Gemengd Nieuws» de zoo actueele vraag betreffende het herkennen van bedrijfsziekten in het algemeen, over het reddingswezen en het verieenen van eerste hulp bij ongelukken, zoowel in mijnen, als fabrieken over de mijnwormziekte over bedrijfsinvloeden op de oogen over de beroepsintoxicaties enz. De Nederlanders, die nog wenschen deel te nemen aan dit congres, kunnen zich aanmelden bij den secretaris, Nieuwen Uitleg no. 12 te 's Graven- hage. Reis naar Engeland. Van 's Gravenhage vertrok Zater dagavond het grootste deel van het gezelschap coöperators, dat een achtdaagsche studiereis door Enge land gaat maken. In Rotterdam en Rozendaal voegden zich de overige deelnemers daar bij, zoodat met ongeveer 50 personen van Vlissingen naar Queensborough werd overge stoken. Te Londen zal de Japansch- Brit- sche tentoonstelling worden bezocht en voorts zal men fabrieken zien te Leicester, te Hutgeraite, te Manches ter en omstreken, Rochdaie zal wor den bezocht enz. Vlissingen, 8 Augustus. Het was gisteravond op onze duinen weer recht gezellig. De mildere weersgesteldheid had zeer velen naar buiten gelokt en de gelegenheden, om te genieten van een aangenaam zitje en van mooie muziek, waren bij zonder goed bezocht. In het Grand Hotel werd een mooi concert gegeven door het Wiener Damen Orchester, directie B. Redlich; door de talrijke bezoekers werd dankbaar genoten van wat het ge varieerd program te genieten gaf. Binnenkort zal de nieuwe muziek tent, waaraan deze week de laatste hand wordt gelegd, in gebruik wor den genomen. Het gerucht loopt.dat de stafmuziek van het zesde regiment uit Breda daar het eerste concert zal geven. Het bezoek aan het Strandhotel was eveneens zeer grootdaar werd door de dameskapel „Hollandia" een mooi program op verdienstelijke wijze afgewerkt't was wel te verwachten, dat aan deze kapel een druk bezoek zou ten deel vallen. Ook het Badpaviljoen was den ganschen avond goed bezet. Door den Commissaris der Konin gin is aan de vereeniging „Vlissingen Vooruit" voor de huisvlijttentoonstel- ling alhier een verguld zilveren me daille beschikbaar gesteld. Met den mailtrein kwam heden uit Hamburg hier aan H. K. H. de Kroon prinses van Griekenland, die met de aansluitende dagboot haar reis naar Engeland voortzette. Hr.Ms. monitor „Reinier Claeszen", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. H. Voorthuijsen, vertrok hedenmorgen naar Ter Neuzen tot voortzetting van den oefeningsiocht. Bij Kon. besluit van 1 dezer is be noemd tot ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerech ten in het arrondissement Middelburg, ter standplaats Middelburg, mr. M. D. K. S. van Lier, advocaat en procureur te Utrecht, en tot kanton rechterplaatsvervanger in het kanton Oostburg, met ingang van 20 dezer, mr. P. J. van Bortel, advocaat en procureur te Oostburg. Men schrijft ons uit Middelburg Zaterdagavond, den laatsten ker misavond, heeft alhier een zeer droe vig ongeluk plaats gehad. De 18jarige dienstbode R. G., af komstig uit Veere, die sedert enkele dagen dient bij de familie v. P. aan de Loskade alhier, had zich door een paar vriendinnen laten overhalen om mede naar den stoomcaroussel te gaan. Toen zij daar was, raakte zij beklemd tusschen een paard en een bootje. Zoo direct de caroussel stil stond verliet zij de inrichting en begaf zich op straat. Het meisje kon echter niet verder komen dan de stoep van den winkel van den heer Van Aartsen, waar zij in elkaar zakte. De ongelukkige werd bij den heer Van Aartsen binnengebracht en dok ter Verheiden gewaarschuwd, die slechts den dood kon constateeren. Vermoedelijk heeft een inwendige verbloeding plaats gehad. Dat is dus het tweede ongeluk tijdens de kermis, want op 28 |u!i, den eersten kermisdag, werd een zesjarig jongetje door een postwagen aangereden en overleed aan de ge volgen. Verder had de kermis een zeer kalm verloop wel werden meerdere beschonken personen tijdelijk opge borgen, maar ernstige feiten kwameij niet voor. Gisterenavond