J. Smits, f IÉ! si Poffeitjsskraai TE HUUR Stoa- n Giiemischc factorij „MIBBELI8BS", Sizisk Ban kit Magazijn Hm-litem Werkin Herverzekering Gratis. Th. Kamermans Jr. Melk- en IJssalon BUITENLAND. Advertentie!!» alsook verschillende fijnen KERMIS 1910. Voor Wasschsn nal en droeg m de stok, afzonderlijke tarieven. Directrice M F, BENCKHïJiJSEN-KLOP. ipdkoopKERIHDEM St. JACOBSTRAAT No. 10. MIDDELBURG. Fabriek van Gewapend en Ongewapend Beton. Groote voorraad puften, Ringen, HnV/.s 0e directie heeft in een verklaring erop gewezen, dat het personeel dat zonder voorkennis te geven het werk staakte zich schuldig maakte aan contractbreuk. Indien heft werk niet hervatte zou de maatschappij andere mannen moeten in dienst nemen om te voorzien in het verkeer. De Zeppelinmaatschappij heeft Dinsdag opnieuw een ernstige schade geleden door een ontploffing in de fabriek bij Friedrichshafen welke hei gas levert voor de luchtschepen. De fabriek is geheel vernield. Negen werklieden werden gewond, drie zeer ernstig. Een overleed reeds. De oorzaak van het onheil was de sterke hitte van gedeelten van een machine, waardoor het gas ontbrandde. De ontploffing volgde onmiddellijk daar na. Gelukkig waren juist vele arbei ders buiten de fabriek aan het werk. Verscheidene bijgebouwen werden ook beschadigd. Te Parijs heeft 'n reuzenhoed goe den dienst gedaan. Een jonge dame, die met zulk een voortbrengsel van de zotheden der mode was uitgerust, ontmoette aan den arm van een aan bidder een vroegeren minnaar, die, om haar voor haar ontrouw te straffen, met vitriool naar het meisje wierp. De gevaarlijke vloeistof frof wel den hoed, maar kon het daaronder ver borgen gelaat niet bereiken. De tweede aanbidder kreeg een paar spatten in het gelaat, maar het meisje bleef vrij. Zij zal zich wel dadelijk een even grooten hoed koopen 1 Uit een door het ministerie van binneniandsche zaken gepubliceerde statistiek blijkt, hoe de toename van de bevolking van Rusland, inderdaad verbazingwekkend is. Zij wordt nu op 160.095.000 zielen geschat, en dat ondanks de onvoldoende hy giënische maatregelen en het hooge getal der sterftecijfers, wat wel een van de onaangenaamste eigenaardig heden van het land is. Dit toenemen van de bevolking is een gevolg van de buitengewone vruchtbaarheid van het Russische volk, welke per jaar 48 geboorten op iedere duizend zielen aanwijst, terwijl het aantal sterfgevallen dertig op de duizend bedraagt. De overeenkomstige ge tallen voor Duitschland bijv. zijn 34 en 19; daar bedraagt dus het over schot van de geboorten vijftien, in Rusland echter achttien op de dui zend. Daarbij komt nog dat het aantal sterfgevallen in Rusland langzamer hand iets afneemt, terwijl het aantal geboorten voortdurend vermeerderd wordt, zoodat niet alleen een groo- tere, maar ook een snellere toename van de Russische bevolking te ver wachten is. Nog geen tweehonderd jaar geleden in 1722 schatte men het aantal inwoners op veertien millioen zielen; in 1859 was zij reeds tot 74 millioen aangegroeid, waartoe ook echter de vergrooting van het Staatsgebied bijdroeg. De volkstelling wees voor 1897, zon der Finland op een bevolking van 129.209.297dus binnen 38 jaren was er een vermeerdering van bijna 75 pet. te constateeren. In de jongste volkstelling is de bevolking van Finland die op drie millioen geschat werd, in begrepen de toename van de bevolking binnen de laatste der tien jaar bedraagt dus ongeveer 28.000.000 is 21 pet. In de laatste drie jaren alleen is dit getal nog met 5.000.000 vermeerderd. Te Washington is een nieuwe electrische éénrailstram naar City Island op zijn eersten rit omverge- slagen en van den opgehoogden weg gevallen. De uitvinder,Howard Hansel Tunis, die den wagen bestuurde brak een rib en twintig anderen werden ge wond. Geen van de passagiers daar waren er honderd, hoewel de wagen slechts plaats had