prentbriefkaart als drukwerk behandeld en mitsdien slechts met 1 cent gefrankeerd wor den, zij niets anders dan den naam en woonplaats van den afzender mag bevatten, alle overige mede- deelingen als„Gegroet". „P. F.", „H. G.", „Dag 1 1" enz., zijn voor de post uit den boozc en volgt be- porting. Is een prentbriefkaart van 2\/s cent gefrankeerd, dan is de geheele achterzijde en de linkerhelft der voor zijde ter beschikking van den af zender schrijft deze evenwel maar éen v/oord op het gedeelte, voor adres bestemd, zoo heeft de kaart 't karakter van brief gekregen, en kan de gelukkige geadresseerde naar 7l/s cent port in den zak tasten of 't stuk weigeren. Te Bussum is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag voor de vierde maal in dit jaar eene poging gedaan tot diefstal in het kantoor van een houthandelaar aan de Brink laan aldaar. Een ruit werd uitgesne den en een raam geopend, toen de inbreker door 2 politié-agenten bijna op heeterdaad betrapt werd. Ter stond nam hij de vlucht en wierp zijnen achtervolgers nog met een geopend mes naar het hoofd. Hij is in de richting van Naarden ontko men. De pogingen, welke zijn aange wend om hem met hulp van een speurhond te vinden, hebben geen gevolg opgeleverd. Twee landloopers die zich bij de politie te Breda om nachtverblijf aanmeldden, verklaarden, dat zij op 13 Juni in het Vondelpark te Am sterdam een portemonnaie met f 61 hadden gerold. Na ingewonnen infor matie bij de politie aldaar bleek, dat inderdaad op genoemden datum dat misdrijf was gepleegd, zoodat beiden naar Amsterdam zijn overgebracht. Vrijdagavond of Zaterdagnacht is uit het huis van bewaring te Am sterdam ontvlucht de inbreker P. W. Verhage, die wegens inbraak bij den antiquair Cohen te Amsterdam ver oordeeld was tot 5 jaren gevange nisstraf. Hij was van zijn vonnis in cassatie gegaan en eerlang zou de behandeling der zaak voor den Hoogen Raad ko men. De man moet op de een of an dere wijze zich toegang verschaft hebben tot het waschhok, is op het dak van het gebouw geklommen en moet toen een zeer hoogen sprong gewaagd hebben, waardoor hij aan de zijde van de Singelgracht buiten het gebouw kwam. Doordat het eindvonnis nog niet was uitgesproken, droeg hij zijn eigen kleeren nog, zoodat hij op de straat de aandacht niet trok. Er is nog geen enkel spoor van den vluchteling gevonden. De justitie te Almelo kwam Zaterdag te Oldenzaal een onderzoek instellen naar de oorzaak van het ongeluk bij den aanbouw der fa brieken van de firma H. T. Gelder- man en Zonen, aldaar. De burge meester dier gemeente, vermoedende, dat het ongeval te wijten is aan ver regaande roekeloosheid van den aan nemer, heeft de justitie telegraphisch van het ongeval in kennis gesteld. Er moet namelijk gebleken zijn dat de spanten zijn omgeslagen het geen het noodlottig ongeval ten ge volge had doordat een zware ijze ren balk met touwen, aan die span ten verbonden, werd omhoog getrok ken, terwijl de' spanten zelf niet eens behoorlijk waren vastgemaakt. Aan den Maaskant onder de gemeente Vlaardingen is aangespoeld het lijk van een 36jarigen ertswerker wonende Boomgaardstraat te Rotter dam, die Maandagnacht bij het ver richten van arbeid aan boord van een schip te Rotterdam, overboord was geslagen. Een 28jarige ran geerder die op het stationsemplace ment der Staatsspoor te Enschede aan het werk was, struikelde en werd door een voortgeduwden wagon overreden. Een der armen moest worden afgezet. De patiënt bevindt zich in levensgevaarlijken toestand in het ziekenhuis. In de Muider- vaart te Weesp is verdronken een metselaareen oppassend man op leeftijd. Te Utrecht is een jongen van zeven jaar bij het grassnijden in den Leidschen Rijn geraakt en ver dronken. In een onbewaakt oogenblik is te Neerbosch een 1% jarig kind in een sloot achter de woning geraakt en levenloos opge haald. De vermissing van f 11.000. Zaterdagmorgen zijn de kruier en zijn broeder, die werden aangehouden in verband met de vermissing door den eerste van een bedrag van f 11.000, van het bureau St. Pietershal voor den officier van justitie te Amsterdam geleid. De po litie schijnt nog geen spoor van het verdwenen geld gevonden te hebben. De „Tel." meldt nog: Het door den commissaris van het bureau St. Pietershal gehouden verhoor van de beide verdachten, van hun ouders en van enkele personen, waarmee zij omgang hadden of nog hebben, leverde geen enkele aanwijzing op voor de ernstige verdenking, die tegen het broederpaar wordt gekoesterd. De looper van den besteldienst W. N. had op den