ö(;mengd Nieuws, _A Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin Moeder werd heden alhier eene garnizoens parade gehouden, welke werd ge commandeerd door den kapitein V. Repelius van het 4e bataljon. Na den marsch tot's Heer Arends- kerke te voet te hebben afgelegd, zal het 4e bataljon alhier, tot het be trekken van het kamp „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom op 19 Augustus a. s. per extratrein van 12.25 uur nam. van daar vervoerd worden. Bij het inwinnen van informatiën omtrent het al of niet voortbestaan van „Zeelandia" werd ons ten stel ligste verzekerd, dat de voornaamste leden ervan bij het „Prins Hendrik orkest" waren overgegaan, waaruit dus volgde, dat „Zeelandia" van het tooneel was verdwenen. De directeur van deze vereeniging komt nu verzekeren, dat „Zeelandia" niet is ontbonden, dat zijn voornaamste leden niet bij het „Prins Hendrik orkest" zijn overgegaan, maar „Zee landia" daarentegen in sterkte is toegenomen. 't Is nu maar te hopen, dat eene officieele uitvoering van „Zeelandia" deze rectificatie van het vorig bericht op de meest besliste wijze kome bevestigen. Nader vernemen wij nog, dat de a.s. feesten der Sociëteit „Neder- landsch Loodswezen" alhier zullen worden opgeluisterd door de kapel „Zeelandia" bestaande uit 7 leden. Gistermiddag werd door iemand op een afgelegen plaatsje op 't strand een kindje slapende gevonden, zonder eenig toezicht. De kleine werd op genomen, waarna het oudere zusje de kleine kwam halen. Ze niet vindende geraakte het meisje door angst in zoo'n zenuwachtigen toestand, dat zij haar eigen zusje niet herkende, in de meening verkeerende, dat het verdronken was. Zij werd ter ver zorging bij dokter De Koning bin nengebracht, waarna de moeder Mej. H. werd gewaarschuwd. Onze vroegere stadgenoot de heer W. J. van der Dussen, thans werkzaam bij het onderwijs in Nederlandsch- Indië te Magelang, behaalde aldaar de acte voor land- en volkenkunde voor Nederlandsch-lndië. De afdeeling Vlissingen van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft in een gisterenavond gehouden verga dering besloten, ook gelden in te zamelen voor de uitgeslotenen te Enschedé. Gedurende de maand Juli werden aan het centraal telefoonbureau alhier 21886 aansluitingen tot stand gebracht. Het Engelsche stoomschip „The Queen" is hedenmiddag met een la ding cokes van hier naar Millom vertrokken. In ons bericht van gisteren, be treffende den uitslag van den schiet wedstrijd te Gapinge is verzuimd te vermelden, dat de vereeniging „Voor Vaderland en Koningin" alhier, bij korps Margageweer max. 300 p. den derden prijs behaalde met 251 punten. De heer J. I. van Wuyckhuise, directeur der Burger Avondschool en van de Ambachtschool te Middelburg, heeft eervolontslag uit die betrek kingen aangevraagd wegens zijn be noeming tot directeur van de am bachtschool te Dordrecht. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Arnhem door ds. A Drost Azn. te Loenen a. d. Vecht. Ger. Kerken. Beroepen te Baarn- land ds. J. Meijer te Bierum. Gedurende Juli 1910 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 913 sche pen, metende 1,113,453 netto reg. ton, waarvan 6 zeilschepen, met. 9933 netto reg. ton en 25 zeelichters, met. 16,047 netto reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 868 schepen, met. 1,070,609 netto reg. ton. Bovendien legden 24 inko mende en 52 uitgaande schepen aan den Hoek van Holland aan. In Juli 1909 kwamen den Nieuwen Waterweg binnen 871 schepen, met. 1,038,826 netto reg. ton, waarvan 9 zeilschepen, met. 9860 netto reg. ton, en 9 zeelichters, met. 6268 netio reg. ton. Voor Rotterdam waren hiervan bestemd 822 schepen met. 996,522 netto reg. ton. Sedert 1 Januari zijn aangekomen N. Waterweg 1910 5624 schepen, 6,346,058 netto reg. ton 1909 5157 schepen, 5,710,133 netto reg. ton. Rotterdam 1910 5286 schepen, 6,069,038 reg. ton, 1909 4834 schepen, 5,439,753 netto reg. ton. In