BUI TENLA Nu, een beetje regenwater in de melk hindert niet, als ze maar niet te veel „gewasschen" wordt. Want dat doet de huismoeder, zoonoodig, liever zelf. Het vetgehalte van som mige melkslijters wel te verstaan van hun melk liet hier en daar, zooals ook zonder onderzoek ge noegzaam bleek, wel wat te wenschen over. GeluKkig, dat de keuringsdienst daarin verbetering begint te brengen. In het verslag van den Leidschen keuringsdienst lezen wij o.m.„Het gemiddeld vetgehalte der melkslijters bedroeg 3.20 pet., tegen 3.17 pet. in het vorig jaar". Dat is dus vooruit gang, ondanks de „natte tijden". Van deze zingt Jan Courage verder Knapen varen in de plassen, Waden, epattren, heel verblijd, Zeer tevreden in deez' voor hen Idealen regentijd. Maar de landman ziet bekommerd Bij wat al dat vocht verwoest, O, wat was hij vol verwachting, Toen de zomer komen moest. Ja, dat was zoo. En de zomer beant woordde ten voile aan die verwach ting hij was zeer vruchtbaar. Maar nu staat de oogst gemaaid op het veld en wordt door al dat vocht be dreigd met bederf. En veel kostelijk hooi ging reeds verloren. Dat is treurig. Doch 't ergste behoeven we nog niet te vreezen, 't kan eiken dag veranderen Vraagt men echter: waartoe mag toch Al dat vocht wel nuttig zijn Denkt met Uilenspiegel liever: „Na den regen zonneschijn 1" De liefhebbers van baden behoeven er nu niet veel aan te doen, want ze zijn voortdurend in hun element. Toch kon men dezer dagen te Zutphen in de ondergeloopen Varkenswei nog een 4 tal koeien zien, die blijkbaar behoefte hadden zich te verfrisschen. Zij zwommen lustig rond en toen ze zich genoegzaam hadden verfrischt keerden ze op het droge gedeelte der weide terug. Tegen zijn zin kreeg een muschje te St. Jacobie Parochie een bad, dat noodlottige gevolgen voor hem had. '1 Was een jong diertje dat over de dorpsvaart fladderde en zich, onder voortdurend angstig piepen, daarna aan een paal vastklemde. Dat zag een groote, donkere kikvorsch, die het muschje wilde aanvallen. Hij klom tegen de beschoeiing op, 't muschje zag het, en klauterde ook hooger. Maar zijn vervolger naderde, kreeg het te pakken en sprong er mee in 't water. Een medelijdend meisje wierp den kikvorsch met een bezem, zoodat hij zijn prooi losliet't was echter te laat, het muschje was reeds bezweken. Wie, weet, of het meisje te Parijs, dezer dagen door een jaloerschen minnaar belaagd, ook niet zou zijn bezweken, als zij niet door haar groo- ten hoed was beschut. Zij had gewei gerd met een werkman te huwen en deze nam nu wraak. Toen zij, aan den arm van een ander, hem tegen kwam, wierp hij haar vitriool naar 't gezicht. Gelukkig droeg zij een hoed, nieuwerwetsch model, en hierop, in plaats van in haar gelaat, kwam nu het gevaarlijke goedje. Het nut van den grooten hoed is dus bewezen. Niet bewezen is, dat de verhooging der worstprijzen te Rotterdam een gevoig is van de ontdekking eener c/andestiene hondenslagerij. Zoo werd we! laatst bericht, maar dat was een mopje. De spekslagers aldaar hebben er in ernst tegen geprotesteerd en vol verontwaardiging een motie aange nomen, waarin wordt betoogd, dat tot de prijsverhooging reeds 28 April en 2 Mei was besloten, dus lang voor de hondensiachterij. Dat protest zal het pubiiek wel koud laten of men zal er eens smakelijk om lachen de worstliefhebbers zullen zeggen „Had den ze maar liever den prijs niet verhoogd Wat Woensdagmiddag te Utrecht aan de