Zelke, geschonken. Deze woningen, genaamdde „Zeemans-Erve" worden zooveel mogelijk tegen billijken prijs beschikbaar gesteld voor de deelne mers aan het fonds en hunne we duwen. Ter herziening der oude voor schriften betreffende de beurs werd bij raadsbesluit d.d. 19 April 1869 de, sinds dien eenige malen gewij zigde „Verordening op het beheer en de deelneming aan het fonds van de Zeemans- en Visschersbeurs te Vlis- singen'' vastgesteld. Het bestuur- over het fonds i. e. de Commissie voor de Zeemans- en Visschersbeurs, is volgens dit regle ment samengesteld uit 1 lid uit het dagelijksch bestuur als voorzitter2 leden uit den gemeenteraad en 2 leden uit de kooplieden, scheepsree- ders, zeehandelaars of consuls. Het lid uit het dagelijksch bestuur wordt door den burgemeester aange wezen. De benoeming der overige leden geschiedt door den raad uit eene door Burgemeester en Wet houders op te maken lijst; bij de benoeming der leden uit de koop lieden enz. is de commissie bevoegd daartoe dubbeltallen aan te bevelen. De commissie doet jaarlijks vóór of op 1 April aan den gemeenteraad re kening en verantwoording van haar beheer, loopende van 1 Junuari tot ultimo. December en zendt daarbij een rapport over het afgeloopen jaar in. in het reglement werden als recht hebbenden op eene uitkeering ge noemdlo. deelnemers boven de 60 jaar of op grond van een genees kundig attest vroeger door het rijk gepensioneerd 2o. de weduwen van deelnemers of hunne achtergelaten kinderen op 18jarigen leeftijd3o. deelnemers, die door verminking als anderszins geheel en al tijdelijk buiten staat zijn hun beroep waar te nemen, ter beoordeeling van de commissie. Wat betreft de deelneming aan het fonds bepaalt het reglement, dat ieder ingezetene der gemeente, Ne derlander zijnde of daarmede gelijk gesteld, van deze stad de zee of de rivier bevarende er aan kan deelne men na vooraf te hebben overgelegd, eene verklaring van een door de commissie voor eiken deelnemer telkens aan te wijzen geneesheer, dat hij is van een gezond lichaams gestel. Over de uitkeeringen zegt het re glement nog dit, dat wanneer blijkt dat de inkomsten van het fonds na uitbetaling der kosten van onderhoud der eigendommen en van beheer on toereikend zijn om de verplichte uit keeringen te doen, de uitkeeringen evenredig, tot het daarvoor beschik baar bedrag zullen worden ingekort. De verplichte uitkeering is volgens het reglement, de uitkeering die door den daarop rechthebbende, voor ieder jaar van deelneming wordt genoten tot een bedrag ven V63 van de gage of het tractement, volgens welke is gecontribueerd, welke uitkeering echter in geen geval meer dan ~/s van een middenterm der gage of van het tractement zal mogen bedragen. De toestand van de beurs welke door het groot aantal uitkeeringen ongunstig was geworden, leidde er in 1895 toe om, na ingewonnen wis kundig advies van prof. van Pesch, als deskundige op dit gebied, de toetreding er toe, te sluiten; daar de toestand sedert niet is verbeterd doch integendeel ongunstiger is geworden, heeft men nog steeds niet kunnen besluiten om de toetreding opnieuw open te stellen. In het afgeloopen jaar werd door thans wijlen IC Visser c. s., trekken- den uit het fonds tot den raad dezer gemeente een adres gericht houdende verzoek om maatregelen te treffen, waardoor de uitkeeringen worden verhoogd. In het over dit adres, door B. en W. in overleg met de commissie voor het fonds uitgebracht prae-advies werd uiteengezet, dat eene aantasting van het kapitaal der beurs en de be stemming daarvan tot verhooging der uitkeeringen aan de tegenwoordige trekkers, zooals door laatstgenoemden wordt gewenscht, onwettig is te ach ten en bovendien onrechtvaardig te genover de thans contribueerenden, welke dus in de toekomst trekkers zullen worden, en wier belangen ter wille van de thans-trekkenden niet uit het oog mogen worden verloren, wes halve B. en W. voorstelden aan adres santen te berichten dat aan hun ver zoek niet