Bessensappen A. HOOGENDIJK izn. P. DAEMS O JK- en Leu 1.8. Verkrijgbaar bij de meeste potere winkelzaken. 1 Nieuws, Laatste Berichten. Advertentiën» BUITENLAND. GESTERILISEERDE van de Stoom-Yruchtensap-Fab riek o Boulevard de Ruyter 46. Bevelen zich beleefd aan voor alle werken in hun vak voorkomende. Mijne Boter H. LOOIS. TANDARTS ïroepen te 's Gra- C. J. de Kruyter rg- nasium te Middel- d: aar de zesde klasse: B, van den Hoorn P. J. van der Feen, naar de vijfde noij, J. G. Veltman >lff van Oosterwijk S. J. Meijers en naar de vierde lenis van Berlekoin, r, H. M. Fruin, D.' dejager, A. Lijsen, en E. Verheijden, niet bevorderd. Ie naar de derde der Meer en F. j, ling werd niet be- fwes naar de tweede iaanse, M. W. van ruining, G. J. van ining. Eén leerling erd. Aanbestedingen. C. Vethacke alhier in het Concertge- immastraat in het t erf aan de Breewa- Are 92 cA. Hoogste i J. H. Stoutjesdijk er dezelfde voor ris aan de St. Jacob- Hoogste inschrijver tjesdijk voor f 3655, 1. A. Martens voor erf aan de Breewa- Are 40 cA. Hoogste J. Passenier voor heer H. J. Luitwie- erf aan de Breewa- Are 62 cA. Hoogste per de heer P. A. f 2758. woonhuis geschikt met erf aan de Kalk- groot 1 Are 18 cA. :r de heer H. H. F. f2110, kooper de voor f 2610. is aan de Slijkstraat, Hoogste inschrij- issenier voor f 1600, J. Luitwieler voor erf aan het Lange )t 68 cA. Hoogste »er G. C. But voor heer W. L. Dom- onen alhier. n de Incassobank a., die gistermorgen iet om wissels en casseeren, was des gewonen tijd niet de politie werd jedaan. Hij had een a f 7000 bij zich. >treeks 40 jaar oud, bert Cuypstraat, is van 4 kinderen. toch dat bij het den van den heer rdam, meer en meer d wordt gedacht. *4." verneemt, heeft >k termen gevonden, zaak te mengen. Er sporen zijn waarge- sld en berooving en den overledene zou dat er een bedrag 3t wordt. Dit bedrag in den zak gehad alle toebereidselen reisje naar Duitsch- !ra zou ondernemen, van een en ander oeslag gelegd op het vergunning gegeven t het blad, dat naar edt, de teraardebe- lag of Donderdag De lijkschouwing gasthuis heeft plaats 1 reeds bij de firma n voor Weenen be- ainnenzak van den zich echter nog een bedrag aan reisgeld n en dit geld B anen. Men vond dr. eerden jaszak. De rche waren gisteren ag bezig, om eenig k in den omtrek van tuin, te zoeken, ddag is in de 2e ijenoord een 4jarig oorzichtigheid onder en van de Rotter- damsche stoomtram geraakt, welke van Oud-Beierland kwam. Het rech- terbeentje werd onder de knie afge- eden en het linkerbeentje ernstig gekwetst. Na door een dokter ver bonden te zijn is het kind naar het ziekenhuis vervoerd. Een 55jarige metselaar is van een steiger gevallen n een suikerfabriek te Bergen-op- Zoom. Hij viel met het hoofd op den grond en brak zijn ruggegraat. Te Delfzijl is een 20jarige werk man in het ruim van een stoomschip gevallen. Hij heeft zijn ruggegraat gebroken. - Op den Haagweg, na bij Delft zijn gisterenavond een werkman, door de stoomtram beide beenen afgereden. Zijn toestand wordt hopeloos geacht. Een 69jarige vrouw te 's Gravenhage, die in hare woning aan den Z. O. Binnensingel aldaar door de vlam van een kook- toestel brandwonden bekwam, is in het gemeenteziekenhuis overleden. Bij Dinxperlo is gisterenmiddag 1 een arbeider door het kantelen van een wagen met hooi, bij welks ver voer hij meehielp, daar onder ge raakt. Toen men hem na veel moeite onder den wagen vandaan haalde, was hij zoodanig gekneusd, dat er V weinig kans op zijn behoud bestaat. I Tusschen het Kon. paleis Soestdijk en den Oranjeboom heeft Maandag avond een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Op