Firma J tkkwhupal li Oude IrieÉchp, Maandag 25 Joli 1910 Zaterdag en Zondagavond DAMES- GEZOCHl MARIE JEANNE, (LA FEMME K ){a afloop der Voorstellingen Burgerlijke Stand» No. 173 1910 KERMIS VLISSIHGEJ1. 1910 j Tweede en laatste Voorstelling Entrée 25 cent per persoon. öemeentebestui Feuilleton. in alle maten en kleuren. BUITENLAND. WEERBERICHT/ Vervolg Adverted Gedurende de Kermis optreden van de 1.1.TQONEELVERFENIGING te Amsterdam, opgericht 1892. Directeur B. DEMONIE. ZONDAG 24 JULI „De gevolgen van Drankmisbruik". Successtuk door geheel Europa van alle groote Theaters. Ie rang f 1.-, 2e rang f 0.75, 3e rang f O.50| Aanvang 8 uur. Aanbevelend: B. DELMONTE, Directeur. er leiding van den heer BARKELAU. Muziek van den heer VAN BEEKS. Verschijnt dagelijks, uit TUNNENLAN valsche geldstukken uitgegeven, en door de politie in beslag genomen. Destijds werd door deze een onder zoek ingesteld naar de herkomst van dit valsche geld, zonder resultaat. Verleden week echter, toen de politie een onderzoek instelde aangaande koppelarij, kreeg men van een der verdachte vrouwen aanwijzingen, waar het valsche geld vandaan kwam en werd een Pool, zekere F., wonende in de Kolonie, aangehouden met zijn vrouw. Daar men echter niet genoeg bewijzen had, liet men beiden weer los. Alsdan werd weer een uitgebreid onderzoek ingesteld, en men kon bewijzen genoeg krijgen om het echt paar F. opnieuw gevangen te nemen, en een huiszoeking te doen. Bij deze huiszoeking werden in huis eenige valsche geldstukken gevonden. In het privaat werden nog gevonden valsche stukken van f2.50, 2 mark stukken en 5 markstukken. Een me deplichtige van F. heeft de wijk naar België genomen. Het echtpaar F. zal ter beschikking gesteld worden van den officier van justitie te Maastricht. Nadat reeds herhaaldelijk bij de politie klachten waren ingekomen over mannen en jongens die zich in de Scheveningsche Boschjes oneer- eerbaar gedroegen tegenover vrouwen en meisjes, is het haar gisteren gelukt één dier individuen aan te houden. De man, die elke opgave en inlichting weigert is voorloopig door de politie in bewaring gesteld, om zijn inden- titeit te kunnen vaststellen. Hoeveel regenwater er Maan dagmorgen tijdens het hevige onweder binnen de grenzen van Amsterdam gevallen is De oppervlakte der gemeente Am sterdam is 4395 H.A. of 43.950.000 vierk. meter. De hoogte van den den regenval bedroeg 32 m.M., vol gens andere waarneming 38 m.M. Nemen wij voor onze berekening aan het minste. Op eiken vierkanten M. viel dus 32 liter water, wegende 32 kilogram. Op een oppervlakte van 43.950.000 vierkante M. bedraagt, naar dezen maatstaf, de gevallen hoe veelheid naar inhoud en gewicht 1.406.400.000 liter of K.G. Nemen we verder aan, dat de bui 2l/j uur of 9000 seconden geduurd heeft, dan is er een paar seconde 156.265 K.G. water uit de lucht gevallen. Ruim 156.000 kilogram per seconde Voor zeker geen batagelEn dat gedurende '2V, uur(„Hbl.") Wij hebben reeds uitvoerig mel ding gemaakt van den geheimzinnigen moord te Londen, waarvan als dader wordt beschouwd dr. Crippen, die toen men begon te zoeken plotseling verdween met zijn geliefde miss Le Neve. Sedert houdt zich de geheele Engelsche en buitenlandsche pers bezig met dit paar. Overal zijn ze gezien. Het heette reeds, dat zij reis den, hij in vrouwen- zij in mannen- kleeding. Een belooning van 250 werd uitgeloofd en de foto's der vluch telingen overal gepubliceerd. Vermoe delijk is dr. Crippen naar Frankrijk of Spanje vertrokken, althans er zijn eenige verhalen in omloop van per sonen, die hem zouden hebben gezien, welke tezamen tot deze oplossing doen besluiten. Hij zou zich dan hebben gescheiden van zijn reisgenoote, maar zekerheid is er niet. Er is bij al de verhalen veel fantasie, en er zijn dan ook lieden, die rneenen, dat dr. Crip pen Londen niet heeft verlaten, maar daar heel veilig ergens tevoren een