Het is nu 5 jaar geleden, dat hier, op het voorbeeld van tal van andere plaatsen, een huisvlijttentoonstelling werd gehouden. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" nam daartoe het initiatief en met genoegen kan de vereeniging op deze tentoonstelling terugzien zij was een beslist succes. Zoowel de qualiteit als de quaotiteit van het geexposeerde bewees, dat zeer velen de huisvlijt beoefenen. Het spreekt van zelf, dat een dergelijke tentoonstelling hen die reeds wat aan huisvlijt deden aan spoorde op den ingeslagen weg voort te gaan en daarentegen vele anderen aanspoorde eveneens te trachten hun vrije uren op nuttige en aangename wijze te besteden. De vereeniging „Vlissingen Voor uit" heeft dan ook goed gezien door een tweede dergelijke tentoon stelling te organiseeren. Zij was, afgaande op het succes der eerste expositie, vast overtuigd, dat deze tweede niet minder zou slagen. En dat „Vlissingen Vooruit" niet mis getast heeft daarvan levert de ten toonstelling welke heden geopend werd in de zalen van den heer Buning, het sprekendst bewijs. De zalen kunnen nauwelijks al het ingezondene bevatten en met de be schikbare ruimte is dan ook gewoe kerd moeten worden. Dat deze tentoonstelling zoo in alle opzichten aan het doel beantwoordt is voor de vereeniging „Vlissingen Vooruit" de beste belooning voor al de moeiten, die haar bestuur zich heeft getroost. Want dat dergelijke tentoonstellin gen tal van tijdroovende voorberei dingen eischen, daarover kunnen zij het best oordeelen, die reeds meer malen een werkzaam aandeel hebben gehad in dergelijke zaken. Toen wij gisteren een kijkje namen in de zalen was reeds veel in orde gebracht, doch daarnaast waren nog tal van bedrijvige handen volop in de weer om te zorgen dat bij de of- ficieele opening op hedenmiddag alles zou zijn geëxposeerd. En dat dit werkelijk het geval was daarvan konden alien zich overtuigen die deze officieele opening bijwoon den. Onder de aanwezigen merkten wij op Burg. en Weth. met den secretaris en enkele leden van den gemeenteraad en verder vele dames. De Commissaris der Koningin was uitgenoodigd mede de opening met zijn tegenwoordigheid te willen ver eeren, doch had bericht gezonden dat hij verhinderd was aan deze ui'noo- diging te voldoen. Evenwel heeft de heer Dijckmeester te kennen gegeven dat hij het voornemen heeft de ten toonstelling op een nader vast te stellen dag te bezoeken. Verder waren hedenmiddag nog tegenwoordig het bestuur der feest vierende vereeniging, leden der jury en verschillende andere genoodigden De genoodigden werden ontvangen in een der voorzalen van de „Oude Vriendschap". Deze zaal was met planten en groen versierd en de genoodigden konden daar een 35 tal schilderijen in oogen- schouw nemen van onzen stadgenoot den heer Jan Kruidenier. Deze schilderijen-tentoonstelling bevat portretten, binnenhuisjes, stads gezichten, stillevens en verschillende teekeningen. Wij hadden reeds vroeger gelegen heid te wijzen op hel kunstwerk van den heer Kruidenier en deze expositie levert opnieuw het bewijs dat het penseel bij den heer Kruidenier in bekwame handen is. Enkele portret-teekeningen leggen voldoende getuigenis af van de artis tieke gaven van den heer Kruidenier. Van de geëxposeerde schilderijen zijn reeds enkele verkocht. Nadat allen hadden plaats genomen nam de voorzitter van „Vlissingen Vooruit" het woord en deelde mede, dat hij aangenaam was verrast door een hem heden aangeboden voor zittershamer. Daar de vereeniging „Vlissingen Vooruit" nog niet in het bezit is van een dergelijken hamer, nam hij hem, onder dankzegging, dadelijk in gebruik. De hamer is vervaardigd door den heer A. Luteijn te Schoondijke en bevat het volgend opschrift„Ge schenk aan W. L. Winkelman ter opening van de huisvlijttentoonstel ling te Vlissingen op den 10 Aug." De heer Winkelman sprak hierna ongeveer het volgende Geachte Dames en Heeren Door mij wordt op hoogen prijs gesteld, dat het mij vergund is, om deze samenkomst te openen. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" die ten doel heeft: de bevordering van den bloei der gemeente Vlissingen, heeft besloten, om evenals vijf jaar geleden, weder een huisvlijttentoon stelling te regelen. Ieder mensch behoort een tijdver drijf te hebben, hat hem in zijne vrije uren bezighoudt, iets nuttigs dat hij met genoegen ter hand neemt telkens wanneer hij een oogenblikje vrij is. Of het in denzelfden geest is als zijn arbeid of niet, komt er niet op aan, als hij er zich maar met hart en ziel op toelegt. Gedachtig aan deze woorden, heeft het bestuur zijne taak ernstig opgevat. Heugelijk was de tijding dat Hare Majesteit de Koningin, de Koningin- Moeder en Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Hendrik der Nederlanden, medailles vooi de tentoonstelling be schikbaar hebben gesteld. Hoogst vereerend was het ons dat de heer Commissaris der Koningin in Zeeland zoo welwillend was om het beschermheerschap van de tentoon stelling op zich te nemen. Dankbaar was het bestuur dat het eere-comité, onder voorzitterschap van onzen burgemeester, jhr. inr. van Doorn van Koudekerke, deze taak op zich wilde nemen. Verder zeg ik hartelijk dank voor de geschonken medailles. Voorts is de deelneming in deze gemeente en van zoo vele andere gemeenten in ons vaderland zeer te waardeeren, de firma Sinderam Co., te Amsterdam, die bij de vorige ten toonstelling door hare etalage de clou vormde, deelde mij mede, dat zij dit maal geen deel zou nemen, maar zeer dankbaar was, dat sinds 1S05 de huisvlijtbeweging op Walcheren zich kolosaal uitbreidde. Aan „Vlissingen Vooruit" daarvan de eer Zij gaf er de eerste stoot aan, ook aan het idee om te Middelburg een filiaal der firma te openen. Vervolgens wenschte een der fir manten dat men van deze tentoon stelling veel voldoening moge hebben en mocht door mij de eerste met een klein vergeet-mij-nietje worden ver geleken, hij hoopte dat de tweede een pracht-roos moge wordeu, van wier geuren iedereen geniet. En nu dames en heeren, dank ik U beleefd voor Uwe tegenwoordigheid en verzoek den heer burgemeester zoo welwillend te zijn om de tentoon stelling te openen. De burgemeester, de heer jhr. mr. A. A. van Doorn van Koudekerke, gaarne voldoende aan het tot hem gericht verzoek, de tentoonstelling te openen, verkreeg alsnu het woord en hield de volgende toespraak Gaarne geef ik gevolg aan Uwe uitnoodiging, om deze tentoonstelling van huisvlijt te openen, omdat zij mij de gelegenheid verschaft, om mijne warme belangstelling te toonen voor een zaak die andermaal binnen 5 jaar hier tot stand komt. Er blijkt toch uit, hoevelen er in onze stad zijn, die hun vrijen tijd nuttig en doelmatig besteden. Onlangs zeide iemand, dat huisvlijt eene mooie uiting is van het ver langen in den mensch om scheppenden arbeid te verrichten. Dit is een arbeid, die aangemoe digd moet worden, omdat die ver edelend werkt en van verkeerdheden terughoudt. Dit wordt in het licht gesteld door deze tentoonstelling, waarop is bijeen gebracht allerlei, dat in huisvlijt is gemaakt. Moge zij er toe bijdragen, dat onze stad nog meer naar buiten wotdt bekend gemaakt en moge Uw bestuur voor zijn moeite ruimschoots worden beloond. Na den burgemeester vroeg de heer G. van Niftrik Jr., secretaris, verlof nog enkele woorden te spreken. Hij bracht dank aan de bestuurs leden van „Vlissingen Vooruit" voor de vele werkzaamheden om de ten toonstelling te doen slagen, in het bijzonder bracht hij een woord van dank aan den ijverigen voorzitter, den heer W. L. Winkelman. Hij bracht in herinnering dat het heden juist 25 jaar geleden is, dat de heer Winkelman geinstalleerd werd als lid van den gemeenteraad en het zeker wel een eigenaardige bijzonderheid is, dat deze dag samenvalt met de opening