een van twee aan elkan der gekoppelde met hooi beladen wagens zat een lOjarige jongen. Deze nu liep tusschen de beide - wagens uit juist toen een automobiel uit Baarn voorbijreed. De jor.gen kwam onder de automobiel en werd door den bestuurder der auto, die E onmiddellijk halt hield, voor dood opgenomen en onmiddellijk naar een arts te Soest vervoerd, die slechts den dood kon constateeren. Een 9jarig knaapje te Oud-Alblas was aan het spelen op het hooi in de schuur. Hij sprong van de eene hooitil op de andere en kwam zoo- K doende in een hooivork terecht, waarvan de scherpe tanden hem in I het lichaam drongen, juist in het hart, Het jongetje was bijna onmid dellijk dood. Te Gouda is uit een gracht het lijk opgehaald eener vrouw. De ongelukkige was in den laatsten tijd zenuwlijderes. Te Barwoutswaarde (Z.-H.) is een drie- jarig knaapje in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en dood opgehaald. Te Hei- en Boeicop is een vrouw bij het waterscheppen in de sloot geraakt en verdronken. Gisteren ontdekte een bewoner 4 van de Staringstraat te Amsterdam op 5' zijn achterkamer een slang van 80 centimeter. Het beest had zich rond een bloempot geslingerd. Hevig ge- schrokken wist de man niet beter te doen dan het beest te dooden. Niet i zonder moeite gelukte het hem, na V enkele vruchtelooze pogingen, den kop van het ondier te verpletteren. Het is een zeer schoon exemplaar. Vanwaar het beest is gekomen blijft onopgelost. Uit deskundige mededeelingen blijkt, dat het gedoodedier een ring slang is, zooals er in sommige stads gedeelten wel eens meer worden aan getroffen. Zij worden vrij lang maar hun gespleten ton spuwt geen venijn. De dreigende spoor- wegstakinginFrankrijk.— De spoorwegmaatschappijen richtten aan den minister van openbare wer ken een schrijven waarin zij verkraren, dat zij het syndicaat van spoorweg personeel niet als vertegenwoordiger van hun personeel konden beschou wen en zij het dus moeten af wijzen, daarmede te onderhandelen over de eischen van het spoorweg personeel. Elke maatschappij afzon derlijk kan slechts met den vertegen woordiger van haar eigen personeel hun wenschen en grieven onderzoe ken. De commissie uit de syndicaten zal a.s Zondag over deze verklaring der spoorwegmaatschapijijen onder handelen. Vliegen. Alweer valt een slachtoffer te betreuren. De bekende aviateur Rolls is gisterenmiddag te Bournemouth, terwijl hij zwenkte boven de groote tribune gevallen en kwam daarbij om het leven. Rolls was opgestegen tot een aan zienlijke hoogte en maakte zich gereed om met een zweefvlucht naar beneden te dalen toen men plotseling de staart van zijn toestel zich zag samenvou- wen. De aeroplaan zwaaide heen en weer, sloeg vervolgens in elkander en viel hals over kop naar beneden te midden van de verschrikte kreten bune bezoekers op de §roote tri" Rolls wasafschuwelijk verminkt en stierf bijna onmiddellijk. Een kolenschipper haaide uit de bpree, bij Berlijn, een vrouwen- heen met een zwarte kous en een e eganten schoen. Het been was even Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. J^Isjtoo^zuiverjils^GiO boven de knie afgesneden en kon nog niet lang in het water gelegen hebben. Pogingen om andere deelen van het lijk te vinden, hadden geen resultaat. De „Berliner Zeitung", waaraan wij dit bericht ontleenen, veronderstelt, dat het been afkomstig is van een vrouw, die zelfmoord ge pleegd heeft. Voorwaar, een zeer stou te veronderstelling. Thans is eerst bekend geworden, dat Hofrichter even na zijn veroor- deeeling gepoogd heeft te ontvluch ten. Het komplot, hoewel zeer slim in elkaar gezet, werd tijdig genoeg ontdekt en verijdeld. Daar men vreest dat een nieuwe poging in het werk zal worden gesteld wordt de officier steeds onder de strengste bewaking gehouden. Bewapening van bal lons.