Nadat dit voorstel geamendeerd was in dezen zin, dat het le ge deelte alleen slaat op habitueele drankzuchtigen, en het 2e op min derjarigen, werd het aangenomen. Dr. Ph. J. Hosdemaker f. Te Santpoort is Dinsdag in 71 jari gen ouderdom overleden dr. Ph. J. Hoedemaker, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam. Te Utrecht geboren, ging hij op zijn 12e jaar met zijn ouders naar Amerika. Hij volgde daar de lessen van het Kalamazoo College, in Michigan, en studeerde theologie aan de Congrega- tionalistenschool te Chicago. In 1862 kwam hij, tot voortzetting van zijn Studiën, in Europa, in dat jaar trad hij het eerst te Amsterdam op. Korten tijd werkte hij in Bonn, daarna 4 jaar onder Oosterzee te Utrecht. In 1867 promoveerde hij tot doctor in de theo logie, magna cum laude, op proef schrift „Het probleem der vrijheid en het theïstisch Godsbegrip". Eenige jaren heeft hij als predikant gestaan ie Veenendaal en Rotterdam, in 1876 werd hij in Amsterdam beroepen. Daar sloot hij zich nog meer beslist aan bij de Gereformeerde richting in de Hervormde Kerk. In 1880 trad hij op als hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, in 1887 verliet hij deze, wijl hij niet met de doiiaritie kon meegaan. Twee jaar lang was hij predikant te Nijland, tot hij in 1890 weer te Amsterdam beroepen werd. Ruim een jaar geleden noodzaakte voortdurende ongesteldheid hem eme ritaat te vragen. Voor de confessioneele richting in de Hervormde Kerk is hij steeds een voorman geweest, jarenlang heeft hij die gepropageerd in het weekblad „De Gereformeerde Kerk", en in tal van brochures en geschriften. Hij was ook de geestelijke vader var, de Friesch-christeiijk-historische partij. Zijn veelzijdige verdiensten werden door de regeering erkend in zijn be noeming tot Ridder van den Neder- landschen Leeuw. Centraal Genootschap voor Vacantiekolonies. Van verschillende zijden komen blijken van belangstelling om in het seizoen een inzameling te houden in zomerhotels en pensions ter dekking van het tekort van 16,000 gulden van het heden te openen zomer- en winterverblijf, koloniehuis Zwartendijk van het Centraal Genootschap te Egmond aan Zee. Te Meppei is een afdeeling van het Centraal Genoot schap opgericht en te Delden een subcomité „ter wille van het kind". De kosten voor de politie in Den Haag zijn van f 364.191.86 in 1899 geklommen tot f 772.884.14' in 1908; het aantal politiebeambten en amb tenaren bedroeg 31 Dec. jl. 915. Vlissingen, 28 Juli. De le luitenant A. Kloeke van het 6e regiment infanterie, wordt met ingang van 15 Augustus a.s. overge plaatst bij het 4e bat. alhier en inge deeld bij de 3e comp. De 2e luitenant kwartiermeester Westerweel te Bergen op Zoom, wordt belast met de verpleging van het 2e en 4e bataljon, resp. uit Mid delburg en Vlissingen, tijdens het verblijf in het kamp Kijk in de Pot te Bergen op Zoom. De militie 2e luitenant A. Schelf hout komt op 1 Augustus a.s. bij het 4e bataljon alhier onder de wapenen tot het verrichten van werkelijken dienst. Gisterenavond kwamen hier binnen de torpedobooten „G 9", „G 10" en „Rindjani", komende van Nieuwediep. Hedenmorgen vertrokken deze torpe- dobooten weder derwaarts. De Nederlandsche torpedobooten „Par.grango", „G II" en „Ophir", onder commando van de le luitenants ter zee Boeser, Voogd en Van Hengel, zijn hedenmorgen hier aangekomen van Nieuwediep en vertrokken van hier naar Antwerpen. Het Zweedsche stoomschip „Star- kodder" is hedenmorgen met eene lading cokes van hier naar Gothen burg vertrokken. De Nederl. zeelichter „Scheepvaart 11", kapitein Faber, vertrok gis teren van Newcastle met een lading steenkolen voor de gasfabriek alhier en kan heden avond alhier verwacht worden. De plaatselijke afdeeling der S. D. P. verzoekt te melden, dat ook door haar een steunbeweging is op touw gezet ten voordeele van de uitgeslo- tenen te Enschedé. Gelden worden afgedragen aan den modernen vak bond. Steunlijsten liggen