is te voldoen. In zijne vergadering van 17 Decem ber 1909 werd door den raad geen definitieve beslissing op het aan de orde gestelde adres genomen, doch na langdurige discussie besloten, over het voorstel van B. en W. en over de daartegenover geplaatste voorstellen van de heeren van der Meer en Mer- ckens betreffende de regeling der uit keering, eerst een rechtskundig en daarna een wiskundig advies in te winnen. Het voorstel van den heer Jacobze tot verbetering der geldbe legging, zou bij de commissie voor het fonds ter sprake worden gebracht. Op het einde des jaars was de stand der zaken nog onveranderd. Uit het fonds voor oude en gebrek kige zeelieden, waarvan de admini stratie berust bij het departement van marine, werd aan 5 ingezetenen dezer gemeente bij Kon. besluit d.d. 1 De cember 1909, eene gratificatie van f 20 verleend. Het bedrag door den mi nister overgemaakt, werd door tus- schenkomst van den burgemeester uitgereikt. Dit fonds-dateert van 1818. Sedert 1863 werd daaruit eene jaarlijksche toelage verleend aan gepensionneerde schepelingen en mariniers begiftigd met de gouden medaille voor 50 jarigen dienst. Vanaf 1879 tot op he den is het fonds in hoofdzaak bestemd tof ondersteuning van gewezen mili tairen bij de zeemacht beneden den rang van officier, die den lande trouw gediend hebben en buiten hun schuld in behoeftige omstandigheden ver- keeren. De inkomsten van het fonds bestaan hoofdzakelijk uit de renten van het kapitaal en liefdegiften. Landbouw en veeteelt. Daar in deze gemeente het land bouwbedrijf door slechts weinigen wordt uitgeoefend, er op dit gebied geen vereenigingen bestaan en de handel in landbouwproducten van weinig beteekenis is, valt onder dit hoofdstuk niet veel te vermelden. Door de firma Gebrs. Polak wordt een belangrijke handel in landbouw- benoodigdheden gedreven. De bebouwde oppervlakte besloeg evenals in 1908 in het geheel 118 H.A. De mislukking van de opbrengst der peulvruchten is te wijten aan de vele regens in het afgeloopen jaar. De oppervlakte Van het blijvend grasland (waaronder wel begrepen de vloedweiden, maar niet de boomgaar den, die beweid of gehooid worden) besloeg 320 H.A.hiervan was 158 H.A. uitsluitend bestemd om te weiden, terwijl 162 H.A. werd gebruikt om te hooien. De opbrengst van het hooi bedroeg 4200 K.G. Landbouwcursus. Bij besluit van den raad d.d. 29 October 1909, werd besloten eene lokaliteit in het gebouw der Hoogere Burgerschool ten gebruike aan te bieden aan de Zeeuw- sche Landbouwmaatschappij, voor liet houden van een landbouwcursus onder leiding van den heer A. de Smidt, leeraar aan de kweekschool te Middelburg. Deze cursus, die met belangstelling door de deelnemers werd gevolgd, ving den 12 November 1909 aan met 16 personen. De cursus 1909/1910 is den 18 Februari 1910 geëindigd. (Wordt vervolgd.) Bij den nationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de schietvereni ging „Prins Maurits" te Leur, zijn door Zeeuwsche vereenigingen of personen de volgende prijzen behaald Korpswedstrijd op geweer of kara bijn M 95 de 15e prijs door de Kon. Scherpschuttersvereeniging „Vlissin- gen," met 175 punten. Personeele baan M. 95 de 29e prijs door den heer D. G. van Niel alhier, die op de vaste baan den 23en prijs verwierf. Op de vrije baan met het zelfde geweer werden winners van den 32en prijs de heer L. Bootsgezel te Breskens, van den 36en de heer Hering te Middelburg, van den 48en de heer J. Bruggeman te Baarland. In den korpswedstrijd buks won de Scherpschuttersvereeniging „Vlis- singen" den 6en prijs met 422 punten. Op de vrije baan Waren winners van den 7en prijs de heer Hering, van den 20en de heer P. J. Elout te Domburg, van den 22en de heer L. Biesta alhier en van den 35en de heer J. Louwerse te Oost-Souburg. In den korpswedstrijd cylinder won de scherpschuttersvereeniging „Vlis- singen" den 6en prijs met 415 punten. Op de vrije baan revolver en pistool werd de 15e prijs gewonnen door den heer W. K. Hering en de 24e door den heer A. J. de Koning alhier. Dagmedailles behaalden de heeren Elout en W. K. Hering. Lijst van de aan het postkantoor te Vlissingen ter post bezorgde brieven en briefkaarten gedurende de le helft der maand Juli 1910, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. H. Fiaars, Henri Sfrübe, Scheve- ningen P. P. M. v. d. Wiel, Tilburg A. T. Wijnia, LeeuwardenCharles van Daelen, Rotterdam Stacker, Ant werpen Mathilde Feye, AnversC, Barden, Sussex; Edward Taubert. Emden j. T. E. Sandown J. Slabber WisconsinMr. John, Anvers Mrs Lawy, New-York. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestel baarheid kunnen teruggegeven worden. Men schrijft ons uit Middelburg Hedenmorgen kwam per Zierik- zeesche stoomboot alhier aan de Ko ninklijke Harmonie uit Tilburg, die gisteravond te Zierikzee een concert had gegeven. In een vijftal rijtuigen werd naar Domburg gereden, waar geluncht werd. Na terugkomst alhier vertrok het gezelschap te vier uur van de Loskade en maakte een mu zikale wandeling door een gedeelte der stad. Te half zes werd het diner gebruikt in het Grand Hotel Verseput waarna de Tilburgers te 8 uur weder naar hun woonplaats afreisden. - Gisteren werd hier een 77 jarige verpleegde uit het-oude mannen- en vrouwenhuis de weduwe A., uit dit gesticht omdat men meende haar daar niet langer te kunnen verplegen, ver wijderd en naar een harer in de stad wonende kinderen gebracht. Deze weigerde haar in zijn woning op te nemen. Ook de andere hierwonende kinderen volgen dit o. i. zéér slechte voorbeeld. De vrouw begaf zich hierop naar het politiebureau, waar men echter ook niet wist, wat men met de zwervelinge moest aanvangen. Te ongeveer negen uur werd de vrouw nog zwervend door een agent aangetroffen en bij een bewoner der Noordpoortstraat binnengebracht, om dat zich een volksoploop om de on gelukkige had verzameld. Door de ijverige bemoeiingen der politieauto riteiten gelukte het ten slotte de vrouw weder in het door haar 's middags verlaten gesticht te doen opnemen. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt in de „Stct." be kend, dat de diensturen van het hulptelegraaf- en telefoonkantoor te Domburg op werkdagen voortaan geregeld zullen zijn als volgt: 16 juli15 September 8—1, 2—3.30, 6—9; 16 September—15 Juli 9—1, 2-3,30, 6-7.30. Er is reeds herhaaldelijk, en terecht, geklaagd over de verlichting aan het havenhoofd te Breskens. Op verschil lende manieren is reeds getracht aan deze gegronde klachten tegemoet te komen enenwei een afdoende verbe tering jn den onhoudbaren toestand was tot dusver niet verkregen. Thans zal echter binnenkort een verbetering worden aangebracht, dié in elk opzicht zal voldoen het hoofd en de weg naar de aanlegplaats te Breskens zullen electrisch verlicht worden. Door Ged. Staten is met ingang van 1 October benoemd tot agent van den provincialen stoombootdienst te Borsele M. de Kunder, thans dek- knecht bij genoemden dienst. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Kruis de heer J. Visch, cand. te Nijmegen. De kroniekschrijver van „De stemmen voor Waarheid en Vrede" deelt in het pas verschenen nummer van dit tijdschrift mede, dat dezer dagen aan de Alg. Synode is aange boden het concept van een liederen bundel voor de Ned. Herv. Kerk. De bundel telt 300 nummers en is bij eengebracht door de predikanten C. F. üronerheijef, H. Zeydner, A. W. Bronsveld en W. L. Weiter. Met de wenken en wenschen van de Synode van 1908 is zooveel mo gelijk rekening gehouden. Een aan tal gezangen, uit de thans in gebruik zijnde bundels, die in het vorig concept waren weggelaten, zijn nu geheel of gedeeltelijk opgenomen. Dr. H. Th. Obbink, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te 's Gra- venhage heeft de benoeming tot hoog leeraar aan de gemeente universiteit te Amsterdam aangenomen. Christ. Ger. Kerk. Beroepen te Vlissingen de heerA. Berkhoff, cand. te 's Gravenhage. De voordracht onderwijzer(es) aan school D (hoofd