politie werd medege deeld, doet het vermoeden rijzen, dat niet alleen Mops en andere hondjes voor de worstfabricage kunnen dienen, maar ook poesen wellicht. Iemand vertelde nl. dat zijn kat gevangen zat in een strik op het terrein van een worstfabriek U zet een bedenkelijk gezicht, geachte lezers Maar laat mij U dan mededeelen, dat er twee lezingen zijn omtrent deze interessante kwesr tie, want een kwestie is het toch, niet waar, de vraag „wat beteekenen die strikken op de terreinen der worstfabrieken De eerste lezing is: Bij de fabriek ligt afval, waarop katten uil de buurt komen azen, en die strikken moeten dat lastige ge dierte nu wegvangen." De tweede „Poes als konsumptiemiddel, mee dienend tot productie eener fijne melange, die als heerlijke worst het menschdom zal worden toegediend." Twee mogelijkheden we zullen, zoolang we geen zekerheid hebben, het maar op het eerste houden, en ons maar niet vermoeien inet de vraag, of men daar aan de gevangen poesen dat lastige gedierte wel een fatsoenlijke begrafenis be zorgt. Niet fatsoenlijk deed een burgerjuf te Berlijn. Zij leefde in onmin met haar dochter en schoon zoon, wou zich graag verzoenen, maar niet de minste zijn. Zij vroeg raad aan een waarzegster en deze raadde: drie avonden achtereen een emmer opgelosten koemest op een of andere manier in huis werpen, ergens in een voorstad, stille straat, iu een huis met oneven nummer, 's Nachts om 12 uur precies. Het vrouwtje deed het, door de brieven bus, één, tweemaal, derde maal En toen werd zij gesnapt. Zij weid ingerekend en is met haar kinderen verzoend. Probatum estLeve de waarzeg gerij Keuvelaar. Vlissingeiï., 29 Juli. Door den Commissaris der Koningin is tot zetter voor 's rijks directe belastingen benoemd de heer J. Loois Az., ter vervanging van wijlen den heer A. Loois. Het programma is verschenen van den nationalen schietwedstrijd ter her denking van het 10-jarig bestaan van deschiet-(weerbaarheids)-vereeniging „Voor Vaderland en Koningin" aliiier. Zooals wij vroeger reeds meidden, wordt de wedstrijd gehouden op de banen bij het fort midden-reduit van 20 tot en met 24 Augustus. Er zijn in het geheel 172 prijzen uitgeloofd, nl. 25 korpsmedailles, 5 korpsprijzen in geld, 9 korpsdiplo ma's, 40 kunstvoorwerpen, 7 me dailles, 4 geldprijzen en 7 diploma's voor de eerebaan, 15 dagmedailies en 60 geldprijzen (vrije baan.) De wedstrijd wordt dagelijks ge houden van 9 uren vm. tot 6 uren namiddag, met een pauze van een uur tusschen 12 en 2 uur en wordt gesloten op 24 Augustus om 6 uur. De prijsuitreiking heeft feestelijk plaats en zal op het terrein worden bekend gemaakt, wanneer en waar dit zal geschieden. Gisteravond werd door het batal jons-muziekkorps alhier een serenade gebracht aan den heer Zanino op den Koningsweg, wegens zijn bevordering tot luitenant-kolonel. De afdeeling Vlissingen van het werklieden-verbond „Patrimonium" heeft ook besloten gelden in te zame len voor de uitgeslotenen te Enschedé en zat voor het in ontvangst nemen daarvan voorloopig eiken Zaterdag avond van 6 tot 9 uur zitting houden in het lokaal aan de voormalige IJze ren Brug. De ingekomen gelden zullen ook bestemd zijn voor hen die niet bij het christelijk vakverbond zijn aange sloten. Morgen zal locomotief 701, de eerste 4 cylinder-locomotief bij de Staats spoor, den officieelen proeftocht doen, alvorens door den fabrikant te worden afgeleverd. Hiervoor zai de locomotief