nuntii SA1ET Poets - Extract Gemeentebestuur. Advertentiën. Oproeping. poetst beter Jieuws," it gehouden mei I Toen de vreemde bezoeker notaris ongeveer 30M, Bode met een revolver bedreigde, 1 stond ze. De ijgreep deze den man aan. Op het sec. geduurd, I Weer een meisje ver mist. Sedert Dinsdag is de zestienjarige dochter van het echt paar Doetz te Beverwijk plotseling verdwenen. Des morgens als ge woonlijk naar haar werkzaamheden gaande, is zij aldaar niet aangeko men en heeft men sedert dien niet meer van haar vernomen. Wel is zij op den bewusten morgen nog door iemand op den Velserstraatweg ge zien, doch verdere aanwijzingen blij BUITENLAND. Bezienswaardigheden van Vlissingen. Groote sorteering HUWELIJKS-KAAHTEH. De groei J Vink Villen AdY-.Proc. Middelburg dan elk ander ft Metaal M Poetsmittel. ^,#3 voor de Lezeressen der n Ylissingsehe Crt. I ei. larenlz-Scbtnbcrg. „HET BOEK >1011OE NÜISVRSUW". er gerechtshof1 nhage, te doen eerenveen een:- ongeveer 4 uur en hangar 0p ;n. De heer Van erst den mot0r lehouden door I de biplan 0p motor aangezet de geen oogen- n haar regelen R Alles oleek jn or is een gnome Het maximum Ivan de schroei |was 1200 per goed aanzien, sdijk had plan' ;- proefviucht te aviateur te gaan fc m prachtig ge. ]>p van pl.m.75 daar ging het 1 et ging in de steeg tot eene t> M. Bijna tol ging het heel toen over de Ferband tot bij gekeerd werd landing ging zoo in de hoofdstad zoo lastig en onaan genaam mogelijk te maken, in de hoop hen zoodoende te doen besluiten, om er hun bedrijf te laten varen of in elk geval naar een ander terrein voor hun werkzaamheid om te zien. Twee wielrijdende agenten hebben de speciale opdracht gekregen en zij hebben dan ook den heelen dag niets anders te doen om de kwartjesvinders „in de gaten" te houden, en die kunnen zich dan ook bijna niet meer op de straat ver wonen of ze hebben onmiddellijk dat hatelijk geüniformeerd escorte. Dit is hun vooral hierom zoo hinderlijk, daar het publiek de beteekenis van dat politiegeleide kent, allesbehalve op hun hand is en 'n steeds groeiende menigte, jouwend en joelend, mede met hen optrekt, zoodat de openbare straat voor den kwartjesvinder hoe langer hoe onveiliger wordt. Dezer dagen waren het een drietal, die door de twee fietsende agenten bij het Oos'erdok werden opgevangen en den heelen morgen de meest hopelooze pogingen deden hen kwijt te raken. Vrijdagavond had zich een op het Oudekerksplein op straat ge waagdeen Hagenaar, die in Water graafsmeer een boer had uitgeschud en door de politie dier gemeente aan de Amsterdamsche was overgegeven. Het publiek betoonde zich bij deze gelegenheid zoo uitgelaten, dat het een ware drijfjacht begon te gelijken. Over de te Oinneken beproefde -afpersing kan nog het volgende ein een station 1 worden gemeld stand werd af- vas enthousiast, eur toe, en het rde hem. De en, waarover de de koppen op [ezetenen te ren- ije, zei de heet ik had ze in -.wart voor elf .de O.Z. te Rot- inxen toestand Twee agenten zijn eigen be recht vreesde ■ou geraken, in trom grepen zij twee schippers „broer en baas" |:en. De agenten 'ng niet gediend annen met hun afstand. Meer- ïippersknechten in den strijd, Ihen en drongen loor de politie I iraakte. Met hun t meer in staat g in te boeze- revolvers trok-1 schoten, ïs. De schippers Iagenten die zich hadden moeten j vermoeid om [en. Zij zagen oeschonkene en lawaai der worsteling snelde de zoon van den notaris toe, die den aan valler het geladen wapen wist te ontrukken. Later kwam het kantoor personeel te huip en overmande men den gevaarlijken bezoeker, die na door de maréchaussée te zijn ver hoord, naar het huis van bewaring nis overgebracht. De afperser S., is niet gepensioneerd, doch eervol ont slagen