dag, waarop door hem genoemd bedrag werd geïncas seerd, een jasje aan met een bin nenzak, "in desolaten toestand. De mogelijkheid, dat de jongen daar door de portefeuille met het bank papier verloren heeft, hij verklaart het geld zonder verder nadenken in dien binnenzak te hebben gestoken is niet uitgesloten. Hij was als een stout fietsrijder bekend en zei den commmissaris ook, eerst in de Wol- venstraat te hebben bemerkt, welk een zwaar verlies hij had geleden. Hij moet reeds meermalen, en groo- tere bedragen dan het vermiste, in dienst van de onderneming, waar hij werkzaam is, hebben bezorgd. De door het verdwijnen van de f 11.000 benadeelde firma Moquette en Co. tracht door middel van speurhonden het bedrag op te sporen. Tot heden had ook dit particulier onderzoek geen enkel resultaat. Zaterdagavond is op de Noord zee overstoomd de logger Adriaan S, C. H. 213, door den stoomtrawler Sydney Albert IJm. 104. De beman ning van den logger is door de équi page van den trawler gered en te ijmuiden aangebracht. „Roode Karei" uit Amsterdam die om f300 een weddenschap had aangegaan, om met een blok aan zijn been binnen een bepaalden tijd van Amsterdam naar Parijs en terug te wandelenis eergister op zijn terugtocht te Haarlem aangekomen. Hij zal he den, naar de „O. H. Ct." meldt, zijn weg naar Amsterdam vervolgen en dan juist op den gestelden datum daar arriveeren. Vrijdagmiddag om 2 uur 52 daalde te Hoogezand, in het Zwin- densche veld, de „Rotterdam" die om 12 uur te Utrecht opgestegen was tot het doen van een wetenschappelijke reis. De ballon heeft een hoogte be reikt van 2100 M., en had een vaart van 40 K.M. in Tuur. Volgens den heer Van der Steur was het een uil. stekende en t.vens een leerzamere Dit was de 23ste reis van den ball! „Rotterdam". Tegelijk met dezen J Ion is opgestegen de ballon „Arast dam", die in de buurt van Harder» geland is. Dwaasheid. In buiten. vo]gende de landsche bladen komt advertentie voor Tegen opzending van 1 markzw ik u door mijn bureau in Brussel» prentbriefkaarten der Brusselsche J reldtentoonstelling, die u mij dan®.] tekst en adres voorzien, terugstuur; Deze worden dan door mijn biuej. in Brussel gepost, zoodat uw vriend en bekenden u op de Brusselschek' toonstelling wanen. Verbluffende e. geweldige verrassing. Voor iecw kaart komen 20 pf. portkosten bs X. IJ. Z. 'i Voor 2.20 mark kan men zich dls bij zijn kennissen den roem verschat fen, op de wereldtentoonstelling tej| geweest. Voorschuldenaars een prach- tige gelegenheid, om zand in de ooge, te strooien. Dit is af bij de air, welfe vele Parijzenaars zich gaven, die ds première van Chantecler niet konden bijwonen. Ze gingen 's avonds pt> auto om een uur of twaalf teger, dat de schouwburg uitging inevt- ningdress naar een voornaam hold en spraken daar overluid, dat iedere® het hooren kon, hun oordeel uit ov® de zoo juist (niet) geziene Chantecler, („Utr. Dbld.") Zaterdagmorgen heerschte Woudelghen bij Gent een algenieene opschudding en ontroering. Toen ie meesterknecht van de fabriek de „Hemptine" zooals gewoonlijk zijn ronde deed, had hij in een der kelders der fabriek de lijken van de twei werklieden, Carnière en Segers, ge- vonden. Bij de schouwing bleek dal zij door den electrischen stroom, die 10.000 volts sterk is, gedood waren. Wat die menschen des nachts in da kelder gingen doen, waarvan de tot gang voor een ieder streng verboden is, kan niemand begrijpen. Spoorwegongeluk. - Bij het station Saujon (Frankrijk) reden gisteren twee treinen op elkaar, Men vermoedt, dat het spoorweg ongeluk bij Saujon op de lijn Bor deaux—Roaan toegeschreven mod worden aan een déraillement tenge volge van het breken van een as. Volgens de eerste berichten zijl er 25 dooden. Een der reizigers, dis 't ongeluk medemaakte, verhaalt van!1 50 dooden en 150 gewonden. Een later bericht meldtDe plei- ziertrein Bordeaux—Royan reed tei gevolge van een verkeerden wissel stand bij het station Saujon op eer goederentrein met een snelheid vai 60 K.M. per uur. De pleiziertreii vervoerde 1100 reizigers. In het Duitsche plaatsje Als- dorf, vlak bij de Hollandsche gren zen in de nabijheid van Kerkradeis door de politie de hand gelegd op verschillende personen, die verdacln worden deel uit te maken van eei wijdvertakte bende, die zich onledig houdt met het vervaardigen en uitge ven van valsche Duitsche muniei: f Vermoed wordt, dat de voor eenigt dagen te Heerlen aangehouden Dull- sche valsche munters eveneens tol die bende behooren. Er zijn werk tuigen tot de vervaardiging van valsche geld