ter teekening bij J. A. Pieterse van Wijck, Slijk straat 49 en K. J. H. Wasch, Groene- woud 66, alhier. Men schrijft ons uit Middelburg Heden werd onze gemeente door een buitengewoon groot aantal ple- zierreizigers bezocht, die per extra- trein en per electrische tram hierheen waren gekomen. Door de politie alhier is gister avond aangehouden een persoon die 27 Juni jl. uit de rijkswerkinrichting Veenhuizen is ontvlucht. De man, zekere P. de VV. is hedenmorgen voor den officier van justitie geleid, die gelastte hem morgen weder naar Veen- huizen over te brengen. Met ingang van 25 Juli is tot agent van politie 3e klasse alhier benoemd J. Wolvenne van Enschedé. Bij Kon. besluit is met ingang van 16 Augustus eervol ontslag verleend aan W. E. Sluiter, ais directeur van het huis van bewaring te Middelburg en benoemd als zoodanig J. Bosma, thans commies 1ste rang in de straf gevangenis te Amsterdam. Verder zijn benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Hedel, K. N. Houtman, ontvanger derzelfde middelen te Noordwelle tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Honte- nisse, B. ten Kate, ontvanger derzeltde middelen te Ternaard. KERK-~EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Pretoria door den heer H. C. M. Fourie, cand. te Utrecht. Tot onderwijzeres aan de school voor Christ, voorbereidend onderwijs te Oost- en West-Souburg is benoemd mej. H. L. J. Rijnen te Breda. Rechtzaken. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft J. F. K., commissionnair te Ter Neuzen, beklaagd van wederspannig- heid, waarvoor hij door de rechtbank te Middelburg tot 14 dagen gevange- nisstrat was veroordeeld, vrijgespro ken. Het gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft het vonnis der rechtbank te Roermond, waarbij A. v. d. Zanden wegens moord op den 71 jarigen Peter Munsters te Deerne tot achttien jaar werd veroordeeld, bevestigd. Het drama te Lochem. De verdachte van den oudermoord te Lochem, B., is, na eergisteren avond uit het gemeente-ziekenhuis naar het huis van bewaring te 's Hage te zijn overgebracht, gisterenochtend vroeg per Staatsspoor naar Zutfen vervoerd om ter beschikking van het Parket aldaar te worden gesteld. De teraardebestelling der slacht- ofiers had eergisteren te vijf uur onder ontzaglijke belangstelling te Lochem plaats. Door den heer Keyzer, onder wijzer te Lochem, werd in het sterfhuis een roerend woord ge sproken. Aan het graf sprak de heer A. Vromen, uit Zutfen, die voorheen te Lochem woonde. Deze herdacht de zeer vrome levenswijze van de vermoorden en herinnerde er aan, hoe Bachrach op Grooten Verzoendag o. a. de gemeente in het gebed voorging. Hij eindigde zijn rede met een woord van troost en berusting in het gebeurde. De broer van den dader was niet in staat de plechtigheid bij te wonen. Ook deze verkeerde in een zeer overspannen toestand, doch is thans weder eenigszins tot rust gekomen. De andere naaste'' familieleden der slachtoffers waren bij de teraarde bestelling aanwezig. Eerst werd het stoffelijk overschot van de vrouw, daarna dat van den man ter aarde besteld. Te Vlaardingen is gisternacht ingebroken in het kantoor van de firma A. W. Schippers en Co., lijn- koekenfabriek en stoomolieslagerij. De dief of dicen, die door den tuin aan de achterzijde van het gebouw binnengeKomen zijn, hebben getracht de brandkast open te breken. Wat hun niet ten volle gelukt is. Men ver moedt dat de dieven in hun werk gestoord zijn en daarop de vlucht hebben moeten nemen. Hoewel een vrij aardig bedrag aan geldswaarden in de brandkast geborgen was en ook in de lessenaars nog eenig geld be waard werd, wordt niets vermist. Het is niet onmogelijk dat de die ven per roeiboot tot de plaats voor hun operatiën gekomen zijn. In de Maashaven te Rotterdam kwam het binnenkomend stoomschip „Russland", geladen met graan, ko mende uit Windau in aanvaring met het lichterschip „Kornblume", zijnde de buitenste van een groep