officier der marine. Van be roep is hij wijnreiziger. ven tot op heden uit. Het meisje was gekleed in grijzen rok, blouse van geel katoen met witte cirkels en wit strooien matelot met wit lint. In de gevangenis van Fuenta Santa hadden, zoo bericht een telegram uit Lissabon, de gevangenen eenige cipiers omgekocht en van hen revolvers, dynamietpatronen enz verkregen, waarop meer dan honderd van hen beproefden te ontsnappen. De deur bij den hoofduitgang wilden zij door dynamiet doen springen, nadat zij door het gebruik van hun wapenen allen anderen tegenstand hadden overwonnen. Door de ont ïvallers in eenilji ploffing werd de politie opmerkzaam 7.',' .„nor. f" Ptt Ofln nmmnUt 1T1 ;ingen. Zij waar- olitie, die kort; schip de twee d en in bewaring er beide gaswer- die, zooals wij velmd raakten, is zijn iS teruggaf en een gevecht begon. Twee com pagnieën infanterie moesten aanrukken eer het oproer was bedwongen. Negen gevangenen zijn ontsnnpt en 20 werden gewond. - Aan Graby, den laaghartigen ter dood veroordeelden moordenaar van mme, Goxin, is gratie verleend. Dit bericht heeft na de terecht- zijl(Gr.)_geraak; stelling van Liaboeuff nogal sensatie >n uit Zuidhors der stoomdorsck; ddellijk was bi 'geveld te Diever n staat van out' lijk eener vroirf rzoek bleek dat vrouw, die al- iking was geweest j end leven leidde- s op Geversoor» jarig knaapje i» n verdronken. jde rivier de Maas jaald het lijk va" die sedert Maan' .schip werd ver- raven is eveneens pgehaald het bi' ngen, die seder* ouderlijke w°' - Sedert Donde'" ermist een rui® sknecht te Een; Men vreest da kt en verdronken' in de Hoog egd, doch tot rie gemaakt, en de meeste bladen wijzen op deze ongezonde tegenstelling. Men moge over het al dan niet gewenschte vrn Liaboeut's executie denken hoe men wil, daarna is de gratie aan Graby verleend niet minder dan onrechtvaardig. De „Temps" meent deze legenstrij- digheid te moeten verklaren uit het feit, dat de executie zou moeten geschieden door een peleton soldaten. Het blad meent te begrijpen, dat de regeering een dergelijke taak liever niet aan miliciens wil opdragen en verlangt, dat in deze bepaling ver andering gebracht zal worden. Andere bladen verzekeren, dat Graby zijn onwaardig leven dankt aan het feit, dat hij familie bij de politie heeft en nemen de gelegenheid 'o baat Liaboeuf nog eens als slacht offer van Lépine te verheerlijken. Voor gevoelige dames, die niet |egen de koele, regenachtige avonden kunnen, heeft de mode, naar „De Ma- nufacturier" mededeelt, een nieuwen nalsdoekshawl uitgedacht.Deze shawls worden gedragen zooals Amsterdam nders het Ie** l plagen zooais men den taatsten winter de bontstoles droeg, d.w.z. eenige malen dicht rond den hals geslagen, zoodat 't eene einde over de borst tot aan de taille af hangt en het andere in gelijke wijze op den rug. Men vervaardigt deze shawls van zeer zachte stoffen, bijv. van blauwe liberty-zijde, of blauw en wit gestreept foulard-mousseline. Men maakt ze ook, wanneer zij bij zijden- of mousselinen toiletten ge dragen moeten worden, in breederen en grooteren vorm, die natuurlijk warmer zit. Onverschillig of ze uit liberty of zijden cachemire bestaat, wordt deze soort langs den zoom rondom met marabout of iets derge lijks bezet. Te Leipzig heeft men een paar mannen de gebroeders Koppins, gevat, die verdacht worden van het zenden van afdreigingsbrieven aan den uit gever Weber, en tevens de moorde naars van het bejaarde echtpaar Friedrich te zijn, maar die men bo vendien nog van andere misdaden verdenkt. Er zijn namelijk bewijsstuk ken gevonden, die doen vermoeden, dat zij schuldig zijn aan een in Maart jl. gepleegden moordaanslag op een dienstmeisje in een huis waar zij wilden stelen en verder verdenkt men hen nog van twee roofaanvallen te Leipzig: een in 1907, op den fabrikant Wagner en een in 1906 op een besteller van aangeteekende brie ven gepleegd. 