— Op den Eiffeltorer. zijn proeven genomen met een geschut dat dienen moet om ballons tegen ballons te wapenen. De uitvinder Sazera, majoor van den generalen staf, heeft zeer veel succes geoogst, want de proeven zijn uitstekend ge slaagd. Daar het geschut zeer licht en gemakkelijk te hanteeren is heeft men het plan om de bestuurbare luchtschepen en vliegmachines in eigendom van het leger met dit nieuwe geschut te bewapenen. Weer zullen in de Tobermory- baai (Westelijke Hebriden) pogingen in 't werk gesteld worden om den Spaanschen schat, die met de onover winlijke vloot te gronde ging, aan 't daglicht te brengen Ditmaal is 't een kolonel Kenneth Mackenzie, die van den hertog van Argyll vergunning kreeg om de na sporingen te verrichten. Hij zal daar toe paarlvisschers uit Ceylon gebrui ken, die zonder duiktoestellen ar beiden. Het doel van de onderneming is het schip „Florenzia", dat tot het Italiaansche eskader van de Armada behoorde. De „Florenzia", had niet alleen de bijdrage van den Paus tot onderwerping van Engeland aanboord maar ook de kroon, die den Span jaard, die den Engelschen troon be steeg, zou worden opgezet. De ge zamenlijke waarde van den schat wordt 30 millioen gulden groot geacht. Het weer is in het buitenland niet meer zóo slecht als uit onze vorige berichten bleek, maar de toe stand blijft weifelend. Er is geen scherp gemarkeerde tegenstelling meer tusschen gebieden van hoogen en lagen druk, en het „hooge" zomer-type heeft nog geen voet ge kregen, maar bij het wisselende weer en de geringe verschillen van druk krijgt beterschap toch de over hand. Het is in elk geval warmer ge worden, hoezeer meest nog betrok ken, met regen hier en daar. Mooi weer nog steeds in het noordoosten van Europa, ook in Bohemen en Oostenrijk neemt de bewolking af in Zuidelijk Tyrol zeer goed, niette warm weer. Uit Zwitserland wordt van enkele plaatsen nog wat regen gemelduit Opper-Beieren een lichte „Föhn" met nog geen aan houdende verbetering van den weer- stoestand. Een talrijke schare negers, naar schatting ongeveer 10,000, wachtte den bokser Johnson Maandag op aan het station te New-York, nu hij voor het eerst na de te Reno behaalde overwinning, een bezoek aan die stad zou brengen. De trein, waarmede hij moest aankomen, had vijf uren ver traging, het wachten echter verdroot de zwartjes geenszins, zij bleven ge duldig en vroolijk. Toen de trein aankwam, werd den bokser een luidruchtige ovatie gebracht en deze werd nog eens herhaald, nadat hij het hotel had be reikt, dat te zijner eere met bloemen en kransen versierd was. Een orkest speelde daarbij allerlei lievelingsdeuntjes der negers. De hitte in Amerika duurt nog altijd onverminderd voort. Hoewel de temperatuur in New-York gisteren iets gedaald was bij een lichte noord westenwind, teekende de thermometer nog 98 graden Fahrenheit. Negen ongevallen met doodelijken kwamen voor, waardoor het getal dooden tot zeventien is gestegen. Een persoon pleegde zelfmoord en een ander viel neer op de rails van de Elevated Railroad. Het aantal ongelukken te Philadelphia was bijna even groot en ook te Boston kwain een groot aantal sterfgevallen voor. Maandag was de temperatuur te Washington 102 graden. Het verkeer op de boo ten en spoorwegen te New-York was enorm. Meer dan 500.000 menschen zijn de gloeiende stad ontvlucht om aan het strand verfrissching te vinden, en 30.000 menschen brachten den nacht op het strand door. De Gaekwar van