lichters. Behalve dat verschillende lichters beschadigd werden, werd de „Korn blume" tegen het gemeentelijk zwem bad aangerukt, dat mede ernstige schade bekwam. Bovendien voer de „Russland" tegen het daar liggend Rijnschip „Wilhelm 11", dat de vorige week doorbrak en thans opnieuw beschadigd werd. De stoomboot van Amsterdam op Meppei liet Dinsdagavond bij Genemuiden vijf passagiers met een klein bootje afhaien. Het bootje kantelde, waardoor de opvarenden in het water vielen. Een dertigjarige vrouw en een meisje van dertien jaar verdronken. Twee Amster- damsche knapen stonden in de na bijheid van Muiden op de veeren van een autoeen hunner sloeg van zijn gevaarlijke plaats, zonder dat de bestuurder van het voertuig zulks merkte. Door den stoker van de passeerende stoomtram werd hij be wusteloos langs den weg gevonden en naar Muiden vervoerd, waar hij bij een geneesheer werd binnenge bracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Gistervoormiddag is in de Zuider zee tusschen Marken en Enkhuizen, overboord geslagen en verdronken een 12-jarige jongen varende op'het tjalkschip „Nederland" wonende te Groningen. Een broer van hem, die aan het roer stond en hem overboord zag slaan, sprong onmiddellijk in de sloep, doch de knaap verdween voor zijn oogen in de diepte. Woens dagavond viel een zesjarig knaapje te Amsterdam te water. Het kind werd vrij spoedig uit het water ge haald.Aten mocht er helaas niet in sla gen de levensgeesten op te wekken. Aan boord van een stoomschip der Holland Amerikalijn te Rotterdam stortte gisterennacht een bootwerker door mis te stappen in het 5 meter dtepe laadruim, waardoor hij ver schillende wonden bekwam.. Na door een dokter verbonden te zijn is hij naar zijne woning gebracht. Een 20jarige stuurman te Ulrum is te wa ter geraakt en verdronken. De 20-jarige dochter van een bewoner der Bartelsplaats te Venlo is verliefd. Papa kan daar geen genoegen mede nemen. Hij besloot Zondag zijn dochter thuis te houden, zoodat zij niet met haar Romeo uit kon. In haar wanhoop sprong het lieve kind uit het raam. Met een gebroken arm en been werd ze opgenomen en naar het R.-K. Gast huis gebracht. Nu moet ze voor langen tijd rust houden. Reeds tamelijk laat leefde eer gisterenavond de drukte in de Kal- verstraat te Amsterdam, die reeds aan het luwen was, plotseling weder op en groeide in een minimum van tijd aan tot een waren volksoploop. Het middelpunt hiervan waren eenige „heeren", die, waar zij ook gingen of bleven staan, het gezelschap niet kwijt konden raken van eenige politieagenten. Het Amsterdamsche publiek, dat daar zoo langzamerhand op gedresseerd is geraakt, begreep aanstonds met kwartjesvinders te doen te hebben, wien de politie de uitoefening van hun bedrijf niet te gemakkelijk wilde maken. Natuurlijk was er overvloedige belangstelling, totdat de vervolgden in den Nes hun achtervolgers kwijt raakten, dank zij een paar wielrijders, vermoedelijk vrienden in den nood, die pogingen deden om hun fietsen aan hen te geven om zoo gemakkelijk te kunnen ontkomen. De fietsers werden opge bracht, omdat zij in een richting reden, waarin het in den Nes niet geoorloofd is en de kwartjesvinders geraakten in den volksoploop zoek. Dinsdagavond- hebben ëenige studenten van de landbouwschool te Wageningen zich te Arnhem op een alleronhebbelijkste wijze gedragen. Zij brachten eerst een bezoek aan de roischaatsenbaan in Musis Sacrum, maar hun gedrag was daar van dien aard, dat zij door den sterken arm uit de zaal werden verwijderd. De jongelui namen toen een, rijtuig en engageerden een harmonicaspeler eH reden zoo met harmoniemuziek door de stad. Omstreeks halftien kwam het gezelschap, dat onder den in vloed van sterken drank verkeerde, bij de Haven. Hier wilde men in de Oosterstoomtram stappen om naar huis te gaan. Maar de toegang tot de tram werd hun gelukkig voor de andere reizigers geweigerd. Toch wisten een tweetal toen ineen tramwagen te