huisje heeft gehuurd en zich daar verbergt. Den 14en Juli heeft zich in het hotel de France te Bourges een dame van het leven beroofd. Zij ver zocht in een brief haar naam niet op te sporen. De „Liberté" verneemt, dat het miss Le Neve zou zijn geweest. Maar ook dit is een der vele geruchten. Gevon den is geen var, beiden, ai helpen publiek en pers de politie ook nog zoo ijverig. De Engelsche torpedoflotilie kruiste Donderdag zuidelijk van Kil- lerney en geraakte daarbij dicht bij de Iersche kust in dichten mist. Toen deze optrok zag men dat zij op de rots kust bij Garnish aanstuurden.Twee tor pedojagers zaten reeds vast maar werden door de andere schepen weder bevrijd. Wanneer men nog iets langer in dén mist was gebleven zou hét geheele eskader zijn vernield. De Fransche minister van oorlog heeft het 5e regiment genie order ge geven zich met het oog op de drei gende spoorwegstaking gereed te houden. Een deel van het regiment kreeg reeds opdracht eenige trajecten in het departement Seine et Oise te bewaken. Hef te Parijs woonachtig personeel van de door den Staat genaaste Wësterspoorwegen heeft een verga dering gelegd, waar de stakingsquaes- tie besproken werd. Een spr. maande tot geduld aan en gaf in overweging rustig het signaal van het stakings- comité af te wachten. Hoofdzaak is, dat allen tegelijk tot staking overgaan. Tenslotte werd een motie aangeno men, waarin heftige bedreigingen aan het adres van de weifelende elementen werden geuit en het stakingscomité werd uitgenoodigd zoo spoedig mo gelijk tot algemeene staking over te gaan. Het hoofdbestuur van de C. G. T. heeft beraadslaagd over de spoorwegstaking voor de gewenschte maatregelen. ENGELAND. Het Lagerhuis be handelde gisteren hef voorstel tot vaststelling van de civiele lijst van Koning George V. De commissie uit het Huis stelde voor aan den Koning toe te kennen voor zichzelf en zijn Huis een jaarlijksch bedrag van 570.000 voorts voor eiken zoon behalve den Prins van Wales die den leeftijd van 21 jaar zal hebben bereikt 10.000 en voor eiken ge huwden zoon 15.000: ten slotte ten behoeve van elke dochter 6000. Voor den Prins van Wales, die inkomsten geniet uit de hertogdom men Cornwall en Lancaster, is geen jaargeld uitgetrokken. De werkliedenafgevaardigde Barnes bestreed het voorstel op grond, dat de beide hertogdommen publiek ei gendom behoorden te zijn en dat de civiele lijst buitensporig hoog is. Een door hem ingediend amendement om het jaargeld des Konings van 470.000 pst. te verlagen tot 380.000 pst. werd evenwel verworpen. Het voorstel der commissie werd aangenomen met 197 tegen 19stemmen. HONGARIJE. In de Kamer heeft de minister-president de regeerings- partij verdedigd tegen de aanvallen van de oppositie. Met betrekking tot de Bank-quaestie verklaarde de minister, dat hij naar een regeling streeft met 't eenige doel, te waken over de veiligheid van het openbaar crediet. Betreffende de verhooging van de militaire lasten zeide hij, dat het rijk verplicht is om zijn weerkracht op hetzelde peil te brengen als die van de andere groote mogendheden. De houding van het leger gedurende de crisis naar aanleiding van de an nexatie van Bosnië en Herzogewina, was zoo schitterend, dat het geheele Ur.d met trots en voldoening Werd ven ui Men heeft ervaren welk een niet te waardeeren bezit het leger vormt en hoe dit voor het Rijk een waarborg is voor zijn veiligheid en zijn prestige. In zake de kiesrechthervormingen verklaarde de minister, dat men moest rekening houden met hen, die beducht zijn voor betreurenswaardige gevol gen van te diep ingrijpende her vormingen. Hij hoopte degenen, die ten aanzien van klachten betreffende misbruiken bij de verkiezingen, met de regeering van meening verschil len, tot een beter oordeel te kunnen brengen. De oppositie partijen zouden moeten erkennen, dat de publieke opinie zich van hen afwendt. De minister-president