Baroda die thans te New-York is, verklaarde dat de hitte erger was dan hij ooit in Indie had meegemaakt. Het is haast ondragelijk door de groote droogte", zeide hij. „Ik heb mij in Indië nooit zoo weinig op mijn gemaak gevoeld". Tevergeefs hoopt men dat onweders des nachts een kleine opfrissching zouden brengen. FRANKRIJK. De Belgische majes teiten zijn om 4 uur gisteren in Pa rijs aangekomen en met groot cere monieel ontvangen. Bij het galadiner, dat gisteren avond ter eere van het Belgische koningspaar in het Elysée werd ge houden, onderstreepte president Fallières de gevoelens welke Frank rijk ten opzichte van België koes tert, „gevoelens, waarvan de bron in onvergetelijke historische herinne ringen wordt teruggevonden." Aan wijlen koning Leopold schreef spreker het voor een groot deel toe, dat er een streven naar meer intieme eenheid tusschen de twee naties was ontstaan. De president wenschte zich geluk met het feit, dat die beweging ook naar de bezittingen in Afrika zich had uitgestrekt. Fallières was over tuigd, dat koning Albert zou mede werken en alle pogingen zou steunen om de banden tusschen de twee landen nauwer aan te halen en te versterken. Hij eindigde met lof te brengen aan de weldadigheid van koningin Elisabeth. Daarop verklaarde de koning, dat zijn reis naar Parijs hem de gele genheid gaf om bij het begin van zijn regeering een nieuw bewijs van overbreekbare vriendschap van het Belgische volk jegens Frankrijk af te leggen. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft gisterenavond de behandeling ten einde gebracht van het wetsontwerp tot het verleenen van kiesrecht voor het parlement aan de vrouwen, die reeds hebben deel te nemen aan de verkiezingen voor gemeenteraden. En partij-quaestie werd van de zaak in geenen deele gemaakt. Bal four, Haldane, Lyttelton, een aantal unionisten, liberalen, leden van de arbeiderspartij en Iersche leden waren voor het voorstel, terwijl Asquith, Chamberlain, Churchill en Long o.a. het bestreden. De quaestie wordt nog ingewikkel der door het feit, dat er afgescheiden van de algemeene quaestie van kies recht voor vrouwen, bij velen groote bezwaren bestaan tegen den bijzon deren vorm van kiesrecht, die in het ontwerp wordt voorgesteld. Eerste minister Asquith, die het ontwerp bestreed, verklaarde zich tegelijkertijd krachtig tegen kiesrecht voor vrouwen op algemeene gronden. Minister Runcima verdedigde het ontwerp, terwijl minister Lloyd Ge orge zeide, dat hij, hoewel hij sterk voor vrouwjn kiesrecht was, dit ontwerp niet aannemelijk achtte. Met 299 tegen 190 stemmen werd besloten over te gaan aan de tweede lezing. Een voorstel om het ontwerp tot nader onderzoek in handen te stellen van een „grand committee" werd verworpen met 320 tegen 175 stemmen. Dit heeft ten gevolge, dat het ontwerp in deze zitting niet verder behandeld zal worden. RijKs H. B. School te Middelburg. Aan die school zijn bevorderd van de eerste tot de tweede klasse voor alle vakken onvoorwaardelijk F. W. Adriaanse, M. W. Boasson, P. de Bree, P. E. de Bree, D. J. Dees, J. H. van Haarst, J. van der Harst, K. A. Hamelink, L. J. Hertogs, C. J. Hondius, W. M. Janse, M. F. Janse, DER FIRMA te VLAARDINGEN voldoen aan de strengste eischen der hygiène, bevatten dus absoluut geen enkel conserveer-middel, blijven onder elke temperatuur onveranderd zacht en geurig van smaak, zijn tevens onmisbaar export naar de tropen. Vraagt onze Prijscourant uan VRUCHTENSAPPEN en VRUCHTENWIJNEN. TELEFOONNUMMER 148. J. J. Krook, S. B. Luymes, J. Mijs, J. A. W. van Puffelen, J. Snoep Jz., A. H. van der Weel, W. J. Adriaanse, H. A. Barentsen, P. C. Boutens, L. \an