springen, waar zij zich schuldig maakten aan mishandeling van een heer en dame, die reeds hadden plaatsgenomen. De conduc teur, die te hulp kwam, werd even eens mishandeld. Het slot was, dat niemand van het gezelschap met de tram werd vervoerd. Allen bleven in de stad rondzwerven. Tusschen twaalf en één uur werden door de politie drie personen van het troep je wegens openbare dronkenschap gearresteerd en naar het politiebu reau gebracht, waar zij de roes konden uitslapen. De z a a k - R o c h e 11 e Rochettc is veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en 300 francs boete. Daarmede is de zaak-Rochette nog niet afgedaan. Clemenceau keerteerst in September terug en, zooals men weet, heeft de commissie van onder zoek, machteloos tegenover het zwij gen van Lépine omtrent de rol van Clemenceau, het verder verhoor van den prefect van politie uitgesteld tot de voormalige minister-president weer in net land is. Wij meidden reeds, dat door den rechter van instructie Berr en de officier van justitie Fabre nog werden gehoord. Fabre zeide, dat Berr en Monier geen fouten had den begaan. Wat aan de prefecture van politie was op touw gezet wist hij niet. Volgens de wet is de officier van justitie verplicht een onderzoek te openen wanneer er een aanklacht is, zelfs van iemand, die reeds ver oordeeld is geweest. De pers is algemeen van meening dat het Fabre gelukt is, de ambtenaren welke onder hem staan te verdedigen. Minder voldaan zijn de bladen van de linkerzijde met de houding van Lépine, die, zooals de „Action" zich uitdrukt, de aanwezigheid van een ministerie van politie aan het licht bracht, dat alle andere ministeries beheerscht en zelf wetten en justitie schept. Verschillende bladen weten te vertellen dat dr. Crippen en miss le Neve aan boord van de „Montrose" op last van den kapitein zouden zijn gearresteerd en in verschillende hutten zouden worden bewaakt. Op Scotland-Yard is hiervan evenwel niets bekend, integendeel meent men daar, dat de arrestatie eerst door de Canadeesche politie zal plaats hebben, waarop deze, op de gebruikelijke wijze, de vluchtelingen aan Engeland zal uitleveren. In een schuur van den land bouwer Gussinklo te Kotten heeft men gisteren het lijk gevonden van een aanvankelijk onbekend persoon. Op dien persoon werd echter een spaarbankboekje gevonden met een bedrag van 1700 mark ten name van zekeren S. uit Bocholt. De politie heeft toen laten informeeren en eenige personen hebben toen de indentiteit van den gevondene kunnen bewijzen. Het moet de 64-jarige S. zijn, die vroeger te Kotten, maar in den laat- sten tijd te Bocholt heeft gewoond. Vermoedelijk heeft men hier te doen met iemand, die de hand aan zich zelf heeft geslagen. De heer G. B. Hunter, van de „Cunardlijn," heeft aan een verslag gever van het „Newcastle Journal" iets verteld over het nieuwe stoom schip, dat de maatschappij van plan is te laten bouwen. De bizonderheden zijn nog niet vastgesteld, zeide hij, maar het schip zal zeker grooter worden en sneller loopen dan de „Olympic" en „Titanie", de leviathans die de werf van Harland en Wolft te Belfast voor de White-Star-lijn bouwt. En dat zijn al schepen van 225 M. lengte en ruim 27 M. breedte. De Hamburgsch-Amerikaansche lijn Iaat te Hamburg een schip bouwen, dat grooter is dan de „Olympic" en „Titanie" maa de nieuwe „Cunarder" wordt nog grooter dan het Duitsche schip. Waarschijnlijk zal de „Cunar der" turbune-machines krijgen. --Tragische branden.