een trein van 8 groote truckrijtuigen moeten vervoeren van Tilburg naar hier en terug, welk traject telkens in 1'2 uur afgelegd zal moeten worden. Reeds nu doet de locomotief dagelijks proeftochten van Tilburg naar Boxtel om z. g. „in te rijden." Hedenmorgen is alhier binnenge komen de Ned. zeelichter „Scheep vaart II", kapt. Faber, komende van Newcastle, met een lading steenkolen voor de gasfabriek. De „Scheepvaart" werd gesleept door het stoomschip „Westland", welk schip naar Rot terdam verlrok. Het Engelsche stoomschip „The Queen" wordt Zondag hier verwacht om een lading cokes in te nemen met bestemming naar Millom. Het Belgisch stoomschip „Rou- manië" van Alexandrie te Antwerpen aangekomen, heeft op de reis zwaar stormweer gehad, waardoor de dek lading kurk door de hooge zeeën werd losgeslagen en een groot ge deelte der balen over boord spoelde. De Ostendsche vischsloep no. 80, schipper J. Bauwen, heeft op de Noordzee een ronde boei opgevischt, gemerkt „W. D. no. 3." Men schrijft ons uit Middelburg Gisterenavond is in de Langedelft het zesjarig zoontje van den gemeen tewerk nan P., wonende in de Kareis- gang, aldaar, door den postwagen, die den dienst tusschen het post kantoor en het station onderhoudt, omgereden. Een der wielen raakte de slaap van den jongen en dit had on middellijk den dood tengevolge. Het lijkje werd binnengebracht bij dokter Verheijden en later naar het gasthuis overgebracht, waar het heden ge schouwd werd. Door de politie wordt een streng onderzoek ingesteld, in hoeverre de koetsier van den postwagen schuld aan het geval heeft. Gisterenavond ontstond op hei Seisbolwerk alhier een vechtpartij tusschen twee der Arabische kooplui die hier op de kermis met snuiste rijen venten. Door de per telephoon gewaarschuwde politie werd het tweetal naar de politiewacht op het Siadhuis overgebracht. Tc Middelburg werd hedenmiddag aanbesteed het verbouwen van het voormalig „Armweeshuis" aan de Heerengracht tot Christelijke Kweek school met conciërgewoning. Inschrijvers de heeren J. Goossen, Viissingen f 18610; W. Anker, Vlis singen f 18300; J. Baljeu, f17710; L. Pieterse, f 17700; D. Dekker &J. Jongepierf 17590; P. Dourieyn f17383; H, j. Keulemans f 17335 H. Jansen Jz. f17100; Joh. Loois Hz., Vlissingen f 17063; |oh. J. Krijger, Vlissingen f 16799; A. Loois Jr. f16790. De inschrijvers, bij wier naam geen woonplaats vermeld is, wonen allen te Middelburg. Tot gemeente-secretaris te Wol- faartsdijk is benoemd de heer J. Goetheer, ambtenaar ter secretarie aldaar. KERK- EH SCHOOLÏÏsiuWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ovezande en Driewegen ds. H. Smelt te Wissenkerke. Tot onderwijzer aan de school met den bijbel te Oost- en West- Souburg is benoemd de heer P. Hoekstra te Drachten. Ged. Staten van Groningen heb ben hun goeekeuring onthouden aan het raadsbesluit van de gemeente Ste- dum, waarbij dhr. G. Th. Beishuizen, lid van de Prov. Staten en onder wijzer in die gemeente, was ont slagen omdat hij niet voldaan zou hebben aan de verplichting om te wonen in het dorp waar de school staat. Een weervoorspeller schrijft aan het „Rott. Nbl." „Volgens lang jarige waarnemingen, meen ik Ihans met zekerheid een periode van goed weer of droogte te kunnen voorspel len. Die periode zal aanhouden tot .12 a 13 Augustus, op dien tijd pas seert onze aarde de groep der Per seiden, dan zal opnieuw een regen tijd aanbreken." Het is te hopen