de heer D. C. de Vries), bestaat uit de dames A. J. H. Braat te Dinxperlo; K. G. Krook te Arnemuiden en A. M. H. Snijders, tijdelijk onderwijzeres alhier. Tegen 1 October a. s. heeft de heer H. P. Stijgers, ontslag aange vraagd als onderwijzer aan de R. K. jongensschool alhier, aan welke inrichting hij 35 jaar verbonden is geweest. De heer H. J. Castenmiller, on derwijzer te Gilze, zal hem vervangen. Voor het eind-examen van de rijks-normaalschool voor teekenon derwijzers te Amsterdam, met de daaraan verbonden gratificatie van f 100, zijn o. a. geslaagd mej. L. S. van der Hoeven, geboren te Katten- dijk en de heer K. J. Hondius, ge boren te Middelburg. Het diploma voor bewaarscbool- houderes vanwege de kweekschool voor bewaarschoolhouderessen te Leiden is toegekend aan mej. C. Smits te Middelburg. Verkoopingen en Aanbestedingen. Te Oostburg, werd gisteren door den heer P. B. de Backere, land bouwer te St. Kruis aanbesteed het bouwen van een Iandbouwschuur, veulenstal, varkenshokken enz. Inge leverd werden voor de massa 9 bil jetten, voor perceel A, 13 en voor perceel B, 9 biljetten de hoogste in schrijvingen bedroegen resp. f 12500, f 10575 en f 2240. In massa werd het gegund aan de laagte inschrijvers de heeren F. P. Christiaansen en J. A. German te Oostburg voor f 10054.94. Door rechercheurs te Rotterdam werd op heeterdaad een inbreker beirapt die zich door opklimming toegang had verschaft tot het kantoor en pakhuis van een handelaar in verfwaren aan de Leuvehaven aldaar. Een persoon die op den uitkijk stond wist te ontsnappen. Eenige lessenaars bleken opengebroken. De dief was in het bezit van allerlei inbrekers gereedschap. Gisteren ontleenden wij aan een Rotterdamsch blad een fantastisch verhaal over een inbraak over de daken, in de Vliegerstraat, waar een vrouw met chloroform bedwelmd zou zijn geworden. Ditgeheele verhaal blijkt echter door de vrouw, die ten gevolge van zwan gerschap in een ziekelijken toestand verkeert, verzonnen te zijn, nadat eenige voorbereidende maatregelen waren genomen om het verhaal waar schijnlijk te maken. V r ij moedig. Toen de aartsbisschop van Utrecht dezer dagen te Aalten vertoefde, verzocht een jongmensch tot Z. D. H. te worden toegelaten om dezeneen verzoekschrift te overhandigen. Toen hem toegang verleend werd, vroeg hij aan den aartsbisschop een bijdrage te mogen ontvangen voor zijn ....voetbalclub. In het Westeinde te 's-Graven- hage liep een driejarig kind al spe lende uit het hofje Vredenburg de straat op, een bal achterna, en geraakte onder een met een paard bespannen wagen. De wielen gingen de arme kleine over het hoofdje. In bewusteloozen toestand werd het kind overgebracht naar het nabijgele gen R. K. Ziekenhuis, waar de ge neesheer constateerde, dat de dood reeds was ingetreden. Te Hede! is uit de Maas gevischt het lijk van een op 1 Maart over boord geslagen schipper. De 72-jarige echtpenoote van een stucadoor te Dellt, had het ongeluk, door een duizeling bevan gen, van de trap te,vallen. Zij bekwam daarbij een hersenschudding en over leed kort daarop. Te Witveen (Fr.) is gistermorgen een kindje in een sloot geraakt en verdronken. Gis teren is te Utrecht een 4-jarig meisje al spelende in de Vleutensche we tering geraakt en verdronken. Een 14 jarig meisje speelde op het muurtje van de tunnelgang aan den Leidschen Weg te Utrecht. Een opgeschoten jongen trok haar van het muurtje af, waardoor zij viel en bewusteloos bleef liggen. Overgebracht naar de Rijksklinieken werd een lichte sche delbreuk geconstateerd. De politie stelt een onderzoek in. Een 13 jarige zoon te Haarlem liep gisteravond wat te stoeien en kwam daardoor tegen een hooiwagen aan, waar hij onder geraakte. Het paard begon te slaan en gaf hem een slag tegen borst en kaak, zoodat eenige tanden uit den mond gestooten werden. In bewusteloozen toestand is de jongen opgenomen. In'thuis van bewaring te Arn hem is ingesloten zekere Johannes Theodorus v. Wijk, geboren te Neer