Breen, J. Cailenfels, G. A. En- tink, F. W. Hering, P. van Hoeve, J. A. J. van Horsen, J. Joosse, J. J. C. Kraamer, J. H. W. Koevoets,J. M. O. Motké, J. C. E. J. Peek, J. K. S. Schönlau, J. Snoep Hz., J. P. J. Sprenger, J. M. de Vos, voor enkele vakken J. Kuiler, niet bevorderd 6 leerlingen. Van de tweede tot de derde klasse voor alle vakken onvoorwaardelijk A. Adriaansen, V. Amadio, C. E. Bleeker, C. J. Crucq, J. Dekker, F. F. W. van den Ende, A. Grauss, J. D. Hattink, L. J. Hioolen, L. G. Horninge, D. Jonk, M. J. Klaassen, A. Lombaard, P. J. van Miert, M. Struve, A. J. Vertregt, F. J. Weynman, J. Baurdoux, A. P. Bliek, J. A. Bou- cherie, J. C. A. Gabrielse, L. Z. Gillissen, F. J. van der Hell, W. Hil- dernisse, D. G. Horninge, H. G. Hor ninge, J. Hulst, C. j. van der Linden, A. Mos, G. van Oost,jeen, J. F. Roest, J. P. Schoitens, H. D. J. Swaters, J. Tichelman, L. Verhage, A. H. de Vos niet bevorderd 1 leerling voor alle en 1 voor enkele vakken. Van de derde naar de vierde klasse voor alle vakken onvoorwaardelijk W. G. J. Berghuis, P. W. J. Biesen, P. M. Contant, J. J. van der Eijk, J. L. Hertogs, C. de Hoogh, I. P. van Houte, J. Jonker, M. de Kam, G. A. van Klinkenberg, A. J. Louwerse, M. J. P. Renier, J. A. de Wolf, K. A. Zoethout, W. Anker, L. M. J. Baljé, C. Brasser, J. F. Dikkenberg, H. J. Dronkers, L. van der Eijk, G. A. van der Harst, M. J. v. Horsen, J.J. de Ko- nink, H. de Munck, C. J. Pelie, W. de Pierre, A. Pieters, J. W. Reijnierse, C. J. M. Sutherland, J. van Tiel, J. A. Venteville, M. M. de Vos voor enkele vakken 1, voorwaardelijk 1 en niet bevorderd 5 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse voor alle vakken onwaardeiijk P. Blaas, K. Dees, T. C. van Dierendonck, J. A. Gabrielse, L. J. J. Geldof, J. P. van Ham, Th. Heyblom, P. Kronen berg, A. T. K. Mets, G. C. M. Motké, J. Ph. Risch, S. C- Roldanus, N. C. A. Willeinse, H. F. Beenhakker, J. Erasmus, J. J. Fanoy, J. A. G. Geill, J. Joosse, Th. Kamermans, J. W. Pas senier, A. M. van Sluis, H. C. de Smidt, J. S. Theunissen, C. S. Wiener, J. Wissevoorwaardelijk 1 en niet bevorderd 6 leerlingen. Geslaagd voor het examen voor machinist diploma A, de heeren C. W. Wargen, Veenstra en J. de Gialts, allen leerlingen van de De Ruyter- school. DOMBURG. Tot telefoonhouder is door Burgemeester en Wethouders alhier benoemd de heer A. Provoost, brievengaarder. Gearresteerd. ROTTERDAM. Hedenmiddag is alhier aangehouden de kantoorlooper van de Incassobank te Amsterdam die met circa f 7000 verdwenen was. Bij zijn arrestatie werd slechts f150 in zijn bezit gevonden. Hij schijnt hef grootste deel van het geld verstopt te hebben, doch waar ter plaatse is niet bekend. LuchtvaartongeluK. KEULEN. Heden is een bestuur bare ballon van een aanzienlijk hoog te nedergestort, met het gevolg dat de vijf inzittenden op slag werden gedood. WEERBSBXGKT. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Overzicht en verwachting. (opgemaakt 13 Juli 1910.) Hoogste barometerstand 768.8 te Stornoway. Laagste barometerstand 759.3 te Memel. Verwachting tot den avond van 14 JuliZwakke tot matige Noordelijke tot N. O. wind. Half bewolkt. Droog weer. Warmer. en beweren, zonder debatteeren, dat ze geen ander soort begeeren. 376, 425 en 475 cent per 5 ons. MED. DOCTs. Heerenstr. Middelburg, is we gens ongesteldheid NIET te Consulteeren, ontvangen. Wordt gevraagd voor 2 a 3 weken een net Burgerlijk Pension voor 4 personen, liefst omtrek boulevard of strand. Offerten met prijsopgaaf worden zoo spoedig mogelijk inge wacht onder No. 1160, bureau van dit blad.

Vlissingse Courant | 1910 | | pagina 3