voor 40 kwam er geheel ongedeerd af; maar dat zij niet erger bezeerd werden wordt toegeschreven aan de omstandigheid dat zij zoo vast opeengepakt zaten of stonden. Zoo kan het overvol zijn van een wagen zijn nut hebben. Het ongeluk wordt geweten aan de slechte constructie, die door den aan nemer haastig afgeraffeld was, om binnen den bepaalden tijd gereed te komen. ENGELAND. De groote vlootma- noeuvres zijn met een groote zeeslag bij de monding van de Severn ge ëindigd. De vijandelijke, blauwe vloot had steunpunten in Schotland en in noord-Engeland, de eigen, roode vloot in zuid-Engeland en de zuidelijke havens van Ierland. Het éclaireurs- eskader van de roode vloot bracht Zondagmiddag het bericht, dat de vijand zich in gevechtsformatie in het zuiden van de Iersche Zee bevond. De roode vloot stoomde nu de vijand tegemoet, om de blauwe te overvallen. Dit gelukte meesterlijk. Tegen mid dernacht kreeg men voeling met den vijand en weldra gelukte het de blau- vloot te omsingelen. Het blauwe éclaireurs-eskader en de torpedoboo ten werden zonder veel moeite geno men, zoodat tegen het krieken van den morgen de blauwe vloot eens klaps de roode tegenover zich zag. Nu begon het gevecht, dat van 3 tot 8 uur duurde. Toen moest de blauwe we vloot de vlag strijken. Door de scheidsrechters werd uitgemaakt, dat de blauwe vloot 16 slagschepen, alle kruisers en torpedobooten, benevens een transportvloot, met 10.000 man troepen, verloren had. De overwinning kosste aan de roode vloot 13 slag schepen en een aantal torpedojagers. RUSLAND. Het departement van marine is wel het ongelukkigste van alle Russische deparlementen. De bouw van de Dreadnoughts is één lange lijdensgeschiedenis. Men moest beginnen met hulp te zoeken in het buitenland om een behoorlijk ontwerp te kunnen samenstellen. Toen men eindelijk uit 50 verschillende ont werpen een zeer ondeugdelijk ont werp gedistilleerd had, wist men nog niet aan wien de bouw toevertrouwd kon worden. Men kon en wilde aan Russischen scheepsbouwingenieurs de zaak niet toevertrouwen, maar de Doema verlangde niettemin zeer be slist, dat de schepen op Russische werven gebouwd zouden worden. Het departement van marine besloot nu de Baltische werf een contract met de Londensche werf John Brown te laten sluiten. Brown zou Engelsche ingenieurs afstaan, die den bouw der Russische Dreadnoughts zouden lei den en twaaif Russische scheeps bouwingenieurs zouden in Londen gedetacheerd worden om bij Brown in alle geheimen van den Engelschen scheepsbouw ingewijd te worden. De ingenieurs van Brown kwamen en de Russische ingenieurs gingen. Spoedig echter bleek, dat de Engel schen op de Baltische werf al even weinig gezind bleken inzage te geven van hun geheimen als de Engelschen te Londen. Men begon er over te denken zich maar zonder specialiteiten te behelpen en dat te meer omdat den Russischen ingenieurs te Londen volle vrijheid werd gelaten om alle mogelijke Zuid- Amerikaansche ontwerpen te bestu- deeren, maar van Engelsche ontwer pen geen inzage werd verleend. Men is daarover zeer ontstemt, seint de Peterburgsche correspondent van het „Berliner Tageblatt" en het schijnt niet zoo heel lang meer te zullen duren of Rusland zal naar een anderen leermeester moeten uitzien. En of 't dan meer succes zal hebben OOSTENRIjK-HONGARtfE. Op den 80n verjaardag van Keizer Franz Joseph, wordt uit Weenen aan de „Frankfurter Zeitung" geseind, zul len het leger vier buitengewone gunstbewijzen worden betoond. Ten eerste zullen officieren, die in de schuld zitten, de militaire Maria The- resia-orde krijgen, waaraan een jaar geld verbonden is, ten tweede zul len een reeks minder zware gerechte lijke straffen opgeheven worden en ten derde zal op indirecte wijze de 35- jarige diensttijd ingevoerd worden en wel zoo, dat 12 dienstjaren bij bij den troep voor 15 gerekend zul len worden. Ten