'tls waarlijk genoeg. Dr. Crippen gearresteerd. De Engelsche bladen gaan voort kolommen te wijden aan de zaak van dr. Crippen. Thans deelen zij mede, dat de gezagvoerder van de „Mont rose" een telegram heeft gezonden waarin hij zegt, da) het vast staat dat dr. Crippen en mej. Le Néve zich aan boord van zijn schip bevin den. Crippen heeft zijn knevel afge schoren en laat zijn baard groeien. Het heeft niet het flauwste vermoeden dat hij ontdekt is. Het paar is steeds te zamen, is zeer teruggetrokken tegenover de andere passagiers en brengt den tijd door met lezen. In tegenwoordigheid van vreemden too nen zij zich opgewekt, maar als ze alleen zijn, zijn ze onrustig en nerveus. Crippen is in het passagiersregister ingeschreven als koopman, de als heer verkleede mej. le Nève als stu dent. Twee uren na het vertrek van het schip van Antwerpen de eerste berichten melden dat het paar te Cherbourg aan boord was gegaan van de „Sardinian", maar dat is later onjuist gebleken werd Crippen reeds herkend door een hofmeester, die een jaar lang tegenover hem woon de in Hilldrop Crescent. Nader meldt men Gisterenmiddag kwam te Londen het officieele bericht, dat dr. Crippen en miss Le Neve gearresteerd zijn De arrestatie liep goed van stapel. De belangstelling voor de arrestatie van Crippen was te Londen buiten gewoon groot. De avondbladen gaven speciale edities uit met bijzonder heden omtrent de arrestatie. Toen de „Montrose" Father Point naderde, werd Crippen hoe langer hoe onrustiger en zenuwachtiger. Hij werd streng bewaakt. Een aantal gewapende Canadeesche detectives kwam aan boord met inspecteur Dew die verkleed was als loods. Crippen die op het dek heen en weer liep, gaf blijk dat het ongewone aantal loodsen hem verbaasde voordat hij echter van zijn verbazing bekomen was, stapte Dew op hem toe en zeide op drama- tischen toon: „Crippen, gij zijt mijn arrestant". Hij bood geen weerstand miss Le Neve viel flauw. Zij werden beiden in een hut opgesloten. Waar schijnlijk zullen zij tot den strop ver oordeeld worden. DUITSCHLAND. Een medewerker van de „Neue Freie Presse" heeft Von Kiderln Waechter, den nieuw- benoemden minister van buiten- landsche zaken, geïnterviewd over hel resultaat van zijn verblijf te Marienbad. Van een resultaat, luidde het ant woord, kan men moeilijk spreken. Ik ben niet om de een of andere concrete kwestie hier naartoe gegaan. De verhouding tusschen Duitschland en Oostenrijk is van zoo voortreffe- Iijken aard, det geen aparte onder handelingen over aparte punten gevoerd behoeven te worden. Niet temin is het een groot voorrecht persoonlijk van gedachten te wisselen en ik weet de gedachtenwisseling die ik met Aehrenthal had naar waarde te schatten. Ik hoop hem binnen afzienbaren tijd terug te zien. Over de wereldpolitiek kan ik me niet dan gunstig uiten. Ik zie geen donker punt, ik zie nergens oorlog in aantocht. Tegenwoordig overlegt men rijpelijk voordat men oorlog voert. Het is niet meer zooals vroeger, toen men ook vrede kon sluiten, voordat een van beide partijen geheel uitge put was. De ontwikkeling der macht middelen maakt het oorlogvoeren moeilijker. Wie heeft er tegenwoordig zin in zich te laten overwinnen totdat hij geheel is uitgeput? En heeft de overwinnaar onder de tegenwoordige omstandigheden niet evenzeer tijd noodig om weer op zijn verhaal te komen Wat onze verhouding in Engeland betreft, die is goed. Het is daarmee als mei mooie vrouwen. Hoe minder men er over spreekt, hoe beter. SPANJE. In den Zaterdag gehouden ministerraad deed de minister van binnenlandsche zaken mededeelingen