Dokter Klaus Gemeentebestuur Laatste Berichten» Burgerlijke Stand» Advertèntiën. Kermis te Vlissingen. JMtrl. looücrigczchchap. Admiraal en Matroos 3 Vacanfie. Een Loopjongen Te jtttsr pvrssfd Ieder die Woensdag- of Zater dagmiddag de KINDERVOORSTELLING in het „Concertgebouw" bijwoont, heeft het recht gratis een Kind mede te brengen. BUITENLAND. GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN Schouwburgtent Het geheim van een oud Zeeman. Kinder-Voorstellirtg. Klein Duimpje, H. LOOTS. Door de aan houdende hooge prijzen der Varkens is de prijs van het SPEK en REUZEL van af heden met 10 cent per kilo verhoogd. He! Bestuur dei Slagersvereeniging. TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD AANVANG 2 UUR. Prijzen f 0,50, f 0,30, f 0,20. iegen door- eeste straten, ne, weldra in en. Het duurde le afvoerbuizen j machte den d te loozen i water uit de idingen onder j aren bezweken, g men de men- ap opgeschrikt nog, wadende ater, hopelooze om de over- gelijkvloersche izen te keeren. |met emmers en I tegenover de ebroken, gedu- rvielen alleen overstrooming de huisdeuren d hadden opge- rijwel erin het n. Vooral vele ren, voor brievenbestellers e.d. geen doorkomen aan. Op den Schenkweg hield de stoomtram het t.egen het natte element met moeite vol. Van den kant van den Rijkswijk- schenweg was het voor voertuigen en voetgangers onmogelijk de stad in te komenonder de viaducten stond alles blank. Ook aan den Sta tionsweg hebben veie huizen ontzet tend te lijden gehad van het water. En zoo was het op menig punt van de oude stad. De bewoners van de Schoolstraat, van de Spinozastraat, enz. werden genoodzaakt of in de huizen te blijven of door het water te waden. Vele winkeliers, o.a. de firma Oerzon, hebben door hun goe deren, zeer belangrijke schade geleden. Van persoonlijke ongelukken is tot dusver niets vernomen. Op den Admiraal de Ruyterweg onder Sloten, ging de bliksem rake lings langs een melkkarretje. De be stuurder verloor zijn bewustzijn en viel van den bok. Na korten tijd kwam hij echter weer bij, klom op zijn wagentje en reed verder. Ook het paard was ongedeerd gebleven. Een gat in de straat toonde aan waar de bliksem den grond was ingegaan. Van een huis in de Kerkstraat telegraaf ziin vverd de geveltoP afgeslagen, hetzelfde vppiu,,Mi„ geschiedde van het perceel Overtoom 206. Een schuitenhuisje in de Am- steljachthaven werd door den bliksem uit elkaar geslagen. Te Oosterhout het Oosteind is gistermorgen bij Ian inslaan van 'ij vermeld in een gevelstuk f id geraas naar ig zonder onge- zoo veelvuldig, Igemeenen om- prgen nog geen lens 25 draden zelfde was met hier werd het op 2500 ge- ontladingen op bliksemafleiders ijwel uitgeslo- bben de lijnen schap met den ingetreden, as gistermorgen tsen in de stad te stoornis deed I in de Roelof stortregens de adden gewoeld, tap verloor hier (ïwicht, en kwam liggen, wat het urlijk niet wei- (ïemelvuur sloeg rwagens, zonder i automatischen te veroorzaken. Jrenvaart die de rdam en de ge- ikte speelde het om den schoor- gemaal, die ein- semstraal werd venste gedeelte n, en in den verscheidene liddellijk daarna p eenige meters :r ontstond een echter spoedig zerden in den en gevallen van sem, ook in de schillende plaat- jweer een begin n. Verschillende indweer gealar- htige menschen, eer verschrokken et anders konden is was getroffen len de hulp der aen voor een jrongen was. ïorgen, tusschen 's Gravenhage eer losgebroken, en regenval, die >or velen hoogst nenigeen scha- le bliksemstralen lagen wisselden :n zes uur zette e stadsgedeelten n konden in