gaf met be scheidenheid toe, dat de overwinning \an de regeeringspartij niet zoozeer te danken is aan geestdrift voor haar program, dan wel aan ontevredenheid, veroorzaakt door het bewind der coalitie. PORTUGAL. Onder't opschrift „een wankelende troon" publiceert de „Ma tin" de resultaten van een onderzoek omtrent den politieken toestand in Portugal, door dit blad ingesteld. Na de meening der verschillende leiders van de republikeinsche bewe ging te hebben weergegeven, van Braga, Machado, d' Almeida, Joao Chagas, Costa, enz., geeft de corres pondent van het blad ook enkele bijzonderheden over de maconnieke organistie. De geestdrift schijft hij, voor de republiek heeft de volksmannen er toe geleid zich in een geheime seéte te vereeniingen, waarvan de organi satie en de voornaamste hoofden mij bekend zijn. Deze mannen hebben nauwkeurige voorzorgen weteft te ne men om te voorkomen dat zij en bloc kunnen vervolgd worden. De leden vormen groepen van vier, genaamd „choijas". Elk der vier van iedere groep vormt een nieuwe „chogas", waarvan hij alleen de drie nieuwe leden kent. Drie „choga", vormen een „cabane". Een opperste raad leidt deze or ganisatie, die in Portugal duizenden leden telt. De leden der vereeniging gaan zeer vertrouwelijk met elkaar om en noemen elkaar „primo", wat beteekent „neef", maar tenzij zij tot de leiders behooren, kennen zij op zijn hoogst drie of zes van hun po litieke medestanders. De vijf ministeries, die elkander sedert den koningsmoord zijn opge volgd, hebben de vereeniging bestre den zij hebben de lagere leden kunnen doen arresteeren, die aan den rechter van instructie voor straf zaken werden overgeleverd. Zij hiel den hen.maanden lang gevangen, en beloofden hun straffeloosheid ingeval zij hun medeleden wilden verraden. Maar dank de zij stevige organisatie van de vereeniging, konden zij nauwelijks een honderd leden gevan gen nemen, die overigens streng werden gestraft. BALKAN-STATEN. Ongeveer een maand geleden gaven de Engelsche en Russische gezanten te Belgrado den wensch hunner regeeringen te kennen, dat koning Peter zelf naar Cettinje zou reizen om vorst Nikita geluk te wenschen bij de uitroeping van Montenegro tot koninkrijk. Het Servische hof antwoordde echter, dat er in 't geheel nog geen uitnoodiging uit Cettinje te Belgrado gekomen was zoodat koning Peter aan den wensch van Engeland en Rusland geen ge volg kon geven. De Russische gezant te Belgrado, Harvig richtte nu ver- toogen tot de Montenegrijnsche re geering tengevolge waarvan dezer dagen een telegram uit Cettinje te Belgrado aankwam, dat een formeele uitnoodiging bevatte. De Servische regeering had in- tusschen beslotenfkroonprins Alexan der als vertegenwoordiger van den koning naar Cettinje te zenden. Dit wekte ontevredenheid in Petersburg en Hartvig is teruggeroepen. Ook de Engelsche gezant heeft om deze reden Belgrado verlaten. Nu heeftde Russische regeering echter nadruk kelijk geëischt dat koning Peter toch zelf zal gaan en. dat hij desnoods den kroonprins mede kan nemen. Daarop is Donderdag een minister raad gehouden, waarbij ook de pre sident der Skoeptschina tegenwoordig was en waarschijnlijk deze kwestie besproken werd. Men gelooft in wel ingelichte kringen, dat het tegenwoor dig Servisch ministerie dat Montene gro vijandig gezind is, zal aftreden, indien de koning zou besluiten zich naar Ruslands wensch te voegen en persoonlijk naar Cettinje te gaan. van 19 tot 23 Juli. ONDERTROUWD: K. Roelse, jm. 19 j. en L. F. Bakker, jd. 20 j. T. Visser, jm. 25 j. en J. van Beem, jd. 26 j. A. Wan- jon, jm. 21 j. en J. Jacobse, jd. 23 j. E. P. Smagge, jm. 23 j. en J. H. Renicr, jd. 20 j. M. C. van Hekken, jm. 26 j. en P. M. van de Putte, jd. 22 j. GETROUWD: F. Bak, jm. 25 j. en P. J. van Oorschot, jd. 23 j. J. L. Weber, jm. 25 j. en W. C. Tromp, jd. 27 j. BEVALLEN: E. Wever, geb. de Groot, z. A. M. Bömer, geb. Koopman, d. M. V. Blondé, geb. Debra, d. A. M. van den Berg, geb. Meijer, z. J. Stroo, geb. de Buck, d. C. E. Kooman, geb, Notebaart, z. S. M. Laernoes, geb. Nieuwenhuijze, z. C. A. Korft, geb. Van Gelderen, d. C. S. de Bruijne, geb. De Vaal, z. OVERLEDEN: P. de Landmeter, z. 3 m. H. Trapman, man van B. Leunis, 56 j. B. C. D. van den Berg, z. 2 d. Hoogste barometerstand 4 Horta. Laagste barometerstand te Neufahrwasser. Verwachting tot den avonjj Juli: Meest matige N.W.