fe :-h ff If i: fit* iflÉI ilfllf ill! M lupine het meest behoeftemen strooie 4 a 6 baai patentkali uit. Kaïniet wordt, kort te voren aangewend, slecht ver dragen 't chloor kan op de ontkie ming nadeelig werken. Kali- en phosphorzuur mest worden met den stoppel ondergebouwd. Een versche kalkbemesting werkt vaak verkeerd, alleen een matige gift geeft soms een gunstig resultaat, maarzulkeen matige gift komt reeds in 't slakksnmeel voor. Enting met aarde een kar of 6, 7 van vroegeren lupinen-akker kan noodig zijn en is in ieder geval 'nuttig. Vlissingen., 3 Augustus. Te 's Gravenhage slaagde gisteren voor acte A Engelsch M. O. onze stadgenoot de heer K. Muldervoor acte Fransch L. O., de dames A. J. Pouwer te Middelburg en S. A. Da- vidse te Koudekerke en de heeren M. C. Casteleijn en j, Kosten, beiden te Zaamslag. Geslaagd voor het toelatings examen aan de Rijks Vroedvrouwen school te Rotterdam, mej. M. Wijnia alhier. Gisteravond is alhier binnenge komen de Engelsche driemastschoener „Fanny" van Antwerpen om een lading ijzer in te nemen aan de Electro Tinfabriek. Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting der zaak tegen L. van B, 65 jaar, marskramer, zonder vaste woonplaats, beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met iemand beneden den leeftijd van zestien jaar. Men schrijft ons uit Ter Neuzen Zekere P. P. van G. wist Maandag in connectie te komen inet eenige ma trozen van het stoomschip „Helena" en bracht bij hen aan boord den nacht door. Door gestommel werd een der matrozen gewekt en bij onderzoek bleek hem, dat Van G. vertrokken was, doch tevens, dat zijne portemonnaie was verdwenen, wat ook het geval was met die van een andere matroos. Terstond werd aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek in stelde en een groot deel van het vermiste geld op Van G. terugvond, tegen wien proces-verbaal is opge maakt. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder maakte het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden" een tocht door de stad, vergezeld van eene talrijke menigte, die zich bij het fraaie zomerweer uitstekend amu seerde. Verslag omtrent den toestand der visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen. Uit het dezer dagen in druk ver schenen verslag omtrent den toestand van bovengenoemde visscherijen over 1910 blijkt dat de visscherij dat jaar over het algemeen zeer matige re sultaten heeft opgeleverd, maar dai de oesterkweekers datzelfde jaar kun nen begroeten als 't gloren van een nieuwen dageraad. In geen jaren is hun afzet zoo groot geweest als in het najaar van 1909. Daarenboven kan men door de instelling van controleurs dit jaar voor het eerst met vrij groote zekerheid een opgave doen van het aantal der verzonden oesters. Daaruit blijkt dat er 75,000 oesters zonder en 3, 644, 540 met certificaat verzonden zijn. De verpachtingen van perceeien 15 Juli te Zierikzeeen 14 December te Bergen op Zoom gehouden brachten f 398,883,44 op tegen f352,448,60 in het jaar 1908. Het bacteriologisch onderzoek door den heer J. A. Heijman in het labo ratorium te Bergen op Zoom werd geregeld voortgezet en gold in t909 voornamelijk de oesterputten te Tho- len en Yerseke. Dat meer en meer het groot belang der door het visscherijbestuur uitgegeven certifi caten van onbesmetheid zoowel door koopers als verkoopers van oesters wordt ingezien bewijst de toename dier certificaten in 1909 en wel van 58,660 in 1908 tot 76,580 in 1909. De voortdurende jacht op zeehonden doet hun getal op de Schelde in de Zeeuwsche stroomen geregeld ver minderen, zóodat kudden van 80 tot 100 stuks niet meer voorkomen. De vaartuigen die met consent ver schillende takken van visscherij uit- uiioefenen, daalden in 1909 van 890 tot 862. De heer J. H. Colbers te Grauw is bestemd voo: Je.i ln liiclua iicast, om te worden benoemd tot onder wijzer der 3e ki. bij het openbaar Europeesch lager onderwijs in Ned.