dat deze metereo- loog het aan het goede eind heeft, hoewel wij tot nog toe niet veel van dat goede weer bemerkt hebben en het heden bijv. weer buiig weer is. De gemeentetram te Amsterdam heeft zich een nieuw soort veegma- chine aangeschaft, welke op practi- sche wijze is ingericht. De machine zuigt het stof uit de rails op, dat in een reservoir bewaard wordt, om later weggestort te worden. Öp deze wijze kan de veegmachine, die electrisch voortbewogen wordt, eenige kilometers rails schoonmaken, zonder dat de voorbijgangers last van het opgeworpen stof hebben. De machine, die in Hannover vervaardigd is, staat nu nog in de remise aan de Tollensstraat en zal over een paar weken in dienst komen. Behalve bij de tram te Hannover vindt men dezê stofmachine ook te Keulen, terwijl zij weldra ook door de Weensche tram aangeschaft zal worden. De man, die zich verleden week in de Scheveningsche Boschjes schul dig maakte aan oneerbare handelingen en op het politiebureau te Schevenin- i gen bleef volhouden niet te weten hoe zijn naam was, werd,na gefotografeerd te zijn, weder op vrije voeten gesteld, nadat te vergeefs getracht was zijn identiteit vast te stellen. Woensdag werd hij in het Haagsehe Bosch weder op dezelfde handelingen betrapt en overgebracht naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven. Ook daar blijft hij volhouden r.iet anders te weten dan dat hij „Jan" heef. De aangehoudene is een man van ongeveer 40-jarigen leeftijd, met het uiterlijk van een werkman, met vereelte handen en verweerd gezicht. Hij zal nu voorloopig in verzekerde bewaring vvorden gehouden, in af wachting van het resultaat van verdere pogingen om vast te stellen, wie hij eigenlijk is. Of men hier met een simulat of met een verstandelijk minderwaardige te doen heeft, is nog niet met besliste zekerheid te zeggen. Op last van den waaruemenden burgemeester van Oosterbeek zou i gistermiddag door een visscher, onder toezicht van de politie, in den Rijn worden gedregd, zulks in verband met het nog altijd spoorloos verdwe nen meisje uit Oosterbeek. Onlangs deelden wij mede, dat een geneesheer, wonende op de Kei zersgracht te Amsterdam, met een revolverschot in het hoofd dood in zijn spreekkamer was gevonden. De om standigheden waren van dien aard dat zij het vermoeden van moord weitigden en de politie stelde dus een onderzoek in. Hoewel dit onderzoek niet geheel geëindigd is, en nog enkele omstan digheden opgehelderd dienen te wor den, heeft het reeds de overtuiging gegeven, dat men hier niet met een misdaad te doen heeft. Otn kwart over eenen ongeveer weid er in Watergraafsmeer, ter hoog te van den Hoogeweg, plotseling een schot gelost op een automobiel, die uit de richting Diemen kwam en waarin drie personen zaten. De auto had een tamelijke vaart. De chauffeur stopte na van den eersten schrik beko men te zijn. Hij sprong van zijn wagen, doch verzuimde de rem vast te zetten, waardoor het voertuig ach teruit liep en op het trottoir tot stil stand werd gebracht. Intusschen had de chauffeur de politie gewaarschuwd, die onmiddellijk een onderzoek aan ving en daarbij van den auto gebruik maakte. Het gelukte der politie een persoon aan te houden, die sterk Verdacht wordt het schot gelost te hebben. Een bijna 15-jarige jongen le Viaardingen heeft zich gisteren met een bedrag van f 800, welke hij voor de voldoening van een rekening voor zijn vader bij zich had, uit de voeten gemaakt