de maand Juli 1910 is de haven van Antwerpen bezocht door 567 schepen metende te zamen 1,058,443 ton (na herleiding 899,677 ton), tegen 552 schepen, metende te zamen 1,051,668 tou (na herleiding: 893,918 ton) in Juli 1909, zijnde dus voor 1910 een vermeerdering van 15 sche pen en van 6775 ton (na herleiding 5759). Voor de 7 maanden van het jaar bedroeg de totale beweging 3931 schepen, metende 7,326,624 ton (her leid 6,227.630 ton), tegen 3725 sche pen metende 6.920.655 ton (herleid 5,882,557 ton) in 1909 zijnde in ver gelijking met verleden jaar een ver meerdering van 206 schepen en 105,969 ton herleid345,073 ton). Over de eerste zeven maanden van 1910 heeft de scheepvaartbeweging van den Nieuwen Waterweg 6,346,058 bedragen of 118,428 ton meer dan die voor Antwerpen. De chef der prolongatie-afdee- ling van het bankierskantoor der firma Oyens en Zonen, Keizersgracht te Amsterdam is gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. De justitie stelde nl. Zaterdag een uitgebreid onderzoek in ten kantore der firma, nadat het volgende bericht in het „Alg. Hbld." van 29 Juli me degedeeld was „De chef de prolongatie-afdeeling van het bankierskantoor van Oyens en Zonen, Keizersgracht 279,281, is ontslagen wegens door hem gepleegde ernstige traude. Hij speculeerde bij een tweetal effecienfirma's hier ter stede en om zijn schulden te dekken, nam hij in den loop der jaren telkens effecten weg, aan de bankinstelling toebehoorde. De man was reeds ruim 30 jaar bij de instelling in dienst. Totaal moet hij voor een bedrag van ongeveer f 100.000 verduisterd hebben. „De fraude kwam aan het licht toen onlangs bij het intreden van een nieuwen vennoot een inventarisatie plaats had." De directie van de firma Oyens en Zonen verzoekt ons mede te deelen, voegde het „Hbl," er bij dat er in deze zaak geen sprake is van verduistering. Het betrof hier volgens haar, een interne aangelegen heid van de bank. De bankiersfirma wenschte geen vervolging in te stellen. Echter na het justieel onderzoek, dat geleid is door mr. Besier, gaf de rechtbank ineens bevel tot inhechtenisneming van den chef der prolongatie-afdeeling die te Baarn woonachtig is. Hij is daar Zaterdagavond aangehouden en toen naar hier overgebracht. Gisteren zou de instructie in deze zaak geopend worden. - Zaterdagmiddag heeft te Terape een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een vijfjarig meisje aldaar met eenige andere kinderen speelde, ge raakte het in een nauwen put. De redding was hoogst moeilijk, aange zien de put te nauw was om een ladder er in te plaatsen. Een knaapje door omstanders bij de voeten vast gehouden, kon het kind niet bereiken, waarna de vader van het moedige knaapje op dezelfde gevaarlijke ma nier naar beneden gelaten werd en het genoegen mocht smaken de kleine boven te brengen. Hoewel de levens geesten niet geweken waren, vonden de ter hulp geroepen geneesheeren den toestand hoogst ernstig. Te Arnhem is een negenjarig meisje, dat bij een in aanbouw zijnd huis speelde, in een drie meter diepen met water gevulden put gevallen. Toen drie uur later de vermissing werd ontdekt, werd het kind levenloos opgehaald. Gistermorgen is te Dieren uit den IJsse! aan den Doesburgschen dijk opgehaald het lijk van een ongeveer 40-jarig manspersoon, gekleed in grijs colbertcostuum. Uit brieven, op het lijk gevonden, blijkt, dat de man waarschijnlijk te Rotterdam thuis hoorde. Een 4-jarig knaapje te Beesd, geraakte Zaterdag al spelende in een sloot. Toen men het knaapje ophaalde was het reeds dood. Sedert Woensdagavond wordt te Amsterdam vermist een 16-jarige schippersknecht. Dien avond is hij van boord gegaan en niet meer terug- gekom ii. Zondagmiddag heeft de politie gedregd, echter zonder resul taat. Ver.rro d wordt, dat de jongen verdronken is. Van 1 Jan. tot en met 31 Juli werden door de gemeentetram te Amsterdam vervoerd, zonder abonne menten, 35.788,924 passagiers, waar