slotte zullen een reeks pensioenen met 25 pCt. wor den verhoogd. SPANJE. De kamer beëindigde gister de beraadslagingen over het adres van antwoord op de troonrede. Canalejas verklaarde, dat hij besloten was zijn program in zijn geheel at te wikkelen. Hij wiide niet, dat er zich groepen zouden vormen in de liberale partij, die homogeen moet blijven en wier volkomen vertrouwen hij vraagt. Wat de operaties te Meliila aanging, zeide hij, dat de regeering alleen de Spaansche inwoners van Noord-Afrika in staat heeft gesteld om de nationale eer te kunnen handhaven en iederen aanval te kunen afweren. Wachtende op het einde der onderhandelingen met Marokko, zullen de Spaansche troepen alleen onder die voorwaarde hunne ingenomen posities ontruimen. De regeering bestudeert plannen tot de schepping van een koloniale le germacht, tot hervorming van het mili tair strafrecht en een hervorming van het onderwijs in den zin van verwe reldlijking. Ook was het dringend noodig, tot een oplossing te komen met het Vaticaan over deze vraag stukken. Daarna werd het adres van ant woord op de V -augcirmen met 183 tegen 81 stemmen. CHINA. De Agence d'Extrême Orient, die in Brussel gevestigd is en die veelal door de Chineesche regee ring geïnspireerd heet te zijn, verze kert, dat de bewering van Reuter als zou de Chineesche regeering haar bevrediging over het Russisch-Japan- sche verdrag te kennen hebben gege ven, onjuist is. Der Chineesche regeering is officieel mededeeling gedaan van het Russisch- Japansche verdrag. Zij heeft geen bezwaren gemaakt, maar ook niet van bevrediging gesproken. Zij heeft een voudig verklaard, dat zij de verkla ringen betreffende den status quo voor kennisgeving aannam en heeft nadrukkelijk den wensch te kennen gegeven, dat aan dezen status quo niets veranderd zou worden. Hetzelfde agentschap publiceert het volgende telegram Nauwelijks onder teekend, levert het Russisch-Japansche verdrag reeds bedenkelijke resultaten op. Te Peking zijn uit Mongolië verontrustende berichten ontvangen. De Russen zijn op verschuilende plaatsen in Mongolië met vliegende colonnes de grens overgetrokken en laten deze op het oogenblik vol gen door een groote troepenmassa. 4500 man infanterie, 3000 man artil lerie en cavalerie en 1000 man genie bevinden zich reeds te Koeloeëng. Zij bouwen in allerijl acht kazernes. Op 5 K.M. afstand van Koeloeëng hebben zij een arsenaal voor wapens en munitie gebouwd. Volgens een nader bericht zijn duizenden Russische soldaten te Oelijasoetai en Kotseng aangekomen. De Chineesche regeering heeft reeds sedert eenigen tijd vernomen, dat de Mongolen massagege'wijs genationali seerd (lees gerussificeerd) worden. Te Peikiaultsjeoe zijn reeds 1000 genationaliseerde Mongolen, te Oelija soetai en Koeloeëng 1700 enz. Te Meimeiotsjeng draagt 80 pet. van de bevolking Russische kleeren en Rus sische baardsnif. De Chineesche regeering heeft door haar gezant te Petersburg en door den Russischen gezant te Pe king tegen dezen staat van zaken laten protesteeren. De onderhandelingen duren voort. Hoogwater te Vlissingen. Juli vm. nm. Vrijdag 22 1.13 1.33f Zaterdag 23 1.55 2.15 Zondag 24 2.38 2.58 Maandag 25 3.15 3.35 Dinsdag 26 3.55 4.15 Woensdag 27 4.40 5.— Donderdag 28 5.22 5.42 f Volle maan 's morg. 8.57. Springtij voormiddag. WEEBB$BIOHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 21 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 771.7 te Horta. Laagste barometerstand 744.7 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 22 JuliMeest matige tot krachtige W.-lijke tot Z.W.-lijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Regenbuien. Zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 21 Juli. Opgaaf d. Zeeuwsche Landbouwm.) Boter f 1.32 a f 1.44 p. K.G. Eieren f4.20 p. 100 sf. Particulieie prijs. Boter f 1.48 p. K.G. Eieren f4.60 p. 100 st. (Noteering van Handelaren.) Boter f 1.32 a f 1.44 p. K.G. Eieren f4.20 p. 100 st. Particuliere prijs. Boter f 1.48 a f 0.00 per K.G. Eieren f 4.60 a f 0.00 per lOOstuks, Graanmarkt. De aanvoer bestond uit tarwe, die tot noteering is verkocht. Van kar wei en koolzaad werden eenige mon sters getoond, die door de hooge vraagprijs niet zijn verkocht. Tarwe f6.75 a f7.25—, Rogge a Zomergerst a Wintergerst a Haver a Paardeboonen a Tuinboonen h Witteboonen a lange Bruineboonen a ronde Bruineboonen a Kroonerwten a Ondertrouwd MARINUS C. VAN HEKKEN en P1ETERNELLA M. VAN DE PUTTE. Katwijk a/Zee "WFnyrL Huwelijksvoltrekking D. V. 11 Aug. a.s. 21 Juli 1910. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot en zorg zame Vader, Behuwd- en Groot vader HENDRIK TRAPMAN, in den ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam Wed. B. TRAPMAN—Leunis. J. H. TRAPMAN. H. J. TRAPMAN. M. C. TRAPMAN—Moogré. M. M. MOGGRÉ—Trapman. M. A. SEGELER—Trapman. A. SEGELER en Kleinkinderen. Vlissingen, 20 Juli 1910. Atgemeene Kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN I I DEN BERG—Meijer berichten met leedwezen het overlijden van i hun Zoontje, clen 19en geboren, j Vlissingen, 21 Juli 1910. Voor de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze ge liefde Zuster, Schoonzuster en Tante, Mejuffrouw J. P. MORTIER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, P. I. MORTIER. Vlissingen, 21 Juli 1910. Xlt Ie 55 Koninkl. goedgekeurd. - 50.080.— 1/5 3 TIJDGEESTLOT f 6,- Klassikaal f1,20. 1/10 3 TIJDGEESTLOT f 3,- Klassikaal f 0,60. 1 20 3 TIJDGEESTLOT f 1,50. Klassikaal f0.30. 3 TIJDGEESTPOLIS f 11- Befaalbaar met f 1,— per maand De Polissen geven 3 loterijen pre cies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16 en te Vlissingen bij: L. F. DERT, Hoofd agent, Nieuwendijk 34; JOH., G. SMITS, Café Groote MarktCHR. F. KEERSEMAKER, Logementhouder; H. T. BRINKHAUS, CoiffeurA. v. GELDER, Kanaalstraat 82. Toezending naar buiten na ont vangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegelkosten. van alle voorradige GOEDEREN, als Porcelein, Glas- en Aardewerk, geëmailleerde Ijzerwaren, Rookstellen, zinken Kuipen en Emmers, Amerik. gewone Trappen, Kruiwagens, Hobbel- stoelen, Vuilnisbakken, Blikwerk en Galanteriën, Kinderspeelgoede* ren. Voorts een groote sorteering POPPEN, enz. enz. Doet uw voordeel. Zie de Etalage. Zie de Etalage. Aanbevelend, St. Jacobstraat 17. van MIDDELBURG. Wafelbakker van wijlen Z. M. Koning Wiilem lil, is dit jaar alhier op de kermis geairiveerd met zijn welingerichte StandplaatsNieuwendijk, tegenover het huis van den heer DE RUIJTER. Aanbevelend, J. BMlïg. N.B. De alom zoo gunstig bekende fijne Hollandsche Wafelen, aan huis bezorgd 84 cent per dozijn. O— UUr De ondergeteekende bericht aan de. geachte Burgers van Vlissin gen en omstreken, dat hij evenais vorige jaren met zijn standplaats heeft op den Nieuwen* dijk, tegenover het Hollandsch Loods- kantoor. Eerste qualiteit.VANILLE-ROOMIjS a fO.10 per portie en 6 cent per glas. Hopende met een druk bezoek ver eerd te worden. Hoogachtend, A. WIEKIKX. Een ruime Bovenwoning van alle gemakken voorzien. 7 kamers, keuken en droogzolder, waterleiding tot de derde verdieping. Huurprijs 20 gld. per maand. Scheldestraat 26. MIDDELBURG Telefoon 181. LOSKADE. Zorgvuldige en nette bediening. Speciaal ingericht uoor uitsfoomen uan allerlei goederen. Inlichtingen en Prijscouranten worden gaarne bij aanvrage verstrekt. DE DIRECTIE. Agent: C. VERHEUL, St. Jacobstraat 11. ui L G- ID "Y E) Kt Men vindt daar een uitgebreide collectie RINGEN - ARMBANDEN - COLLIERS - KETTINGEN en meer andere Nouueauté's, AANBEVELEND, &5>ïi ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. Leveren en maken ter plaatse alle voorkomende werken. Conpurreecende Prijzen. p/f, /r\ f7?

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3