- Indië. KERK- EM SCHOOLMiEWS. Ned. Herv. Kerk. Bij besluit van het class, bestuur van Goes, goed gekeurd door het Prov. kerkbestuur van Zeeland, is Kamperland, tot nu toe een deei uitmakende van de Ned. Herv. Gemeente Wissenkerke en Geersdijk, tot eene zelfstandige gemeente verklaard. Verkoopingen en Aanbestedigen. Bij de heden gehouden aanbeste ding van brandstoffen voor de mili taire gebouwen in het garnizoen alhier werd ingeschreven door de heeren Bijleveld, Visser en Vader. Voor steenkolen per 100 K. G. resp. f 1.03, f 1.02, f 0.98; voor cokes per H. L. resp. f 0.60, f 0.60, f 0.60; voor lange turven per 100 stuks resp. f 1.00, f 1.00, f 1.00; voor vuurmakers per 100 stuks resp. f 0.20, f 0.18, f 0.19 voor Ruhrsluk- ken per 100 K. G. resp. f 1.14, f 1.16, t 1.10; voor kachelhout per 100 bos resp. f 0.70, f 0.65, f[0.65voor briquetten per lOOstuks resp. f2.00, f 1.80, f.180; voor anthraciet per H. L. resp. f 1.46, f 1.35, f 1.35. Sedert Vrijdag, 29 Juli jl. is de boekhouder van een der te De Bilt gevestigde fabrieken er van door ge gaan, met medeneming van het ter uitbetaling in de fabriek aanwezig zijnde ioon der werklieden, en het geld van het werklieden ziekenfonds tot een bedrag van plm. f 500. De boekhouder, W. T. S. genaamd, 24 jaar oud, was sedert Januari jl. aan de fabriek werkzaam en was tevoren belast met de uitbetaling van het arbeidsloon. Hij verliet op den dag van zijn vertrek des namiddags om 5 uur de fabriek kocht in Utrecht waar hij woonachtig was, een flanel len costuum, gebruikte in der haast bij zijn hospita het middagmaal, en zeide bij het heengaan„Als ik van nacht om 12 uur niet meer thuis kom, kom ik niet meer terug." Sinds dien heeft men hem niet meer gezien. On weder. Boven Amster dam ontlastte zich gisterenmiddag te halfdrie een kort, doch vrij hevig onweder, gepaard met eenovervioe- digen regenval en hagel. Sommige straten waren weer eenigen tijd bijna onbegaanbaar, zooveel water stond er. Gisterenmiddag is de bliksem geslagen in eeti hoeve te Beetspolder. Het verbrandde was verzekerd. Ongelukken. Het 4jarig zoontje van de wed. A. K. te Nieuw- poort is uit een bootje te water ge vallen en enkele minuten daarna le venloos opgehaald. Gistermorgen is een inwoner van 's Gravenhage, die een eindweegs voorbij de strand- battarij te Scheveningen een bad in zee was gaan nemen, maar zich te ver had gewaagd, verdronken. Te Wolfaartsdijk is een landbouwer door een dorschmachine gegrepen en zoo danig gewond dat de ongelukkige, die 46 jaar is, kort daarop is over leden. Een zijner beenen was tusschen de voet en de knie totaai vermorzeld. Het 1 kg a rig dochtertje van een landbouwer te Weert, kreeg Zaterdag ai spelende en ketel kokende soep over haar lichaam. Het bekwam daarbij zulke hevige brandwonden, dat het gisterenmorgen aan de ge volgen is overleden. Van een bedrieger, die bedrogen werd. - 't Regende al dagen steeds maar door, alsof er geen eind aan komen zou. De wegen om de stad werden als in een mod derpoel herschapen. Toch waagt een enkele fietsrijder zich nog op den weg naar Leiden. Doch hij bleef enkeling. Echter bij de kromming van den weg gekomen zag hij voor zich uit nog enkele fietsrijders, oogen- schijnlijk niet bij elkaar behoorende, daar zij ook op tamelijken afstand van elkaar reden. Even aan-ttappen en trachten kennis te maken, dan viel de weg niet zoo lang. Toen hij den achtersten had ingehaald, trachtte hij door middel van „het slechte weer en de aanhoudende regens der laatste dagen", een gesprek aan te knoopen, wat hem dan ook werkelijk gelukte. Intusschen trapten beiden verder. De voorsten stapten af bij een kle m\ gewoon uitziende boeren woning gingen naar binnen, na hun fietavii legen den muur te hebben gezet. Ook onze man en zijn nieuwe „vriend" kwamen aan het huis, waar zij ontdekten, dat wel een hartver sterking was te krijgen. De „vriend" stelde dan ook voor even aan te leggen, 't geen onze man zonder weifelen aannam. Zoo zaten beide tweetallen eenigen tijd te pra ten, toen een van de mannen van het eerste tweetal een „spelletje" ging doen met de kaarten. Eerst rustig, dan werden ze wat luidruch tiger, tot eindelijk de nieuwe „vriend" van. onzen man opmerkzaam werd, en eens ging kijken. Na eenige „spelletjes" te hebben toegekeken, werd hij uifgenoodigd ook eens mee te doen. 