onder 4,148,798 passagiers met vroeg- rit- en vroegritretourkaarten Over hetzelfde tijdvak in 1909 werden vervoerd zonder abonnemen ten, 30,969,304 passagiers, waaronder 3,286,014 passagiers met vroegrit- en vroegritretourkaarten. Te Spaar,nwoude bij Spaarndam is het Zaterdagavond en Zondagmid dag woest toegegaantijdelijke in den polder werkzame Belgische ar beiders, die gewoonlijk naar de her bergen komen, hebben, onder den invloed van sterken drank, twee vandaar met messteken gewond. Een der Belgen die laatsgenoemde een ernstigen steek in de zijde toebracht, is met veel moeite gearresteerd en heden gevankelijk naar Haarlem ge bracht. De aanwezigheid der Beigen geeft bij ontmoeting in de herbergen, herhaaldelijk aanleiding tot botsing. Toen Zondag avond in de volksbuurt de Krim te Enschede door een paar agenten een dronken per soon zou worden gearresteerd, werd hevig verzet ondervonden, zoowel van den betrokken persoon, als van een groot aantal te hoop geloopen Krimbewoners. Het kwam tot een formeele vechtpartij tusschen beide agenten en de Krimbewoners, welke laaisten waren gewapend met stok ken, stoelen enz. De agenten, die geducht klappen kregen en wien de kleeren van het lijf werden ge- waren genoodzaakt van hun wapens gebruik te maken. Bij 't lossen van een revolverschot door een der agenten bekwam jam mer genoeg een ter hulp gesnelde rijksveldwachter uit Vriezenveen (tij delijk te Enschede gedetacheerd) een schampschot boven het rechteroog, waardoor hij licht werd verwond. Door groote overmacht wist de ar restant aanvankelijk te ontkomem en vluchtte een woning binnen, doch werd daar door de politie achterhaald en vervolgens, met behulp van in middels toegesnelde rijksveldwachters en agenten naar het politiebureau overgebracht. De namen der voor naamste belhamels zijn bij de politie bekend. Diefstal uit een bad koetsje. Een dame uit Leiden baadde gisteren te Katwijk aan Zee. Zij liet hare ringen en sieraden in de badkoets achter en toen zij terug keerde waren de kostbaarheden verdwenen. De politie deed onderzoek doch tot dusverre zonder eenig gevolg. Onweer Zondagnacht is te Eindhoven om éen uur de bliksem geslagen in stal en schuur van een landbouwer onder Woensel. Een varken verbrandde mede. Het woon huis bleef gepaard. Verzekering dekt de schade. Tijdens een z-vaar onweer, dat gisternacht te ongeveer half drie uur boven Lobith woedde, is een man uit Herwen, op den weg door den bliksem getroffen en oogen- blikkelijk gedood. Bij een on we der dat Zondagmiddag te Maastricht en omstreken woedde is de bliksem geslagen in de herberg gelegen aan den Brusselschen weg. De schoorsteen werd van het huis geslagen, waarna de bliksem zonder verdere schade te veroorzaken hei huis door de deur verliet. Tijdens noodweer is Za terdagnacht een boerderij te Roode- haan nabij Groningen door den biiksem getroffen en totaal verbrand. En hond en al hét pluimvee is om gekomen, niets is gered. Bij het onweer dat in den nacht van Zater dag op Zondag aan den Maaskant woedde werd een veulen-paard van den landbouwer te Maasbommel door den bliksem gedoodhet paard echter bleef ongedeerd. Te Gul pen (L.) is Zondagmiddag de bliksem in een bouwhoeve geslagen. Spoedig stonden de stalling, aanhoorige ge bouwen en schuur in vlammen. Het woonhuis werd, dank het flink op treden der toegesnelde aanwezigen, slechts gedeeltelijk vernield. Het vee werd gered. Een massa hooi, stroo en akker- en schuurgereedschappen werd een prooi van het vuur. Alles is verzekerd. Taxatieprijzen. Wat Gebr. E. M. Cohen te Amsterdam, nu doen, is weer iets geheel nieuws. Ze geven de beste boeken thans tegen prijzen, bij taxatie opgemaakt. B. v. gebonden boeken van Walter Scott, 79 cent, v. Koetsveld voor 62 cent, verder nog auteurs als Dickens, Zola, Marlitt, Reuter, enz. Men krijgt splin ternieuwe boeken. Men zie de groote annonce op pag. 4 van dit blad. Onweders en wolkbreuken