ver- regen niet ver weldra het water liep,— wat erger en.Datgeschied- de straten in het als Achterom, i en Wagenstraat, orgen de bewo- ideren geholpen, hezig waren, het het departement in het kelder- knieën in het an Hotel Central lerij te hulp ge- ukkerij van de in de Wagen- rachten noodig die gedeeltelijk daarvan te be- penwinkel op de de bottines in zuidenhoutkwar- ehenkweg vooral Brers en melkboe- aan - een hevig onweder de boerderij van Heijkant afgebrand. Het woonhuis en de schuur gingen met tal van land bouwwerktuigen verloren. Te Swalmen is gistermorgen de bliksem ingeslagen in de woning van den landbouwer T. C. Huis en inboedel zijn door het vuur vernield. Verze kering dekt de schade. Gistermor gen is in Kallenkote, gem. Steenwij- kerwold, de bliksem geslagen in een boerderij, bewoond door J. Bijker. De geheele boerderij met inboedel, als mede een hoeveelheid hooi, is ver brand. Het een en ander was ver zekerd. Te Dinxperlo is de kapi tale boerenhofstede de Kuierman, bewoond door den landbouwer Joh. Nusselder, in de buurtschap IJzerlo, door den bliksem getroffen en geheel door brand vernield. Twee varxens kwamen in de vlammen om. Boven Eindhoven en omgeving woedde een zeer hevig onweder. De bliksem sloeg in het huis van den heer Guldeinont, te Woensel, waardoor brand ontstond en huis en inboedel een prooi der vlammen werden. Onder dezelfde gemeente werd een boerenbehuizing door het hemellicht in brand gezet. De oudste inwoner van Leer dam, de heer J. H. Visch, is in den ouderdom van bijna 101 jaar over leden. Te Heemstede is een 8jarige jongen wonende te Amsterdam, door de stoomtram overreden. Zijn voet werd afgereden. Gisternacht is hij in de Mariastichting te Haarlem overle den. Bij het baden in de zee te Scheveningen is een 19jarige jonge man verdronken. Gisterochtend werd een vierjarig kind in de Com- melinstraat een oogenblik in de kamer alleen gelaten. Het maakte van de gelegenheid gebruik, om een doosje luciiers te bemachtigen en daarmede te gaan spelen, met het noodlottig gevoig, dat de kleertjes in brand ge raakten en het kind in een oogenblik in lichtelaaie stond. Een buurvrouw kwam op het geschreeuw van het kind toesnellen en wisi de vlammen te dooven. In hoogst ernstigen toestand werd de arme kleine in het Onze Lieve Vrouwengasthuis overgenomen. Te Zeist heeft Zondagmiddag een ernstige aanrijding plaats gehad. Een rijtuig van een stalhouder, waarin twee personen, kwam een laan uit rijden, juist op het oogenblik dat de electrische tram, komende van Utrecht, passeerde. Het rijtuig reed tegen de tram op en de koetsier werd van den bok geslingerd en doodelijk ge wond opgenomen. Van het tramrijtuig braken alle ruiten. De passagiers van de tram, alsook de inzittenden in het rijtuig, kwamen met den schrik vrij. In den Rijn bij Rhenen is een bjarig meisje overboord geslagen en verdronken. Te Amsterdam in de Vondel straat werd gisternacht een inbreker op heeterdaat betrapt, terwijl hij zich aan eenige aan elkaar geknoopte lakens naar buiten liet glijden, in zijn bezit werden eenige gevonden. kostbaarheden Te Amsterdam is Zaterdagavond omstreeks 10 uur in tiet le Wetering plantsoen de dienstbode van e familie, in de omgeving wonende, door een als werkman gekleed per soon onverhoeds met een scherp voorwerp in het linkerschouderblad gestoken. In de apotheek van den heer Hempenius, op de Vijzelgracht, werd zij door een geneesheer ver bonden. Deze kon gelukkig consta- teeren, dat de wonde niet gevaarlijk was. De dader is onbekend. Een heer en dame, die sedert geruimen tijd in pension Bakkeren