bosch 5 December 1874, reiziger laatst wonende te Rotterdam, verdacht van diefstal van een rijwiel, gepleegd in het jaar 1906 aldaar, en van 30 inbraken in Duitschland. Nadat voor noemde Van Wijk in Febr. 1907 uit Duitschland was gevlucht, werd in zijn woning een groote hoeveelheid goud, zilver en andere voorwerpen in beslag genomen. Het grootste gedeelte van het in beslag genomen werd berekend als te zijn afkomstig van vorenbedoelde inbraken, doch is een kleinere hoeveelheid niet herkend geworden. Aangezien gebleken is dat Van Wijk zich vóór zijn vertrek naar Duitschland in het jaar 1905, alsmede tijdens zijn verblijf aldaar, zich in Nederland heeft schuldig gemaakt aan diefstallen, is het niet onmogelijk, dat de nog niet herkende goederen van diefstallen gepleegd in Nederland afkomstig zijn. De commissaris van politie te Arnhem verzoekt bericht indien mocht blijken dat een of meer dier voorwerpen, waarvan het Politieblad een opsomming geeft van diefstal afkomstig kunnen zijn. In aansluiting met het bericht omtrent de berooving van een Duit- scher logeergast in 't hotel Stein te 's Gravenhage, vermeldt het „Alge meen Politieblad", dat de portefeuille die den beroofde ontstolen is, 23.000 mark bevatte, t.w. 17 biljetten van 1000 en 60 biljetten van 100 mark. Voorts werd de Duitscher nog beroofd van een gebrand ijzeren, langwerpig vierkant horloge. Van dezen diefstal wordt verdacht de hotelconducteur Otto Engel, die leefde met de vrouw, welke met den Duitscher op zijn slaapkamer vertoef de. Engel is voortvluchtig. Hij is eveneens Duitscher, was vroeger huis knecht in het Hotel de l'Europe en kellner in het hotel Krüger, te Am sterdam. Zijn signalement is als volgt 31 jaar, lengte klein, postuur flink, blond en dun haar, blauwe oogen, slechte tanden, kleine kin, blond snor retje, gezond uiterlijk kleeding bruin colbertjas, zwarte broek en vest, wit staanden boord met groen dasje, zwarte fantasiehoed en vétér-bottines. De commissaris van politie der 2e afdeeling te 's Gravenhage verzoekt aanhouding en voorgeleiding van En gel, met al hetgeen op hem bevonden wordt. Deslang. Naar aanleidtng van het bericht, door ons aan de „Tijd" ontleend, schrijft de heer H. C. Simmer ter opheldering en ge- russtelling het volgende aan het Nws.: „De slang (ringslan?) bevond zich in een terrariumhet beest is weten te ontsnappen door eene opening boven in een der ruiten, ontstaan door het uitbreken van een hoekje glas. Vervolgens heeft het zich op den grond laten glijden, en is toen een schuifpartij gaan ondernemen langs twee veranda's, met het be kende gevolg, dat de bewoner van perceel 14 le étage haar vond en haar den kop verpletterde. Ongeluk kig was ik niet thuis, zoodat ik het dier niet van een wissen dood heb kunnen redden. Het was een mooi exemplaar en zeer mak, het gleed soms geruimen tijd door mijn handen en langs de armen. Hiermede hoop ik de buren en bewoners onzer groote stad voor een slangenplaag gerust gesteld te hebben. Een bende Bohemers, die uit 30 a 40 personen bestaat, welke in drie woonwagens verblijf houden, zijn uit "ons land naar Kessenicht, in Belgisch-Limburg afgezakt. Veertig Nederlandsche politiemannen hebben de bende naar Torn (de Nederlandsche grenzengemeente) geleid en haar daar de grens overgezonden. Daar werden de Bohemers door de gendarmes op de grens neergezet. De bende bevindt zich nu half op Nederlandsch, half op Belgische grondgebied en wordt bewaakt door 6 Belgische en 40 Nederlandsche politiemannen. Nauwelijks in België gekomen, hebben de nomaden te Kessenicht een kroeg overvallen, genaamd „Het Smokkelhuisje". Daar de paarden, die ze bij zich hadden, van honger vergingen, joegen zij ze de velden in om het gras af te grazen, terwijl de vrouwen en kinderen in den omtrek haver stalen. Elke woonwagen her bergt meer dan 10 personen. De kinderen slapen er onder, de vol wassenen binnen. Zoodat de vrou wen wakker worden, steken ze een sigaret aan, wasschen zich en be