hebben verschillende deelen van Hongarije geteisterd. Het ergst woedde het noodweer in de omgeving van Des in Zevenbergen. Het onweer begon met een orkaan, die boomen ontwortelde en huizen verwoestte, dan volgde een wolkbreuk, die drie uren lang aanhield en beken en riviertjes buiten de oevers deed treden. Geweldig zijn de verwoes tingen door deze gezwollen berg stroompjes aangericht, heele huizen van de aan de oevers gelegen dorpen werden meegesleept en verwoest. En het aantal dooden wordt op meer dan vijftig geschat. Tal van plaatsen waren dagen lang van elk verkeer afgesneden, daar de wegen, de tele foon en telegraafgeleidingen verwoest waren. De velden zijn overal in deze streek met rotsblokken en puin be dekt en de oogst is geheel verloren gegaan. E. Wider, de kassier die de Russisch-Chineesche Bank te New- York, bij welke hij in dienst was, had bestolen voor een bedrag van 680.000 doll, bevindt zich in hechte nis. Hij ligt ziek in het hospitaal van de Tombs-gevangenis. Hij heeft verklaard, dat hij met fondsen van de bank had gespeculeerd, omdat zijn salaris (1.200 doll, 's jaars) te gering was en omdat hij meende dat de koersen zouden verbeteren. Hij had dan later de ontvreemde waar den weer willen teruggeven. Wider heeft voor hij werd in hechtenis ge nomen een mislukte poging gedaan om zijn vrouw kinderen en zichzelf van het leven te berooven. In Palestine (Texas) hebben volgens telegrafische berichten ge vechten tusschen de negers en blan ken plaats gehad, waarbij 20 negers en 5 blanken gedood werden. De oorzaak was 'n onbeteekenende schuld, die een neger bij een Europeaan had. Uit naburige steden zijn 300 gewa pende zwarten ter ondersteuning hun ner rasgenooten in aantocht. De bedrei gende blanken hebben om militie troepen verzocht. Ook uit Slocum en Anderson wordt het losbreken van den rassenstrijd gemeld. New-York krijgt een nieuw stadhuis op Manhatten. Het zal 381 Eng. voet breed, 337 hoog en 173 voet diep zijn en 25 verdiepingen tellen, waarboven nog een koepel toren van 223 voet komt. Voor dit gebouw, dat een der grootste publieke gebouwen der wereld zijn zal, moeten 26,000 ton staal en 700,000 kub. voet gragiet verwerkt worden. De totale kosten zullen niet onder de 25 milli- oen gulden blijven. -Een gift van een halve cent. Het volgende aardige geval kwam „L. en V." dezer dagen ter oore. Een jonge man uit Holland, die een studiereis maakte door Amerika, bezocht o. a. het museum te Phila delphia. Daar trof zijn oog een uit gebreide verzameling munten van alle landen der wereld. Nederland bleek volledig vertegenwoordigd met zijn muntstukken, behalve het halve centstuk. Onze jongeman, thuisgekomen, zond aan den directeur van het museum het ontbrekende geldstuk met begeleidend schrijven, waarin hij wees op de bestaande leemte in de muntenverzameling en verzocht het halve-cent-stuk aan het museum teil geschenke te mogen aanbieden. Omgaande ontving hij van den directeur een groot en keurig certi ficaat van ontvangst, waarop aan den „milden gever" de dank der regeering werd betuigd voor zijn gift onder mededeeiing, dat het muntstuk onverwijld aan de verzameling was toegevoegd. Spiritisme. Het is Vrij dagmiddag gebeurd bij eenige per- ceelen-in-aanbouw te Alkmaar. Men hoorde in het eene daarvan voortdu rend een onverklaarbaar geklop. De baas wist de oorzaak niet op te geven, de zoon van den baas niet, de stukadoor niet, de anderen ook niet. Den vorigen dag was er toe vallig gesproken over spiritisme. Zou het ook?... De eerste timmerman vroeg met luide stem of er een medium aan wezig was, één tik zou ja, twee neen beteekenen. Op die vraag volgde onmiddellijk één lik. Of er nog een medium was? Weer een tik. Óf de timmerman en de zoon van den baas het waren Een tik. Men wilde nu meer weten. De timmerman, die de vraag gesteld had, zou ook verder vragen en noodigde den geest uit te tikken volgens de letters van het alphabet. Of