niet den zwakke nog zwaarder be lasten, maar hnn juist van zorg ont heffen, door de vereende krachten van de financieelesterkeren onder ons. Waar de bond voor staatspensi- onneering bijna 33.000 leden telt en nog eens 33.000 personen in ver- eenigingen en bonden zijn aangeslo ten, is een groot aantal handteeke- ningen te verwachten. Vacantiekaarten. Op een aanvraag van de Kamer van Koophandel te Maastricht, om ook Limburg in het genot te stellen van speciale vacantiekaarten, heeft de directie der Staatsspoor geant woord dat zij voornemens is de kaarten tegen het volgend jaar in te trekken en het dus niet de moeite waar is daarmee voor Limburg nog te beginnen. Het conflct te Enschede. Twee touwbazen op een der an dere fabrieken, in dienst der firma Menko, waren gisteren aan 't werk gezet in de fabriek Roomweg. Toen beide bazen gisterenavond onder bescherming van de politie de fabriek verlieten, werden zij door een groote menigte werklieden gevolgd, welke steeds aangroeide. Door het afzetten van verschillende straten kon de po litie de orde handhaven en beide bazen zonder verdere ongevallen thuis brengen. Als gevolg dezer rumoerig heden is het verbod van samenscho lingen van meer dan drie personen afgekondigd. Vlissingen, 9 Augustus. De heer W. L. Winkelman herdacht de vorige week den dag waarop hij vóór 25 jaar tot lid van den gemeen teraad werd gekozen. Den 4 Augustus 1885 werd de heer Winkelman nl. voor het eerst als zoo danig gekozen en zag hij bij elke periodieke verkiezing zijn mandaat vernieuwd. Wij hopen dat de heer Winkelman, die reeds zooveel in het belang onzer gemeente heeft gedaan, nog vele jaren in de gelegenheid zal worden gesteld ook als lid van den raad zijn beste krachten te wij'den aan den bloei van onze gemeente. Wij vernemen dat het voornemen bestaat dit 25 jarig jubileum binnen kort in intiemen kring feestelijk te herdenken. Op de te houden huisvlijttentoon- stelling zullen Vrijdag en Zaterdag a.s. kinder- en familievoorstellingen wor den gegeven door Henri Nolles van Rotterdam. De heer Nolles zal vooral de jeugd wel weten te amuseeren door zijn vermakelijke goochelkunst en vertooning der oud-Hollandsche pop penkast. Zondag, Maandag en Dinsdag zal optreden de bekende markt-humorist Cocadoris uit Amsterdam, die de vorige week op de huisvlijttentoon- stclling te Scheveningen nog zoovelen met zijn snedige gezegden en dubbel zinnige opmerkingen wist te vermaken. Op Woensdag 17 Augustus wordt een concert gegeven door de harmonie „St. Caecilia", terwijl voorts ook nog de bekende karakter-komiek Abraham de Winter zal optreden. Tot schatter voor de personeele belasting in plaats van wijlen den heer A. J. H. van Schaïk, is benoemd de heer S. M. Polak. belastingen enz. aldaar aan den directeur van dien dienst voorgestelde wijziging in de uren van openstelling van het kantoor van, den ontvanger. Door deze wijziging zal meer over eenkomst met andere plaatsen ver kregen worden en zal het kantoor geopend zijn voor de directe belas tingen van 9—1 en 2^,-4 en voor de invoerrechten en accijnzen van 9-1 en 2'1,—4'i,. Naar aanleiding van een verzoek van de Kamer van Koophandel te Tilburg over het door die Kamer aan de Tweede Kamer gezonden adres inzake de voorgestelde wijzigingen in de arbeidswet, heeft eene com missie uit de Kamer van Koophandel te Middelburg rapport uitgebracht. Aan dat rapport is het volgende ontleend Zonder dat de commissie zich nu reeds in de détails van de voorgestelde wijzigingen heeft ver diept, komt het haar, mede op grond van de vele adressen, die reeds tegen het ontwerp zijn ingediend, voor, dat er alleszins termen bestaan een verzoek als door de Kamer te Tiiburg gedaan is te steunen. Mocht de Tweede Kamerzichdan met het denkbeeld van aanhouding der bepalingen, die niet bepaald voor 1 Januari 1911 moeten zijn vastge steld, kunnen vereenigen, dan kan door de Kamer van Koophandel het ontwerp nader onder de oogen worden gezien. De