— Uit Ierland komen twee berichten van ernstige brandongelukken, waarbij helaas zes menschen zijn omgekomen, In het graafschap Galway brak brand uit in een der beroemdste historische kasteelen van Ierland, Menlough Castle, de bezitting van Baron Va lentine Blake, wiens voorouders reeds in 1622 het prachtige kasteel hadden doen bouwen. Baron Blake en zijn vrouw waren afwezig en alleen de oudste dochter was met eenige bedienden op het kasteel achtergebleven. Deze dame leed aan rheumaliek en moest het bed houden. Het vuur is waar schijnlijk in haar slaapkamer ontstaan maar aangezien de jonge dame sliep en zich bovendien nauwelijks be wegen kon, is zij waarschijnlijk in haar slaap gestikt en heeit niet veel pijn geleden. Aan redding viel niet meer te denken, want toen de koet sier den brand ontdekte, stond het geheele achtergebouw reeds in vlam men. De koetster sloeg alarm en twee boeren en een tuinman reden naar Galway een afstand van 5 KM. om de brandweer te hulp te roepen. Inlusschen hadden zich es bedienden kunnen redden, ntjjl plotseling zag men boven op e(' muur een knecht en voor een vensi, daarnaast twee dienstboden vt;' schijnen. De knecht had den ttio- zich aan het klimop, dat langs d(" muur groeide toe te vertrouwen f ofschoon hij ten slotte nog een fünt tuimeling maakte, hield het klim' hem tenminste zoolang dat zijn in gebroken werd en hij met een pa;. onbeteekenende wonden op bodem terecht kwam. De diens, meisjes hadden echter geen uitwt en toen het vuur heviger wer( moesten 2ij naar beneden springe: Zij deden dit ten slotte beiden mas door hun lange nachtgewaad bij he springen gehinderd, kwanten ze zo- ongelukkig terecht, dat de eene o?" de plaats dood bleef en de andei', in stervenden toestand naar et- naburige hoeve werd vervoerd. De brandweer en alle beschikbar politie kwamen uit Galway zoo spot dig mogelijk te hulp, maar zij slontlt machteloos tegenover de vuurzee t- zij konden zich slechts bepalen til het beschermen der belendende gt bouwen. Het kasteel brandde tot ij- grond toe af en slechts eenige kat muren bleven er van over. Menlough Castle was een der fraai ste oud-Iersche kasteelen uit het go heele land. Reeds in 1185 werfc de eerste gebouwen opgericht, totd; in 1622 door den toenmaligen eJ naar, den graaf van Londerry et- prachtig nieuw kasteel werd J bouwd. Het kasteel bevatte een rijke vei zameling kunstschatten, waarondi zeldzame Oostersche weeldeartikele uit den tijd der Kruistochten, bene vens een schilderijenverzamelijj waaronder mooie stukken Franscli; en Engelsche meesters. De beroemt ste kunstvoorwerpen van het kastei bestonden echter in een zestal out. Vlaamsche gobelins uit de beroemd schooi van tapijtwerk te Kortrijk t; 1540. Er waren eenige tafereelen ii: het leven van Alexonder de .Groot in geweven. Van de oude wapenen heeft mt: nog eenige stukken in half gesmolte toestand teruggevonden maar de re is alles verbrand. Ongeveer tezelfder tijd brak f Belfast brand uit in het Keivin Holt die ook zoo spoedig om zich greej dat de brandweer slechts metc grootste moeite de meeste aanwezig personen kon redden. Bijna niemait; kwam er zonder brandwonden i' doch de eerste veertig geredde hebben allen niet-levensgevaarlijk verwondingen. Vijf personen vverde: echter levensgevaarlijk geblesseeti Een dominee en zijn vrouw werdt: op hun kamer gevonden met ver schrikkelijke brandwonden. Een han delsreiziger die uit de derde verdii- ping sprong, brak beide beeiten t: kreeg een lichte hersenschuddin( een buffetjuffrouw die van een balko: afsprong brak een been en liep tal rijke kneuzingen op, terwijl de vijfdt persoon bijna gestikt was door de rook en ook talrijke brandwonde vertoonde. Toen de brandweer 2'/i uur het vuur meester was, voic men in het verbrande gebouw not de lijken van 2 kellners en van er: handelsreiziger uit Manchester. In de potloodfabriek Hartmul te Budweis zijn groote belastingfrau des ontdekt, die zich over een lies tal jaren uitstrekken. De firma wet daarop tot een boete van een rail oen kronen en tot nabetaling verooi deeld. Na onderhandelingen doord firma met de regeering gevoerd: thans het bedrag tier boete 360.000 gulden verlaagd. Een groote boschbrand, I reeds belangrijke schade veroorzaak woedde gisteren nog in 't gebit- van de gem. Bandol dep. Van, de kust van de Middellandsche U Niettegenstaande alle mogelijke maf regelen getroffen werden en on troepen ter plaatse verschenen, w