't Was met zijn drieën of vieren veel gezelliger. Even weifelde de nieuwe „vriend", dan vraagt hij iets en zet een gering bedrag. „Een, twee, drie, waar ligt Ruiten boer denkt de man even, wijst een kaart aan en heeft gewonnen. Zoo werden nog eenige „spelletjes" gedaan, dan werd ook „onze man" uitgenoodigd, een spelletje mee te doen. Kom, zegt z'n „nieuwe vriend", beproef het ook maar eens, ik heb al driemaal gewonnen jij kan toch ook geluk hebben. Onze man iaat zich niet lang noo- den en doet een „spelletje" mee. Maar reeds bij zijn derde „spelletje" heeft hij al wat hij aan geld bij zich had, verloren. Even laat hij vertwijfeld het hootd hangen, dan vraagt hij of de „heeren" soms een bankbiljet kunnen wisselen. Deze vraag wordt door het eerste tweetal bevestigend beantwoord. Onze man zal even naar buiten gaan, om het geld, dat in zijn „zadel- tasch" zit, te halen en als hij weg is, lucht een van het drietal zijn genoegen, door een hartgrondig ,,'t Gaat goed Hein". Maar de vriend, voor wien het minder goed ging, blijft wei wat lang weg. Als eindelijk het drietal gaat kijken waar hij toch blijven mag, blijkt, dat er in den geheelen omtrek geen levend wezen te bespeuren valt, en van de vier fietsen zijn er nog maar twee over. Wat was er intusschen gebeurd „Onze man", die ongeveer vijf gulden verloren had aan dit drietal, vond het waarschijnlijk billijk, dat hij voor die vijf gulden althans wat kreeg: hij had uit de fietsen van de „heeren" de beste gekozen en was er daarmee „stil van door gegaan." De eerste kermisdag te Haarlem is nogal rumoerig geweest, 's Nachts bij de sluiting kreeg een groepje jongelui op de Groote Markt twist met eenige minder gunstig bekend staande lieden, waarbij een 23jarig persoon die volgens sommigen met de ruzie niets had uit ie staan, een messteek in de rug kreeg waardoor een iong ge raakt is. De gewonde is naar het gasthuis gebracht. Zijn toestand is ernstig De „Arnhemsche Crt." vertelt van een kalkoenschen haan, die niet alleen zes kuikens heeft uitge broed, doch op uitstekende wijze voor z'n kindertjes zorgt. Een flesch, waarin een briefje, werd door een jonggehuwd paar uit Arnhem in Zwitserland in den Rijn geworpen. In 14 dagen tijds heeft de flesch de reis van Zwitserland naar Rheden afgelegd. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag brak te Gemert door onbekende oorzaaK brand uit op een bouwmanshoevt van Katha Pennings op den Lodderaijk. Een kaif kwam in de vlammen om, be nevens al het hooi en ongeveer de helft van de rogge-oogst. Assurantie dekt de schade, Gisteravond 10 uur woedde een felle brand in de parfumerie-werkplaats der firma De Haan en Roos te Rotterdam. Eerst na verloop van een uur was de brand gebluscbt. De werkplaats en de eer ste verdieping brandden geheel uit. Verzekering dekt de schade. Te Bennekom is gisteren het bóeren- plaatsje van B. G. afgebrand. Niets kon gered worden. Het vuur is waar schijnlijk ontstaan door baldadigheid van een 7jarig kleinkind. Ailes was verzekerd. Een juffrouw, die onbekend wenschte te blijven, kreeg Zaterdag avond in haar winkel aan de Schiet baanlaan te Rotterdam bezoek van een man, die naar een adres in genoemde straat vroeg, waar hij een gedeelte eener erfenis moest halen. Zeer toevallig natuurlijk kwam een man binnen, die een stuk goed bij zich droeg, De eerst gekotnene vond dien lap zoo mooi, dat hij onmiddellijk gevoelde het goed te koopen, waar naar de drager van den lap wel ooren had. De koop werd voor f 18 gesloten. De erfgenaam echter had geen geld genoeg, waarom hij