commissie stelt deshalve voor aan de Tweede Kamer een adres te richten, waarbij zij wordt verzocht de voorschriften, wier vaststelling niet voor 1 Januari 1911 behoeft gereed te zijn aan te houden, opdat de nijverheid in de gelegenheid zij, daarover haar oordeel uit te spreken. De Engelsche driemastschoener „Fanny", kapitein Rowles, is heden morgen met eene lading ijzer van de Electro Tinfabriek van hier naar Westhartlepool vertrokken. Gisterenavond is hier voorbijge varen het Fransche schoolschip „Chamois", vergezeld van de torpe doboot „Aquilod", komende van Duinkerken en bestemd voor Ant- werpen. Het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" alhier, directeur de heer A. Bailleux, zal Woensdag 17 dezer een concert geven in het Schuttershof te Middelburg, ter gelegenheid van de daar te houden algemeen vergadering van den Smedenbond. Men schrijft ons uit Middelburg: De directeur-generaal der staats spoorwegen heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg, om met de a. s. winterdienst- regeling sneltrein 80, die thans te 5.33 uit Vlissingen vertrekt en in eens doorrijdt naar Roozendaal, te Middelburg en te Goes te doen stoppen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg heeft be sloten gunstig te adviseeren op een door den ontvanger der directe Men wil t« Domburg een pensi oentje bijeen zien te brengen voor Jan Sinke. Hij is bekende figuur op het Dom- burgsche strand en bekend bij dui zenden, want al sinds 40 jaren doet hij daar dienst. Het badbestuur(direc- teur de heer P. J. Elout) laat bij de aanwezige badgasten een lijst rond gaan om te trachten te komen tot eene lijfrente voor den ouden dag. Als al de vrienden van Jan Sinke, bijgenaamd „den Brune", ook al zijn ze op dit oogenblik niet in Domburg, een handje helpen, komt dat wel in orde. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van den Reigerschen polder, A. ButijiiJ te Rillandtot id. van den Koningin Emmapolder, F. C. O. M. Hombach, te Hulst, tot gezworene A. Born, te Graauwin het bestuur van den Houwepolder (Tholen), tot dijk graaf C. Hartog, en tor plaatsver vangend id. C. Kleppe C.Mz., beiden te Scherpenissetot gezworene van den Angelinapolder, C. J. Sturm, te Biervliet. De toestand van den burgemeester te Tholen blijft gunstigde toestand was echter zóó, dat de geneesheeren verboden iemand toe te laten, zoodat volkomen rust hoop geeft, dat weldra algeheel herstel zal intreden. Natuurlijk deden allerlei verhalen in verband met den moordaanslag de ronde. Wij hebben geïnformeerd naar den wegens dronkenschap ontslagen gemeenteveldwachterKaan.Een agent, die te Zierikzee gelijktijdig circa 15 jaren geleden met hem in dienst al daar was, deelde ons mede, dat hij in dien tijd een degelijk en oppassend persoon was, die in geen geval mis bruik maakte van sterken drank. Ge plaatst te Tholen schijnt langzamer hand gebruik over te zijn gegaan tot misbruik, terwijl huiselijke omstan digheden daarop misschien mede ge ïnfluenceerd hebben, daar algemeen bekend is, dat huiselijke twisten, die soms zeer hoog liepen, niet zelden voorkwamen. Toen hij een veertien dagen vóór den datum van ontslag bij gelegenheid van een muziekuitvoering op de markt, weder dronken was en een jongen een afstraffing gaf, schijnt de maat volgeloopen te zijn. Bij zijn bezoek op den avond van den aanslag op den burgemeester, verweet hij, naar wordt gemeld, hem, dat het zijn schuld was, dat hij uit zijn betrekking was ontslagen, waarop nog door den burgemeester geant woord schijnt, dat hem genoeg waar schuwingen waren gegeven, dat lang genoeg verdraagzaamheid was ge toond, en daarop blijkt de aanval te zijn g schiedeen snede vanl8cM. lang bij een diepte van ruim 3 centi meter ie burgemeester, die vrij zwaar is, sciiij it liet leven te danken te hebben aan die lichaamsgesteldheid. Op straat heeft Kaan aan twee per sonen te kennen gegeven een moord gepleegd te hebben en het mes, waarschijnlijk een scheermes, zou