werd in den tuin van het Schuttershof een concert ge geven door de Société royale „Les amis de la Concorde" van Nivelles, directeur de heer Paulin Marchand, leeraar aan de Kon. hoogere muziek school te Brussel. Door het talrijk opgekomen publiek werd het keurig afgewerkte programma met onver deelde aandacht gevolgd. Dit muziek korps, dat reeds vroeger hier een concert gaf, staat zeer hoog en zoowel de beschaafde klank als de ryihmische zekerheid, doen den hoorder welda dig aan. Met het spelen van het Neder- landsche en Belgische volkslied werd het concert besloten. Na afloop keerde het gezelschap al spelende terug naar het hotel „du Commerce" aan den Stationsweg. Heden hebben de Belgen in een achttal rijtuigen een rijtoer door Wal cheren gemaakt. In den nafcht van Zaterdag op Zondag werd alhier een poging tot inbraak gepleegd bij een bewoonster der Koningstraat. Niets werd echter ontvreemd. Gisterenavond werd de Winter- straat en omgeving in rep en roer gebracht doordat eenige belhamels het noodig oordeelden om de wo ning van S. W., een vrouw van ver dachte zeden, die met haar huisge- nooten onder den invloed van ster ken drank verkeerde, te gaan bom bardeeren met graszoden en andere projectielen. De ruilen werden stuk gegooid, gordijnen in flarden ge scheurd en ook verder in de kamer werd groote verwoesting aangericht en o. a. de gaskroon vernield. De politie herstelde de orde en zoekt ijverig naar de tot nu toe onbekende daders. De bewoners der vernielde woning waren blijkbaar niet erg geschrok ken, want zij zetten hun drankpartij op den zelfden voet voort. Tot schatters der pachtwaarde van gronden in den Thoornpolder zijn door Ged. Staten en door de arron- dissements-rechtbank te Middelburg, alsmede door den dijkraad voor de waterkeeriug van den calamiteuzen Vlietepolder benoemd respectievelijk de heeren L. Maas te Kortgene, G. Minderhoud Pz. te Borsseien en j. L. Marcusse te Wissenkerke. Men schrijft ons uit Arnemuiden Het belooft voor onze gemeente a. s. Vrijdag bij gelegenheid van de installatie van den nieuwbenoemden burgemeester den heer mr. H. F. Lantsheer, een ware feestdag te worden, 's Morgens heeft een be deeling der armen plaats, 's middags de officieele installatie ten raadhuize, verder worden volksfeesten georga niseerd, en muziek gemaakt, terwijl het feest met een vuurwerk zal worden besloten. Aan den eervol ontslagen licht- wachter bij de verlichting op de Westerschelde te Groede, A. Burgers, is bij Kon. besluit een pensioen verleend, ingaande 1 April 1910, ter bedrage van f 176 's jaars, te genieten boven het hem toegekend pensioen van f 330 's jaars als ge wezen korporaal-stoker bij de zee macht. Men schrijft ons uit Ter Neuzen De heer M. J. P. Mijnsbergen, opziener der visscherij-politie alhier, is op de tentoonstelling te Brussel bekroond met de bronzen medaille voor eene door hem ingezonden en vervaardigde Bergen op Zoonische ansjovis weervisscherij, met de be- noodigde vischtuigen in miniatuur. Er bestaan in Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen ernstige plannen om te komen tot ééne groote vereeniging van paardenfokkers, ten doel heb bende een jaarlijksche tentoonstelling en markt te houden van Belgische of gekruist Belgische paarden. Samen werking wordt daartoe gezocht tusschen de bestaande vereenigingen op het gebied van de paardenfokkerij in Oostelijk- en Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Ouwerkerk (classis Zie- rikzee, door ds. A. Groeneveld. te Nocrc-Zijpe. Ger. Kerk n. De heer C. P. de Kruijter, cjiiJ. te Middelburg, heeft het beroep naar de Geformeerde gemeente te Oostkapelle aangenomen. Tweetal te Meliskerke: ds. A. H. Nieboer te Lollum en ds. K. Veen te Oostburg. Dr. A. Kuijper jr., predikant bij de Ger. Kerk alhier, die, zooals wij reeds hebben gemeld, Zondag 11 September afscheid van zijn gemeente te dezer stede zal nemen, zal op 18September in zijn nieuwe gemeente te Rotterdam bevestigd worden door