de juffrouw verzocht het goed in bewaring te nemen en het noodige geld te leenen. Bereidwillig als zij was gaf de juffrouw de 18 gulden, waarop beide mannen zich verwijderden. De be wuste erfgenaam echter moet nog de f 18 komen terugbetalen en de juf frouw in kwestie zit met het goed, dat bij onderzoek van minder waarde bleek. In de maand Juli zijn in de haven van Hamburg aangekomen 1496 schepen metende 1,025,811 ton, tegen 1753 schepen metende 1,102,839 ton in Juli 1909. Er is dus een ver mindering inet 257 schepen en met 77,028 ton. Dé cijfers van de havenbeweging over de zeven eerste maanden van 1910 en 1909 zijn (met herleiding van de Antwerpsche cijfers, om ze metde andere vergelijkbaar te maken): Hamburg: 1910 9760 schepen en 7,185,003 ton in 19099704 schepen en 6,978,976 ton. Er is dus een ver meerdering van 56 schepen en 206,027 ton. Antwerpen: 1910 3931 schepen en 6,227,630 ton; 1909 3725 schepen en 5,882,557 ton. Er is dus een vermeerdering van 206 schepen en 345,073 ton. N. Water weg 1910 5624 schepen en 6,346,058 ton; 1909 5157 schepen en 5,710,133 ton. Er is dus een vermeerdering van 467 schepen en 635,925 ton. De .scheepvaartbeweging van den Nieuwen Waterweg heeft dus in de zeven eerste maanden die van Ant werpen met 188,428 ton overtroffen, terwijl het verschil ten gunste van Antwerpen over de zes eerste maan den nog 95,671 ton bedroeg. In den Harz zijn twee jonge dames, die te Suderode logeerden, op een wandeling tusschen Magde- sprong en Aiexisbad door twee jonge mannen overvallen, die haar onder bedreiging met hun revolvers dwongen geld en kleinoodiën uit te leveren- De beide mannen namen, toen hun overval gelukt was, per rijwiel de vlucht, maar niet lang daarna werden zij bij Meisdorf ge arresteerd. De gestolen portemonnaies en sieraden waren nog in hun bezil. Een bloedige wraak werd ge nomen door een Californischen brandweerman te San-Diego, die wegens insubordinatie ontslagen was. Hij maakte valsch alarm in de ka zerne en doodde, toen zijn vroegere kameraden verschenen, een van hen door een revolverschot, terwijl hij een tweeden doodelijk en een derden zwaar verwondde. Vervolgens slaag de hij er in, steeds zijn vervolgers bedreigend, naar zijn huis te ontko men. Hier greep de woesteling een stok waarmede hij zijn vrouw en kind dood ranselde om daarna weer, geholpen door de duisternis, te ont snappen. Een detachement politie vervolgde hem en bracht hem in het nauw, waarop hij zich, op het punt gegrepen te worden, een kogel door het hoofd joeg. - Het schenken van gratie aan Graby, den moordenaar van de be jaarde weduwe Gouin, wordt nog op heftige wijze in de Parijsche pers gecritiseerd. Thans wordt gemeld, dat hem gratie geschonken werd, wijl in zijn familie krankzinnigheid erfelijk voorkwam. Drie van zijn naaste bloedverwanten zijn in een krankzinnigengesticht gestorven. Ook de geestestoestand van den moorde naar werd, eer de moordzaak door het gerecht behandeld werd, onderzocht, niet door een psychiater, maar door een militairen dokter, die de waan- zinaanvallen van Graby kende, maar hem desniettemin toerekenbaar achtte. De Berlijnsche brievenbesteller Bergmann, die er met een som van 50.000 mark van door ging, is, gelijk reeds bericht werd, in een hotel te Berlijn gevangen genomen. Het groot ste gedeelte van het geld vond men nog in zijn bezit. Door een huur koetsier, die Bergmann gereden had, kwam de poiitie hem op het spoor. Zij onderzocht, terwijl hij uit was zijn koffer in het hotel, vond daarin de bewijzen van zijn schuld en toen Bergmann, die onder een valschen naam in het hotel logeerde, 's avonds laat thuis kwam, werd hij in zijn kamer door de politie in hechtenis genomen. Bij de overtuigende bewij- van zijn schuld bekende hij onmiddel lijk. Hij had den volgenden dag naar Hamburg willen reizen, om daar scheep te gaan. Hij ontkent den diefetal lang van te voren te hebben beraamd. Eerst toen hem was opgedragen