te Ginneken gelogeerd waren, zijn gevlogen met achterlating van een schuld, groot f780. Bij een rijwiel handelaar te Breda hadden zij zich op crediet twee keurige karretjes aangeschaft; met den architect Van der Pas te Ginneken waren zij in onderhandeling over bouwgrond voor een villa aan den Ulvenhoulschen weg, terwijl zij reeds een automobiel in gesprek hielden. De inan gaf voor het spoorwegongeluk te Goutry te hebben medegemaakt, waardoor hij zenuwziek zou zijn geworden en, tot herstel, door de spoorwegdiiectie onder behandeling gesteld te zijn van dr Soer. Werkelijk is hij patient van dr. Soer geweest. Hij loog allen voor, dat hem 200.000 francs schadevergoeding door de spoorwegmaatschappij was geboden, doch hij een eisch van 400.000 francs ingesteld had. Toen de familie Bakkeren eindelijk maande, wilden de oplichters per rijwiel vertrekken, dat werd hun belet, waarop zij te voet uit gingen. Onder weg viel de man flauw, eén rijtuig werd ontboden, de oplichters wisten den koetsier te bewegen, naar de Meerelsche dreef te rijden, van waar zij per Belgische stoomtram ont snapten. Zondagmorgen 6 uur ontdekte de portier van het Blauwhoedenveem aan de Leuvehaven, W. Z., te Rot terdam, dat zich een inbreker op het dak van een der gebouwen bevond. Hij felephoneerde aan de politie, met het gevolg dat de inbreker ge arresteerd werd. Het bleek te zijn de 26-jarige G. v. B., wonende Spaarn- dammerplein 151 te Amsterdam. Hij was aan de zijde van de Eenhoorn straat een woning binnengegaan, had zich op den zolder aldaar van eeni ge kleedingstukken meester gemaakt en was toen over de daken naar het Blauwhoedenveem gegaan om te trachten daar van boven af in te komen Op den Westersingel te Rot terdam is gisterennacht aangehouden de kantoorbediende P.J. D. uit Am sterdam, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van gel den ten nadeele eener loterijvereeni- ging, gevormd uit het personeel van een suikerfabriek in de Warmoesstraat te Amsterdam. Hij is naar Amster dam overgebracht. Behalve in ons land, Frankrijk en Zwitserland heeft het in de laatste 24 uren ook in België buitengewoon hevig geonweerd. Het „H. van A." meldt er in zijn avondeditie van Maandag het volgen de van Het onweer, waarvan wij gisteren tegen den middag een eerste staaltje en des avonds eene vermeerderde uit gaaf kregen, heeft zoo wat overal in de Vlaamsche streek gewoed. In den Polder en in de Kempen donderde en regende het op velschil lende uren van den dag, doch slechts van eene plaats hebben wij tot nu toe van ongevallen vernomen. Te Wildert-Esschen, in eene hoeve, is namelijk de bliksem in een schoor steen binnengeslagen, in welker nabij heid een boerenknecht zat te eten tusschen twee kinderen. De knecht werd op slag gedood, en de kinderen bleven ongedeerd. Vandaag juist op het middaguur heeft zich uit eene heete pikzwarte lucht een nieuw on weer ontlast, dat meer dan één vrees achtige het hart zal hebben doen klop pen. Vlak bovenhel midden der stad bliksemde het vervaarlijk en rom melden en knetterden nu holle, zware, dan weer scherp krakende donder slagen, terwijl het waterstroomdeen een stormwind den rook derschoor- steenen naar keneden fjoeg. In de Leopoidstraat viel de blik sem neer op het oogenblik dat een tramrijtuig voorbij reed. Het rijtuig werd beschadigd en de straal ver dween, zegt men, in een riool. In de zelfde straat is de bliksem ook nog op de begchermdraden der telefoon- geleiding gevallen, die vernield wer den. De brandweerlieden zijn op ver schillende plaatsen ter hulp geroepen om kelders leeg te pompen. De