Ds. C. B. Bavinck. Het bericht, dat ds. A. Merkelijn te Schoondijke is benoemd tot pre dikant bij de protestantsche gemeente in Ned. Oost-Indië wordt door den betrokken persoon zelf geheel uit de lucht gegrepen genoemd. Voor de akte Engelsch, lager onderwijs, is te 's Gravenhage ge slaagd mej. G. A. M. de Liefde te Middelburg. Omtrent de aanleiding tot den moordaanslag van den student te Groningen, waarvan wij in ons vorig' nummer reeds onder „Laatste Berich ten" melding maakten, verneemt het „Hbld." het volgende Tusschen de beide jongelui be stond sedert anderhalf jaar een lief desbetrekking. De ouders waren er echter tegen. Zij meenden, dat de betrekking nu drie maanden geleden was afgebroken. Uit een bij toeval door de moe der ontvangen brief, gericht aan haar zoon, bleek het tegendeel. De moeder zond den brief op naar den vader van den student, die tijde lijk in Groningen verbleef. Deze onderhield zijn zoon, die Vrijdag avond niet op zijn kamer terugkeerde maar pogingen deed het meisje te spreken te krijgen, waarschijnlijk om haar voor te stellen om samen te sterven. Een voorstel, dat hij 3 maan den geleden haar ook had gedaan. Het gelukte hem pas Zaterdag morgen haar te treffen en verzocht haar mee te gaan, omdat zijn vader haar wenschte te spreken. Zij vol deed aan het verzoektoen zij ter hoogte van het Boschhuis waren ge komen, aan den Heerewegen zij niet wilde toegeven aan zijn herhaald voorstel om te samen te sterven, greep hij een revolver uit den zak en schoot die op haar af. Zij vluchtte doch werd door hem achtervolgd, hij deed nog drie schoten die haar troffen in den rug en zijde. Twee werklieden wilden hem grij pen, weer schoot hij nu op een zij ner vervolgers. Daarna richtte hij het wapen op zich zelf en schoot zich een kogel in den rechter slaap. Hij overleed spoedig na aankomst in het academisch ziekenhuis. De toestand van het meisje, de 18-jarige Annie Verkerk, is ernstig. Terwijl de moeder, een weduwe, uit werken was, is in de Terwesten- straat te 's Gravenhage een 4 jarig knaapje door een verhuiswagen over reden en gedood. Het kind was met een drietal makkertjes op een hefboom, die onder den verhuiswagen was be vestigd, geklommen. Toen hij er evenals de drie andere knaapjes af sprong, werd hij door een der achter wielen van den stapvoets gaanden wagen gegrepen, met het treurige gevolg, dat het wiel hem dwars over het lichaam ging, zoodat het kind onmiddellijk dood was. Nabij Wa- geningen is uit den Rijn gevischt het lijk van een de vorige week Zondag te Arnhem verdronken persoon. Te Broek-op Langendijk zijn twee jongetjes al spelende te water geraakt en verdronken. De ouders der kin deren, die beiden pl. m. 3 jaar oud waren, wonen in eikaars nabijheid. Door het steken van een insect kreeg een arbeider te Zoelen bloed vergiftiging aan het hoofd welke een ernstige operatie noodzakelijk maakte. Zijn toestand is thans zoo, dat men hem in het leven hoopt te houden., Een arbeider woonachtig te Tiel, doch werkzaam in Duisburg, is aldaar met het hoofd in een machine geraakt, tengevolge waarvan de dood dadelijk volgde. Te Opijnen is een 6 jarig knaapje in de Kil, een rivierboezem, verdronken. De moeder, die haar kind nasprong, werd met groote moeite gered. Een mijnwerker te Schaes- berg (Limburg) is in de mijn Oranje Naussau II, waarschijnlijk door af vallend gesteente, gedood. De man was gehuwd en heeft eenige kinderen. Sedert Donderdag wordt een 7 jarig knaapje te Amsterdam vermist. Vermoed wordt dat het kind aan het water van de Lijnbaansgracht heeft gespeeld en in een onopgemerkt oogenblik daarin is gevallen en ver dronken. Te Haarlemmermeer heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl drie timmerlieden bezig waren met het stellen van nieuwe bergroeden en de kap daartoe hoog opgebracht was, bezweken plotseling een paar oude roeden, waardoor de kap naar beneden kwam. Deze kwam terecht op het lichaam van een man bij het stellen der roeden werkzaam. Eerst na drie kwartier kon men den man uit zijn positie bevrijden, terwijl hij de hevigste pijnen leed. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Het bleek dat de ongelukkige in de heupstreek zwaar gekneusd was, ter wijl het dijbeen van boven gebroken was. Zijn toestand is zorgelijk. De Amsterdamsche politie gaat voort met haar nieuwe methode van vervolging der speelhuizen. Ditmaal heeft zij haar aandacht gevestigd op de „Sporting-Club", Papenbrugsteeg. Zaterdagnacht te ongeveer halfvier werden degenen, die de inrichting verlieten in de Warmoesstraat door rechercheurs staande gehouden en uitgenoodigd mede te gaan naar het politiebureau St. Pietershal aan welke uitnoodiging voldaan werd. Daar werden zij door den hoofdinspecteur van de recherche gehoord met name ten aanzien van het openbaar zijn van het speelhuis. De verhooren in 't geheel werd een tiental personen ondervraagd gaven ook hier weer de overtuiging, dat men met een openbaar speelhuis te doen had. Trouwens de houder, moet zulks zelf erkend hebben Binnenkort zal dus ook hier wel „bevel tot sluiting" worden aangeplakt. Een tweetal jongelui, die per fiets het Vondelpark te Amsterdam doorgingen, werden Donderdagavond omstreeks 9 uur, op een oogenblik omringd door een groepje opgeschoten jongens, van 17 tot 20 jaar, die hen van de fiets aftrokken, éen een klap op den neus gaven en den hoed van het hoofd sloegen, den ander een slag tegen het hoofd gaven. De aan gevallenen sloegen pootig van zich af, maar konden het tegen de over macht niet volhouden. Gelukkig kwa men spoedig een paar surveilleerende politieagenten, die een tweetal van de jongens medenamen naar het politiebureau. Wat het geval bijzonder ergerlijk maakt, is dat de bende bestaat uit jongelui, meest van burgerhuize, die in verdenking staat meermalen der gelijke straatschenderijen in het Von delpark te hebben uitgehaald. De politie kent nu de namen van enkelen der deugnieten, en naar ver wacht mag worden, zal zij het onder zoek zoo scherp leiden, dat eens een erstig voorbeeld gesteld wordt. Het hek van een der bruggen over den Singel te Amsterdam, werd door een woestrijdenden automobiel gedeeltelijk vernield. Daar het hek echter van zeer sterke constructie was, bleef de auto er letterlijk in hangen, halverwege over 't water. Ongelukken kwamen daardoor niet voor. Sink's toestel moest den auto mobiel weer „op de been brengen" hij had nagenoeg geen averij. Een vischventer van IJmuiden welke bezig was in het Krom zijn visch aan den man te brengen, had zijn twee honden los bij de karloopen. Op eens stoof een der honden op een poes af en kreeg haar in den nek te pakken, ook de andere hond vloog toe en wat de man en de toege snelde vrouwen ook deden, de hon den lieten poes niet los, zoodat zij letterlijk van een werd gereten. De juffrouw aan wie poes toebehoorde, viel, op het gezicht hoe poes werd toegetakeld, flauw. Een Belg huurde, een week of drie geleden, bij een bewoner op de Heerenmarkt te Amsterdam een ka mer. Hij was vergezeld van een jonge dame en vertelde, dat hij op de huwelijksreis was. De bewoner der Heerenmarkt gaf blijk van zijn groote vertrouwen in den zuidelijken broe der door hem en zijn vrouwtje een kamer af te staan, waar ook een linnenkast stond met de kostbaar heden. Dat vertrouwen bleek zeer misplaatst te zijn, want dezer dagen was het jonge paartje plotseling verdwenen met de kostbaarheden uit de linnenkast. Den ontnuchterden kostbaas bleef niet anders over dan zijn beklag te gaan doen bij de po litie en deze slaagde erin, het jonge paartje op te sporen en aan te hou den. 