-lijkeJ lijke wind. Afnemende bey Waarschijnlijk nog regenbuien/I temperatuur. Door uiterst bekwaam vakmJ PARTICULIER die fl000bf baar stelt tot oprichting eeneri hier ter stede, tegen nader ovtj komen cond. Br. lett. W., dezer Courant. of Tooneelspel in zes bedrijven, vrij naar het Fransch van 1 d'ENNERY en MALLIAN, door H. TIOOELAAR. 1. Twee bruiloften. 2. In slecht gezelschap. 3. Het Vonde lingenhuis. 4. 'n Vreeselijke misdaad. 5. Het krankzinnigen gesticht. 6. Terug op het goede pad. Op algemeen verzoek en om aan alle aanvragen te voldoen van het wereldberoemde Successtuk Uit het Fransch van A. BISSON, vertaald door CH. v. BIENE, Jacqueline Fleuriot (Ia femme X Mevr. MATH. KlEHL.j Meer dan 500 maal opgevoerd te Parijs. Prijzen der Plaatsen Plaatsbespreking van 11 tot 3 uur, a 10 ets. extra. Het geachte publiek wordt opmerkzaam gemaakt, dat voor deze voorstellingen apart decor wordt medegebrachl, speciaal vervaardigd door den heer H. Grootendorst, decoratie schilder van het Rembrandt-Theater te Amsterdam. Groot Bal a la Strauss VL Prijs per drie i Afzonderlijke nummi handelaren, Postdirc F. VAN DE VELDE DRANKWET. Burg. en Weth. van Vlissing gelet op artt. 12 en 37 der Drai: doen te weten dat bij hen zijn ingekomen I een verzoek van CORNELL HANNES DE HONDT om v< ning tot verkoop van sterken in het klein, in perceel Kanaalstr II een verzoek van AUGL EDUARDUS FRANCISCUS V; om verlof tot verkoop van al houdende dranken andere dan t drank in- perceel Steenenbeer dat van heden gedurende vi dagen schriftelijke bezwaren het eventueel verleenen van d vraagde vergunning of het ge' verlof kunnen worden ingebri Burg. en Weth. Vlissingen, 25 Juli 1910. Burg. en Weth. voornoem VAN DOORN VAN KOUDEK De Secretaris, W1TTEVEEN De Borromeus-encyeliel Het „Utrechtsch Predikb blad" meldt: De kerkeraad heeft het vo antwoord ontvangen op zijr aan H. M. de Koningin inz Borromeus-encycliek, dat, aar de kerkeraad in de eerste wek vergadert, langs dezen weg bekend gemaakt: „Hare Majesteit de Koningi mij opgedragen ter kennis te b van den kerkeraad der Ned sche Hervormde gemeente te l in anwoord op zijn schrijv Juni jl „dat Hare Majesteit met wi ring de betuiging van dankb; voor de zegeningen der gev vrijheid en der onafhankelijkh Vaderlands, voor welke Har jesteits Voorvaderen Hun leve ben veil gehad, heeft vernom De Particuliere Secreta H. M. de Koning (was get.) T. M. E. VAN Langzame wetgeving. De „Vaderlander" schrijftF wel langzaam aan het depai van landbouw, handel en nijv We spreken nu niet over de wetgeving met hare meest eischen van ouderdoms- en it teitsvoorzieningdaarover heb eenmaal ons woord gezegd litieke coalitie, waarop de he ma steunt, bindt hem de han Maar ook wat in de neutra ligt, gaat alles even langzaa O— 32.) Die moordkreten werden snelheid des winds door de straten voortgeplant, nieuwe slijpers lokkend en ook de m< ujt de huizen drijvend, om zien wat er gaande was of oproer deel te nemen. De lie wekken strijdlust der bevolkin baarde zich door het zonderl diaansche gegil, waarmede kander aanhitste en iedereen t lende begroette. Doch boven verdoovend geraas klonken no de stemmen van Standby en die de volksmenigte, tegen a neezen opruiden en tot bloedig aanzetten. Wat zal er van CaüforJ den, als wij de blanken in d van die Aziatische menscl overlaten? klonk het van de t

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 6