en is, ondanks de aangewen de pogingen tot zijn opsporing, spoor loos verdwenen. De Haagsehe correspondent van „De Tijd" schrijft: Er is, op het oogenblik weer een schandaal gaande in het Haagsehe politiekorps. Een agent moet zich vergrepen hebben aan een 14-jarig meisje. De zaak is in onderzoek. Naar verluidt, zal er nog we! meer loskomen. Natuurlijk, dat onder een zoo groot korps als dat van onze politie ook wel eens een minderwaardig individu kan voorkomen. Tocb loopt het hier wel wat de spuigaten uit. We hebben er nu reeds onder gehad, die zich schuldig maakten aan chantage, aan diefstal, aan vergrijpen tegen de openbare zedelijkheid, zelfs hield er een een rendez-vous-huis. Nu weer dit treurig geval, 'tis meer dan erg. Wie zal de krachtige man zijn, om hier eens orde en netheid in het politiehuishouden te brengen Gistermiddag is aan de overzijde van het Y te Amsterdam ter hoogte van het Oost-Zaandergat het lijk op gehaald van een naar gissing 20jarige vrouw. Het lijk was in verregaanden staat van ontbinding. Het is overge bracht naar een in het Y liggende aakschip'waarvan de vrouw afkomstig bleek te zijn en reeds 10 dagen geleden vermist werd. Op de Voorstraat te Dordrecht is een löjarige jongen toen hij met zijn fiets een vuilniskar wiide passecren, gevallen en onder den wagen gekomen. Het wiel ging hem over de borst. Hij was onmiddellijk dood. Te Nieuw-Dordrecht (Dr.) is in het z.g. Schoitendiep ver dronken een 40jarige werkman die sedertMaandagavona niet in zijn groot gezin terugkeerde. In den polder Oud-Bonaventura, gemeente Streijen is een 16jarige jongen die te dicht onder'n draaienden watermolen door liep, door een der wieken getroffen en gedood. De burgemeester der gemeente Sloten (N.-H.) te Sloterdijk verzoekt namens de ouders opsporing van een 9jarigen jongen die op 18 juli zijn woning te Sloterdijk beeft verlaten en tot heden daarin niet is teruggekeerd. Een manuitAar- landerveen, kreeg te De Bilt, waar hij aan het heien was, toen het hei toestel plotseling brak, het blok op het hoofd, met het gevolg dat de man kort daarna overleed. De mail die 28 jaar oud is laat een vrouw en 2 kinderen na. Een 19jarige kan toorbediende te Rotterdam had het ongeluk door het onvoorzichtig om gaan met een flobertpistool zich een kogeltje doordat onverwachts het schot afging, in het voorhoofd te schieten. De man werd daardoor ge vaarlijk gewond en moest in het ziekenhuis ter verpleging worden op genomen. Gistermorgen had een 48jarige bakker te Rotterdam het on geluk van zijn rijwiel te vallen waar door hij bewusteloos bleef liggen. Een dokter wiens hulp was ingeroepen constateerde hersenschudding. Gis termiddag passeerde de stoomtram ter hoogte van Mariëndaal een met jong paard bespannen rijtuigje, waarin twee dames zaten. Het paard werd schichtig en liep achteruit waardoo; het rijtuig in aanraking kwam metd; stoomtram en omver werd geworpen Beide dames werden lichtgewonden voorloopig opgenomen in eene wo. ning bij den inganst var. Mariëndaal,' Uit Midden-Europa komen gm| stige berichten over het weer. In Zwif, seriand afwisselende bewolking, vrj warm; in het zuiden van Beieren il de lucht helder geworden, hoewel J nog veel nevel hangt in het gebergte! Bohemen, Oostenrijk en Tyrol melde/ Een Engelsen regeeringsr „pr kindersterfte maakt de 0 Hat het bezwaar van sof kinngschen, nl. dat door de die men tegenwoord zuieéüngen besteedt, een aan tl Hp en