in de haven geworpen zijn, maar werd nog niet teruggevonden ondanks de vele moeite, die men daarvoor reeds heeft gedaan. Naar wordt gemeld zou bij het getuigenverhoor te Zierikzee de dader te kennen hebben gegeven, dat hij nergens van wist. In den vooravond bevond hij zich vermoedelijk in dron ken toestand en heeft een scheermes vertoond, waarbij tevens bedreigingen zouden geuit zijn legen personen, die hem broodeioos zouden gemaakt heb ben. Kort voor den aanslag bracht hij een bezoek aan den ouden wethouder Hollestelle, die een vermoeden kreeg, dat Kaan plannen maakte om zichzelf van het leven te berooven, terwijl een fiuancieele steun geweigerd werd. Ontroerd dat bleek hij de dagen vooraf toch in sterke mate heeft hij daar afscheid genomen en is na nog een herbergbezoek, naar zijn slachtoffer gegaan. Of nog een ander persoon mede gevaar heeft geloopen is een vraag, die ook druk besproken wordt. KERK- EN SCMOOLNIEUWS. Ger. Kerken. Beroepen te Melis- kerke ds. A. H. Nieboer te Lollum. Burg. en Weth. van Amsterdam stellen aan den gemeenteraad voor te benoemen tot gewoon hoogleeraar, belast met het onderwijs in de en cyclopaedic der rechtswetenschap, zoomede in het oud-vaderlandsch recht en zijne geschiedenis mr. R. Fruin Th.Azn., rijksarchivaris te Mid delburg. Voor de akte Engelsch, lager onderwijs, is te 's Gravenhage ge slaagd de heer S. Visser te Gapinge voor Fransch slaagde de heer P. de Potter te Oudelande. Rechtzaken. TREURIG. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden een 21 jarige moeder uit Boschkapeile terrecht, die op de beklaagdebank plaats nam met haar kind op den schoot. De vrouw stond terrecht wegens het schrijven van een brief aan den vader van dien man, die ter terecht zitting getuigde met haar in intieme verhouding gestaan te hebben. In diens brief werd bedreigd den vader te zullen dooden indien aan beklaag de niet f 1000 ter hand werd gesteld. Beklaagde zeide, dat zij door haar „vriend" tot het schrijven van den brief was aangezet, doch deze ont kende dit pertinent. Het O.M. eischte tegen de be klaagde één maand gevangennisstraf. Toen de beklaagde dezen eisch boorde begon zij hevig te snikken en zakte neer op de trappen, die naar de beklaagdebank leiden. Slechts ondersteund door eenige personen kon zij de rechtzaal veriaten. In den gang hield zij het kind voor den vermoedelijken vader en riep hem toe haar geld te geven, want dat zij geen eten voor het kind heeft. Volgende week Dinsdag zal de rechtbank uitspraak doen. I ïi»' Omtrent de poging tot moord en zelfmoord te Groningen van den student N. op de winkeljuffrouw A. V., wordt nog gemeld, dat Zaterdag avond de toestand van juffr. V. nog zeer zorgwekkend was. De kogel, in de zijde is verwijderd kunnen wor den, die uit de long nog niet. Juffrouw V. is bij kennis en kon verhoord worden. Het verhoor gaf den indruk, dat het drama van Rijs wijk invloed heeft gehad op den student. Zaterdagmiddag werd in den tuin van de sociëteit „Tot Nut en Vermaak" te Almelo een provinciale openiuchtmeeting gehouden voor an archisme, algemeene werkstaking en geheelonthouding. Vergunning was gegeven tot het vooraf houden van een optocht met muziek en banieren. Evenwel mócht er niet gezongen worden en mocht er geen roode vlag in den optocht worden gedragen. Niettegenstaande dat, werd er toch gezongen en werd er een roode vlag meegedragen. De politie gebood den drager der roode vlag eenige malen deze te verwijderen, maar aan dit gebod werd niet voldaan. Bij den in gang van het sociëteitsterrein werd den drager der roode vlag naar zijn naam gevraagd. Hij wilde dezen niet opgeven, en daarop wilde de politie de vlag in beslag nemen. Van alle kanten kwam hiertegen verzet, zoodat er een oploop en een groote ver warring ontstond. Uit de menige vieien drie revolverschoten. Eén der kogels vernielde de groote spiegelruit in een winkelhuis. Door marechaussée en politie werd daarop de sabel getrokken, en