die groote som gelds van het eene lokaal naar het andere te brengen, is hij op de gedachte gekomen zich daarvan mee ster te maken. Dat de fortuin zich niet altijd houdt aan de haar toegeschreven gewoonte van haar gaven te schenken aan degenen die reeds veel bezitten, blijkt u:t het volgende lijstje van lo terij-prijswinners, uit den laatsten tijd dat wij in een Engelsch blad vinden' een Fransch leidekker f 480,000, ee. ketelmaker f 480,000, een buffetmeisj» 480,000, een boerenarbeider f 240,000 een klerk f 240,000, een machinia f240,000, een keukenmeisje f 120,000 een meid-alleen f 120,00, een boa' f96,000 en een vischverkoopet f 288,000. De groote prijs der tomboljp van de internationale tentoonstelling te Brussel 200,000 francs jsM bij de trekktng van 26 Juli gevallen op no. 16353. Tot duverre had dt winner van dien prijs zich niet aan gemeld, maar nu is er iemand komen '4 opdagen, een hoefsmid uit Renesse die meent dat een half verbrand lot' flR hetwelk hij in zijn bezit heeft, wel hel gelukkige nummer wezen kon. Hij had dat lot gekocht, in den zak gestoken en niet lang daarna in dienzeifden zak een nog brantiende pijp gestopt. Door die pijp was ei een gat in zijn jas gebrand en heb tentoonstellingslot was voor een groot deel verteerd. Het nummer (dat dj hoefsmid niet had genoteerd) is niet geheel meer te ziener is alleen nog 353 van te lezen. De arme man is wanhopig overhel ongeluk. - De grootste nieuwonl- dekte oliebron. De „Scien tific American" geeft eene beschrij ving van de in Maart I. 1. ontdekte „wonderbaarlijke oliebron", die de grootste is in Caiifornië, en misschien de overvloedigste van alle tot n« toe op de wereld bekende bronnen, Genoemde petroleumbron bevindt zich te Lakeview, in het Maricopa- veld, op 40 mijlen ten Zuid-Oosten van Bakersfield. Zij begon te spuiten op 15 Maart 1. 1. en met uitzonde ring van één dag, waarop de bros gedurende acht uren door zand ver stopt bleef, vloeide de petroleum onafgebroken tot den 31 en Maatl, met een opbrengst van 42.000 vaten olie per etmaal. Sedert dat tijdstip bedroeg de dagelijksche opbrengst 42.000 a 45.000 vaten. De straal olie is zoo krachtig, dat hij in den vorm van een kolom tot op 80 M, boven den top der kraanloods stijgt, die zelf 28 M. hoog is. Het is na tuurlijk onmogelijk gebleken dezen straal op de gebruikelijke wijze (en in letterlijken zin) onder-dak te bren gen vandaar dat de oliestraal inde open lucht omhoog spuit* terwijl de nederplassende petroleum een uiige- strekten vijver romdom den straal vormt van meerdere honderden voeti lengte aan beide zijden van de loods, Volgens berekening van bevoegde vaklieken gelooft men dat de bron voorioopig nog verscheidene maanden met dezelfde kracht zal blijven spuiten, Zij is hoogst waarschijnlijk de over vloedigste van alle bronnen, en over treft verre de beroemde bron van Beaumont in Texas. Het boren zelf:tw van de bron ging met een eigenaardig toeval gepaard. Men had reeds ge- ruimen tijd vruchteloos gearbeid, esH daar de directeuren der betrokken maatschappij zeer ernstig begonneiH te twijfelen aan het welslagen huniw pogingen, besloten zij voorioopig Itelp werk te staken, en gaven ook ha® orders in deze richting. Het was loei drie dagen vóór het tijdstip waarop de bron geopend werd. Een dei opzichters echter stoorden zich, niet aan de gegeven instructies, enl boorde nog 47 voet dieper, toef plotseling een geweldige drukking van opgesloten gassen zich deed bemerken. Tegelijkertijd zagen tit arbeiders, dat stukjes steen en brok- aarde tot op honderden nieters hoogte in de iucht geslingers werden en onmiddellijk daarna steeg eet dikke straal petroleum door bet211 cM. wijde boorgat omhoog. Bij het boren van deze bron be reikte men de oliehoudende zandlage^ op een diepte van ongeveer 2001 voet, en daaronder liggen de kals lagen, waarin de petroleum lS ontstaan.Algemeen wordt aange nomen, dat de petroleum onts®1 door een