dezer tentoonstelling. Verder gevoelde de heer Van Nif trik behoefte een afzonderlijk woord van dank te brengen aan den heer lz. Fon eijn, dialles geëtaleerd heeft, een we; k dat alles behalve gemakke lijk is. Hij g.loofde dat men bij het binnenkomen van de zaal wel zal bemerken dat de heer Fonteijn alle eer van zijn werk heeft. Op al deze toespraken volgde ap plaus. Wij dienen ook te melden dat te voren aan de dames thee en aan de heeren de eerewijn was aangeboden. Bij het binnentreden in de zaal werden allen verrast door het spelen van de volksliederen door het op het tooneel opgestelde dames concert ensemble „Hollandia" welke kapel deze middag verder een concert gaf. De tentoonstelling was dus thans officieel geopend en werden allen in de gelegenheid gesteld haar te be zichtigen. De zaal binnenkomende komt men dadelijk in een feestelijke stemming, terwijl groen en planten den aange- namen indruk niet weinig helpen verhoogen. Aan de rechterzijde wordt dadelijk de aandacht getrokken door de vele schepen welke daar zijn geëxposeerd. Het zijn er heel wat en het blijkt dus trouwens hoe kan het anders in een havenstad dat zeer velen hun ledigen tijd besteden om miniatuur schepen van allerlei soort te vervaar digen. Wij kunnen er natuurlijk niet aan beginnen van ai deze schepen zelfs maar een beknopte beschrijving te geven, daarvoor zou ons de plaats ontbreken. Wij volstaan dan ook met te ver melden, dat er aanwezig zijn zeil schepen, barken, loodskotters, jachten, oorlogsschepen, stoomschepen, roei- booten en twee modellen van de „Halve Maan." Uit deze korte opsomming blijkt dus voldoende, dat er „elck wat wils" op dit gebied is en de inzenders zullen hier ter stede niet aan ge brek over belangstelling over hun producten behoeven te klagen. Daar voor zijn er te veel liefhebbers van miniatuur-vaartuigen. Op het gebied van houtsnijwerk is op de tentoonstelling een bizonder fraaie collectie aanwezig is en de jury zal, al zijn er enkeie stukken, die bijzonder uitmunten, hier geen gemakkelijke taak hebben. Evenals ook met de schepen is ook hier wel een begin als wij ons eens tot bespreking zouden zetten, doch het einde zou niet spoedig bereikt zijn. Nochtans willen wij voor enkele voorwerpen een uitzondering maken en koo noemen wij de kathedraal te Pavia van den heer J. Caljouw, waar van wij reeds vroeger een beschrijving gavenvan denzeltden inzender is een prachtihe vogelkooi aanwezig. Het stadhuis te Veere, beeldhouw werk van W. Rouw te Veere zal terecht ieders verwondering trekken. Wat deze atdeeling betreft, viel onze aandacht nog op enkele ket tingen van houtjuit één stuk. Als men deze eens nauwkeurig bekijkt, krijgt men respect voor het geduld, om dat werk tot een goed eind te brengen. Een andere afdeeling is die van schilderijen, teekeningen en fofogra- fiën. Ook in deze afdeeling vindt men veel wat getuigenis aflegt welke resultaten men zoo al bereikt bij beoefening der huisvlijt. Wij mogen uit deze afdeeling we! afzonderlijk noemen de schilderij van sigarenbandjes, voorstellende een schip „de Zeven Provinciën." Verder vindt men ook in deze afdeeling echter zooveel wat geritst een afzonderlijke bespreking waard zou zijn, dat ook wij hier met deze enkele regels moeten volstaan. In de afdeeling diversen en ma chinerieën zal de aandachtige be schouwer veel vinden, wat hem res pect zal afdwingen voor de vervaar digers. Zoo noemen wij een miniatuur compleet theeserviesje, vervaardigd van onzen bronzen munt. Verder eenige machines en prachtig beeld houwwerk. De dames zullen op deze ten toonstelling ook heel wat vinden wat wel haar aandacht zal trekken. De fraaie collectie handwerken welke in de kleine zaal smaakvol zijn geëtaleerd zullen wel nauwkeuriger door de dames worden bekeken dan wij dit deden. Men verzekerde ons dat mooi en lief werk is ingezonden en wij leggen ons gaarne bij dit