worden gespaard, die el het leven te zwak zijn c ven het jaar gekomen, toch eel 11 dood sterven, ongegrond fy'e het bezwaar gegrond, c m streken met lage kindersfel akemeene sterfte hoog moet mooi en warm weer. In Noord-JBfti het tegendeel is waar. West-Europa is eergisteren hier ej Ten bewijze noemt net rap daar nog veel regen gevallen. cterfte van kinderen beried In het dorp Catesti in Roemenië* jaar in de vier gra.a s^nppe is een groote bende inbrekers i| de ^^^er. waar de alg, sterfte het laagst is. Onder d hechlenis genomen. Het zijn boeren"! die onder leiding van een geestelijke met name Orsano, en een onderwijze, overal in de buurt inbraak hebber, gepleegd. Alles bijeen hadden voor een waarde van 50,000 lei ge. stolen en daarvan is het grootste gj, deeite in de zakken van de twee aanvoerders, den geestelijke en der, schoolmeester, terecht gekomen. AlleJ hebben bekend. De geestelijke heel: zelfs aangewezen waar in den tuigl van de pastorie al het gestolen goej voorloopig onder den grond wetfl gestopt om het geleidelijk te gelde te maken. Uit Tromsö seinde men in 'I begin dezer week, dat er groote ijs- massa's in beweging zijn naar Spits bergen, dat is aanmerkelijk vroege; dan andere jaren. Men was eenigszins bevreesd, dat de expedities van Zep pelin en den Noor Isaachsen op Spits bergen door het ijs ingesloten zoude; worden. Een brievenbesteller werkzaam aan postkantoor 17 aan het Silezisclie station te Berlijn heeft een bedrag van 50.000 mark aan contanten ver duisterd, dat hij van de pakruimte brengen moest naar het bureau vo» de afgifte van brieven. De man is| voortvluchtig. Bij den politiepost in de Met- cerstraat te New York zijn 4 bom men gevonden, die genoeg spring stof bevatten om het geheele geborn in de lucht te doen vliegen. De politie meent, dat zij hier me: een wraakneming van de „Zwarte Hand" te doen heeft. Reeds zij: drie Italianen gearresteerd, doch daar bewijzen ontbraken, moest men heil weer in vrijheid laten. Het is nog lang niet in orde met de zoogenaamde arrestatie var dr. Crippen en miss Le. Neve, in di gedaante van dominee Robinson t: zijn zoon aan boord van de „Mont rose". Over het algemeen verwondt;; men .er zich over, dat de politie me degedeeld heeft dat Crippen en zij: gezellin zich aan boord van de Trans atlantische boot bevonden. Wannee: Crippen een vriend aan den wal heef zou deze hem draadloos telegrafeert: omtrent den stand der zaken. De tele grafist aan boord is verplicht, parti culiere telegrammen onder alle om standigheden en zelfs voor den kapi-f' tein geheim te houden en ze allee: aan den geadresseerde af te gever De president van de „Canadiï Pacific Co.", waaraan de „Montrose' toebehoort, heeft verklaard, dat t kapitein van het stoomschip absoluu: niet het recht heeft, onder de gegeve: omstandigheden een arrestatie te doe zelfs wanneer hij er van overtuigds dat Robinson en Crippen een e: denzelfde persoon is. De kapitein ft' een schip mag niemand voor et overtreding of misdaad, welke tf aan boord begaan is, in hechte» nemen; hij mag alleen opsluiten ej* persoon, die zich aan boord schuld! gemaakt heeft aan een daad, welt het schip of de passagiers in geva; brengt. De president verklaarde verdf Na snort Glamorgan met een sterfte van 151 o. d. d„ Durf 147 Lancashire met 144 en Ni bsrland 143; onder de tweec Hpreford met een kinderste 74" 0. d. d., Dorset met 7' met 79 en Oxford met 79. Het rapport stelt