distillatie-proces van ganische, waarschijnlijk dierlijks overblijfselen, tot stand gebra® door de hitte van het inwendige11" aarde. De ontzaglijke hoeveelhs'l olie van een enkele bron, als deh|i( beschrevene en van de vele ande"- die op verschillende punten wereld worden aangetroffen, gev® eenigszins een denkbeeld van buitengewoon groote hoeveelW' dierlijke stoffen, die in voorhistoris^J tijden achtergebleven zijn en begn liggen in de aardlagen, die nu grondvesten vormen der oliedistrid® 4 1 De arrestatie van dr. Crip Een scherpe ijzige wind blie hPt oosten en dreef de mist, d Hen Oceaan hing, voor zich uit „ier masten en een stoompijp u „Lel te voorschijn kwamen. Van de kade te Father Point s „en skiff, onmiddellijk daarop de oogen der nieuwsgierige mc verborgen door den sluier van nüisnel over het water. In de skiff zaten vierzeeliede fflet krachtigen slag het ranke va voortdreven. Aan boord van de „Montrose pen passagier eenzaam over he toen van de brug het signaal kracht" werd gegeven Wat is er aan de hand de"passagier aan den scheepsg^ heer, Stewart. Dit is Father Point, mijnher binson" gaf de dokter ten antu U kan de boot zien, die ons teg| ll0Igr schijnen veel loodsen boot te zijn", merkte „Robinsoi terwijl hij het naderend vaartuig baar eenigszins ongerust gade ja", sprak dr. Stewart„drie of "stop" gaf het signaal op d< te "kennen. De mannen in d. lieten de riemen rusteneen werd hun toegeworpen en d toen langszijde van de „Mon1 vastgelegd. Een oogenblik Inter stonden soecteur Dew, in de uniforn loodskapitein, de Canadeesche constable Mc Carthy, de ge detective Denis en de werkelijke Frangois Gandreau op het dei Dew reikte den kapitein t Montrose" de hand, maar zi ging zoekend over dezen heen iets triomfeerends, tevens een van opluchting verradend, in zij fluisterde hij„Dat is hij, zocht." Kapitein Kendall, Mc Carl Dew bleven nog een oogenbi elkander praten, terwijl de de Denis en Gaudreau zich naar r begaven. Stewart en „Robinson" wan op het dek op en neer, waarbij genoemde zoo dicht langs Dew dat deze hem wel zou hebben aanpakken. Maar Dew verroert vin. Plotseling kwam „Robin; hen af, even kuchend zich kapitein van de „Montrose" w< als wilde hij dezen iets vragt „Kapitein" zeide hij, op j toon, daarbij zijn grijze vilte even oplichtend. Meer zeide i niet, daar hij blijkbaar Dew he Zijn gezicht werd aschvaal, zijn klapperden en hij bewoog de omhoog, als om zich te besclj „Ik wensch u even becej spreken", zei Dew, toen tot Mc zich wendend. „Dat is de mj Mc Carthy legde hem de den schouder en sprak „Ik neem u gevangen in na konings. Van alles wat gij z worden aanteekening gehouc tegen u te worden gebruikt tegen u te voeren proces." De overige passagiers en manning begrepen nu eerst, de bijzonders gaande waser nieuwsgierigen toeschieten, Mc Carthy zijn gevangene sr beneden medenam. Toen zij de scheepstrap a vroeg Crippen „Hebt gij eei schrift? Waarvan wordt skhuldigd Mc. Carthy haalde het schrift te voorschijn, dat Cripi toen uit de hand rukte, om door te lezen „Moord en ii minking", mompelde hij bij ven „O God!" Hij wierp het bevelschrift grond en schreed lijdzaam hut. Onmiddellijk daarop zij, die op dek gebleven wa de gil, die zij hoorden, doo trouw ie Neve bij hare on moest zijn uitgestooten. Inder zjji juist toen zij de hut vt zich aan dek bij dr. Crippen tf dezen zien aankomen en in personen, die bij hem waj inspecteur Dew herkend. Toen Mc Carthy de hut bin waarbinnen zij gevlucht w hij haar in jongenskleedere bed liggen, aan alle leden b zoo bleek als een lijk. Zij kv ter spoedig weer geheel bij beide gevangenen voorloop hut van den kapitein werd sloten. Later moest mejul Neve wegens den toestand spanning, waarin zij verkee een andere hut worden over De „Daily Mail", waaraai verhaal ontieenen, vernan Grippen en mejuffrouw ie T intusschen vrouwenkleederej verstrekt, Donderdag a.s.j

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2