Fransche spoorwegbeambten hebben thans tot de algemeene staking besloten. In de Zondag gehouden ver gadering van den bestuursraad van het syndicaat der spoorwegbeambten werd na een beraadslaging van on geveer twaalf uren een motie aange nomen, waarin het stakingscomité wordt gemachtigd uur en dag te kiezen, waarop „liefst zoo spoedig mogelijk" de algemeene staking zal ingaan. ENGELAND. In de „Review" of „Reviews" schrijft de bekende jour nalist Stead een karakterschets van koning George. Stead haalt in de eerste plaats het getuigenis aan, dat Lord Rosebery van den koning aflegde bij diens Troonsbestijging. Het luidt„Hij heeft een rein, gezond, matig leven geleid. Hij is een goed echtgenoot en een goed vader. Hij zal op den troon huiselijke deugden ten toon spreiden, die het Engelsche volk dierbaar zijn." Dit getuigenis wordt door Stead gestaafd mei verklaringen van anderenallen die den Koning van nabij kennen, zijn het daarover in hopfüzaak eens. Stead weerlegt het gerucht, dat de Koning een stevig drinker zou zijn integendeel, hij is een zeer matig mensch. Voorts betoogt hij uitvoerig, dat het romantisch verhaal van een geheim huwelijk, dat de Koning indertijd met een admiraals dochter op Malta zou hebben geslo ten, van 't begin tot het einde een verzinsel is. Koning George is een echtgenoot vol liefde en toewijdiner bestaat, zegt Ste.id, slechts éen vrouw voor hem, namelijk de Koningin. Hij is het liefst in zijn huiselijken kring en speelt vaak met zijn kinderen, die dol veel van hem houden. Maar hij zal toch de staatszaken niet ver- waarloozen voor zijn gezin. Hij is een goed schutter en een postzegelverzamelaar. Van kaartspe len houdt hij niet en evenmin is hij een liefhebber van wedrennen. Goed politicus, houdt hij bij 't spreken beter voet bij stuk dan zijn vader Koning Edward, die dikwijls plotseling van het eene onderwerp naar het andere Kon overspringen een gewoonte, welke bij een Koning die altijd het gesprek moet leiden, nogal lastig was voor anderen. George V is eenvoudig in zijn smaak en hij heeft een ernstige, hooge opvatting van zijn taak. „De Koning" zegt Stead ten slotte „is een braaf man, in alles eerlijk en oprecht jegens zijn mede- menschen. Ik zeg niet dat hij een bijzonder verheven geest, een schit terend genie is, maar wat ik we! kan zeggen is ditdat er nooit op den Engelschen troon een Koning heeft gezeten met een hoogere op vatting van zijn plichten in het al gemeen belang of een dieperen oot moed jegens zijn Schepper." 10. fdem tot den bouw eener nieuwe school G. 11. Idem tot vaststelling van een staat van oninbare posten en een suppl. staat van ontheffingen wegens hoofdelijken omslag dienst 1909. 12. Idem tot wijziging der veror dening tot heffing eener straatbelas ting. 13. Idem tot opzegging eener ver gunning van Swennen voor gebruik eener kazemat. 14. Idem tot goedkeuring der re keningen over 1909 van: a. Armbe stuur, b. gasthuis, c. kamer van koophandel. 15. Idem tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening. 16. idem tot verhooging van het bedrag der tijdelijke leening voor kasgeld. OPENBARE VERGADERING van de op Vrijdag den 22en Juli 1910, des namiddags ten 2 ure. A. Mededeelingen. B. Over te leggen stukken. C. Te verieenen ontslag aan mevr. van de Sande—Fraser als regentes van het Burger-Weeshuis. D. Benoemingen van eene regen tes van het Burger-Weeshuis. Aan beveling mevr. de Ruyter—de Vey Mestdagh, mevr. Winkelman—Van de Plasschevan dr. H. E. Becht tot tijdelijk lecraar H. B. S. cursus 1910 1911; van eene onderwijzeres aan school D van