de menigte uit elkander gedreven, waar bij verschillende personen klappen opliepen met het plat van de sabel. De drager van de roode vlag werd in hechtenis genomen en naar het politiebureau gebracht. Daar werd op hem gevonden een revolver met 6 scherpe patronen. Deze werd in be slag genomen. De man zelf werd een uur later, nadat hem proces-verbaal was aangezegd, weer in vrijheid gesteld. Door enkelen wordt beweerd, dat er ook door de marechaussees is geschoten, doch door dezen en door de gemeente-politie wordt dit beslist ontkend. De kogel, waarmee de spiegelruit is vernield, is gevon den, en dat is er een uit een klein kaliber revolver, zooals er geen door de marechaussee worden gebruikt. De meeting in den tuin der socië teit is daarop in alle kalmte veiloopen. Den 20 Augustus a. s. trekken wederom de bekende Belgische Con- go-Loten, waaraan Hoofdprijzen van Frs. 150 000, 100.000, 50.000 en 20.000 verbonden zijn en waarbij de minste prijs thans frs. 215 of f 104 bedraagt. Door de N. V. Hollandsche Cre- dietbankte Amsterdam, welke instel ling sedert een reeks van jaren be staat en ais soiied bekend staat, worden deze premie-loten luidens de advertentie in dit blad aangebo den tegen aflossing van een of eenige guldens per maand, zoodat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld, zich deze voordeelige en soliede Obli- gatien aan te schaffen en daardoor een soiied spaarfonds te vormen. Kwartjesvinders. Een landmeter uit Westphalen bracht een bezoek aan Rotterdam en kwam daar in aanraking met een drietal Duitsch sprekende personen, dat achteraf bleken Hollandsche kwartjesvinders te zijn. Dit drietal nam hem mede naar een café op den Diergaardesingel, waar natuurlijk de kaarten te voor schijn kwamen. Toen de Duitscher 300 mark verloren had, kreeg hij argwaan en riep om politie. Deze greep een van de kwartjesvinders, zekeren C. A. v. W., uit de Zand straat, maar deze had geen geld op zak, de twee anderen waren reeds met den buit verdwenen. Als iets bijzonders mag zeker worden vermeld, dat in Noorddijk (Gr.) (een gemeente van ruim 1600 inwoners) in de maand Juli geen enkel paar is getrouwd, niemand geboren en ook niemand gestorven. Door de politie te 's Graven hage zijn aangehouden en gister middag ter beschikking van de jus titie gesteld drie beruchte personen, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op het Spui een kleermaker hebben beroofd en mishandeld. De man liep dien nacht omstreeks één uur, na verschillende herbergen te hebben bezocht, met zijn weekgeld in zijn vestzak. Op het Spui werd hij door het drietal aangesproken en om geld gevraagd. Om moeilijkheden te voorkomen, wilde hij hun iets geven, doch toen zij zagen, waar hij zijn geld had, namen zij hem alles af en gaven hem nog een pak slaag op den koop toe. De commissaris van politie in de 2e afdeeling liet, toen aangifte van de berooving was gedaan, het drietal, dat reeds langen tijd de omgeving van het Spui onveilig maakte, op sporen en thans zijn zij voorloopig in het huis van bewaring opgeborgen. - Op de Wielerbaan te Scheve ningen gaf een cow-boy Zondag een vertooning, die ten slotte erg gevaar lijk bleek te zijn. Eerst verstrikte hij herhaaldelijk een rijtuig in zijn lasso en toen werd een stier op het mid denterrein gebracht. Het beest had niet veel lust zich te laten vangen het maakte allerlei bokke-(stieren-, sprongen en viel daardoor herhaal delijk op 't hellend vlak. Zij,die staan plaatsen hebben, drongen elkander meer en meer op. om des te beter van het „aanlokkelijk" schouwspel te kunnen genieten. Op een gegeven oogenblik brak de omheining, vielen er toeschouwers en ontstond er een soort van paniek, doordien de stier, meer en meer schuw geworden, tusschen het publiek wilde door springen. Men ging toen het arme beest met stokken en planken slaan om het van zich af te houden. Ten slotte maakte een brigadier van politie aan het gevaarlijke spelletje een einde door de verdere