over den toestand in Bilbao, die bevredigend is. Na afloop van den ministerraad werd een perscommuni qué gegeven, waarin gezegd wordt, dat de premier Canalejas de overige ministers op de hoogte stelde van de termen, waarin de nota vervat was, welke aan den gezant te Rome, Ojeda, geseind was als antwoord op de laatste nota van het Vaticaan. Deze nota van het Vaticaan achtte het voor het voortzetten der onder handelingen noodzakelijk, dat de Spaansche regeering alle maatregelen, welke zij in de reiigieuse kwestie genomen heeft, zou intrekken. De regeering echter kwam, na een nauwkeurig onderzoek, tot het re- rultaat, dat zij een dergelijk verzoek moest afwijzen en was van oordeel, dat zij het recht heeft alle verant woordelijkheid voor den toestand, die door zuiver persoonlijke redenen van den Heiligen Stoel is geschapen, af te wijzen, daar het Vaticaan tot nu toe alle verzoenende voorstellen van de regeering ontweken heeft. De regeering verklaart dan ook dat, daar zij nu tevergeefs tot alle mogelijke middelen haar toevlucht genomen heeft om tot overeenstem ming ie geraken inzake de beper king der orden en godsdienstige inrichtingen, zij haar gezant te Rome Ojeda, zal uitnoodigen een andere nota aan den kardinaal Merry del Val te richten, waarin hij mededeelt, dat hij door zijn regeering naar Spanje is teruggeroepen om verdere orders to ontvangen, teiwijl een attaché van de ambassade in zijn plaats als zaakgelastigde zal geaccrediteerd worden. GRIEKENLAND. Theotokis, die Vrijdag te Athene is aangekomen, deed zijn vrienden naar de bericht gever van de „Voss. Ztg." meldt, eenige belangwekkende mededeelin gen over zijn op reis in 't buitenland opgedane ervaringen. De openbare meening in Europa en bijna alle regeeringen der groote mogendheden waren Griekenland niet welgezind, daar, zooals de Fransche minister president Briand op scherpen toon opmerkte, Griekenland voortdurend de aandacht van Europa in beslag neemt, vooral tengevolge van de Kreta- quaestie aan welker gewelddadige of overhaaste oplossing niet is te denken In plaats van de rechten van Turkije op Kreta kalm te laten verjaren, brachten de Kretensers door voort durende incidenten, zooals de vlag gen- en eedsquaestie en door memo ries Europa in stadige onrust. Daarom betreurt Theotokis, dat Rallis de candidatuur van Venizeios en andere Kretensische partijleiders voor de Grieksche Nationale Verga dering bepleitte. Dat zou ongetwijfeld de verhouding van Griekenland t t den nabuurstaat verscherpen en Eu ropa nieuwe reden geven, zich met Grieken land bezig te houden.Zijn raad zou dus deze zijn, dat geen Kreten- ser afgevaardigden naar Griekenland zouden komen. Hij zou persoonlijk Venizeios verzoeken, zijn candidatuur bij de komende verkiezingen op te geven en geen verkiezing te aan vaarden, omdat daardoor de na tionale zaak ernstig benadeeld zou worden. Venizeios was een goed patriot en zou ongetwijfeld zijn raad volgen, opdat de inmenging van Europa worde vermeden. Theotokis verklaarde verder, dat na het bijeen komen van de Nationale Vergadering een sterke regeering aan het bewind moest komen, die opgewassen was tegen de moeilijkheden en door geen oppositie zou worden tegengewerkt. Daarom streefde hij naar het samengaan met Rallis bij de verkie zingen voor de Nationale Vergadering en bij de vorming van een nieuwe regeering. De correspondent van de „Voss. Ztg zegt, dat de verklaringen van Theotokis algemeen een gunstigen indruk hebben gemaakt. Op een deswege ons gedaan ver zoek zullen wij onderstaand lijstje nu en dan publiceeren. Oudheidskamer, gevangentoren. Zeeboulevard. Toegankelijk des Zondags, Maandags, Woensdags en Vrijdags nam. van 1—5 uur. Toegangsprijs f0.10 per persoon. Op andere dagen en uren op aan vraag bij den bewaarder, Bad- huisstr. 