oordeel, dat af komstig is van iemand meerbevoegd tot oordeelen dan wij, neer. In dezelfde kleine zaal is ook een mooie verscheidenheid van vele luxe- voorwerpen geëxposeerd en vooral borduurwerk levert daarvan een belangrijk deel op. Ook zijn in de kleine zaal vele fotografiën geëx poseerd. De bijzondere aandacht moeten wij ook nog vestigen op de kunstige voorwerpen van gedroogde bloemen vervaardigddeze zijn werkelijk smaakvol. Niet minder mooi zijn de voor werpen van postzegels gemaakt, waaronder wij ook weer aantreffen een fraaie schilderij van den heer A. R. de Boo van Uijen. Nog enkele andere voorwerpen van postzegels gemaakt zijn de be zichtiging overwaard en men heeft op deze tentoonstelling weer opnieuw de gelegenheid te zien, dat postzegels den beoefenaars van huisvlijt een aangenamen en loonenden arbeid kunnen verschaffen. Hetzelfde kan ook gezegd worden van het benutten van sigarenbandjes, Ook hiervan kan men wandversie ringen, kleine huishoudelijke en tal van andere voorwerpen vervaardigd. Uit deze korte opsomming blijkt voldoende dat op de tentoonstelling heel wat te zien is, doch stellen wij nogmaals op den voorgrond dat wij slechts hier en daar even iets hebben kunnen aanstippen. Over het geheel genomen is de expositie vee! mooier dan die harer voorgangster. De zaal maakt een aangenamen en prettigen indruk en vooral door de wijze waarop alles is geëtaleerd wordt de aantrekkelijkheid van de tentoonstelling niet weinig verhoogd. Het mag gezegd worden dat het etaleeren aan bekwame handen is toevertrouwd geweest en de heer Iz. Fonteijn, vice-voorzitter van „Vlis singen Vooruit", die dit veelomvat tend en tijdroovend werk belangloos op zich genomen heeft, heeft daar mede alle eer ingeoogst en het past dan ook wei den heer Fonteijn daar voor een bijzonder woord van dank te brengen. Het spreekwoord „de kleeren ma ken den man" toch is ook op een tentoonstelling als deze ten volle van toepassing en dit spreekwoord heeft de heer Fonteijn op uitstekende wijze toegepasthij heeft de ten toonstelling in een gewaad gestoken dat dadelijk op ieder die de zaal binnentreedt een prettigen indruk maakt. Waar alles in het werk is gesteld om deze tweede tentoonstelling zoo goed mogelijk te doen slagen, kunnen wij gerust constateeren dat de ver eeniging „Vlissingen Vooruit" wel succes zai hebben en hopen wij dat de tentoonstelling een overdruk be zoek zal ten deel vallen. Zij is het ten volle waard. Trouwens niet alleen wat de in zendingen betreft kunnen wij met volle vrijmoedigheid aansporen een kijkje te nemen in de zalen van den heer Buning, want naast de eigenlijke inzendingen vindt men verschillende andere attracties. Zoo heeft de firma gebr. Polak een volledige electriciteits-etaiage inge zonden. Deze stand zal wel een der aan trekkelijkheden van de tentoonstelling zijn, niet het minst door de velerlei machines welke door midde! van electriciteit in werking worden ge steld. Zoo noemen wijstationnaire en transportable boormachines, slijp en polijstmachines, soldeerbouten, beugel- en zolder-venlilateurs. Voorts stofzuigers, melkwarmers, koffiekannen, thee- en waterketels, kookplaten, strijkijzers, sigarenaanste kers, haardvegers, friseer-ijzerverwar- mers, massage-toestellen, zegelappa raten, signaalhoorns enz. Van al deze artikelen zal de prac- tische werking te zien zijn. Bovendien is ook te zien de minia tuur eiectrische tram en ook een mi niatuur electrische centrale. Ook zijn in dezen stand nog aanwe zig lichtkronen, schellen, huistele foons, enz. Kortom de firma gebr. Polak heeft een volledige electrische etalage in de zaal en haar stand wordt nog ge ïllumineerd door gloeilampjes in ver schillende kleuren. Aan den voorgevel van het gebouw van den heer Buning worden twee vlambooglampen ontstoken, welke door gebr. Polak zijn beschikbaar gesteld, welke lampen een lichtsterkte hebben van ongeveer 1800 