leeraarspersoneel aan de H. B. School en de Handels school van voorzitter, leden en plaatsvervangende ieden in het stem bureau voor de Kamer van Arbeid voor de metaalbewerking van per soneel aan de Burgeravondschool en de Avondschool voor Handwerklieden. E. Te behandelen punten: 1. Concept besluiten tot verkoop van gemeentegrond aan a. W. P. van den Abeele (na voorafgaande onttrekking aan den openbaren dienst), b. J. G. Goossen, c. E. Gombert, d. P. Vanleke, c. A. Meerman q.q. 2. Voorstel van Burg. en Weth.tot uitbreiding van het onderwijzend personeel aan school C. 3. Idem tot vatstelling eener ver ordening omtrent werkloosheidver zekering. 4. Idem tot wijziging der verorde ningen op de heffing en invordering van den hoofdelijken omslag. 5. Idem tot wijziging van de veror dening op de Avondschool voor Handwerkslieden. 6. Idem tot het bijbouwen van een laboratorium aan de H. B. School. 7. Idem tot het indienen eener voordracht ter vervulling van eene buitengewone vacature in het college vin zetters.} 8. Idem tot het in gebruik geven van lokalen voor de rijksnormaallessen. 9. Idem tot tijdelijke continuatie van den opzichter bij de gemeentewerken A. van Oudgaarden. Per Telegraaf. Koninklijk bezoek. 's GRAVENAGE. Het in September in ons land te verwachten bezoek van den koning en de koningin van België, zal naar wij vernemengebracht worden in de dagen na de opening van de nieuwe zitting der Staten- Generaal door H. M. de Koningin. van 16 tot 19 Juii. ONDERTROUWD: J. M. van der Heijdt, jm. 24 j. en R. J. G. de Waal, jd. 20 j. GETROUWD: R. W. Eagfes, jm. 27 j. en C. R. M. Beniest, jd. 29 j. BEVALLEN: J. M. J. Wiedlewsky, geb. Koel man, z. C. van Dijk, geb. Meeldijk, z. C. Huibregtse, geb. Van Zetten,z. A. J. Standaart, geb. Heijtvelt, d., - M. Theune, geb. Jasperse z. L. Dewasme, geb. Kroothoep, d. OVERLEDEN: W. C. Rikmans, mm van P. Mos, 27 j. WEEEBS&IGHT. Verwachting tot den avond van 20 JuliZwakke tot matige Noordelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tem peratuur. MARKTBERICHTEN Vlissingen 19 Juli. Boter f 1.40 a f 1.50 p. K.G. Eieren f 4.40 a f4.60 p. 100 st. De Heer en Mevrouw VAN DEN BERG—Meijer geven kennis van de geboorte van een Zoon. Vlissingen, 19 juii 1910. DirectieFRANS HART. StandplaatsGed. Pottekade- WOENSDAG 20 JULI Blijspel in 5 bedrijven, uit het Fransch van L'AR FONGE, door J. H. RöSSING. DONDERDAG 21 JULI of Tooneelspel in 5 bedrijven en een voorspel in éen bedrijf, door d'ENNERY, schrijver van De Twee V/eezen. Woensdagmiddag 2 uur Sprookje in 5 bedrijven naar MOEDER DE GANS, gevolgd door een Kluchtspel zon der woorden. Entréeprijzen Avondvoorst, f 1—, 0.75, 0,50,0.30. Middag f 0.50,0.30, 0.15. Meneer'k heb van uw boter al zoo veel gelezen, en naar ik hoor, wordt z' algemeen geprezen, 'k Kom tegenwoordig met mijn weekgeld amper rond, vertelde een vrouw en zeiweeg mij een pond. 375, 425 en 475 cent per 5 ons. Vlissingen, 19 Juli 1910. Heden overleed zacht en kalm, T ons innig geliefd Zoontje PIETER, in den jeugdigen leeftijd van drie maanden. Zijne diepbedroefde Ouders, J. DE LANDMETER. J. H. DE LANDMETER— v. d. Burgh. Vlissingen, 19 juli 1910. Boekhandelaar GERRETSEN belast zich gaarne met het In binden van Schoolboeken,JWoor- denboeken en Atlassen. Sterk en goedkoop. gevraagd, boven de 16 jaar. Adres: bureau „Vliss. Crt." een CAFE met vergunning. Brieven lett.B. bureau „Viissingsche Courant." Een of twee Gemeubileer de- of Ongemeubileerde KA MERS, liefst omtrek „Schelde". Brieven letl. D. S., Bureau van dit Blad.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3