37. Toegangsprijs f 0.25 per persoon. Groote of St. JacobskerK, met onderscheidene gedenkteekenen en prachtig orgel. Aanmelding bij den koster, Branderijstraat 3. Stoomschepen der Mij. „Zee land. Toegankelijkde dagbooten van 9.30—10.30 v.m., de nacht- booten van 2—5 u. nm. Toegangs prijs f0,25 per persoon. Kaarten verkrijgbaar ten kantore der Maat schappij. LANDWEER. Bewijzen van Ontslag. De Burgemeester van Vlissingen, brengt, in verband met het bepaalde bij 77 der Landweerinstructie I, ter kennis van de verlofgangers der Landweer, die behooren tot de lich ting der Landweer van 1902 en op 31 Juli ji. recht hebben verkregen om uit den Landweerdienst te worden ontslagen dat voor hen de bewijzen van ontslag uit den dienst bij de landweer ter gemeente-secretarie, afdeeling militie, zijn ontvangen, waar zij door belanghebbenden kun nen worden afgehaald, eiken werkdag van 9 uur vm. tot 4 uur nm. Vlissingen, 1 Augustus 1910. De Burgemeester voornoemd, C. A. KALBFLEISCH, L. B. WEEBBEBXCHT. medegedeeld door liet Kon Ned. Meteor. Inatituu te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 1 Aug. 1910.) Hoogste barometerstand 770.6 te Horta. Laagste barometerstand 753.4 te Dunrossness. Verwachting tot den avond van 2 Aug.Zwakke tot matige Zuid-Ooste lijke later veranderlijke wind. Meest zwaarbewolkt. Waarschijnlijk onweer. Aanvankelijk warmer. <f Dinsdag 2 Augustus her- •ïji denken onze geliefde Broe- der en Zuster, de Heer W. J. GU1LLAUME 25i en Mej. M. F. GEERVLIET hunne 45=jarige Echt- vereeniging. ft Ps. 118: 1. ft Namens de Familie, ft A. A. GEERVLIET. Crooswijksche Kade 17b Rotterdam. Zij, die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan of papieren en beschei den onder hunne berusting hebben, behoorende tot de onder het voor recht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van wijlen den Heer JOHANNES CORNELIS LA- BOUT, in leven Mr. schoenmaker, wonende te Vlissingen en aldaar 26 Juli 1910 overleden worden verzocht daarvan vóór of uiterlijk op 15 Augustus 1910 opgave, betaling of afgifte te doen, ten kantare van den Notaris i. C. VETHACKE, te Vlissingen, aan den Koningsweg No, 23. AdresBoekdr. VAN DE VELDE. De groei ontneemt aan de kinde ren te veel van hunne krachten, en heel wat ouders weten niet, by het aanzien van de toenemende ver zwakking die zich tusschen de 8 en 14 jaren voordoet, hoe zy die verzwak king moeten tegenhouden. Het kind gaat aan bloedarmoede lyden, de jonge meisjes doen het aan bleekzucht, by velen geraakt het zenuwstelsel in de war. Het is noodzakelyk de kin deren in het tydperk van den groei te ondersteunen, hen te helpen, en hen weer te geven wat hen op een andere wyze in te groote hoevelheid wordt ontnomen. Het is het bloed dat te voldoen heeft aan die ontwikkeling van het kind. Dikwyls wordt daarvan te veel geëischt en zoo verarmt het. Men moet het dan verryken. De Pink Pillen verryken het bloed. Zy zullen het kind ondersteunen, het krachten geven, zyn eetlust en zyn spysverte- ring onderhouden. De Pink Pillen worden in het byzonder aanbevolen voor kinderen die gedurende den vacantietyd geen luchtkuur kunnen ondergaan. De kuur met de Pink Pillen staat gelyk met een luchtkuur. is a.s. Zaterdag van af 2 uur in het Hotel „Albion" te spreken. is de voordeeligste en de beste van alle bestaande soorten, iedere knot is voorzien van bovenstaand gedepo neerd handelsmerk. Verkrijg baar bij de meeste winkeliers. Ongeeevenaard vai kwaliteit en poefskracht Sedertjaren algemeen .erkend ais uitstekend poetsmiddel De ondergeteekende wenscht als lezeres van dit blad te ontvangen voor 50 cent Woonplaats Naam

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3