eronder het gezelschap iemand was, die spoedig zou sterven Een tik. De baas meende, toen dit antwoord was gegeven, dat men maar er mee moest ophouden, doch het medium vroeg door. Het bleek, dat deze persoon nog slechts drie jaar te leven had. Heel '(gezelschap schrikte, de anderen troostten het slachtoffer en rieden hem aan, geen geloof aan deze onheilsvoorspelling te hechten. De opzichter kwam er aan te pas en die wilde nu wel eens weten wat dai alles te beteekenen had. Of er een opzichter aanwezig was .liet hij vragen. Een tik. Of dij bekwaam was? Twee tikken. Dt opzichter vond toen ook, dat er geen geloof aan gehecht kon worden. D( baas echter scheen plotseling van opinie veranderd, wenschte te weten of hij over het werk wei eens iast gehad had met zijn principalen. Een tik. Of hij nog meer last zou krijgen) Een zware tik. En zoo werden er tal van vragen gesteld en op merkwaardige wijze beantwoord, totdat het getik plo|. seling ophield en men veronderstelde dat de geest verdwenen was. Men begreep er niemendal vanen» sprak nog druk over het wonder. Dat er een timmerman afwezig was, had men eerst niet gemerkt, later toegeschreven aan het feit, dal hij vaak vroeg naar zijn meisje ging. Dat hij, in overleg met den timmerma» die als medium fungeerde, zich haj laten insluiten in een ingetimmerds ruimte van 70 c.M. tusschen de trap en de kast en een hamer meegenomen had, wist men ook niet. Vermoedelijk is de courant het medium, dat dei betrokken personen de waarheid van dit spiritisme overbrengt. Een nooit geziene stortbui, een ware waterhoos, heeft Dinant en omtrek verwoest. De straten waren geblokkeerd en de bewoners zijn in hunne huizen opgesloten. Het is een ware ramp voor heel de streek. Het was drie ure in den namiddag toen de regen begon en die hield twee volle uren aan. In de stallen stonden de paarden tot aan de borst in het water. In de Leffevallei is een molen vernield. Al de hoven zijn1 totaal verwoest. Hout, kruiwagens, zelfs keukengerief en landbouwge reedschap dreef weg. Ook uit Hoei wordt gemeld, dat eer. vreesverwek kend onweer een groote verwoesting heeft aangericht. Sommige straten zijn in woedende snelstroomen ver anderd het water lichtte de riool- beksels op en het water springt omhoog. De trein van Civen naar Landen reed tot aan de assen der wielen door het water en met heel den omtrek was de gemeenschap gebroken. Hoeveel sterren kun nen wij tellen? In zijn be kend werk over de wonderen des hemels schat Littrow het getal der voor ons zichtbare sterren voor het noordelijk deel op 2916, voor hel Zuidelijke op 2803 exemplaren li het geheel dus 5719 sterren en bij beroept zich daarbij op het gezag vaa Houzeau en Angelander. Het door Ambronn geschatte getal 7796 komt vrijwel overeen met dt oudere uitkomsten, Geheel anders echter worden de ge talen als wij de optische instru menten te hulp roepen. Wij deelen de sterren in bij Klassen naar gelang van de helder heid. Een tamelijke verrekijker ont sluit ons een sterrenwereld van pl. 70.000 sterren. Met een sterkere» kunnen wij 250.000 tot 70.000 sterre» ontdekken. 50.000 millioen sterren kunnen nog geteld worden, dan ont breekt ons verder.de mogelijkheid oi» het getal sterren onder de cijfers It brengen. Littrow brengt het nog lol een maximum van 54.184.757 sterren. Leerlingen eener middelklasse moesten een opstel maken over dt Chineezen. Drie der belangrijkste studies nemen wij hier over 1. De Chineezen zijn op W; lichaam geel geverfd. Zij dragen een langen staart en hebben breede juk beenderen, hun oogen staan schuinJ Hun voedsel bestaat uit honden, muizen, ratten en rijst. De hoogt Chinees heeft een mantel met roodf zijde gevoerd. Hun parapluie bestaal uit sterk zijachtig papier. Als er een klein kind geboren wordt, en A kunnen 't niet gebruiken, dan gooit» ze 't op straat en dan neemt dt vuilniskar het mee. De Chineezt» zijn zeer onfatsoenlijk maar zij houden zich voor zeer netjes. 