't Bleek uit het onderzoek der politie, dat de Belg in het geheel niet op de huwelijksreis was, maar naar Holland was gekomen om er als meubelmaker werk te zoeken. Tevens bleek dat de man zich te Amsterdam verleden week aan diefstal van een rijwiel had schuldig gemaakt. Een bank-van-leening-briefje voor dit rijwiel, werd op hem bevonden. Hij beweerde, dat het rijwiel zijn eigen dom was geweest, hetgeen echter niet klopt met de verklaring van zijn gezellin dat hij nooit een fiets be zeten heeft. De Belg is voor den officier van justitie geleid, en zijn ge zellin als vreemdelinge zonder middel van bestaan over de grenzen gezet. Noodweer in België..J Over het middelgedeelte van Beinji hebben Vrijdag zware onweders L, woed. Vooreerst wordt uit den omtrek van Aalst gemeld dat daar een on. weer heeft gewoed, waarvan de hevig! heid alie denkbeeld te boven gaat. groote hagelsteenen gemengd strooni- de het water in massa uit de Inch] zoodat de veldvruchten uit den grond werden gerukt en weggedreven. In de vallei van Borsbeke zij» huizen overstroomd en de ontwortel^ boomen zijn bij honderden te tellen In een kasteel werd een meid door den bliksem omver geworpen en op den steenweg van Aalst sloeg hij een koetsier van zijn bok, het veld in waar hij twee uren later met verlamd! ledenmaten en gebroken ribben vverèi teruggevonden. Bij menschengeheugen heeft men zulk schrikkelijk wee! niet beleefd. In Brussel is het Vrijdagavond ook zwaar weer geweest. Het was hall zes toen, na een schrikkelijken don- derslag, eensklaps het dak van hel groote huis op den hoek der Noor derlaan en Mechelschestraat in volle vlam stond. De bliksem was hier ingeslagen en had den brand gesticht. In een oogwenk omademden de vlam men heel 't dak en deze sloegen tevens uit de vensters der bovenste verdieping, een zoogezegd Fransch dak. Ónmogelijk te telefoneeren. Een politieofficier zond dan een agent naar den pompierspost van den Vlaamschen Schouwburg en toen er hulp opdaagde was, door, de uit breiding, die de brand genomen had het gevaar reeds zeer groot. Het gebouw van drie verdiepingen is beneden bewoond door verschei dene handelaars een kruidenier (wiens vrouw lam is,) een beenhou wer, enz., terwijl de eerste verdieping in gebruik is van een verzekerings maatschappij, welke in hare brand kassen voor verscheidene millioen titels had geborgen, die men ziek haastte in veiligheid te brengen. In de huizen rondom bevinden zich een Variété-schouwburg, verscheidene cinemas, enz. Spoedige hulp belette eene groote uitbreiding van den brand, en strenge maatregelen van veiligheid voorkwamen verdere on gelukken. Middelerwijl woedde het onweei met klimmende hevigheid voort, boomen omrukkend op de boelevards, takken afbrekend, kornissen en dak pannen neerwerpend, en beneden- plaatsen overstroomend, zoodat de burgemeester allerwege orders moest geven om hulp te brengen. Op som mige plaatsen was de overstrooming waarlijk onrustwekkend, als namelijk in de Hoogstraat, de Blaesstraat enz, Gelukkig hield de regen nog al spoedig op, zonder dat zou het een ware ramp zijn geweest. In de tentoonstelling sloeg de bliksem op den vlaggestok van de landbouwafdeeling en stak er de vlag in brand. De vlag werd echter door den regen gedoofd. Ook sloeg de bliksem op een tram vol volk die van de tentoonstelling terugkeerde. De stroom liep iangs de trolleystang tn den motor van het rijtuig en ver nielde dien. Men hoorde eene ont ploffing, men zag een lichtschijn, maar daarbij bleef het. Het onweer heeft overigens heel dei dienst der trams ontredderd De kassier Wider van het New- Yorksche filiaal der Rusissch-Chi- neesche bank, heeft zich dezer dagen uitgelaten hij door speculatis aai de beurs, 640,000 dollars verloor, Hij beweerde dat hij van dat gel» niets meer bezat. Teekenend vooi zijn speculatiewoede is dat hij op één dag toen de katoenprijs sterk daalde opeens 200,000 dollars ver loor. Woensdag moet Wider voor dt[ rechtbank voorkomen en men ver wacht dat hij op grond van zijl' eigen bekentenis zal worden ver oordeeld. Men meent intusschen ds1 er nog andere aanklachten tegen hem zullen worden ingediend. Een spoorwegon g e I ut! Een speciale trein van den premie' Laurier liep met een snelheid val zestig mijl per uur in de buurt va« Regina (Canada) op een goederen trein. De premier kreeg een hevig® schok en werd aan het been