smeren de haren met plakkende olie. Dan worden de kinderen gewekt en volgen het voorbeeld der moeders. De mannen werken niet, maar han delen in paarden. In België hebben ze er al drie kunnen verkoopen. Zij vroegen vergunning om de markt te Luik en te Tongeren te mogen be zoeken, maar dit werd hun voorloo- pig geweigerd. Zoolang het seïsmographisch station te Miinchen bestaat, is er geen aardschok waargenomen, zoo hevig als die van Woensdag jl. Op het centrale bureau van de teiegraphie bijv. sloegen eenige vrouwelijke be ambten tegen den grond, en werden de andere door elkander geschud. In den Landdag werd de stoot eveneens gevoeld, in een der bijge bouwen scheurde de zoldering. In de boerenhuizen van Oberen Unteram- metgau was de schok minder voelbaar, maar de melk schoot toch uit de kannen en stalgereedschap visl van den wand. De aardbeving strekte zich ook uit over geheel Noord-Tiroi. Te Roppen schudden de huizenf soiegels en schilderijen denmand en plafonds e steenen stortten naar ber riat de bewoners in doodai huizen ontvluchtten. De stad Campbelltov Rrunswijk) is geheel d< verwoest. Het was de vo houthandelplaats der pro vlammen, uitgebroken ,n zagerij achter in de stad Hen zich, aangewakkerd hevigen wind, met groot en vernielden alle gebouwe banken, schouwburgen er zen op een paar na. I Spoortreinen, die door werden gestuit, deden die, verschrikte inwoners invl brengen. Zoo werden 500 naar Dalhouisie gebracht I riere vluchtten in booten el ten de rivier Restigouche De rantp die nabij I plaats greep, is nog verse dan die der Fransche „Patri viet personen het leven als bekend vallen bij Leic' menschenlevens te betreu De ballon „Erbsloh hoogte van ongeveer 600 dergestort. De oorzaak sc springen van de ballonhuis moeten worden. O.oggetuig twee ontploffingen en be scheur in de huls gezien toen de ballon nog in zweefde. Met duizelingwekkende' het gevaarte omlaag. De chineriën en de gondel b verpletterden de luchtschi scheuren van den ballol schijnlijk te wijten aan digheid, dat hij na geruit een natte damplaag verto ben, overging in het brai licht. Het gas zal zich v zoo snel uitgezet hebben door de werking der klep 't vieren van het ballonne matige druk overwonnen den. Aan de machinerieëi defect, want de motor voort, toen de bailon re stortte. De noodlottige tocht morgens om negen uur Weliswaar hing er een z maar overegins was het gunstig en de ballon stee waarschijnlijk om boven de te komen. Weinige mini opstijgen had de ramp p ballon stortte neer op geringen afstand van de De plaats des onheil: troosteloozen aanblik. In van een boschje liggen selen van een luchtschip heeft zich drie meter dj grond gewerkt, een bewi groote snelheid het luchtsi' stortte. De ruïne van het luch verwarde opeenhooping koorden, raderen, alumL en dergelijke voorwerpen vormlooze massa heen ballonhuis, gedeeltelijk bevlekt. Sporen van bloe. vele van den ballon afkon werpen, die in breeden strooid -liggen. De lijken zijn naar het f Leichlingen overgebracht onder toezicht van een ge baren werden nedergelegc de vreeselijkste wijze vei ledematen der slachtoffer gekneusd en hebben op Bij alle vijf werd schedelb stateerd en bij de meeste breuk. Het gelaat der dooden wrongen, van sommigen Men besluit hieruit, dat de pers geen zwaren doods gehad. Men kanaanneme bewusfzijn reeds verlor, voor zij door den ballon werden. Het kostte groote moei onder het wrak uit te ha een der slachtoffers, d iölle uit Barmen, was c het oogenblik, dat de i greep, was slechts één de nabijheid van de pla heils. Het was een boer, land zijn arbeid verricn het luchtschip tegen de vele anderen, die in d waren, hoorden de twee oi door het ontsnappen v veroorzaakt en zagen, ho door bleef werken, terwij schip viel. J Van heinde en ver gisteren nieuwsgierigen r rf6) jVan de ramP en c Opladen naar Rurscheid, P'aats ligt, was zwart va °er?> rijtuigen en fietsers. er «n te slagen gisteren v

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 2