2e. De Chineezen hebben een ge'1 kleur, het merkwaardigste van hu» hoofd zijn de schuinstaande oogt» en de kleine voeten. Dat komt daar van, dat als er een kind geboren is, snoeren de moeders de voeten to( om ze klqjn te houden. Reeds bij de geboorte weten of het zwak of sterk is. Is het zwak, dan werpen ze 't op de straat en aschkar neemt ze mee. De mission* narissen koopen ze dan voor Wee centen. De Chineezen vinden 't zee' fatsoenlijk om in hun neus te pulken- Varkens en honden loopen bij hu» op straat rond. Als zij iets slechts priaan hebben, wordt hun de gesneden, wat hetzelfde .s °n3 DegChineezen hebben eer hujd de beenderen in hun 4 staan naar buiten en zij b schuine oogen. Zi] dragen kleeren en voor de borst tanpen. De mannen dragen staart hoe langer de staart trotscher ze zijn. De voornam neezen hebben tafels met zij dekt Zij rooken veel opit hebben dan schoone droomen om kunnen zij het niet late een kind geboren wordt en zwak of mismaakt, dan legl het aan de deur. Rattenverdelgin De Deensche wet op de verc vaJ1 ratten is nu twee jare kracht geweest, en in het eer zijn 1.357.479 ratten gedood, tweede 1.094,223. Aan premie dit verdienstelijke werk he Staat ruim twee tonnen goud taald. „La Semaine Médicinal rekent, dat geld zeer goed is t want dat een rat dagelijks centime opeet, zoodat er schat bespaard. Daarentegen valt op te dat in de rattenmaatschap eens wel de „bevolkingswet perkt heerscht, en dat di diertjes hun aantal wel in stemming met de bestaansvo den weten te houden zoodat derdaad, na in één jaar myri hebben gedood, ook in het v jaar gelegenheid vond om m te dooden en dit wel zoo zal Zou er ooit pestgevaar kom zou blijken, dat de riolen n vol ratten zitten en men, om zooveel doenlijk te vernietigt krachtig zou moeten optreder andere landen waar men in tijden geen tonnen gouds aar jacht „verdoet". De arrestatie van dr. Cr De jacht over den oceaa einde. Dr. Crippen en juffrt Neve (die eigenlijk Neuve b Zondagmorgen, toen de „M de kust van Canada bereikti resteerd. Een bewijs tegelijk „Laurentic", het zusterschi| vooruitgesneld en de Lon inspecteur van politie Dew dracht heeft kunnen vervuil groot is de belangstelling in h dat de Engelsche bladen bes hoe die politieman er uitziet draagt een blauw dasje e naar Montreal seinde om ej bijzondere handboeien, die stevig moeten zijn maar gt doen. Bij dergelijke bijzone bedenkt men allicht dat 13 jc ten dagen achtereen hebbe wachten aan de kust, versto alle offiicieele nieuws. Maar lende Engelsche en Ameril kranten zijn toch gelukkig door kapitein Kendall, den c dant der „Montrose". Hij tel de niet alleen draadloos met specteur Dew op de „La maar langs denzelfden weg hij lange berichten aan de bureaux te Londen en Ne* Ais deze zeeman eens een aan den wal zoekt, kan hij e reporter terecht. Hij weet welke boeken de eerwaarde I leest, o.a, een boeiende deti man met een gruwelijk moord in den hoed van den zoogei predikant heeft hij stiekum gelezen van een hoedenwink: Boulevard du Nord te Bruss- vertelt, dat de jonge Robinl de verkleede typiste, zijn met bakerspelden aan zijn ve vastgemaakt. Deze slimme heeft met dr. Crippen lange ken gevoerd en uitgevisctit pseudo-predikant bekend is plaatsen van Amerika en dal Detroit wilde. Het zoontje net a's een jongejuffr hhjkt nu, dat de kapitein alk heelt om het paar niet meiken,,dat hij eenige verden Niemand aan boord wis han de kapitein en de dr •eiegraphist en zelfs was dat alle kranten aan boord bevatten over den moord, weggemoffeld. Hoe vreemd, e'n Kendall vroeger aan bensch blad seinde, dat kobinson en zijn zoontje oj aren in hunne hutten en sti den bewaakt Ij 1 zooveel bijzonderheden jna vergeten, waarvan dr. "e Amerikaansche tandarts, ii» eigenlijk beschuldigd i 00k hiervoor zorgt de Londen. Het is nu uitgekoi ,JI0UW Crippen, die in c, als Belle Elmore beke

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2