gekwetst- Graham, der. minister van spoor»'' gen, werd de knie ontwricht. andere passagiers kwamen er t® lichte verwondingen en den scP af. De stoker werd gedood. Volgens latere berichten even»" is geen enkel lid van hetgezelscM ernstig gewond. Ook Laurier's kne® zing is niet van ernstigen aard. reis behoeft niet te worden ond"' broken. Vrijdagmiddag werd te op den Boulevard Sébastopol wed"' om een politieagent doodgeschoM een tweede agent werd zwaar gi terwijl een voorbijganger, die litie te hulp kwam, eveneer- doodelijk schot ontving. Aanleiding tot dit bloedbad v woordentwist tusschen den bes van een auto en een aapjesk, wier voertuigen met elkaar in gekomen waren. Terwijl de voer zooals bij dergelijke geiegei gebruikelijk is, elkander uitscl stond een der beide jongelied in het aapje gezeten waren, op); den chauffeur een slag in het waarop de chauffeur een in de heid geposteerd politieagent t riep- Meteen notitieboekje in d naderde de agent om tegen den man, die den slag had toege proces-verbaal op te maken. Nog heeft de agent het rijtd bereikt, of de dader haalt een ri te voorschijn en lost „a bout p drie schoten op zijn slachtoffe een kogel in het hoofd getroffei de ongelukkige neder. Van de o verwarring gebruik makende, tr de dader en zijn gezel te vl Op den hoek van de rue Rt werd de man met de revolve een in civiel gekleed agent ge. Een worsteling ontstond, waa apache ook dezen agent met eei in het hoofd trof en hem op de zelf doodde. Een arbeider, c agent te hulp kwam, was niet kigerdoor twee kogels ge stortte ook hij doodeiijk gewon Wellicht zou de moordena ontkomen zijn, zoo niet een voorbijganger, die den du moord gezien had, den apac aangedurfd. Deze slaagde bet zijn drie voorgang:rs. Den moordenaar onmiddeil ijzeren greep bij den strot gr dwong hij hem zijn wapen werpen. Nu schoten infanten'? agenten te hulp en weldra - apache stevig geboeid. Slecf moeite kon men den ellendelin de woedende volksmenigte, d wilde lynchen, beschermen. De naam van den drie en t jarigen moordenaar is Arthur 1 hij is van beroep knecht aan Fransche abattoirs. Zooals de bandieten, die Parijs onveilig heeft hij bij de Zouaven in gediend. Vroeger maakte hij van de apachenbende van den ten George Langgraff, die in vecht met de politie gedooc Renard was reeds vroeger vt dene malen gestraft. Van de beide agenten was die op den hoek van de rue R getroffen werd, op slag dood dere agent, Richard, wordt Hotel-Dieu (ziekenhuis) verple kan misschien in het leven be worden. Van den arbeider, eerst de politie te hulp kwa de identiteit nog niet worde gesteld. Uit Namen wordt een bi slag gemeld in het naburige in de woning van den hée den broeder van den afgevaa Vermoed wordt, dat het genu tegen den laatste en dat ook anoniemen brief, welken Boel dagen geleden ontvangen h waar hij met den dood bi werd, de afgevaardigde bedoel De heische machine is d| onbekend gebleven persoon door het geopende raam slaapvertrek geslingerd, do- plofte niet, waarschijnlijk ten van den regen. Een paar uur later had een dige ontploffing plaats in de villa gelegen autogarage, bleek een bom te zijn gewoi met meer succes. De auto was verbrijzeld, de muur gedeeltel geslagen, terwijl in den grone werden gevonden van ruim een meter diepte. De politie denkt aan een p h]ke wraakoefening en hoo] oehuip van den anoniemen b dader op te sporen. Volgens berichten uit uilen de toch reeds hooge ?n J?e* vleesch eerstdaags 11- Percent hooger word Publiek zal niet alleen da J. maar de slagers zeiver hptoPercent meer dan thans netelen yoor het slachten van I h„t 6 .'aSersbond is overtui Ifikh "lge middel om uit d< ™en.te geraken, gezoc. eren™" 'n het openstellen lande P V00r den invoer van eenrfp Vee' daar Duitschia ten v,ë T oplevert, voor de een ,fp" vleeschverbruiker: de erz°ekschrift in dien ge verz ueering gezonden en geliik ai m°cht worden afg tullen vele ffls 'S geSChiJ vete slagers geruinee

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2