voorts in i dat de sterfte onder kinderer mannelijk geslacht doorloopei ter is dan onder die van het liike. Die ongunstige verhoudi liet mannelijke geslacht blijft durende het heele leven, bel den leeftijd van 5 of 15 (wi. het uittreksel van de „Dai) Iele"). Verder wijst het rap verband aan tusschen de groc van moeders en kinderster hoogst is in het algemeen di sterfte in steden, met onge straten, ongenoegzame straati en verwaarloozing van de h; 't algemeen. Te Hoboken in Amerika zijn vaderland, Frankrijk, 83-jarigen leeftijd overleden, Thomas, de man wiens na; de jeugd onzer dagen gee kenis meer heeft, maar dii jaar geleden door de vrc sekse met reverentie en 1 mannelijke met haat werd g Joseph Thomas, handig ki en uitvinder, was de eerste in slaagde, 't staal zóó buig. maken, dat er hoepels uit gevormd worden, die als voor de kleeding van de da dagen moest dienen. Op de stelling van 1854 te Londer de eerste hoepelrokken vert was de Fransche jury reeds maanden in de gelegen!: „opgang" te constateeren, uitvinding maakte. In den zij in de mode was, werd I stalen veeren, per jaar Europa geleverd, geschat op kilogram, een waarde van gulden vertegenwoordigend, alleen „gebruikte" 2.400.C gram (zoools men weet voi zerin Eugénie de mode Fransche hof in), terwijl slechts de helft noodig had Geen wonder, dat Joseph weldra 'n aardig fortuintje zaïneld, dat hem tot aan i zijner dagen een rustig leven Alleen wat moét de den hebben bij het aanschel japonnen van 1910! Hoe de nuchtere koppen met de destijds heerschet: reeds den draak staken, bi opvoering eener revue -- aux plaisir" te Parijs, mère der revue wendt zich zaal en vraagt „of er even dame op het tooneel wii k Maar alles zit natuurlijk or Ten einde raad neemt de 'n bezemsteel, kleedt uie reuzenhoed, en 'n erin waarover 'n sjawl en toor semble" aan het publiek. I mensch had gezegd 'n ei 1854, in de perfectie! is ónze mode thans al niet te gelooven, dat miss Le bekend zou hebben. Afgezien J0; <jje van >n ha]ye £euvy van het feit, dat de „Montrose" sew dat ze )jZWar{ zag". Vrijdag geen verbinding meer li;- met de kust, is bet onmogelijk, Kendall de jonge dame een ve# zou hebben afgenomen. De eigent der „Montrose" verklaren verder, kapiiein Kendall in geen geval' reis zai onderbreken en den politjl inspecteur Dew van de „Lauren» aan boord zal nemen, om hem h gelegenheid te stellen Crippen 1 miss Le Neve te arresteeren. SM de commandant van een Enge'Sl oorlogschip heeft het recht eenWj delsvaartuig aan te houden en de uit vering van een passagier te eisclK De maatschappij vestigt er nog; aandacht op, dat kapitein Kendall'! verdenking eerst heeft medeged»' aan de directie, die daarna Scotla' Yard van de zaak op de hoogte stel» Een scheepskapitein aldus klaart de maatschappij heeft a®', verplichtingen tegenover zijn reed' en niet tegenover de politie. DUlTSCHLAND. De nir sche staatssecretaris van t sche zaken, de heer vor Wachter is te Mariënbad aJ en heeft daar zijn Oost< ambtgenoot bezocht. Bijzon kundige beteekenis heeft menkomst niet meer dan e heidsbezoek van een niei den minister aan den leider tenlandsche staatkunde va lands bondgenoot, maar v vertegenwoordigers van politiek van twee groote rijken eenige uren' samen er niet uitsluitend over gepraat. Er zijn eenige jar gegaan sedert de heer Vo Wachter adinterim het staa aatvan buitenlandsche zakj

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2