kaarsen. De stroom voor deze lampen en eveneens voor de electriciteit in de zaal wordt geleverd door de electri sche centrale. De directie van de electrische tram heeft ni. een speciale ondergrondsche kabel laten aanleggen van af het Bel- lamypark naar de Groote Markt en zoo kon stroom worden geleverd. Dat het gas zich allerminst iaat verdrijven door de electriciteit daar van legt de etalage van de gasfabriek het sprekend getuigenis af. Een aardig salonnetje is voorzien van verschillende kooktoestellen, als kachel, comfoor enz., welke allen na tuurlijk door middel van gas worden verwarmd en de bezoekers van de tentoonstelling zuilen de verschillende toestellen in gebruik kunnen zien en zich dus overtuigen op welke wij2( gas in de keuken de plaats van de steenkolen kan innemen. Dat dit reeds met groot succes gebeurt, is voldoende bekend, doch zal voor hen die hei nog niet mochten weten hier opnieuw worden gedemonstreerd. Behalve verwarmings heeft de gasfabriek ook vele verlichtings-toe- stellen ingezonden. De Cratzin-!an. pen, met het terecht zoo zeer gewilde hangend licht, zijn in verschillende soorten aanwezig. Met deze lampen kan men een lichtsterkte verkrijgen van 100 tot 1200 kaarsen. O. a. zijn in den tuin enkele dezer lampen op. gesteld en zullen deze daar haai lichtbundels over de hoofden dei bezoekers werpen. De Singer-Maatschappij heeft ook een fraaie inzending ter opluistering en natuurlijk vindt men de nieuwsit machines, waaronder wij vooral noe men de machines voor borduurwerk en het stoppen van kousen dat aan schouwelijk wordt voorgesteld. Binnenkort zal hier te stede weder een cursus worden geopend vooi het moderne borduren. De heer Frans Timmerman heefi ter opluistering een pyramide van koffers in de zaal opgesteld. Hiei wordt het beste bewijs geleverd dal de heer Timmerman in dit artikel ruim gesorteerd is en nu het reis- seizoen nog volop aan den gang is weet men meteen een goed adres als men soms nog een koffer zou willen inslaan. Behalve deze kofferétalage heeft de heer Timmerman nog een keu rige collectie van allerlei soorten Swan-vulpenhouders van de goed koopste tot de duurste soorten en vestigen wij speciaal de aandacht op de zgn. „Long short" pen. De firma Anfoine Mes te Middel burg heeft ter opluistering ingezon den een eiectrische piano, een piano la en een gewone piano. Deze electrische pianino zal de bezoekers nu in dan op een aria vergasten en ook zal de- werking van de pianola aan belangstellende bezoekers worden verklaard. Wanneer wij nu ten slotte nog melden dat de eerste Ned. Fabriek van waschmachines en karnmachines te Beverwijk een etalage heeft van haar machines en de heer Corn, de Regt uit Koudekerke zijn granen: heeft geëtaleerd en de heer A. C den Hertog uit Nijmegen tal van alluminium-artikelen dan gelooven f wij dat wij een duidelijk beeld van deze tentoonstelling hebben gegeven. De heer Kalbfleisch was zoo wel willend voor de tentoonstelling al te staan een vitrine met tal van an tiquiteiten. Het is a'gemeen bekend dat de heer Kalbfleisch een verzamelaar is van oudheden en dat hij in het be zit is van een prachtige collectie blijkt uit wat in deze vitrine is bij eengebracht, overduidelijk. In deze vitrine vindt men behabeU oudheden nog een prachtige vera- p meling cloisomré-vazen uit de Peking- fabriek (China), toebehoorende aai den heer H. A. Kloosterboer. Op verzoek melden wij dat leden en donateurs van „Vlissingen Voor uit" vrije toegang tot den tentoon stelling hebben. In den tuin is nog een kabinsl opgesteld met het mysterieuse op schift „Het geheim der 20e eeuw", Hier houdt mej. Schuurman pla- neetkundige uit den Haag, seances. Vlissingen, 10 Augustus. Men is nog steeds bezig met p«' gingen om den onlangs aangevaren en bij Breskens op een plaat gezeltel Russische schoener „Capella" te ber gen. Tot heden waren deze pog» gen echter te vergeefs. Het