de brand door den heftigen v# niet gebluscht worden. Ook in buurt van Marseille is in de bosscl van Carry en Sarry een groote brak uitgebroken, die een oppervlakte® 100 H.A. bestaat. Harriman, de overleden spoot wegmagnaat, omtrent wiens nalat® schap de meest fantastische verhalt de ronde deden, schijnt ten sW „slechts" ongeveer 71,000,000 doll- hebben nagelaten. Het bedrag I worden berekend uit de grootte I door Harriman's erfgenamen betaal' successiebelasting. Een eigenaardige poging 1 moord is onlangs bij San Francis' gebeurd, waarvan E. Brinkner, geboren Duitscher en verscheid® malen millionair, bijna het slachto»1 is geworden. Reeds lang was hij do' risers bedreigd, die hel «s dreigbrieven stuu, e richtte dag en nacht ngsdienst in. Bovendi, Brinkner op de hielen gevo;. bi zondere detectives. De afpersers zijn er mettei in geslaagd hun plat. te vd Brinkner had nl. dagelijks de r tusschen 6 en 8 uur tennis t| ne boosdoeners moeten toe vernomen hebben, dat tenl hrsteld waren. Ten minste, m n dat zij den boodscha# het pakje moest dragen cd of andere wijze bedrogen hebl rie doos met baüen ontnonf laatste met dynamiet gevuld dan op de een of andere id Brinkner's huis te brengen De aanslag eindigde echte kelijk gelukkig, daar Brinknl deerd bleef en zijn 6 jarig c" slechts eenige kneuzingen Brinkner zelf verklaart een der nieuwe ballen in I nam, voelde ik wel is waal wat zwaar was, doch ik vJ niets ongewoons. Mijn bai kv waar ik hem hebben wilde, tegen een der staken, die hs houden. Een ontploffing werd en wij konden eerst niets ons een hoop zand in de worpen werd. Ik zag toen bewusteloos op den gronij Gelukkig was het maar schrik bedwelmd en de k maar wat schrammen bekoi! Nog steeds blijkt de lijk kapitein van Koepenick te vinden. Thans weder De comedie speelt in Ram] klein plaatsje nabij Catan wachtlokaal der gendarme: eenige rustbewaarders hu] houden, wordt de deur open, en treedt een keurig gekt met den hoogen hoed op, Hij blijkt de ridder Consc bijzonder gedelegeerde van fectuur te Catania, die vel dat niemand aan het statio zig was ter begroeting. Een onbeschofte behandeling kd lijk niet ongestraft blijven, de onthutste gezichten der s bedaart de diep geriefde ged' echter spoedig; hij kiest uit om hem op zijn inspei vergezellen en vangt zijn i verschillende beiastingkanfl overal het in kaszijnde gek' mend. Na afloop gelast hij zijn leiders op een bepaald pun ten, daar hij voor dringet even naar de stad moet. Ge volvoeren zij hun, trom moeilijke opdracht en wa het vallen van den avonl dat de ridder terugkeert, den krijgsraad besluiten zij hunner den burgemeester verwittigen. Zoo gezegd, zoj De burgemeester weet seint aan den prefect te Ce ook van niets weet en dei seint, wiens telgraphisch luidt, dat de ridder Consoli is. Thans zoeken beide hun gedelegeerde. Zeker oi haal geloofwaardiger te trJ de „Stampa", waaraan wij dedeeling ontleenen, dat ee darmen acht en veertig u te eten, op de hem aangewe bleef wachten. Hitte in Ame Ofschoon een westelijke bi ren een kleine verfrisschii heerscht in New-York en v van het Oosten der Vereent nog altijd een ondragelijke overal verscheiden slachtofL In New-York wees de th< gisteren 36.1 Celsius (E fA|'renhe't)te Chicago (102 gr. Fahrenheit)in D Seis. (ioi gr (Fahr.) enl delphia 37.8 gr. Cels. (1 Fahrenheit). Dinsdag zijn te New-Yo schen door de ongewon z we ken, te Pittsburg 6, in te Philadelphia 4 en in B, Gok de kindersterfte nei volge van die verschrikkelij °P onrustbarende wijze i rende de laatste week zij ork 143 kinderen meer dan over hetzelfde tijdsverlo Vroeger werd de o< gemeen als een schadeiij schouwd in de latere is meenden velen, dat dit zijn als insecteii Schwartz heeft nu getrl vraag langs experimenteel! le lossen. Hij voederde aantal oorwormen in geva en wel tegelijkertijd n verschillende stoffen v P'antaardigen aard. v voedsel werden verschaft

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2