vertooning te verbieden. Toevallig is deze ver tooning nogal goed afgeloopen. In den laatsten avond van Zondag 7 dezer had een hevige vecht partij plaats tusschen een troepje Zevenbergsche vechtersbazen en ze keren A. D. uit Terheijden. De laatste werd door messteken zoo ernstig gewond dat men voor zijn leven vreest Twee doctoren verleenden heelkun dige hulp ook was spoedig gees. telijke hulp aanwezig. Waarschijnlijk zijn de longen van A. D. geraakt tengevolge eener vreeselijke verwon, ding in de zijde. Te Haarlem hebben uit één gezin drie zoons in achtereenvolgende jaren een vrij nummer getrokken en hun moeder schrijft dit toe aan haar zoons den avond voor de loting pannenkoeken laten eten. Het is geen mop, het is zuiver zoo gebeurd, verzekert de „0. H, Ct.", aan welke wij dit berichtje ont- leenen. Te Tiiburg kwam een werkman SJ zeer laat aan de fabriek en waar- K schijnlijk ook in niet nuchteren toe- stand. De meesterknecht maakte hem hierover eene opmerking, waarop die werkman zijn mes trok en den mees terknecht een snede over het gelaat toebracht. Vervolgens sprong hij in een put, waaruit hij echter spoedig gered werd. Zondagavond ruim halfeif is van een sneltrein uit Brussel op den spoordijk te Fijenoord, ongeveer in het midden van den trein een trek- stang gebroken, waardoor de trein ij tweeën splitste. Het voorste gedeelte is na een kwartier vertraging naai het station Beurs te Rotterdam opge- stoomd. Het achter gebleven gedeelte werd na een vertraging van drie kwartier met behulp vaneen locomo tief naar het station D. P. opgehaald, Langs den Lulherschen Burgwal te 's Gravenhage komen drie Maan daghouders, dronken natuurlijk, op- op- geschoten jongens, met verhitte gezichten even rood als het roosje dat ze in 't knoopsgat dragen. Ze zingen dat er jjgeen bloempje meer bloeit op de het en ondanks die weemoedige stemming blij- j ken ze ongenaakbaar en vijandig H gezind tegen een ieder. Dat onder vindt eerst een jongen, die, ia nieuwsgierigheid te dicht naderend, met een trap tegen zijn broek over de straat stuift. Dan, bij de Gedempte Burgwal caramboleert het drietal met een jongmensch, die voor dat hij 't weet een vuist in zijn oog heeft, Maar hij is toch pootiger dan dronken drietal verwacht en hij dient 1 van antwoord met een flinken stomp, Echter werkt dit ais een oorlogs verklaring, 'tjonge mensch dat ziek verdedigde wordt achtervolgd, publiek stroomt toe, waar zoo gauw vandaaa weet je niet en 't-wordt een wilde jacht door de nauwe straten en steegjes tusschen Luthersche Burgwal en Raamstraat, waarbij heel wat fietsen in het gedrang komen. Je ziet al bebloede koppen en vuisten; de politie komt er bij en nu wordt nog door het drietal gestreden om aan de overmacht te ontkomen twee hebben er al de boeien aan en jonge mensch, dat hun slachtoffer werd, zorgt er voor, dat ook de derde niet ontkomt. Het publiek helpt' mee bij de arrestatie en onder ver-9 woed tegenstribbelen gaan de drie Maandaghouders naar het politie bureau. - Doordat een mestwagen i» botsing kwam met een tilbury uiiS ljselmonde, viel te Bolnes een 50ja- rige vrouw, die toevallig meereed et uit. Zij kwam in de sloot terecht e» kwam zoo ongelukkig neer, dat zij! haar halswervels brak. In bewuste- loozen toestand werd zij opgenomen. Zij werd naar Rotterdam vervoerd, waar ze in het ziekenhuis overleed De vrouw, welke eenige weke» geleden in verwaarloosden toestand in hare woning in een gang van df Laurierstraat tc Amsterdam weid aangetroffen en ter verpleging i het binnengasthuis werd opgenomen, is aldaar overleden. Gisteren morgen is uit de Lijnbaansgracht Amsterdam voor zijne woning o| gehaald het lijk van een 7jarige« knaap die vermoedelijk Donderdag avond spelenderwijze te water is g raakt. Zaterdag geraakte e 2jarig kind aan den Middelweg (Heer-Hugowaard) te water. 