is nog niet gelukt het zijdek te dgen sprin gen. Wel is een gedeelte van lf' wand naar Vlissingsn gebracht, man van het greenhart hout, waarine® het schip gela en is, heeft men nog niets kunnen bergen. Hedenochtend reed een fietsrijder- doordien hij voor enkele kinderen wilde uitwijken, in het Korte Groent' woud in een ruit, welke daardoor verbrijzeld werd. De fietser verwondde zich daarbj aan een zijner handen. Hedenmiddag ontstond d°#l onbekende oorzaak brand op achterplaats van den heer L. opd®* boulevard de Ruyter. Het werkvolk van den heer Smaggj wist door spoedig optreden den bran1 in den beginne te blusschen. Aan het gebouw xan het pi Haal bestuur in Zeeland te M hura werd heden aanbesteed h voeren van eenige voorberei werken te Hansweert, behoorer Ag werken voor den bouw van crhutsluizen in het kanaal door Beveland. Ranitng f 228.000. inschrijvers de heeren T. H.Z Hardinxveld f 22,348; J. B. K a van der Straaten, Jr. f 2 n Klootwijk, Papendrecht f2 M facobs, Goes f 20,490J L bereh Cz. Wemeldinge, f 19.81, Kosten, Cz. Wemeldinge f 19.7 Door Ged. Staten is aan de Ivf F. van Dijke, ontvanger d meente Kruiningen, vergunnir, leend tot het gelijktijdig waar der betrekking van tijdelijk sec aldaar, alsmede aan den he Stevense, gemeente-ontvangr Schore tot alsvoren te Schoren Bij beschikking van den m van oorlog is de kapitein G. Dierkens, van het 3e regiment terie, op zijn verzoek, met van 15 dezer; op non-activit( steld voor den tijd van één jaa ten bezwaar der schatkist. kerk- en schoolnieu Ned. Herv. Kerk. Aangenom beroep te 's Heerenhoek do A. R- de |ong te Tilburg. Oer. Kerken. Bedankt vo beroep te Roodeschool door Koelewijn te Kruiningen. Chr. Ger. Kerk. Gistermiddai van de nieuw te bouwen Cti Kerk in de Glacisstraat alh eerste steen gelegd. Ds. Ge 's Gravendeel sprak daarbij ee passelijk woord. De steenlegging geschieddf mej. Potjewijd—Veenstra. Voor de acte boekhoude lbaar onderwijs, is gisteren Gravenhage geslaagd voor de s acte de heer W. J- Theune voor de hoofdacte slaagde te togenbosch de heeren A. M Ritthem, A. C. de Baare te if burg en J. Felius te Nisse Fransch lager onderwijs is te venhage geslaagd de heer der Swaluw te Heinkenszand Onze stadgenoot, de heer Ghijs Jr. heeft met goed gev toelatingsexamen afgelegd Hoogeschool te Luik. Cholera. Aan boo het te IJmuiden in quaranta gende stoomschip „Louga" matroos aan cholera overlede Verdachte verschijnselen overige bemanning werd niet steid. Het stoomschip zal vijl in observatie blijven, alle lijfg enz. zullen worden ontsmel Bok zal dagelijks het stoc bezoeken, teneinde de mees breide sanitaire maatregelen te Te Veenendaal is giste jongmensch bij het zwemme vaart verdronken. Na veel ver; pogingen werd de ongelukkh na drie kwartier opgehaald, de ontboden geneesheer ni den dood kon constateere jongmensch, zoon van een I aan de gemeentegasfabriek t« tricht, had in de vorige we eindexamen afgelegd voor de S. met 5 jarigen cursus te Veenendaal met zijn mo familie te logeeren. Gi is op de rivier de Maas te Rc een bootwerker uit een overboord gevallen en vert Aan boord van een sto- liggende in de Waalhaven 'erilam, waren gisterenavon werkers bezig met het lal briketten. Een brandende Is one gevuld viel en kwam te den rug van een bootwerkei door deze zware brandwor kwam en naar het ziekenh voerd moest worden. Een kj die bij het blusschen hulp v Kreeg mede bra idwonden. ertswerker lag gisternacht haftuur te slapen in het rt een stoomschip liggende Maas te Rotterdam. Drie ka gooiden een zwaren laadl slarv^i1661 in het mim, waa slapende getroffen werd. Zw v )Yerd hij naar het zi; reerio en hleek bij aankom reeds overleden. - Te Hoorn i ge jongen uit Hauwert eeniiiw" emmertie> waarin met n r h'oemen wilde 1 een hevLPn°°di°ttig geVolg' bekwam i/erwonding aan 1 Wam. Korten tijd daarna

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2