in beslag genomen. Het dagblad „Le Petit Bleu" va» Brussel, organiseert voor Zondag 28sten Augustus een grooten into- nationalen wedstrijd van vischvangst met den hengel in het meer van het Eerhamerbosch begiftigd rati tien duizend frank gewaarborgd! prijzen en in geld. Deze tien duizend frank zijn om gezet in 60 prijzen waarvan 20W frank aan den eersten, 1000 frank aan den tweede en aan den derden, vier prijzen van 500 frank, vijf prij- zen van 200 frank, vijftien prijzen van 100 frank en drie en dertig van vijftig frank. Voor deelneming moef men rè wenden tot den sport redacteur val; de „Petit Bleu", Montagne aux Her bes Potagères, 29- 31 Brussel. De gepantserde kruiser „Duke of Edinburg" is bij mist gestrand op den rostachtigen bodem van SI Catherine Point, eiland Wight. ligging van het schip wordt als ge' vaarlijk beschouwd. De „Duke n Edinburgh" is in 1904 van stape' geioopen zij heetc een waterver plaatsing van 13,750 ton, een diep gang 8,4 van M. en een bemanni"t van 704 koppen. Het schip is 1®J M. lang en 22.4 M. breed. Wij hebben reeds gemeld, barones Vaughan in het huwelijk® treden. De „Nieuwe Gazet" gee' daarover thans nog de volgende W zonderhedenNaar men verzeke' zal het huwelijk van de barones Vaughan met haar intendan heer Durienx, heden te Arr plaats hebben. De heer Durieux, met wie I Vaughan gaat trouwen, is in „een onbekende. Hij was onderofficier in het Fransch en vervulde in de woning van 1 Vaoghan te- Laken, bij Brus rol van hofmeester of iets der 0n nadrukkelijk verzoek v Belgische politie keerde 1 eenigen tijd, naar Frankrijk aangezien hij, in automobiel jen koning rijdende, enz., dc gedrag aanstoot gaf. Men ze koning Leopold zeer naijvr Durieux was en hem eens 1 Uit heeft gejaagd. Maar hif iater weer in genade opgenon Valincouri, in Frankrijk, was 1 bij de barones weer de gebi huis. De barones staat als de dochter Delacroix op de hu aankondiging. Er is dus geen1 lijk met koning Leopold j tenzij dan een kerkelijke fori Terwijl een vrouw bij de langs den weg van Woudsen; werd zij tot driemaal toe di jongen vischotter aangevalle man wist het dier dood te In het Spaansche plaatsje) bij Almeria, is Donderdag ee achtige misdaad bedreven,heri aan de sombere misdrijven d tere middeleeuwen, toen hei aan heksen en wonderdoei vollen bloei was. gen „medicijnmeester", F Leona geheeten, die door den Francisco Ortege wegens bo was geraadpleegd, schreef de het warme bloed van een g knaap voor. Hij zelf bood tegen betaling van 750 pe haar beide zonen, den knaa zorgen. De zevenjarige Bernado werd bij het baden overv; een zak gestopt en in Ortes gebracht. Hier werd de ong kleine door Leona, de buun haar twee zonen doodgesto tega dronk van het warmi waarop het lijkje in een - afgrond werd geworpen. Een paar herders echtei de ontvoering van den knaa; waardoor de daders ontdekt Alien zijn gearresteerd, behab die voortviuchttg is. De uitsluiting in het bouwbedrijf in Duitschiam met den dag toe. Zaterdag het aantal uitgesloten werk Hambug, Bremen, Stettin en ongeveer 30000. Het is ni het hooge getal der uitge dat naar alle verwachting toenemen, maar vooral de sche beteekenis van het bouwbedrijf, die deze staL een voorwerp van algemeen stelling maakt. Van den scht hangen verschillende ande pen af. Bovendien ru„ ee; in de scheepsbedrijven in ha de belangen der reederijen, schade zullen lijden van d landsche concurrentie, ben belangen van den Duitse voerhandel en industrie. De „Soziale Praxis" sJ haar jongste nummer, over nomischen toestand der scheepswerven, dat spoed; staking van 1907, die tot vorming der arbeids-voo| geleid had een s'appe tijc treden, daar de Duitsche i tengevolge van een heerschei haar opdrachten zoo veel) beperkten. Sinds het eindi vorige jaar was, nadat er betering in de zeevaart wa-. den, het bedrijf op de wens verbeterd. Vooral in den la hadden verscheidene reederi- schepen besteld, die op d \u HamburS> Flensburg, en ®er ,.ubgevoerd moeten toch zijn de prijzen nog gedrukt en toen de werj personeel aannamen gesel f'een met het oog op e. toekomst. Uit deze bedekt schuldiging van het soc n-i'i bl'^kt dat de d'recties nuu werven wel een "ebben om zulke treurige aebrengende maatregelen Gustav Mahler geel een tornooi door Amerik, verten, waarvan 24 abonna f" populaire in New York cag0' Philadelphia, 1 Hij ontvangt daarvoor norarium van f 84,000. m„T Lissabonsche daiki p,..(er heeft koningin Mari Mamlfgrootmoeder v; Sufel- aangesproken vo< ng f 50,000 voor toil]

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2