01- schoon bijna onmiddellijk op droge gehaald mochten de poging" om de levensgeesten weder op wekken, niet baten. Uit Arnheni is naar Den Haag vervoerd M lijk van een luitenant, die verleden week overleed aan de gevolgen va' zijn ongeluk bij een jachtrit April j. Zaterdag is te Tuitjen- horn (N.-H.) een driejarig kind ver dronken. Te Zaandam is Maan dagmiddag een 40jarige persoon die een schuit met hout vervoer» in de Papenpadsloot te water raakt en verdronken. Te El»' het ii lichtmatroos van het Di stoomschip „Algieba", dat gi s Windau te Ijmuiden b o,(am tusschen het sïoomsf „18'Twee teenen van den I k"!t werden hem geheel afgeki voorloopig te zijn verb tte de verwonde de reis stoomschip voort o.n onmidde Amsterdam »i een ziekenb eden opgenomen. - In de Staalfabriek te Amsterdam 1 Yh 3 werklieden, ondanks verbod, in een reservoir be rin zwavelzuur was ge Fen hunner, een 27jarige man gevolgen overleden. Een t «nest in het ziekenhuis wordf .nmen Een arbeider Meteren van een hooiberg fan de gevolgen overleden, gjarig meisje is te Rotterda haar "vaders schip gevallen er dronken. Een kwartier late haar lijkje opgehaald. - Een I knaap te Rotterdam liep gist middag plotseling op den W dük tegenover het Koningin f 0lein achter een boom vanda mende, de tramrails over. Een torwagen der electrische tram Het meisje en sleurde het meters mee. Zwaar aan het verwond, is het kind, voor leven men vreest,naar't ziekenh bracht.—Zondag gebeurde te H op een uithoek van het terrein de R. K. Mijnwerkersdag geil werd, een treurig ongeluk me delijken afloop. Een 8-jarig joi stond bij een zeer mak paar voor een bierkar gespannen Plotseling sloeg het paard op het jongentje kwam ten val der bierkar ging dwars ovt onderlijf, waardoor het ongel kind zware inwendige kneu U kreeg en na eenige minuten de gaf. Het knaapje werd opgei door zijn doodeiijk verschrikten die zijn zoontje naar het ho droeg, waar men slechts den kon constateeien. Door i ho! slaan van het paard vo- E wagen met ijzeren rails is ee merman uit Scheemda, var wagen gestort. Een der rails hem daarbij op het hoofd t de ongelukkige is overleden gevolgen van schedelbreuk. Lisse is een loodgieter dor noodlottig ongeluk onder de tram geraakte. Levensgevaarii wond werd hij naar Leiden ve| waar hij reeds is overled Een 50jarige werkman bew' de tweede verdieping van een in de Karhuizerdwarsstraat te dam kwam bij 't uithangen vogelkooitje uit het raam te Vrij ernstig aan het hoofd v en met gebroken polsen, is opgenomen en door den geni digen dienst naar het Binneng gebracht, 's Mans toestand i omstandigheden redelijk wel. lOjarig meisje wonende Oos straat aldaar kreeg in een ont oogenblik, in den speeltuin bij lenbrug, den bak van een sci legen het hoofd. Zij werd in teloozen toestand vervoerd n gasthuis waar zij opgenomen Haar toestand is vrij ernstig. De cholera maakt nog in Rusland ontzettend veel offers. De voorzitter van den nijv- raad Avdakof, die naar de g de mijnstreken vertrok om derzoek in te stellen, en die de regeering aandringt op s maatregelen ter bestrijding plaag, deelt treurige bijzondi daaromtrent mede. Er zijn veer 2000 mijnwerkers overl de Steenkoolproductie aan de is met 60 percent verminde bewoners van de streek v verschrikt naar de spoorwei zich naar elders te laten ve Men vindt vele dooden aan c van de wegen. De scheepv de Zwartwe wordt beiemma de epedimie, daar de bemanr de schepen door de ziekte j "Ik wordt gedund. En daart dan nog de pest epidemie te 1 volgens Avdakof kwamen er fuim 59.000 gevallen van ch Kusland voor. l„7" Zatefdag is er in het g! van Par'js een bioedi Een kunstschilder Hii vroe§ echtscheidi' ver'angde tevens, dat zijn vnn -meisie van 16 jaar, d nnis aan de moeder toevei schoolvacantie bj- b "««gen Op de zitting echter daal? u-'nd bil haar vader was, is uit den Rijn aangespoeld, nei daar een zeer gaven staat verkeerend W Médaiiin rutaa' van een onbekend man. Bij111 men hepf( ~lep,: »Dat is inhieuwen van een staaltros geiM* geruidDg 'reclubank wie"

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2